Banner és avatar segítségnyújtás!

Kategória: 'Törzsasztal', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. Hrózsa

    Hrózsa Fórummogul

    Köszönöm szépen! Fätumtól kaptam kb. másfél éve.
     
    Fätum kedveli ezt.
  2. Ninett79

    Ninett79 Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Csak egy kérdésem lenne. Látható a bannerem? Mert van, aki azt írja nem látható.
    Ti látjátok? :)
     
    Kuzdern és ricsi908 kedveli ezt.
  3. Kuzdern

    Kuzdern Mindentudó orákulum

    Szia! én nem látom, csak az írást;)
     
    Ninett79 kedveli ezt.
  4. Ninett79

    Ninett79 Fórum elő legendája

    Ajjaj. Köszi. :)De én látom pedig. Akkor most mi van? o_O
     
    ricsi908 kedveli ezt.
  5. Wolf[Black]

    Wolf[Black] Fórum admirálisa

    Szia!
    A fórumon SSL tanúsítvány van érvényben (HTTPS). Ennek megfelelően, képeket csak olyan oldalról lehet beilleszteni a fórumra, ami szintén rendelkezik SSL tanúsítvánnyal. Az általad használt kepkezelo.com nem rendelkezik ilyennel. Ezért ütközik a kettő oldal protokollja: a fórumon van SSL tanúsítvány tehát a protokoll HTTPS, a kepkezelo.com-n nincs, aminek a protokollja HTTP. A legtöbb böngésző az ütközést tiltja már, és így nem jelenik meg a bannered.

    Használj SSL tanúsítvánnyal rendelkező képfeltöltő oldalt.
    www.imgbb.com
    vagy kifejezetten a magyar játékosoknak szánt www.farmgazdak.hu/kepfeltoltes oldalt.
     
    Fätum, Kuzdern és Ninett79 kedveli ezt.
  6. Ninett79

    Ninett79 Fórum elő legendája

    Szió! Köszike, megpróbálom. :)
     
    Utoljára szerkesztett: 9.1.21
    ricsi908 kedveli ezt.
  7. jófarmerlány

    jófarmerlány Fórumőrült

    Szia Ninett !
    Én sem látom !:(
     
    ricsi908, Kuzdern és Ninett79 kedveli ezt.
  8. Ninett79

    Ninett79 Fórum elő legendája

    Tudom drága. De nem tudom feltölteni a farmgazdákra.. Azt írja mindig,hogy duplikált... :sleepy:
     
    ricsi908 kedveli ezt.
  9. Wolf[Black]

    Wolf[Black] Fórum admirálisa

  10. Ninett79

    Ninett79 Fórum elő legendája

  11. jófarmerlány

    jófarmerlány Fórumőrült

    Már gyönyörűen látszol ! ;)xD
     
    Kuzdern és Ninett79 kedveli ezt.
  12. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Szia!

    Firefoxon szoktam nézni azokat a képeket, amik farmgazdákra vannak töltve, mert chromen nem látszanak. Elég összetett jelenleg a játékom, de már megszoktam. :D
     
    jófarmerlány és -gyöngy-581 kedveli ezt.
  13. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia!

    Én sem látok nagyon sok képet, de ezért nem vagyok hajlandó a Foxot is használni, mivel a farm nálam nem működik ez alatt a böngésző alatt rendesen, sőt van amikor semennyire sem. Vállat vonok és nem nézek olyan képet amit nem látok.
    Aki meg szeretné mutatni a képét használjon olyan megosztót, hogy az látható kép legyen..
    Természetesen ez az én képeimre is vonatkozik, ha IMG jelenne meg helyette.
    Mellesleg sok kép van ami Chrome-ban nem látható az Edge-n viszont igen...
     
    jófarmerlány és zsani_apja kedveli ezt.
  14. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Igen, írhattam volna Edget is, de az meg a munkahelyemhez köthető. :p Na azt meg aztán a hátam aljára sem, nem hogy a közepére sem kívánom. :D "jelenleg"
     
    -gyöngy-581 kedveli ezt.
  15. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Igazad van xD:cry:xD
    No én maradok a Képküldésnél, ezt még senki nem kifogásolta (tudtommal, de a tévedés jogát fenntartom) és minden böngészőben látszik, ha igaz... Sőt talán még a tiltólistára sem került rá :D
     
    jófarmerlány és zsani_apja kedveli ezt.
  16. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Igen, azt használom én is. Nem utolsó sorban, benne van a nevében, így küldeni is lehet. :D ;)
    ________________
    Másik téma. Vissza vettem két napot, így nekem még van időm a váltásra. :D

    [​IMG]
     
    -gyöngy-581 és Kuzdern kedveli ezt.
  17. Bonnbonn

    Bonnbonn Törzsjátékos

    Sziasztok!
    Segítésget szeretnék kérni saját banner elkészítéséhez..elolvastam mit hogyan kell de úgy tűnik nekem az már kínai.
    Előre is köszönöm :inlove::)
     
    jófarmerlány kedveli ezt.
  18. Fätum

    Fätum Fórumőrült

    Sziaszia! Te szeretnél bannert csinálni magadnak?
     
    jófarmerlány, Bonnbonn és Kuzdern kedveli ezt.
  19. Bonnbonn

    Bonnbonn Törzsjátékos

    Szia Fatum :)
    Megpróbáltam nem megy de ha valaki jobban útbaigazít megpróbálom ha nem megy kérhetek segítséget esetleg aki ügyesebb nálam megcsinálná.Nagyon ismerős ez az álarcos banner valamikor nekem is ez volt a fb profilképem :)
     
    Kuzdern kedveli ezt.
  20. Fätum

    Fätum Fórumőrült

    Ez egy nagyon régi bannerem és farsang idején szoktam felvenni. Nagyjából azóta megvan mióta a farmmal játszom, tehát kb 10 éves.

    Node banner készítés: azt tudnod kell, hogy a kép amivel dolgozni fogsz, vagy kiválasztod bannernek, jogtiszta képnek kell lennie. Az az, nem védheti szerzői jog. Ha neten bogarászol, és látsz egy képet ami megtetszik, az nem jelenti azt, hogy használhatod is. Még akkor sem, ha nincs a képre írva a tulajdonos vs szerző neve.
    A legtöbb képet amit az interneten látni szerzői jog védi. Nagyon komoly jogi és pénzügyi következményei lehetnek, ha a tulajdonos engedélye nélkül felhasználod. (Képjog...érdemes kicsit utána olvasni)

    De vannak azért olyan képek, amik jogdíjmentesek. Ezek általában felvannak töltve Stock fotó gyűjtő oldalakra. Ebből az egyik, legismertebb, ahol garantáltan jogtiszta képeket tudsz letölteni az a Pixabay.com
    A pixabayról ingyenesen lehet letölteni és felhasználni képeket. Az IStock és általában a stock fotók fizetősek, vízjelesek. A vízjel a stock fotón ott is marad, amig nem fizeted ki a kép árát. A pixabay-n lévő képek azonban ingyenesek, jogtiszták, és szabadon felhasználhatók.

    Ha sikerült kiválasztanod, melyik képet szeretnéd használni, (jogdíjmentes kép legyen) azt töltsd le a gépedre. Következő lépés, hogy a képet a fórum szabályainak megfelelően át kell méretezned. Ez 500x200 pxl Az átméretezést egy sima windows painttal is megtudod csinálni. Egy egyszerű képmetszéssel a megfelelő méretre tudod vágni a képet. Ehhez nem kell nagy tudás. Ha nem akarsz változtatni a képen amit letöltöttél, mert úgy is tetszik ahogy van, akkor elég ha méretre vágod. A nevedet is beletudod írni a painttal. Aztán már csak fel kell tölteni egy képmegosztóra.
    Két képmegosztót javaslok amik biztosan engedélyezettek a fórumon
    https://kepkuldes.com/
    https://www.farmgazdak.hu/
    Ezek közül bármelyikre feltöltheted a képedet. A banner beillesztéshez direkt linket használj, abban lesz a png vagy jpeg kiterjesztés amit feltudsz tölteni ide a fórumra. Sok sikert :)
     
    Utoljára szerkesztett: 10.1.21