Visszajelzés A nagy hajsza 4. - eventcsevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: BackOffice, témanyitás ideje: 26.5.20.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. noname24

    noname24 Járnitanuló

    Kedves Backoffice. Nem azért nem lett meg a farmaranyfa, mert nem olvastam a topicot és nem kérdeztem. 10 év játéktapasztalattal nem tudom mit lehet még tanácsolni. 1. Ha nincs 0 percesed, el se tudod kezdeni. 2. 22 órás hortenziával trágyázva, vizezve +szupertrágyázva a leghosszabb növény, amit ki tudok rakni. 3. A sima eventnövényre ráment több, mint 2000 szupertrágya. Pörgetésnél behúztam 2db 24 órást úgy, hogy még meg is kacsakatáztam. Szeretném, ha mondanál még vmi újat, hogyan lehetne még többet csinálni és végigvinni a játékot. Ja és van egy teljes bevételi bónusz S-em, amit hónap óta nem enged felhasználni, mert az "összes hely foglalt" az üres mezőn, mert semmi nincs benne. Köszönöm, hogy elolvastad.
     
  2. Ribiszke

    Ribiszke Fórum ezredese

    Akár. Bár őszintén szólva 2 hónapja már farmmunkást sem vettem, kuponokat használok, csak malmot vettem. Amiből már csak pár nap van, úgyhogy jöhetne a következő. :p
     
    csopke1, MamaMeseKertje, Melan és 2 más kedveli ezt.
  3. zemkit

    zemkit Járnitanuló

    A két farmaranyfát szerzők közé tartozom, de látom, nem mindenkinek sikerült elérni a hőn áhított célt, ennek ellenére ne csüggedjetek. Lesznek új kihívások, és bizti sikerül még elérnetek igazán különleges nyereményeket.

    Régóta szaporodott a parti pörgetésem, a kacsa katám, a szupertrágyám, szupertápom, valamint a termésbónuszokat sem használtam fel ezidáig. Nem csináltam pontos statisztikát, de közel 500 pörgetéssel, 10 - 11 ezer katával és szupertrágyával, valamint 5 ezer szupertáppal a tarsolyomban vágtam neki a feladatnak. Az igazsághoz hozzá tartozott, hogy ilyen mennyiségek mellett is elgondolkodtam, hogy küzdjek-e a fákért, hiszen, ahogy másoknál is olvastam, ki kellett mozdulni a komfortzónámból, és a sok földi jó "herdálására" kellett kényszerülnöm. Amikor meggyőztem magam, hogy ez nem herdálás, mert megéri, meg mikor, ha most nem, és mégis mire akarok spórolni, akkor belevágtam.

    Pörgetésekkel, termésbónusszal, meg kacsa katával és szupertrágyával először a növényt termeltem le. Ezzel 2 napig foglalkoztam, azt hiszem, 16 növény volt a legtöbb, ami lejött egy 1 *1-es földről. De jellemzően kevesebb.

    Amikor láttam, hogy a növény nagyjából rendben, a felreppenőt termeltem. Rózsám van csak nemesítve erre a célra, itt is kb. 2 napot töltöttem a felszaporítással. Egyszer fél órás idővel arattam, mert egy terménybónusz foglalta az aranyrekeszt, aztán gondolom valami virág bónusznak köszönhetően tudtam 0 percezni. Ez a rész ugyebár szupertrágya igényes volt. A szükséges felreppenő számhoz közeledve visszavettem a tempóból, hisz spórolok! :D

    Szembesültem vele, hogy nagyítóra is szükségem lesz, így szupertrágyáztam is kicsit a vadaskerteket, manufaktúrákat, meg egy-két hosszabb érésű ólat.

    A különbségkeresős játékot használtam 99 %-ban, ezt tudtam jellemzően 95 pontosra hozni, ebben bíztam, kicsit haladni, de biztosan. :)

    Mikor kész volt az event, tét nélkül tesztelhettem a játékot, és sikerült 135 pontosokat csinálni, pedig nem hittem volna. Legközelebb, lehet bevállalom azt, csak előtte gyakorlok egy kicsit.

    Nem gondoltam, de végül ez egy stresszmentes event lett számomra.

    A teljesítést követően maradt nagyságrendileg 5000 szupertrágyám, 9000 katám, 5000 szupertápom, 100 pörgetés, meg két terménybónusz. Úgy érzem, a kecske is jól lakott, és a káposzta is megmaradt! :)

    Kettőszázhuszon valahányas szintű vagyok, ki nézi ezt már ilyenkor?? :D Úgy gondolom, hogy túl sokat nem számít. Mármint egy event teljesítésénél. Egész más készlettel rendelkezik egy-egy gazda, attól függően, hogy mik voltak a céljaik korábban. Akinek most nem volt elég muníciója, az lehet, hogy másik eventen szerzett meg jó dolgokat, én meg arról maradtam le.
     
    csopke1, -vadocka70-, marcsi152 és 17 más kedveli ezt.
  4. rozo52

    rozo52 Haladó

    Szia! Mivel én tudtam, hogy csak a különbség keresővel tudom lejátszani a játékokat, így az elejétől fogva a 16-18 órás terményeseket tettem ki a 2 műhelyes gyorsítóval és szupertáppal etettem.Így nem 1-1be adta a nagyítót, de sikerült mindig annyi, ahány lekevert játékom volt! Nekem nem jöttek be az ólak /narancs lúd, pink ólak/alig kaptam nagyítót, ezért váltottam és ez vált be !A fák már kinn vannak, befejeztem az eventet
     
    Fuhur, csio70, MamaMeseKertje és 5 más kedveli ezt.
  5. Wolf[Black]

    Wolf[Black] Fórum admirálisa

    Sziasztok!
    A tárhely oldala perceken (vagy órákon belül) elérhetetlenné válik. Új szerverre kerül átköltöztetésre az egész oldal, amint elérhetetlenné válik, próbálom aktiválni az új szerveren a weboldalt azonnal. Türelmeteket kérem. Köszönöm! :)
     
  6. Eva0220

    Eva0220 Fórummogul

    Kösz
    Kösz szépen a választ. Minden ki van váltva, azok is, amiket írtál, de így is kevés a felröpi nagyon. Nem is tudom, hogy tudják teljesíteni vásárlások nélkül. Főleg a jobb oldali sort.
     
  7. -ágianyu33-

    -ágianyu33- Fórum admirálisa

    Jaa, hogy még a krókuszt sem nemesítetted ki 10 év alatt ?
    A felhőkről nem beszélek, mert a gesztenyés szintén kemény event eredménye volt, amit gondolom, nem csináltál meg, a másik meg pénzes volt, oké, azt nem vetted meg
     
    csopke1, Kuzdern, marcsi152 és 10 más kedveli ezt.
  8. timi-1980

    timi-1980 Fórumgróf

    A gesztenyés felhősor ha nincs meg akkor nem tudom megszerezni cserenapon?
     
    sutimami57 és Borzas.Kata kedveli ezt.
  9. MózesBotond

    MózesBotond Fórum hercege

    Sziasztok!

    Úgy látom, hogy sokan a nagyító meglététől teszik függővé a sikeres keresgélést.
    Ajánlom mindenki figyelmébe /keresgélőknek főleg/ a harmadik hozzászólást.

    https://board-hu.farmerama.com/threads/a-nagy-hajsza-4-eventcsevegő.19559/#post-1099463

    Ebben három hasznos dolgot lehet találni.
    Az egyik a feliratozott helyszíneket tartalmazza, a másik a helyszíneken található tárgyak listája lebontva a helyszínekre, valamint egy felület, amin a keresett tárgy beírása után feltűnik a tárgy maga.

    Egy kis módszertan, hogyan lehet egyszerűen és gyorsan memorizálni az új helyszíneket a két utóbbi segítségével.

    A tárgyak listája alapján beírjuk a keresőbe a keresendő tárgy nevét, pulzál a tárgy a rajzon.
    Ezt a keresést végig kell vinni mind a 60 tárgyon.
    Elég egyszer, mivel a villogás konkrét helyre mutat és bevésődik.
    Egyszer ismétlésként elolvassuk a tárgyak neveit és az egérrel rámutatunk.
    Hagyjuk pihenni a dolgot pár óráig, majd ismét elővesszük és megismételjük a tárgyak neve + egérrel rámutat menetet.
    Ezt még vagy kétszer, esetleg random módban, és jöhet a keresgélés élesben.

    Mivel az emberek többsége vizuális alkat, nem a tárgyak nevét kell megtanulni, hiszen az alapján keresünk, hanem a helyet, ahol van.

    Én ezt a módszert alkalmaztam, minden nap megtanulva egy-egy új helyszínt.
    Délután, mikor megjelent, elvégeztem az elejét a leckének, este ismételtem egyszer, reggel ismét egy felújító ismétlést végeztem, majd jöhetett az éles használat.
    Mivel nem akartam sok időt tölteni a 90 mp-s keresgéléssel, a 10 tárgy megtalálását részesítettem előnyben.
    A tanulási módszeremnek köszönhetően egyből jött a 95 pont.
    Tehát egy beírós kör, három ismétlés egérrel.
     
    marcsi152, Fuhur, csio70 és 12 más kedveli ezt.
  10. Wolf[Black]

    Wolf[Black] Fórum admirálisa

    A tárhely rendeltetésszerű használata. Pontosan leírtad. ;)
     
  11. kovacsniki84

    kovacsniki84 Fórum admirálisa

    Szia.

    Nem engem kérdeztél de egy variáns csak.
    Azt írod volt szupertrágyád,kacsakatád,pörgettél is.
    Na íme.
    68 játék lejátszása első lépés.
    11560 növény+1632 röpi.
    (2,5 nap indulástól számolva KK csak(2424db) normál termeléssel víz+trágya) 12 aratás.
    14544 enövény eddig(szombat reggel még csak) elhasznált szupertrágya erre 0 esetleg +szaporításra 20-30db.
    Röpi induláskor kaphatál ezekkel amit írtál hortenzia 300-400 db között.
    2,5 nap alatt normál tempóba csak 4 aratás ugyanígy 384 db 1*1 kockán 230-240 röpi *4 ~1000db.
    12 körből származó korom : 300-350 között.

    Szupertrágyát még nem használtunk.

    Pörgettünk, a kapott javakhoz elhasználjuk a +3 növénybevételit s használjuk a szupertrágyát(2000db).

    Folytassam .......
     
    Kuzdern, missuzy_53, genka53 és 12 más kedveli ezt.
  12. MózesBotond

    MózesBotond Fórum hercege

    Szia!

    Ez volt a célom és köszönöm az áldozatos munkádat!
     
    Fuhur, sutimami57, MamaMeseKertje és 5 más kedveli ezt.
  13. tevehajcsár

    tevehajcsár Fórum mestere

    És kész megvan teljesen! Soha többet ilyen event. Maximum akkor fordítanék rá ennyi szabad időt ,mint amit ebbe is beleöltem, ha olyan felhő lenne a fődíj ami 24 óránkét 12 órás aratókupont ad.Ez nem játék volt így sajnos :(
     
    -Fülemüle-70, eviii_mee és Ribiszke kedveli ezt.
  14. Havasi_Gyopár

    Havasi_Gyopár Fórum elő legendája

    Szia timi-1980!
    Felhőket nem lehet cserenapon szerezni.
     
  15. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Szia!
    Ha nincs meg egyik felhőd sem a nulla perchez, akkor nem tudsz sokféle növénnyel nulla percezni, de 8 perces rózsa megoldható lett volna 10 év alatt. Nemesítés kérdése és persze kell hozzá szupertrágya is.
    Sőt van olyan növény, amihez felhősor se kell. Ez a krókusz.
    Nem értem, hogy mit nem lehet elkezdeni a nulla perc nélkül? Az eventet el lehetett kezdeni. Sok olyan játékos van, akinek nincs ilyen lehetősége, mégis sikeresen gyűjtögette a felröpit.

    Ha nincs kinemesítve semmiféle hosszú érésű növényedhez érés idő rövidítő bónusz 10 év alatt, akkor nem tudsz ezzel sem taktikázni.
    A nemesítés mindenki rendelkezésére áll. Nem kell hozzá más, csak idő és növény. Ez utóbbi megoldható a piros kosárból, vagy a piacról, de ültethető is.

    A bevételi bónusznál az "összes hely foglalt" üzenet azt jelenti, hogy a gyémánt rekeszedben csatni van és az a bónusz már nem fér bele. A kettő nem használható együtt. Az mindegy, hogy üres-e a földed vagy sem. De a csatninál nem ér többet az a bónusz sem.

    Azt nem tudom, hogy olvastál-e, de hogy nem kérdeztél, az egészen biztos, mert ezt bárki meg tudja nézni, hogy mikor és hová írtál eddig.
    Ahogy írtam, 25 óra van hátra az eventből.
    Nem tudom azt sem, hogy mennyi növényed, felröpid, malomterméked van. Fogalmam sincs, hogy milyen eredménnyel és milyen játékot csinálsz.
    Csodát tenni nem tudunk, legfeljebb annyit, hogy nagyon drukkolunk, hogy azzal, amit megtermeltél, a lehető legeredményesebben meg tudd csinálni a mini játékokat.
    Ehhez is van segítség. Wolf a csevegő legelején közzé tette, hogy hol találod a feliratozott helyszíneket.
     
    csopke1, Kuzdern, marcsi152 és 18 más kedveli ezt.
  16. csernigy

    csernigy Aktív író

    Szia! Inkább filmen néztem végig az egész sorozatot (most már vagy ötször), könyvben nincs meg! Viszont a csevegőt is végigolvastam! Csak hát minimális KK-val és szupertrágyával nem sokra megyek. Növénybónuszokat sem sikerült pörgetnem (a csatni mellett csak 200 és 100% TP bónusz van). Így sikerült a jobb oldalon eljutni a 100. szintig (10 különbség keresővel, mert nekem az jött be úgy, hogy 105 pontos vagyok 1-2 kivétellel) (140 minijátékból csak 6 lett 95 pontos).
     
    csopke1, Fuhur, Borzas.Kata és még 1 ember kedveli ezt.
  17. timi-1980

    timi-1980 Fórumgróf

    Ha nincs felhosorom hogy szerezzem meg?
     
  18. juliannakoczkas

    juliannakoczkas Fórum hercege

    Kedves Gazdatársak!
    10 éve játszom, 236-os szinten vagyok, végre lett 2 FA fám, anno nem sikerült se pörgetésből se titokfából. Most megdolgoztam érte!
    Nem pénzért vettem meg az eventet, gyűjtögetem szorgalmasan a pörgetéseket, a bónuszokat, a ládákat stb. amit más, könnyű eventek teljesítésével megszerzek, mindig csak az éppen szükséges mennyiséget használom el, nem kell egy eventet 2 nap alatt teljesíteni és pazarolni!
    Kezdő farmosként addig kattogtam a farmon, míg ráakadtam a fórumra. Ott mindent megnéztem amit találtam, próbáltam tanulni a játékot. Aztán elkeveredtem az EVENTVADÁSZOK topikjába és a mai napig hálával gondolok Rájuk!!! Nekik köszönhetem, hogy a játék a napjaim részévé vált, megtanultam, hogy ezt a játékot hogyan érdemes csinálni, és nem kell vagyonokat költeni rá, ha odafigyelsz!
    Aki költ a játékra, extra előnyökhöz jut, de okosan és odafigyelve, lehet pénz nélkül is játszani!!!
    Azoknak a figyelmébe ajánlom, akik nem tudják az eventeket teljesíteni:
    Az eventcsevegő 1-2. oldalán már ott vannak a segítségek, számolások, táblázatok, hogy hogyan lehet az eventet minimális ráfordítással, maximálisan teljesíteni! Nem írom ezen segítő gazdák nevét, aki olvassa a csevegőt az úgy is ismeri Őket, aki nem, azoknak úgy sem mond a nevük semmit. Valószínűleg ezt sem fogják elolvasni, mert túl hosszú :)
    Minden eventet a csevegővel kezdek, köszönet és elismerés az ott segítő Gazdáknak!!!!
    Húú, azt hiszem felülmúltam magam :)
    Gratulálok a végzőknek, kitartás a még küzdőknek!
    Üdv.:
    Julianna
     
    jucus100, csopke1, -vadocka70- és 30 más kedveli ezt.
  19. Melan

    Melan Fórum admirálisa

    Szia,

    Csak a ket idezett mondatod mar ellentmond egymasnak, mert ha azt gondolod hogy nullaperces nelkul el sem lehet kezdeni, akkor mar latszik, hogy lenne mit tanacsolni.

    Valahogy nem emlekszem toled kerdesre, de lehet csak nem emlekszem, vagy csak nem olvastam alaposan. Bar szerintem ebben benne van az, hogy nagy esellyel nem kerdeztel, hisz 10 ev utan nincs mit tanacsolni.

    Es akkor mondok valami ujat is, a teljes beveteli bonusz S az gyemant rekeszes, tehat a csatni helyere menne be, nekem eddig is tokeletesen mukodott, kiveve ha valami volt mar a gyemant rekeszben. A plusz teljes beveteli bonusz amit igy nem tudtal hasznalni, segitett volna komfort talajon hozzajutni plusz eventnovenyhez, a 2 db 24 oras 100%-s bonusszal ami jott a kerekrol eleg szep hozamot lehetett volna elerni, 2000 szupertragya felhasznalassal meg plane.
     
    Kuzdern, czutika, genka53 és 17 más kedveli ezt.
  20. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Szia!
    Most őszinte és "kíméletlen" leszek.
    Amikor meglátom a nevedet a fórumon, tudom előre, hogy "csak morogni" jöttél.

    DE!
    Amit most a csevegőben "műveltél" engem teljesen lenyűgözött.
    Nagyon büszke vagyok Rád és arra, hogy nem csak beleálltál az eventbe, de még ahhoz is volt energiád, hogy itt-ott segíts pár szóval másoknak. Azért tűnt fel, mert ez nem szokásod. Ezért is külön megköszönöm neked.
    Akármilyen nehéz volt az event, te olyan oldaladat mutattad meg, aminek én nagyon örülök. Végigcsináltad! Lehet, hogy morogva, de eredményesen. Húzd ki magad! Gratulálok!
     
    csio70, csopke1, tandem6 és 32 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.