Épelméjűek

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: lukimi, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. sutimami57

    sutimami57 Fórum elő legendája

    Mimi néni, köszönöm, hogy itt is hiányoztak a vonatosok!Kedves történet. :) :) Lehet, hogy félre értettem valamit, de a baltás event is csak 6 napos. Meg is indultam, hadd haladjon.
    Szeretem ezt a dalt, és Mordok a kedvencem!
    Marika, köszönöm Neked is! :) :)
     
    Utoljára szerkesztett: 19.5.21
    mimi, _Ilona49_, Koppi és 3 más kedveli ezt.
  2. Samborg

    Samborg Fórum félistene

    Szervusztok! Bőrig ázva hazaérkeztem. Most fogom elkezdeni az eventet. A vonaton próbálkoztam de nem sikerült telefonról. Nem volt kellemes sántikálva közlekedni, Már egy hónapja bevérzett a lábam nagyujján a köröm, most a felület 2/3-a elvált. A körömágy jobb oldala tart még egy kicsit. Ahogy lépek ez az oldal megfeszül és már rendesen be van gyulladva. A héten és keddig még nem érek rá a napi Bp-i séta miatt, még kedden sem de utána lehet megpróbálom megmutatni orvosnak. Talán le kellene venni. Van valakinek ötlete mivel lehetne javítani a helyzeten hogy járni tudjak? Felkészültem a napsütésre azért. Vettem két +50 UV-s pólót. Egyik hosszúujjú. Idén kerülnöm kell a napot. :D Lehet nem is lesz mit kerülni. :D
     
    mimi, _Ilona49_, Koppi és még 1 ember kedveli ezt.
  3. zsona416

    zsona416 Fórum bárója

    Sziasztok, Szép Estét:)

    Csak beköszönni jöttem, iszonyat fáradt vagyok...az éjjel aludtam vagy 2 órát, az eventváró gyékényem már kezdett összeállni lábtörlővé...azért a felröpiket szépen hozta...majd holnap nekiesek az eventnek is...most becélzom az ágyikómat, mert kissé zombi üzemmódban szuperálok.

    Drága Lujza, Sütike és Dani nagyon örülök, hogy vonatos utazásotok véget ért és itt vagytok.

    jó éjt

    [​IMG]
     
    mimi, _Ilona49_, Samborg és 2 más kedveli ezt.
  4. lujza5353

    lujza5353 Fórumőrült

    Fogj egy ragtapasz csíkot, és szélesen ragaszd le a körmödet. Nem kell szorosan, mert az további problémát okoz, csak olyan érzéssel. Amikor érzed, hogy már tart, de nem szorítja az ujjadat. Így nem fog megfeszülni, és ha nyugalomban van, akkor a gyulladás is csökkenni fog. Esetleg egy kis Sudocrem-mel bekenheted , az jó neki. Aztán majd lenövi a köröm a letapadt részt és utána könnyebb lesz. Ha nem megy, dobjál baglyot, megpróbálok képekkel segíteni. Remélem tudtam segíteni:)
     
    mimi, _Ilona49_, Koppi és 3 más kedveli ezt.
  5. sosoump

    sosoump Fórum mestere

    Szia!
    Valószínüleg benött a körmöd. írtad, hogy már gyulladás van. Orvos nélkül ezt kiprobálhatod:
    a patikában kérsz ICHTHOLAN-t OK nálunk igy hívják... hatóanyaga: AMMONIUMBITUMINSOULFONAT ez egy sötétbarna undorító
    paszta, van 10-20-50% a 20 %-at ajánlom. lábfürdö meleg, szappanos vízben, rövid ideig. azután a paszát oda, ahol agyulladás van.
    bebugyolálni, ha türtöd egész éjszaka a lábadon hogyod! jól bugyoláld be, mert a paszta fog.. a foltokat csak forro ollóval ;) tudod eltüntetni a törölközöböl. Jó pár napig ismételni. Ha a gyulladás elmult a lábápoló a benövést kezelni tudja.
    PS: fontos ne illatosított szappant vegyél, hanem mosószappant!
     
    Utoljára szerkesztett: 19.5.21
    mimi, Koppi, Samborg és még 1 ember kedveli ezt.
  6. Katka54

    Katka54 Fórum admirálisa


    Szia Lujza!

    Üdv itthon. Megtaláltam a játékban az új titulusodat. A szememben te vagy a farm doktor néni. Te mindig hasznos tanácsokkal látsz el bennünket. Problémám nekem is van, a tanácsodat szeretném kérni. Hogyan tudok legkönnyebben a tyúkszemtől megszabadulni? Két lábújjam között van. Hösszú évekig nem volt, de 1-2 hete újra velem van.
     
    mimi, _Ilona49_, linzenpolc és 2 más kedveli ezt.
  7. lujza5353

    lujza5353 Fórumőrült

    Ha kemény tyúkszemről beszélünk, akkor a gyógyszertárban kapható tyúkszemtapasszal próbálkozzál. Régebben mézet szoktunk elkeverni szalicillel, de azt hiszem ezt mát kivonták a forgalomból. Viszont a tyúkszemtapasz még tartalmaz szalicilt. nagyon fontos, hogy a környékét ragaszd le, körben, nehogy az ép részhez hozzá tudjon érni a tapasz. Néhány nap alatt kiöli a tyúkszemet. Az úgynevezett puha tyúkszemre nem szabad használni.
     
    Katka54, mimi, _Ilona49_ és 2 más kedveli ezt.
  8. Koppi

    Koppi Fórum elő legendája

    Jó reggelt Mindenkinek !
    Itt a keleti végen esik az eső... Ezzel nem mondok újdonságot. Mellette 12 fok "meleg" van..


    Nekem (hála Istennek) egyszer volt gondom tyúkszemmel... A talpamon alakult ki és egy rossz papucs okozta. (Nagyon szerettem...)
    Azt a tanácsot kaptam, hogy íveljem ki a kukába és el fog múlni. Megtörtént és el is tünt a lábamról...
     
    Katka54 és _Ilona49_ kedveli ezt.
  9. onagger52

    onagger52 Fórum császára

    Jó reggelt!

    Talányosan fogalmazol Koppi! Mit is szerettél? A papucsot vagy a tyúkszemet? Aztán mit hajítottál ki a kukába? Ha a papucsot, akkor annak le is kellett kerülni a lábadról. Ha meg a tyúkszem tűnt el a lábadról, mert a papucsot hajítottad ki, akkor az csak bőrkeményedés lehetett, mert a tyúkszem sokkal ragaszkodóbb. Ha meg a tyúkszemet hajítottad ki, de a papucs megmaradt, akkor a tyúkszemnek is le kellett kerülni a lábadról. Lehet találgatni. Mi került le meg ki és mi is tűnt el. :p A honnan az egyedüli biztos.

    Az eső itt is tart még, de remélem nem sokáig, mert mennem kell több boltba is. Esőben nem szeretek csatangolni. Nem fűlik hozzá a fogam. Bár május idusán túl vagyunk és nincs már fűtési szezon, de az elmúlt két éjjel VOLT fűtés a házban. Nem is bánom, még ha sokat is kell fizetni érte. Majd, ha jön a számla. A fő indok, hogy jön a hét végén a világ legjobb nője hozzánk. Lassan eléri a négy éves kort. Kiharcolta az apjától meg az anyjától, hogy menjenek le először Győrbe a mamához meg a papához, de utána menjenek el az óvári mamához meg a papához. Itt lesz szombattól a hét végéig. Az hét-nyolc nap. Lesz vidámság és csacsogás a lakásban. :)

    Én nem is voltam vonaton, másféle járművet használtam és nem is egyfelé vitt az utunk Daniékkal. Az ő járművük nagyobb, szebb és jobb. Az enyém meg olyan, amilyen. Ki mit érdemel.

    Szép napos napot mindenkinek!
     
    Katka54 és _Ilona49_ kedveli ezt.
  10. Csocsoovb

    Csocsoovb Fórum elő legendája

    Szia!

    Például írhatnál arról, milyen fasza gyerek vagy:)
    Elég bátor és vagány ahhoz, hogy egy közösségi oldalon (zárt csopiban) bátran ócsároljál valamit/valakit kórusban, és még a lovat is adod alájuk. Isteni érzés igaz? Csak tükör ne legyen a közeledbe, mert nehéz lenne belenézni. Nekem legalábbis nem menne.
     
  11. Katka54

    Katka54 Fórum admirálisa

    Szia!

    Köszi a gyors választ. Még puha, érés alatt van, lyukas filc korongocska van most körétapasztva, ezáltal gyorsabban keményedik és nem éget. Nehéz a hozzáférés, mert két újj között van.
    Szia!

    Lehet, hogy igazad van, nemrég vettem új papucsot, utána kezdtem érezni
     
  12. Koppi

    Koppi Fórum elő legendája

    Szia !
    Amit írtál téged minősít és nem engem.

    Szia !
    Ma éjjel fél 1 kor csöngött a mobil...Egy tsasházból hívtak, hogy tönkrement a zár nem tudnak bejutni....
    Gyorsan lóra.... és segítettem. Megoldódott. Fél kettőkor feküdtem le.
    5 kor felkeltem elmentem a boltba kenyérért és kifliért és ha már ott jártam anyósomnak is vettem kalácsot...
    Hazajöttem, beléptem a farmra arattam vetettem és közben megírtam a posztot, úgy hirtelen hamarjában.
    A részleteket gondold hozzá alapon... :)
    Így már jó? :D
     
    Utoljára szerkesztett: 20.5.21
  13. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    Sziasztok.

    Szóval olyan ez a topik, mint egy tüskékkel teletüzdelt diszpárna.Sem az egyik oldal, sem a másik oldal nem nyugszik.
    Igy aztán tényleg az lenne, a legjobb, ha megszünne, mert ennek soha nem lesz vége.
    Úgy tünik itt már normális beszélegetés nem lesz, hiába küszködik az ember.

    További jó szócséplést kivánok, én már unom nagyon, igy aztán részemről ennyi volt!!!!!!!!!![​IMG]
     
  14. Csocsoovb

    Csocsoovb Fórum elő legendája

    Szia!

    Meghívót küldtél a Béla barátomnak. Nem a Szakcsinak, a Lakatosnak!

    Világosan kifejtettem pár hete, hogy nem tűrjük el a moderátorok sértegetését. Mivel te ezt határozottan semmibe vetted, kénytelen vagyok a topikot bezárni.
    További jó szórakozást Koppi homokozójában.

    Szia!

    Kérésed gyorsan teljesítésre került.
     
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.