Pletykagang, ahol Jónásné is szabadon szárnyra kelhet

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: Lacika07, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. -kaktuszable-

    -kaktuszable- Fórum nagymestere

    Sziasztok!! Majd borítsd rá a bilit satyi helyett ;):D Olvaslak titeket és kapkodom a fejemet : állatok.... számtalan állat, nemre-korra-tenyésztésre tekintet nélkül :oops: Mi marad nekem ?? 5 percenként rohanok belesni, hátha kiderül miből és mennyit, de azt hiszem azt már csak az event kiírásakor tudom/juk meg :sleepy: A nublonos jónak látszik....ugye nem csak látszik ??:music:
     
    mimi, genka53, _Cygnus_ és 14 más kedveli ezt.
  2. JósJónás

    JósJónás Fórum elő legendája

    Szia!

    Mondjuk 2-3 hetente egy ilyen belefér, gyakrabban nem sok értelmét látom.
    A túl gyakori ismételgetés (összefoglaló) megöli a cinegét, amit azért nem szeretnék 8);)
     
    Utoljára szerkesztett: 27.8.16
    taga1, Kincső52, kekmaci75 és 24 más kedveli ezt.
  3. nemzsu

    nemzsu Fórum ezredese

    Szia Jónás!
    Képtelen vagyok leszakadni erről a szeptemberi tenyésztős eventről.
    Baromi nehéz úgy kérdezni, hogy arra választ is adhass. :(
    Látsz te benne gyenge láncszemet? Olyat, ami a legnehezebb (legköltségesebb) lehet sokaknak.
    Ha igen, kérlek mondj erre vmi megfejthető jóslatot!
     
    kekmaci75, HéricsBáró, Peszi2 és 12 más kedveli ezt.
  4. Shirkán53

    Shirkán53 Fórum hercege

    Sziasztok!
    Szerintetek jól jár a játék órája? Nálam 23.55-öt mutat éppen a főtér órája. Viszont az előre bekönyvelt feladatok perceket késnek. Vagyis már arathatónak kéne lennie de még hátra van 10 perc...Pedig több dolognál nem számolhattam el, vagy mégis?
     
    mimi, genka53, wiktorka17 és 4 más kedveli ezt.
  5. ritasoros

    ritasoros Fórumlakó

    Sziasztok,

    Csatlakozom az előttem szólóhoz. Napok óta nem merek semmit eladni a piacon, mert nem tudom, hogy mi fog kelleni.o_O Pedig milliókat kereshetnék, nem is keveset.-.- Az új gazdaköribe se mertem belekezdeni.:sleepy: Remélem, tényleg olyan jók lesznek a szeptemberi eventek, mint amekkora fátyol borítja őket.:music: Bocsi, hogy csak így beírok a nagygazdák ötleteléseibe, kérlek, ne cinkeljetek. Gondolok itt pl. Amateur-re.;)
     
    kekmaci75, steve223, -orgona- és 13 más kedveli ezt.
  6. h.lajosvilmos

    h.lajosvilmos Fórum veteránja

    Szia. Én örülök ha sokan így gondolkodnak mint te;) Addig én azért eladogatok pár dolgot,kisebb a konkurencia:pxD
     
    Peszi2, mimi, genka53 és 9 más kedveli ezt.
  7. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia, igazad van én is ezt teszem van amit eladok és van amit veszek:) Miért ne lehetne eladni bármit is? A tenyésztő eventre nem lehet a jóslatok szerint előre felkészülni, mert olyan sokrétű és meglepetésszerű lesz. (remélem jól értettem a cinege énekét).
     
    kamylla64, HéricsBáró, Peszi2 és 10 más kedveli ezt.
  8. SzabadEurópa

    SzabadEurópa Fórum parancsnoka

    Sziasztok! Számomra a kemencéből frissen sült kifli inkább azt jelenti, hogy valamit ,,frissen" kell bekeverni hozzá a malomban. Vagy ez rossz ötlet? :)
     
    Peszi2, mimi, h.lajosvilmos és 5 más kedveli ezt.
  9. ritasoros

    ritasoros Fórumlakó

    Amit én olvastam, nublon (ez lesz a következő)/állatkert/balta dobálóshoz hasonló/történelmi eventek jönnek. Új event nyeremény a rák, és a teknősnek meg a tukánnak lesz terményese. Állítólag mindenféle állat kell hozzá, madár-hüllő-emlős-ízelt lábú-hal, meg növény, meg fatermés, meg terményes. Szóval minden.o_Oo_O
     
    blani06, varga1234, mimi és 3 más kedveli ezt.
  10. Shirkán53

    Shirkán53 Fórum hercege

    Szia!
    Igen, rosssssz! Már maga Jónás is megmagyarázta. Azt jelenti, amit a magyar nyelvben általánosan jelentene: friss, ropogós. Vagyis az épp akkor megszerezhetőkből is fognak kérni. De amit már többször megfejtettünk, vagy az okosak megmondtak nekünk, azt ne kezdjük el "találgatni" újra meg újra. Az már csak következtetés, hogy akkor a megszerezhető két új terményes és egy állat is a kívánságlistára kerül, mint beadandó. Ezek a friss, ropogósak.
     
    blani06, Peszi2, mimi és 11 más kedveli ezt.
  11. Fätum

    Fätum Fórumőrült

    Szia! Igen rossz úton jársz. A frissen sült kifli, asszociáció volt. Azt is írhatta volna Jónás, hogy frissen sült csirke, de épp a kifli jutott eszébe hasonlatként. Amire Jónás célzott az, hogy friss árút kell beszállítani a feladatba, tehát a megtermelt cucc azonnal a feladatba kerül, ezért friss.
     
    Peszi2, mimi, genka53 és 11 más kedveli ezt.
  12. SzabadEurópa

    SzabadEurópa Fórum parancsnoka

    Rendben, azt hittem, hogy mindent figyelmesen olvastam, ami itt volt, de úgy tűnik, hogy mégsem.
     
    mimi, genka53, h.lajosvilmos és 8 más kedveli ezt.
  13. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia :)
    Kérlek nézz meg egyszer egy érett cukorjuhar fát és vedd elő a vizuális képzeletedet, talán látni fogsz valamit amiről szerintem Jónás cinegézett:) Persze, lehet, hogy az én képi képzeletem játszi és csal egy kicsit, de túl nagyot nem tévedek vele azt hiszem.
    Ettől még a malom jó is lehet, de nem hiszem, hogy a földönkívüliek kérnék a használatát, de ezt csak az event kiírása után tudjuk meg biztosan:)
    Ps: Nem olvastam el előre azokat a válaszokat amiket a többiek adtak, de azok is jók, majd kiderül, hogy mire is gondolt Jónás:) Érdekes, hogy ahányan vagyunk annyi fajta kép ugrik be egy-egy mondatról:D
     
    Utoljára szerkesztett: 28.8.16
    kamylla64, HéricsBáró, Peszi2 és 8 más kedveli ezt.
  14. nemzsu

    nemzsu Fórum ezredese

    Szia!
    Holnap kapunk eventnaptárt. Akkor már látni fogjuk, hogy mi lesz és mikor. Az időpont sokat számít, főleg a tenyésztős eventre való készüléskor.
    Ne légy ennyire elkeseredve, tudod, hogy itt általában idejében kiderülnek azok a dolgok, amik miatt fájhatna a fejünk! ;):)
    Szerintem holnap délután/estefelé már sokkal jobb összefoglalókat össze tudunk rakni. Remélhetőleg az már neked is megnyugtatóbb, kiszámíthatóbb lesz.
    Addig ajánlom Nóci remekbeszabott hsz-ét és arra Jónás pontokba szedett válaszát.
    Sziszi írásaira szintén figyelj oda és az utóbbi pár napban LongNight és Jónás "kérdezz-felelek"-jei is elég beszédesek.
    Reméljük, hogy Jónás továbbra is legalább annyi időt tölt majd velünk, mint az elmúlt napokban. ;)
    Itt van Jónás válasza a kiflire. Sajnos én is túlkombináltam először, de én állatra gondoltam, hiszen tenyésztős eventről van szó.
    Szinte kizárt, hogy tenyésztős eventbe cukorjuhart kelljen beadni. A szintje is túl magas és a témába sem igazán vágna.
     
    Utoljára szerkesztett: 28.8.16
  15. sziszi1965

    sziszi1965 Fórumőrült

    Sziasztok! Szép napot Mindenkinek!:)
    Szia Zsu! :)
    Most törpölök a szeptemberi eventeken:D Húzós lesz az a hónap is:oops:
    Néztem a Jancsika által hozott képeket. A Fesztivál ( Szeptemberfeszt ) eventtel kapcsolatban hozta Kielius gömbjét, amin sok állat szerepel, Ingrid a liba pedig hangjegyekkel körbevéve. Azt már tudjuk, ez olyan lesz, mint a baltadobálós event volt:D Talán, most kottát (dalt) kell írnunk, ahol az állatok a zenészek és az előadók...Ingrid pedig a karmesterxDArra is kiváncsi vagyok, a gömbben lévő állatokból mennyire kell készülni!?:music: Mert azért, ez húzós lehet....mosómedve, macska, róka, vidra, béka, juh, kecske, disznó, vöröspanda, majom láthatóak a gömbben:oops::music: Sok-sok brémai muzsikusxD
    Arra is kiváncsi vagyok, hogy magas szintű gazdáknak küldetés, vagy küldetések lesznek-eo_OIgaz, én még nem vagyok 100-asxD de azért érdekel, mert egyszer csak....;)
     
    kamylla64, kekmaci75, mano607 és 22 más kedveli ezt.
  16. _Cygnus_

    _Cygnus_ Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    A friss kiflivel a tenyésztős eventre gondolt Jónás. A jelvények miatt muszáj lesz tenyészteni is. A feladatba nem tenyészthető állatokat is beadhatunk, az már más kérdés hogy piaci ár/pajtaérték figyelembevételével mindenki saját maga dönti el, hogy mit érdemes beadni.
     
    kekmaci75, mano607, Fatther és 18 más kedveli ezt.
  17. nemzsu

    nemzsu Fórum ezredese

    Szia Sziszi!
    Tudod mi lepett meg nagyon? Kielius kitüntető figyelme és közvetlensége. :inlove: Azt tudjuk, hogy meglepően jól értesült és komoly neve van a "hírszerzők" között. Az, hogy vette a fáradtságot (kínlódva a magyar nyelv fordításával) és idejött Jancsika félreértését tisztázni, számomra azt jelenti, hogy nem csak kíváncsi ránk, hanem valamilyen módon kedvel is minket.

    A magas szintű gazdakörök bevezetése engem is egyre jobban foglalkoztat, de mivel nem event, igazából csak a kíváncsiság vezet. Inkább azon gondolkodtam, hogy azok vajon milyen hatással lesznek a piacra. Lesznek-e egyáltalán olyan gazdák, akik majd piacra termelnek. Arról, hogy ilyen régóta (több hónapja) téma és még mindig semmi jele annak, hogy bevezetnék, két dolog jutott eszembe: elképzelhető, hogy nagyon átgyúrják az eredeti tervekhez képest és/vagy megemelik a 200-as felső szintet. Ez csak az én (és még pár hasonlóan gondolkodó gazda) privát véleményem, minden akárhonnan vehető pletykát nélkülöz.
     
    Utoljára szerkesztett: 28.8.16
    kekmaci75, mano607, Vakarka és 23 más kedveli ezt.
  18. LongNight

    LongNight Fórumgróf

    Üdv.

    Nekem is fantörpikus képzelőerőm van.:p
    Nekem Jónás kiflijének a formájából a bumeráng jutott az eszembe;)
    Mivel ez ausztrál fegyver volt, ebből logikusan jön a kenguruo_O
    De a kenguru már nem új állat itt, ezért biztosan tenyészteni fogjuk,8) és az aranyos, új tenyésztett kengurukat kell majd beugráltatnunk a feladatbaxD
    Azt hiszem nem tévedek nagyot, amikor ezt írom : kifli = tenyészkengu ;):DxD
     
    kekmaci75, mano607, Coff66 és 18 más kedveli ezt.
  19. nemzsu

    nemzsu Fórum ezredese

    Szia Nóci!
    A friss szóról és a kifli szarv alakjáról nekem egy állat jutott eszembe, amitől megijedtem. Szarvasra gondoltam, de Jónás idejében jelezte, hogy rossz vonal.
    Fatermésre álmomban nem gondolnék tenyésztős eventnél.
    Akkor már inkább LongNight zőőőőd következtetése. :D:D:D (tripla lájk)
    A tenyésztéskor megjelenő felröpi hihető és ismert mechanika, de akkor másképp kell értelmezni Jónásnak azt a hétfői írását, mely szerint alapokkal teljesíthető lesz.
    Beadható lesz az alap is, tenyészállat is, de tenyészteni mindenképpen kell a felröpi miatt. Végül is tenyésztős eventről beszélünk, vagy mijamanó. :p:p
     
    Utoljára szerkesztett: 28.8.16
    taga1, kekmaci75, mano607 és 17 más kedveli ezt.
  20. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Egészségedre és ugráljon sokat, ha már kenguru:p:p:p
    Szia Zsu napok óta csak hézagosan próbáltam visszaolvasni, nem jött le a tenyésztés és a kifli kapcsolata, de már világos, köszönöm.
     
    Utoljára szerkesztett: 28.8.16
    kamylla64, kekmaci75, _Cygnus_ és 7 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.