Fejlődési taktika

Kategória: 'Törzsasztal', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. Hechingen

    Hechingen Rutinos

    Szia.Az igaz hogy 72-es szintü vagyok.De lehet elöbb játszottam mint te:) Ne haragudj de nem szeretnélek megsérteni.6 évvel ezelött már játszottam nem kis szinten ,nagyjából a játék ugyan az...Most ujra kezdve 2 hónap alatt elértem 72-es szintre ..Így nem tudom pl te mivel tudnál többet mint én a játékról,vagy mivel tudnál esetleg jobb tanácsokat adni mint én:)
     
    Fatther kedveli ezt.
  2. _Cygnus_

    _Cygnus_ Fórum elő legendája

    Jól emlékeztem akkor, hogy nagyon fiatal játékos vagy.
    Nem is a tanácsról van szó - épp arról panaszkodott mindenki, hogy a csibék nem igénylik a tanácsot - hanem arról, hogy mások 1-2 játékkal eltöltött év után kaptak csibét.
    Amúgy miért sértődnék meg? - félévente kerül egy-egy igazi kezdő a csibeszobába, a többieknek csak a napi ajándékot kell kiküldeni.

    6 évvel ezelőtt nem voltak termékek, nem volt tenyésztés, nem volt komfort föld, nem volt paszuly, nem voltak csillagok, nem voltak mamutfák, sem mamutfák által adott termések, nem voltak titokdolgok, nem volt nemesítés, nem volt Maja majmok szentélye, nem volt csere, nem volt Valdemár, nem volt Farmexpressz - de a játék többi része tényleg változatlan maradt.

    Valakinek jut még eszébe valamilyen változás 2010 óta?
    Jó volt visszaemlékezni az újításokra. Remélem, a tárolók bevezetése is kifizetődő lesz hosszú távon.
     
    Hókocka, mimi, Magdusnéne és 10 más kedveli ezt.
  3. nyific

    nyific Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    Nóci nagyon is igazad van, mert én is 6 éve játszom, de sok minden
    nem volt akkor, amiket felsoroltál azokon túl,.... az egész Bahama sziget,
    kincsessel együtt hol volt??
    Tenyésztés, baby-boom volt akkor már, dehogy nem ilyen volt, az biztos.
    A sok bevezetett könnyítések.... egyet említek. pld locsolás... stb...
    Telihold?? rémnövények, nem beszélve a külön területről, más volt ez 6 évvel ezelőtt.
    Igen a csibékkel gond van, nem írnak-nem olvasnak, és cammognak jó esetben.
    vagy küld csibepontot vagy nem.
    Nekem jött ma egy csibém, b..zdm..g.hu ilyen névvel, a módi azt írta, írjak a supportnak.
    Írtam, az ilyeneket ki kellene zárni a játékból rögtön. Ez nem játszani akar.
     
    Adruka98, mimi, Matold és 3 más kedveli ezt.
  4. Hechingen

    Hechingen Rutinos

    Én sem akarlak megsérteni,de bölcstölgy már volt.Paszuly akkor jött be tehát volt.Bahama akkor jött be tehát volt.És ha jól emlékszem bizony a titokfák és csereegyezmény is akkor jött be tehát volt...Én sem sorolnám tovább:) Minden jót.
     
  5. dodo171

    dodo171 Fórum-zöldfülű

    Szia!
    Nem csak a csibékkel van gond. Én is csibe vagyok de a mentoromtól még egy "szia" üzenetet sem kaptam, pedig én írtam neki hogy "szia" Megvártam még letelik az idő és elküldtem, megjegyzem már a 4. mentorral jártam így. Úgy hogy nem csak a csibék rosszak, hanem a mentorok is. Pedig a csibék még tudatlanok, és kellene a felvilágosítás. Ja és a mentorok 98-99-104-128. szinten voltak.:(
     
    mimi és Matold kedveli ezt.
  6. -East17-

    -East17- Fórum elő legendája

    Szia!

    Az első évben egyik sem volt. Erdei tisztás: 2011 május, Paszuly: 2012. március. Bahama, cserenap és titokfa sem volt 2010-ben ez is biztos.
     
  7. Hechingen

    Hechingen Rutinos

    Nem is 2010-röl beszélek konkrétan.2010-ben kezdtem anno játszani ami pár évig tartott.1-2 év talán.Tehát ezen idöszak alatt bizony ezek a dolgok jelen voltak.Azért is említettem mert nem hinném hogy olyan sok dologgal ne lennék tisztába.Azóta ami uj dolog a 2 hónap alatt átrágtam volt idöm rá:)
     
  8. hercsi71

    hercsi71 Utánpótlás-írogató

    sziasztok jo játékot csak azert irok mert nekem is volt mar tiz csibém egy volt aki válaszolt es ma is kérdez a többi válaszra se méltatott pedig küldöm nekik az ajándékot volt egy olyan nevű hogy segberuglak vagy valami hasonlo másnap törültem valami baj van am csibekkel sok szerencsét es további szep napot 97.szinten jatszom
     
    Matold és _Cygnus_ kedveli ezt.
  9. Tüsike56

    Tüsike56 Fórum mestere



    érdekes amit mondasz, direkt csináltam egy kis farmot, folyamatosan kivágott a regisztrációnál, hogy ilyen néven már van farm, vagy az 5. nekifutással sikerült, a másik hogy nekem kellett a csibeszobába bejelentkeznem, nem vitt be automatikusan a rendszer, a csibe kiléphet a mentorrendszerból, tehát adott nekik ha még sem akarja hogy mentora legyen akkor kilép az egészből, teljesen egyszerű, egyértelmű, tehát a sok csibe, aki nem foglalkozik a mentorával, levegőnek nézi, vagy közli hogy ő nem akar mentort, akkor csak a KILÉP gombara rákattint és már nem is zargatjuk mi mentorok
     
    mimi, Magdusnéne, Matold és 3 más kedveli ezt.
  10. nyific

    nyific Fórum elő legendája

    Tüsike, értem amit mondasz, de sokan várják az ajándékokat,
    az jól jön nekik. Azért maradnak. Gyüjtik a fákat, ólakat,
    különösen a szupertrágya, szupertáp az mindig jól jön.
     
    Adruka98, mimi, Matold és 4 más kedveli ezt.
  11. _Cygnus_

    _Cygnus_ Fórum elő legendája

    Így van. Ha ránk bízza az ajándékot, 22-es szint után úgyis szupertápot küldünk.

    Nem csináltam mostanában csibefarmot, de most is van egy olyan csibém, aki nem kapja meg a levelet. Pedig írt is szegény.:(

    Ha ezt mondod az elején, akkor nem téptük volna feleslegesen a szánkat.:D Csinálod a nagy farmot is? Ha nem, akkor miért nem azon kezdted újra a játékot?
    Egy 2 hónapos farm, akkor is 2 hónapos farm marad, ha a gazdájának van egy 200-as farmja is mellette.

    Kíváncsiságból küldtem levelet Neked. Megkaptad?

    Vannak ugyan kuka mentorok, de nem valószínű, hogy egymás után 4 ilyet fogsz ki. Csibepontot kapunk az elküldött levél után, így a kuka csibémnek is kijár minden nap a levél.:D Nem erőltetem meg magam, de a bagoly mindig elmegy.
     
    mimi, Magdusnéne, dodo171 és még 1 ember kedveli ezt.
  12. Hechingen

    Hechingen Rutinos

    Nem volt 200-as farm akkoriban nagyon nehéz volt haladni,talán kellett egy év is mire az ember elérte a 80-as szintet.Házasság és gyerekek születése miatt hagytam abba.Most amikor elkezdtem játszani ujra probáltam belépni oda.De gondolom több év inaktivitás miatt törölték ami érthetö is.Forumban is probáltam rákeresni régi hozzászolásaimra esetleg de nem találtam.Nah már most vagy törölték a farmom,vagy rossz jelszót adtam meg.Nem próbálkoztam vele sokat.Hagytam és uj farmot kezdtem:)
     
    _Cygnus_ kedveli ezt.
  13. Tüsike56

    Tüsike56 Fórum mestere

    szia, igen nem vagyunk egyformák, sok csibe a szuper ajándékra megy (ezek nem kezdők), sokan a saját tempójukban haladnak, persze mi a pörgöseket szeretjük, én ha nem kommunikál velem a csbe, de halad és küldi a csibepontot, én akkor is írom a javaslatokat, probálok segíteni, nem tudom hogy megfogadja e, de sajnos több a néma csibe, most viszont egy hete várok új csibére, na még ez is nehezíti a haladást a mentorszinten, de hogy ne csak negatívot írjak, voltak nagyon jó csibéim is, ők hamar kirepülnek és ekezdik élni az önálló gazdaéletüket, de rájuk szívesen gondolok vissza:inlove:
     
    Magdusnéne, Matold és _Cygnus_ kedveli ezt.
  14. Rylee86

    Rylee86 Fórum admirálisa

    SZia!
    Én 2010-be kezdtem a játékot. És rendszeresen szünetet is tartottam. Akár 1-2 évet is kihagytam egy huzamba. Nem törölték a farmomat. Amilyen állapotba hagytam, úgy is tudtam belépni:)
    Esetleg jelszó emlékeztetőt próbáltál?
    Szerintem a farmok törlése nem automatikus, hanem kérni kell:)
     
    mimi, Chate-farm, Magdusnéne és 2 más kedveli ezt.
  15. Hechingen

    Hechingen Rutinos

    Nem nem próbáltam:) Köszi ez eszemben sem jutott.:)
     
    Magdusnéne, _Cygnus_ és Rylee86 kedveli ezt.
  16. Sőrés_Róza_[Rózsika]

    Sőrés_Róza_[Rózsika] Fórumfelvigyázó

    Sziasztok! Szép napot Mindenkinek!
    Hozzászólnék a mentor témához. Sajnos van néhány névazonos kis farm. Ez kiderül, mikor az első bemutatkozó levelet elkülditek. Ha az első üzenetért kapható 5 csibepont nem jelenik meg a csibepontmérőn, akkor tuti, hogy soha nem fogja megkapni szegény csibe a levelet, ergó érdemi segítség híján magától kell boldogulnia. Ilyenkor 2 lehetőség van. Vagy elküldjük szegényt, vagy megelégszünk a napi 5 csibeponttal, amit az elküldött ajándékért kapunk. Ezzel a problémával már a supportot is felkerestem, de ők sem tudnak tenni semmit. Az mondjuk tényleg furcsa, hogy ilyen megeshet, de ez van.
    Általában a csibepontmérő első telítődését megvárom, addigra eldől, érdemes-e megtartani a csibét. Ha aranyos és haladgat, marad. Ha nem is halad, és még bunkó is, akkor repül. Most is van egy csibém, hol piros, hol zöld. Mióta elérte a 22., azóta nem túl lelkes, de most lett 25. szintű. Marad, mert nem rohanok sehová. 6 csibét így is sikerült felnevelnem október óta, büszke is vagyok rájuk.
    Sok türelmet és kitartást kívánok! :)
     
    mimi, Magdusnéne, Domos52 és 4 más kedveli ezt.
  17. Mormotagazda

    Mormotagazda Utánpótlás-írogató

    Szia Dodo!

    Javaslom, hogy egy segítségkérő topicban vagy esetleg itt, kérj meg egy modit, nézze meg, hogy van-e másik farm is ezen a néven. Kizárt dolognak tartom, hogy csupa olyan mentort kapsz, akik nem írnak neked egy sort sem.
    Nekem is volt/van mindig névazonos csibém, akivel nem lehet kommunikálni bármennyire szeretném :cry:
     
    mimi, Magdusnéne, dodo171 és 2 más kedveli ezt.
  18. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia!
    Te tegnap előtt egy éjszakára voltál nálam a csibeszobámban azt hiszem. Küldtem neked levelet, ajándékot, küldtem volna másnap reggel is, de töröltél. A levél másolata megvan a postaládámban, ellenőrizhető.. Kaptam tőled csibepontot, az első este, de választ a levelemre nem.. Azt hiszem ellenőriztetned kéne, hogy nálad nem áll-e fent névazonosság, mert ezek szerint nem kaptad meg a bemutatkozó levelemet:cry: Sajnálom.. Ugye a 30. szinten vagy, vagy voltál két napja? Nagyon meglepődtem rajta, hogy egy ilyen szintű csibét kaptam, ők már ritkán keresnek új mentort:oops: Velem még csibének nem volt gondja. Egy ideje már az 5. szinten vagyok és csibéim még nem panaszkodtak arra, hogy nem törődök velük.. Elég sokat teszek értük azt hiszem:)
     
  19. dodo171

    dodo171 Fórum-zöldfülű

    "Kíváncsiságból küldtem levelet Neked. Megkaptad?

    Vannak ugyan kuka mentorok, de nem valószínű, hogy egymás után 4 ilyet fogsz ki. Csibepontot kapunk az elküldött levél után, így a kuka csibémnek is kijár minden nap a levél.:D Nem erőltetem meg magam, de a bagoly mindig elmegy.[/QUOTE]"


    Szia!
    Nem, nem kaptam levelet senkitől.:(

    Szia!
    Valószínű hogy igazad lehet, mert nem kaptam senkitől levelet.

    Szia!
    Igen, azt hiszem te voltál az egyik mentorom. Sajnálom hogy így alakult, én egy levelet sem kaptam meg.:( Már többen is írták, hogy az lehet a probléma amit te is írtál (név azonosság) Már most a 36. szinten tartok és a mai napon szerintem el is érem a 40-es szintet. Elnézést kérek de nem tudtam erről a dologról. :(:(
     
    mimi kedveli ezt.
  20. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia, sok sikert a további játékodhoz, gratulálok a haladásodhoz:) Mentor nélkül is szépen haladsz, ügyesen csinálod:), de fontos lenne, hogy ellenőriztesd a farmnevet, hiszen így senkitől nem biztos, hogy ajándékot kaphatnál és a cserebere lehetőségétől is megfoszthatod magad. Tedd meg, hogy írsz a supportnak és meghallgatod a javaslatukat, meg fogják mondani, hogy mit is lehet tenni ebben az ügyben:)