Visszajelzés Csillagok útján - event csevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: BackOffice, témanyitás ideje: 2.8.17.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    De az a kütyű nem sokat ér.
    A tippedhez meg csak annyit, hogy annyira nem gyorsak a BP szerverei. És a tipped feltételesen magában foglalja azt is, hogy probléma nélkül indul az event.
     
    marcsi152, missuzy_53, osztrak12 és 12 más kedveli ezt.
  2. soramay72

    soramay72 Fórum hercege

    Végre egy pihentetőnek mondható event. És tényleg ott a pont, hogy csak jöjjenek a felrepik, mindenesetre egy hosszú-érésűvel nyitok.
     
    Marika312, Cyra65, osztrak12 és 8 más kedveli ezt.
  3. cemá2002

    cemá2002 Aktív író

    Szerintem az a dekor sokat ér, egy kockára levetítve az egyik legjobb TPs, akinek sok van a hasonlókból könnyebben halad :)
     
  4. Pharmer500#2

    Pharmer500#2 Fórumgróf

    Az első megállapításoddal nem lehet vitatkozni - mármint ami a vétójogról szól.8)

    Viszont én ennek a "csillaghullásnak" (az általad felvázolt "eddig én éveken keresztül..., erre most meg..." hangzatú demoralizáló mellékízen kívül) nem látom az ennyire közvetlen negatív folyományait.

    1. Aki eddig 1-2-3-4-6 csillagért csinált meg egy-egy gazdaköri feladatot, az eztán az 5-6 sztápért és 10-20 sztrágyáért is meg fogja - meg akkor is, ha ki szeretné üríteni a gazdakört...
    2. Ellentétben pl. a 48 óránkénti csatnival, az 5. szintű tenyészállatokat csak 1-szer lehet leszedni a tölgyről, ráadásul az event azért termelős-felröppenős, így "tucatodik partnergazdaságok" nem feltétlenül fogják fullra venni (azt már inkább el tudom képzelni, hogy sok olyan lesz, ahol csak a felhősort, míg máshol csak a dekorokat veszik ki, és cserenapon szép forgalmat generálnak majd a különböző taktikán lévő farmerek között). Akárhogy is, amikor bekerült a csatnis felhősor a játékba, én a magam részéről elkezdtem temetni a csatnit, a piaci ára az akkor jellemző 60-80 ezerről le is esett napok alatt 20-30-ra, aztán "kiteszem a piacról a lábamat" "épp csak egy évre", és már 140-150e CSP-ért viszik, mint a cukrot (jó, hogy minden drágult, de ennyiért simán viszik); szóval ha lesz is visszaesés tenyészállatokban, az csak átmeneti lesz (olyan, amit érdemes lehet meglovagolni...:music:). ((Nem mellesleg, igencsak ránk fér némi könnyítés az egyre csak szaporódó, az erőforrásokat forgácsoló tenyészállatok terén...:p))
    3. A "ha nem költesz, nincs helyed a játékban"-hangok felerősödését nem értem: ezt a felhősort pont elég könnyű kiszedni, és pont azoknak segít, akik nehezebben gazdaköriznek (szupertáp és tenyészállatok, titokizék és így új titokállatok-fák, illetve munkások és 1x1 szántóföldi növények híján) - az ezzel ellentétes érv viszont ülhet (nem mintha a többség azért venné a titkosokat, mert "megéri" - tény, hogy az utóbbi időben benyomásaim szerint meg is érte, de vették azelőtt is, amikor még nem érte meg (igaz, azóta könnyebb a hozzájutás is))...
    4. Hogy a csillag lett volna a hajtómotor, az sztem erős - volt amikor az AB volt, és amióta sokan bővelkednek benne, valahogy azóta is pörög a játék; valami mindig van... Egyébként pedig ez a felhősor sem változtat semmit a tekintetben, hogy az ősrégi játékosoknak ugyanúgy csillagfölöslegük lesz és sürgetik a rúnabővítést, mint eddig (csak nagyobb és jobban), az eztán vagy mostanában csatlakozó játékosoknak pedig továbbra is csillaghiányuk lesz, és kapaszkodniuk kell majd rendesen - ez az event mindössze a jelenlegi középmezőnyt zárkóztatja föl "a nagyokhoz", húzatja el az "egész kicsiktől"...
    5. Az eventek élvezhetősége pedig... Nem tudom, lehet, hogy csak attól, hogy szelektálok, és így amikor viszont itt vagyok, akkor "élvezem", aztán hagyok magamnak időt "kipihenni" a "fáradalmakat", de én épp ennek ellenkezőjét érzem, mint amit Te: anno, amikor a "felfüggesztés" mellett döntöttem, a három közül az egyik fő motivációm pont az volt, hogy nincs miért hajtani, az eventek pedig az eventjutalmakkal együtt egy kaptafára mennek és fantáziátlanok - hát, a hajtáshoz és a rutinszerű játékhoz azóta sem jött vissza a kedvem, viszont az utóbbi hónapokban (épp "panaszkodtam" Katámnak:inlove: is néhány nappal ezelőtt) mindig legalább két-három hetente előrukkolnak valami vagy feladatban újszerű/furmányos, vagy jutalomban megérős/spéci, vagy tematikailag "megkapó" eventtelo_O - az utóbbi három hónapban nem is "sikerült" féltöltés alá ejtenem a hőmérőmet:sleepy:, pirosban pedig legutoljára január/február fordulóján volt...:eek: Pedig én betű szerint tartom magamat az eredeti, tavaly tavaszi elgondolásomhoz (és "részvételi kritériumaimhoz") - ami azt jelenti, hogy a játék változott ennyit (sztem javára)...;)

    Mindenesetre az tény, és abban a legmesszebbmenőkig igazad van, hogy a "játékmesterek" ezzel az új ládával (még akkor is, ha zömében az 1 csillagokat fogja szórni(?)) újfent feladták maguknak a leckét: nehezen lesz "tartható" a "híd" a felhősort megszerző és nem megszerző játékosok közötti "táguló" "szakadék" "fölött" - új frontot nyitottak azon a téren, hogy senki ne unja magát halálra a punnyadásban, miközben senkit ne is rettentsen el a célok teljesíthetlennek tűnő távolisága...o_O

    Phúúúú. Asszem, ennyi voltam - ezek után bízom benne, hogy "vetésforgóban" senki nem kéri a tanácsomat, mert arra már végképp nem maradt kapacitás...8)

    A pontatlanabbért jár?!xD
    Mert akkor én jövő hétfő, hajnali 03:37-re tippelnék egyet.
    Csak hogy ne szaporítsuk fölöslegesen szót, és terheljük fölösleges hsz-ekkel a szervereket, előre megírom: pandát kérnék, ha szabad választani.:p
     
    Lillapilla73, mano607, Anulu73 és 36 más kedveli ezt.
  5. Lenczy

    Lenczy Fórumfelvigyázó

    Szia!
    13.000 növényt és 700 felröppenőt miként oldasz meg? Ez rengeteg /nekem/!
     
    Swordfish és szellorozsa kedveli ezt.
  6. skalimaci

    skalimaci Fórum biztosa

    szia szia..

    ez ütös volt, 10 pont tölem :)
    szia Leho..

    igy igaz,

    es meg talan a gep közeleben sem leszek.

    viszont kivancsi vagyok mi sülhet ki ebböl....

    most 2 fa a lada,de ha müködne a dolog lesz az 20 is.
     
    Cyra65, missuzy_53, GA-BI-O-Farm és 17 más kedveli ezt.
  7. Kékegér1

    Kékegér1 Junior szaki

    Sziasztok!

    Számolt már valaki, hogy mennyi növény és felrepi, malomtermék kell összesen?
    Kérlek idézzétek be ha kiszámolta valaki!
    Köszönöm.-)
     
    Swordfish, Maszatka47 és szellorozsa kedveli ezt.
  8. [erika05]

    [erika05] Fórumgróf

    Szia!

    Sok mindenben nem értünk egyet, event-event hátán ami igen is pénzigényes, mert a magas szintü játékosok már a gazdakörkiből nem tudnak szupertrágyát, szupertápot, kacsakatát kivenni. tehát ha ezt a sok eventet ami egymás után következik csak úgy lehet megcsinálni ha valós pénzt áldozol rá. Én a kezdetekről játszom és elég sokat fektettem ebbe a játákba, de most jutottam el odáig, hogy elég és nem kell megcsinálni minden eventet. Lehetne egy kis szünet, mert nem minden a farm körül forog, gondolom ezzel nem vagyok egyedül, mert a valós életet nem adja fel az ember fia a játékért.

    A királynős eventnél már gondoltam hogy nem kapjuk ingyen a dolgokat, mert a bp. hamar visszaveszi ami igy is lett.

    Ezzel együtt ez egy játék és jó lenn ha az is maradna.:)
     
  9. nyuszika215

    nyuszika215 Fórum császára

    Nagyon köszönöm!:D Hasonlóan terveztem én is, 10 ládát biztos veszek rögtön az elején, hogy segítsek magamon kicsit felszaporítás ügyben, meg a röpi is jól fog jönni, de nem ez az igazán lényeges, hanem a papagáj:music:
     
  10. gyulaika

    gyulaika Fórum admirálisa


    Szia! A 106.hozzászólásban megtalálod.:)
     
    marcsi152, GA-BI-O-Farm, -W-595- és 6 más kedveli ezt.
  11. *bálint*

    *bálint* Fórum hercege

    Szia! :)
    Kell 20db távcső (malomtermék) ami a 20 távcsőhöz szükséges:
    - 13000db messzenéző virágok (eventnövény)
    - 700db lencse (felröppenő)

    Asszem jól számoltam, de nem biztos :D
     
    yokas, Kékegér1, taga1 és 12 más kedveli ezt.
  12. Pharmer500#2

    Pharmer500#2 Fórumgróf

    Szia!

    Szerintem pedig a dolgok java részében egyetértünk.:)

    Valóban, szerintem is túl nagy a pörgés a játékban, és jogos a "lehetne már egy kis szünet"-érzés - de én pont ezeket a szüneteket teremtettem meg magamnak az "alkalomszerű beugrásokkal" KIZÁRÓLAG az olyan eventekre, amikben valamilyen szempontból látok fantáziát (ha a jutalom fog meg, végigviszem, ha a tematika vagy a "mechanika", akkor pedig kiszedve a matricát kipróbálom, ha egyik sem, akkor meg köztes időben hagyom a hőmérőmet ereszkedni). Nekem ez a módszer eddig bevált, és "istápolja" a "játék örömét": érdemes mindenkinek megtalálnia azt az arany középutat, ami JÓLESIK, és nem hagyni, hogy "belehajszolják" a "játékmesterek" olyasmibe, ami már nem esik jól.:)

    A majomkirálynőről mondjuk más a véleményem: egyfelől azt sem érezném "unfairnek", sőt a játék "izgalma" tekintetében még nem is feltétlenül "játékosellenes", ha vmennyit megpróbálnának "visszavenni"; másfelől viszont, ami engem illet, szupertrágyából meggyőződésem, hogy többem van, mint volt, szupertápból pedig csak azért van valamivel kevesebb (de még így is több, mint duplája a "megemelt minimumkészletemnek"), mert a közös bedobálós kutyás-macskás farmpengős tenyésztésnél egy kicsit "odapörköltem" neki (nem bedobálásra, mert azzal elvi fenntartásaim voltak, hanem "saját passzióból", pajtára gyúrva, "összekötve a kellemest a hasznossal"), farmpengőből pedig csak az új szigetre költöttem azóta (a karneváli szerzeményem kevesebb, mint 10%-át - vagyis ha ilyen ütemben költök, még egy évig minimum elélek belőle akkor is, ha 1-et sem szerzek hozzá), CSP-t pedig azóta sztem egyáltalán nem költöttem (trágyával még kerestem is hozzá valamennyit), ami pedig a TP/BTP-t illeti, hát, legalábbis szemmértékre, a csíkomból sem csappant semmi... De persze be kell tudni osztani, oda kell rá figyelni, ellenállni az "impulzusvásárlásszerű" "elszórásnak", az mindenképp igaz - és persze ez "alkat" kérdése is, de nekem ez mindig ment...:)

    És hogy a játék maradjon játék, és ne szorítsa háttérbe a VV-t, az pedig újfent egyetértés övezte aranyszabály (viszont erre is tudatosan oda kell figyelni, mert észrevétlenül bele lehet sodródni olyasmibe, ami már "nem játék")!:)

    Jó játékot: Pharmer!:)
     
    Lillapilla73, mano607, Anulu73 és 34 más kedveli ezt.
  13. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Ez ma mindent vitt!!!!
    xDxDxDxDxDxDxDxD
    Törölgetem a kávét a monitorról.:oops::oops::oops::wuerg:
     
    mano607, jógazda76, taga1 és 20 más kedveli ezt.
  14. galambduc

    galambduc Fórum-zöldfülű

    Sziasztok! A kérdésre kérdéssel válaszolni nem tartom fernek!!! Az hogy az event alatt mit ad az tiszta. De én újra kérdezem az event után mit ad a láda?????? Vagy az event után megszünik, eltűnik???? Mi van ha nem bontom ki????
     
    Swordfish és Maszatka47 kedveli ezt.
  15. .tigrisbigris.

    .tigrisbigris. Fórumlakó

    Szia! Kérdésedre választ adott valaki illetékes oldalakkal ezelőtt...ha nem bontod ki csak később, amennyiben ehhez az eventhez köthető növény vagy felröpi van benne, azt beváltják a kiírásban szereplő szorzókkal. Ha a kitehető van benne az a tied marad :) Más event más hozzávalóira nem hat
     
    galambduc, Cyra65, Swordfish és 7 más kedveli ezt.
  16. Leho69

    Leho69 Fórum elő legendája

    Szia!

    Sokmidenben igazad van. Leginkább a szakadékban. Az egy hét múlva regelő játékosok már nem lesznek utánpótlások. Kb. fél év múlva ők lesznek a farmerama antireklámjai. Csapatostúl adják fel, mert ő nem fog tudni a csillagokkal haladni. Ez így van a gesztenyéssel, így van a csatni recepttel és a csatnis felhősorral is. Ja és jöhet majd ugye, hogy 750 HUFért csillagkosarat lehet venni, amiben lesz 25 kiscsillag, és 120 óra múlva vagy nagy csillag fejlődik ki belőle vagy nem.
    Egyébként kiszámoltam magamban, hogy kb 4-500 Faért szerencsés esetben talán össze lehet hozni a felhősort és 800 körül tutira egyetlen kapavágás nélkül. Egy év múlva meg 200 FAért megveszed egyetlen kapavágás nélkül.
    A hangokat meg az erősíti majd, hogy 2-3000 HUF és kész a felhő, én meg szaladozzak a felröpikért, amikor én kapálok a BPnek. Ne feledd, ha kitalálták a csillagos ládát, lesz itt még egyéb láda is.
    A baha olyan idegen ettől a játéktól banánostul mindenestül, mintha másik galaxisból jött volna.
    Ja és miért ment fel a csatni ára? Nem ment fel, leesett. Ma ha elő akarsz állítani egy csatnit 2-300000 cspt kell adnod érte. A piacon pedig csa120-150000ért lehet eladni. Nem ment fel, leesett. Ha az alapanyagköltség le jön 100000 alá a csillagok miatt, akkor a csatni ismét 40000 alatt lesz. (Mióta van csatnis felhősor már nem gyártom őket. Cukrom is van már vagy ötvenezer. Vegyek rá csillagot?)
    A sok cspt adó dekor és felhősor pénzmaghoz juttatja a gazdákat. Azok meg költöttek eddig, mert kellett a csillag. Most már nem fog kelleni. Vagyis kevesebb gazda hajt majd a csillagért, mint aki megveti azokat. Az árak nem azért nőnek, mert az elemek értéke nő, hanem azért, mert hiperinfláció van. Ez a való életben is így van. Ha az emberek pénztárcája tele az árak felugranak, mert megveszik még azt is, amit még hazaérkezés előtt eldobnak. Ha üres, csak ingyen kell mindenkinek minden. Pszichológia.
    Valamikor tavaly volt egy csillagos felhősor event kihagytam. Ezt is kihagyom. Ha tévedek, akkor rövid időn belül a játékot is. Ez így logikus.xD



    Hááát, izé... Az egyik igaz. De, hogy a legjobb? Azt tutira nem. Még a virágözön is jobb, a mitikusokról nem is beszélve.
    Még Bogumilfáért is fogok szerezni cserenapkor.
     
    Utoljára szerkesztett: 2.8.17
    Lillapilla73, újfarm53, Swordfish és 9 más kedveli ezt.
  17. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Szia!

    Apró finomítás: nem kérdéssel feleltem, hanem pontosítani szerettem volna, hogy a kérdező mit nem ért. Ez elég nagy különbség.

    A kérdéseidre pontosan válaszolok:
    1. Event után pontosan azt adja a láda, amit event közben.

    [​IMG]
    Láda tartalma:
    A felsorolt ajándékok egyikét adja:

    25 db messzenéző virágok
    50 db messzenéző virágok
    100 db messzenéző virágok
    1000 db messzenéző virágok
    5 db lencse
    30 db lencse
    60 db lencse
    120 db lencse
    1 db távcső
    2 db távcső
    3 db távcső
    1 db Madár-les (dekor)

    2. Event után a ki nem bontott ládák megmaradnak. (Amit kibontottál, az ugye nem kérdéses.)

    3. Ha nem bontod ki, a menüdben marad.

    Bízom benne, hogy a válaszokkal sikerült számodra is tisztázni ennek az újdonságnak minden tulajdonságát.
     
    mano607, galambduc, taga1 és 14 más kedveli ezt.
  18. skalimaci

    skalimaci Fórum biztosa


    szia Pharmer.

    ez rövid,tömör es velös volt ;).... szokatlanul rövid...

    viszont majdnem mindent tartalmaz,ami a jövöbeli jatekomat jellemezni fogja.

    meg par het es vege az "örületnek".

    utana mar csak az örömjatek.

    bar en nem allitom hogy nem töltöm majd fel a farmot arannyal,( miert ne tennem,eddig sem sajnaltam )

    viszont nem teljesen mindegy,miert is teszi az ember.( ja,es a mennyiseg kerdesenek vizsgalata is elöterbe kerül )
    ( na itt lesz oriasi különbseg a 2 felidö között )

    van olyan kombinacio a felkinalt lehetösegekben,amit erdemes kihasznalni.

    talaltam olyan celt a farmom szamara,ami kielegitö es egyben akar örömteli is lehet minden szempontbol.

    ami nagyon lenyeges szerepet kell hogy kapjon a jövöben,az a kötetlenseg.....es minden mas ami ennek egyenes következmenye.
     
    Utoljára szerkesztett: 2.8.17
    ursa11, Rylee86, taga1 és 19 más kedveli ezt.
  19. Pharmer500#2

    Pharmer500#2 Fórumgróf

    OK, a csatnit illetően Nálad a pont - e tekintetben valóban hiányzik az elmúlt bő 1/szűk másfél év intenzív játékközelben való átélése.:oops: Az igazság az, hogy én annak idején az 1x1 hosszúérésűekből tartottam fenn a gazdaságot eventközi időszakban (ill. eventek alatt is 2-3 környi eventest mindig követett valami hosszú, amire az új csatnit aktiváltam), de tavaly óta egyetlen vetőmagnyi saját termesztésű növényt sem adtam el (venni meg ugye pláne nem vettem), úgyhogy ilyen tekintetben nem voltam képben az árakkal, főleg pedig nem a kelendőséggel, csak az döbbentett le, hogy a felhőről ingyen szüretelt csatnijaimból, amiből 200-250-es készletem volt (van) nem tudok annyit kitenni, hogy mire visszanézek ne vigyék el...:eek:8) De oké, hozzávalókkal valóban nem számoltam, mivel nem mesterségbeli termelésből származnak...:oops:
    A hiperinflációs logika, ill. eszmefuttatás szintén ül, és 25 kiscsillagos csillagkosaras dolog is.:D

    Viszont: habár a kalkulációd "szakmailag" érdekes a felhősor kapavágás nélküli megszerezhetőségének költségét illetően, lényegileg nem értem a fontosságát. Mármint általában azért van itt azok zöme, aki itt van, hogy játsszon - ha valaki ennek ellenére úgy dönt, hogy (időhiányból VAGY mert a dekorral akar nagy biznicet csinálni cserenapon VAGY bravúrkodásból (hogy megfeleljen Katám 14:08-as felvetésének8) - mondjuk az ilyennek aztán velem gyűlik meg a baja - ha fiúból van, ráuszítom az összes szezonmunkásomat - úgyis állandóan a munkaközvetítőben lebzselnek!:mad:xD) VAGY bármi egyéb indíttatásból) mégis megoldja bukszából ládikókkal, akkor azzal nekem miért is lenne bármi problémám - vagy nem ugyanazt szerezzük meg két, egymással egyenértékű, egymástól független úton, ahol én jól éreztem magamat, meg biztosan ő is jól járt, ha így döntött? Hát egészségére (win-win szituáció)! És hogy egy év múlva 200 FA-ért veszi meg valaki, amit én ma 800-ért szereztem meg, az meg megint azért nem fog érdekelni, mert egyrészt én addig is egy éven keresztül használtam (ettől ér ennyivel többet), másrészt azért, mert egy év múlva nem fogok rá emlékezni, hogy nekem mennyibe került, így aztán nem is fog bosszantani...o_O:music:

    Végül is mindegy: sztem az event nem rossz (legalábbis a 4 fő kritériumból mindnek megfelel, vagy így, vagy úgy), így sztem kár kihagyni (hacsak nem akarjuk magunkat később hosszabb távú kihívások elé állítani szánt szándékkal;)) - az meg, hogy ha így bármi "egyenetlenséget" behoztak a játék "gazdasági logikájába", ill. hogy azt hogy oldják meg a jövőben, legyen a játékmesterek baja és a jövő zenéje: személyesen perpillanat játékosként én biztosan jól járok, perpill nincs miért "háborognom" - épp ezért kivételesen nem is bánom, ha a játékkiíráson már úgysem változtatnak, HÁBORGÁSOM HIÁNYÁBAN SEM...!o_OxD
    Nem a levegőbe beszélek: nem hiába mondtam én, hogy tavaly óta új szelek fújnak nálam is...:wuerg:xD
     
    Lillapilla73, mano607, ursa11 és 16 más kedveli ezt.
  20. nyuszika215

    nyuszika215 Fórum császára

    Tudtam én, hogy nem kell könnyes búcsút venni Tőled;):inlove: Majd egyszer megsúgod, mi lett az új cél? Nem mintha a jelenlegi szintjeimmel attól kellene félnem, hogy 2 hónap múlva nem lesz, ami mozgasson -bár a 98-as szint felénél járok... sokkal gyorsabban haladok vele, mint amire számítottam, még az is lehet, hogy idén 100-as leszek:music:- de furdal az a fránya kíváncsiság.
    Minden esetre örülök, hogy leszel ezután is...bár még mindig az az érzésem, hogy a játék vég...na jó nem napjait, de hónapjait éljük, végkiárusítás van...de ne legyen igazam...
     
    taga1, újfarm53, MamaMeseKertje és 8 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.