Visszajelzés Édes otthon + TOP 3000 (2018) eventcsevegő

Discussion in 'Egyéb témák archívuma' started by |Tamás|, Nov 21, 2018.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Thread Status:
Not open for further replies.
  1. cserfibaba

    cserfibaba Törzsjátékos

    JUHÉÉÉÉ két farmmal is bentvagyok :D A fáimnak rendesen alávágtam, szinte az összes 1.000 alatt van, de semmi olyat nem kellett beadnom, amit nem akartam :)
     
  2. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Furcsa dolog a TOP. Nem elég tervezni, készülni rá folyamatosan, hanem bátorság, elszántság, kitartás és következetesség is kell hozzá. És ez mind együtt is kevés lehet. Becsülni kell a dolgokat. Fel kell használni minden tapasztalatot. Miden lehetőséggel számolni kell a legfelkészültebb gazdának is.
    Ahhoz, hogy "felhőtlen" szórakozás legyen úgy kell rá készülni, hogy le tudjunk mondani "vagyonkánkról" anélkül, hogy fájna. Fontos, hogy mind a farmunk, mind a lelkünk legyen megfelelően felkészítve egy ilyen játékra.
    Sok olyan farm van, mely gazdaságilag bőven fel van készítve egy TOPos megmérettetésre, de a gazdája még messze nincs. Egyébként semmit nem a lakásunkból, vagy a pincénkből vagy a pénztárcánkból dobálunk be, hanem virtuális bináris rendszerben alkotott cuccokat. Semmilyen értékkel nem bírnak életünkben csak a BP szerverein számítanak valamit. Ennek ellenére nagyon sokunknak fájdalmat okoz a tőlük való megválás. Az ingyen megválást, meg kész tragédiaként éljük meg.
    Nos, évekkel ez előtt mindig óvtuk a kicsiket a TOPtól. Igen. Akkor azt mondtuk, hogy a 80as kicsi. Mióta van új TP tábla, szerintem a kicsik mezőnye 120 körül lehet. Fel van gyorsulva a játék. Gyorsan lehet száguldani, de senki ne feledje, hogy mindig lehet nála gyorsabban száguldó is.
    Ha kellőképpen felkészültünk egy TOPra, és úgy döntünk, hogy belevágunk, akkor jön a neheze. Figyelni kell a táblázatot és minden percben tudnunk kell, hogy most éppen hova lenne elég a pajtakészletünk. Nem kell egyből gyorsan sokat dobálni, hanem figyelni, számolni, elemezni és folyamatosan helyzetünket értékelni. Az indulás eldöntésének pillanatában tudnunk kell, hol van az a pont ahol elengedjük az egészet és feladjuk az indulást, vagy ha már dobtunk, lenyeljük a veszteséget és kiszállunk. Az indulás pillanatában tudnunk kell milyen értékig vagyunk jók, vagyis azt bedobva, bármit kapunk érte nem fáj.
    Ezért nem szurkolok én senkinek. Volt, amikor szurkoltam. Igaz akkor nem is indultam soha. Ezért nem tartom bölcs dolognak a csapatostul való indulást, mert olyanok követhetnek, akik nincsenek erre felkészülve, és a végén imegégeti magát. De ha nem ég meg, lehet akkor is túl soknak tartja a bedobált cuccot, ahhoz, hogy felhőtlen legyen az öröme.
    A TOP egy külön világ a farmos játékban, és nagyon speciális játékélmény. Nemcsak tőlünk függenek a dolgok, de a siker 95%a akkor is csakis rajtunk múlik.
    Ezeket a dolgokat kell végig gondolni, minden gazdának. Felkészülni, dönteni, végig csinálni. Ha már van tapasztalat, rutin, akkor jöhet a tam-tam, a csapat és a szurkolás is.
    Valójában a TOP egy gazda éves munkáját minősíti. Aki benn tud maradni az 1000ben, az már jó játékos, még akkor is, ha a farmja csak néhány éves. A siker sokak számára euforikus. Ezt az eufóriát a csapat csak erősíti. De mindenkinek egyénileg kell rá felkészülni, egyedül kell bedobálni, és egyedül is kell sírni. Csak örömködni lehet csapatban.

    A vállalati szerveren hagysz. (Sosem tudhatod, mikor farmozik a főnök, amíg nem Te vagy a főnök.)
     
  3. suba_klara

    suba_klara Fórumőrült

    Sziasztok!

    Gratulálok minden Magyar játékostársamnak! :inlove: Sokan benne vagyunk a 3 ezerben! :inlove:
    Jómagam a 853. helyen végeztem! :D
    Délelőtt 9-ig tudtam bepakolni,mert 10-re mentem dolgozni. Volt bennem drukk bőven! Tavaly is ugyanígy mentem 10-re,de akkor nem kerültem az 1000 közé. Most boldogság van! :)
    3 szomszédom is van a Topposok között! :inlove:
     
  4. mukonyok2

    mukonyok2 Fórum-zöldfülű

    Köszönöm szépen
     
    Last edited by moderator: Nov 28, 2018
    ulmo12, Sali~*.* and Ivibaba54 like this.
  5. JUCUS

    JUCUS Fórumfelvigyázó

    A gondolatomban sem volt, hogy induljak a TOP-on. mert ritkán piacozok, magamnak termelek, ami ide kevés.Annyim van, hogy ne legyek zavarban, ha pajtából kell beadni. Néha eladok ezt-azt. De sem a készletem, sem a csp-m nem volt elég ahhoz, hogy komolyan vegyem saját magam. Azonban az enövény és a ládák utálatos módon hátba vertek. Noszogattak, hogy dobáljam be őket. A pajtát nem ürítettem, de felbuzgott bennem a kuruc vér:legalább a kétezerben bent maradhassak, ha már.......Kicsiket dobáltam, csak annyit, hogy onnan ne zuhanjak. De látva a történéseket, már most elkezdtem a felkészülést a következőre. Ha lesz......Most én örömködök, mert minden előkészület nélkül sikerült, amit szerettem volna.
     
  6. nyuszika215

    nyuszika215 Fórum császára

    Sziasztok!
    Gratulálok mindenkinek, akinek sikerült elérnie a célját! Nekem sikerült:music: Köszönöm a drága szomszédaimnak a tanácsokat és a bíztatást és...bár úgy sejtem, nem olvassa ezeket a szavakat...Drága Maci! Ez az egész nélküled nem sikerülhetett volna! :inlove:Sosem felejtem mindazt, amit Tőled tanultam;)
    Akiknek pedig nem sikerült...:cry: Nektek fel a fejjel! Nem feladni! Kérdezzetek a szomszédtól, akinek sikerült, kérdezzetek a fórumon, kérdezzetek olyanoktól, akinek szimpi a hozzászólása...tuti kaptok számtalan jobbnál-jobb tanácsot, taktikai javaslatot, ahogy én is kaptam:D! És akkor jövőre sikerül!

    Na rohanok a fotós csevegőbe, mert gőzöm sincs, mi vár ránk holnap...:eek:xD
     
  7. Őzike..

    Őzike.. Fórumszaki

    Szia Kedves Szomszédom :)
    Hatalmas gratulaaaaaaaa....:):D
     
  8. Farm_Tadity_

    Farm_Tadity_ Fórumfelvigyázó

    szia ez az irásom amit megköszöntél érvénytelen mert sajnos a moderátor tévedésből egy másik kérdezőnek irt válaszomat összevonta a tiéddel. Te nem a 46 szinten állsz. Sajnálom. De már te is meg tudod nézni mert feltették a listát.

    Te az 1734 helyen vagy a Tipp-topp és csevegőben megtalálod a 377 hozzászólásnál
     
    Last edited: Nov 28, 2018
  9. PepperPotts

    PepperPotts Fórumgróf

    Kedves Játékosok!

    Utána nézek, hogy mit műveltem...kis pillanat :)

    Szerk.: Kedves Farm_Tadity_! Mukonyok2 két hozzászólást írt egymás alatt, csupán azt a kettőt vontam össze. Az egyikben csak az az idézeted volt, ami látszik, a másikban csak megköszönte. Én mindössze azt a kettőt vontam össze.
     
  10. Farm_Tadity_

    Farm_Tadity_ Fórumfelvigyázó

    Semmi baj. Én is csak azért irtam rá ezt mert nem akartam, hogy azt higgyék rosszat adtam meg. És utána esetleg a szememre vessék. De már megirtam a rendes helyezését a játékosnak
     
  11. ursa11

    ursa11 Fórum félistene

    Szia Leho!
    Nagyon szépen leírtad, de én ennél prózaibban gondolkozok. Még mielőtt hozzá kezdetem az eventhez, készítettem egy excel táblázatot, még TOP-láz előtt, hogy mi az, amit bedobhatok úgy, hogy nem sajnálom és gond nélkül folytathatom a játékot nélküle és szolga módon követtem. Az utolsó 200 M-t ma 12. után dobtam be. Igazából a 2.000-re készültem, de mondhatnám nagyképűen, hogy megtehettem és inkább az 1.000-t választottam, de én inkább azt mondom, hogy kiszámoltam.
    Amúgy neked külön nagybetűs KÖSZÖNET, anno te vagy az egyik, akitől megtanultam, hogy lehet gond nélkül eventezni.
     
  12. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Szia!
    Ahogy követem írásaid, eléggé szorgos farmozó vagy. És ezt már eléggé hosszú ideje teszed. Azt nem mondhatod, hogy nem készültél. A TOPra való készülés, az olyan, mint a házi munka, mindennapos. Te évek óta készíted a farmod mindenféle váratlan dologra. Most váratlanul belecsöppentél egy TOPba, és a hosszú évek gondos munkája meghozta a gyümölcsét. Fel voltál már farmilag készülve Te erre, csak kényelmesebb volt abban a tudatban éldegélni, hogy a farmod kevés egy ilyenhez. Úgy vágtál bele egy kockázatos buliba, hogy valójában minimális volt a kockázata a farm részéről. Csak Te nem voltál rá felkészülve még rá, mert nem tudtad átlépni a kifogások falait. Most egy hullám a túloldalra sodort. De hidd el, nincsenek véletlenek. Megérettél Te már egy ilyen sodrásra.
    Abban viszont biztos vagyok, hogy most már egész másképpen fogsz farmozni. Legalábbis az értékrendszered a farmon belül biztosan fog változni a következő hetekben, és fontosabbak lesznek olyan dolgok, amik eddig lényegtelennek tűntek számodra sok eleddig fontosnak vélt dolognál.
    Hát én ehhez csak minden jót tudok neked kívánni! Hajrá! Egy TOPra való felkészüléssel csak nyerhetsz, még akkor is, ha a következőnél úgy döntesz, hogy nem indulsz.
     
  13. PepperPotts

    PepperPotts Fórumgróf

    Kedves Farm_Tadity_!

    Közben rájöttem, hogy mi volt, bele is szerkesztettem a hsz-embe, azért töröltem a tiédből az előzményt :) Hjaj, de nem vagyok ma a helyzet magaslatán.

    Köszönöm, hogy segítettél a játékostársadnak! :)
     
  14. Farm_Tadity_

    Farm_Tadity_ Fórumfelvigyázó

    Emberek vagyunk hibázhatunk. És nem is csoda hiszen az utolsó óra elég mozgalmas volt. Az a lényeg a játékos tudja hogyan végzett, a hiba kiküszöbölve. Minden oké.
    És én köszönöm
     
    Sali~*.* and PepperPotts like this.
  15. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Nem az számít, hogy prózai vagy sem a gondolkodásunk. Nem az excell a nyerő a kockás papírral szemben. Az számít, hogy a rendelkezésre álló eszközökkel, életviteleddel tudd, hogy mit akarsz, hogyan akarod, azt megtervezed, eldöntöd, és végrehajtod. Mindennek a helyén kell lenni, nem a szín a fontos. Te azt tetted, amit eldöntötté, úgy ahogy eldöntötted. A végrehajtás megjutalmazott egy lehetőséggel, amit észre vettél és ezt ahogy kell ki is használtad.
    Erre mondják, hogy profi. Gratulálok! Szép munka!
     
  16. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Szia!
    Én is gratulálok neked! :)
     
  17. Farm_Tadity_

    Farm_Tadity_ Fórumfelvigyázó

    Nagyon okos gondolatok. Köszönöm szépen a jó tanácsot. Mindig elolvasom a jó tanácsokat és meg is fogadom. Én pl. nem akartam indulni de elkapott a top-láz (első topom volt) és belevágtam, de előtte felmértem mire vagyok képes. Nagyon meggondoltam mikor mit teszek be és mennyit. Bizony azért fájt a szivem a bedobott dolgokért. De elértem a célomat és ráadásul nem is nulláztam le magam. Mert a kellő pillanatban tudtam mikor kell leállni. Tudtam volna még bedobálni de minek, hiszen ha az 1000-re hajtok akkor teljesen lekopaszodom, a második részben viszont szinten tartottam magam. A célom a középtáj volt olyan 1500 körüli helyezés és sikerült is. Ráadásul megmaradt rengeteg dolgom, amit azért nem dobáltam be mert teljesen mindegy hogy a 2000-en belül hol végzem mert akárhogy nézzük is mindegyik ugyanannyit ér. Akár 1001 vagyok akár 1999. Tehát a véleményem az, hogy a meggondolás és indulás után tudni kell meg is állni amikor már értelmetlen a bedobálás.
     
  18. Őzike..

    Őzike.. Fórumszaki

    Szia Leho :)
    Az írás kitűnő :)
    Jut' eszembe....
    A farmod neve megegyezik a fórum neveddel?... mer'ugye...:D
     
    Sali~*.*, Gio and Leho69 like this.
  19. JUCUS

    JUCUS Fórumfelvigyázó

    Köszönöm!Burkoltan, de ideírtad: nem hiszek a farmom kapacitásában.(magamban sem) De jön még kutyára TOP:)Ott leszek.
     
  20. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Gratula!
    Ez egy helyes magatartás egy ilyen kihívás során. Megvan az első élményed, benyomásaid, tapasztalataid. A bőrödön érezhetted miben vagy erős, és miben gyenge, akárcsak a farm erősségét és gyenge pontjait is láthattad. Most ez szépen leülepszik, feldolgozod, és ezeket a tapasztalatokat beviszed a mindennapos farmozásba. Észre sem veszed, és bivalyerős farmmal indulhatsz a következőn.
     
Thread Status:
Not open for further replies.