Közlemény Ünnepi köszöntő - 2018. október 23.

Kategória: 'Központ archívuma', témanyitó: mamarygen, témanyitás ideje: 23.10.18.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. mamarygen

    mamarygen Fórum elő legendája

    Együtt emlékezünk 1956 hőseire!

    Ünnepi köszöntő – 2018. október 23.
    A velünk élő történelem különleges, életre szóló élmény.
    Azoknak az embereknek is, akiknek közvetlen családtagjai is részesei lehettek, részesei voltak a nem mindennapi történéseknek 62 éve.
    Azoknak a személyeknek is, akik 1956 után születtek.
    Megannyi információ, feltárt, megismert élettörténet áll előttük, előttünk, melyek közvetlen érzelmi töltéssel bírnak.
    Hit, meggyőződés, dicsőség, küzdelem és tragédia jellemzi ezeket az eseményeket, melyeket azok a személyek vívtak egy szebb jövő reményében.
    A haza, a szabadság, az igazság „szolgálatában” elhunyt hősök emléke az élet értékére, becsületre, rendíthetetlen hitre tanítanak.
    Éljünk úgy, hogy a hétköznapi hőseink áldozata ne legyen hiábavaló!
    Emlékezzünk rájuk, példaként kövessük őket!


    Történelmi visszatekintő
    :
    Legújabb kori történelmünk legszebb ünnepe az 1956. október 23-án kezdődött forradalom és szabadságharc.
    1991 óta hivatalos ünnep október 23.

    1956. október 23. Az egyetemi diákság felvonulásával kezdődött a szovjet megszállás a kommunista elnyomás elleni felkelés Budapesten. Az ifjúság példája örökre beivódott a dicsőség könyvébe.
    A diákfelvonulások után a Parlament előtt több százezer fő hallgatta Nagy Imre reformokat ígérő beszédét. A fegyvertelen tömegre a Magyar Rádió épületénél leadott, halálos áldozatokkal járó sortűz hatására estére fegyveres felkelés bontakozott ki a fővárosban. A tüntetők ledöntötték a Dózsa György úti Sztálin-szobrot, a kommunista diktatúra jelképét, és hajnalra elfoglalták a Rádió épületét.
    Az elkövetkező napokban Nagy Imre törvényesen megalakult kormánya megtette a kezdő lépéseket a demokratikus átalakulás felé. Megkezdődtek a szovjet csapatkivonási tárgyalások is, látszólag.
    Az orosz tankok hadüzenet és figyelmeztetés nélkül támadásba lendültek.
    November 4-én Nagy Imre rádiós üzenete bejárta a világot:
    „Ma hajnalban a szovjet csapatok támadást indítottak fővárosunk ellen azzal a nyilvánvaló szándékkal, hogy megdöntsék a törvényes magyar demokratikus kormányt!
    Csapataink harcban állnak!”
    Elkeseredett harcok után november 11-ére a túlerő legyűrte a felfegyverzett civil felkelők ellenállását. A megtorlás elől százezrek menekültek el az országból, de az új báb kormányzat így is ezreket börtönzött be itthon, százakat végzett, végeztetett ki.
    A forradalom leverését követően tilos volt október 23-ára emlékezni.
    Idehaza az 1980as évek végén, a kommunista rendszer gyengülésével párhuzamosan kezdett ’56 valódi története nyilvánosságot kapni. A dátum jelképpé válását jelezte, hogy 1989. október 23-án kikiáltották a harmadik Magyar Köztársaságot.
    Az új, demokratikusan választott Országgyűlés nyilvánította hivatalos ünneppé október 23-át 1991-ben.
    Azóta az emléknapokon hagyományosan a nemzeti lobogó felvonása után a forradalom kiemelt helyszínein (a volt Műegyetemnél, a Bem-szobornál, a Magyar Rádió épületénél, valamint a budapesti összecsapások színterein, a vidéki forradalmi helyeken) emlékeznek, emlékezünk meg az ’56-os hősökről és áldozatokról.


    Emlékekben gazdag, szép ünnepet kívánunk!
    a Farmerama magyar moderátori csapata

     
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.