Visszajelzés Csak tejshake! III. - eventcsevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: BackOffice, témanyitás ideje: 29.5.18.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. mamarygen

    mamarygen Fórum elő legendája

    genka53, Sali~*.*, ursa11 és 3 más kedveli ezt.
  2. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Nem tudom hogy ezt hol lehet megtalálni. Beko írta, ha egyszer kész lesz az ismertetővel akkor berakja majd az első hozzászólásába. Én most ott kerestem és nem találtam. Jó lenne ezt a linket berakni az első oldalra, mert senki nem fogja megkeresni. Én sem. Mondjuk olyan címmel hogy: mit ültessünk és hova event kezdés előtt, vagy valami ilyesmivel.
     
    Maszatka47 és ljanika6 kedveli ezt.
  3. mamarygen

    mamarygen Fórum elő legendája

    Hozok egy képet, itt ebben az alfórumban, ahol az eventes csevegők is találhatók:
    aktuális témák alfórum.png

    Ez az a gyűjtemény, amiben többek között Te is közreműködtél, hogy mi legyen benne. :)

    Szólni fogok a "szerzőnek", hogy a nyitó eventes csevegőbe helyezze be a segédlet linkjét! Így jó lesz?
     
    csillus35, genka53, brozsa és 10 más kedveli ezt.
  4. kukori80

    kukori80 Fórum elő legendája

    Nekem sok időbe telt mire megtaláltam, gondolom egy kezdő még ennyi időt se fog ráfordítani. Jó lenne ha a nyitó oldalra ezeket beraknátok.Előre is köszönöm, mert tudom hogy sokat dolgoztok azért hogy mindenkinek jó legyen. Annak is könnyebb lenne aki tanácsot ad, mert csak az első oldalról kellene belinkelnie.
     
    genka53, -kaktuszable-, Sali~*.* és 4 más kedveli ezt.
  5. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Szia!

    Minden tiszteletem a tietek. De ez segédletnek nem nevezhető. A mit és hogyan már akad benne. Anno Tamás írt egy jó kis táblázatos dolgot. Az segédlet volt. Most is az lenne, ha meg lehetne találni.
    Elhiszem, hogy Bekonak nincs ideje. De tudom, hogy a Tamásé jó volt, egyszerű, áttekinthető és használható. Tudom, hogy Toma táblázataival semmi nem tudja felvenni a versenyt.
    Részvétem, aki ebből akar önálló játékot játszani. Már nagyon hosszú és alig van benne használható információ.
    Kár volt a Tamásét felülírni vagy törölni, amíg nincs helyette semmi kézzelfogható. Főleg a táblázataiért nagy kár, mert azt már senki nem fogja újracsinálni egyhamar.
     
    meszimarsi, genka53, -kaktuszable- és 3 más kedveli ezt.
  6. nyuszika215

    nyuszika215 Fórum császára

    Szívemből szóltál szívem! Ezt legalább annyira utálom, mint a tortásat...A felhőn kívül csak a matricát és egy 2x2-es dekort tervezek kivenni, azt viszont muszáj, mert írtó cuki a boci:inlove: az még másfél kör sincs, röpim van már 680, pannikkal a 7 órás remélem jól fogja adni, a gaz kb.555 1x1-es területenegész hamar kész lesz...holnap bepróbálkozom pár pörgetéssel is, hátha kapok valami bónuszt. Aztán agyalok tovább a tp-s kosáron-.-
    Szia! Jaj ez a csövezés...sehol sem tartok. Első pálya??? Én szokás szerint elcsúsztam mindennel, de majd holnap pörgetek egy 200%-os bónuszt és lekörözlek;)
     
    genka53, asdfghjkl7373, Sali~*.* és 10 más kedveli ezt.
  7. gabianyus

    gabianyus Fórum parancsnoka

    Valami eszméletlenül jól jönnek a röpik :) 582-nél járok, ilyen ritkán van, hogy még 1 nap se telt el, de már több, mint a fele röpi megvan :)
    2 pályát végigcsöveztem már, könnyű így, hogy 2-3 kattintás, nem kell agyalni :) Így sulis évvége felé az agyam már nem fog sajnos.
    A szintlépő csomagon gondolkozom megvenni, de 117-es szintről nem tudom mennyit ugorhatnék előre. A szép elért szintjeitekhez gratulálok :)
     
  8. Anikó2014

    Anikó2014 Fórummogul

    sziasztok

    9 pálya kész... a 10-et már fél órája nézem,de semmi. Valaki lefotózná?:)
     
    Maszatka47 és Gio kedveli ezt.
  9. |Tamás|

    |Tamás| Fórum elő legendája

    Szia!

    Ezeket sajna nem én tüntettem el a fórumról, és megvallva őszintén, már a pontos összeállításra sem emlékszem, hogy mik voltak benne.

    Ha segítesz annyiban, hogy mik voltak, akkor felkutatom a saját gépemen, elvben nagyon sok minden megvan ott.
     
    meszimarsi, Maszatka47, genka53 és 11 más kedveli ezt.
  10. csaktesztelek

    csaktesztelek Fórum-zöldfülű

    Sziasztok!!Eventet elkezdtem, pipaccsal és áfonyával , ólakkal vártam. Kb. 100 körüli röpit kaptam.
    Felszaporítás megtörtént, jelenleg 2 pályával vagyok kész.
    Megy ez...csak csinálni kell:inlove:;)
     
    meszimarsi, Maszatka47, genka53 és 5 más kedveli ezt.
  11. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Sziasztok!

    Rég jártam erre játékosként, és most is rohanok tovább.
    Ráadásul elbénáztam a belépést, hiába reggel van... (Lehet kéne írnom a egyik Segítségkérő topikba...;) )
    Csak el akartam gyorsan mondani, hogy még soha nem kezdtem 338 felröpivel egy eventet. Bár aktiválva voltak a felröppenőre ható és barkácsfelhők, de az egyszem Panni se volt kinn...:eek:
    Eventkezdésre két raktárházon, meg a 3 új neonólon kívül fák és mamutok voltak mindenütt.
    A reggeli aratásnál is a főfarmon, ahol csak a széleken van pár fa, 16 db villáskulcsot adott, a szédült szántón, ahol kb. 1/3rész a fa, 33 db-ot....:eek:
    Szóval a vegyesen 20 órás és XXL fákat szereti a röpi. A lombkoronák felfogják a Villáskulcsot, nézzetek jól körül! ;)
     
    meszimarsi, Maszatka47, genka53 és 13 más kedveli ezt.
  12. magdi06

    magdi06 Fórum elő legendája

    Jól lehet haladni, a villáskulcsok is röppenek tisztességesen.8. feladatnál tartok,ma be lesz fejezve./ vagy nem? /
     
    Maszatka47, genka53, taga1 és 5 más kedveli ezt.
  13. -gadget-

    -gadget- Fórumfelvigyázó

    Hello! Esetleg ez alapján megtalálhatod: http://www.kepfeltolto.eu/images/20...esehez_Farmerama_HU_-_2018-05-31_08.44.10.png

    Kicsit homályos, de a lényeg talán látható (a nagy méret miatt nehéz lenne olvashatóbb formában feltölteni).
     
    Maszatka47, genka53, -kaktuszable- és 4 más kedveli ezt.
  14. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Szia Tamás!

    A számokat ne vedd készpénznek, mert mindez emlékezetből valóak, de nagy tévedések nincsenek benne részemről. Tudom, hogy nem Te tüntetted el, mert ezt egyszer már megbeszéltük. Legalább az archívba került volna be.
    Volt egy általános, bevezető része tömör része, mi kell az eventezéshez általában.
    Megvoltak a területtáblázatok és a hozzá kapcsolódó terméshozamok nettó, bruttó felosztásban.
    Több fajta eventnövény 3-10 órás érésidő táblázatai víz, trágya, sztrágya.
    Foglalkoztál a panni kérdéssel és a felröpikkel nagyon tömör és jól megfogalmazott mondatokban. Nem volt hosszú, csak a lényeget írtad le, és ezért időtálló volt. Féloldal erejéig a nullpercel is foglalkoztál. Több link is szerepelt a tanácsok között, hogy bárki el tudjon mélyülni, ha akar az adott témában. Például az sztrágya bónuszokat is felsoroltad, hogy hogyan lehet további időt spórolni az eventgaz érésénél.
    Úgy gondolom, hogy annak a segédletnek több, mint fele tartalmilag bármely segédletben benne kell lenni. A formában, a fejezetbe való beillesztésen lehet vitázni, elmélkedni, de a tartalma ma is megállja a helyét.
    Semmiképpen nem célom a moderátorok közötti viszonyba feszültséget hozni, de úgy gondolom, hogy az az anyag Beko munkáját is nagyban tudná segíteni. Ha mást nem is, rengeteg időt lehetne vele spórolni. Remélem megtalálod, és hasznos lesz a csapat számára is.
     
    meszimarsi, Maszatka47, genka53 és 5 más kedveli ezt.
  15. |Tamás|

    |Tamás| Fórum elő legendája

    Köszönöm, ez így tényleg sokat segít.
    Az első hsz az bukós, fórumra kerülnek az írások, azok nincsenek lementve csak a képek


    Második hsz-re alternatíva:
    https://board-hu.farmerama.com/index.php?attachments/farmos-2018-02-22-png.12727/

    https://board-hu.farmerama.com/inde...rtrágya-víz-földek-vetőtábla.487/#post-707474

    Itt nagyrészben megvannak a növények konkrét adatai, ezt csak aktualizálni kellene az új növényekkel, de arra is jó, hogy kinézed 6 órás növény, teljesen mind1 hogy hívják, a trágya stb alapja ugyan úgy működik (persze a nemesítés más téma)

    3. hsz pedig itt, bár ez már azóta bővítve volt
    https://board-hu.farmerama.com/index.php?attachments/2016-04-02-png.6260/

    https://board-hu.farmerama.com/inde...trágya-szupertrágya-víz-földek-vetőtábla.487/
     
    Maszatka47, genka53, -kaktuszable- és 6 más kedveli ezt.
  16. -gadget-

    -gadget- Fórumfelvigyázó

    Nekem sincsen meg, de mikor észrevettem nem működik a link (mert az megvolt) a gugli tárolt változatát húztam le. Ha valakinek esetleg az kell akkor: https://data.hu/get/11238000/Javasl...o_az_eventek_teljesitesehez___Farmerama_HU.7z
     
    Maszatka47, genka53, -kaktuszable- és 3 más kedveli ezt.
  17. |Tamás|

    |Tamás| Fórum elő legendája

    Maszatka47, genka53, -kaktuszable- és 7 más kedveli ezt.
  18. zsona416

    zsona416 Fórum bárója

    Sziasztok:)

    Úgy látszik, hogy a BP nagyon szeretné, ha csöveznének a farmerek, a villáskulcsot talán még a farmra benézegető őzike is dobálja, vagy hálás köszönet a takarító fraunak ha Ő volt, tartsa meg jó szokását. 766 villáskulcsnál tartok, tegnap hortenziát arattam kezdésre, azóta csak bambuszrúd van a földben, szépen szaporodik az is. Úgy döntöttem egy kör elég lesz, nem fogok tovább ültetni a ládákért, mert ugyan adnak jó dolgokat, most lemondok róluk. A pályákon egyszerre fogok végig menni, különben hajlamos vagyok túltermelésre, azt most nem akarom. Legyen szép napotok:)
     
    emocy91, meszimarsi, Maszatka47 és 10 más kedveli ezt.
  19. _Cygnus_

    _Cygnus_ Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Örülnék neki, mert feleslegesnek tartom a saját gépre való feltöltést, de volt olyan, hogy egy-egy kérdezőt oda irányítottam, sőt én is megnéztem néha, hogy egy-egy növénynek mennyi a pontos érésideje mindennel megszórva. Tudom, hogy ott van a Toma táblázata, eventsegédlet is van, de sokszor a tájékozódáshoz csak 2 szabad perc áll a rendelkezésünkre.

    Nekem ez az esti kezdés és 5 kezdőmag egyáltalán nem jön be, még csak most sikerült minden területet bevessek az event gazzal.

    Valaki nem számolta ki, hogy mi a legtakarékosabb megoldás vagy külföldön se talált erre utaló számításokat? Láttam a Kukori tervét, de ha jól emlékszem, a kincses láda elég sok jó dolgot adott. Nem járunk jobban, ha a pályákon bent hagyjuk a titokdolgokat, meg a kisebb ajándékot azért, hogy minél többször teljesítsük a pályát a kincsesládákért?
     
    meszimarsi, Maszatka47, genka53 és 4 más kedveli ezt.
  20. Nyunyi

    Nyunyi Utánpótlás-írogató

    Sziasztok! Én is megcsináltam a rajzolást, nem minden ajándékot számoltam bele.... Nekem úgy jött ki, hogy 194 db egyenes cső, és 139 hajlított cső kell hozzá :) Azaz ha jól számoltam 805 db felröppenő illetve 8.160 eventnövény :)

    Jó játékot mindenkinek! :)
     
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.