Épelméjűek

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: lukimi, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. lukimi

    lukimi Fórum elő legendája

    Ha jól emlékszem a tavalyi első félévi Fa vásárlásra akkor úgy érzem, nagy változás volt 1 év alatt. Most 150 Fa 800! Ft lenne.....nagyon ritkán fogok élni vele...inkább nem tp napozok, stb. 300 Fa 1600 Ft amivel már lehetne kicsikét boldogúlni?! :eek::(:p
     
  2. mimi

    mimi Fórum elő legendája

    Szép napot Épek! Ma későn ebédelek, csak nem régen kezdtem sütni az ebédem. Krumpli és kelkáposzta ágyon sül a fűszeres csirkecomb. :)
     
    g.bella, suba_klara és lukimi kedveli ezt.
  3. lukimi

    lukimi Fórum elő legendája

    Már 200-on felül van a felröpi ezért újból eventnövényezek.:)
     
    g.bella és suba_klara kedveli ezt.
  4. suba_klara

    suba_klara Fórumőrült

    Sziasztok!
    Kicsit elhavaztam a héten,de most itt vagyok.
    Délután 5 óra felé kezdtünk hozzá tárcsán sütögetni,volt hogy megzavart az eső minket,de nem nagyon érdekelt a dolog,sütögettünk tovább. 9 órakor fejeztem be a bepakolást,mosogatást,enni már nincs is kedvem,gyors lefürödtem,mert mindenemből áradt a füst szag. :)
    Holnap jó napom lesz,főzni tuti nem kell. :)
    A Horroros eventel megvagyok,a másikkal még bajlódok.
    Remélem mindenki jól van??
    Felénk jócskán lehűlt a levegő,amit én cseppet se bánok.
    Elköszönök!
    Jó pihenést,Nektek!
     
    brozsa, g.bella, -elzemari- és 2 más kedveli ezt.
  5. mimi

    mimi Fórum elő legendája

    [​IMG] Jó reggelt, szép vasárnapot!
    Nagyon élvezem, hogy nincs meleg. Végre ki lehet ülni az erkélyre.
     
  6. lukimi

    lukimi Fórum elő legendája

    Sziasztok.

    Én csak nyugtázni tudom, szinte feléledtem. Nagyon csípem ezt az időt.:)

    Aki nyaral annak lesz még kutyára nyár jövőhéten ismét felmelegszik.xD
     
    suba_klara, g.bella és -elzemari- kedveli ezt.
  7. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    Helló,
    Klári,
    gondoltam rád, amikor olvasom, hogy eső is jelen volt a sütögetésnél.Láttam a facén, hogy irtad,de ezzel együtt jól sikerült és ez a lényeg.
    Mimi drága,
    élvezd is ki, mert hamarosan jön megint a nagy meleg és ezek a kis hűvöskés reggelek már csak egy kósza emlékek maradnak.Ma reggel amikor bicajra pattantam, mert naná, hogy elhasználtam a sütihez a sárgarépát és hiányzott a fejtő bableveshez.Sebaj gondoltam, mert a mozgás meg úgy is szükséges, bááár a Papa mondta, hogy ő majd elsétál érte, de nem addig a , és akkor az én mozgatásom hol marad?Igy aztán nem is kellett ma már a kardigános szvetter, csak úgy rövid újjasan mentem, de nagyon jó volt, semmi hüvös érzetem nem is maradt.
    Komolyan mondom nem is értem magamat, csak két sárgarépa volt a tervezet, de amikor odaértem a zöldségeshez, megcsapott a finom sárgadinyne illata, s ilyenkor ki tud ellenállni neki?Igy aztán elkezdtem módszeresen szagolgatni a dinnyéket, mikor úgy is ontották magukból az illatot, de én akkor is a legjobbat akartam magamnak kiválasztani.Megjegyzem, még az idén nem is hoztam rossz sárgadinnyét, mind olyan finom édes volt, hogy megnyaltam utána még az újjamat is.Nem tudom ti hogy vagytok vele, de ne kövezzetek meg érte, de én bizony kenyérrel szeretem a sárgadinnyét.Egy kis szelet vékony rozskenyér, és úgy a mézédes dinnye.Persze a sárgabarack is elbirja nálam a kis szelet kenyeret.Hiába, még gyerek koromban szoktam igy meg és a boga életben sem tudok róla lemondani.Na itt súgom meg nektek, nem is akarok.
    A sárgadinyne nem volt ám elég, még négy szép sárgabarack is a kosramba került.Ki tud ellentállni ezeknek a finom gyümölcsöknek, mert én bizony nem.Legalább ilyenkot nyáron élvezkedjen az ember, amikor ott mosolyognak rám a szebbnél szebb gyümölcsök.

    Na még ezt is gyorsan elmesélem.Komolyan mondom, ha másnál látom, biztosan megcsóválom a fejemet, de magamnál aztán, .....na de most már mindegy.Ahogy jövök ki a zöldségestől, kivül van egy szép nagy rekeszben ropogós cseresznye.Olyan lobab nagyságú, ropogós.Ménkű drága, mert 1300 Ft kilója.Na ezt azért nem veszem, de két szemet úgy elcsentem mentemben, hogy csak na.Most mondjátok meg, hát való az ilyesmi???Nagyon szeretjük a csersznyét és korábban vettem is kétszer, na nem ebből az aranyárúból, hanem volt korábban fele annyiért is.De tudjátok mikor az ember úgy nekiáll és a tálkából elkezdi szemezgetni, húúú de hamar el tud fogyni.Jó is annak aki a fárol tudja ezt megejteni.Amikor még élt a meggyfánk én is nagyon élveztem, hogy kaptam a tálat és már szedtem is és főztem belőle a jó kis meggylevest, meggyszószt.Szivesen adtam belőle másnak is, ám mióta elpusztult, se meggy se nem kapok.Na mindegy nem vagyunk egyformák.

    Na tessék a melegről hová el nem jutottam, de most már megyek, mert még az újságok sincsenek kiolvasva, meg egyébként is sokat voltam már itt is.


    Imikém,
    mi újság van cukkini ügyben nőnek már?Az idővel kapcsolatban én azt nem bánnám, ha napközben lenne, mondjuk, 32 fok, de éjszaka meg lehülne.Igy aztána kompenzációval egészen jól ellennék.Ám mikor nappal meleg, éjjel meleg , reggel már meleg, na az a sokkkk.

    További szép és derűs napot kivánok.
     
    Maszatka47, suba_klara, g.bella és 2 más kedveli ezt.
  8. lukimi

    lukimi Fórum elő legendája

    Szia, esszük szorgalmasan a cukkínit azt mondja tegnapelőtt a szomszédasszony na, most már megadja magát. Mondom miért adná, ott a sok virág rajta?! És mára ismét tele vannak a bokrok egyen akár 3 is. Rengeteget elajándékoztunk már veder számra, mert nem lehet azt enni állandóan? Nagyon díjazza ezt az időjárkálást, szinte 3 naponként kap 1 jó kis esőt mint tegnap estefelé is. Hanem az egyetlen gyümölcsfám a kajszibari tényleg megadta magát az imént szedtük le az utolját. Azt is vittünk több helyre is mert másképpen ránk rottyant volna na meg nem csak azért......:):inlove:
     
    mimi, suba_klara, -elzemari- és még 1 ember kedveli ezt.
  9. g.bella

    g.bella Fórum ismerője

    Sziasztok!

    Picit elmaradtam innen, múlt héten több régi ismerőssel, baráttal is találkoztam. :) A horror event felhőjét sikerült tegnap megszerezni, a bahás meg nem csinálom. Helyette cukorrépát és állatokat nevelgetek. Előbbit aztán aranyárban eladom, utóbb megy gazdakörikbe. A Titokólakból, fákból is jöttek újdonágok. Bahán vizilovam lett, igaz, a második ilyen ólam, de még az sem sok, szóval teljes mértékben örültem neki. Farmon lett bölényem és szarvasom is,egyik sem volt még előtte. :)
    Az idő itt is le van hűlve, aminek én külön örülök, nem szeretem a nagy meleget, nálam az ideális hőmérséklet a 25°, fölötte már kánikula... :oops:
    Legyen szép napotok!
     
    suba_klara, -elzemari- és mimi kedveli ezt.
  10. lukimi

    lukimi Fórum elő legendája

    Szép napot.

    5 db titokól = 0 értékű! Példa: sárga tehenészet, stb.:(

    ----

    Sziasztok, internetes kapcsolat szakadozása, fél napokig való kimaradása miatt igazoltan vagyok távol.xD-.-

    Most tehetem ezért gyorsan írtam ki tudja meddig lehet.......:mad:

    Nekem mindenem a számgép-net, mivel szinte teljesen lakáshoz kötött vagyok. 13 éve vannak ezen eszközök és azóta egyetlen olyan lehetőségünk sem volt itt a környéken, hogy majd jól otthagyom ezt a senkiháziakat és átmenek a szemközti konkurrenciához. Mert nincs ilyen! A net már mindennapos használat, nálunk meg egyre labilisabb. Ha fúj, ha villámlik, ha totál szélcsend, frontmentes idő van akkor meg az a baj. Kis szolgáltató, a pokolba kívánom őket. Volt egy ilyen már a kezdetek kezdetén na attól máig ingadozik a vérnyomim. Ezek a mostaniak szolgáltatása olykor megy 2 hónapig is hibátlanul, olykor meg mint most szombat óta többször nem volt net mint volt. Van okosom már nagy nehezen bele mentem, hogy veszek én is. Ma kora reggel azzal arattam le mivel a voda ad havi 200 MB-t ingyenes adatot. Nos, learattam eccer mindent és maradt a 200-ból kb 50 MB-t, tehát a kövi aratásra nem elég. Vegyek 1 GB-ot 1800 ft-ért! Röviden: nem veszek. Kivárásra jáccok.xD
    >:(:(:mad::oops:

    Az internet hiány egyáltalán nem a mostani 2, vagy az ezt megelőző eventek miatt fáj. Ilyen eventek és ilyen ármánykodások engem már nem fognak meg egyszerűen nem érdekelnek. 14 órás felhő lezárás.....14 órás kütyük, hogy nehogy ne rakja a felhőre aki nem szeretné mert úgy sem jó a napi kétszeres 12-órás aratásokhoz....stb, stb. És, hogy vásárolj minél több szupitápot, stb. Ez van eventezzen a big.

    Mindenkinek jó lubickolást kívánok balatonban, dzsakuzziban, vagy lavorban!xD

    Amúgy nem vagyok ám negatív embör?! Csak kiborít ha valamit megfizetek és szinte használhatatlan.
    Ja, a szerelők szinte fél évente váltogatják egymást, ilyen pálya kezdő kis fiatalkák akiknek esetleg halvány fogalmuk van csak ha felmásznak az oszlopokra, hogy mit is csinálnak. Tudjátok, ilyenekkel van tele országunk hozzánemértő ügyfelesekkel, szerelőkkel stb. Mert a szemét szolgáltatók ezeknek lök valamit aztán ha fél év múva elmennek jön helyettük másik. Na, télleg sok már belőlem....
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 20.7.17
    mimi és -elzemari- kedveli ezt.
  11. mimi

    mimi Fórum elő legendája

    Fura tetsziket nyomni, de egyáltalán nem tetszik. [​IMG]
    Ez az én szolgáltatómnál ("didi-s") is volt a kezdeteken, de évek óta jól szolgál. És ócsón. Inkább a tv-csatornákkal szemétkedik.
     
    lukimi kedveli ezt.
  12. lukimi

    lukimi Fórum elő legendája

    Igaz, itt is a TV-vel is mert csapnivaló gyenge csatornákat szolgáltat gondolom amelyek ingyenesek vagy hótt ócsók, a szomszinál én szoktam a csati sorrendet belőni nekik onnan van a TV-szolgáltatás. Csakhogy ezen a téren akkora a választék, hogy dúskálni lehet közöttük. Öt éveket töltöttem 1-1-nél: előszög Digi, utána Tré-hom, most pedig 2.5 éve a UPC-nél.
    Jelentem tegnap délután óta mén a netem. :inlove:xD:p
     
    mimi kedveli ezt.
  13. g.bella

    g.bella Fórum ismerője

    Sziasztok!

    Szomorűan olvasom, hogy rosszalkodik a szolgáltató. Átérzem, pár éve nálunk is ugyanez volt: ha rossz idő volt, nem volt fél napig-napig, ha hétvégén történt, akár 2-3 napig sem, havonta többször is telefonálni kellett. Vagy ha a szomszéd tömbházban a "kedves" kliens kihúzta az elosztóból, akkor nálam sem volt, meg aki hozzám volt "bekötve", annak sem... Brr... nem sírom vissza azokat az időket.

    Remélem, az ingadozó internetszolgáltatást leszámítva mindenki jól van.

    Én a hétvégén fesztiváloztam, széttáncoltam a lábam. Ma hajnalban már konkrétan az volt a gond, hogy kedvem lett volna még bulizni, de lábam nem volt hozzá. :D Tegnap esti koncertet a kedvenc bandám adta. Sajnos személyesen nem tudtam velük ezúttal találkozni, de az is örömmel töltött el, hogy élőben hallgathattam őket. :)

    Még a boom végét is elcsíptem. Egész szép eredményt sikerült elérnem, nem hittem a szememnek: 4 majomból lett egy emlős jelvény, egy mókumajom, viszakaptam a négy beadott majomból kettőt, és... egy kalóz majom! :) Nagyon megörültem neki. Mondjuk lehet, ha bocival történik ugyanez, egy fokkal boldogabb vagyok, de így is örülök. Jó helyen lesz egyelőre a pajtában, aztán mikor odakerülök a gazdakörben, be is tudom az első aranyállatot dobni. :D

    Az eventeket amúgy én sem csinálom, túl sok maci kellett volna hozzá, úgyhogy inkább eladtam őket a piacon. A tortáshoz meg egyszerűen nincs kedvem, számomra nm megérős kategória. Pont jókor jöttek ezek az eventk, így nem fájt a szívem, hogy három napig farmh helyett a bulié a főszerep. :)

    Új bahás szigetről mi a véleményetek? Én megörültem, mikor ma olvastam róla. Aranybanánom szerencsére van 200+, mert Majomkirálynő óta nem váltottam ki semmit a kamrákból, hogy legyen, ha mejönaz újítás. Farmpengpm is van 500, az jó lesz az első farmpengős rész kiváltásához. A pajtaértékemben nem bízok egyedül, mert az utóbbi hetekben amit termeltem, azt vagy eladtam, vagy gazdakörbe dobáltam be, de gondolom pár nap/hét alatt meglesz az is.

    Szép estét mindenkinek!
     
    mimi, brozsa és lukimi kedveli ezt.
  14. lukimi

    lukimi Fórum elő legendája

    Szia, jó bulizást.:)
    Örülök a tenyésztős sikerednek.:)
    Én is örülök az új területnek és csak farmpengőm nincs sok (100 valahány) AB-m 373, csillag 542. Ezeknek jó részét a tavalyi távozáskomkor hagytam, a többit azalatt az 1 hónap alatt gyűjtöttem mióta folytatom. A farmpengőhöz nem is értek még mert régebben nem volt de azért gondolom elég kevés. Nem probléma, eleinte úgy is az első 3 részt lehet csak kiváltani a többihez meg majd gyűjtünk. Ja, fatermés és növény van sok főleg bahásak.:)
    A netem mióta leírtam bánatomat egyszer ment el csak tegnap, hamar megjavították. Abban bízok, hogy visszaáll a régi rend mivel évekig remek szolgáltató volt ez a csapat. De! Ha a pénzen múlik a boldogúlás értem ezalatt, hogy ha már jócskán elavultak az eszközök, berendezések és cserélniük kellene akkor nem biztos, hogy egyhamar befektetnek elegendő lóvét esetleg toldozzák foltozzák. De azt mi nagyon jól tudjuk, hogy mi hal meg utoljára. xD
     
    mimi és brozsa kedveli ezt.
  15. mimi

    mimi Fórum elő legendája

    Gratulálok, jók lettek a majmaid. A lábadat meg gondolom borogattad. :D:D:D

    Imi, remélem nem fog akadni, kiakasztani a net. ;)
     
    lukimi kedveli ezt.
  16. g.bella

    g.bella Fórum ismerője

    Sziasztok!

    Köszönöm a kedves szavakat! :)

    Imi, mikor májusban visszatértem, én se tudtam, mi fán terem a farmpengő, ráadásul Majomkirálynőnél sem azért álltam sorban, de szerencsére még így is kegyes volt hozzám és adott párat. Kitartást, összegyűl előbb-utóbb!

    Mimi, nem borogattam, mire reggel haza értem, csak lábat mosni volt erőm, aztán beledőltem az ágyba. Mi barátnőmmel már két napi buli után ki voltunk teljesen fáradva, nem is értem, mások hogy bírták öt napig... :oops:

    Ma munkások jöttek hozzánk, kiverték a nappali és a terasz közötti ablakot és ajtót, újat tettek helyette. Épp ideje volt, már lassan 50 éves volt, de akkoriban tudtak építkezni! Olyan masszívan beleépítették, szegelték, szigetelték a falba, hogy sok helyen jött a fal is a tokozattal együtt... Jó nagy rumlit csaptak a fiúk, de a nagyját összeszedték ők maguk. Viszont így is volt takarítanivaló épp elég. A most kivett tokozatokat üvegestől odaadtuk a lenti szomszédnak, az haza viszi falura a lányához, ott majd szétszedik,jó lesz tüzelőnek. S ha már úgyis ezzel foglalkoztunk, akkor szüleim felmentek a padlásra (én csak lentről figyeltem, illetve nekem adogatták le a tokozatokat, nagyon durván tériszonyos vagyok, szóba se jöhet, hogy felmásszak a padlásra), hogy a 13 évvel ezelőtt kivett ablakokat is lehozzák, hogy azt is odaadjuk a szomszédnak. Aztán itthon a nagyját összesepertem a mocsoknak, faltörmeléknek. Fájt is az orrom, fejem és prüszögtem is sokat. Vártunk pár órát, hogy a hatalmas meleg kicsit csillapodjon, aztán levittük a szőnyegeket is kiporolni (negyedik emeleten lakunk, lift nincs), szerencsére még az eső előtt fel tudtuk őket hozni, már ott vannak a szárítóban. Még nem tesszük őket vissza, mert kell pár nap, míg nagybátyám be tudja falazni az ablak körüli részt.

    Ahogy az várható volt, a pajtám nem bírta kiszolgálni az új sziget gazdakörijét, az összes állatomat bedobtam, de még a felét sem érte el a csík. Viszont az aranybanános és farmpengős részt kiváltottam, oda rögtön ki is tettem 8 tukánodút, a megmaradt részekre pedig termőföldet.

    Mit szoltok az új fákhoz? Én már a hajamat téptem, mikor megláttam, hogy gazdaköri is érkezik velük... egy gazdakörit befejezek, kettő jön helyébe... Sose érek a végére. :(
     
    lukimi és mimi kedveli ezt.
  17. mimi

    mimi Fórum elő legendája

    Az az érzésem, mintha arra játszanának, hogy minél többen megunják a tempót.
    Csak beugrottam, nézem tovább a VB-t. :)
     
    brozsa kedveli ezt.
  18. lukimi

    lukimi Fórum elő legendája

    Nos, elment a net ahogy csak kell csakhogy ez egészen más mint a többi ezért 1 szót se szólhatok. Ugyanis akkora viharos szél jött, hogy akár a vezetékek is leszakadhattak volna a villanypóznákról. Kb 18-óra körül, aratnom meg 19:15-kor kellett volna. Sajnos a szomszéd kertészék kb 20 méter hosszú fóliaházról letépte a fóliát ez hatalmas kár nekik. De olyan veszedelmesen jött a viharos szél, hogy elkezdett folyamatosan szünet nélkül egyre erősebben dógozni és nem kellett hozzá 10 perc sem, hogy a gerincen végig hasítsa a drága fóliát. Amúgy pedig nagyon erősek már a mai fóliák, akár több évig is bírják csere nélkül a nagyobb viharokat is akkor el lehet képzelni mi volt itt. Félelmetes, azonnal betettem az ablakot mert zúgott minden mint 1 vízesés. Tető vizsgálat csak holnap lesz mindenkinél.
    Különben 7.20-kor eszembe jutott a mobiltelón való aratás, amiről pár napja írtam. Kb 50valahány Megabájt volt már csak de úgy döntöttem bele vágok, minden felesleges mozdulatot kerülve, hátha elég lesz. Hat MB maradt a végére!!xD:p Ez 1 leheletnyi, 1 vaskosabb fotó megnyitása. Utána a vodafon azonnal aktivált volna nekem 200 Megabájtot csakhogy ezt már közel 500 FT-ért......

    Aztán Tévéztem, természetesen net sehol holnap valamikorra gondoltam, hogy megcsinálják a fiúk. Egyszer az ágyban forgolódás és legyezgetés közben mit látok? Minden lámpa kigyulladt a modemen nosza, gyorsan még benéztem alvás úgyis óneász.
    Nekem a vályog házamon 2012 nyarán cserélt 2 ablakot és 1 ajtót a Thürplaszt. Ahogy írod, úgy jártak nálam is de ráadásul a vályog falból folyt a törek, törmelék, stb stb. Pontosan nem tudom de min. 100 éves ház az ablakok is valaha gyerekkoromban lettek cserélve. Furcsa is lett mert azóta egyetlen zörej, nesz sem hallatszik be pedig azelőtt a szúnyog döngicsélés is felzavart (műanyag ablakok ajtó és dupla üvegek).Reggel teszem még hozzá, hogy a régi fakeretes ablakokat ha a szél odaverte a vizet nem volt ajánlatos kinyitni olyankor mert csak ököllel döngetve lehetett és ha sikerült akkor meg becsukni alig lehetett, szintén püfölni kellett. A műanyag nyílászárókkal gond 1 szál se.

    Nos, most jól kiírtam magamat mert ki tudja mi lesz még reggelig?! Ahogy elnézem a délről érkező felhő tömböket lesz még kutyára dér az éjjel. Csak jég ne jöjjön.:)

    /Ezután már csak csendes eső volt most is lóg a lába. Ez már díjazni való idő sarkig nyitva minden nyílászáró hadd távozzon az 50-es falból is a hőség./
     
    Utoljára szerkesztett: 25.7.17
    brozsa és mimi kedveli ezt.
  19. mimi

    mimi Fórum elő legendája

    Jó reggelt!
    Imi, laktam én is vályogházban, nagyon jó volt, télen tartotta a meleget, nyáron meg hűvöset. Kb 60 centis fal volt. Csak sötét volt, kicsik voltak az ablakok.
    Itt is tombolt kis szél meg verte az eső az ablakot, de nem volt olyan óriási, mint ahogy nálatok.
    De a lakást remélem a mai hűvös kicsit lehűti.
     
  20. lukimi

    lukimi Fórum elő legendája

    mimi kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.