Fejlődési taktika

Kategória: 'Törzsasztal', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. Bernadetti

    Bernadetti Aktív író

    Sziasztok!
    75-ös szintű vagyok és el vagyok akadva, nem tudom mivel haladjak. Olyan sok tenyésztéses feladatkör van amihez vagy sok szupertáp kell vagy sok csp, de egyikkel sem vagyok eleresztve. Most van 1-2 közepes szintű tenyészállatom és nem tudom eldönteni, hogy tenyésszek tovább amikor van babyboom és építsek belőlük piros vagy rózsaszín ólakat vagy pedig adogassam be őket feladatkörbe vagy esetleg adjam el őket piacon. Nem tudom, hogy lehetne gyorsabban haladni, hogy végre tartalékolni is tudjak állatokból is és csp-ből is, mert látom hogy sok eventhez kell tenyészállat is csp is szupertáp a tenyésztésekhez stb.. :/
    Örülnék ha megosztanátok velem pár tippet vagy tapasztalatot! :) :)
     
  2. Mag-Anya

    Mag-Anya Fórumprofi

    Szia! Nem tudok a tutival szolgálni, de a tapasztalataimat megírom. Vannak színes óljaim, de többnyire nem használom őket. Jobban megéri nekem, hogy veszek 1(-2-3) területre való alap ólat, és pár kört aratok; ezt itt a fórumon lestem el, praktikus. Terményesek esetében viszont már inkább megéri a színes fejlesztés, de sokszor még inkább megéri valami mást eladásra termelni és megvenni az adott terményt a piacon (amikor olcsó). Rózsa terményest elég nehéz összehozni, a piros is megteszi. Narancs fejlesztésekbe ma már nem fektetnék... Érdemes megnézni azt is, hogy érési idő ill. termény darabszám tekintetében megéri-e az adott fejlesztést használni. Időnként feladatsorok jutalmai között is találhatsz színes ólakat. Mivel a csp könnyebben jön, mit a szupertáp, tenyészállatokat én ritkán adok el, és csak akkor, ha igen jó ára van éppen (pl. nemrég egy event alatt egyes tenyészállatoknak igen felment az ára, inkább eladtam, amim volt, és újat tenyésztettem helyette). Gazdakörikbe csak a 7. szintig dobáltam be állatokat, de ma már azokat is sajnálnám...
    Az új producer lendületes elképzeléseit nézve pedig azt mondom: inkább tartalékolni, tartalékolni... :p
     
    kontra.sz, Kriszti, Marika312 és 4 más kedveli ezt.
  3. Bernadetti

    Bernadetti Aktív író

    Köszönöm ezt a részletes választ! :) ^^
     
  4. apuci30

    apuci30 Fórumőrült

    Sziasztok!

    Lassan 54-es szintű vagyok de hogy lehetne elérnem már a felhősort? ki hogy csinálta a feladatsort? 5-ös szinten állok már vagy jó hete a szilaj bikát ki tudom szedni majd a tölgynél de a többi?
     
  5. Palacsintax

    Palacsintax Fórumszaki

    Szia!
    Az 5-ös szint 3 duci denevér.
    Talán a legegyszerűbb megvenni a piacon a tenyészállatok között. 60-70.000 CSP/db

    Ha nincs még meg a denevértenyésztés joga és nem látod a tenyésztett denevéreket a piacon a tenyészállatok között, akkor azt csak a "Telehold" event alkalmával tudod megszerezni (A Telehold event havonta ismétlődő mini event, általában 1 napos.)
    Az akkor termelt rémnövényekért tudod a Telehold event alkalmával elérhető "Jack boltjában" megvásárolni a tenyésztés jogát.
    Bővebben az enciklopédiában.
    https://board-hu.farmerama.com/index.php?threads/a-telihold-event.3019/

    Bőregértenyésztés
    Hozzávalók:

    • 2000 vénusz légycsapója
    • 2500 gülüszem
    • 1000 rémtök
    • 3000 koponyafa
    Ha megvan a tenyésztés joga, akkor vagy kitenyészted, ahogyan a többi tenyésztett állatot, vagy akkor már meg tudod venni.
     
    kontra.sz kedveli ezt.
  6. apuci30

    apuci30 Fórumőrült

    Tenyészteni nem tudom megvenni megtudnám de nincs zsebbe 240e csp-m :)és itt a gubanc :)
     
  7. mikszafarm

    mikszafarm Fórum ezredese

    Akkor termelj CSP-re. Add el a piacon azt, aminek jó ára van és az árán vedd meg a denevéreket.
     
    Kriszti és sziszi1965 kedveli ezt.
  8. apuci30

    apuci30 Fórumőrült

    most éppen tenyésztek meg kölest gyártok a kölest nagyon viszik és próbálok nagyobb tenyész állatot összehozni amit ha eladok megtudnám csinálni :) mit lehetne még kölesen kivül termelni? ami nagyon kapos?
     
  9. mikszafarm

    mikszafarm Fórum ezredese

    Ez piaconként nagyon változó! Neked kell kitapasztalni. Nálunk pl.: a tyúk 225, a nyúl 500. ezek magasabbak a szokásosnál. A növényeknél a menta (65) és a tulipán (70) szokott jó áron menni.
     
    sziszi1965 kedveli ezt.
  10. Zsémbes-banya

    Zsémbes-banya Fórum elő legendája

    Érdemes pl. megnézni, hogy melyik állat tápjának magas az ára, és, hogy a táp előállításához milyen növény szükséges. Ha úgy látod, hogy a növényszükséglet ára jóval alacsonyabb, mint a tápé, (és éppen nem szupertápot kevertetsz a malommal) akkor érdemes inkább arra ráállni.:)
     
    Kriszti kedveli ezt.
  11. apuci30

    apuci30 Fórumőrült

    na ez az folyamatosan szupertápot kevertetek arra mindig megtermelem a szükséges dolgokat :) de azt a mjennyiséget félre teszem és amit nyerek azt használom fel tenyésztésre amit meg kevertetek az megy boomra napi 2 30 naponta jön a boom az 60 szupertáp plussz ha tudni mikor van boom az előtte levő napokon fel lehet tankolni és 100-150 szupi tápból már tudok boomkor alkotni :)
     
  12. -East17-

    -East17- Fórum elő legendája

    Szia!

    Hozzászólásodat már megírtad a megfelelő helyen, itt közzétenni off-nak számít, ezért került törlésre.
     
    HéricsBáró kedveli ezt.
  13. =*=BaRbArOsSaHh=*=

    =*=BaRbArOsSaHh=*= Fórum-zöldfülű

    Sziasztok! 75-és szinten vagyok. Hogyan lehetne sok CSP-t szerezni? :)
     
  14. Bandi66

    Bandi66 Fórum mestere


    Hello kedves Kolléga! :)

    Lássuk csak, hogy is lehet....viszonylag könnyen és gyorsan.

    1. Ha visszaolvasol, sok-sok jó ötletet és stratégiát találsz.

    2. Tenyésztésből, főleg ezekben a napokban (Boldog Bébik napja), és persze kis szerencsével, egész értékes állatkákhoz juthatsz. Kiteszed a piacon és már van is CSP-d.

    3. Termelni, termelni, termelni, aztán meg eladni, eladni, eladni!!! Lenin is valami hasonlót mondott annak idején, azt hiszem! ;)xD

    4. A Bölcs tölgynél, a megfelelő helyen (alulról felfelé a 6. kiváltási pontnál), ajándékba kapsz egész értékes tenyészállatokat. Amiket szintén értékesíthetsz a piacodon.

    Ha elég kitartó vagy, több millió CSP lesz a jutalmad!


    Jó gazdálkodást!
     
    Utoljára szerkesztett: 8.2.15
  15. apuci30

    apuci30 Fórumőrült

    Én ezt a tenyésztős eventet mondhatni piacról oldottam meg igaz a boomba reménykedtem hogy megváltom a világot :D de csak elbuktam a 4-5 gyémánt feladat valszeg nem lesz meg de nem sajnálom bár a baha tp jól jött volna :D
    Lenin is valami ilyet mondott abban igazad van csak tanulni tanulni tanulni :D
    Bölcs tölgy állatait eleinte én a feladatokba forgattam de egy ideje nem elég 300e kb egy feladat kivégzésére így mostz azon vagyok hogy ujabbat veszek ki amit eladok és veszek az árábólé kissebbet amit tovább tenyésztek és ha fortuna is mellettem van meg a bigpoint akkor ugrik egyet és akkor kb milliós állat jön ki belőle amiből ha tenyésztek megint szupitáp függő beindulna az élet bár ez minimum 29 csillag
    na de most az a dilemmám hogy hogyan tudnék a bahán is valami tphez jutni és ott is így beinditani a tpimet mert majd 1 hónap alatt sikerülét ott 40 szintet haladni és csak termesztésből meg bari mariból tudok haladni mert ami BTP-t adna feladat azt lehetetlenség megcsinálnom
     
  16. _Cygnus_

    _Cygnus_ Fórum elő legendája

    Szia!
    Nem erre a hozzászólásodra szeretnék reagálni, de nézegettem tegnap a Farm fotók topicot s meglepődve láttam, hogy egyesek kint tartják a farmon a tojástojót, többek közt a Te farmodon is ott volt.
    Remélem már beszedted, hisz az kész pénzkidobás. Minden tojástojó terület 3 tyúkot és egy tápot eszik ahhoz, hogy 24 óránként adjon egy tojást. Ha a 3 tyúkot eladod a piacon, kapsz érte 600 csp-t, az árából vehetsz 7 tojást, megmarad a tápod, a tojástojó helyén pedig termelhetsz valami mást.
     
    HéricsBáró, OJani, kontra.sz és 8 más kedveli ezt.
  17. apuci30

    apuci30 Fórumőrült

    nyugi most per pill egy ólam sincs kint :D kezdetben meg jól hangzottak de már hidd el nem fogom ki tenni hiszen a számológép lett a legjobb barátom :D
     
    OJani, -vadocka70-, kekmaci75 és 2 más kedveli ezt.
  18. torpi19

    torpi19 Törekvő

    sziasztok régebben olvastam egy hozzászólást hogy esetleg a mamutokon kívül lehet tenni magas tp-s fákat a szélekre a tisztáson tényleg érdemes?
     
  19. mikszafarm

    mikszafarm Fórum ezredese

    Szia!
    Nálam a szélen mindenhol fák vannak. A tisztáson xxl és magas TP-s fák, a többi területen a maradék, illetve szükség szerint aminek a termése kell.
     
  20. Palacsintax

    Palacsintax Fórumszaki

    Ez attól függ, hogy mit szeretnél.
    Ha 1x1-es területen növényeket termesztesz, akkor szerintem nem éri meg a szélére bármi mást is rakni. Jobban ki lehet használni a termésnövelők répás-almás csatni vagy töklekvár hatását. Egyszerre érnek be, így nem kell külön figyelni a megfelelő idejű aratásra. Ha viszont mamutokat, vagy állatokat tartasz 2x2-n akkor meg valamivel érdemes kitölteni a szélét. Ezek akár fák, de akár kitehető dekor tárgyak is lehetnek. Ha fákat raksz ki, akkor is többféle megoldás lehet, XXL-es fák 12 óránként azaz naponta 2x arathatóak. általában jó TP-t adnak. Ha nincs sok XXL, akkor akár a nagyobb piaci értékű gyümölcsöt termő fákra is rámehetsz.
    Ha mamutokat tartasz és vannak farmmunkásaid, akkor ha a szélekre nem akarsz KK trágyát szórni csak a mamutokra, akkor vagy nem fákat érdemes kirakni a szélére, vagy kézzel kell trágyázni. De üresen semmiképpen ne hagyd.
    Szóval van választék:), melyekből a saját játékszokásaid (lehetőségeid) szerint tudsz választani.
     
    patakvera és Pharmer500#2 kedveli ezt.