Fejlődési taktika

Kategória: 'Törzsasztal', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    A rekeszekben lévő bónuszokat váltogathatod is csp-ért. Amit kiemelsz az még 24 órán keresztül aktív marad. Azt, hogy mi van bent és mi vár tartalékban a szükségleted szerint tudod alakítani..
    Én csak azt próbáltam meg érzékeltetni, hogy a rózsával, szinte mindenre képes vagyok amire szükségem van. Kivéve a fakalapácsot azt külön teszem rekeszbe, ha elfogyna (karfiolt használok, ha igaz:oops: megnéztem és tényleg a karfiol van bent erre a célra:music:)
     
    iboly54, Melan, HéricsBáró és 4 más kedveli ezt.
  2. CateW

    CateW Fórumlakó

    Sziasztok, annyit hozzátennék, hogy mielőtt nekiáll az ember gyártani a termékeket, mindig a piac legyen az első... nálam a lángos piaci ára 3-4000 CSP között van, a hozzávalók ára 7000 fölött. Ugyanez a palacsintára 30000 piaci ár 37000 előállítási költség, bóléra 9000 - 21000, turmixra 30000 - 50000.
    Nyilván piacfüggő a dolog az árak tekintetében is és abban is, hogy mekkora a kínálat. Nálam pl turmixból 65 ajánlat van (és a teteje is még 36000 alatt van), bóléból 49 (max ár 12000). Látható, hogy nagyon veszteséges bármelyiket előállítani.

    A termékek alacsonyabb szinten tudnak segíteni, hogy pár szintet gyorsan lépjen az ember, ha annyi hiányzik neki egy eventhez. Magasabb szinteken már több millió CSP-be kerülne 1-1 szintlépés, szerintem nem éri meg. Itt inkább az AB-t adó gazdakörik lehetnek érdekesek (a Homokművészet elég húzós mennyiségeket kér, de pl a Majomkorona baráti áron ad 5 AB-t).
     
  3. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia!
    Itt az volt a kiinduló kérdés, hogy hogyan tud a társunk gyorsan lépni pár szintet a tevékhez:)
    Erre született meg a válasz segítségül:)
    Igazad van a termékek árában, én sem a termékeket részesítem előnyben a bahás haladáshoz, az csak desszert hozzá:). Gondolom akinek a teve és tenyésztése gond lehet, neki nem biztos, hogy a magasabb szintű bahás gazdaköri feladatokból tudna BTP-t nyerni, nekik a titokfás feladatokban lévő tp és az általad is említett Majomkorona jobb lehet:)
     
  4. leguán61

    leguán61 Fórumlakó

    sziasztok.Kérdésem volna.A bahás haladással kapcsolatba. Az erdőbe vegyesen xxl fák,és sok Tpt adó frinc-francok vannak.95ezret nem tudok kiszedni naponta. valami Ötlet?
     
  5. imike911

    imike911 Fórum hercege

    Ha valaki tp-re hajt, akkor szerintem alap a játékban megszerezhető 7+7 (bagoly,varjú) tojás, illetve amennyit a jelenlegi területeiden ki tudsz rakni. (Gazdaraktár akció !!!- 50 %). Erre vagy pénzt kell áldozni, vagy összemozizni, de minél előbb megvannak, annál jobb. Aztán még ott vannak az egyéb tp növelők, alternatív módon megszerezhető tojások (sajnos sok régebbire jelenleg nincs lehetőség), termékek. És persze nem árt, valami ütős összeállításnak növelni a tp-jét, mert búzából és szőlőből senki nem lesz tp milliárdos.
    Én személy szerint a sok kicsi sokra megy elvén, a többször (olcsóbban) megszerezhető kitehetőket sokszor előnyben részesítettem, így tudtam valós pénz nélkül a teljes bahát telerakni kütyüvel. Igyekszem a tp növelőkhöz igazítva aratni őket, napi kétszer. (Nem 12 óránként!)
     
    missuzy_53 és Melan kedveli ezt.
  6. leguán61

    leguán61 Fórumlakó

    Köszönöm szépen. A tojgli a kulcs.A kütyüknek mi a Tp növelője?
     
  7. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia!
    Amiket a tojásokról írt neked imike911 igaz, és nagyon hasznos tanács. Ehhez még én annyit tennék hozzá, hogy aratáskor nálam az aktív felhőkön kívül (amik a dekorok tp-jét növelik) rekeszben van húsvéti lekvár és tavaszi koszorú, ezek 30-30%-kal emelik a learatott tp-t mindenre, legyen az fa vagy dekor, vagy ólak... Ezen kívül én még az ananászos sütit használom napi szinten a bahás fáimra:)
    Valós pénz és eventek nélkül, csak cserével elég nehéz jó, ütős tp-jű dekorokhoz hozzájutni, de nem lehetetlen.
    A tanácsom még az, hogy használd a termékeket és próbálj meg cserékkel minél jobb dekorokra szert tenni.
    *
    Javítottam a hibás adatokat, bocsánat a tévedésért:)
     
    Utoljára szerkesztett: 16.12.16
    Gio, missuzy_53, zotmar és 3 más kedveli ezt.
  8. Melan

    Melan Fórum admirálisa


    Szia,
    Ahogy irták a többiek is, a húsvéti lekvár és a tavaszi koszorú nagyon jó termékek. Gyöngynek már nem jó a memóriája, mióta elérte a bahás 400. szintet, már nem érdekli annyira a TP gondolom:p:D a tavaszi és a húsvéti 30-30%-t adnak.

    Kütyüket lehet még növelni rózsa lekvárral (20%), vagy oliviás fokhagymás mártással (25%). Az egyetlen probléma ezekkel, hogy alapidőben csak 8 órás a hatóidő, vagyis még Pinkivel sincs meg 12 óra, ami napi két ideális aratáshoz kellene. A húsvéti és tavaszi viszont Pinkivel hosszabbitva több mint 15 óra, úgyhogy még csúszás is belefér, arról nem is beszélve hogy több %-t adnak.
    A tavaszi koszorú az én piacomon már horror áron megy, a húsvéti viszont annyiba kerül mint a rózsalekvár, vagy az oliviás, tehát nem is érdemes azt fontolgatni, hogy CSP spórolásból a másikat használom.

    Érdemes még Valdinál kipüfölni a sárkánytojást, ha még nem szerezted meg, illetve a harkályt is. A harkály ugyan csak napi 1x használható, de az is hozzáadódik, sok kicsi sokra megy;)
     
    Gio, missuzy_53, zotmar és 5 más kedveli ezt.
  9. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Bocsi Melán igazad van, tényleg tévedtem:oops:, méghozzá nem is keveset elnézést kérek érte, a pacika is megbotlik.. nem hogy én..
    Elég technikai bajom volt az elmúlt órában, sajnos a gépem alaplapja úgy szállt el, mint egy nagyon gyors kismadár, tartalék PC-t használok így tudtam belépni most..:oops:xD:cry:xD Még jó, hogy van..
    Egyébként tévedsz a tp-t illetően, mert nagyon is érdekel, csak a banános helyett most a sima kalapot szeretem kicsit jobban:D
    Igen igazad van a két általam és általad is felsorolt termék pinkivel hosszabbítva napi egyszer a két aratásra bőven jó.
    Ps: Javítom a hsz-t, hogy ne maradjon benne megtévesztő adat..
     
    Gio, iboly54, HéricsBáró és még 1 ember kedveli ezt.
  10. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Sziasztok
    Aloha Gyöngy

    Én megint kitaláltam valamit :music:Januárban 24 órán át kukoricát vetek :p

    Eddig jutottam :
    • Hatékonyabb trágyázás rúna
    • Végzet itala 4% hamarabb érik
    • Bölcsek köve 6% hamarabb érik
    • Party pörgetés felhősor 2 : +1 termés
    • Csatni : + 2 termés
    • Víz
    • Trágya
    • Szupertrágya
    • Fehér ártatlanság
    • Karácsony süti
    Komfort 1 óra alatt 18 termés

    Normál 2x2 : 14 perc 8 termés

    1x1 terület szupi és trágya nélkül : 1 óra 4 perc és 5 termés . Asszem ez lesz :p
     
    Vyca-cica, *-ToFarmer-* és -gyöngy-581 kedveli ezt.
  11. Samborg

    Samborg Fórum félistene

    Nemesítsd a kukoricát is. Akkor komforban is gyorsabban érik. Nem kell 1x1-en olyan sokat kattintgatni és csatni nélkül is elég gyorsan halad.
     
    Gio, genka53, -gyöngy-581 és 2 más kedveli ezt.
  12. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Aloha Samborg
    De csatnival +2 lesz :p
     
    genka53, *-ToFarmer-* és -gyöngy-581 kedveli ezt.
  13. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Ha élesíted hozzá a madárijesztős felhőt még + 1 termést is fogsz kapni.. elég szapora lesz a végén a termelésed. Csak vigyázz a piac nálam elég hamar telítődik és esni fognak az árak:)
     
    Gio, genka53, *-ToFarmer-* és még 1 ember kedveli ezt.
  14. Sőrés_Róza_[Rózsika]

    Sőrés_Róza_[Rózsika] Fórumfelvigyázó

    Sziasztok! Szép napot Mindenkinek!
    Jövök csibézni egy kicsit. Jónásnál off lennék, így ide írok.
    Megunva a hetek (hónapok) óta alig szintet lépő csibéimet (32. ill. 26. szint), reptettem mindkettőt. Ment a szupitáp, de hiába. Ajándéknapon egy-egy ól, fa, de ez is fölöslegesen. Hogy csibepontot nem küldenek, már fel sem tűnik, de hogy szintet lépni is lusták, ez több a soknál. Eddig türelmes voltam, de most 2 nap alatt 6 csibe tanult meg repülni. Aki nem halad még lassan sem, az nem lesz csibe nálam. :mad:
    Este megint repül egy, a többit majd még meglátom.
    Néhány napja lett egy kicsi szomszédom, ma pedig egy másik. Irigylem a mentoraikat. Úgy lépkednek, nem győzöm bezsebelni a tp-ket. ;)
     
    -Mayacska85-, Gio, genka53 és 6 más kedveli ezt.
  15. BackOffice

    BackOffice Fórum elő legendája

    Kedves Játékostársak!

    Újfajta összesítő készül a játékban szereplő kitehetőkről és matricákról.


    >> LINK <<

    A cél az, hogy mielőbb teljes legyen a(z elkezdett) dekor lista és az "időrendben visszafelé" frissített matrica nyilvántartás is.

    Kérjük türelmeteket, észrevételeiteket, hibajelzéseiteket a munkánkhoz!
     
    hóóvirág, _Cygnus_, alex0824 és 12 más kedveli ezt.
  16. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia:)
    Köszönjük szépen, biztos, hogy ez is, mint a többi hasonló táblázat nagyon hasznos lesz a haladásunkhoz, fejlődésünkhöz.
     
  17. Sőrés_Róza_[Rózsika]

    Sőrés_Róza_[Rózsika] Fórumfelvigyázó

    Sziasztok! Szép napot Mindenkinek!
    Nálam csillagszórás helyett csibeszórás van. Még ennyi lusta csibét! :oops: Tisztelet a kivételnek! 3 hete toporgok az 5. szint küszöbén. :cry:
    De azért jó is történik ám. A partypöri akció óta már 3x pörgettem 200% tp-t. :D

    Táblázat mentve, köszönjük szépen! :)
     
    _Cygnus_, Gio, -gyöngy-581 és még 1 ember kedveli ezt.
  18. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia:)
    Én viszont áthoztalak ide, mert kikapunk Jónástól, ha másképpen nem hát egy jó nagy radír formájában:)
    Érdekes amit írtál, szívesen megtudnám, hogy hány napig altattad a területeket és hányat? Megköszönném, ha hozzávetőlegesen válaszolnál rá:) A pörikkel én is elég szépen növeltem a tp és a termés mennyiségét amikor novemberben arattam, bár korántsem ekkora mennyiséggel csináltam.
    A tervem nekem is kb annyi lesz pár hónap múlva, mint neked :) de én már nem akarom altatni a farmot többet (a prémem még aktív egy negyed évig), napi kétszeri aratással lépegetek a magam ütemében tovább.
    Nálam a kincses most is BTP-t ad, úgy haladok a farmmal, szép lassacskán:) Tudom, hogy bontanom kéne, de nem visz rá az egerem:music::oops:.
    tlsdt-t nem akarom még csak megközelíteni sem, mert nem vágyom ilyen jellegű babérokra:)
    Neked viszont kívánom, hogy sikerüljön a következő célod is így, mint ez ma:)
     
    Gio, genka53, steve223 és 2 más kedveli ezt.
  19. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Sziasztok
    Aloha pilcsi64

    Áthoztalak ide , és hátha a baj , nem is baj , hanem egy új fejlődés irányába vinné a Játékostársadat . ;)

    Milyen ajándékot küld , ami használhatatlan? :eek:Olyan nincsen , mert minden jó valamire.:p Én például a téli szunyát kérek:inlove: és ha összejön sok,:D cserenapon eladom és sok-sok csp-t kapok 8)

    Szóval mit kap sokat ? :music: Mert nem hinném , hogy a só ,cukor , barkácscucc okozna gondot. :p
     
    alex0824, pilcsi64 és -gyöngy-581 kedveli ezt.
  20. apa1971

    apa1971 Fórumprofi

    Szia Gyöngy.:)
    Kb 4-5 hónapig altattam csak a tölgyest.. meg a bahát, a tollért.:)Ezen kívül minden nyitott volt.:)
     
    Fatther, genka53, Gio és 7 más kedveli ezt.