Fejlődési taktika

Kategória: 'Törzsasztal', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. Marika312

    Marika312 Fórum császára

    Szia Csibefarm66 !
    Sok sikert és örömet kívánok először is a játékhoz. Csudajó ez a játék, sok olyan dolgot meg lehet valósítani, amit a való világban nem (csp gyűjtés, piacozás, stb, stb.)
    Amikor a mentor a csibéjének ajándékot küld és levelet, esetleges tanácsokkal vagy kérdésekkel, kérésekkel, arra jó, hogy a fejlődésük könnyebb legyen, ezért ő csibepont- csomagot kér, a mentor ezzel tud fejlődni, mindamellett, hogy örül Csibéje fejlődésének is.
    Vannak Mentorok, akik különféle egyéb -saját- ajándékokkal is segítik a Csibét a fejlődésben -többek között én is-, mert a célom, hogy Csibéim megszeressék a Játékot, örüljenek a haladásnak.
    Számodra is azt kívánom, hogy leld örömed a Játékban, mert játszani jó !
     
  2. missuzy_53

    missuzy_53 Fórum admirálisa

    Szia csibefarm66 , remelem nem veszi el a kedvedet a farmozastol az ilyen mentor viselkedes. En meg ilyet nem tapasztaltam, de megmondom oszinten nekem ez a mentor viselkedes nem tetszik:( Ez nem egy bemutatkozo level:( Viszont bemutatkozott rendesen a mentorod :)
     
    mimi, Magdusnéne, iboly54 és 6 más kedveli ezt.
  3. csibefarm66

    csibefarm66 Fórum-zöldfülű

    Köszönöm szépen Marika a biztatást!
    A kedvem nem vette el csak felháborított a levele
     
    mimi, Magdusnéne, betjoli és 4 más kedveli ezt.
  4. -vadocka70-

    -vadocka70- Fórum parancsnoka


    én ismerem azt a gazdát és nem hinném , hogy rossz mentor lenne. Csupán lehet elege van a sok pirosan villogó csibéből és nehéz kiszűrni ki a kezdő ki a régi játékos .
    Nem gondolnám , hogy regényt kellene írni elsőre mert a csibe vagy válaszol vagy sem , de inkább az utóbbi .

    ne vedd zokon és főleg sétsésnek ne vedd , inkább élvezd a játékot , ha tényleg most kezdted :))
     
    Magdusnéne, rozo52, betjoli és még 1 ember kedveli ezt.
  5. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Csak ennyi? Azt hittem , hogy ezren felül lesz. :oops:
    Ha meg lehetne oldani , hogy a top 1000 elött egy új farmot csinálni és 24 óra alatt szinte minden gazdaköri küldetést megcsinálni , és utána a befolyt szupertrágya, kacsakata és csatni hatását magszimálisan kihasználni , és event növényt csinálni , szerintem simán bent lehetne maradni a toppban.
    Eddig volt a 0 percezés. Ezt hogy kéne hívni? Egész nap ezen gondolkodtam .
    Valami angol nevet kéne szerintem . Wildfire esetleg? Azt jelenti , hogy futótűz. :p
    Az csak durr bele a közepébe dolog volt. de akkor a 10 szinten lettem 4 óra alatt a gazdakörrel.
    Holnap ráérek és egy kis stratégiát beleviszek. Szerinted el lehet így indulni a topba? :p
    Délután 2 óta , most 17.20 , 6 szintet léptem, pedig csak a berta néni tojásait és a falunapokba néztem bele.;)
    Ja és kölest termesztek mert abból van a csp amiből veszem az árut és azért haladok ilyen lassan.
    De , mindent a csibepontokkra tettem fel , erre a mentor írta , hogy ne haladjak , mert az neki se jó , mert rossz a csibészség :cry::cry::cry:.:cry: :cry:
     
    Utoljára szerkesztett: 22.2.16
    Magdusnéne, _Cygnus_, betjoli és 4 más kedveli ezt.
  6. Pampalini*

    Pampalini* Fórum-zöldfülű

    Csibefarm66 gazdát (csibeként) Clexane gazdához (mentor) is leosztotta a rendszer 02.20.-án. Clexane látta, hogy magasabb szinten áll csibefarm66. Gondolta, hogy ezen a szinten már vannak ismeretei. Próbálta felvenni vele a kapcsolatot, írt neki levelet, ajándékot is küldött, bájitalt a közelgő tenyésztésre tekintettel, de csibefarm gazda válaszra sem méltatta, csak eltűnt a csibék közül, ami azt jelenti, hogy dobta a mentort. Ez véletlenül is lehetett, de ez volt. Ilyen is van.
     
    mimi, Magdusnéne, iboly54 és 7 más kedveli ezt.
  7. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    A berta néni tojásival gazdaköri küldetéssel kb 3-4 szintet léptem , pedig csak tojásokat tettem be. Nem nehéz , ha ésszel csinálod.
    De abba kellet hagynom és csak !!! a felét csináltam meg. Így léptem csak 3-4 szintet.
    Merthogy? Csak megveszed a piacról és berakod a gazdakörbe. Csak kellő akarat és őrült elszántság kell ,hogy teljesítsd.
    Ez nekem megvan.
    Éppen nézegetem a küldetéseket és jegyzetelek ,hogy mit mikor tegyek be.
    Tök egyszerű . ---most csentittentem , csak leírva nem hallatszik-- Alacsony szinten kevés a tp szint különbség , de a gazdakörbe ha jót találsz egy bedobással akár 2-3 szintet ugorhatsz egyszerre ---ez még nem a kérdésedre a válasz ---, és kifoghatsz olyan növényt , min például a köles , ami hamar beérik , de a piacon 100 csp .
    Ha ügyesen válogatsz a gazdakörben , találsz szupertápot amit a 22. szinten---nem néztem meg--- egértenyésztést csináhatsz.
    Azt bedobod a küldetésbe ---nem számoltam ki hogy mennyi tp-tkapnál--- és felfeljödsz sokat.
    Ha elég csillagot gyüjtöttél kiválthatod a tenyészállotakoat a tölgynél---nem tartok ott--- és innentől kezdve irány a piac és azt venni ami olcsó és befele a gazdakörbe.
    Ha van újra elég csillag , akkor megint a tenyészállat , piac , gazdakör , csillag.... ---nem fogom leírni mind a 20 tenyészállat-ot--- és ha ez kész , akkor ezt akkor érdemes csinálni amikor event van , mert az event növény 50-60-70 tp ad , ami plusz löket , de ha te nagyon ügyes akarsz lenni , akkor még jobb, ha teliholdkor csinálod , ami plusz küldetések.
    Szóval ha nekikezdesz , legyen telihold , event , béby bumm , és az se hátrány , ha van egy mentorod aki besegít répás almás csatnival és egy tp növelővel , de közbe ha ezek után van időd , akkor a vevőket kiszolgálhatod kis tp reményében , és ha szerzel pár szomszédot , akik ugyanezt csinálják , akkor az ő szintlépésükért is kaphatsz tp-t.
    Kb ennyi . Csak akarat , elszántság , kellő idő , megfontoltság , kedv , és föleg hit , hogy megcsináld.
    És innentől kezdve , már csak egy lépés a top 1000. Ez lehet hogy hülyén hangzik , de ha belegondolsz , a gazdakörből kapsz rengeteg ajándékot , amit be tudsz fektetni , ha ügyesen csinálod.
    Szurkolóim? Mert ki szurkol nekem? Cygnus hozta fel , és én egy kicsit tovább vittem.:oops:
    Oké. Ha ezt akarod , kipróbálom , hogy a toppba frissen nyitott farmmal betörök.
     
    Utoljára szerkesztett: 23.2.16
    Palacsintax, Magdusnéne, _Cygnus_ és 2 más kedveli ezt.
  8. missuzy_53

    missuzy_53 Fórum admirálisa

    Szia Pampalini, veletlenek vannak de szerintem ami igazabol nem volt szep az a szemet szo, mert azert a mentornak sem szabadott volna ilyen jelzovel ellatni a csibet . En is mentor vagyok es akrmilyenek a csibeim es nem kuldik a csibepontokat de nem illetem ilyen jelzovel oket, tudomasul veszem es kesz , ez az en velemenyem ;)
     
    mimi, kisszakács75, Magdusnéne és 5 más kedveli ezt.
  9. Hajnalifény

    Hajnalifény Törzsjátékos

    Talán a rendszerben lévő hiba miatt?A kicsi unokahúgom is két mentort kapott fél percen belül.De a csibeszobában csak egy volt.Bár ajándékot mind a kettőtől kapott.És nem ő küldte el az elsőt.Reagálni sem volt ideje.Tehát én a véletlenre szavazok .
     
    Magdusnéne és betjoli kedveli ezt.
  10. bogisaci60

    bogisaci60 Fórum bárója

    Holnap vége a hétnek, és a csibeszoba megjavításáról semmi hír :cry:
     
    Magdusnéne és betjoli kedveli ezt.
  11. Laboviti

    Laboviti Fórum elő legendája

    Szia!
    A "háttérben" a javító szkriptek futnak.
     
    HéricsBáró, mimi, Magdusnéne és 2 más kedveli ezt.
  12. -DencsRanch-

    -DencsRanch- Utánpótlás-írogató



    Nemrégiben én is csináltam egy farmot direkt kipróbálás céljából. Ki lehet lépni simán ha nem akarok csibe lenni, az hogy a levél elkerüli a figyelmét elő fordulhat de ott ül a térkép táblán ki se lehet kerülni :) a másik mikor írtam az egyik csibének 5 ajándék után hogy esetleg megérdemlem e csibepontot az írta JÓ és további 2 hétig nem küldött SEMMIT , küldtem levelet hol találja megint írta hogy JÓ, szerintem a csibék 3/4 szándékosan nem segít :( Azt azért megírta 6 szinten hogy pulykalábas festő telepet küldjek neki meg PÉNZT (?).Mikor megírtam ,hogy a rendszer ezt nem teszi lehetővé vissza írta hogy akkor hagyjuk.Írtam neki ismertetőt azt mondta ezt már olvasta a fórumon , hát akkor ? Ez idáig 1 db csibém repült ki , egy 37 szinten eltűnt egy csibém 30 és jóban vagyunk nagyon :) 2 ma reggel megreptettem, azzal a kb. 15 csibével együtt akit az egész nem érdekelt a legdurvább válasz az üdvözlő levélkémre betű szerint a hagyá má nem irkálok. 2 hónap után 1 szintű mentorként annyira nem tudom értékelni ezt a játék stratégiát :(
     
    kisszakács75, Fatther, ribizli4 és 8 más kedveli ezt.
  13. nyific

    nyific Fórum elő legendája

    Sziasztok!:)
    A csibék az a tapasztalatom, hogy nagyon vegyesek, ill. vegyes a reakciójuk.
    Van, aki akarja csinálni, kérdez mindent, küldi a pontot, és halad is.
    Nyilván kap is válaszokat, és ajándékokat is Tőlem.
    Van olyan csibém, aki egyszerűen nem ír! Bármi történik, akkor sem.
    Egy héten két-három alkalommal küld pontot, tehát tudja hogyan kell.
    Most cserenapkor kipróbáltam, és küldtem neki egy-két dolgot, de még arra sem reagált.
    Mivel halad azért, ha nem is vágtat, csak azért nem küldöm el.
    szerintem egy régi farmos lehet, és nem hajlandó kommunikálni,.. Ennyi.
     
  14. OJani

    OJani Kivételes tehetség

    Szerintem ha valaki ráun a játékra nem fog foglalkozni vele, hogy kilépjen a mentorrendszerből. Nemtörődömségből, vagy csak simán lustaságból nem. (Lásd, elhagyatott farmok.)
    Ha valaki nem szeretne csibe lenni, valóban megtehetné a kilépést. Viszont ha már olyanokat csinál valaki amiket te is felsoroltál, akkor az szerintem kifejezetten élvezi, hogy megkéred őt dolgokra. Az ilyenektől válj meg. Ne fordíts rá időt.
    Elhiszem, hogy mennyire idegesítő és fárasztó tud lenni egy nem törődöm játszó társ. Elhiszem, hogy sok a tétlen csibe. (Ezért is hoztam létre azt a másik farmot.)
    Ha valaki nem akar csibe lenni és ennek ellenére nem lép ki a mentorrendszerből, az talán azért lehet mert nem zavarja, ha a mentora minden nap ír és megkéri őt dolgokra. Nem szabad senkire így "rászállni", mert már csak azért is szívatni fog téged. Vannak akik ezt élvezik. Ha nem úgy viszonozza a te törődésedet ahogy te kéred tőle. (Napi csibepontok) Akkor válj meg tőle. Ne hagyd hogy az idődet húzza több napon keresztül.
     
    Magdusnéne, bogisaci60 és vje0315 kedveli ezt.
  15. vje0315

    vje0315 Fórum mestere

    Sziasztok!
    Nekem most csigalassúsággal haladó csibéim vannak, nem írnak, nem kérdeznek, csibepontot egyik sem küld, viszont az egyiktől kaptam egy pompás virágcsokrot.
    Legszívesebben azonnal megválnék tőlük, de félek, hogy pirosakat kapok helyettük. Ahogy a szívecskés sor betelik, egyesével fogom őket reptetni, ha addig nem változik a helyzet.
     
  16. Marika312

    Marika312 Fórum császára

    Szia Vje, szép estét !
    Leírom Számodra én hogyan csináltam a Csibéimnél. Rövidke bemutatkozó levél, majd megírtam, hogy minden nap tudok neki ajándékot küldeni, -a szintjének megfelelőt- cserébe azt kérem, hogy küldjön nekem csibepont-csomagot. Pontosan leírtam az "utat", hol találja. Eleinte nem érkezett minden nap, olyankor a következő levelem tárgyába beírtam, "csibepont" és egy mosoly a levélben. Volt nap, mikor megvártam míg küldi és utána küldtem én az ajándékát. A mostani Ajándékozási napon kaptak tőlem külön ajándékot is. Az egyik Csibécském néha még napi ajándékot is küld nekem. Aranyos ! Akkor írnak, ha gondban vannak, mert természetesen felajánlottam, hogy bármikor bármit kérhetnek, kérdezhetnek, segítek. Szomszédok keresésében kértek eddig segítséget. Decemberben lettem mentor, második szint vége felé járok (most ismét nem működik a mentor számláló szintje, olvastam a hibában. )
    Javaslom, ha haladnak, minden nap belépnek játszani, irj egy rövidke kérést feléjük, hogy a Mentor munkáját a csibepont csomaggal tudják megköszönni, így szívesebben küldöd Te is minden nap számukra az ajándékot. Én csak a "pirosak" helyett kerestem újakat.
     
    mimi, kisszakács75, missuzy_53 és 5 más kedveli ezt.
  17. HéricsBáró

    HéricsBáró Fórum elő legendája

    Sziasztok . Van egy ötletem amit megosztok veletek. Könnyű csp szerzés céljából .:inlove:
    A virágos taliga , ami óránként 7 csp-t ad , és 10 szer lehet aratni , minden területre raknánk :p
    • Fő farm: 202 darab
    • Szédült szántó: 202 darab
    • Erdei tisztás: 184 darab
    • Kerge kert: 160 darab
    • Kincses sziget 142

    Ez összesen 890 kis terület ami 10 aratással 62.300 CSP ;)
    17 szomszédja lehet mindenkinek, bölcs tölgynél rúna kiváltása +6 szomszéd, azaz összesen 23 szomszéd.
    Ha lebeszéled velük , hogy naponta küldjenek virágos taligát akkor 39 nap alatt megvan.
    Utána csak teli kell rakni , és aratgatni. :inlove:
    Ha valaki , tud ennél könnyebb csp szerzést , akkor írja le .;)

    Ja azt elfelejtettem leírni az elején , hogy ezt , a frissen pár nap alatt felhúzott , magas szintű farmra gondoltam , ha valaki nem tudna mit kezdeni a farmjával.

    Már erről írtam már elég sokat. Ez csak kiegészítés lenne.
    Szóval lehetne erre használni . Szerintem van benne potenciális lehetőség

    Sőt már azt is kitaláltam , hogy ezt megcsinálom. Mit veszíthetek? :p
    Ez is egy fejlődés a gazda szempontjából. Egy taktika , amivel megleped a vetélytársaid .
    Egy könnyed , fél nap alatt megvan , és csak annyi a dolgod , hogy a szomszédok ajándékait bezsebeld , és kirakd utána .


    Napi 120.000 csp
    10 nap 1.200.000
    30 nap 3.600.000
    1 év 43.800.000 csp
    Ennek már van reális értéke szerintem. 7 csp nem sok . De sok kicsi sokra megy szerintem.
     
    Utoljára szerkesztett: 25.2.16
    missuzy_53 és Magdusnéne kedveli ezt.
  18. GA-BI-O-Farm

    GA-BI-O-Farm Fórum császára

    Jézus, ugye ezt most nem gondoltad komolyan , ettől azért Te sokkal okosabb vagy szerintem:music::)
     
    vje0315, _Cygnus_, missuzy_53 és 2 más kedveli ezt.
  19. elsolking

    elsolking Fórummogul

    szólj mielőtt kirakod :) bár nem rémlik, hogy egy piacon lennénk :)
     
    mimi, steve223 és Magdusnéne kedveli ezt.
  20. betjoli

    betjoli Fórumprofi

    Sziasztok!
    A véleményetekre vagyok kíváncsi , van egy jó pár magas szintű állatom és arra gondoltam eladni úgy sem akarom építek belőlük rózsaólakat vagy várjak a levesmester 2 gazdakörire mert úgy emlékszem valamikor szó volt róla.
     
    vje0315 és missuzy_53 kedveli ezt.