Ólakkal, műhelyekkel kapcsolatos kérdések

Kategória: 'Technikai kérdések', témanyitó: Csocsoovb, témanyitás ideje: 16.4.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. Pillango16

Pillango16 Fórum-zöldfülű

sziasztok! tudja e valaki hogy a Teliholdasnál mi adja az Árnyfény körtét? sajnos nem találom :(

2. |Tamás|

|Tamás| Board Administrator Team Farmerama HU

Szia!

https://board-hu.farmerama.com/threads/a-telihold-event.3019/page-2#post-961587

Árnyfény műhely
    Elérhető: Jack boltjában kiváltható: 30 Sötétlő szentjánosbogár, 900 Süvöl-tök, 700 Alkonyi árnyvirág, 600 Denevérvirág, 500 Izzó gomba
    Érési idő: 3:30 óra
    Termény: 1 db árnyfény körte [​IMG]
    Tapasztalatpont: 255 TP
    Trágya mennyisége: 1 db
    Kihelyezhetősége: Teliholdas terület, Gombaerdő
    Etetéséhez 1 db szentjánosbogártáp + 1 db sötétlő szentjánosbogár szükséges
    Tárgy mérete: 2x2
    Pajtaértéke: 2245 CSP

3. Pillango16

Pillango16 Fórum-zöldfülű

Köszönöm a segitséget-

4. rejszijudit

rejszijudit Utánpótlás-írogató

Szia! Elnézést kérek ha rossz lesz a kérdés. Manufaktúrából csak kettő szerezhető be? Többet nem is lehet???
    Köszönöm. Üdv.rejszijudit

5. |Tamás|

Szia!

Egyet lehet a bahamára, egyet lehet a farmra kiváltani a bölcs tölgytől illetve a szentélyből, a többi fizetősbe FA-ért.

6. swarek

swarek Törekvő

Szaisztok!
    Én érdeklődni szeretnék most így a műhelyekkel kapcsolatban, mert semmi rendszert nem látok benne. Mi alapján dől el, hogy melyik műhely fejlesztése ad 2 terményt, vagy többet? A papagáj terményeséből a rózsa ad 6-ot, a piros 3-at, miközben más bahás piros fejlesztés csak 1-et ad, de farmosak esetében is az van, hogy a birka ad pirosnál 2db-ot, viszont a többi csak 1-et, és a rózsaszínnél ad 2-t. Mi a logika ebben? Nagyon zavaró, illetve nem is fair egy dolog ez a különbség.
    Köszönöm!

7. Havasi_Gyopár

Havasi_Gyopár Fórum elő legendája

Szia!
    Nem készült erre vonatkozóan statisztika idáig, nincs is kapacitásunk rá.
    A játék készítői határozzák meg, hogy a színes állati és terményes ólak miből mennyit adnak, ide értve a termés-, és akár a trágya mennyiséget is.
    Nem kell feltétlenül logikát keresni a játékban, hisz pl. a farkas sem eszik a valóságban brokkolit vagy spenótot, stb.
    A fairségre vonatkozó mondatrészed is felesleges ebben a megokolásban.
    Ez egy játék, innentől fogva bármi előfordulhat benne.

Othep és zsani_apja kedveli ezt.
  8. -BombadilToma-

-BombadilToma- Fórum elő legendája

Szia!
    A sárga, a narancs és a piros terményesek 1 terményt adnak, a rózsa 2-t. Ez alól mindössze 3 kivétel van. A piros birkanyíró és a piros guanógyár 2 terményt ad. Ezeket viszonylag korán vezették be, itt valószínűleg menet közben változtattak a koncepción. A papagáj színes terményesei pedig 2, 3, 3, illetve 6 terményt adnak - ennek oka valószínűleg a papagájtollfákban keresendő.

Othep, Kuzdern, Havasi_Gyopár és 2 más kedveli ezt.
  9. mvick07

mvick07 Utánpótlás-írogató

Sziasztok!

Lehet nem ide kéne írnom, de itt találtam utalást a hajzselé gyárra. Tudom, nem beszerezhető, titokból sem kel ki.
    Esetleg nem volna lehetőség, hogy a Moderátorok írjanak a Fejlesztőknek, hogy újból elérhető legyen a megszerzése?
    A piacon hónapok óta nem szerezhető be, cserenapon feltételezem, hogy nem cserél senki, ha csak egyszer volt valamikor elérhető a játékban, gondolom akinek van, annak is csak egy van belőle. Nehezen hinném, hogy elcserélné.
    Köszönöm a választ.

10. ChocoBounty

ChocoBounty Fórum félistene

Szia!
    Minden esetben továbbítjuk az ötleteket, kéréseket a fejlesztői csapat felé, de a döntés nem a mi kezünkben van: a döntést a központ hozza meg.

Sajnos, nem rendelkezünk információval hogy megszerezhetővé teszik a Hajzselégyárt a közeljövőben.

11. mandityalexandra

mandityalexandra Fórumgróf

Szia!
    Én is csere során tettem szert rá, kettőre is - őrzöm is, mint kincset. Magas a csereértéke, de be lehet szerezni. Pl. a legújabb óllal, terményes ól fejlesztéssel (piros v. rózsaszín) vagy neon óllal érdemes lehet próbálkozni. Ezek előnye, hogy magad is létrehozhatod őket, így nem kell feltétlenül vásárolni a játékban. Ezek a tapasztalataim, nem garantáltan beváló recept. Esetleg a csere csevegőjében feladni egy hirdetést rá.
    Az Enciklopédiában mindig, minden állatról és a terményeséről találsz infót az "Állatok, termények és ólak a játékban" alpontban. Itt: https://board-hu.farmerama.com/threads/Állatok-termények-és-ólak-a-játékban.16260/
    Az Enciklopédia a farmról is megnyitható "?" gomb a fórumra vezető gomb mellett.

Tisztelt Moderátor, Adminisztrátor!

Az Enciklopédiában, az alábbi linken néztem utána valaminek a szalamandrával kapcsolatban és feltűnt, hogy a piros és rózsaszín alap ól fejlesztéseinél - szerintem - hibásan van kiírva az érésidő. Link:https://board-hu.farmerama.com/threads/Állatok-termények-és-ólak-a-játékban.16260/page-2#post-860715

Kérlek, nézzetek utána és tájékoztassatok a fejleményekről!

Köszönettel:

mandityalexandra

Moderátor által utoljára szerkesztve: 18.7.21
  12. Swallow

Swallow S-Moderator Team Farmerama HU

Szia!

Valóban nem stimmeltek az érésidők. A javítás megtörtént.
    Köszönjük a jelzést!

mandityalexandra kedveli ezt.
  13. banyavar1962

banyavar1962 Fórum-zöldfülű

Sziasztok!

A Bahán egyik területre sem tudok kihelyezni sem vadas sem füvészkertet. Kérlek nézzétek miért nem.

köszönöm: banyavar1962 ID: 56395290

14. |Tamás|

Szia!

Hány darab füvészkerted/vadasparkod van kint az adott területen?

15. banyavar1962

egy sem:(

16. Havasi_Gyopár

Szervusz!
    A probléma abból ered, hogy a Maja majmok szentélyében nincsenek kiváltva a 7. kamrában a Baha-vadaskert, és a Baha-manufaktúra szobrai. Ameddig ezeket nem váltod ki, addig nem fogod tudni kihelyezni őket.

Amennyiben majd Baha-füvészkertet is szeretnél később szerezni és kihelyezni, annál ugyanez lesz az akadály.
    Tehát majd az előtt, a Baha füvészkert szobrát is ki kell váltanod majd.

17. banyavar1962

Köszönöm szépen a választ! Eddig ki tudtam őket rakni, csak az event miatt felszedtem, és azóta nem tudom újra lerakni:(.

18. Havasi_Gyopár

Szia!
    Köszönjük az infót, a kollégám megismétli az ellenőrzést, addig türelmedet kérjük.

19. ChocoBounty

ChocoBounty Fórum félistene

Szia!
    Sajnos egy hiba miatt lehetőségünk van szerezni tárolókat a szobrok megléte nélkül (pl. vásárlással a Gazdaboltban). Ez a hiba fennáll régóta, és ezért volt lehetőséged szerezni több helyen is tárolókat. Viszont, nemrég történt egy javítás ami már nem engedi a szobrok megléte nélkül kihelyezni a tárolókat.

A megoldás az, hogy kiváltod a 7. kamrában lévő szobrokat, ezután ismét kitudod helyezni a Bahamarama területeidre a tárolókat.
    Köszönjük a megértésedet!

20. banyavar1962

Köszönöm, kiváltottam, ki tudtam tenni:)!
    Üdv, Banyavar1962

ChocoBounty és Havasi_Gyopár kedveli ezt.