Épelméjűek

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: lukimi, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Katka54

    Katka54 Fórum admirálisa


    Szia Viki!
    A gyömbérrel én is megpróbálkoztam, de nekem csak az erkély áll rendelkezésemre és ott nincs annyi hely amennyi neki kell. Biztosan sikerülni fog.
    Az eventet én biztosan nem csinálom végig, de a felhő megvan.
     
    mimi, Bonnbonn, Kuzdern és 3 más kedveli ezt.
  2. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    Jó reggelt kivánok!

    Tihamér, azt gondoltam, hogy a levelem meghallgatásra talál,de....... jó lett volna végre lezárni már ezt a kinos ügyet..Ha mégis úgy gondolod, hogy csak leütöd a billenytűt, tedd meg, mert szivesen olvasgatunk tőled.

    Editke,
    igazad van, ez már nem lesz olyan mint volt, mert akiket neveztél nincsenek itt. Igaz én nem tudom, hogy mi volt az ok, de már ez úgy is történelem.
    Jó lett volna már túl lépni ezen, de látom nem megy.

    Szeretett Zsémbi,
    akkor is jöhettél néha, ha csak azt szeretted volna tudni, hogy hogy vagyunk, és egy pár szóval tudattad volna, hogy te hogy vagy. Igazad van, hogy érdekes lehet a " pitypang osztályba, fajba és alfajba sorolásáról" irni.Végül is mindig mondtam, hogy azért szeretem ezt a játékot, mert sok olyan fával, növénnyel ismerkedtem meg, amiket idáig még hirből sem ismertem.Szoktam is egy kis rövid ismertetőt hozni róla.Engem örömmel töltött el.Igaz, mostanában a Ferdefárol nem találta irodalmat, csak hogy miképpen kell egy favágónak a ferdefával viselkednie, mikor kivágásra kerül.
    Ám a Bismarc pálma, na az aztán egy csodálatos fa.A kifejlett fa akár a 15, 18 méter magasságot is eléri.
    Vaskos levélszárakon ülő, legyező alakú levelei csodálatos üstököt alkotnak, idővel komoly törzset is nevel.
    Sajnos a fagyot egyáltalán nem bírja, télen legalább plusz 5 fokon kell tartani!
    Változatlanul, nagyon szeretem ezt a képedet, ahogy vigyázva lépkedsz a pirinyó kis cipellődben, a patak csobogását, és a sok szép tavaszi virágot amiket a kosaradban és a kezedben tartasz.Légy boldog továbbra is!

    Megyek, mert dolog van.Mosolyogjon , akinek kedve van.
     
    Utoljára szerkesztett: 18.5.21
    _Ilona49_, mimi, Bonnbonn és 5 más kedveli ezt.
  3. Zsémbes-banya

    Zsémbes-banya Fórum elő legendája

    Sziasztok!:)
    Megtört a hallgatásotok, és ennek nagyon, de nagyon örülök.:music:

    Drága Elze!:)
    Az a pitypang igazából csak képletes volt, és arról szólt, hogy bármiről, de hát tudod ezt te is. Hanem ha már felemlítetted van róla egy mese:
    a virágok teremtésekor az úr megkérdezte szépen sorban mindegyik növényt, milyen formát szeretne magának. Legtöbbjük naaaagy, szííínes és illatos formát kért magának. Amikor a pitypangra került a sor, ő csak bánatosan rázta a fejét, és így szólt: Uram! Én nem tudom.:( Ezért aztán kapott még egy nap gondolkodási időt. A másnap újból feltett kérdésre megint csak azt mondta, hogy nem tudja milyen szeretne lenni, mert ha a napra néz oly gyönyörűnek látja, hogy legszívesebben olyan lenne, ha a holdra néz, akkor meg inkább olyan, és ugyanígy van a csillagokkal. A teremtő gondolt egyet és oly módon teljesítette a kis pitypang kérését, hogy az, amikor teljes virágzásban van olyan mint nap, virágzás után a teliholdat formázza, és ha magjai szerte szóródnak, mint parányi csillagok szállnak a levegőben.:)
    Amióta tudatosult bennem, hogy a méhek áldásos tevékenysége nélkül megszűnhet az élet, igyekszem vigyázni rájuk, és bizony már nem gyomként tekintek azokra a növényekre amiket régen azonnal rántottam ki a virágok közül. Hagyom, hogy pitypang és társai szépen elvirágozzanak. és még a füvet is csak akkor engedem lenyírni, ha már bevégezték feladatukat.
    Hallottam is ezért megjegyzéseket a járókelőktől, de nem bánom, nekem elég ha tudom, hogy mit és miért teszek. Szép példákat olvastam ezzel kapcsolatban. Vannak akik kiírják a kerítésükre, hogy nem gazt termelnek, hanem a méheket etetik.:)
    A jókívánságot ezúton köszönöm. Ugyanezt kívánom én is mindnyájatoknak!:)
     
    _Ilona49_, mimi, jófarmerlány és 8 más kedveli ezt.
  4. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    Ha egyszer a kalapodat megunod, ugye nekem adod!!!!!!!!!!A pitypang legyen veled![​IMG]
     
    Utoljára szerkesztett: 18.5.21
    _Ilona49_, mimi, Bonnbonn és 3 más kedveli ezt.
  5. Katka54

    Katka54 Fórum admirálisa


    Szia!

    Gyűjtöd a kalapokat? Vagy csak ennyire szereted őket?
     
    _Ilona49_, mimi, Bonnbonn és 4 más kedveli ezt.
  6. zsona416

    zsona416 Fórum bárója

    Sziasztok, Szép napot kívánok:)

    Mint ígértem jöttem is...tényleg jó rég voltam, de mentségemül szolgáljon, hogy amióta jobb az idő kint töltök meló után szinte minden szabad percet...ennek egyik következménye, hogy esténként nem nagyon kell ringatni...xD Nem bánom, mert ez a jó két hét nagyon meglátszik a kerten, volt gazolás, ásás, kapálás, metszés, mulcsozás...aztán eddig kétszer voltunk szerdán piacon és mindig egy-egy csomagtartó virággal tértünk haza...ezek szinte mind földbe vannak már, még az utcára, és az előkertbe szánt pár darab vár ültetésre, de vagy esik az eső és tiszta sár minden, vagy pedig olyan szél fúj, hogy képtelenség huzamosabb időt kint maradni. A fűnyírás is esedékes újból, mert a sok esőnek köszönhetően lassan bokáig ér, de most az is húzódik kicsit.

    Az ablakpárkányom viszont már gyönyörű...5 normál méretű virágláda fér el a terasz felől...háromban muskátli van, kettőben pedig a futós szúnyogriasztós növény felváltva....muskátliból kaptam a kedvencemet, ez félig futós a színe a vörös és a bordó között van valahol...és akkora feje van, mint a két öklöm összerakva...egy ládába kettőt szoktam tenni, mert közéjük ültetek még egy fehér bacopát is. Közben lekerült a teraszra az asztal és a székek is a padlásról, még a lámpákat kell letakarítani és a kerítésléceket le kell lakkozni újra, mert bizony az idő kikezdte itt-ott a színét...ha majd kész leszek teljesen hozok képet.

    Aztán kikerültek hátra a pálmák is, ahol földcsere volt, a kanna virágok, a leanderek...az örökzöldeket meg kellett nyírni, a tövüket pedig újra mulcsoztuk...még a mályvák és a hortenziák vannak vissza, a nyári orgonabokromon viszont annyi már az új hajtás, hogy nem mertem megmetszeni...pedig tövig kellene vágni, de attól félek, hogy akkor nem hoz virágot, pedig tavaly gyönyörű volt...szóval most így marad. Közben virágzik a liliomfám, a fehér és a piros rózsalonc...és úgy látom, hogy a sárga magnólia is talán megmutatja most már a virágát...a korallberkenye gyönyörű lett...majd másfél méter magas zöld és vörös levelekkel...aztán lassan jönnek a többi virágzó bokrocskák...hjaj...szóval nagyon szép minden és öröm kint lenni...persze munka van még bőven, de nem akarlak ezzel tovább untatni benneteket, csak jelezni akartam, hogy volt dolog elég...:D

    Most megyek és visszaolvasok, mert bizony csak olyan tessék-lássék módon tettem és meglesem a holnapi baltás eventet is...aztán majd le sem tudtok vakarni...xD
     
    _Ilona49_, mimi, Bonnbonn és 4 más kedveli ezt.
  7. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    Katikám,
    tényleg nagyon szeretem a kalapokat, biztos valamelyik életemben valami olyan hölgy lehettem, aki nagyon kedvelte és hordta a nagy kalapokat.Én magamnak is volt és van is, de most már inkább a sapkákat részesitem előnyben.

    Zsona kedves,
    ahogy láttam én azt a kertet, idáig is nagyon szép volt, ám most hogy leirtad a temérdek munkádat, eltudom képzelni, hogy milyen derűs és szép lett a keretetek.Itt nálunk a kertben mi is mindig teszünk veszünk, ám ne gondolj a te kerted félét, ez csak olyan közös zöld terület.Mi a szomszival a két kezünkkel és a pénzünkkel tesszük széppé magunknak és annak a lakónak, aki kinéz az ablakon.Jószivvel és örömmel végezzük a munkánkat, hogy ha kifáradunk élvezzük is.
    Majd ha úgy gondolod, szivesen megnéznénk újra.
     
    _Ilona49_, Katka54, mimi és 4 más kedveli ezt.
  8. Samborg

    Samborg Fórum félistene

    Szervusztok! Olvastam az új eventismertetőt. Lehet nagyon fáradt vagyok mert valahogy nem találom mit ad Pali étterme a fejlesztésekkel. Belinkelné aki megtalálta? Köszönöm.
     
    _Ilona49_, Katka54, mimi és 3 más kedveli ezt.
  9. zsona416

    zsona416 Fórum bárója

    _Ilona49_, mimi, Slyvia és 2 más kedveli ezt.
  10. ursa11

    ursa11 Fórum félistene

    [​IMG]
    Hoztam neked szép kalapot.
     
    _Ilona49_, mimi, Samborg és 2 más kedveli ezt.
  11. Bonnbonn

    Bonnbonn Törzsjátékos

    Sziasztok :inlove:
    Na egy kicsit bejöttem olvasni meg ugye teszek veszek a kertben...Látom igencsak kevesen maradtunk itt is :(:oops:
    Sajnálom:oops:bár az előzményeket nem nagyon követtem o_O
    A játékban egy dolgot sajnálok,hogy csak 7 szomszédnak tudok ajit küldeni mondjuk ezt felvihetnék egy kerek 10-re...Mindig figyelem kinek mikor küldtem ajándékot és mit :D

    Ancsa :inlove::inlove:
    De jó látni,hogy itt vagy :)
    Na gondoltam,hogy TE is NAGYBAN kertezel pedig csodaszép a kertetek :inlove:
    Itt már sosem lessz jó idő???Az "igazi" kertbe jön a gaz pláne most jól jött neki az esső>:(
    Jó jó tudom kell a természetnek..de már most csavarodnak a barackfákon a levelek és a szőlő is kezd pöttyözni...lehet majd permetezni megint...Viszont van azért öröm is...szép lesz a borsó és az eper is jó magas és sűrű sok lesz rajta de inkább ez szamóca apró rózsaszín és nagyon édes :p
    Tegnap és ma alkottam egy kicsit..csúnya borús idő ide vagy oda...mivel lassan beindul az Esküvőszezon így gyártottam pár gyűrűpárnát nem mintha nem lenne készleten... mindjárt mutatom őket ;)
    Remélem mindenki jól van!!!!
    Vigyázzatok magatokra!!!!

    https://kepkuldes.com/image/9gqiJL

    https://kepkuldes.com/image/9gqEDd
     
  12. Koppi

    Koppi Fórum elő legendája

    Szép estét !

    Miről is írjak?

    Lejártam a lábam mire ideértem...Közben sok ismerőssel találkoztam...beszélgettünk és beszélgetünk.(Tiltott dolgokról is.)
    Olvastam az eventet és valószínűleg kihagyom.
    Addig is biflázom a fórum szabályzatát,...
    Lehet egyszer csak érkezik a Lujza is hiszen egy vonaton utaztunk, csak Ő másutt szállt le.
    Jó éjt....
     
    Katka54, Bonnbonn, mimi és 3 más kedveli ezt.
  13. sosoump

    sosoump Fórum mestere

    Jó reggelt Dani!

    Hála Neked, juuuj de örülök, hogy itt vagy:inlove: Most megyek a dolgozóba, estére remélem itt leszel:D
    Lujzát is szeretettel várom:D
     
    Katka54, Bonnbonn, mimi és még 1 ember kedveli ezt.
  14. sutimami57

    sutimami57 Fórum elő legendája

    Sziasztok! Kissé el vesztem, de a saját magam által kivett egyéni szabadságom ideje le járt. Ismét itt vagyok, le szálltam a vonatról, melyen együtt utaztunk Daniékkal. Várom az event kezdést, aztán elő a kapát, mert lesz mit csinálni, én amúgy is csak a farmos kerten szeretek kapálni. Megyek is,mert sok a dolgom, ügyintézés is lesz, aztán sietek vissza, nehogy nélkülem kezdődjön el ez a remek event. Kellemes, szép napot, Jó játékot kivánok!
     
    _Ilona49_, Katka54, Bonnbonn és 4 más kedveli ezt.
  15. Samborg

    Samborg Fórum félistene

    Szervusztok! Még nem esik de az ég egybefüggően szürke. Mire indulok a vonathoz biztosan esni fog. Nem lehetne elintézni Péternél hogy egy napon essen, két napon süssön a nap? A változatosság gyönyörködtetne. Nézegettem a Pali étterme dekort. Jópofa, kicsit nagy széltében, hosszában és magasságában is. Területet is adnak hozzá. Annyit kell trükközni hogy egy ilyen dekort hová tegyek mivel takarja a mellette levőket és sokszor a cumikat is takarja. Szerintem a dekorok tetejére kellene tenni a cumit ha ilyeneket terveznek. Lassan már olyan dekor ami csak tp-t ad nem fér ki. Nehéz eldönteni mit vegyek le.
     
    _Ilona49_, Katka54, Bonnbonn és 2 más kedveli ezt.
  16. lujza5353

    lujza5353 Fórumőrült

    Sziasztok! Én is leszálltam a vonatról.... lehet, hogy eztán kevesebbet leszek, mert leginkább akkor jövök, ha jó dolgokat lehet írni. Megtanultam a leckét, a rosszakat máshol tárgyalom meg. Ezzel a témát lezártam.
    Várom az eventkezdést, én nagyon szeretem a vikingeket. A felhő is tetszik, minden adott arra, hogy belevágjak.
    Mindenkinek jó játékot kívánok:Lujza
     
    _Ilona49_, Katka54, Bonnbonn és 2 más kedveli ezt.
  17. mimi

    mimi Fórum elő legendája

    Tartalmas napot kívánok!
    A nevetni valót és a szépet is hoztad Marim, köszi. A pálma tényleg nagyon szép, a favágókat meg elképzeltem.
    Már hiányzott a meséd, köszi szépen.
    Biztos nagyon szép lesz a végére, várom a képeidet. :) Már az is tetszik, hogy leírtad a nevüket, képzeletem követi.
    Marcsikám, majd jól meglátogatlak, hogy megnézzem a kalapjaidat. :D
    Azt hiszem, már csak ezért is nézem a Mördok nyomozót, ott a nők mind hordanak kalapot. :D:D
    Na végre! :music: :D
    Régen a gimiben voltak, akik a környező településekről jártak be. Tanár: "Ki hiányzik?" "A vonatosok." :D
    Itt is a vonatosok hiányoztak. :music:
    Én még nem olvastam, majd utána döntök róla. Baltás jól szokott menni, de a többhetesnek nem örülök. Meglátom.
    Nekem is körbe van rakva a széle a Kerge kertben a magasakkal. De egy idő után nem figyelheted, már csak a Tp-mennyiséget.
    Hurráá! ;)
    A vikingeket szeretem, mint feljebb írtam, kár hogy többhetes.
    Készülök és elmegyek, salátát, tojást kell vennem.
     
    _Ilona49_, Katka54, Bonnbonn és 3 más kedveli ezt.
  18. Zsémbes-banya

    Zsémbes-banya Fórum elő legendája

    Szép napot! [​IMG]

    Lujza, Sütike, Koppi! Ez jutott eszembe:

    Elfelejtettem hogyan kell a video linket berakni:(:oops: Ha így nem jó, kérem segítsetek!:)
    Miminek:
    Amikor a Nagy Hegyek Országában éltem, sokat időztem a legzöldebb Tengerszem partján. A három Napsugár kisasszonyt is ott pillantottam meg. Éppen fésülködtek. A Tengerszem volt a tükrük, fésűjük színarany. Ó, be szépek voltak mind a hárman!
    Az egyik csupa csillogás, a másik csupa ragyogás, a harmadik csupa fény! Ha még sokáig néztem volna őket, megvakultam volna a nagy fényességtől. Ezért inkább behunytam a szememet. De még így, behunyt szemmel is láttam őket, sőt, csak most vettem észre igazán káprázatos szépségüket és – varázslatos dolog! – a beszédüket is hallottam. Muzsikált a szavuk, halkan, akár a legfinomabb méhzümmögés.
    -Én bejárom a világot, és megénekelem a világ szépségeit – mondta Csillogáska, a legidősebb Napsugár kisasszony.
    – Én is bejárom a világot, és megkeresem a Szerencsét – mondta Ragyogáska, a a középső Napsugár kisasszony.
    – Én itt maradok, és megvárlak benneteket – mondta Fényeske, a legkisebbik napsugár kisasszonyka, és lerúgta lábáról arany cipellőjét.
    – Jó – szólt a másik kettő-, alkonyattal itt találkozunk!
    Azzal az egyik ment erre, a másik arra. Fényeske leheveredett a zöld fűre. Föléje hajoltak a vadvirágok, köréje szálltak a pillangók, hozzá röppentek a madárkák. Icipici bogárkák dünnyögtek a fülébe, az erdőből ellátogattak hozzá a vadak, s a fürge gyíkok, míg sütkérezni a napra feküdtek, elmondták neki életük történetét.
    Fiatal lány ült a Tengerszem mellett merengő sziklára, és a boldogságról énekelt. Fiatal favágók pihentek meg a réten, és a boldogságról álmodtak. Öreg anyóka üldögélt a farönkön, kendője alatt bóbiskolt az alkony.
    A Tengerszem tükre feketedett, a halak s a szabad szemmel láthatatlan parányi élőlények nyüzsgése megszűnt, Fényeske megborzongott, haragos pillantást vetett az égen kódorgó felhőbáránykára, s elhajított aranycipellőjének keresésére indult. Szerencséjére jött a Szerencse, tenyerében hozta neki. Fényeske megköszönte és táncra perdült benne.
    Az öreg anyóka kendője alatt felébredt az alkony. Fényeske aggódva pillogott az égre: fogyott ott a fény, hanyatlott a nap. Végre, pihegve, megérkezett Csillogáska, utána nemsokára Ragyogáska is aláereszkedett fáradtan a halványuló égből.
    -Nos-kérdezte Fényeske-, megénekelted-e a világ szépségeit, Csillogáska?
    – Hová gondolsz, Fényeske húgom! – felelte Csillogáska, és elpirult az alkonypírban.
    – Belátom, tévedtem, amikor azt gondoltam, egyetlenegy nap elegendő ahhoz, hogy meglássam és megénekelhessem a világ szépségeit.
    Fényecske nem szólt erre semmit, de dalolni kezdett. Csillogáska felkapta a fejét, mert húga a világ szépségeiről dalolt: a fű s a vadvirág illatáról, a kecses pillangókról, a madárkák daláról, az icipici bogárkákról, a szorgalmas hangyákról, egy lebegő virágsziromról, az erdei vadakról, a szikla fenséges nyugalmáról, az égbolt derűjéről, a vidám favágókról, az öreg anyóka békéjéről, a Tengerszem szépségéről, a halak ezüst villódzásáról…
    – Ó, mondd, húgom, hogyan lehetséges, hogy ennyi mindent láttál meg a világ szépségeiből, holott nem mozdultál el erről a helyről? – kérdezte csodálkozással Csillogáska.
    – Ó, nővérem, – felelete Fényeske – én nyitott szemmel hevertem itt a fűben, míg te bekötött szemmel jártad a világot! – s azzal a másik nővéréhez fordult:
    – Találkoztál-e a Szerencsével?
    – Ó – biggyesztette a száját Ragyogáska -, balga voltam, amikor azt hittem, egyetlen nap elegendő ahhoz, hogy megtaláljam a Szerencsét, hiszen az emberek nagy része egy életen át hajszolja hiába!
    Ekkor felemelkedett a farönkről az öreg anyóka és haza hessentette a három Napsugár kisasszonyt. Szerencsére még naplemente előtt hazaértek. Én még ott maradtam a Tengerszem partján, s hallottam, amint az öreg anyóka, mintegy magának, ezt felelte Ragyogáska szavaira:
    – …mert az emberek még nem tanulták meg, vagy már elfelejtették, hogy a Szerencse ott kopogtat, ahol nem keresik, nem hívják, és nem is lesik.

    Drága Elze!
    Ha úgy adódik, bárki is jelentkezne még a kalapért, csak neked adom!

    Kiegészült a társaság, rám most már nincs szükség. Elköszönök tőletek azzal, hogy néha jövök, olvasok, örülök minden egyes szavatoknak, és ha szükségét érzem írok.
    Vigyázzatok az egészségetekre, őrizzétek magatokban a derűt, és ahogyan Marika mondja, mosolyogjatok!... és a világ visszamosolyog rátok!:)
     
    Bonnbonn, jófarmerlány, Kuzdern és 3 más kedveli ezt.
  19. Havasi_Gyopár

    Havasi_Gyopár Fórum elő legendája

    Szervusztok! Szia mimi!
    Nem több hetes a Viking Saga XI. csak a szokásos időtartamú.
    Idézet az eventkiírásból:
    "Viking Saga XI.

    Az event kezdete várhatóan: 2021.05.19. (szerda) 14:00
    Az event vége várhatóan: 2021.05.25. (kedd) 14:00"

    Ha én értettem félre az írásodat, akkor elnézést kérek.
     
  20. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    Szervusztok.

    Köszönöm, hogy a vonat megállt itt a fórumban is.Most már nyugodt a lelkem is.Az élet megy tovább és a vonat is.Néha ha van kedvetek és leszálltok, várnak itt benneteket.
     
    _Ilona49_, Bonnbonn, Katka54 és 4 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.