Visszajelzés Alkímia titkai - 2021. november - csevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: ChocoBounty, témanyitás ideje: 2.11.21.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. olgica48

    olgica48 Utánpótlás-írogató

    Miért nem ad hagymát? A kulcsot beraktam, de hagymát nem ad. Ez lenne az utolsó feladat, de ezt most nem is értem.

    A sárga tinktúra meg van, de hagyma semmi! Miért?

    ID szám: 28229852
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 7.11.21
    Éva0315 kedveli ezt.
  2. kevkuv

    kevkuv Fórum-zöldfülű

    Szia. Lépj a malomba és keverd ki azt a színt ami még vissza van.
     
    Éva0315 kedveli ezt.
  3. Evita-55

    Evita-55 Fórumfelvigyázó

    Sziasztok! Köszönöm a biztatást, már csak ezért is kész kell legyen.:D Mindenkinek szép estét kívánok!:D:D
     
    Kuzdern, Éva0315 és GA-BI-O-Farm kedveli ezt.
  4. Sebsike

    Sebsike Utánpótlás-írogató

    Köszi! Most már van hagyma is, de szürke maradt a keverés gomb. Vagyis nem enged dolgozni a malomban. Ilyennel még soha nem találkoztam! Mi a baj?

    Ki és beléptem, frissítettem és már rendben! Köszönöm a segítséget!
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 5.11.21
    jutka190226 és Éva0315 kedveli ezt.
  5. Havasi_Gyopár

    Havasi_Gyopár Fórum elő legendája

    Szia!
    A rendszer 5 óránként ad virághagymát.
    Ha adsz farmnevet, és ID számot, akkor meg tudjuk nézni, hogy kb. mikorra várható, hogy megkapod, azaz mikor telik le az 5 óra.
     
  6. Havasi_Gyopár

    Havasi_Gyopár Fórum elő legendája

    Szia Olgica!
    Az arra jogosult kollégám megnézte, és az alapján 2021-11-05-én 21:27:04-kor, azaz ~ 19 perc múlva kapsz virághagymát a játék folytatásához.
     
  7. olgica48

    olgica48 Utánpótlás-írogató

    Annyira köszönöm! Már aggódtam, hogy valamit nem jól csináltam! Köszönöm!
     
    Éva0315, Othep és Havasi_Gyopár kedveli ezt.
  8. Kuzdern

    Kuzdern Mindentudó orákulum

    Sziasztok!
    Eventelek fél úton járok...kidobáltam pár talányos tenyészetet...most lett maki-lakom és papagáj fészkem;)
    Kint megint barátságos idő van...szép hétvégét mindenkinek:):D
     
    Nagyii58, kutyaszálló, PZoli64 és 14 más kedveli ezt.
  9. ^^Ayumi^^

    ^^Ayumi^^ Fórum bárója

    Munka miatt teljesen kimaradtam az eventből, pedig szeretem ezt a mechanikát :) Az elúszott felhőt nem bánom, tele a pajta faterméssel. Na majd legközelebb. Mindenkinek gratulálok, aki belekezdett vagy már be is fejezte az eventet :music:
     
    Nagyii58, kutyaszálló, Éva0315 és 3 más kedveli ezt.
  10. Tavirózsa

    Tavirózsa Fórumőrült

    Sziasztok!

    Mikor megjelent az event kiírás, egyáltalán nem értettem az egészet. Most ott tartok, hogy 100-al több felröppenőm van a szükségesnél (pedig nincs 20-30 Pannim, csak épp 1-1 minden területen!) és közel 2000 zöld növényke hiányzik még a végéhez. Az már meglesz:D
     
    kutyaszálló, PZoli64, Éva0315 és 5 más kedveli ezt.
  11. Bocibokréta

    Bocibokréta Járnitanuló

    Nem értem ezt a játékot. Honnan lesz bármilyen színű tinktúrám, amiből a malomban tudok színes lóheréket keverni?
    Honnan lesznek kulcsok?
     
    Éva0315 kedveli ezt.
  12. Swallow

    Swallow Board Administrator Team Farmerama HU

    Szia!

    Javaslom olvasd át még egyszer alaposan az event ismertetőben ezt a részt.
    Ott minden részletesen szerepel.:)
    https://board-hu.farmerama.com/threads/alkímia-titkai-2021-november.21720/#post-1228270
    A játék rövid ismertetése:

    1. Nyisd ki az Ősi kulccsal valamelyik területet.

    2. A malomban keverd ki a megfelelő eventnövényt.
    3. Szaporítsd fel és termeld le a megfelelő növény mennyiségét és add be a feladatba.
    4. Ezzel párhuzamosan a többi eventben résztvevő területen gyűjtsd a felröppenőt!
    5. A feladatsor végén megszerzett kulccsal nyisd ki a következő területet.
    6. Ahol lehetővé válik, ott add be a területek határain lévő feladatokba az összegyűjtött felröppenőket.
    7. Teljesítsd a három terület feladatait, majd a középen lévő feladatot is végezd el a felhősorért.

    A játékról bővebben:

    Az event indulásakor kapsz egy Ősi kulcsot.
    Szabadon választhatsz, hogy ezzel a kulccsal a három játékterület közül (zöld, sárga, lila) melyiket szeretnéd kinyitni.

    Mivel egy kulcsod van, így csak egy területen kezdheted el az eventet.
    - Ha a zöld játékterületet nyitod meg, akkor a főfarmon tudsz eventnövényt ültetni.
    - Ha a sárga játékterületet
    nyitod ki, akkor a baha ültetvényén tudsz eventnövényt termelni.
    - Ha a lila játékterületet nyitod ki, akkor a Telihold farmrészén ültetheted az eventnövényt.

    Az Ősi kulcs beadását követően a játékterület színével megegyező 9.999 tinktúrát kapsz.
    Ebből a tinktúrából és a kezdéskor kapott virághagymából a malomban elő kell állítanod a megfelelő színű lóherét.
    Ez lesz az eventnövényed, melyet a megfelelő helyen (zöld=főfarm, sárga=baha ültetvény, lila=teliholdas kert) fel kell szaporíranod.


    Nagyon körültekintően válaszd ki a malomban a megfelelő lóherét, mert egy rossz döntéssel órákat kell várnod újabb virághagymára.

    Fontos!
    Mindaddig nem léphetsz új játékterületre, amíg nem végeztél az elkezdett rész összes feladatával, hiszen a feladatsor utolsó ajándéka lesz a következő kulcs, mellyel másik játékterületet nyithatsz meg.
    Kivétel ez alól a játékterületek határain lévő egy-egy játékmező.
    Két szomszédos játékterület között a határoló játékmező feladata teljesíthető, ha a vele határos feladatokat már elvégezted.
     
    maszilva, Kuzdern és GA-BI-O-Farm kedveli ezt.
  13. kutyaszálló

    kutyaszálló Fórum admirálisa

    Sziasztok!
    Eventecske lerendezve:inlove::inlove::inlove:
    Egy kicsit izgultam a röpcsik mennyisége miatt,de sikerült hosszút ültetni a farmon és a szigeten,így meg lett bőven,most
    hogy már kész vagyok jönnek ezerrel:D:D:D8)
    Aki kész annak gratula aki még csinálja sok sikert a befejezéshez:inlove::inlove::inlove:
    Ja felhő beüzemelve:p
     
    Sárika555, Nagyii58, cirmi54 és 5 más kedveli ezt.
  14. .dolgos.

    .dolgos. Kivételes tehetség

    azt írja a fáma hogy azokon a földeken kapúnk lidércfény ahol event növény vetünk vagy vetettünk a fákból ---- na most végeztem a 3 eventnövénnyel semmi lidércfény a fákból csak okor pottyan 1 darab még 300 hiányzik akkor hogy fogok végezni
     
    Namiamano és Éva0315 kedveli ezt.
  15. Namiamano

    Namiamano Fórum nagymestere

    Szia!

    A felröpit nem csak fákból és az eventnövényből kaphatunk, hanem minden növény kategóriából és fa kategóriából is, amit az eventben résztvevő területeken aratunk.

    "Lidércfény
    • Felröppenhet:
      • az alábbi területeken: Főfarm, Bahamarama ültetvény, Teliholdas főfarm
      • az alábbiakból: növényekből, fákból
      • tenyésztésekből nem röppen fel
      • A fölreppenő érkezik a Főfarmról, Bahamarama ültetvényen és a Teliholdas főfarmon is (nem csak az adott területről érkezik a fölreppenő, ahol épp ültetjük az eventnövényt).
    • Ajándékozás: napi ajándékként ajándékozható. Napi ingyenes mennyiség felett 2 farmarany / db áron ajándékozható.
    • Varázsfa: adja (1 darab varázsfa, aratásonként 1 darab felröppenőt ad)"

    Az eseményből 47 óra van vissza. A 300 felröpi beszerzése talán nem is lehetetlen. A felhő a hasznosak, értékesek közé sorolható.

    A felröpizésről ITT találsz egy részletes ismertetőt.

    A linkelt hozzászólást lejjebb görgetve egyéb lehetőségeket is találsz.

    Nálam kb. 160 felröpi volt az induló mennyiség 1X1-en, kitett Panni nélkül Gyékénnyel, Saguaro-val és Terror tojásnövénnyel.

    Sok sikert, ha úgy döntesz, hogy folytatod!

    Üdv: Nami.
     
  16. nemo-kapitany

    nemo-kapitany Aktív író

    Szia!
    Ha mindhárom event növénnyel végeztél, akkor mindhárom területre ki tudsz rakni érésidő csökkentőkkel hosszabb érésű növényt.
    Fákkal röpizni csak event várásnak szabad, utána növényt kell erre a célra ültetni, mert az hatékonyabb.

    A Baha ültetvényre én Keserű gyömbért raktam, mert az kell amúgy is a szitakötők, a fókák meg a polipok tápjához, ami a tölgyes rúnával és a víz + trágya + varázsital (alkimista termék) kombóval a 14 óra helyett 10:01 alatt beérik.
    De ha zöldséget ültetsz ugyanitt, akkor egy Maja maszk 20%-kal rövidíti az érésidőt, így az alapban 15 órás Egymagvú tök a két alkimista éréscsökkentővel (Gyógykenőcs, A bölcsesség esszenciája) fele idő 7:34 alatt beérik.

    A farmra, ha van bármilyen 10-12 óra feletti alapérésű nemesített növényed azzal is tudsz röpit gyártani. Ha meg még nullázni is tudsz, akkor percek alatt meglehet a szükséges felröppenőd.
    Ha nincs ilyen lehetőséged, akkor olyan 10-12 órás növényt válassz, ami majd amúgy is kellhet majd valamilyen gazdaköri feladatba. Például a sárga rózsa alap ideje 11:15 óra, vízzel + trágyával 8:06, ha meg mellé raksz az ezüst rekeszekbe alkimistákat: Életelixir, Az élet forrása, akkor 7:18 alatt érik be. Éjjelre meg olyan hosszú érésidejűt ültess, ami addigra beérik, amikor reggel tudsz aratni.

    A Telihold kert farmján pedig akár a 12 órás terror-tojásnövényt, akár a 8 órás alapérésű két fajta növény bármelyikét ültetheted, vagy akár a vízköpő tápjához szükséges két hat órást, mindenképp kapsz valamennyi felröppenőt, ami apasztja a további szükségletet.
    A lényeg, hogy amennyire csak tudsz, időben arass, ne hagyd a növényt punnyadni a földben, ezért úgy válaszd meg az ültetendő növényeket.
    Az event 11.09-én (kedd) 14 óráig tart. Megfelelő időbeosztással bőven teljesítheted a hátralevő felröppenő igényt.
     
  17. mandityalexandra

    mandityalexandra Fórumfelvigyázó

    Csak kiegészítem az előttem szóló játékostársak mondókáját, mert ők már a lényeget szépen, pontosan és részletesen leírták. Nekem az a tapasztalatom, ha mindhárom eventben szereplő területen csak vetsz, akkor még rövid érésű növényekkel is (Pannik nélkül) maximum 1 nap alatt össze lehet kapni ezt a mennyiséget. A maximum 1 napot azért írtam, mert ha pl. most kezdesz neki, akkor benne lesz az éjszaka is, ami növeli az időmennyiséget. Ha ma már csak 2-4 órásakat vetsz, éjszakára meg 12-15 órásakat***, akkor a reggeli aratással valószínűleg meg is lesz a mennyiséged. Az eventből valamivel kevesebb, mint 2 nap van vissza. Séta tempóban is meglesz.

    *** akár a víz és trágya mellé használhatsz egyéb gyorsító bónuszokat. -> rendszeresen élek ilyennel, azért írom egy RACS miatt gyakran használt növényem
    Megnézheted, hogy van-e éppen aktív érésgyorsító felhőd (pl. virágra tudom, hogy van) vagy az ezüst rekeszbe tehető az alkimista műhely több terméke, amikből szintén lehet akár 10% gyorsulást elérni, ami már olyan, trágyával együtt használva, mintha duplán használnád a trágyát. Pl. a hagyma, ami 15 órás, vízzel és trágyával 10:48 alatt érik, de ha használsz mellé ezüst rekeszben Bölcsek kövét és Végzet italát, akkor máris csak 09:43 az érési ideje.
     
    Utoljára szerkesztett: 7.11.21
    maszilva, Nagyii58, GA-BI-O-Farm és 5 más kedveli ezt.
  18. varga1234

    varga1234 Fórumelemző

    Én hosszú érésű nővényt raktam szombaton már kész lettem.

    561 plusz röpcsi van
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 7.11.21
    kutyaszálló, -Erbrow- és Éva0315 kedveli ezt.
  19. Tavirózsa

    Tavirózsa Fórumőrült

    Eventet tegnap befejeztem, 838 lidércfényem van eddig +-ban, és még biztos jönni fognak, hiszen 15-17 órás növénykéket szaporítok a bahán és a rendes farmon is. A teliholdason épp ami kell, tízezer fölött szeretnék mindent itt hagyni, míg nyitva ez a terület is. Azért ebből a szempontból örülök, hogy most hosszú nyitvatartást kaptunk erre a területre is. 24 óra alatt nem sok mindent lehet bezsákolni róla.
     
    Kuzdern és Éva0315 kedveli ezt.
  20. Éva0315

    Éva0315 Fórumgróf

    Sziasztok! Jó volt ez az event. Felhőcském felékesítve, ma reggel már aktíváltam is! Valahogy mostanában kissé lefogytak a fatermések, nem mind, de elég sok, emiatt kimondottan jól jött ez a felhő most nekem.
    Megnéztem, jelenleg 1928 röpim van pluszban, tehát most nagyon is jól jöttek a röpik. Pedig már nem is raktam ki az 5 db pannimat.
    Grat a készeknek, kitartás a küzdőknek.
    Szép napot nektek, szebbet, mint nálunk, mert itt mogorva zuhogó eső van épp:)
     
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.