Fejlődési taktika

Kategória: 'Törzsasztal', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. Trace76

    Trace76 Törekvő

  2. Kata_rzis

    Kata_rzis Fórum admirálisa

    Sziasztok! Ígértem a gangon, hogy itt leírom majd, hogyan sikerült a 99. szintről – a szintlépéshez szükséges 104,3 milla TP összegyűjtésével – 38 nap alatt a 100-as szintre lépnem.

    Az „ideális” módszer Steve223-é lett volna, aki – ha jól emlékszem, cirka 1-1,5 év alatt - összevásárolt 104,3 milla TP-t adó terméket és a 99. szintre lépve ezeket egy ültő helyében felfalta, s ennek révén rögtön tovább is lépett a 100. szintre. Az ötlet zseniális :D, de ennek megvalósítása a mai termékárak mellett sajnos nálam nem volt valós opció.

    Tehát az első lépés nálam az volt, hogy elhatároztam: minél előbb meg akarom csinálni ezt a szintlépést, és a TELJES játékot ennek rendelem alá!

    Kellett még hozzá egy viszonylag izmos pajta (növények, állatok, termékek elegendő számban a vevők kiszolgálására és az eventekhez), elfekvő poros dekorok a pajtából, tojások (bagoly és varjú mindenhol, illetve sárkányok, táltosok, cicapereputty), valamint húsvéti lekvár és tavaszi koszorú minden napra a két arany rekeszbe.

    1. KERGE KERT: ezt a területet teletettem a legjobb TP-s, napi 2x aratható kitehetőkkel. Itt kaptak helyet az óráim is.
    2. KINCSES SZIGET: ezt a területet csak és kizárólag olyan kitehetőkkel tettem tele, amelyek a szigeten is TP-t (sic!) adnak. Napi 2-300 ezer tp-vel ez is vitte a csíkot.
    3. PASZULY: minden belépésnél rendszeresen rámentem a paszulyra is, annak érdekében, hogy a „beérett” paszulyágak a lehető legkevesebb időt álljanak lezáratlanul.
    4. TÖLGY: ez a terület fullra tele volt XXL-es és XL-es mamuttal, folymatosan katázva és turbózva, a széleken 1x1-es kitehetőket (madárijesztők, virágok) tartottam,
    5. FŐFARM/SZÉDÜLT: itt érdemes volt egy kicsit számolgatni, hogy 1 területre és 12 órára vetítve mit éri meg legjobban kinn tartani a TP-maximalizálás szempontjából: maradék dekorok, maradék XL mamutok és sima mamutfák (kacsázva, turbózva), legjobb TP-s XXL fák közül válogattam össze az ideális kombót.
    6. VEVŐK: itt eleinte szívtam a fogamat, de végül felvittem a vevőket az 5. szintre és a „nagy hajrában” szinte kivétel nélkül mindet kiszolgáltam (bár néha csukott szemmel). A kivételt csak és kizárólag az jelentette, ha valamilyen drága termékből (bioragacs, tűzcsap stb.) nem volt elegendő a pajtában. Átlag napi 330-400 ezer tp-vel és némi csp-vel hálálták meg a gondoskodást.

    A fenti elrendezéssel napi kétszeri aratással „letudható” a farm, persze a tojások, lekvár/tavaszi koszorú, dekoros és fás felhők aktiválására mindig figyelni kell. Így napi 2,2-2,6 milla körüli TP-t sikerült összeszedni.
    Ezen idő alatt a növénytermelős eventeket a Bahán és az Esőerdőben oldottam meg (1x1, csatnival), bár 2-szer farmot (pontosabban dekorokat) bontottam az ólas felröpik miatt. Persze végül a bőkezű Majomkirálynő adta meg az utolsó lökést a szintlépéshez (de további cirka 10 nap alatt nélküle is sikerrel jártam volna). Rudinak igaza volt, a 100-as szint elérése valóban felért egy kisebbfajta "kata_rzis"-sal. :D
    Hát csupán ennyi a "nagy titok”! :)

    Egy biztos, ezzel a taktikával jóval előbb le lehet tudni egy-egy szintlépést a magas szinteken, mint sima növénytermeléssel, fákkal, netán állatozással. (Korábban egy-egy szintlépés a 90. szint felett nekem is 2-3 hónapba telt.) Persze közben a pajta tartalma nem gyarapodik (sőt!), de tudjuk: valamit valamiért... ;)
    Annak, aki belevág, kitartás kívánok! :) Ha valakinek egyéb kérdése is van, bagolyban megtalál.

    Üdv, Kata
     
    Utoljára szerkesztett: 11.2.16
    Sonche, mimi, kutyaszálló és 27 más kedveli ezt.
  3. -DencsRanch-

    -DencsRanch- Utánpótlás-írogató

    Szia ez teljesen rendben is van de akkor mért lép be a csibe mentor rendszerbe mert az nem kötelező s ha belép mért sdajnálja a napi egyszeri pontküldést tetszik neki ,hogy szenvedünk? Valami csibe megválaszolhatná:p
     
    Cyra65, bogisaci60, vje0315 és még 1 ember kedveli ezt.
  4. OJani

    OJani Kivételes tehetség

    Szia.
    Nemrég csináltam egy farmot mert szerettem volna segíteni egy mentornak akihez hozzá kerülök. A topic rendszeres olvasója vagyok és látom nagyon sok a tétlen csibe. Gondoltam így én is átélhetem újra a csibe szerepet meg a segítségére is lehetek valakinek. Ajándékot annak küldök aki kéri, olyat amilyet kér. Vagy amilyet nekem küldenek, olyat küldök vissza viszonzásképpen.
    Az új farmmal kapásból két észrevételem is volt. Nem kérdezett meg, hogy szeretnék-e részt venni a csibe-mentor rendszerben. Automatikusan beadott nekem egy mentort.
    A másik meg a beállításoknál alapértelmezettként ki volt kapcsolva az ajándékok mutatása felugróablakban.
    Egy kezdő játékos akinek most van dolga először a játékkal szerintem fogalma sincs arról, hogy lehet egymásnak ajándékokat is küldözgetni. Hiába kap ajándékot legfeljebb azt veheti észre, hogy a menüjében valami ismeretlen dolog megjelent. Csak ülteti a növényeket és az első néhány szinten megunja. Nem jön rá, hogy ez a játék bizony több féle lehetőséget is tartogat magában. Továbbá a levelező rendszer sem az igazi. Az hogy a térkép táblán megjelenik egy bagoly egy borítékon lehet nem gondol rá arra bizony rá kellene kattintania. Egy kicsit el van rejtve a sarokban.
    Megunják és többet nem lépnek be. Az ilyen első néhány szinten lévő farmokat sokszor kapják meg a mentorok csibének. Azokat az alacsony szintű farmokat ahol állandó az inaktivitás szerintem nyugodtan kivehetnék a mentorrendszerből. Előfordulhat, hogy valaki csak pihenteti a játékot, ezért nem töröltetném.
     
    Utoljára szerkesztett: 13.2.16
    Fatther, vje0315, Gio és 4 más kedveli ezt.
  5. Borka98

    Borka98 Utánpótlás-írogató

    Sziasztok. Ha jól látom ide lehet írni a mentorsággal kapcsolatban. Így még nem jártam. Két új csibémnek hiába küldök üzenetet, a számlálom nem ugrik 5 pontot, tehát mintha el sem küldtem volna, szerintem ők sem kapják meg. Mit csináljak? Szeretném felvenni velük a kapcsolatot.
     
    vje0315 és Gio kedveli ezt.
  6. Laboviti

    Laboviti Fórum elő legendája

    Szia!

    Javaslom, a "problémás" csibéd jelentkezzen a supporton, mert valószínűleg névazonosság miatt nem kapja meg a leveleidet, ajándékaidat.
     
    HéricsBáró, vje0315 és -gyöngy-581 kedveli ezt.
  7. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia!
    Sajnos nem tudsz ellene semmit tenni :( Feltehetőleg máshová megy a levél, nem a csibéidnek (azonos farmnév miatt). Amikor megkérdeztem a supportot, hogy mit is tehetnék, azt a választ kaptam, hogy vagy töröljem őket, vagy elégedjek meg a szintlépésekért járó bónusszal.
     
    HéricsBáró, vje0315, Gio és még 1 ember kedveli ezt.
  8. Borka98

    Borka98 Utánpótlás-írogató

    Köszönöm a válaszokat. Próbálok itt üzenni a két csibének, hátha valaki ismeri őket, vagy ők olvassák: izabella06, Alexandra226. Ha tudtok, írjatok nekem és a supportnak
     
    vje0315 kedveli ezt.
  9. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Sziasztok. Szinte minden fejlődést elolvastam már , bármiről , bármilyen formában , de úgy érzem egy két dolog még várat magára .
    Nem tudom , ki hogy van vele, de vannak a trófeapontok. Nem szeretnék , nem is tudok , és nem is akarok száraz szöveggel emagyarázkodni . Beírom az adatokat , aki szeretné , majd levon valami következtetést.;)



    1. 50
      Elérve: Tegnap 20:40-kor
      A fórum mestere
    2. 30
      Elérve: Csütörtök, 16:40-kor
      Fórummogul
    3. 30
      Elérve: Kedd, 18:40-kor
      Fórumszaki
    4. 30
      Elérve: Hétfő, 20:40-kor
      A fórum ismerője
    5. 30
      Elérve: 6.2.16
      Fórumprofi
    6. 30
      Elérve: 4.2.16
      Fórumlakó
    7. 30
      Elérve: 2.2.16
      Törzsjátékos
    8. 30
      Elérve: 31.1.16
      Törekvő
    9. 30
      Elérve: 29.1.16
      Haladó
    10. 30
      Elérve: 26.1.16
      Aktív író
    11. 30
      Elérve: 18.11.15
      Junior szaki
    12. 30
      Elérve: 17.11.15
      Utánpótlás-írogató
    13. 30
      Elérve: 15.11.15
      Járnitanuló
    14. 30
      Elérve: 10.11.15
      Fórum-zöldfülű
    15. 10
      Elérve: 4.11.15
     
    -Éwa07- kedveli ezt.
  10. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia, igazad van ez itt még tényleg nem szerepelt:), és ilyen fejlődés is létezik. Sok munka és némi fórumfüggőség is van benne:D. Gratulálok az új címedhez:)
     
    HéricsBáró kedveli ezt.
  11. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Köszi. :)
    Fogalmam sincsen , hogy a hozzászólásaim , ha tetsziket küldök , ha tetsziket kapok , ha idéznek , ha idézek valakit , miért kapom .
    Csak észrevettem , hogy egyre gyakrabban kapok. És ez tetszik.:p
     
    konyhaszolga és -gyöngy-581 kedveli ezt.
  12. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    A fórumrangoknak nincs köze a "tetszkeléshez" ezeket a "rangokat" a hozzászólások mennyisége határozza meg. Ha sokat írsz, (és nem lesz áldozata a radírnak) akkor fejlődik a rangod is. Ha a hozzászólásod tetszik valakinek lájkolja, de ez nem befolyásolja hozzászólások számát.
    Ennyi a titka a dolognak.
     
    g.bella, breki072, Cyra65 és 2 más kedveli ezt.
  13. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Oké. Akkor szerintem én ennyit tudtam hozzá fűzni a trófea pontokhoz.
    Ha valaki tud mást hozzáfűzni , szerintem mindenki szívesen olvasna statisztikákat.
     
    Cyra65, Pharmer500#2 és -gyöngy-581 kedveli ezt.
  14. Lina2016

    Lina2016 Utánpótlás-írogató

    Sziasztok:)

    Még nem írtam a Fórumba, de most bepótolom.
    2016.január 27-én 11:39 perckor regisztráltam, és nem sokára elérem a 40-es szintet, ezen az eventen sikerült már megszerezni a cicusos kitehetőt, aminek nagyon örültem, persze nem tudom befejezni az eventet, de nem bánkódom, mert legalább van emlékem erről az eventről, további jójátékot nektek és a Mentoromnak, aki nagyon sokat segített végig mind jótanácsokkal, mind ólakkal és fákkal:)
     
    Meellcc, g.bella, kisszakács75 és 18 más kedveli ezt.
  15. mikszafarm

    mikszafarm Fórum ezredese

    Ez kb. így fordítható le:
    Beosztott:Főnök! Hiányzik a fizetésemből.
    Főnök: Elégedj meg vele, vagy lép ki.
    Van még hová fejlődni. ;):)
     
    g.bella, Domos52, Cyra65 és 7 más kedveli ezt.
  16. -gyöngy-581

    -gyöngy-581 Fórum elő legendája

    Szia, igazad van, de tudod a fejlődés viszi előre a világot:D Így nem tehetünk mást, mint várjuk a fejlődést, türelmesek vagyunk és előbb utóbb minden a helyére kerülhet, még ez is:D
    Más: Örülök, hogy a malomba és a megrendelőkhöz is visszakerült a zöld "+" jel, így nem kell kilépnem, ha vizet, vagy pár növényt kell megvennem a táphoz:) Nem tudom, hogy láttátok-e, de nagyon jó:)
     
  17. bogisaci60

    bogisaci60 Fórum bárója

    Szerintem a "problémás" csibének fogalma nincs róla, hogy levelet kellene kapnia, és hogy emiatt megkeresse a supportot.
    A supportnak kellene komolyabban venni ezt a kérdést, és ha a mentorok jelzik az ilyen névazonos farmokat, akkor a supportnak kellene lépnie, valamint végre a BP-nek!:cry:
     
    mimi, Borka98, Pharmer500#2 és 4 más kedveli ezt.
  18. mikszafarm

    mikszafarm Fórum ezredese

    Egyetértek!
    Ez így a 22-es csapdája.
    A csibének kellene írnia a support felé, hogy duplikált a farmneve, amiről persze nem tud.
    A mentor valószínűsíti, hogy a csibenév duplikált.
    Megírja a csibének, hogy jelezze a support felé.
    A csibe nem kapja meg a levelet, így nem értesül róla, hogy duplikált nevű.
    De azért írjon róla a supportnak.:);):p
    Ha akarnák, akkor a duplikált nevek kezelése biztosan orvosolható lenne, hiszen az ID-ja mindenkinek egyedi. A mentort a csibével nem a farmnév, hanem az ID alapján kellene összerendelni és az ajándék/levél küldés/fogadásnál is ezt kellene használni.
     
    g.bella, cumoci, Pharmer500#2 és 8 más kedveli ezt.
  19. nyific

    nyific Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    Nem egyszerű a csibékkel, van közöttük olyan, aki haladni szeretne, és csinálja,
    van aki második, vagy sokadik farmját kezdi el, és álldogál, egy nap egyszer bekukkant.
    A minap azt írta nekem egy új csibe, hogy szálljak le róla.
    Ez volt a válasz a levelemre.
    Nehéz volt elérni a 3-ik szintet, de én már akin látom, hogy nem játszik,
    nem halad, 2-3 nap múlva röptetem.
     
    iboly54, missuzy_53, cumoci és 7 más kedveli ezt.
  20. vje0315

    vje0315 Fórum mestere

    Sziasztok!
    Nekem eddig 1 csibém érte el a 40-es szintet, és most van még egy dolgos csibém, aki hamarosan kirepül. Hónapok óta lázas csibéket kapok, őket 12 óra múlva azonnal reptetem, és azonnal elküldöm azokat is, akik bunkó és/vagy alpári stílusban írnak (sajnos volt szerencsém néhányhoz). Előfordul, hogy napokig nem kapok másik csibét. Most a 2. mentorszint elején vagyok.
    Minden mentornak sok szerencsét a csibékhez.
     
    kisszakács75, rozo52, cumoci és 7 más kedveli ezt.