Cicakáosz - csevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: -East17-, témanyitás ideje: 31.7.15.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Pharmer500#2

    Pharmer500#2 Fórumgróf

    Sziasztok!

    Akkor egy kis elmélet, ha már itt kérdezték a minimumot-maximumot.
    A minimum, azt gondolom, 101 macsajátszás. Téma zárva.xD

    A maximumhoz kb. a következő kalkulációk érdekesek:
    Fölszaporítás mehet 3 vetés alatt: 5 > 45 > 405 mag (2x2-kön KK-val, közben csatni), majd visszavetve mind a 405-öt (pl.: 100 1x1 a szegélyeken + 123 2x2 + 20 1x1 és 2 1x2 a maradék területeken) kapunk 1991 magot (KK-val 2901-et).
    Ennek időigénye (szupertrágyás rúnával, 2 szupertrágyás terménnyel, gesztenyés felhősorral, amikkel a szupertrágya hatékonysága 80 (vagy 78,75?) %-os lesz, vizezve trágyázva) 3xkb.54 perc.
    Az event vége előtti utolsó aratás letekeréséhez (hozam már nem visszavetendő nettó (full KK-zva): 4656) a malomban (turbó előfizetéssel és aktív malmos felhővel) 170 perc.
    Ha az elejét és a végét lecsippentjük az event össz. 144 órájából, akkor marad kb. 139,5 óra "standard hasznos idő".
    Egy környi vetés minden jóval megszórva (gesztenyés felhősor esetleges hatását a továbbiakban egyáltalán nem számolva) 1,08 óra alatt érik be és 3880 nettó termést hoz. A 139,5 órányi eventidőbe ez alapján tehát (több okból is természetesen lefelé kerekítve) 129 vetés fér bele, ami 500520+3880+776=505176 növényt eredményez (na persze mindezt felröppenpkkel is kell bírni, de mivel lehetőség van 0 percezésre, max. 1 aratásnyi időt ehhez lecsiipentve maradjunk 500000 növénynél...:music:).
    Ehhez összesen 129x776+405+45+5=100559 szupertrágyát és KK-trágyát kell (kéne) felhasználni.

    De valójában ezen a szinten már a malomkapacitás korábban leszabályoz, az a szűk keresztmetszet.
    Ugyanis 144 óra alatt (ha azt vesszük az egyszerűség kedvéért - nem számolva a fölszaporítással -, hogy a malmot tápláljuk már rögtön eventkezdéskor kosarakból nyert növényekkel és felröppenőkkel) turbó és fürge malommal mindkét malmot végig erre járatva 3840, csak fürge malommal pedig 1920 késztermék állítható elő (ha a tápkeverési bónuszt adó felhősort eventkezdettől számítva 18 óránként aktiváljuk, az még hozzáad ehhez az időhöz 8x1,2 órát, ami alatt további 256, ill. 128 db-ot). Vagyis legjobb esetben is 4096x110=450560 eventnövényt tudunk fölhasználni (ez az elméleti maximum, persze ha viszaváltásra nem gyúrunk:p:music:xD...), ami nyilván csökkenti a fölhasználható szupercuccosok mennyiségét is.

    Persze ez elmélet, mert ehhez nemcsak mély pénztárcával kéne rendelkezni, de gépnek is kellene lenni, aki nem alszik, nem eszik, nem dolgozik, nem szól snekihez a környezetében, csak vet és arat, mint a güzü...;) Mindenesetre abból a szempontból érdekes lesz, hogy az élmenők vajon menyire fogják megközelíteni ezt a virtuális plafont...8)

    Ami viszont a gyakorlatot illeti, nem ismételném meg magamat: a Gangon (még abban az időszakaszban, amikor még nem számított offnak, mert csak "spekuláció" volt) nagyjából leírtam, hogy milyen elvek mentén törekszem majd teljesíteni az eventet, aztán hogy ebből mi valósul meg, ahhoz viszont tényleg jós kellene - majd utólag vagy útközben megosztom, hogyan is állok. Alapból olyan 6-700 macskajátszással kalkulálok a magam részéről - ez napi 4-6 vetésből és kb 2-3e sztrágyából meg feleennyi KK-ból kihozható (vagyis ez még nagyjából belefér komolyabb idő- és forrásáldozatok nélkül is, viszont ennél többet pedig a kütyü nem is nagyon ér, már ha a "trófea" jellegétől eltekintve csak a hasznosságát nézzük (persze a közben kapott nyeremények sem elvetendők mindeközben)...)...:music:Egyúttal én valahová ide saccolom az alját is...
     
    kekmaci75, Dyny, Tigrislady és 24 más kedveli ezt.
  2. LBetti

    LBetti Fórumgróf

    Kifelejtetted a korlátlan számban megvásárolható eventkosarat és a tárgy presztizs-értékét, tehát biztos lesz 1-2 Gazda, aki nem sokkal fog lemaradni az általad megadott max. mennyiségtől.:p
    A minimum pedig remélem tényleg ennyi lesz...;)
     
    Dyny, hóóvirág, AnkaFD és 4 más kedveli ezt.
  3. pecanegra1976

    pecanegra1976 Fórum biztosa

    Félreértesz! Sajnálom, hogy untatlak, nem ez volt a cél! Amit írtál a gőzösről az igaz, a mamutokról igaz, de én azt írtam, hogy aki tutira be akar kerülni az 1000be az költeni fog rá. Hiába van rengeteg szupink, ha az időnk kevés rá, hogy a kellő mennyiséget megcsináljuk a malomban. Ez nem egy sima event, aminek látjuk a végét, hogy mennyi kell, és lehet számolgatni.
    Én is kiemelek egyet:"véleményem szerint nem kérdés, hogy az első 1000 az forintot költ majd az eventre"..."csomagot vesz ( a felszaporítást átlépi"....ez nem ugyanaz azzal, hogy csak a forintosok tudják befejezni az eventet ( egy sima eventnél )
     
    -kaktuszable-, Dyny, taga1 és 8 más kedveli ezt.
  4. -gadget-

    -gadget- Fórumfelvigyázó

    Hello! 6-700 macskajátszásra saccolod az alját vagy csak neked az alját?
    Szerinte ezért a kitehetőért lesz az az 1000 user akinek van és hajlandó ráfordítani a KK és szupertrágya mennyiséget és vesz mellé kosarat is ugyanis az azonos macskajátszás esetén az időben hamarabb beadott a nyerő, így az erősebb kutya ****- elve alapján vajmi kevés esélyt látok arra, hogy az elméleti maximum fele alatt legyen a macskajátszás beadott dbszáma (sőt) az 1000. nyerő esetén.
     
    -kaktuszable-, Dyny, simi1955 és 4 más kedveli ezt.
  5. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Egyáltalán nem untattál, csak elolvastam a véleményedet és erre reagáltam. Nem minden a pénzről szól, mert aki ügyesen gőzösödött annak van most legalább 2 terület mamutja és ha azt kint tartja minden nap abból jön azért a szupertrágya. Nem mellékesen még a felreppenőt is jól adja, meg a TP-t is.
     
    vm68, Dyny, benedekbobe63 és 6 más kedveli ezt.
  6. pecanegra1976

    pecanegra1976 Fórum biztosa

    nekem nincs 2 területnyi, mert csak 1 gőzösben vettem részt, de ezzel nem vagyok egyedül. így kb 3200db-om van most, ami talán 0 percezve jobb esetben ugyanennyi felröpit jelentene. De mire felszaporítok annyi növényt, hogy 1x1ezni tudjak és az első full területek beérnek és mehet a malom az másnap reggel lesz...mert nem éjszakázok a gép előtt. Viszont aki ezt átlépi ( nem nevezzük nevén hogyan ) az a malomban szerez előnyt!
    Én így értettem
     
    -kaktuszable-, Dyny, taga1 és 5 más kedveli ezt.
  7. Pharmer500#2

    Pharmer500#2 Fórumgróf

    Hát, én a "globális legalját" mondtam ennyire:oops:, ami nagyjából egybeesik az én legaljammal (ha nagyon szorul a hurok, némi többlet készletáldozattal rá tudnék még dobni mondjuk 100-200-at, ha meg a pajtát is megcsapolom, hogy dobjak be a Levesmeseterbe, akkor még további 1-2 százat - de ez már részemről az elméleti kategória, mert azt max. a játék kedvéért tudnmám elképzelni, de az már valójában nem is lenne annyira "erőltetetlen" játék, és egyéb céljaimat fenyegetné...o_O).

    Nekem annyira nem ütős ez a kitehető (semmi spéci; 4 bagolytojással többre mennék, de még annak sincs kitöltve a helye (tudom, ez másnál már nem opció); a régebbi TOP-os jutalmak 100%-ánál meg kifejezetten gyengébb (az, hogy 3 óráig adja a 40-et, az esetek elég kis százalékában nyom sokat a latba (kitehetőkre gyakorlatilag nem alkalmazható, csak rövid érésű növényekre vagy persze 0 percezés esetén - de ott az egyéb tojások miatt is érdemes lezavarni max.20 perc alatt))) - aminek spec én örülök is, mert legalább nem akkora a tétje...:music: Persze nem azt mondom, hogy 1-2 ezer szupertrágyát meg egy kis odafigyelést nem ér meg, de kardomba semmiképp nem dőlnék nélküle (főleg, hogy mellette közben mindenképp fogok kapni egyéb nyereményeket is...).

    És most megnéztem az eventkosarakat. A felröpenőre a 0 percezés az megoldás, arra mondjuk el lehet szórni még 2-3e szupertrágyát, az nem téma, de a növényeket csak le kell termeszteni. Leaglábbis 350 növényt (durván 3 adagnyi késztermékre valót) kapsz 10 EUR-ért... Háát, azért ahhoz nagyon fanatikusnak kell lenni sztem, hogy vki kosarakkal tornássza föl azt, amit aratással képtelen megtermeszteni (kb. 100 EUR-val vált ki 1 aratást, 1000-rel 10-et...:music: - az azért már odakinn is tétel és még mindig nem tart a felénél8))...

    Ui.: Azt viszont nem tudtam, hogy azonos pontszám esetén a korábbi nyer (bár logikus, de itt nem feltétlen minden az:p) - szóval kösz az infót!
     
    Utoljára szerkesztett: 31.7.15
    Dyny, Tigrislady, hóóvirág és 11 más kedveli ezt.
  8. drunyi

    drunyi Fórumfelvigyázó

    szabályosan? Lehet másképp is?
     
  9. breki072

    breki072 Fórum elő legendája

    Hm nagyon nagyra viszitek a tétet! Nyár van, sokan nyaralnak! NYUGI :) Meg már inkább másba kezd átmenni
     
    Utoljára szerkesztett: 31.7.15
    Annabogyó, -kaktuszable-, Dyny és 16 más kedveli ezt.
  10. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Az hogy Neked nincs annyi, azért az nem mentesít fel az alól hogy másoknak azt írd hogy csak pénzért, mert pénz nélkül is lehet valakinek 100 ezer szupertrágyája. Én csak ezt kifogásoltam.
     
  11. nyuszika215

    nyuszika215 Fórum császára

    Az előző pár hsz-t olvasva, csak annyit mondhatok, igazam volt, hogy a top kitehetőért tényleg csak a fanatikusok rúghatnak labdába ...aki tényleg játékként fogja fel a dolgot, mint én is, álmában sem áldoz ennyi időt és cuccot a dologra. Pár EZER sztrágya???o_O 2 területnyi mamut???:eek:
    Én 300!!! sztrágyával kezdek, 4!!! mamutom van, de néha még ezekre is haragszom, hogy mennyi helyet foglalnak...Pokolba a kitehetővel, van saját, 11 éves, jutalomfalatért még kacsintani is tudó szobacicám, aki halálra lenne sértve, ha ennél is több időt töltenék a gép előtt...meg gyerekeim, életem, most még egy vaddisznótámadástól sérült, állandó felügyeletre szoruló kutyám is, dehogy aratok, vetek, izgulok éjjel-nappal egy újabb virtuális cuccért. Főleg, hogy a jégmadár ára( amire azért legutóbb "kifizettem" vagy 1500 forintnyi igazi pénzt, hogy meglegyen...),folyamatosan esik a piacon, tehát meg se éri... Nagyon fogok örülni a játéknak, magáért a játékért, minden kis ajándéknak, a meglepetésért, és biztos ezúttal sem veszek semmiféle kosarat,;) de remélem bekaszálok pár titokólat, és legalább annyi munkást, mint a legutóbbi ilyen eventnél( összesen 179 órányi kuponom lett:inlove: a deniktől)
    Tartom a 250 macskajáték letermelését és magammal versenyzek:D és nagyon várom a cicákat!!!
     
    Quimby32, 97márk, -kaktuszable- és 27 más kedveli ezt.
  12. vblanka28

    vblanka28 Haladó

    6 nap... az 144 óra, ami 8640 perc.. a kaja 10 perc alatt van kész... tehát 864-et tudok 1 malommal gyártani... mivel 2 malom van 1728
    felröpi *6=10368
    növény...kb 180000

    van 800 terület *4=3200
    180000/3200= kb 55 aratás ami napi 8 aratásnak véve azt jelentené, hogy egész nap folyton ültetek (de a 3 óra nem reális csak az egyszerűségért számoltam ezzel...de vegyük úgy hogy napi 6 aratást tudunk csak beiktatni)

    6 aratás*6 nap az 36*800db 1*1es területre való sztrágya= 28800 szupertáp kellene

    28800 szupertáp.... x FA
    50 szupertáp.........20 FA

    X= (28800*20)/50=11500 FA.... 3300 Fa kerül 15 ezerbe
    ha azt mondom ennyit úgyse termel senki és csak a fele szupitápot használom el, az akkor is 30 ezer körül van annak akinek nincs szupitápja

    mondja valaki hogy rosszul számoltam.... este van lehetséges
     
    -kaktuszable-, Dyny, Tigrislady és 3 más kedveli ezt.
  13. pecanegra1976

    pecanegra1976 Fórum biztosa

    Nem ezt írtam, de ok
     
    -kaktuszable-, Dyny, taga1 és 3 más kedveli ezt.
  14. vblanka28

    vblanka28 Haladó

    de abból a gazdából van kevesebb... valljuk be őszintén :( de ez van... nem kell megsértődni, annak aki nem költ rá, és csinálja az eventeket ... annak bizony tuti nincs ennyi... és ezen sem kell megsértődni
     
    -kaktuszable-, taga1, hóóvirág és 7 más kedveli ezt.
  15. SzilvaG

    SzilvaG Fórum biztosa

    Én belevágok, aztán jutok ameddig jutok :)
    szeretem a cicákat, főleg simogatni meg dögönyözni :)
     
    -kaktuszable-, Dyny, drunyi és 5 más kedveli ezt.
  16. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Tökéletesen igazad, ezekből a gazdákból vannak kevesen, de ők fognak is indulni a topban. Ez viszont nem pénz kérdése hanem taktika és nem raktam vissza a vonatra a mamutokat kérdése.
     
    Dyny, hóóvirág, csio70 és 3 más kedveli ezt.
  17. Pharmer500#2

    Pharmer500#2 Fórumgróf

    Valójában, aki 2 területnyi mamuttal és többezer szupertrágyával rendelkezik (vagyis kint is tartja és nem használta el), az tulajdonképpen azt jelenti, hogy az év nagy részében napi egyszer néhány percre lép játékba és munkásokra sem feltétlenül kell költenie - viszont tény: amikor vonatozott, akkor majdnem óránként gép elé pattant...;)

    (Megj.: Nekem sajnos csak 1 területnyi mamutom van, és azokból is csak mutatóban vannak kint állandóra - kivéve az utóbbi másfél hetet; de majdnem 5000 szupertrágyám van pusztán abból, hogy az eventeken, Kerekkerékről stb. szerzetteket, ill. a napi 6-ot, amit az 1 állandóra kinn tartott mamut ad, gyakorlatilag ilyen esetekre tartogatom... De itt sztem nem a szupertrágya lesz a kulcs, mert hiába tudna vki elszórni 20e sztrágyát, ha nem tudja időben learatni, mert nem tud 6 napon keresztül másfél óránként géphez pattanni. Szóval sztem lesz mondjuk az első 100, aki nagyon elhúz - mint a normál TOP-ban is (Ők géphez pattannak és/vagy belenyúlnak mélyen a zsebbe a kosarakért, presztízsből) -, lesz egy elég vaskos középmezőny, meg persze az utolsó 100, aki hadakszik a bennmaradásért; de én erre a legutolsó kategóriára nem tartom életszerűnek a többezres nagyságrendet (vagy nem vagyok elég fanatikus, és nem tudok belehelyezkedni kellőképp egy 1000-es élvonalbeli "fanatikus" fejébe...:))...)
     
    -kaktuszable-, Almaded, Dyny és 17 más kedveli ezt.
  18. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Szia. Szerintem most más lesz mint az őszi top. Nem fogjuk reálisan látni a listát mert azok is be fognak dobálni akik csak cicázni akarnak a nyereményért és el fogja vinni a listát rossz irányba.
     
  19. Pharmer500#2

    Pharmer500#2 Fórumgróf

    Igen, ez lehet, hogy az elején egy kicsit mesterségesen följebb tolja a várakozásokat...
    Ugyanakkor olyan szempontból viszont tisztább lesz a kép, hogy sztem relatíve kevesen fognak altatni, hanem inkább folyamatosan fognak "bedobálni", mert nincs értelme kivárni (percek alatt itt nem is lehet megetetni a macskákat, ill. ha már megtemelte vki, akkor a mellékes nyeremények miatt mindenképp érdemes odaadni) - szóval, hacsak vki nem akarja direkt "hűteni" a listát (és ilyen sztem kevés lesz), akkor 2-3. nap után kb. folyamatosan, arányosan fogjuk látni az alját (mert az élmenőktől, akik mindenképp a TOP-ra utaznak, már nem fogjuk azokat látni, akik csak úgy túlteljesítik a 100-at az egyéb jutalmakért)...
    Legalábbis most így vélem.o_O:)
     
    Utoljára szerkesztett: 31.7.15
    -kaktuszable-, Dyny, Tigrislady és 15 más kedveli ezt.
  20. kisszakács75

    kisszakács75 Fórumszaki

    Szép estét!
    Tetszik az event, A hasonlókat is szerettem. bár nem vagyok macskás, virtuálisan hajlandó vagyok simizni :music:
    Nekem van már macskajátszóterem, nem tudom már honnan ,de van :pxD
     
    -kaktuszable-, Dyny, hóóvirág és 4 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.