Ariana Teaháza

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: MadameRose, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Ajajaj, Kamyllaám, jól elvesztem, csak a kiskertemben úgy elszalad az idő, hogy csak azt érzékelem, hogy húha, de fáj a derekam.Mert ugye mit csinálok, ha meglátok egy nem odavaló fűszálat, már ugrom is, és kapom ki.
    Örömmel olvasom, hogy már téged sem tudnak eladni, mert már te is beszéled a német nyelvet, még ha nem is folyékonyan.A gyerekek, ó azoknak nem gond, mert úgy szivják magukba mint a szivacs a vizet.
    Sajnálom, hogy sok szomszédod eltünedezett már, úgy tűnik, hogy veszitette a varázsából a gazdálkodás biztosan.Újak meg nem kezdik el, hiszen milyen lenne azt látni, hogy mások már a százat bőven elhagyták, igy aztán ezt már csak a nagyon elhivatott gazdák művelik még.

    Tudod, ha másra nem is, de még arra is jó a farmozás, hogy sok új növényt is megismerhet az ember lánya.Itt van ez az Amarát.Elnem tudtam képzelni, hogy vajon miféle növény lehet, de az én kedves ifjú barátom mindig kisegot, igy aztán most is.Na már most,
    Az amaránt jelentős fehérje és zsírtartalma révén kiemelkedik a gabonák, álgabonák sorából. Az esszenciális aminosavak közül a kéntartalmú aminosav- és a lizintartalom haladja meg a többi gabonaféle értékeit. Ásványi anyagai közül kálium-, kalcium-, foszfor-, magnézium-, cink- és vastartalma érdemel külön említést. Vitaminok közül a B2-, B6-vitamin-szükségletünk fedezéséhez járul hozzá leginkább.

    Most megyek is, mert a kapám már fickándozik is a sarokban, hogy indulni kellene, hiszem beérett már az első termés.

    Já játékot kivánok a továbbiakban is.
     
    Ilonka és kamylla64 kedveli ezt.
  2. kamylla64

    kamylla64 Fórum parancsnoka

    Szép napot minden betérőnek!
    Nagy öröm ért,mert kedves barátosném édesanyját láthatom vendégül a teaházban...
    Kedves Icuka!nem is tudom...tegeződhetünk? itt kórtól függetlenül tegeződünk mindenkivel...úgy gondolom a tiszteletet így is meglehet adni...
    Baba révén hallottam a gyászról,ami téged és a családodat ért...egy szülőnek sem szabadna elveszíteni a gyermekét..:oops:

    Nem zavarsz,sőt!!!..örülünk hogy itt vagy velünk...sajnos egy ideje kiürült nagyon a teaház.Én időnként benézek azért..ahogy nézem Marcsikánk is leült egy pillanatra ebben a forróságban egy frissítő limonádéra...
    Icuka! csinálod a Majomkirálynős eventet? jó kis nyereményeket dobál,megérjük majd kapkodni..
    Puszillak,ha teheted gyere gyakran....

    Szia Marcsikám! nem baj,a lényeg az,hogy előkerültél újra..nem csoda ha ebben a melegben jeges limóra vágytál...
    Szép az ültetendő növény,általad meg tudom mi fán is terem..szóval egy gabonafajta..virágnak gondoltam volna a kinézete után..
    Nálam is beérett az első adag,most ültettem kis kockákra..csevegőben olvastam,12500 darabra van szükség az event befejezéséhez..az meg hipp-hopp megvan,csak idő kérdése a legyártása...:D:D

    Tenyésztős eventet befejeztem,az összes szupitápom ráment..most ezerrel kevertetem a malomban...
     
    Ilonka kedveli ezt.
  3. Bandi66

    Bandi66 Fórum mestere

    Ennél soha rosszabb hétfőt és persze sikeres eventet kívánok Mindenkinek! :)




    [​IMG]
    Szíííía drága Kamyllám! :)

    De rég beszélgettünk...... :( Olvasgatlak ám azért itt-ott, ha időm engedi.....
    Képzeld ebben az évben lesz a 36/50-es általános iskolai osztálytalink. A számot úgy kell érteni, hogy 36 évvel ezelőtt fejeztük be a sulit és szinte kivétel nélkül szeptember elejére (amikorra a találkozónk szerveződik) már mindannyian 50 felett leszünk. :) :D

    Event:
    A "kis kockás" állapot már nálam is létrejött! :)

    Próbálom a legtöbbet kihozni ebből az eventből. Remélem ügyes leszek a kosár és az egér használatában!!!

    [​IMG]




    Csókolom a kezedet Csöpi néni és szép estét kívánok Neked is!
    (Remélem az én esetemben sem lesz gond a tegeződés!)


    Együtt érzek mélyen a gyászban, hiszen talán nincs is annál fájóbb, ha a szülőnek kell elbúcsúznia a gyermekétől és nem azért mert egy távoli országba utazik itt a Földön! :(

    A találkozás örömére hoztam egy kis frissítőt​

    [​IMG]

    Nagy öröm, hogy itt a Teaházban is új Játszótárssal és kedves Vendéggel találkozhatunk!
    Kívánom, hogy minél sűrűbb legyen a betérés eme barátságos, virtuális Pihenőbe!!! :)


    Erikám!
    A frissítő Neked és természetesen bárkinek aki erre téved jár és kóstolható! :) Most van épp a szezonja ennek a finom és egészséges gyümölcsnek.
     
    Utoljára szerkesztett: 30.5.17
    kamylla64 és Ilonka kedveli ezt.
  4. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    Kedves Ilonka,
    itt nem lehet zavarni senkit, mert egy két gondolat erejéig, leülünk, megbeszélni a velünk történt eseményeket. Sajnos a betegség utolér engem is, de úgy döntöttem, hogy megpróbálok erősebb lenni és legyűröm valahogy.Úgy is mi vagyunk az erősebbek.
    Ilonka, mesélj az unokáidról.Mennyi idősek, mit csinálnak, mi a legkedvesebb foglalatosságuk?
    Az eventet elkezdted?

    Kamiyllám,
    nem is tudod, hogy milyen jót tettél velem, hogy számszerűsitetted a termelendő mennyiséget.Nem volt időm a pletyiseknél kibogarászni, hogy vajon mennyit is ültessek, hogy az érte járó ajándékokat be tudnám zsebelni.

    A szupertápom nálam is a nullával egyenlő, sajnos kevés is volt, mert korábban lemaradtam a malom felezési idejének a megváltásáról.Most nagyon figyeltem, mert nagyon nem mindegy, hogy mennyi idő alatt készül el az a nyolc darab szupertáp.Ám nem akarok itt sirdogálni, volt ami volt, a mával kell törődni.

    Felénk az idő káprázatos, sőt nekem egy kicsit túl is melegedett, rá kell hangolódni a korai harminc foknak.Persze kárpótol a szép természet, a csodás virágok látványa.

    Kedves Bandi,
    nagyon hivogató ez az eper frissitő.Ha nem bánod, egy pohárral én is lekortyolgatok.

    Most kapom a kis kapámat és igyekszem betakaritani az Amaránt.Vidám napot Mindenkinek.
     
    kamylla64, Ilonka és pormacska1 kedveli ezt.
  5. Ilonka

    Ilonka Fórum-zöldfülű

    Nagyon szép napot kívánok Mindenkinek. :)
    Köszönöm a kedvességeteket, a fogadtatásotokat és hogy itt lehetek veletek. :)
    Becenevem Csöpi. Még Drága jó Édes Anyám is így hívott.
    Megköszönöm ha tegeztek. :)
    Unokáim: Tamás 27 éves, Viktor 26 éves, Zsanett 27 éves, Kitti 25 éves,
    Ákos 23 éves, Zsolti 22 éves és Ingrid 4 éves.
    Ákikám, Zsoltikám Egyetemre járnak. Kicsi kis Hercegnőm még ovis.
    Tomi, Viki, Zsani, Kitti már dolgoznak, nagyon szorgalmasak.
    Nem tudom hogyan kell idézni, majd megkérem Lánykámat mutassa meg.

    Eventet el kezdtem, nappal event növényt termelek, éjszakára meg hosszút ültetek a felröppenők miatt. Lányomtól így tanultam.
    Jaj, most olvasom hogy Kamylla 12 ezer növényt számolt. Nem csak 10 ezer kell?
     
    kamylla64 és -elzemari- kedveli ezt.
  6. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    Csöpike,
    a mi nagynénnink is Csöpike, igy nekem nagyon kedves ez a név.Boldog nagymama lehetsz, hiszen hét szép unod van, akik sok sok örömet okoznak neked.Igaz, ahogy olvasom a nagyok már a maguk útját járják, hiszen az a természetes.Az egyetemisták meg a tanulás bűvöletében élnek, igy szeretgetés szempontjából marad a kicsi Ingrid.Oly hamar megnőnek, mellettünk meg elmegy az élet.Ám ez a világ rendje és igy is van jól.
    Csöpike,érezd magadat jól közöttünk, nem tudom mostanában hányan jönnek a Teaházba, de ne aggasszon, mindig valaki benéz és beszélget egy kicsit.

    Én is ültetgetem az Amaránt, a felröppenőket meg majd meglátom, miként tudom bevonzani.Már keveretem a malomban is, amaránt lisztet, papirmasét is, mert mindig izgat, hogy miként is működik a bedobálás.Ja és persze az ajándékok.

    Kivánok szép és további vidám napot.

    Jaja, az idézés.
    Amelyik kedves gazda hozzászólását szeretnét bevonzani,annál a Válasz szövegre kattintasz, és már ott is van a hozzászólás, és válaszolhatsz rá.
    Kérdezzél csak bátran, majd segitünk, ahogy tudunk.
     
    Ilonka és kamylla64 kedveli ezt.
  7. mamarygen

    mamarygen Fórum elő legendája

    Szia!

    Eltévesztette a Játékostárs a számolást. Néha előfordul ilyen. :)
    10 ezer növény szükséges a majomkirálynő kocsielemeinek feldíszítéséhez.
     
    Ilonka és kamylla64 kedveli ezt.
  8. kamylla64

    kamylla64 Fórum parancsnoka

    Szép napot minden betérőnek!
    Negyedik nekifutásra csak sikerül megírnom a mondandóm..:eek:
    Nagyon meleg van mifelénk,Bandi jéghideg üdítőjének neki is mentem..

    Drága Bandi!valóban rég beszélgettünk,némi lustaság is volt a dologban a válaszadás elmaradásának oka..:(

    Osztálytalira mész! jó lesz újra látni gyerekkorod pajtásait..bár örök fiatal vagy nah...

    Majmolok,lassan végzek a kötelező feladattal..remélem ügyeskedek a kosarammal,pár aranybanánnak,de leginkább szupitápnak örülnék legjobban..abból nagyon kevés maradt..
    Papírmasém elfogyott,gondolkodom hogy bevetem a gesztenyés felhősorom..

    Szia Marcsikám! nem csak Te maradtál le róla,Én is elsiklottam felette..lassabban is gyűlik a szupim..nade késő bánat..:eek:majd legközelebb..
    Pár napja szuperment játszottam..:psietni akartam, így gondoltam három lépcsőfokot ugrok,így időt spórolok meg..le is tört egy kis darab a sarkamból..eszméletlenül fáj,most még egy lépcsőfokot sem nagyon tudok megtenni,nem hármat...:ppróbálom pihentetni,de nem igazán tudom...majd csak összeforr...

    Szia drága Csöpike!most olvasom,kedves mamarygen javította a darabszámot...nem számoltam utána,valaki a pletyiseknél írta,azt hoztam ide..de így szebben is hangzik..:):)felröppenővel állok hadilábon,viszont idő még mint a tenger...
    Szép családod van,Baba révén már egy kicsit látatlanban ismerem a családodat...


    Kedves mamarygen! köszönöm..ha nem jelzed,biztosan tovább ültetem...:)
     
    Ilonka kedveli ezt.
  9. Bandi66

    Bandi66 Fórum mestere

    Sziasztok Teaházas Barátok és Játszótársak! :)


    A csucsukálás előtti é /vagy POZITÍV hangulatba kerüléshez (bármely napszakban) hoztam egy kis segítséget. Nagyon jóóóó! :):)


    A dalszöveg fordítása:

    Ha elmennék

    A jegyem megvan már, most más út vár,
    Két üveg whiskey még befér,
    De kéne még egy s más, egy jó útitárs,
    Holnap indulok hát el ne késs!

    Ha elmennék,
    Ha elmennék,
    Hiányoznék ha nem lennék!
    Engem látnál minden arcban,
    Engem hívnál, hogyha baj van, ó,
    Hiányoznék ha elmennék!

    Ha elmennék,
    Ha elmennék,
    Hiányoznék ha nem lennék,
    Hiányoznának a képek,
    Ahogy szólok, ahogy lépek, ó,
    Hiányoznék ha elmennék!

    A jegyem megvan már, most más út vár,
    A legszebb tájakon visz az út,
    Magas hegyek, folyóvölgyek,
    borzongnál ha látnád őket,
    Fogadd el tőlem ezt a randevút!

    Ha elmennék,
    Ha elmennék,
    Hiányoznék ha nem lennék,
    Engem látnál minden arcban,
    Engem hívnál, hogyha baj van, ó,
    Hiányoznék ha elmennék!

    Ha elmennék,
    Ha elmennék,
    Hiányoznék ha nem lennék,
    Hiányoznának a képek,
    Ahogy szólok, ahogy lépek, ó,
    Hiányoznék ha elmennék!






    Drága Erikám! :)

    A videóban hallható kislány lelkesedése és felszabadult, görcsölés nélküli éneklése, no és persze (bár egyszerű) a vidám dallam tetszik a legjobban.
    Hát Neked?


    Egészségedre!

    Nem venném a lelkemre, ha (akárcsak virtuálisan is DE!) a kiszáradás tüneteit mutatnád....... :) :D

    Néhány újabb adag jéghideg frissítő (egészen pontosan koktél), amiből szintén Rajtad kívül bárki, bármennyit kóstolhat.

    [​IMG]


    [​IMG]


    [​IMG]

    Részemről a kosaras rész még vissza van, de én is pont ilyesmiket hallottam erről az eventről, ami tavaly is volt. Szóval ha ügyes az emver lánya no és persze a fia is, akkor sok-sok ajcsit lehet összeszedni. Főleg az AB-k a legjobbak belőlük! :)
     
    Utoljára szerkesztett: 4.6.17
    Fatther kedveli ezt.
  10. Vyca-cica

    Vyca-cica Fórum hercege

    HéricsBáró kedveli ezt.
  11. ildimamuci

    ildimamuci Fórumprofi

    Szép jó estét Mindenkinek!
    Lám csak....egy régi ismerős is újra betévedt közénk.....elzemarika, üdvözöllek!
    Erikám drága, megint itt vagyok kezelésen, ez kéthetente megy, most az ünnep miatt ma kellett jönnöm és péntek délután megyek haza.
    A szokásos kezelésen vagyok.
    Sajnos ezt nem lehet abbahagyni......
    Kicsi unokánk szépen fejlődik.
     
    PAPAMACY, incimami és -elzemari- kedveli ezt.
  12. boszibanya

    boszibanya Haladó

    szia mindenkinek szép napot

    csak erre jártam s bekukkantok

    további szép napokat
    puszi, boszi
     
    kamylla64 kedveli ezt.
  13. kamylla64

    kamylla64 Fórum parancsnoka

    Szia Boszikám! jöttem utánad,oda, ahová már a madár sem jár..:oops: pedig valaha egy felkapott hely volt a teaház..nade ez van...
    Mindkét eventtel végeztem,tenyésztésnél szokás szerint semmi ugrás,de ezt már meg is szoktam...Fortuna nem a barátom,de a lelkesedésem sem annyira a játék iránt..asszem már csak megszokásból lépek be,nem maga a szórakoztatásom miatt..nem nyürrögök,mert nem kötelező ez a játék sem...
    Boszikám! örülök hogy "láttalak,pusszantalak és a többi elveszett Teaházi törzsvendéget is...
     
    -elzemari- kedveli ezt.
  14. patakvera

    patakvera Fórum félistene

    Szép napot kedves Farmosok!

    Sajnos a rengeteg teendőm elvitt másfele...:sleepy:...de most itt vagyok és látom azért írogattok néha..:D Csütörtökre majd 40 fokot jósolnak..:wuerg:8) Szerencsére megyek dolgozni.xD
     
    -elzemari- kedveli ezt.
  15. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    Szia Vera,

    húúúú de régen találkoztunk.Te még hiszel a jósoknak??Ám majd kiderül, hogy meleg van az egyszer biztos.Az szerencse, hogy dolgozol, de úgy irtad, mint aki valami hideg helyre fog menni dolgozni.Nagylányod jól van? Biztos kiélvezte a nagyikkal is.

    Szép napot kivánok!
     
    PAPAMACY és patakvera kedveli ezt.
  16. Shiba86

    Shiba86 Törzsjátékos

    Szisztok kedves teaházlakók!
    Visszatértem ismét! Jó olvasni,hogy mindenkivel minden rendben. Kedves bandi és Kamylla örülök,hogy titteket is olvashatlak itt.
    életemben hatalmas változások alakultak.Új párkapcsolat,új munkahely új családtagok. szóval mindent előlről. Az edzést nem hagytam abba és nem is fogom a harcművészet az életem részévé vált. Ennek köszönhetem új párocskámat is aki gyökerestől megváltoztatta az eddigi életemet pozitív irányba. Még rengeteg az új dolog kérdezzetek és talán úgy egyszerűbben tudok válaszolni. Minden rendben és nagyon boldog vagyok. nyuszikáim is megvannak. Hosszú lenne mindent leírni egyszerre de apránként megpróbálom felvázolni mi s hogyxan történt.
     
    PAPAMACY kedveli ezt.
  17. patakvera

    patakvera Fórum félistene

    Szia. Nagyon régen jártam erre bizony. Jól vagy? A klíma jól működik a gyárban bizony...xD Nagylányom élvezi a nyári szünetet...
     
  18. Shiba86

    Shiba86 Törzsjátékos

    Szép napot kedves teaházlátogatók!
    Mivel jó pár éve leragadtam és most folytatom újra a játékot ismét fel kell vennem a ritmust jó pár év kihagyás után!
    Tudnátok e abban segíteni,hogy hogyan tudok babuszt szerezni illetve,aranybabánt? Vagy hol tudok utánaolvasni?
    Előre is köszönöm a segítségeteket.
     
  19. Angyalszárny

    Angyalszárny Fórum császára

    Szia!
    https://board-hu.farmerama.com/index.php?threads/bahamarama-avagy-trópusi-farm.5871/
    Egy kis olvasni való!
     
  20. Anubisz44

    Anubisz44 Törekvő

    csőváz, vasállvány!
    Na csak bekukkantottam, itt legalább még van élet. neonoztok, vagy nublonoztok?
     
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.