Visszajelzés A nagy hajsza 8. - 2021 szeptember - eventcsevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 7.9.21.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. |Tamás|

    |Tamás| Fórum elő legendája

    Ezennel megnyílik a "A nagy hajsza " event csevegője

    [​IMG]

    Az event kezdete várhatóan: 2021. szeptember 8. (szerda) 14:00 óra
    Az event vége várhatóan: 2021. szeptember 14. (kedd) 22:00 óra
    Event jellege: ültetős, felröppenős, malomban keverős, tárgykeresős vagy különbségkeresős


    Event elkezdéséhez szükséges szint: 3. farmos szint



    Az event ismertetőjét >>ITT<<találjátok.

    Ha az eventezésről szeretnétek összefoglalót olvasni,
    az event segédlet rendelkezésre áll.
    Eventsegédlet
    Részletek:
    Rövid összefoglaló
    Előkészületek
    Eventkezdés, eventezés
    Felröpi 1x1
    Nulla percezés
    Páncél Panni

    Növények érési idejéről összefoglaló táblázat >>ITT<< található.

    Földterületek hozamtáblázata >>ITT<< található.

    Kérdés, probléma esetén a segítségkérő topikokban kérhettek választ, tanácsot:
    Általános témák
    Technikai kérdések
    Kérdések és válaszok

    Tartózkodjatok a csevegőben az ajándékok felajánlásától, illetve azok kérésétől!
    Erre külön topikok állnak rendelkezésre.
    Erre - lehetőség szerint - hívjátok fel "eltévedt" játékostársaitok figyelmét is!
    Hiányzik még néhány felröppenő?
    Ajándékok felajánlása, kérése, cseréje

    Akinek panasza van, a Panaszkönyv topik áll rendelkezésére
    Panaszkönyv

    A topikra a fórum szabályzata vonatkozik.
    Az illem, az udvariasság alapszabályait itt is be kell tartani.
    Kérjük, hogy indulat, trágárság nélkül beszélgessetek és kerüljétek el a konfliktusokat!
    További tudnivalók a fórum használatáról:
    Házirend


    .
    Copyright © 2010 - 2021 Magyar FARMERAMA csapat
    |Tamás|


    Megjegyzés: Az itt leírt adatok tájékoztató jellegűek. Az itt megjelenített információkat megpróbáljuk mindig a lehető legaktuálisabban tartani, ennek ellenére előfordulhat, hogy téves, esetleg nem aktuális adatok, értékek jelennek meg.
    A Bigpoint GmbH, a Farmerama játék üzemeltetője fenntartja magának a jogot a játékban szereplő elemek változtatására, akár előzetes bejelentés nélkül is.
     
    barbi021951, Gio, Kuzdern és 10 más kedveli ezt.
  2. |Tamás|

    |Tamás| Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Szokásos tárgykeresős event, 3 fajta játékmóddal.
    1 új terület fog bemutatkozni.
    A nyeremények kapcsán, pozitív változásokat sikerült elérnünk, így több ponton módosításra kerültek a jutalmak. Bízunk benne, hogy Nektek is "kecsegtető" jutalmak kerültek be a haladási sorba.

    Sok sikert kívánok mindenkinek!
     
  3. Wolf[Black]

    Wolf[Black] Fórum admirálisa

    Sziasztok!
    A helytár visszatér, újdonságokkal, változtatásokkal.
    Több mint egy évvel ezelőtt, 2020. májusában amikor a helytár létrejött, még csak egy kusza ötletből indult el a weboldal. A létrehozásakor volt egy alap koncepció, aminek akkor a megvalósítása nem volt lehetséges. A folyamatos fejlődéssel az alap koncepció valósult meg apránként, és elérkezünk az utolsó állomáshoz, amellyel az alap koncepció megvalósul. A helytárhoz újdonságok érkeznek!

    Újdonság: helyszín áttekintés funkció
    A funkció segítségével, áttekinthetjük a helyszíneken lévő tárgyakat, kiemelve, nevesítve. Lapozással előre-hátra tekinthetjük át mind a 60 tárgyat bármelyik helyszínen. A tárgyak jelölése a gyakorlópályákon megszokott módon történik.


    A funkció eléréshez keressük az alábbi kapcsolót:
    [​IMG]

    A kapcsolóra való kattintást követően, egy új ablakban megjelenik az új funkció.
    A felső narancssárga sávban, mindig az aktuálisan bejelölt tárgynak a játékban megtalálható pontos nevét jelzi a rendszer.
    Az alsó narancssárga sávban, bal és jobb oldalt megjelenik a lapozó kapcsoló. A baloldali kapcsoló használatával mindig visszalapoz a rendszer egyet, a jobboldali pedig tovább lapoz. Ezen a sávon láthatunk egy számlálót is. A törtvonal előtt az aktuális lapszámot láthatjuk, amelyiken tartózkodunk, a törtvonal utáni szám pedig mindig annyi, amennyi tárgy megtalálható az adott helyszínen (60 általában).

    [​IMG]

    Egy képeskönyv szerűség az egész, amit bármeddig és bármikor lapozhatunk, olyan sebességben ahogy csak szeretnénk.

    A funkció elérhető az összes helyszínhez!


    A helytár ezzel az újdonsággal kiteljesedett az alap koncepció szerint. Nem írom azt, hogy nem várhatóak újdonságok a közeljövőben, de nagyobb újdonság várhatóan nem lesz egy darabig.

    Újdonság: tájékoztató sáv
    Egy tájékoztatási sáv került létrehozásra, a sáv célja, hogy fontos információk kerüljenek közlésre. A tájékoztató sáv mindig a weboldal legfelső sorában található meg, és mindig bordó színű háttérrel:

    [​IMG]

    Újdonság: átállás az Unityre
    Az előző event során már megjelentek a Flash és Unity jelzések a helyszíneken. Mostanra, az Üvegház helyszínen kívül az összes helyszín elérhető a játék Unity változatával megegyezően. Az Üvegház is kidolgozásra kerül, amint aktuális lesz. A jelzések megmaradnak még a következő 2 event során, azután eltávolításra kerülnek.

    Változások

    • A téliesített helyszínek eltávolításra kerültek az oldalról, mivel nem aktuálisak már. Ha visszatérnek Unity alapon, akkor újra ki lesznek dolgozva.
    • A gyakorlópálya rendszere módosításokon esett át. Kisebb vizuális változások tapasztalhatóak, de maga a funkció nem változott.
    Javítások
    • Egyes helyszíneken, több tárgy is túlságosan ki volt kiemelve a rózsaszín jelöléssel: több tárgy jelölésén is módosítások történtek.
    • A helyszínekhez tartozó gyakorlópályákon, több helyen is zavaróak voltak a jelzések. A jelzések javításra kerültek.
    • Javításra került egy hiba, ami egy idő után a weboldal összeomlását idézte elő.

    [​IMG]

    [​IMG]

    A helytár oldala az alábbi linken érhető el:
    https://helytar.farmgazdak.hu
    [FONTOS! www. nélkül! A www. helyére helytar. szükséges írni!]

    (A helytár szeptember 8-án 14:00-kor nyitja meg kapuit.)


    Aki hibát észlel akár a táblázatban, akár a weboldalon, kérem jelezze,
    úgy hogy megemlít a hozzászólásában (@Wolf[Black])
    [és kérem ne úgy hogy @Wolf, hanem teljesen írja ki a rendszer a nevemet,
    ellenkező esetben nem kapok értesítést a megemlítésről!]
    Köszönöm!

    [​IMG]

    *** Új helyszínnel kapcsolatos tudnivalók! ***
    A helyszín felépítése és a feliratozása 30-40 percet vesz igénybe.
    Ezt követően a tárgynév lista közzététele 5 percen belül megtörténik.
    A tárgynév lista közzététele után, a kereső funkcióba a helyszín élesítése 40-50 percen belül történik meg.
    A gyakorlópálya kidolgozása 30-60 perc alatt történik meg.
    Az áttekintés funkción belül az élesítés 15 perc alatt megtörténik.

    Ezek becsült adatok, volt hogy hamarabb, de volt hogy később sikerült élesíteni mindent az új helyszínnel kapcsolatosan. Sok átalakítás történt a háttérben, ezért jóval kevesebb időbe telik minden! Sok befolyásoló tényező van, de átlagosan elmondható hogy egy új helyszín kidolgozása 2 órát általában igénybe vesz és 3 és fél óránál nem tart tovább.

    Természetesen, kivételek mindig lehetnek: áramkimaradás, internetkimaradás, magánéleti problémák, stb.
    Az idő számítása mindig attól az időponttól történik, amint sikerül gép elé kerülnöm (pl. munka esetén ez lehet 17:00-kor történik meg, és 19-20 óra környékén lesz csak helyszín a funkciókkal). Szintén lehet, hogy még 2 óránál hamarabb is kész van a helyszín: ez függ attól is, hogy a helyszín mennyire nehéz, mennyit kell vele dolgozni.

    [​IMG]

    Feliratozott (aktuálisan elérhető) helyszínek
    A táblázat aktualizálásában lehetnek késések (akár több óra is)! A helytár oldalán megtalálható az összes helyszín feliratozott képe.


    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    A táblázatban és a weboldalon is, a játékban található pontos megnevezések és megjelölések találhatóak!
    [​IMG]
     
    Utoljára szerkesztett: 10.9.21
    Baracka, mingo826, .barbi1. és 97 más kedveli ezt.
  4. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    A felhő tetszik;) Addig biztosan elkapálok! Utána pedig majd meglátjuk meddig tart a lendület;)
    Köszönjük;)
     
  5. jutka190226

    jutka190226 Fórum bárója

    Sziasztok! A felhőig megyek és amennyi pontom lesz annyi. Amennyire vártam annyira vagyok csalódott a nyeremények tekintetében. Medúza, gekkó és ezer éves titokfák nem érnek meg annyi plusz befektetést amennyi kellene hozzá. 1 db piccoló van, de szerintem nem ér annyit, pláne, hogy lutri jöhet belőle havermackó is. Természetesen csinálom, de nem teljes erőbedobással. Sok sikert mindenkinek aki hozzákezd.
     
    barbi021951, peter1022, Kuzdern és 19 más kedveli ezt.
  6. Namiamano

    Namiamano Fórum nagymestere

    Sziasztok!

    A játék a felhőig 50 játékot igényel. Ebből kapunk 1-et, tehát 49 játékhoz kell letermelni a malomba valót.
    1 372 röpi összeszedése három területről történik.
    A 20 188 növény Főfarmról és a Tölgyes ( SZUM 386 db 1X1-es) területről letermelése szükséges.

    Ha a 90 játék a cél, ahhoz 2 492 felröpit és 36 668 növény kell.

    A növény alap érési ideje 6:00, vízzel 4:48, továbbá vízzel és trágyával 4:20 alatt érik be.

    Jó játékot Mindenkinek!

    Üdv: Nami.
     
    Utoljára szerkesztett: 7.9.21
    máriamargit, csilla0270, Melan és 46 más kedveli ezt.
  7. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája


    Azt hittem lesz valami rózsaszín a nyeremények között:music: no nem pont medúza:wuerg:
     
    brildiko, Fatther, peter1022 és 13 más kedveli ezt.
  8. JUCUS

    JUCUS Fórumfelvigyázó

    Szerintem van rózsaszín skorpió a jobb oldalon :)
     
    Melan, marcsi152, peter1022 és 18 más kedveli ezt.
  9. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Sziasztok :)
    Nem fogott meg az event túlságosan. A felhő nagyon jó, az kell nekem. 52 játékot terveztem, ehhez szükségem van 21.012 porzós kalindrára és 1456 koromra. a tölgyest nem bontom meg, adni fogják a mamutok a nagyítót.
    A nyeremények nem annyira jók, hogy ezért a jobb oldalon annyi extrát áldozzak.
    PS: Áldoztam már a titkosakért akkor amikor csomagban megvettem azokat.
    Mindenkinek aki nekiáll sok sikert és bő felröpi áldást kívánok.
    Igen van a jobb oldal 150. szintjén találod meg.
     
    Utoljára szerkesztett: 7.9.21
    Melan, szekulagábor, Fätum és 22 más kedveli ezt.
  10. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Hopsz... Elveszett a sok apróság között!

    Ez jó nyeremény:inlove:, de nem biztos, hogy akarok annyit ültetni...:wuerg:
     
    Nagyii58, böbe764, marcsi152 és 10 más kedveli ezt.
  11. Susie0509

    Susie0509 Fórum hercege

    Szia, Sziasztok.
    Ha valaki a végéig el akar jutni, akkor viszont kb. dupla mennyiséggel számolhat emlékeim szerint.
    Ebben az esetben lehet a növény mennyisége akár 70-80 ezer is. Meggondolandó, hogy megér-e ennyit az a rózsa Skorpió? és az addig becsusszanó egyéb nyeremények.
    Én valószínűleg nem fogok a szokásos 3 helyen eventezni, úgy gondolom elég lesz a főfarmomon is gazdálkodni ebben az eventben.
    Döntsön ki-ki belátása szerint.
    Jó eventezést, szép napokat mindenkinek.
    Zsuzsa
     
    máriamargit, Melan, Nagyii58 és 27 más kedveli ezt.
  12. semmirevaló

    semmirevaló Fórum mestere

    Szép napot kívánok mindenkinek! - Olvastam a nagy hajsza event összesítőét nem értem, miért kellett megint át raknia erdei tisztásra a event! Hiszen ott jóval kevesebb növény lehet termelni. Vagy azért, hogy legyen be fejezni maradéktalanul?
     
    peter1022 és Éva0315 kedveli ezt.
  13. jutka190226

    jutka190226 Fórum bárója

    Sziasztok! Egy kicsit utána számoltam a rózsa skorpió24770 pont. Ez a max pontszámmal /135/ 75808 gazt igényel és 5152 felreppenőt. Ha valaki a max pontszámmal végig kívánja vinni a jobb oldalt a varázskalapért az 84048 gaz és 5712 felreppenő. Mivel én csak max 90 pontot szoktam elérni így nekem a skorpió 113300 növénybe és 7700 felreppenőbe lenne a teljes vége 126072 növényt és 8568 felreppenőt kíván. Rengeteg ráfordítást, befektetést kívánna ami nem éri meg. Ezért írtam, hogy nyugisan szépen haladok a magam tempójával befektetés nélkül. Amit kapok jó lesz amit meg nem az nem fog fájni. Biztos vagyok benne, hogy néhány gazdatárs végig viszi a jobb oldalt is ez az Ő döntésük kinek mi éri meg. Nekem nem.
     
    Melan, szekulagábor, Nagyii58 és 25 más kedveli ezt.
  14. PZoli64

    PZoli64 Fórum hercege

    Sziasztok!
    A malomtermékez szükséges összetevők nem változtak A nagy hajsza 7-hez képest.
    Így továbbra is igen tekintélyes mennyiségű növényt kell letermelni.
    A felröpi 3 területről jön. Azzal talán nem lesz gond.

    A célom a teljes bal oldal. Ehhez 90 játékot kell lejátszani.
    Ehhez szükséges az 1 ajándék detektíveszközön felül:
    89 x 412 = 36.668 növény és 89 x 28 = 2.492 felröpi.

    Ha még lesz rá időm, akkor folytatom, de csak szépen kényelmesen.
    Mert a teljes jobboldalhoz az én 100-as átlagomban:
    275 x 412 = 113.300 növény kell(ene), és 275 x 28 = 7.700 felröpi.


    A felhő nagon tetszik. Nálam 702.000 TP/nap + az 50% bónusz.
    És ami nagyon lényeges, hogy 22 órás a felhő.
    Mindenkinek jó játékot, sok sikert!:D
     
    Melan, szekulagábor, -vadocka70- és 26 más kedveli ezt.
  15. ^^Ayumi^^

    ^^Ayumi^^ Fórum bárója

    A felhő jó, de eljutni odaáig nem feltétlenül könnyű.
    50 x 412 = 20.600 event növény, 28 x 50= 1.400 felröppenő
    Biztos elkezdem és majd útközben meglátom, hogy tetszik vagy sem, meg persze függ az időtől is... Nagyon bontani miatta nem szeretnék a területekről. Majd meglátjuk mi lesz.
     
    Utoljára szerkesztett: 7.9.21
    Melan, Nagyii58, marcsi152 és 10 más kedveli ezt.
  16. magdi06

    magdi06 Fórum elő legendája

    A felhőig megcsinálom, utána majd látom,lesz -e kedvem hozzá! A skorpió nem hiányzik,van belőle 2 db,Úgy sem teszem ki mindet. Van már annyi állat,ha mind 3 területet arra használnánk sem férne ki fele sem!
     
    Nagyii58, böbe764, peter1022 és 16 más kedveli ezt.
  17. ursa11

    ursa11 Fórum félistene

    xDSziasztok,
    Kicsit számolgattam.
    130-s átlaggal, mert ezt tudom tartani. A teljes jobb oldalhoz kell 86.932 növény és 5.908 felröpi, de ez felejtős mivel a rózsa skorpió és a titok ólak, fák nekem ne érnek ennyit, majd lesznek előbb-utóbb, ha nem meg, ott a piac, rózsa skorpió meg már van.
    A felhő az kell és én is 90 játékig tervezek elmenni, ez jobb oldalt 94-ig elég. Napi 5 aratás kellene, de valószínűleg visz egy 100% bónuszt, így nyugisan kész lesz. Pláne, ha hétvégén szép idő lesz, akkor nem a gép mellett a helyem.
    Nyilván áldoztam volna rá többet is, de így nem. Lássuk benne a jót, könnyű szívvel engedem el a végét.:D
    Mindenkinek jó keresgélést, jó játékot!:)
     
    Melan, Nagyii58, Fatther és 18 más kedveli ezt.
  18. -Holdfeny-.

    -Holdfeny-. Fórum elő legendája

    Szia!
    70-80 ezer gaz:music: ez nálam csak akkor fog megteremni ha kerek keréknek hasmarsa lesz...o_O s minden második pörgetésre bónuszt ad:p
     
    mini76mini, katimami51, Melan és 20 más kedveli ezt.
  19. -forrest-gump-

    -forrest-gump- Fórummogul

    Szia,Sziasztok!
    Gondolom ha esni fog az eső nem csinálod ha meg sütni fog a nap akkor csinálod az eventetxDxD
    Részemről a felhő egy kiló túrót sem ér. A nyeremények jók csakis azért fogom csinálni és jutok ameddig jutok.
    Összességében az event tetszik mert egy penit sem kell rákölteni.:cry:
     
    Nagyii58, Fatther, peter1022 és 10 más kedveli ezt.
  20. CoraQueen

    CoraQueen Fórum parancsnoka

    Sziasztok!

    Ha valaki végig akarja csinálni a jobboldalt, és meg is tudja tenni nagyobb gond nélkül, akkor az nem az átlagjátékos, hanem magasabb szintű játékos, mint Rékuci vagy Sagittarius (bocsi, ha nem jól írtam a neveket). Ebben az esetben viszont olyan nyereményt kellene betenni, ami őket motiválja. Hogy ez mi, azt nem tudom, de nem is nekem kellene tudni, hanem a játék tervezőinek. De gyanítom, hogy ezek a nyeremények nem azok.
    Mindenesetre én könnyen engedem el, egyedül a rózsa skorpió csábítana, de azt majd szerzek máshonnan, pl. megépítem majd valamikor. De ezt a minijátékot nem bírom elviselni, az egy ajándékot, ha van, max lejátszom és ennyi, csinálom azt, amihez kedvem van, pl. töltöm a pajtát és a gazdakört. Nekem speciel ez nem unalmas, szívesen csinálom.
     
    Melan, szekulagábor, Nagyii58 és 21 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.