Épelméjűek

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: lukimi, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Koppi

    Koppi Fórum elő legendája

    Szia !
    Reggel benéztem, de a párom rám szólt, hogy ne farmozzak már annyit...
    Így kiléptem.
    A köd és féklámpa villogást, zárlat okozza. Valahol megsérült a kábel és összezár több vezetékkel. Alattomos a jelenség, mert végig kell nézni, hogy hol is történt.
    De egy profi villamosságis már tudja ezeket.
    Itt reggelre "csak" -3 fok volt
    Nálatok erősen bereccsintet a hőmérő. Lehetséges, hogy annyi volt, mert reggel 7 kor néztem és akkor már "csak" -6 fok volt nálatok...:)
    Lehet nem leszek itt event kezdésre, mert nincs affinitásom most hozzá.
    Ehhez sem. Neked aztán sikerült végig vinni az előzőt?


    Szia !
    Nálunk bár süt a nap, de néhány gyorsan haladó felhő el, eltakarja. Aztán gondol egyet az Ég és hullik hó is a felhőből, de már nem marad meg, mert itt most 6 fok van.
     
    ursa11, Bonnbonn, mimi és 4 más kedveli ezt.
  2. lujza5353

    lujza5353 Fórumőrült

    Dani! Az előző eventet én sem csináltam,de ezt a mostanit igen.Az első feladat már készen is van. Nem nagy durranás, viszont a felhő a végén nem is rossz.
    Holnap vihetem az autómat, valamikor délelőtt. 9 órakor kell felhívnom őket, akkor megmondják a pontos időt.
    Tihamér! Nálunk már süt a napocska, de becsapós az idő. Kimentem egy pulóverben csalánt szedni, de bizony be kellett ólálkodnom egy kis melegebb ruházatért, nagyon hideg van.
    Ma kimerült az elem az egeremben. persze, hogy nincs itthon. Mindenféle elem van, csak ami az egérbe kell, az hiánycikk. Felhívtam a lányomat, hogy nincs-e egy egerük. Mondta, hogy nyugodtan kutakodjak a szobájukban, biztosan találok. Háááát én bementem. Mintha a PEPKO-ba mentem volna.... Kijöttem az elveszett napszemüvegemmel, a nagyítóval, kifelé jövet volt nálam 3 pohár, 2 tányér, 3 db különböző színű zokni, egy alsónadrág és két pulóver. Na meg egy vezetékes egér !!!!! A tesóm jó kiröhögött, és kajánul megjegyezte, hogy a te lányod, te nevelted. Én meg vissza... de a Brigi ugyanilyen pedig az a te lányod, te nevelted. Ezen aztán elmerengtünk mint az élet nagy rejtelmein szokás, és megállapítottuk, hogy valami hiba csúszhatott a rendszerbe.:D:D

    Most rohanok, mert kezdődik a filmem, a végére éppen megkel a kenyerem, szóval dolog ezer.
    Legyen szép délutánotok:Lujza
     
    ursa11, Bonnbonn, mimi és 5 más kedveli ezt.
  3. Koppi

    Koppi Fórum elő legendája

    Szia !
    Tartom magam ahhoz, hogy 1 területen nem csinálok eventet. Számomra nem éri meg. Legyen érte bármilyen f....a láda.
    Neked, szurkolok, hogy a végére érj!
    Jól megkutyolódott az a vásárlás...:D
     
    Utoljára szerkesztett: 7.4.21
    ursa11, Bonnbonn, mimi és 4 más kedveli ezt.
  4. lujza5353

    lujza5353 Fórumőrült

    Az előbb esett a hó, most süt a nap, és cefet hideg van. Jól kitesz magáért ez az április. Ennél bolondabb időjárás már nem lehetne.
    Úúúúúúúútálom. Meleget akarok, nyarat, és minden csupa jót !!!!!!!
    Most átkötöm ezt a szerencsecsomag kutyát. Tegnap elég necces volt a sebe, remélem mára javult a helyzet.
     
    ursa11, Bonnbonn, mimi és 4 más kedveli ezt.
  5. Technics11986

    Technics11986 Fórumelemző

    Szerbusztok! Hát itt is hüvös van. De nagyon. El voltam ma is. Munkához probálok egy darab idomot felhajtani de nem lehet kapni az istenért sem sehol. Tihamér Dani egyetértek veletek a forum arhiválásal kapcsolatban. Meghalgatom bagolyban a véleményeteket és válaszolok is!

    Na csináltatam bérletet ilyen csodás lett a képem kb.10 év börtön-:)
    https://farmgazdak.hu/kepfeltoltes/image/VEYu
     
    ursa11, Bonnbonn, mimi és 5 más kedveli ezt.
  6. Koppi

    Koppi Fórum elő legendája

    Némely érdekesség gyanánt ami ma történt velem:

    Ma délben jöttem ki az étteremből az ebéddel ami ételhordóban és eldobós műanyagban volt, készültem átkelni a túloldalra, amikor megláttam egy szemben jövő autót, aminek a tetején egy fehér gömb volt, kamerákkal... a Google autó volt.
    Maszkban voltam...
    Gondolom frissíteni fogják a városi térképet és ahhoz fotózott a kocsi...
    Kb. 1 éven belül rajta leszek én is...:D:D
    Jó éjt !​
     
    ursa11, Bonnbonn, sutimami57 és 5 más kedveli ezt.
  7. Samborg

    Samborg Fórum félistene

    Szervusztok! Ébredés után hajnalban kitekintve szép fehér táj fogadott. Arra gondoltam fel kellene hozni a fenyőt és feldíszíteni. Alá lehetne tenni egy kis hímestojást. :D Még jó hogy a dáliákat, amariliszeket, kálákat nem ültettem ki. Szerencsére a cseresznye és a meggy még nem kezdett el virágozni, de már nem sok hiányzott. Idén is jó ára lesz a gyümölcsöknek. Én most a nyers zöldségekről és gyümölcsökről el vagyok tiltva fertőzésveszély miatt de két naponta vérvételre kell járnom. Csodálom hogy találnak még helyet a bal kezemen ahonnan venni tudnak. Én csak nagy kemény csomókat érzek. Most jól esne egy frissen készített lecsó de jobban járok ha a bolt felé se megyek. Tegnap este bealudtam, végre tudtam aludni. Farm megy aratás nélkül maradt. Nem baj, meg lehet szerezni ezt a dekort még. Az utolsóból ad csak egy darabot. Legyen szép napototok!
     
    ursa11, Bonnbonn, mimi és 6 más kedveli ezt.
  8. Koppi

    Koppi Fórum elő legendája

    Szia Viki !
    Ma reggel 7 kor nálunk -3 fok volt... Alakul a Tavasz..
     
    ursa11, Bonnbonn, mimi és 4 más kedveli ezt.
  9. lujza5353

    lujza5353 Fórumőrült

    Sziasztok! Ma 10 órára viszem az autót doktorhoz. Remélem helyben meg tudja csinálni, de ha ott kellene hagynom, felállítottam egy B tervet, az unokaöcsém eljön értem. Mindenesetre felöltözöm rendesen ,várakozásra számítva..
    Nálunk süt a nap, de hogy milyen a hőmérséklet azt csak sejtem, mert az orromat még nem dugtam ki.
    Most megyek készülődni.
    Legyen szép napotok:Lujza
     
    ursa11, Bonnbonn, mimi és 4 más kedveli ezt.
  10. Koppi

    Koppi Fórum elő legendája

    Szia !
    Mára már jobb lenne az idő, ha nem fújna az a nagy szél...
    Nekem is 3 évig nem volt jó a csomagtér világításom, mert a vezeték megszakadt, később már nem zárta le a távirányító a csomagtartót, vagy 3 hónapig. Majd utána a középső féklámpám is akadozott..
    Ekkor vettem egy mély levegőt, elvittem a Mesterhez és láss csodát 5 óra alatt megcsinálta az egészet és mindössze 4000 Ft.-ot kért a műveletért. Biztosított arról, hogy a elkövetkező 5 évben kibírja a rendszer...:)
     
    ursa11, Bonnbonn, mimi és 4 más kedveli ezt.
  11. onagger52

    onagger52 Fórum császára

    Jó napot mindenkinek!

    Itt és most plusz három fokot mutogat az a hőmérő az erkélyen kívül. Hó még valamennyi van az épületek tetején, mert tegnap délután, este esett a hó, néha hófergeteg is volt. Sajnos az éjjel fagyott, ezért maradt meg a fehérség. Minden kint éjszakázott kocsi teteje fehér volt, a szélvédőket ajánlatos volt takarítani indulás előtt. A zárakról a kocsik ajtaján nincs információm. Azok talán nem fagytak be. Beee! Boltba menet vigyorogtam, mert a gerlék búgtak, nekik már tavasz van, de együtt hallottam a nyitnikék-et is. A cinkék azt februárban szokták ordibálni, mikor még tél van. Iiiiigen! Ha hó van, akkor tél van. A cinke, cinkék pedig igen is ordibálnak. Jó, én nem érzem annyira harsánynak, de abban biztos vagyok, hogy minden cinkefiú torkaszakadtából bömböli a lehetséges ellenfeleknek, hogy ITT ÉN VAGYOK AZ ÚR, te meg húzz el innen! Aki meg minden erejét beleadja a megszólalásba, az bizony kiabál, ordibál, (de a hajó meg nem áll). Szóval a cinkék bömböltek boltba menet. Muszáj volt mennem, mert kicsi fiunk szépen megkérte az egy szem édesanyját, az én drágalátos feleségem őméltóságát, hogy süssön neki egy adag sajtos pálcikákat, olyant, mint jó hete húsvétra. Jövő hét elején fog elbúcsúzni a volt munkahelyétől, megy máshová dolgozni. Oda kell a sajtos, meg a keksztekercs, mert aaaaz is nagyon finom tud lenni. Volt itthon minden, még füstölt sajt is, de az abba nem jó. Ezért kellett elszaladnom a boltba, "rendes" sajtért. Szaladni a fenét! Örültem neki, hogy nem merült le az akkumulátorom, mire megjártam az utat. Nemtom mééé, de olyan fáradt vagyok tegnap óta, meg ismét fel tennem tapaszt a mejjemre, mert a szívem a melegedést érezheti, ami most fog jönni. Ha lemegy megérzem, ha felmegy megérzem. Igaz, mondták az orvosaim akik a pici szívemmel foglalkoztak Győrött, Sopronban és itt helyben is, hogy ezentúl erre számítsak. Bár ne lenne igazuk!

    Ne is menj arra, mert az a frissen készített, friss paprikából, paradicsomból készült lecsó igen csak megterhelné a pénztárcádat! Amilyen árak vannak most a boltban... Pihenni meg tessék sokat, attól (is) lesz gyorsabb a gyógyulás! Meg jólesik aludni, ha az embert álmatlanság vagy kór kerülgeti.
    Servus humillimus! - Magyarra fordítva: Alázatos szolgája! - Bár nem alázattal, hanem tisztelettel mondjuk, de ezt jelenti. :)
    Az a kép nem olyan rossz. Annyi évet nem adna egy bíró sem annak láttán, simán elengedne a tíz évből akár kettő vagy három hónapot is. :D Komolyra fordítva a szót. Bár én lehetnék ennyire fiatal, mint most Te! Sajnos én már leselejtezés után vagyok a sutba hajítottak között, a végső kidobás előtt. De legalább még vagyok, ha sarokban és büntetés alatt is. Mert itt fáj, meg ott fáj, röviden: mindenütt fáj. Onnan tudom, hogy még élek, ha reggel felébredéskor az első mozdulatok után érzek itt és ott fájdalmat. Ha egy férfi ötven felett arra ébred egy reggel, hogy nem fáj semmije, akkor valószínűleg meghalt. Régi mondás, de sajnos nagyon igaz. :mad:
    Koppi! És miért nem vetted le az a maszkot, amikor megláttad a glóbuszos kocsit? Nem kell Neked sem szégyenkezned! Mert akkor mindenki, még a rendőrök is tudni fogják, hogy nem bankot mentél rabolni vagy pénzváltót vagy dohányboltot vagy akármit. Tisztességes úton jártál, nem kell szégyellni! Ja, hogy a maszkviselési főfőelőírás megszegésésért járhat tetemes bírság? Háááát ... az igaz ... De valamit valamiért!

    Mindenkinek szebb napot, mint amilyen itt van! És jó kicsi kocsi javíttatást, akinek az van mára előírva, függetlenül az A B C és egyéb meg nem nevezett variánsok számától!
     
    Utoljára szerkesztett: 8.4.21
    ursa11, Bonnbonn, mimi és 3 más kedveli ezt.
  12. lujza5353

    lujza5353 Fórumőrült

    Sziasztok! Az én kocsimat egy óra alatt megjavították, potom 7 ezerért, meg adtam némi borravalót. Egy nagyon helyes legényke volt a mester, de amikor megszólalt, rögtön tudtam, hogy miért neveznek bennünket sötét Zalának... De a munkában remekelt, látszott rajta, hogy otthon van a kábelrengetegben, sőt még kretatívnak is kellett lennie, mert bizony öreg az autó (mint a gazdája) és beszorult csavarok, korrodált csatlakozók stb. De aztán kiegyenesedtek a dolgok, még új égőt is kapott a szuzi, mert az egyik index-lámpának lotyogott a foglalata. Most megyek és elindítom az eventet, mert olyan jó kiszámoltam, hogy negyed órás csúszással lesz kész a tegnap este elültetett növény.
    Utána el kell ugranom a patikába, mert hiányosak a készleteink.
    Majd jövök...
     
    ursa11, Bonnbonn, mimi és 5 más kedveli ezt.
  13. Koppi

    Koppi Fórum elő legendája

    Szia !
    Akkor te drágábban jöttél ki az ügyletből, mint én. Lényeg az, hogy jó már minden lámpa...:D
    Annyira mondtad Te is, hogy belefogsz ebbe az eventbe, hogy átértékeltem a dolgot és lazán megcsináltam a Pannik segítségével az első napi fejadagot..
    (Igaz közben a szuperem megint felül lett a 10000-en), így egye kánya alapon ha beérik a narancssárga árvácskám, neki fogok a 2. etapnak...:D
     
    ursa11, Bonnbonn, mimi és 4 más kedveli ezt.
  14. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Sziasztok
    Szia
    Én csomot kipróbáltam , de egyben lett sikerélményem , de nagyon .
    Volt egy hadvezéres , meg nem tudnám mondani a nevét
    Na ott nyersanyagott kellett gyűjteni 0-24 órában .
    Nyersanyagot úgy tudtál gyűjteni , ha volt katonád.
    Katonát úgy tudtál csinálni , ha volt nyersanyagod .
    Ez volt az egyik fő probléma , hogy miért hagytam abba , függőtt az egyik a másiktól .
    A fő startrégia az volt a játékban , hogy klánok voltak , és ha bekebelezted a falukat 70%-ban , akkor véget ért a játék , és 0-árról indult , és ez miatt felfedeztem egy orbitális kiskaput , ami rám köszönt .
    Voltak elhagyott faluk , amik semmire nem voltak jók , mert nem volt benne nyersanyag , de ha építettél egy klánt és elfoglaltad , nagyon picit emelte a klán százalékot .
    Na , addig kebeleztem be fél évig naponta , amíg valami csoda folytán el nem értem a 20%-ot , de értéke nem volt a klánomnak ha elfoglalták volna . Mindjárt kifejtem .
    Közben a munkatársam csatlakozott a legnagyobb klánhoz , és ő is játszott , és ismerte a teknikám , és kiröhögött , hogy rosszul játszok , és amikor már egyre kevesebb klán maradt , akkor úgy döntöttek , hogy egyesülnek 70%-ra .
    Igen ám , de az én 20%-om , és más egyéb klánok miatt soha nem lett volna 70%-uk .
    Erre , elkezdtek volna engem ostromolni , de volt egy mód , hogy mindig én nyerjek . Volt egy öngyilkos funkció , amivel be lehett állítani , hogyha megtámadnak , halljanak meg az én katonáim , és a nyersanyag tűnjöm el úgy hogy a katonák is meghalljanak a cipelésben .
    Na nem a cipelésben halnak meg , hanem a sugárzásban . Vagy miben .
    A munkatársamnak is megmutattam ezt a fajta beállítás módot , és ideges lett , elmondta a klánjának és nem hitt nekem , és próbából néha kis csapatokkal támadtak , de amikor véget ért a támadás , szomorúan vették észre , hogy igazat mondtam .
    Na , a lényeg a lényegben , hogy a aztán minden fajta klán már engem ostromolt kis csapatokkal , én meg rájuk hagytam , talán elsők lettek , de nem biztos .
    Még egyszer nem kezdeném el , egyrészt nem kapok belső infót más klánoktól a munkatásamtól , másrést éjt nappalá téve megint azon gürcölni , hogy majd megint véget ér a játék .
    Nem is tudom , hogy azt ha valaki fizetet érte , azt minek ? Fél év után elment a süllyessztőbe amunkája , habár a neve örökre fentmaradt a cyber téren .
    Jóvolt , szép volt , de mégegyszer nem gürcölnék ennyit vele újra .
     
    Bonnbonn, sutimami57, lukimi és 3 más kedveli ezt.
  15. Koppi

    Koppi Fórum elő legendája

    Szia !
    Igazán örülök, hogy itt válaszoltál Lukiminek, csak a helyet tévesztetted el.;);)
    Ugyanis akárhogy nézem Imi e topikban (totyikban: by Lukimi) nem járt régen.
    Ő a Kuncogóknál van általában és ezt a hozzászólásának részletét a " visszajelzés a Házikecske- gazdakörifeladat, sorozat" nál írt bejegyzésére válaszoltad volt....
    Házikecske - gazdaköri feladat sorozat - eventcsevegő

    Íme a teljes hsz. Kiemelem az általad idézettett:

    """"
    Szia.

    Minek?! Én eddig kétszer hagytam itt ezt a játékot. Először másik biges játékba kezdtem kb 6-8-ad magammal, én 1 éven belül visszajöttem, mert nem tetszett. Másodszor eü okokból ami 7 hónapon belül sikeresen megoldódott, de már fél év múltán kezdtem keresgélni másik játékot, hogy ne ide kullogjak vissza ismét.

    Találtam. Sokat. Bétát, éleset, mindenfélét. Egy kaptafa. Várat építs, sáncokat, menj a többi várhoz harcolj, keress barátokat, szövetkezz (brrrr!!) stb stb. Részemről az idióta játék.

    Másik. Egyik helyen kezdett megtetszeni a béta változat, mi kezdtük felfuttatni, a hibákat írtuk szorgalmasan, javították. Aztán élesbe ment át: kb az első belépéskor jött is ablak: még több....még jobb....még szebb.....vegyél pengőt, aranyat, aranyrudat, meg mittom én milyen akármiket?! Azonnal otthagytam, ezt a farmerama is tudja és itt van a jó kis mindennel felszerelt játékom minek kezdjek máshol hüleségekbe?! (és itt sem muszály vásárolni, én jelenleg fél éve nem teszem, azelőtt igen, a nem vásárlásból semmi hátrányom nincs mert amire nem futja, nem is érdekel!) Nem kell nézni a fórumot, kinek mi van, ki mikor tud végezni az eventekkel. Játszani kell a magunk örömére!

    Visszajöttem és minden érintetlen volt, úgy ahogy itthagytam. És folytattam 2019.aug.27-től ismét. Ez jó játék. Van egy titka. Nem kell eventezni 1.5 napos farmernak! Még a fórumra se kell jönni, ha belekezdett élvezze a farmozást, vessen arasson játsszon, tanuljon, én 8 hónap múltán csináltam meg az első eventemet 2012-ben!! Nem kell nézni ki mikor fejezi be az eventet, főleg nem morogni, hogy nekem nem megy a teljesen vagy félig csupasz farmommal! Csúnya az ismétlés, de megint: játszani kell, örülni!

    A második kiszállásom előtt volt egy olyan szomszédom, hogy 4 farmmal tartott már akkor (2019.01.23)! 200-as szint felett. Borzasztóan szeretett játszani, mindennek örülni, de nagyon nem volt egészséges és akkor még nagyon finom voltam.....mikor visszajöttem 7 hónap múlva már nem volt itt.....közben az iméljei is elmaradtak, januárban mentem el, 2 hónap múlva nem jött imél. Könnyű kitalálni, mi történt.....nos, ő játszana, kesergés, morgás, morgó játékostársakra hallgatás nélkül (senki ne hallgasson a kedélyrombolókra!), stb, mert ahogy ő tudott örülni úgy senki más. Csodáltam a farm-szeretetét!""""""

    Ezt azért írtam, hogy aki itt olvasgat, értse is mire válaszoltál...:D:D
     
    Utoljára szerkesztett: 8.4.21
  16. zsona416

    zsona416 Fórum bárója

    Sziasztok, Szép Napot:)

    Az utóbbi pár napban olyan érzésem van, mintha kis bolygónkat ide-oda dobálná valami nagyobb rendszer...mert az, hogy reggelre havazásra ébredünk, délelőtt még borult van széllel fűszerezve, aztán olyan dél-egy óra körül kisüt a napocska felmelegszik a levegő és ez tart olyan 4 óráig, aztán újra jönnek a sötét felhők csak valami rossz tréfa lehet...egy napon belül kapunk 4 évszakot röpke időtartamokra...és ez most már napok óta így van.

    Az ünnepek elteltek, nem voltunk sehol...sógoromék ugrottak be a gyerekek miatt...a beugrást szó szerint értették...jöttek, megálltak az ajtóban és így csevegtünk pár percet...kiderült, hogy Ő is megkapta az oltását, ugyan azon a napon, mint a drágám...pénteken. Szombaton délután szólt, hogy Ő most eldőlne, mert kicsit gyengének érzi magát...és eldőlt...szerencsére az ágyra...aztán aludt estig, hőemelkedése nem volt, de az izületeit és a bal karját, ahova az oltást kapta azt érezte...szerencsére másnapra elmúlott...de most ez az oltás vagy az időjárás miatt volt-e...ki tudja...

    Most megyek, mert még erős elmaradásban vagyok a visszaolvasásban...
     
    ursa11, Bonnbonn, mimi és 6 más kedveli ezt.
  17. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Jajj és juujj . :oops: Gondoltam leírom neki ezt , de mivel nincsen BackOffice topikja ...:oops:
     
    Bonnbonn, mimi, Technics11986 és 2 más kedveli ezt.
  18. Koppi

    Koppi Fórum elő legendája

    Szia !
    Nincs semmi baj !!
    Azt, hogy válaszoltál neki, onnan tudtam, hogy olvasó üzemmódban én is ott voltam....
    Az itt "lakó" topiktársaknak magyaráztam volna, hogy honnan és miért jött az írásod. / ne keressék a hszt. :):)
    Most már hagyd itt kérlek...:)
    Sajnos Beko topikja valamilyen ok folytán törlődött.....(Kár volt.)Csupán az archívumban lehet keresni...:(
     
  19. lujza5353

    lujza5353 Fórumőrült

    Zsona! Még ha az oltástól is volt egy kis átmeneti üzemzavar, ennyi belefér. Én személy szerint azóta kapom az influenza oltást, amióta bevezették, de minden évben belázasodom tőle. nem nagyon, meg csak egy este tart, aztán elmúlik, Igaz azóta influenzás sem voltam, kivéve, amikor váratlanul a mutációja jelent meg a vírusnak, de otthon ki tudtam kúrálni némi orvosi segítséggel. Szemben egy rokonommal aki 2 hónapig volt az intenzíven lélegeztető gépen, 6 hónapos terhes volt, az egyik baba meghalt a másik 73!! dekával megszületett, és teljesen egészséges lett. A betegünk édesanyja viszont belehalt az influenzába. 3 nap alatt elvitte... Egyikük sem volt oltva.
    Ezt csak azért írom le, hogy hitelesen mondhassam, ennyi mellékhatás belefér. Csak zárójelben jegyzem meg, hogy én anno 4 éves koromban lebénultam a Szabin csepptől, 3 hónapig kezeltek Pesten, de maradvány nélkül gyógyult.
    Most megyek és beizzítom a kazánt, majd még érkezem:Lujza
     
    ursa11, Bonnbonn, mimi és 4 más kedveli ezt.
  20. onagger52

    onagger52 Fórum császára

    De bizony VAN! Igaz, mint Koppi is írta, ARCHIVÁLVA, ezért oda írni nem lehet. De lehet, hogy EZ volt a végcél. Mondjuk nekem is van ötletem arról, hogy KIT, KIKET kellene archiválni. De ez nem nyilvános. :)

    Nagyon úgy látszik, hogy országosan bolond az időjárás. ITT északnyugaton egész nap váltakozik. Itt is a 4 az 1-ben játékot játsza!!! Irgum-burgum!

    Lujza drága! A nagyanyám és édesanyám szerint a paralízist én is elkaptam, de még a Sabin-cseppek beadása előtt, élesben. Állítólag semmi nem maradt vissza nálam, de ebben én annyira nem vagyok biztos, mert az az agybaj, ami - néha - rámjön, ugyan mi másból, mi mástól származna?

    Az egyik menyem, mint pedagógus megkapta az A-tól Z-ig vakcinát és már másnapra belázasodott. Kettő nap után túl volt rajta. Szerencsére. Az oltásellenesség fura egy dolog. Én és feleségem évek óta oltatjuk be magunkat flu ellen. Nem is kaptuk el, de ősszel nekem/nekünk hozzájött még a pejsli elleni oltás is egyszerre a flu ellenivel. Valamiért én pár nap múlva belázasodtam, igaz nem ment 38,9 fölé. Ez szombat-vasárnap volt. Hétfőn, mint kötelességtudó emberke, jelentettem a háziorvosomnak, aki ezekkel a oltásokkal látott el. Ő is azt gondolta, hogy csak az oltás jelentkezett nálam, de biztos, ami biztos, azért elvégeztette rajtam is azt a tesztet. Akkor az másnap negatív lett. Van élő felmenőm kettő is. Édesanyám már betöltötte a 89-t, ő az öcsikémmel él, de ők semmi pénzért nem hajlandóak magukat beoltatni. Sem a flu, sem más ellen. Érvelni hatástalan az oltás mellett. Viszont édesapám, aki nyáron lesz 92, ő az elsők között jelentkezett és már régen túl van a két szurin. Őt nem kellett győzködni, sőt! Nem vagyunk egyformák.

    Megyek vissza szkájpolni a világ legjobb nőjével. Már elmúlt 3 és fél éves. Jobban tudja kezelni a tabletet (na jó, csak majdnem), mint a feleségem. Ő már ebbe született bele. Egyet gondol és felhívja a mamát. Aztán az anyja meglepődik a konyhában vagy a másik szobában, hogy KIVEL beszél az a kicsi? Hát valamelyik nagymamával. Mert a másikat is rendszeresen hívja. Ő már nagylány, mert már ovis. Tessék ezt tudomásul venni mindenkinek! xD
     
    ursa11, Bonnbonn, mimi és 5 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.