Általános témák alfórumból archivált kérdések és válaszok

Kategória: 'Segítség archívuma', témanyitó: Csocsoovb, témanyitás ideje: 30.11.13.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
?

Melyik a népszerűbb állatcsoport?

  1. A normál Farmerama

    0 szavazat
    0.0%
  2. A megújuló Bahamarama

    0 szavazat
    0.0%
  3. Semelyik mindkettő béna

    0 szavazat
    0.0%
  4. A különböző Eventeken létrejövő állatok(vagyis a tenyészettek)

    0 szavazat
    0.0%
Több válasz kiválasztása lehetséges.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Havasi_Gyopár

    Havasi_Gyopár Fórum elő legendája

    Szia Zsófi!
    Köszönjük az észrevételedet.
    A legtöbben örülünk ezeknek a sokszor nem is kis ajándékoknak. Úgy vélem, hogy nem vagy már kezdő, ennek ellenére bízom benne, hogy te is hasznosnak tartod azokat a plusz ajándékokat, amit ezáltal kaphatunk.
    Két lehetősége van ezzel kapcsolatban mindenkinek.
    1. Kihelyezi akárhová, ahol helyet talál, és azonnal törli, akkor a program a menübe teszi és máris díszíthető velük a felhő.
    2. Kihelyezi egy általa erre a célra szokásosnak kinevezett helyre, addig aratgatja őket, amíg le nem fogynak, majd törli. Ezek után a dekor a menübe kerül.
    A felhőre való helyezést úgy lehet a legfrappánsabban megoldani, főleg ha időközben a felhő nevét és a dekorokét is elfelejtjük ;), hogy a paszulysoron lemegyünk az utolsó előtti jelképre, a Befejezetlen sorokra, Befejezetlen sorok.PNG megnyitjuk, és ott, aminél szürke pamacsot látunk, rákattintunk, és ha azok közül való az oda illó dekor, akkor a program saját maga kiválasztja azt, és felteszi. Egy dologra kell odafigyelni, hogy ezt mindjárt csináljuk meg amikor a plusz jelű dekorok kiürülése után töröljük azokat, hogy még véletlenül se rakjuk fel "nem tematikus" felhőre, mert akkor tényleg nehéz megtalálni.
     
    Zsófi0101 kedveli ezt.
  2. Havasi_Gyopár

    Havasi_Gyopár Fórum elő legendája

    Szia brennerzsuzsa!
    Az írótoll az Írótoll készítő műhelyben gyártható, amely a sas terményes ólja.
    Írótoll
    [​IMG]
    Termény pajtaértéke: 1.136

    Írótollkészítő műhely
    Műhelyben NEM megépíthető.
    Indításhoz szükséges: 1 db sastáp, 1 db sas
    Szükséges szint: 21.
    Tárgy mérete: 2x2
    Kép
    .........................................
    NévTulajdonságok
    .....................................
    ÉpítőanyagJátékba kerülésMegjegyzés
    [​IMG]Írótollkészítő műhelyTermény: 1 db írótoll
    Érési idő: 35:00 óra
    Tapasztalatpont: 320 TP
    Trágya mennyisége: 8 db
    -2017. januárjában eventnyereményként- Tárgyválogatás 2017. december
    - Tök más testvérek gazdakörből szerezhető 1 db
    - A sziget hőse gazdakörből szerezhető 1 db
    - Művészi felújítás gazdakörből szerezhető 1 db
    - 2018. június eventnyeremény
    - 2018.10. eventben nyerhető
    - Ólgőzös 2019.03.
    [​IMG]Írótollkészítő műhely
    3. szint: piros
    Termény: 1 db írótoll
    Érési idő: 20:00 óra
    Tapasztalatpont: 560 TP
    Trágya mennyisége: 5 db
    -2017. januárjában eventnyereményként- 2018. június eventnyeremény
    - 2018.10. eventben nyerhető
    - Ólgőzös 2019.03.
    - Ólgőzös 2019. 07.
     
    brennerzsuzsa kedveli ezt.
  3. Zsófi0101

    Zsófi0101 Fórumszaki

    Szia Havasi Gyopár :)
    Köszönöm, hogy fáradtál miattam. Tényleg nem vagyok kezdő, de az időm egyre kevesebb, ezért keseregtem itt az imént. A keresgélést amúgy sem szeretem, ezért tartok itthon is kínos rendet. Rossz beidegződés :)
    Komolyra fordítva a szót... A plusz ajcsiknak természetesen én is örülök. Mindent megtalálok, csak az időm nagyon kevés. Játszani meg nagyon szeretek :)
    Tudod az a legnagyobb gondom, hogy kipakolom a pluszos dekorokat, aztán meg esik ki a szemem, amire előkerítem őket a két dekoros területről a lejáratuk után. No ez a legkeményebb feladat nekem. A káoszban keresgélni... Jujjj de nem jó ez ! :(:):)
    Legyen nagyon szép a napod.
    Üdv:
    Zsófi
     
    Havasi_Gyopár kedveli ezt.
  4. brennerzsuzsa

    brennerzsuzsa Junior szaki

    Ha nem megépíthező, akkor hogy jutok hozzá? Titokólból? No, arra várhatok. Üdv.
     
  5. Havasi_Gyopár

    Havasi_Gyopár Fórum elő legendája

    Szia brennerzsuzsa!
    Azért hoztam neked azt a nagy táblát, mert ott nem csak az ólak képei vannak ott, és a jellemzőik, hanem a jobb szélső oszlopban a megszerezhetőségi lehetőségük is látható, pl. melyik gazdakörből, vagy marad az Ajándékozási és cserenap.
     
    brennerzsuzsa kedveli ezt.
  6. brennerzsuzsa

    brennerzsuzsa Junior szaki

    Reménykedhetek az ólgőzösben. Ha cserélhető lesz, nem adják. További napsugaras délutánt, jó munkát, Gazdák!
     
  7. Havasi_Gyopár

    Havasi_Gyopár Fórum elő legendája

    Zsuzsa, de ott van még három gazdaköri feladat is felsorolva. Végigszaladsz az ezüstökön, és csak azt adod be fullra, amelyik feladatnál ott van a kiszemelt műhelyed.
     
  8. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Szia!

    A farm elajándékozása/eladása szigorúan tilos. Ezt már nem először írod ki a fórumra, ráadásul úgy, hogy tudod, az előző törölve lett. Játékostól is kaptál választ arra, hogy azt tiltja a szabályzat.

    Az Általános Üzleti Szabályzat 9.3.4 pontja értelmében tilos a farm eladása, vagy átadása.
     
    Utoljára szerkesztett: 10.3.20
    Havasi_Gyopár kedveli ezt.
  9. zánkamama

    zánkamama Járnitanuló

    Sziasztok ! Segítséget kérnék:van egy ,,Élénk krókusz felhősorom" (szerintem vettem), nem találom a hozzávaló kettő kihelyezhetőt:
    -Levéltánc
    -Havermackó
    Megkérném a moderatort, ha van ideje megnézné nekem, hogy megszereztem-e, vagy kitettem valahova?
    Nagyon köszönöm!
     
  10. Havasi_Gyopár

    Havasi_Gyopár Fórum elő legendája

    Szervusz zánkamama!
    Azt tudni kell ezekről a dekorokról, hogy ha meg is vetted őket, + -os dekorok lévén, először ki kell rakni őket, hogy aratással az a bizonyos plusz ajándékot megszerezhessük tőlük, és csak miután "kiürültek" és átvedlenek "csak dekoráció" -ra akkor tudod majd felrakni. Javaslom előbb nézd meg a menüdben, a váza alatt, és a jobb felső sarokba a szűrőhöz tegyél egy + jelet, s akkor kihozza az összes olyan dekort, amelyik ilyen jellegű. Így könnyen meg tudod nézni, hátha ott lapulnak.
    De ha így sem találod, akkor az ellenőrzéshez kérünk szépen egy ID számot, mert anélkül nem megy.
     
  11. zánkamama

    zánkamama Járnitanuló

    Persze, bocsánat:3430937
     
  12. Havasi_Gyopár

    Havasi_Gyopár Fórum elő legendája

    Szervusz zánkamama!
    Köszönjük az ID számot.
    A kollégám ez alapján megnézte, és úgy tájékoztatott, hogy nem vetted meg ezt a két dekort, vagyis a Havermackó+ és a Levéltánc+ tételeket.
    Majd figyelni kell az akció kiírásokat, mert bizonyára megismétlik, és akkor javasolt pótolni azokat, hogy ne álljon félig üresen a felhőd.
     
  13. zánkamama

    zánkamama Járnitanuló

    Köszönöm a gyors választ, szép napot Nektek.....
     
  14. mamarygen

    mamarygen Fórum elő legendája

    Szervusztok!

    Sajnos jelentkeznek ilyen problémák már pár hét óta.

    Ezek a helyzetek a böngészők frissítésével kapcsolatosak.

    Nem a játék hibája!

    Kérlek Titeket is, jelezzétek itt, milyen böngészőt használtok a játékhoz. Mi a neve, mi a verziószáma.

    Mely internetszolgáltatónál van előfizetésetek?

    Van-e a gépetekre telepítve más böngésző? Neve, verziószáma?

    Kipróbáltátok-e azzal is ideiglenesen, hogy tudtok-e játszani?

    Ha lehetőségetek van, olvassatok itt a topicban. Több ötlet is megtalálható, mert vannak Játékosok, akik a probléma elkerüléséhez találtak utakat, módszereket.

    Köszönjük, ha együttműködésetekkel javul a gond a játék elérésében.

    ...

    Engedély nélkül nyitott ez az új topic, így azt zártam.

    A fórum szabályzata:


    https://board-hu.farmerama.com/index.php?threads/farmerama-a-fórum-szabályzata.6827/

    Ajánlom az itt bejegyzést készített minden Játékosnak, hogy a fórum használatát ismerje meg.

    Ezen a linken, ha rákattintotok, hasznos információk állnak a rendelkezésetekre!

    A fórum felépítése és használata:
    https://board-hu.farmerama.com/threads/a-fórum-felépítése-és-használata.6864/
     
    osztrak12 kedveli ezt.
  15. Bajci2

    Bajci2 Járnitanuló

    Sziasztok

    állandóan kidob a játék másfél perces intervallummal , reggel ota ????
     
  16. Kékmadár1

    Kékmadár1 Fórum elő legendája

    Szia!
    Ez a hiba az utóbbi Windows és böngésző frissítések óta lépett fel. Ezeknek, valamint a Flash-nek és az internet szolgáltató működése kölcsönös együtthatása eredményezheti ezeket a hibajelenségeket.
    Neked is csak az alábbiakat tudjuk tanácsolni:
    - másik böngészőn megnézni a játéklehetőséget, ha nincs másik telepítve, akkor ajánljuk a telepítést;
    - a használatos böngésző frissítése előtti állapotra visszaállítani annak a verzióját;
    - újabb lehetőség a korábbi szokványos böngészőkön (Google Chrome, Firefox, Opera, EDGE, Safari stb.) túl: az új Microsoft Edge a Chromiumon alapul, ami 2020. január 15-én jelent meg. Kompatibilis a Windows összes támogatott verziójával és a macOS rendszerrel. A böngésző letöltése felülírja a Microsoft Edge régebbi verzióját Windows 10 számítógépen. Gyorsaságának, teljesítményének, kategóriájában legjobb webhelyekkel és bővítményekkel kapcsolatban nyújtott kényelmének és beépített adatvédelmi és biztonsági funkcióinak köszönhetően a Farmerama játék is nagyon jól fut rajta.
    Munkatársam is kipróbálta a Microsoft Edge 80.0.361.48 verzióval.
    Letölthető: http://www.szoftverbazis.hu/szoftver/microsoft-edge-80036148.html
    Telepítés után a nyelvet át lehet állítani magyarra, majd a beállításoknál engedélyezni kell a Flash-t, hogy utána már csak a belépéskori Flash engedélyezésre kelljen ráklikkelni.
    Ugyanezen a weblapon találhatók az egyes böngészők és korábbi változataik is.
     
  17. 4SOS

    4SOS Utánpótlás-írogató

    Szia, azt szeretném kérdezni, hogy a növénybevételi bónusz hat-e az eventnövényre ?
     
  18. Kékmadár1

    Kékmadár1 Fórum elő legendája

  19. zoldert

    zoldert Fórum parancsnoka

    Sziasztok!
    A kérdésem az lenne, hogy a Party pörgetésből miért lett kivéve a termésbónusz, mert sárga ólak megnyerésére nem költök.
    Szépen lassan minden ami jó volt azt tönkre teszik!
    Sajnos így már semmi értelme pénzt költeni pörgetésre!
     
    Utoljára szerkesztett: 10.3.20
  20. Flowers66

    Flowers66 Fórumprofi

    Üdv. Remélem jó helyen kérdezek! Tegnap 16.24-kor egy 200% terménybónuszos 24 órás party pörgetést pörgettem. Ma reggel meglepődve látom, hogy ez sehol sincs. Utána néznétek? Még nem telt le a 24 óra. Köszönöm. Flowers66 ID: 5469683
     
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.