Ünnepi sürgölődés - csevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: -East17-, témanyitás ideje: 18.12.15.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. mementori74

    mementori74 Fórum félistene

    Sziasztok
    Nagyon jónak ígérkezik az event,kicsit hasonlít a halfogocskára,a kitehetők szuperek,pláne akkor hogy ha sikerül 15-20 darabot összeszedni,de az aranybanánok is jók, barkács szintén jó,akinek mamutfák vannak kint meg megvan a nullása,az most kaszál szépen,persze valamit valamiért alapon,mert bekajál pár ezer szupitrágyát.
     
    hóóvirág, LongNight, Marika312 és 15 más kedveli ezt.
  2. _Cygnus_

    _Cygnus_ Fórum elő legendája

    Ajjaj, nem dobtad nagyon el a mennyiséget?xD De kívánom, hogy sikerüljön ennyit összegyűjteni.
     
  3. iboly54

    iboly54 Fórum elő legendája

    Nagyon tetszik az event, remélem a véletlenszerű ajándékokkal sem lesz gond, kapunk mindenből:) Csak azok a felröpik....nagyon sok kell. Persze gondoltuk mikor megkaptuk az esőerdőt, hogy jelentősen megugrik majd a felröppenők száma. Azt az egyet nem is szedem le, reménykedek a fák jól adják, ha nem akkor azt is lepucolomxD
    Sok sikert mindenkinek és sok szép ajándékot! :inlove:
     
    hóóvirág, akárki49, Marika312 és 16 más kedveli ezt.
  4. Dyny

    Dyny Fórumgróf

    Na most már számolgattam is egy kicsit, mint lehetséges eshetőségeket.:)

    Ennek eredménye, hogy ha esetleg tényleg nagyon jól meglepődünk, akkor nem csak a macit hizlalnám tovább, hanem pingvint is:D

    Az a 2x1-s kitehető nem olyan rossz ám, nem TOP jelenleg TP szempontból, de elég jó paraméterei vannak. És ami fontos, hogy a pingvin etetéséhez NEM kell felröpi. Akárhonnan is nézem ezt a dolgot, szerintem most nagyon jól megtervezték ezt az eventet8)

    Szóval van egy olyan scenariom, hogy a pingvint még 100x pluszban etetem, a maci meg 60x (vagyis duplázom az alap etetését), és ehhez kell összesen 14,680 ánizs, és 10,980 kardamom, 1920 felröpi.

    Ha mindent tarolok, lesz 945 kiskockám (kb. nem pontos, de nem maximum 964, mert a tojások maradnak). A +1 termésbónusszal, egy aratással nettó 3780 növény jön le, vagyis 4 kör ánizs, 3 kör kardamom, ez 2 nap alatt teljesen simán meg van amig él a bónusz hatása.
    És akkor marad a felröpi, abból napi 274 db kellene, az nullapercezés nélkül kicsit húzósnak tűnik, tehát valamennyi szupertrágya ott kelleni fog.

    Egyébként a pingvin olyan szempontból is érdekes lehet etetni, hogy ugyan sokkal kevesebb TP-t, stb-t ad, de a választási lehetőségek listája is rövidebb, lehet hogy valamivel nagyobb az esély a plusz kitehetőre:)


    Én azt látom, hogy a plusz termésdobozzal ez egy nagyon gyorsan letudható event, tehát aki szeretné az ünnepekre lehet javarészt meg is lesz, és csak felröpiket kell gyűjtögetni, marad idő családra, rokonokra, barátokra, stb.

    Aki meg szeretné, adott a lehetőség a plusz etetésre, ráadásul különböző opciókkal8) részemről igy előre egy piros pont a tervezőknek:D
     
  5. Pharmer500#2

    Pharmer500#2 Fórumgróf

    Sziasztok!

    Tetszik az event. Hogy mi tetszik benne? Elsősorban az, hogy úgy érzem, most szinte mindenre és mindenkire gondoltak a szerkesztők ahhoz, hogy játékosbarát legyen.:D

    1. Az eventnövényekkel nem kell majd megfeszülni, a felröppenőket meg mindenki úgy csalogathatja elő, ahogyan napirendje engedi. Ehhez képest a fix jutalmak korrektek (tulajdonságaikat tekintve is - de nekem különösen tetszik a sarkvilági tematika is).
    2. Van benne véletlenszerűség - és így biztosított az ehhez társuló "izgalom" -, de a "kötelező" garantáltan jön - tehát a jogos morgolódás ki van véve a képletből...
    3. Akinek van családja és/vagy zsúfolt a rokonlátogatási programja, komoly készülődésben van, az a gépidő-igényes részeket letudhatja még ünnepek előtt és a "fő jutalmat" megkapja érte a végén, akinek viszont mindezek nincsenek, annak talán külön jól jön, hogy lefoglalhatja magát esetleg pluszban némi extra melléknyereményekért (amikben mindenki találhat kedvére valót - kinek a titokizé, kinek a kitehetők, kinek az AB, termékek, barkácsok, TP-CSP, szupercuccos).
    4. Jópofán épülnek egymásra az event egyes elemei és fázisai (malomtermék alapanyagául szolgáló köztes malomtermék, állatkák egymás általi aktiválása-deaktiválása-reaktiválása).
    5. Alapesetben túlagyalni nem kell, de azzal mégis lehet taktikázni, hogy ki mely malomtermékből mely nyereményválasztékért akar pluszban termelni, ha akar (a jegesmedve - egyszerűsítve - a rókánál kétszer jobb nyereményeket ígér kétszer annyi felröppenőért, de jóval kevesebb pajtás hozzávalóért, miközben a pingvin kínálata ugyan gyengusabb, viszont búzán kívül csak az eventnövényeket kell túltermelni hozzá, ráadásul a rövidebb nyereménylista talán még nagyobb esélyt is ad a plusz kitehetőre...).
    6. A malomtermékek pajtás szántóföldi növényigénye azért elég tetemes, így - bár jószerivel egy-két kanyarból letudható lenne bárki számára, kisebb farmok tekintetében - a piacolásnak is teret ad.
    7. A 4. (garantált, viszont csak 1-szer megkapható, de a felhősorra nem kötelező) kitehető 1x2-es, és bár TP/BTP tekintetben igen versenyképes paraméterekkel rendelkezik, vagyis régebbi gazdáknál Kergében/Kincsesen a helye (teli terület esetén is valszeg lesz mire becserélni), de akinek más nincs, és inkább a felhősorát szeretné aktívnak tudni, az fölteheti a nem-tematikus felhőpamacsra is.

    Egy dolog van csak, ami némileg kedvezőtlen: a kalendáriumi munkásokat ma éjfélig ki kell váltani, és így - legalábbis sztem - érdemes kiváltani mellé a termésbónuszt is (rövid érésű 1x1-ekre így lehet jól kihasználni, a kettőt egymással párhuzamosan), vagyis eventezéshez ez a hozzám hasonlóan gondolkodóknál nem játszik; ráadásul a bónuszkód is rosszkor jött ilyen szempontból - én legalábbis tartván attól, hogy jövő csütörtökig el fogom felejteni, a potya szupertápért pedig mindenképp kár lenne, kiváltottam még frissiben, pedig arra a 48 órás munkásokkal a küszöb előtt nem lett volna nagy szükségem...
    Na de ezt csak azért, hogy ne legyek már annyira pozitív...:p

    Boldog karácsonyt minden Játékostársamnak és Fórumozónak (Szomszédaimnak külön is - arra az esetre, ha egyesével való levélváltásra az ünnepi készülődés forgatagában nem jutna idő - amiért előre is elnézést az esetleges érintettektől (remélem, olvassák majd)...!!!:))

    Pharmer
     
  6. zsugabubus

    zsugabubus Fórumszaki

    Én sajnos begyűjtöttem a dobozt :(
    Jól értem, hogy ha mindhárom állatot végig etettük, utána mindhárom feloldódik és akár csak az egyiket is korlátlanul lehet tömni?
     
    Marika312, genka53, bindi5454 és 3 más kedveli ezt.
  7. -East17-

    -East17- Fórum elő legendája

    Szia!

    Igen, így lesz. Ahogyan egyenként megtelik a csíkjuk, úgy záródnak be, majd a legutolsó etetés után ismét kinyílik az összes.
     
    Marika312, benedekbobe63, Baby72 és 9 más kedveli ezt.
  8. Dyny

    Dyny Fórumgróf

    Anélkül is remekül kivégezhető az event, bár könnyebb azzal.

    Az állatokat tekintve pedig igy van, bármelyiket lehet etetni ha mindent le tudtál.
     
    hóóvirág, Marika312, Baby72 és 6 más kedveli ezt.
  9. nyaf-nyaf

    nyaf-nyaf Fórum veteránja

    :D Ajándék felhönek ne nézd a Hozamát ;)
    De azért 8-órás az érési ideje csak :p Tehát csak ne panaszkodj ..
    Sikeres Eventet mindenkinek :)
     
    Marika312, bindi5454, Baby72 és 8 más kedveli ezt.
  10. Jolán74

    Jolán74 Járnitanuló

    Sziasztok!
    Ismét nagy lelkesen várom az event kezdést :D És minden egyes belépéskor imádkozom,hogy ki ne nyissam a dobozkát,ami a plusz termést adja,mert mindig oda húz a kezecském:p A felröpiktől kicsit tartok,de a remény hal meg utoljára alapon pozitivan állok hozzá!
    Mindenkinek sikeres kezdést,folytatást és közben készülődést az ünnepre!!!
     
    csio70, Marika312, Baby72 és 10 más kedveli ezt.
  11. zsugabubus

    zsugabubus Fórumszaki

    Annak idején a denevéresnél szedtem össze rengetek aratógépet, remélem most is így lesz :)
     
    csio70, Baby72, genka53 és 7 más kedveli ezt.
  12. briguka

    briguka Fórummogul

    Szép estét mindenkinek! Hát nem mondom, kicsit csalódott vagyok, ennyi felröpi meg kevergetés 4ezer tp-ért?? mert ugye a felhőkért csináljuk... :oops: hát marad a cél a kitehetők megszerzése, sok sikert valamennyiünknek!
     
    bindi5454 kedveli ezt.
  13. imike911

    imike911 Fórum hercege

    Ha jól értelmezem az eventkiírást, akkor a normál (első)körös etetésnél is, ha nem külön jelzett ajándékokat kapjuk, akkor kapunk valamit a listából. Na most, pingvinkének adni kell 150 csokis kekszet, abból 6 kiemelt pont van, tehát elvileg a másik 144 alkalommal valamit kapni kellene a listáról. Ha most ebből a 144-ből nem kapunk egy árva kitehetőt sem, akkor őt fölösleges is tovább etetni. Ugyanígy be lehet lőni a többi állat etetésénél lévő esélyeket is.
    Zz. Több farmmal bizony az etetés is elég szép időt vesz igénybe (150+80+60), szóval nem lehet a végére hagyni.
     
  14. apuci30

    apuci30 Fórumőrült

    Szép estét!

    A növények nem lesz gond nekem a sok AB az nagyon megnyerő főleg hogy még -39 a hitelem :D szóval reménykedek hogy párat kapok :) titok izék jöhetnek cukornád fahéj stb. már termelődik le is pucoltam a bahát úgy érzem jó kis üzletet lehet belőle kihozni főleg ha a piacomat nézzük hogy búza 15csp/db áron van még 36 órám :D akkor ott a cukornád 20 felett fahéj 75 felett :D és alig van kint :)
     
    Baby72, sziszi1965, genka53 és 6 más kedveli ezt.
  15. ada77201

    ada77201 Fórumlakó

    Én is sajnos :(>:(de most megy a termelés 1x1+van csatnim és ötösével telik a pajta;)xD
     
    Peszi2, Baby72, genka53 és 4 más kedveli ezt.
  16. bindi5454

    bindi5454 Fórum veteránja

    Nagyon klassz az event így első elolvasásra, sok röpit kér, de az árpa kinemesítve és bevetésre vár, nagyon örülök, hogy ha végeztünk mehetünk tovább és tovább. Mi a vége meglátjuk, de úgy látom ez egy csudi jó event lesz, köszönjük. Ami még fontos a család, bocsi a legfontosabb, szeretet ünnepe, összehangolhatónak látom.
     
    Baby72, -gyöngy-581, genka53 és 6 más kedveli ezt.
  17. Kukori.és.Kotkoda

    Kukori.és.Kotkoda Fórum ezredese

    Sziasztok,

    jó kis event lesz, a felhősorral is meg vagyok elégedve (8.000 BTP/nap 2 aratással).
    Imponál a játékkészítők törekvése, hogy minél több játékos kedvére tegyenek.:inlove:

    A táblázatban fölsorolt fix ajándékokon kívül ráadásként kapunk még
    150+80+60 = 290 db kisebb-nagyobb ajándékot,
    (a szerencsénk függvényében), melyek közt lehetnek:
    - plusz kitehetők, magas BTP értékkel
    - 1-1 titokfa (farmos-szigetes)
    - titokól
    - XXL barkácscucc csomag
    - farmmunkás kuponok
    - 1-2-4 db szupertáp
    - 1-1 aranybanán
    A főnyereményeket soroltam föl, persze azért a vigaszdíjakból kapunk majd többet.:p

    Annak idején sikerült fölhizlalnom a denevéreket,
    most a mackót és a pingvint próbálom meg túltáplálni:
    a felröpik erejéig a macikat, utána a pingvineket az én szabad kapacitásom erejéig.
    Ha nem lesz időm eventezni, a kutyát fogom megetetni valami finomsággal;)

    Jó eventezést, az ajándékokhoz sok szerencsét Mindenkinek!:)
     
    Utoljára szerkesztett: 18.12.15
    hóóvirág, nemethpgabi, csio70 és 28 más kedveli ezt.
  18. bindi5454

    bindi5454 Fórum veteránja

    Ügyesen csinálod, csak így tovább, bár a pajtatöltögetés is fontos szerintem, mert arra is figyelni kell, szerintem. Nagy nagy gratula!!!
     
    Baby72, _Cygnus_ és sziszi1965 kedveli ezt.
  19. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Sziasztok!
    Most olvastam az eventismertetőt és az itteni hozzászólásaitokat. :)
    Nekem is tetszik az event, a megszerezhető ajándékok is nagyon jók.
    Én is többekhez hasonlóan a felröpik miatt aggódom kicsit, mivel nincs mammutfám a szuptrágyám meg elég kevés.
    Mindenkinek sikeres eventezést kívánok sok - sok felröpivel. :)
     
    csio70, Dyny, barbi021951 és 10 más kedveli ezt.
  20. gyfa

    gyfa Fórum hercege

    Sziasztok, szép napot, jó pihenést-munkát-készülődést-farmozást kívánok Mindenkinek!
    Őszinte leszek, kicsit félek, hogy ez lesz az az event, amit nem fogok tudni befejezni. Félreértés ne essék, imádom ezt a fajta mechanikát, amikor cuki állatkák ugrálnak a farmomon mindenhol, és puszit dobnak, ajándékot adnak (mindig a gyerekeim etetik őket, ők is nagyon szeretik :inlove:), de a jövő héten nem nagyon érek rá. Ráadásul nálunk a karácsonyfa a számítógép helyén fog állni, szóval érdekes lesz, mondhatni "kihívás" :p!! Na, kidolgozok egy ütős taktikát, majdcsak lesz valahogy. Esetleg két bejgli sütés között egy aratás8)xD ........
     
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.