Ünnepi sürgölődés - csevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: -East17-, témanyitás ideje: 18.12.15.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. nemethpgabi

    nemethpgabi Fórumelemző

    Sziasztok!

    Köszönöm Eastnek a humorral, - gondolataink kiszólásaival - tűzdelt ismertetőjét. :)
    Az event nekem is tetszik, de elolvasva a fórumot, kicsit megkérdőjelezem a "gondolkodásomat" = okoskodásomat a felröppenők növelése tárgyában: A hosszú érésű fákkal stimmelek Veletek, de elbizonytalanodtam a hosszú érésű ólak, óriás ólak és terményesek kirakásának helyességén. A terményesek és az óriás ólak nyugtalanítanak: fognak-e adni felröppenőt?
    Bocsi, ha tájékozatlannak tűnök, de mostanában sok volt a munka és még szombaton is a vizsgapapíromért kellett mennem. (Ezek a mentségeim.) :)
    Köszönöm a válaszotokat.
     
    Dyny, sziszi1965, csio70 és 7 más kedveli ezt.
  2. _Cygnus_

    _Cygnus_ Fórum elő legendája

    Szia Gabi!
    Én sem merem ólakkal várni az eventet - nem mintha máskor óllal várnám.:music:
    Annyit bénáztak mostanában és a karácsony előtti időszakba semmilyen baki nem fér bele.

    Most komfortba vetett növénnyel várom az eventet. A szigetre gyömbért teszek, a farmra pedig holnap hagyma kerül.
    Bevetem a Pannikat is, pedig nem szeretem cipelni őket.:D
     
    Peszi2, Dyny, Gio és 12 más kedveli ezt.
  3. nemethpgabi

    nemethpgabi Fórumelemző

    Szia Noci!
    Köszönöm a válaszod. :)
    Bár nem nyugtatott meg, de legalább lelkiekben felkészülök a legrosszabbra.
    Ez lesz a próba-cseresznye...;)xD
    A problémám mindig az volt mostanában, hogy nem komfortba, de hosszú érésűekkel vártam én is a kezdéseket: szegfű és gyömbér. Nem volt nagy sikere. Most pedig az előbb kérdezek utána cselekszem helyett fordítva tettem. Mire mindent szépen kiraktam, megetettem, jutott eszembe számtalan szebbnél szebb..., és rögtön beugrott, hogy a terményesekkel az eventek többségében probléma volt.
    Hogy' ez miért nem előbb jutott az eszembe...?
    Ollan büszke voltam magamra, hogy most nem gazt raktam ki...:p
    Majd jövök holnap délután, hogy mit hozott a Mikulás-BP felröpi gyanánt. ;)
    Mégegyszer köszönöm válaszod! :)
    Jóéjt!
     
    Dyny, sziszi1965, bindi5454 és 3 más kedveli ezt.
  4. ildiko44

    ildiko44 Fórumfelvigyázó

    Mindenkinek jó várakozást, sok felröppenőt, sikeres eventet és kellemes ünnepeket kívánok! Ildikó
     
    Dyny, sziszi1965, bindi5454 és 8 más kedveli ezt.
  5. genka53

    genka53 Mindentudó orákulum

    Sziasztok, nekem tiszta vegyes a "váró-állományom", mamutok, fák, gyömbér, és terményesek (eléggé leapadt a festőecset meg a strucctojás készletem, és azt pótolom most). Nem csináltam profiltisztítást. Kíváncsi vagyok mennyi felröpi jön össze így, de mivel már eldöntöttem, hogy az ünnepek miatt (én is megyek a gyerekekhez, másnap meg az egész família hozzám jön) úgyis 0-percezek, no meg beindítom a sorvégi dobozkát a +1 terméssel, emiatt nem komfortoztam előre. ;):)
    A Pannikról én úgy tudom, hogy bárhol, bármelyik farmrészen vannak kirakva, a teljes farmra kifejtik hatásukat, azokat nem kell cipelni, szemben a kupákkal, amiket tényleg kellett. Aztán cca. másfél-2 éve is talán gyorsan beadtam a Legendába, s azóta sokkal jobban jönnek a felröppenők. :D:inlove:
    Áldott ünnepeket kívánok Mindnyájunknak!:inlove:
    [​IMG]
     
    Mikulás48, Dyny, Gio és 9 más kedveli ezt.
  6. nolina1965

    nolina1965 Fórum ezredese

    Az ismertető szerint a Panni csak ott hat, ahová kiteszed!
    Békés ünnepeket mindenkinek!
     
    Dyny, Gio, sziszi1965 és 8 más kedveli ezt.
  7. genka53

    genka53 Mindentudó orákulum

    Szia, köszi a kiigazítást, akkor ellenőrzöm, és szükség szerint korrigálom az elosztást. :):D
     
    Gio, sziszi1965, bindi5454 és 3 más kedveli ezt.
  8. LBetti

    LBetti Fórumgróf

    Vagy hurcolod őket, én úgy szoktam. :)
     
    Gio, hóóvirág, sziszi1965 és 8 más kedveli ezt.
  9. Tavirózsa

    Tavirózsa Fórumőrült

    Sziasztok!
    Mivel megint hajnalok hajnalán ébredtem, pörgettem párat a keréken. Sikerült is vagy 50-ből kipörgetnem a 200%-os Tp bónuszt 24 órára. Tojásokkal, Pannikkal és felhőkkel együtt várom az event kezdetét, kíváncsi leszek a felröppenők számára:)
     
    Dyny, Gio, _Cygnus_ és 13 más kedveli ezt.
  10. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Az eventezők számára jó hír, hogy a mai süti alatt
    50db szupertrágya bújt meg.
     
    Dyny, Gio, hűha és 12 más kedveli ezt.
  11. Ágica109

    Ágica109 Aktív író

    sziasztok jó reggelt.Kérdésem a harkály hol hat a legjobban?
     
  12. Laboviti

    Laboviti Fórum elő legendája

    Gio, sziszi1965 és betjoli kedveli ezt.
  13. lukimi

    lukimi Fórum elő legendája

    Sziasztok.
    Ha valaki elkésett vagy learatott és még ezután akar vetni event kezdésre, teszteltem a nemes szegfű érési idejét komforton mivel tegnap sehol nem találtam választ:
    Karácsonyi süti, fehér ártatlanság: vízzel-52:08 ó, vízzel, trágyával - 46:23, vízzel, trágyával, szupertrágyával 2:54 ó.
    Vízzel, trágyával, szupertrágyával, virágos felhővel 2:37 ó. Tehát még mindíg ráér aki valamiért elkésett. :) Ja és így csak 128 szupertrágya fogy.

    Null perc nálam nyista.
     
    Dyny, Gio, ada77201 és 15 más kedveli ezt.
  14. Kata_rzis

    Kata_rzis Fórum admirálisa

    Sziasztok!
    Csináltam egy táblázatot, amit megosztok, hátha hozzám hasonlóan van még olyan precíz gazda, aki szeretné összesíteni az egyes állatkák megetetése után kapott nyereményeket. [​IMG] (Én a nyeremény megjelenése után az egyes ajándékok mögé szoktam vésni, hogy 1x, 2x stb.)
    Talán az összesítés az alapjáték végeztével jó kiindulópontot adhat ahhoz is, hogy melyik állatot érdemes tovább etetni. De az is lehet, hogy nem... xD

    Purga pingvinFirn sarki rókaBoreas jegesmaci
    150 db csokis kekszhez kell: 3600 búza, 4200 ánizs, 3900 kardamom80 db karamellás almához kell: 400 alma + 960 fahéj + 80 fűszeres üveg
    (80 fűszeres üveg = 480 felröpi + 1920 ánizs + 1120 kardamom + 800 cukornád)
    60 db cukorrúdhoz kell: 300 cseresznye + 120 fűszeres üveg
    (120 fűszeres üveg = 720 felröpi + 2880 ánizs + 1680 kardamom + 1200 cukornád)
    TP (500)TP (4000 v 6000)TP (8000 v 12000)
    BPT (500)BTP (4000 v 6000)BTP (8000 v 12000)
    csp (500)csp (4000 v 6000)csp (8000 v 12000)
    szupertáp (1)szupertáp (2)szupertáp (4)
    szupertrágya (2)szupertrágya (5)szupertrágya (10)
    kk trágya (1)kk trágya (2)kk trágya (4)
    turbó trágya (1)turbó trágya (2)turbó trágya (4)
    kitehető (1)kitehető (1)kitehető (1)
    titokól Sárkányos (1)--
    -titokfa Mekong (1)titokfa Tortuga (1)
    -RACS (1)RACS (2)
    --Valentin cserép (2)
    -Pinki pie (1)Pinkie pie (2)
    -barkács (1 XL)barkács (2 XXL)
    -farmmunkás kupon (1x1 ó)-
    -farmmunkás kupon (1x3 ó)-
    --farmmunkás kupon (1x12 ó)
    --farmmunkás kupon (1x48 ó)
    -AB (1)AB (1)
     
  15. nyaf-nyaf

    nyaf-nyaf Fórum veteránja

    Köszönöm, Erre a válaszra vártam.. :)
    Igaz csak magamnak tettem fel a kérdést :D
    Sikeres eventet kívánok Mindenkinek
     
    csio70, Dyny, sziszi1965 és 5 más kedveli ezt.
  16. imike911

    imike911 Fórum hercege

    Nagyon jó a táblázat, bár én a magam részéről egyszerűsíteném. A nyert rovatba tenném a kitehetőt, a farmmunkás kupont (mivel nincs munkás előfizetésem) és az aranybanánt. A többi tétel számomra egyformán nem nyert kategória, hogy mi miért, azt most nem részletezném. Mindenesetre egyértelműen a kitehetők a fő cél (számomra) és nagyon könnyű lesz összehasonlítani a farmokon az eredményességet, ugyanis az alapfeladatot maradéktalanul végig kell csinálni annak, aki tovább akar etetni. Az alapszakasz tehát elvileg mindenkinek azonos feltételeket biztosít a nyerésre. Kíváncsi leszek az eredményekre.
     
    csio70, OJani, Gio és 5 más kedveli ezt.
  17. nemethpgabi

    nemethpgabi Fórumelemző

    Köszi szépen az infót!:)
    Reggel elhajtottam az ajándékos ablakot mikor felbukkant.:wuerg: Féltem, hogy olyan azonnal induló valami lesz benne, ami az eventhez lenne jó. Nem tudom mire gomdoltam, de ez az ajinyitogatás néha nagyon vakrepülés tud lenni...:p
     
    csio70, Dyny, Gio és 8 más kedveli ezt.
  18. Rylee86

    Rylee86 Fórum admirálisa

    SZiasztok!
    Nagyon tetszik az event. Örülök hogy most kezdődik, mert végre talán időm is lesz csinálni:)
    A hétvégén sokat agyaltam hogy is kezdjem és csináljam végig. Nem tudom, hogy a legjobb megoldást találtam e ki a magam számára, de most már ez lesz:D
    Az eventet komfort paprikával, és pár fával, ill komfort brokkolival és pár fával inditom. 14 órakor beteszem a rekeszbe a csatnit+cukkinist+matrózteát+csokiszirupot+málnás fánkot. Aktiválom a tojásokat és a 100% tp bónuszt a kalendáriumba. Gyors learatás. A tp gyüjtést a bahamára terveztem legföképpen, remélem sikerül egy szintet lépnem egy nap alatt. (nem tudom mennyire bili kategória:) ) Felhőket is aktiválom aratás elött, igy még több tapasztalat jön össze. Kitörlöm az aranyrekeszekből a cukkinist és a matrózt és megy a helyükre a fehér ártatlanság és a karácsonyi süti. Elültetem a farmon az event növényeket és mellé még olyan növényt ami beérik velük együtt. Bahamára paprikát terveztem visszaültetni, madárijesztős felhővel kihasználva. Természetesen komfortba trágyázva, ill maja maszkot is használnék. Igy még este arathatok belőle egyet.
    Kérdésem volna, hogy a maja maszk nem foglal el rekeszt? Mert mikor rávittem az egeret nem irta ki a helyét:S
    Nem tudom mennyi eventnövényes kör fér majd a paprika érésébe, de addig igy maradnak a rekeszek. Majd ha jön a paprika aratása megint kicserélem az arany rekeszes termékeket cukkinisre és matrózteára. Költséges dolog, de ez igy megy addig mig tart a bónusz:)
    Az eventnövények szaporitását csinálom amig teljes területet nem tudok beültetni vele, ill mig nem akad két olyan napom amikor tuti gépnél tudok majd lenni:) Mert ekkor tervezem bevetni a +1 termésbónuszt. Két nap alatt ha nem is teljesen tudom letermelni a kellő mennyiséget, de közel leszek hozzá:)
    Az eventet végig megcsinálom + min egyszer a pingvint és a jegesmedvét:) Majd meglátom mennyi időm lesz még eventnövényt termelni, hozzá csinálok majd 0 perces köröket hogy a felröpi is meglegyen. A nyeremények milyenségétől függ mennyit szánok rá a trágyamennyiségemből:)
    Sok-sok felröpit kivánok mindenkinek:)
    És nagyon Kellemes Ünnepeket:)
     
    Hanka9911, csio70, Dyny és 6 más kedveli ezt.
  19. juliska70

    juliska70 Fórum nagymestere

    Szia!
    Nyugodtan használhatod,nem foglal rekeszt.Majd a felső sorban fogod látni ahol a bagolyfa és egyéb TP növelők vannak.
     
    Utoljára szerkesztett: 21.12.15
    Mikulás48, csio70, OJani és 5 más kedveli ezt.
  20. dada081990

    dada081990 Fórum veteránja

    Sziasztok!
    A karácsonyi felhősor szabadon választott 2x1 helyére feltehető a 'Jeges barátok' kitehető?
    Köszi!
     
    szellorozsa és sziszi1965 kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.