Cicakáosz - csevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: -East17-, témanyitás ideje: 31.7.15.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Csak még egy gondolat, nap mint nap vannak új játékosok, nekik sose lesz mamutfájuk? - igaz én is csak a nyereményekből kapott szuptrágyával gazdálkodom.
     
    OJani, -kaktuszable-, hóóvirág és 5 más kedveli ezt.
  2. Bettina7676

    Bettina7676 Fórum biztosa

    Sziasztok! Aranyos event lesz! Jó lenne végig vinni! Azért egy kis event szünet beleférne nálam! Mamutom pár darab van de ahogy látom nem is lesz mert egyszer volt mióta játszom! Az unokám nagyon fogja szeretni a cicákat már alig várja! Kellemes hétvégi elfoglaltságot mindenkinek!
     
    hóóvirág, Marika312, Bátyus és 4 más kedveli ezt.
  3. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    Egy macskának, ha még csacska is, kihagyhatatlan event! Tetszik, számítok a jó ajándékokra, cél a felhősor, de megyek tovább a kisebb ajándékokért is. Függő persze a felröppenők számától, de én bizakodó vagyok. A kezdő 5 db-t kevesellem, sok idő lesz, míg felszaporítjuk, annyira, hogy minden területet be tudjunk vetni.
    Jó játékot mindenkinek és kellemes hétvégét! :)
     
    -kaktuszable-, Dyny, Tigrislady és 8 más kedveli ezt.
  4. pecanegra1976

    pecanegra1976 Fórum biztosa

    Sziasztok

    Aludtam, és számoltam egyet reggel...tehát indulás után kb másnap reggelre lesz annyi eventnövényem, hogy 1x1ezni tudjak minden területen. így szerintem napi 3 aratással tuti hogy számolok, ami 3xminimum 2200db nettó hozamot jelet, ami 5 teljes nap alatt 33000db növény...tehát 300db macskajáték. Ehhez kell 1800db gombolyag. Ezeket hétfő estig 0 percezve lenyomom.
    Nálam 300 lesz a cél, hogy elég e azt kétlem, de ennyi tuti hogy lesz. Aztán hétvégén még belefér még 1x a 0 percezés, ha lesz annyi növényem. Előre nem akarok annyit beáldozni!
    na nálam most ez a terv
     
    Dyny, taga1, hóóvirág és 9 más kedveli ezt.
  5. Bubuka212

    Bubuka212 Fórumprofi

    nah megpróbálok majd a top 1000be be jutni van 14K szupi trágyám csak az lesz a kérdés mennyire adja majd a felröppenőt
    ezt a 0 perces növényt nekem is meg kellene csinálnom kb mennyi rózsa kell hogy meg tudjam csinálni a nemesítést ? vagy ez változó ?
     
    benedekbobe63 és Pug kedveli ezt.
  6. Laboviti

    Laboviti Fórum elő legendája

  7. Szama

    Szama Fórum veteránja

    Én két gőzösön vagyok túl, amikből az első gőzösben sikerült inkább mamutokat szereznem. Így lett 11 mamutom vegyesen. Azért nem mindenkit halmozott el a rendszer mamutokkal. Én többnyire olyan fákat kaptam, amiket küldhettem is vissza, csak éppen az értékük volt kevés, ezért nem tudtam sok vonatot indítani. Akinek 20 fölötti mamutja van (vegyesen), az kicsit könnyebben beszél. Nálam szinte mindig kint vannak a mamutok, de így is lassan gyűlik a szupitrágya. Eventek között max. 1000-1200 db-ot tudok összehozni, de ezt is csak akkor, ha az egyik eventnél minimális mennyiséget használok fel, vagyis a szerencsémre bízom a felröpik számát, a 0 perces szegfű helyett. Nekem nem célom bekerülni a TOP-ba, az ajándék amit ad az jó, viszont semmiképp se adja vissza a belerakott munkát! Mindenki annyit költ a játékra, amennyit akar, ehhez senkinek semmi köze, viszont szerintem pont a TOP az, ahol tuti megy a vásárlás, mert anélkül esélytelen bejutni, bent maradni. Lehet, hogy nem kosárra költ, hanem munkásokra, turbómalomra, vagy prémiumra, a lényeg, hogy valóban rak bele pénzt, és ezt szerintem felesleges tagadni, mert nincs ezzel gond. A játék régóta elment abba az irányba, hogy már pénz kell hozzá, ha bizonyos feladatokat meg akarsz csinálni. Most vitatkozhatnánk azon, hogy ez fair, vagy nem fair, csak éppen ez a BP-t nem igazán érdekli, neki ebből a pénz a lényeg. Ami teljesen érthető, csak már kicsit elmosódtak a határok. Bármilyen eventen is veszek részt, nekem a legenda ellenére is kevés felröpi jön, nekem kell 0 perceznem, hogy tényleg be tudjam fejezni az aktuális eventet. A legutóbbinál úgy lett több száz plusz felröpim, hogy sokat 0 perceztem, vagyis közel azt a mennyiséget sikerült össze szednem, amennyi plusszal zártam az eventet. Nem tudtam napokig eventezni, ezért is volt 0 percezés, viszont még így is 3 nap kellett ahhoz, hogy befejezzem. A növényem megvolt 1,5-2 nap alatt, viszont a felröpim nem, arra várnom kellett. Éppen ezért, most sem fogom törni magam azért, hogy a TOP-ba kerüljek. Egyszerűen nálam ez kivitelezhetetlen, ez van. Mindenki a lehetőségeihez mérten játszik, vagy próbál meg játszani.
    No, de hogy ne legyek off: mint ahogy már írtam, én 100 körülire tervezem az ajándékokat, ha esetleg valamilyen csoda során értelmes, és számomra valóban értékes ajándékokat kapok a macsekoktól, akkor majd átgondolom, hogy folytatom-e. Mindenkinek sok sikert, sok felröpit, és a számára értékes ajándékokat kívánok!
     
  8. rirola

    rirola Utánpótlás-írogató

    Sziasztok!
    Pharmer500 gazda levezetése után teljes lett a fejembe a kép. Szeretem ahogyan ír bár semmit nem értek belőle sokszor!:eek: xD
    De most az jött le belőle számomra, hogy szaporitás után napi 3x aratással számlhatok csak. Ne felejtsük el, hogy aug. 8-a szombat hivatalos munkanap tehát akkor is marad a 3 aratás. Az nekem 15 aratás. Na, ez viszont kb a fele a Pharmer által írt topp aljának. Tehát marad a szeretettteljes cicus simogatás sok-sok ajándékért:inlove::D de kimarad az izgulás és a stressz a topp-ban maradásért! :( Majd szurkolok ám az ismerős gazdáknak akiknek a nevét meglátom a Topplistán!:D
     
  9. imike911

    imike911 Fórum hercege

    Roppantul élvezem az érdekesebbnél érdekesebb hozzászólásokat, ez majdnem többet ér, mint eventezni. Nem is igen lehet mit hozzátenni, mert szinte minden szempont elhangzott.
    Mégis csak annyit tennék hozzá - most talán nagyobb rálátásunk lesz, hogy az x milliónyi regisztrált farmból vajon milyen eredmények születnek, s talán nagyon áttételesen következtetéseket is vonhatunk le az igazán aktív játékosok számáról (nem a farmokéról). Szerintem ugyanis az (bár a titkolózás e téren nagyon sikeres) nagyságrendekkel kisebb a regisztrációk számánál. Nem mindegy ugyanis, hogy tízezer, százezer (szerintem ez a max., de talán ezt is túlbecsülöm) vagy egymillió játékos küzd a TOP-ért.
    Részemről, mint lusta játékos, az elméleti maximum 5*3 aratás komforton, 3 területen, szupertrágyával és csatnival. Ez cc. 250 etetés. Ennél csak kevesebb lehet, ha a nyeremények között sok páratlan zokni lesz, mert akkor hamarabb abbahagyom. Tőlem tehát nem kell tartani.
     
  10. _Cygnus_

    _Cygnus_ Fórum elő legendája

    Szia!

    Igen, lehet ezt így is nézni, meg lehet úgy is, hogy mi 4-5 év óta folyamatosan játszunk. Morgunk egy kicsit, de végül mindig a játék okozta öröm győz s szórakozunk tovább. Te viszont beleuntál a grafika nézegetésébe s simán leléptél.
    Nem sértegetni akarlak, ha Neked ez okoz örömet, akkor ezt csináld, csak meg akarom magyarázni, hogy minket mi tartott/tart itt a játékban a mamutok ellenére is. Mi nem egy-egy animációra csodálkozunk rá - van olyan is, amit csak amiatt akarok megszerezni - minket a játék logikai része fogott meg.
    Mamut ide, mamut oda, mi nap mint nap azon agyalunk, hogy mit hogyan csináljunk, számolunk, érvelünk vélt igazunk mellett s a legjobbak lelkesedése visz minket is tovább.
    Fanatikusak lennénk, mert mindent megteszünk azért, hogy a magunk elé kitűzött célt még a játékban is megvalósítsuk? - lehet... de egy biztos, olyan még sosem fordult elő, hogy a másik sikerének ne örültünk volna.
    Most is azért számolgatunk, hogy akik közülünk elindulnak a megmérettetésen, ne bukjanak el.
    Ha magányosan rendezgetném a farmot, akkor valószínű már nem lennék itt, de ha elkeseredem, akkor a többiek kinyújtják felém a kezüket s magukkal visznek... nekünk ezt adja a játék, függetlenül attól, hogy a farmunk egyszínű vagy sokszínű...
     
    kekmaci75, OJani, -kaktuszable- és 42 más kedveli ezt.
  11. **viola**

    **viola** Járnitanuló

    Szia!

    Egyet értek az írásoddal szinte én is ilyen véleményen vagyok. 85-ös szinten vagyok mióta ezen a farmon játszok azóta még nem volt fás vonat nekem sajnos nincs mamut fám, bízom hogy az eventet betudom fejezni. remélem kapok majd egy két jobb ajándékot bár a szerencse nem kerülget. Mindenkinek szép napot kívánok és sikeres eventezést valamint további jó gazdálkodást!
     
  12. **viola**

    **viola** Járnitanuló

    Szia!

    Sajnos én is pont így vagyok talán sosem lesz mamutfám. Esélyegyenlőség ezek alapján a játékba nincs, Bízom benne hogy egyszer talán a BP megszán bennünket.További jó játékot és szép napot kívánok!
     
    OJani és -W-595- kedveli ezt.
  13. magdi06

    magdi06 Fórum elő legendája

    Igazad van. A mamut is szerencse kérdése volt,nem kellett azt visszaküldeni,örültünk,hogy jött.Én is 2 vonaton vagyok túl, 28 mamutom lett. Elég sok helyet foglal, de ez még belefér a tölgyesbe a rózsaszin ólakal.ha több lenne,nem hiszem,hogy mindíg bent tartanám őket,mert ez a játék nem csak a mamutokról szól.Kell,hogy legyen mindenből elégséges a farmon.Fa termés növények ,állatok és termények is.Még nem sokszor kellett vennem az eventekhez bármit is!
     
  14. SzilvaG

    SzilvaG Fórum biztosa

    Én mindenkivel egyetértek, csak azt csodálom néha, hogy egymást nem értitek meg. :)
    Szerintem ez egy nagyon jó kis event, mindenki másként játszik, mindenki megtalálja benne az örömét.
    Az aki azért van itt, mert "szeret cicát simogatni", mint én, az kap rengeteg apró ajándékot, meg egy jó kis felhősort, és mindnek nagyon fog örülni. Az aki régebben játszik, vagy szeret taktikázni, jó értelemben vett ügyeskedni, azoknak ott van a második rész, ahol aztán lesz izgalom nekik bőven. És ott vannak akiknek tényleg fontos, hogy elől legyenek, azoknak is van egy olyan jutalom, ami nekik igazán hasznos és fontos.
    Én így látom, és ez a szép ebben az eventben, hogy mindenkinek ízlése és érdeklődése szerint ad kihívást.
     
  15. nyuszika215

    nyuszika215 Fórum császára

    Persze, drukkolok én is mindenkinek. A levezetéseket én azért értem:) , a gangos rejtvényeket szoktam inkább érdekes fejjel nézni. De mindig megvan a saját levezetésem és mindig beválik:D

    _Cygnus_ A feltételezés ellenére, nem azért hagytam ki, mert meguntam, hanem mert tűz volt nálunk, porig égett a házunk, a legkisebb gondom is nagyobb volt annál, hogy itt bohóckodjak. Azért is folytattam, mikor lehetőségem volt, mert szeretek játszani. Taktikázok is, számolok is, minden eventet végigcsinálok, mindet több száz plusz röpivel zárom, pedig nem 0 percezek, nem szórom a mamuttermést. Lehet, hogy nekem ez a kihívás, hogy a földön járva is tudom teljesíteni a feladatokat, a középmezőnyben. Talán a versenyszellem hiányzik belőlem... Talán elég a kihívás, a megvalósítandó cél, az akadály a való életben, és itt már tényleg csak a játékot akarom élvezni. Ki tudja.
    Sajnos minden fajta fanatizmus zsigerből taszít, én ilyen vagyok, megvan az oka is. Így vagyok a vallási, politikai, stb. fanatikusokkal is, nem értem... Ha valakit megbántottam, bocs. Lépek, mert van egy csomó dolgom...
     
  16. -gadget-

    -gadget- Fórumfelvigyázó

    Hello!
    - mamutfa
    - Szüreti felhősor: 2014. november: 5% hatékonyságnövelés a szupertrágyához 6 órán keresztül
    - Ámor felhősor csomag: 10% Gyorsabb tápkeverés bónusz 6 órán át
    - Turbómalom
    Ezek nélkül is megvannak az eventek. Mindig voltak és mindig lesznek különbségek farmok között és sosem lesz egyenlőség (nem véletlenül).

    Faszállítóvonat: legalább x2 volt
    Kezdés várhatóan: 2013.12.10. (kedd) 14:00
    Befejezés várhatóan: 2013.12.17. (kedd) 14:00

    Kezdés várhatóan: 2014.05.08. (csütörtök) 14:00
    Befejezés várhatóan: 2014.05.13. (kedd) 14:00


    7 nap + 5 nap = 12 nap óránként jön a vonat 12x24=288 lehetőség.
    Én végigtoltam a 2 vonatot és nem sajnáltam sem a csp-t a vásárolható XL fejlesztésekre és alapfákra (15millától többe került a mamutozás) sem a befektetett időt (tudom nem mindenki időmilliomos mint [viszont ismerem a kalákát - és nem az együttest-]...) így a 288db megszerezhető faszállítóvonatcsemetéből 184db-ot megszereztem. Bizony nagy számok törvénye sok csemetéből sok mamutfa lehet és nem tolom vissza mert "nem tetszik a grafikája vagy túl nagy a mérete".
    Bizony hamar rájöttek, hogy a usereknek jó a mamut ezért került át a MAV-hoz a vonat üzemeltetése xD

    Event: most össze lehet hasonlítani a horgászóst a macskással. Nem kell "szerencse a random" kitehetők megszerzésére, megvan miből mennyi kell nincsen "random pofára" osztás és 2 egyforma 1 meg sosem...
     
  17. nemethpgabi

    nemethpgabi Fórumelemző

    Sziasztok!


    Nekem tetszik, sőt, nagyon jónak találom az ilyen fajta eventeket! A TOP 1000-re nem hajtok, de az nem is tud, aki "normál" üzemmódban dolgozik. (Értsd. nincs mindig otthon, és nem szg. előtt keresi a kenyerét, ill. ha ott keresi, nem fér bele a farm gondozása. Érdekes lenne az én mh-n, ha rajta kapnának... xDxD:p:oops:, kb. ilyen képeket vágnék , ebben a sorrendben.xD)
    Szóval nekem tetszik. Én az ilyenfajta eventekkel rettentően jól jártam eddig. Itt is van "szerencse, meg szerver dologa, de mégse marad ki, ha lemarad: kókusz; és mégse a béna mackó szunyókálja el, hanem ÉN! :wuerg:
    A felhősoroktól már így is szárnyall a Baha-banán, de ilyenkor egyenesen zzzzuhh...:D. Jót tesz a baha-pont(y) a szintjeimnek.:)
    Már sokszor írtam, hogy minden aji aji. (Nagy bölcselet, de szo.de. márcsak ilyenek jönnekxD.) Minden egyszer valamire jó lesz, még a szivarfa is és a hód ól is, - és minden legutóbb kapott aji-fa és aji-ól. A pajtában nem zavar, de ha egyszer sor kerül rá, nem engem kerget a guta, honnan vegyek gyorsan sokat belőlük, és mennyiért...
    Szórakoztató cica-vadászatot kívánok mindenkinek. :) (Mindha múlkor "csak" 20mp-es lett volna a várakozás, most pedig "már" 25!! És múlkor négy elemet kellett "levadászni", most pedig ötöt, - ha jól emlékszem.
    Köszönjük... :)
    A TOP-on lévőknek pedig sok sikert, különösen akikre nagyon gondolok... ;) :), de mindenkire gondolok... ;)
     
  18. Palacsintax

    Palacsintax Fórumszaki

    Látom megy a találgatás, hogy hol lesz majd a sor vége :p
    A kérdés csak annyi, hogy mennyire mozgatja meg a nagyok, illetve akár a kicsik kedvét is a megszerezhető nyeremények és a presztízs, hogy bekerüljenek a legjobbak közé.
    Az eddigi "normál" TOP-ok eredményeit és bejutási szintjeit nézve én is inkább a nem teljesíthetetlen a bejutás csoportot erősíteném.
    Tavaly 140 millió körül volt a TOP 1000 "sorvége", amit ha átszámítunk (tavaly még beadható) fatermésekre, akkor kb. 30-40 millió CSP értékű fatermésből - aki az előfeladatokat még tudta teljesíteni - simán bennmaradhatott végig. Az 1 év alatt 30-40 millió CSP-t felhalmozni tudó játékosok száma szerintem jóval több volt mint az 1000, ennek ellenére "csak" ott volt az alja ahol volt. Ha megnézzük a TOP 10 gazda CSP készletét, akkor látható, hogy ez a néhány millió Nekik semmi sem lett volna.

    A jelenlegi TOP-ban, hogy valaki 1 hétig folyamatosan pontosan időre vessen és arasson azoknak a száma szerintem nagyon nagyon alacsony. (A gangon magasabbak lehetnek az arányok. xD) Így szerintem 6-700 körüli macskával már jó eséllyel bent lehet maradni. Hiszen ehhez is folyamatos játékvitel szükséges. Persze ez csak az én véleményem, ami vagy bejön vagy nem.

    Egy lehetséges végigvitel:
    Pl: 169 komfortcella helyezhető ki, fehér ártatlansággal sütivel szupertrágyával kb. 5 óra alatt érik be. (Felhősorral 4 óra 32 perc, de az ugye nincs végig a szakaszos működése miatt.) Ha dobtunk rá csatnit is, akkor 17-et terem, de 3-at visszaültetve a nyereség 14 -> 169x14=2366 db körönként. Ha esetleg még KK-t is tudunk rátenni, akkor már 18 a nyereség (169x18=3042)
    Akkor 11 körben (kb 55 óra) megvan a 600 macskának a fele. (1859 szt, 1859 KK felhasználásával)
    Ha ezt valaki még meg tudja ismételni egyszer, akkor ~110 óra alatt 600 macskához szükséges eventnövény letermelve. Ha a komfort mellett a széleken 1x1-en is eventnövényt termelünk csak vizezve (ez is kb. 5 óra), akkor további kb 50-60 "macskasimogatásra" való növény jön össze a 22 körben. Gépi aratásnál viszont nagyon kell figyelni, hogy ezekre ne szórjuk a szupertrágyát, KK-t. (Már ha takarékoskodni akarunk.) A komfort miatt szerintem a felröppenő is elfogadható mennyiségben várható.
    Az event 6 napját (144 óra) figyelembe véve még marad (144-110=) 34 óra az esetleges pontatlan aratásokra, a kevesebb KK beáldozására. Elég a géphez kb. 5 óránként belépni, sőt összességében a 34 órányi "tartalék" miatt a normál éjszakai alvás is belefér.
    Az összes további "kör" pedig ezt a 600-650 feletti számot tudja növelni, ha valaki kevésnek gondolja.

    Ez összességében nem sokkal hoz többet mint az 1x1 plusz csatni, mert időben a sima növény csak vizezve is 5 órán belül érik be. De ez (1 komfortnyi területen) csak 12 nyereséget ad körönként. Talán pont ez a kicsivel több nyereség - körönként 2 vagy 6 (KK-zva) - kell a bennmaradáshoz, és talán a felröppenőkhöz sem kell majd annyi többlet nulla percezés és többlet szupertrágya.

    (Én most az event alatt csak 2 napot leszek netközelben, a TOP-hoz azért ez kevés lesz :). Így csak a felhőt tudom megszerezni, ha minden rendben lesz. Pedig a megnyerhető fődíj szerintem is a jól hasznosíthatóak közé tartozik. No, de majd a következő. )
     
  19. -tanaka40-1

    -tanaka40-1 Aktív író

    Sziasztok!
    Nekem tetszik a macskuszos event, ;) igaz én nem hajtok a TOP1000-re, nagyon fogok annak is örülni, ha végig csinálom az eventet és a macsek simizésért kapott ajándékok is jól fognak jönni.:)
     
  20. _Cygnus_

    _Cygnus_ Fórum elő legendája

    Tetszik a levezetésed.
    Megvárom a Jónás tippjét, valahogy azt mérvadónak tartom, aztán döntök a hogyan továbbról.
     
    kekmaci75, zelda1956, Dyny és 9 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.