Visszajelzés A nagy hozzávaló-vadászat! - eventcsevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: Enike**, témanyitás ideje: 10.1.23.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. mandityalexandra

    mandityalexandra Fórumfelvigyázó

    Érdekes olvasni a tapasztalataid. Teljesen más lehet a játékstílusunk (én csak malomra és munkásokra költök a játékban), ami az eltérést okozza. Jómagam 3 éve játszom és mást tapasztalok. Persze anno én is játszottam, mikor a játék indult és minden más volt, de utána kimaradt jó pár év. Újrakezdő vagyok. Ez alatt az idő alatt lett 3 elhasznált és 6 aktív Virágfestésem (hogy konkrét példával reagáljak az általad írottakra). Nem költöttem rá, eventből kiszedett Piccolóból lettek. TOP-on nem akarok indulni, feleslegesnek tartom, mivel (hogy nem költök rá), sok év munkája lenne összehozni a szükséges mennyiséget és nekem a játékban az élvezet a fő faktor, nem a pajtakészlet -> mármint nekem mindegy a pajtakészlet és másban van az öröm. De meg tudom érteni azok izgalmát, akik a hosszú idő alatt összegyűjtött készletükkel szállnak versenybe.
    Az event végigvitelével nem értek egyet. Mindig ragaszkodtam hozzá, hogy séta tempóban, extrák nélkül csináljam. És nagyon ritka kivételekkel mindig ment is, kényelmesen. Az viszont fontos momentum, hogy nálam az event végigvitele a felhőig tart. Ha lehet tovább csinálni, tegye, aki akarja. Úgy tapasztalom, hogy addig a pontig minden event úgy van megszerkesztve, hogy kezdők is meg tudják csinálni. Tudom, mert ezelőtt kb. fél évvel jutottam el oda, hogy olyan eszközforrást teremtettem meg magamnak a játékban, hogy kényelmet ad. Tehát ha akartam volna sem tudtam "megnyomni" az eventeket. Abban nagyon igazad van, hogy 200 fölött sokkal könnyebb, mint előtte, viszont úgy gondolom, hogy 100-200 között már kényelmesen csinálható a többség.
    Az, hogy olyasmit kér egy-egy event, amit egy kezdő nem tud beadni, ilyet én is tapasztaltam, de nem ez a leggyakoribb. Van ilyen, olyankor részteljesítettem (ez a kezdő korszak, engem annyira nem zavart, de biztos, hogy nincs mindenki így). Úgy gondolom, ha manapság kezd a játékhoz egy kezdő, jelenleg úgy van felépítve a játék, hogy 1 év alatt már bőven haladó státuszú lehet. Az más kérdés, hogy milyen stílusú játékot űz, mert alapvetően az adja meg a különbségeket a játékosok között.
    Hogy mindenki számára világos legyen: nem támadtam az írásod, reagáltam rá egy csevegős formában és filozofálgattam azon, hogy miért érezhetünk ilyen jelentős különbségeket. A végkövetkeztetésem az, hogy Te már több - azóta megreformált - játékbeállítást is megéltél a játékmesterektől, s ez érthetően más tapasztalatokat eredményez. Másrészt igen valószínű, hogy eltérő módon műveljük a saját farmunkat. (pl. az én gazdaköröm másként áll, mint a tied; nincsenek kis farmjaim...stb.).
    Nagyon köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalataidat, nagyon szeretem mások meglátásait olvasni, mert tágítja a nézőpontom és olyasmik is eszembe jutnak, amire magamtól nem gondoltam volna. Kilök a komfortzónámból, ahogy ezt manapság divatosan mondják.
     
    ildiko44, zsani_apja, marcsi152 és 5 más kedveli ezt.
  2. Wolf[Black]

    Wolf[Black] Fórum admirálisa

    Sziasztok!
    Jövőhétre már készítem a bevásárlólistát, most a 4.852 oldalnál járok. :D
    Kizárólag kész süteményeket fogadok el majszolásra, lesz mit csinálni a jövőhéten.

    Nehéz fokozatú lesz a jövőheti event. xD
     
    ildiko44, Sziszi1950, zsani_apja és 9 más kedveli ezt.
  3. Szaby200342

    Szaby200342 Junior szaki

    Én is figyelemmel olvasom az általatok írtakat!
    Én 2010-ben ismerkedtem meg a játékkal, volt egy - mára már régi felhsználóm, majd a mostanit 2017-ben hoztam létre.
    Nagy kihagyásokkal játszodtam...
    Most jelenleg 96-os szinten járok, és szeretek eventezni a játékban. Persze nagyon sok bonyodalomba ütközök, mivel nincs végtelen RACS készletem, - bár a kedves gazdatársak segítettek ezen, hogy ne kelljen a piacról vegyem a RACS-ot eventek előtt. :music: Az 1x1-es földterületeket sem farmmunkásokkal aratom és vetem, hanem kézzel, manuálisan. Van egy pár farmmunkásom, de azokat inkább vészhelyzet esetére tartogatom. Csak sima víz + trágya kombóval szoktam teljesíteni az eventeket, sokszor trágya nélkül is, mert fárasztó 202 kockát kézzel megtrágyázni. Napi 3-4 aratással. Szupertrágyát és KK-t csak a felszaporításnál használok.
    De ennek ellenére is mindig izgalommal várom azt, hogy jöjjenek az új ismertetők és az eventek!
    A karácsonyi eventet, a felhőig vittem, azután már csak élvezet volt az event, de nagy meglepetésemre, szinte a jobb oldali haladáslistát is sikerült befejeznem. A mostani event is haladgat, a felröppenő ellenében.
    Én úgy érzékelem magamon, hogy mostanában az e-gaz mennyiség teljesíthető sétatempóban is, a felröpivel szoktak gondok lenni. Nagyjából úgy kalkulálok hogy a havi 1 tenyésztős eventet is tudjam teljesíteni, de azt csak akkor ha az azt megelőző eventekből tudok kiszedni elég mennyiségű szupertápot! A pletykaodút figyelve, 1 tápos tenyésztésnél szoktam megragadni az alkalmat!

    Mindent összevetve, számomra még ígyis élvezhető a játék, és remélem a szinteket lépve még élvezhetőbb lesz. Nem vagyok mérges az miatt, hogy tegyek kell azért, hogy meglegyen az event, úgy gondolom, hogy ez is adja meg a játék varázsát. Ha majd nagyobb szinten egy-két nap alatt fogom teljesíteni az eventeket, nem lesz kihívásfaktor benne. Szerintem ezért élvezetes a játék! :p

    Persze ez mellett vannak bosszantó pillanatok is, amikor egy event hozzáférhetetlen, és el is szomorodtam, amikor az imént megláttam Wolf üzenetét. Na de nem festem az ördögöt a falra, remélem számomra is hozzáférhető lesz a jövő heti event is!;)
     
    ildiko44, inanna11, zsani_apja és 9 más kedveli ezt.
  4. Sali~*.*

    Sali~*.* Fórum elő legendája

    Szia!
    Gratulálok! Kívánom, sokáig ez legyen a kedvenc játékod, leld örömöd benne.
    Csak jelezni szeretném, hogy Wolf írása zöld színű, ami a játékban nem azt jelenti ami.;)/nincs valóság tartalma, hamis,/
     
    zsani_apja, stb_farmer, Samborg és 8 más kedveli ezt.
  5. Wolf[Black]

    Wolf[Black] Fórum admirálisa

    Szia!
    Valóban zölddel írtam, de azért van mögötte egy pici igazságtartalom is, majd kiderül az eventismertető közzétételekor hogy a játékmester 100 ezer fölötti számmal álmodott-e (attól tartok hogy ezt a jó szokását ismét beveti...).
     
    ildiko44, zsani_apja, stb_farmer és 5 más kedveli ezt.
  6. Sali~*.*

    Sali~*.* Fórum elő legendája

    Szia!
    Jobban örültem volna, ha ezt a hozzászólásod telezölddel írtad volna. Nem ártana sokkal hamarabb felébreszteni a játékmestert, hogy ne álmodjon ekkora számokkal.o_O
     
  7. Wolf[Black]

    Wolf[Black] Fórum admirálisa

    Volt sokszor próbálkozás rá (a játékmester felébresztésére), az eredmény sajnos elmaradt... :oops:

    Mélyen remélem hogy az új mini-játékkal egy új gondolkodási módot is bevezet a játékmester .... és most jöhetne az igazságtartalom, a mondat folytatása... :(

    Azért remélem, hogy nem fogja kilőni a számokat a játékmester, és ha már egy új mini-játékot vezetnek be (a pletykák szerint), akkor azt úgy teszik meg, hogy ne kelljen le hozni a csillagokat az égről, de sokszor nem ezt láttuk.

    Mai nap a hozzászólásaim csupa negatívitásból állnak, szóval legyen egy kis pozitív megjegyzés is: a grafika legalább szép lesz, a látottak alapján. :D
     
    ildiko44, inanna11, Sali~*.* és 6 más kedveli ezt.
  8. Sali~*.*

    Sali~*.* Fórum elő legendája

    Sajnos elmaradt, reménykedjünk.... talán.... hamarabb lesz ébredés!?
    A grafika!:inlove: Az a legszebb ebben a játékba, félő, hogy a grafikák nézegetésével nem sokra megyünk. Ajjajjj! Tudom a varázsszót! "Ragadj, kapát, kaszát, azt hamar összejön.;) Csillagokat az égről nem, a gyűjteményből /2000 felett/ szívesen felhasználnám.
    Bocsánat, el is némulok mielőtt szét offoljuk a topikot.
    Az eventtel végeztem, csak a malomtermék kiválasztásánál kellett ébren lenni. A felröpikkel nem volt gondom, a vége felé, /még nincs vége a röpi begyűjtésnek/ ez maradt:
    [​IMG]
    Az eventet amaránttal vártam, a főfarmon. Azóta fák vannak kint, hisz a Jégszarvast kicsit meg szeretném dolgoztatni.
    Sok sikert, eredményes eventezést kívánok az eventezőknek.;)
     
    ildiko44, stb_farmer, marcsi152 és 4 más kedveli ezt.
  9. CoralineJones74

    CoralineJones74 Kivételes tehetség

    Sajnos...:sleepy:
     
  10. PZoli64

    PZoli64 Fórum hercege

    Szia!
    Az eventeket mindig a leghosszabb érésű növénnyel érdemes várni.
    A továbbiakban nagyon sokat segít a növény nemesítés.
    A kis farmomon azokat a növényeket nemesítem amiknél csak vízzel és trágyával jelentősen rövidül az idő.
    Természetesen ki van váltva a Tölgynél a Nő, mint a bolondgomba.

    A számodra is elérhető első ilyen növény a szögletes gabona. Kinemesítve csak vízzel kb. fele idő alatt,
    vízzel és trágyával kevesebb, mint fele idő alatt beérik, így egy nap alatt négyszer is arathatod ezt az
    alapból 12:42 alatt érő növényt.
    A következő ilyen növény a 121. szinten elérhető lóhere. Ezt az event alatt sikerült "teljesen" kinemesíteni.
    Alabból 20:00 alatt érik. Kinemesítve vízzel és trágyával 9:11 alatt.

    Ha tudsz "áldozni" zöld cseppeket, akkor nagyon jó a rózsa. Kinemesítve rúnával, fehér ártatlansággal,
    karácsonyi sütivel, zöld cseppel, vízzel és trágyával kevesebb, mint 8 perc alatt beérik.

    Sok sikert, jó játékot!
     
    Kuzdern, ildiko44, inanna11 és 6 más kedveli ezt.
  11. Szaby200342

    Szaby200342 Junior szaki

    Köszönöm a tippeket! :)
     
    Sali~*.*, GA-BI-O-Farm, stb_farmer és 2 más kedveli ezt.
  12. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Szia!
    Felröpinek jó kis kihívás lenne. Én szorítok neki... :)
     
    inanna11 és GA-BI-O-Farm kedveli ezt.
  13. GreekYogurt

    GreekYogurt Aktív író

    Én is újrakezdő vagyok. Néha mikor olvasom itt a fórumon a tapasztalt, évek óta játszók tanácsait olyan, mintha elfelejtették volna, hogy bizony sokat változott a Farmerama a kezdetekhez képest. Én jól emlékszem, hogy az elején szépen egymásra épültek a szintek ezáltal sorban lehetőség volt megszerezni a növényeket és állatokat, tölteni a pajtát stb. Amikor nemrég sok év kihagyás után ismét játszani kezdtem bizony meglepődtem. Volt, hogy 10-esével, 20-asával ugrottam a szinteket. Ebben az esetben az történt, hogy rengeteg új állatot és növényt szereztem meg egyszerre és bizony ezek tenyésztéséhez és termeléséhez rengeteg idő és feltételek kellettek. Nem akarom részletezni mert hosszúra nyúlna... A lényeg, hogy nehéz az indulás de ha kitartó az ember akkor lassan eléri céljait. Nem kell minden eventet megcsinálni, nem kell minden új fát, állatot megjelenése pillanatában megszerezni. Idővel hozzájut az ember. És nem kell elkeseredni amikor az event kezdete után 2 perccel már írják, hogy felhő beüzemelve.
    Mindenkinek sok örömet kívánok a játékhoz!
     
    Mici-farmer, ildiko44, stb_farmer és 10 más kedveli ezt.
  14. egri_eszter_[eszti]

    egri_eszter_[eszti] Junior szaki

    Hali! Csak érdekességnek szánom: Napokban kézzel arattam és egyre nézem ezt a begónia nevű akármit és csak valami táskára hasonlít ,és jött az ötlet,hogy megnézem más nyelven vajon milyen nevet kapott. Németül Schieferblatter -amit Pala lapnak fordít a gugli, angolul viszont Bagonia amihez még fordító se kell :) Na innen egyenes út vezetett a begóniához :) ! Nem sok fantáziáról és odafigyelésról árulkodik a dolog :)
     
  15. JUCUS

    JUCUS Fórumfelvigyázó

    Szia! Valahogy mindig úgy tűnik, hogy panaszkodom, és negatív vagyok. És sokszor félreérthető. Pedig eszembe sem jut ilyesmi. :)Nekem is kimaradt másfél év. Még az elején vettem ezt-azt, ma már csak néha a prémet(de pl. most néhány nap után, a malom kapcsán tűnt fel, hogy lejárt). Egyszer elhatároztam, hogy addig játszom, amíg a megnyert, megszerzett kuponok kitartanak, de ahogy nézem, az idők végezetéig itt leszekxD Minden titkos, piccolo stb csak az eventekből van nekem is. Ami a fákból, varázskalapokból összejön, abból veszek némi sztrágyát, sztápot. Van olyan event, amit csak a felhőig viszek, mert nekem nem éri meg tovább csinálni. A mostani-a kezdeti nehézségekkel együtt, minden plusz nélkül simán teljesíthető volt, ezért hosszúzok napok óta. És agyalni, számolgatni sem szoktam soha, azt hála az égnek, megteszik nálam sokkal okosabbak. Én csak játszogatok.:) Előbb-utóbb mindig jön valahonnan a legújabb titkos, nem sürgős semmi. A haladásnál, szintlépésnél pedig inkább arra gondoltam, hogy mondjuk egy kezdőnek ilyenek, mint aranylevelű fa, magnólia, kenguru biztosan kissé körülményesebben szerezhető be. Na, lehet, hogy több ilyen fejet kellene használnom, mert kicsit javítanak az írásomon, hangulatügyben:). Szép napot, jó játékot!
     
    Othep, Pitemano, stb_farmer és 6 más kedveli ezt.
  16. kutyaszálló

    kutyaszálló Fórum admirálisa

    Sziasztok!
    Eventecske lerendezve:inlove::inlove::inlove:
    Nagyon figyeltem a kosarakra,nehogy eltévesszem:p
    Gratula aki már kész, sok sikert a befejezéshez aki még csinálja:inlove::inlove::inlove:
     
    PZoli64, stb_farmer, Kuzdern és 4 más kedveli ezt.
  17. Evita-55

    Evita-55 Fórumfelvigyázó

    Én is gratulálok mindenkinek!:D Tegnap befejeztem volna, de valahogy 9 gazdaságos helyett az erőset indítottam.:oops: Most van 5 fölösleges erősöm, viszont ennyi hiányzik a gazdaságosból. Szerencsére van még idő:pxDxD
     
    PZoli64, stb_farmer, Kuzdern és 4 más kedveli ezt.
  18. ildiko44

    ildiko44 Fórumfelvigyázó

    Szívesen olvastam amit írtatok...igaz már 2 napja befejezetem az eventet, de azért mert a hét végén erre nem értem rá. Igaz köszönet azért, hogy adjátok az ötleteket, a számításokat ezzel tényleg nem kell fogalkozni, hiszen indulás előtt már az ember tudja mit és mennyit kell termelni. Az igaz, hogy a titkos fákból nem sikerült szereznem - most először - de sebaj, biztos, hogy nemsokára majd nekem is jut belőle. Köszönöm a segítséget....és aki még dolgozik, annak sok sikert.
     
  19. roka902

    roka902 Utánpótlás-írogató

    Sziasztok. próbálom újra tanulni a farmozást, bár az event nem megy most, vagy meg lesz a pénztárca vagy nem :D. A napi egy esti aratás nem túlságosan eventbarát,de a meló ennyit enged . Nagyon jó titeket újra olvasni,tippeket,tapasztalatokat osztotok meg nagyon köszönöm :). Köszönöm mindenkinek a felröpiket kész lett az event teljesen. Szuperek vagytok!!
     
    Utoljára szerkesztett: 17.1.23
  20. Mici-farmer

    Mici-farmer Aktív író

    jó regggelt,
    ez az event most tényleg sétálós volt, több aratásom kimaradt, de most arattam az utolsót az eventgazból a szatyrokhoz. A két felröpiből maradt bőven, pedig a szédült szántón ólak is voltak kint, és nem mindig ültettem ott hosszút. Az eventgazat éjszakára komfort talajba szoktam tenni, zöldcseppel és KK-val. Nappal pedig 1x1-en ültetek, víz, trágya és RACS-csal aratok. Most a kerekkerék nem osztogatta a terménybónuszt nekem, majd másik eventkor :)
    De nem kapkodtam, mert ez olyan event volt, ahol nem volt veszteni való, max, ha nem lett volna elég a gaz, akkor nem lett volna minden dekor fejlesztve.

    Sok érdekes komment volt az utóbbi napokban, én is sok év kihagyás után tértem vissza egy bő éve, elöször azt sem tudtam hol vagyok :) Nagyon felgyorsult a régi időkhöz képest a haladás, de most már felvettem a fonalat - kaptam segítséget régi gazdáktól, amit itt is nagyon köszönök, s nagyon segített a fórum olvasása. Most már nem zavar, amikor az event után 20 perccel kiírja valaki, h készen van, én jobb esetben már talán egyet ültettem :) Eleinte nem értettem, h ez, hogy lehet, aztán rájöttem, hogy aki folyamatosan játszott vele az elmúlt 13 év során, annak sok mindene összegyűlt már, amit az eventek során (IS) hasznosítani tud.
    Mivel ez egy játék, ami engem kikapcsol, igyekszem nem bosszankodni (nagyon), ha esetleg nem jutok el a felhőig, vagy elszámolom magam az eventgazzal, s így nem tudok kivenni a felhőhöz egy-egy dekort. Azokból az esetekből igyekszem tanulságokat levonni magamnak a következő eventhez :) Minden, amit egy eventből megszerzek, segíti a haladást, a következő eventet :)

    Jó játékot Mindenkinek, aki még termeli a gazt, azoknak hajrá, este 10-ig még van idő, vetni - aratni.
     
    Othep, Kuzdern, stb_farmer és 11 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.