Fejlődési taktika

Kategória: 'Törzsasztal', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. |Tamás|

    |Tamás| Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Az új fórumon is folytatjuk az egyik kedvelt topic működését.
    Eddig is sok ötlet, útmutatás érkezett részetekről a gyorsabb fejlődés érdekében.
    Várjuk a rutinos játékosokat a téma életben tartására.
    Aki ír ide az írja le hogy:
    - hanyas szinten van,
    - mit termel,
    - hogyan szokta az eventeket véghez vinni
    - piacon mit/hogy ad el
    - stb. (bármi ami eszetekbe jut).
    Köszönjük az önzetlen támogatást, a segítő hozzászólásokat!
     
  2. gyongyvergazda

    gyongyvergazda Fórum hercege

    Kedves Pharmer gazda és a többi tapasztalt játékos!

    Remek összefoglalók voltak az előző fórumban a különböző tp és csp szerzési taktikákról, piacozásról, bahás praktikákról... Gyanítom, hogy az összeset nem, de ha néhány átmásolódna ide, megörvendenék :). Sokszor böngésztem és böngészném most is :)!
    Köszönet érte!:)
     
    Kuzdern, barbi021951, csopke1 és 3 más kedveli ezt.
  3. gyulaika

    gyulaika Fórum admirálisa


    Szia!
    Remélem, erre gondoltál: a link a régi játéknál volt elérhető! Most nem lehet megnyitni, ezért töröltem!

    Moderáltam a hozzászólást, a linket töröltem, mert használhatatlan./mamarygen
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 21.10.17
    Kuzdern, Zso1964, Rózsakert2005 és 5 más kedveli ezt.
  4. gyongyvergazda

    gyongyvergazda Fórum hercege

  5. BabócaMazsolkája

    BabócaMazsolkája Fórum-zöldfülű

    Üdv!

    Nekem abban lenne szükségem tanácsra, hogy a felhősorok közt van pár, ahova 2x1-es kitehető kellene. Ugye ezt régebben meg lehetett oldani a "A Télapó kis segítői" nevezetűvel, azonban ilyen ajándék már nincs, van helyébe a napozós, de ez nem jó. Bárkinek bármi tippje, hogy lehetne megoldani okosba? ;)
     
  6. kpe59

    kpe59 Fórum elő legendája

    Szia! Telihold event-kor Jack boltjában a Múmiamedvét kell kiváltani, az felhősorra tehető. Ez a legolcsóbb megoldás.
     
    genka53, -zsókica-, gomboc58 és 4 más kedveli ezt.
  7. lukimi

    lukimi Fórum elő legendája

    Szia.
    Szerintem jó a most küldhető Strandklub, az is 2x1-es.
     
  8. kpe59

    kpe59 Fórum elő legendája

    Az nem tehető a felhőre.
     
    anna1950 kedveli ezt.
  9. BabócaMazsolkája

    BabócaMazsolkája Fórum-zöldfülű

    Köszi szépen, látod, erre nem is gondoltam! :)
     
  10. Csocsoovb

    Csocsoovb Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Néhány tipp az eventek minél sikeresebb teljesítése érdekében - a felreppenők darabszámának optimalizálása.


    1. Sokan panaszkodtak már a titokzatos csemetékből nyert tűzifákra, nem jók semmire.
    Cserenapon nagyon sokat lehet szerezni. Például csp -ért is kapható dolgokat adva értük, felesleges dekor elemeinket, stb.
    A csemetegőzös által pedig ezekből a fákból szupertrágyát adó fákat tudunk nyerni.

    2. Sokan lenézik a semmi értékeset nem adó eventeket - holott hosszútávon tetemes mennyiségű szupertrágyát lehet ezekből a feladatokból kinyerni, gazdakörből szintén.

    3. Mozi - ingyen farmarany - hétvégi szupertrágya akciók. Időnként innen is csoroghat mindenki számára egy kis mennyiség.

    4. Kerekkerék - szupertrágya nyeremény. Korábban a trágya után a legértéktelenebb nyereménynek tekintették sokan, ma már másképpen tudunk erre is ránézni.

    5. Élő legenda - rúna kiváltása, és minél több (lehetőleg 30 db) kupa leszállítása.

    6. Mint tudjátok, az event növény letermelése a csatni bónusza miatt már rég nem garantálja az eventhez szükséges felröppenő mennyiség meglétét.

    7. Mostanában előtérbe került a nemesítés, és a szupertrágya használata.
    A nemesítés nem feltétlenül jár együtt szupertrágya felhasználásával, bár kétségtelen: az igazi hatékonyságot a szupertrágyázással kombinálva lehet kihozni a nemesítésből.
    Az ezzel kapcsolatos érveket és kifogásokat már ismeritek, ebben nem mennék bele.

    8. Páncél Pannik használata.

    9. És akkor nézzük meg a dolgot egy új szemszögből is.
    Ha hiányzik még x darab felröppenő, mit tehetünk annak érdekében, hogy készen legyünk az eventtel, vagy minél tovább el tudjunk jutni.
    - megvesszük a hiányzó felröppenőket: ehhez sokat nem kell gondolkozni, tényleg csak FA kérdése
    - jutunk ameddig jutunk: ez is egy lehetőség, sokan valóban így gondolkoznak - ezzel sincs semmi probléma illetve tennivaló
    - szeretnénk megszerezni minél több mindent, lehetőleg minél olcsóbban megúszva a dolgot

    A saját módszerem: nagy érési idejű növények nemesítése az üvegházban, majd ezen növények termesztése az event növények letermelése után. Minél több szupertrágyával rendelkezünk, annál könnyebb a dolgunk.
    Azokat a bónuszokat, amelyek növelik az érési időt, ne használjuk.
    Ha lehetőségünk van rá: komfort termőtalaj, és minden érésgyorsító módszer használata:
    - nemesítés
    - sütik
    - víz, trágya
    - szupertrágya

    Így egy hosszú érési idejű növény érési idejéből bőven faraghatunk, nagyjából 2-2,5 óra érési idő hozható ki.
    3 területen 120 komfort talajjal számolva 3 kör alatt nagyjából 350 felröppenő kihozható. Ehhez pedig maximum 360 szupertrágyára van szükségünk.
    (Nagy érési idejű növény esetén, komfort talajt használva közel 100% a felröppenők aránya.)

    Ennek a módszernek a haszna a következő: ameddig egy felröppenő vásárlás esetén 2 FA, addig ha mindezt szupertrágyát vásárolva intézzük, jóval olcsóbban ki tudunk jönni.
    Természetesen egy tapasztalt gazdának egyetlen farmaranyat sem kell költenie erre, hiszen havonta egy-két alkalommal ez a mennyiség a rendelkezésünkre áll.

    Egy hagyma komfort talajba ültetve és minden földi jóval ellátva nagyjából 2:20 alatt készül el, a felröppenő száma pedig közelít a területek számához. Egy fél nap alatt event végén megszerezhető ezáltal a korábban hiányzó felröppenő mennyiség.
    Ez annyival hatékonyabb a 8 perces rózsánál, hogy kevesebb szupertrágya felhasználását igényli részünkről. (Mellesleg a megtermelt növény is jóval értékesebb a piacon.)


    Nézzük a másik variációt, az egyszerűség kedvéért legyen a neve 8 perces rózsa
    - Két szupertrágya hatásfokát javító termék elfogyasztása (fehér ártatlanság és karácsonyi süti)
    - 2x2-es földön rózsa ültetése
    - víz és szupertrágya felhasználása
    - esetleg trágya (nagy jelentősége nincs elhagyásának)
    - aratás és ültetés folyamatosan, időveszteség nélkül (érdemes figyelni a beérés pontos idejére, és egyből aratni)

    (Nemesítéssel kombinálva akár 8 perc alatt elkészülhet a rózsa - ennek feltétele természetesen az összes idevágó nemesítési bónusz megszerzése a rózsánál - és azok alkalmazása.)

    A fenti módszer egy darab 44 földes terepen 20 körüli felröppenőt produkál (legalábbis full kupa rúna és földenként egy Panni esetén). A minimális időtartam kb. két óra (nemesített rózsa esetén). Tehát földenként és két óránként 20 felröppenő, ami 3 föld használata és 5 aratás esetén napi 300 felröppenőt jelent.

    Az egész folyamat jól követhető és előre kalkulálható. Értem ezalatt, hogy két óra alatt egyetlen tesztföldön kiderítheted, hogy működik-e a módszer a te esetedben, aztán pedig az eredmény alapján dönthetsz, hogy hány földön mennyi ideig alkalmazod, illetve hogy hány szupertrágyáért hány felröppenőt akarsz kapni. Ez tehát egy megfontolandó alternatíva tervezésre képes gazdáknak.

    Akinek nincs full kupa rúnája, vagy nincs Pannija, vagy nincs turbó rózsája, vagy nincs bónuszadó terméke, az valamivel kevesebb napi felröppenőt tud elérni, de még mindig lényegesen többet, mint az egyéb ingyenes módszerekkel. Továbbá a Bahamán a kávé ugyanezzel az eljárással majdnem szinkronban érik a rózsával, és aratásonként további 15 körüli felröppenőt ad. Ez elv minden felröppenős eventnél felhasználható.
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 6.1.15
    zsani_apja, Kuzdern, Zara1970 és 20 más kedveli ezt.
  11. roli00000000

    roli00000000 Rutinos

    Szia Csocso :)
    Nekem alapból 7 perc szokott lenni, lehet, hogy mindig később nézem meg, hogy hol tart, vagy valami, de szerintem inkább 7 perc az a nyóc :)
    Szóval amiért jöttem, hogy kiegészíteném ezzel, én még nem próbáltam ki, de szerintem így megvan a 6 perc is.
    [​IMG]
     
    Gio, rrr723, genka53 és még 1 ember kedveli ezt.
  12. AnkaFD

    AnkaFD Fórumprofi

    Ezeket a koboldokat használja valaki? Olyan sok (CSP-ben mérve) hozzávaló kell nekik, hogy nem tudom eldönteni, megéri-e...
    Boldog aratáson töprengek: egyszer valamelyikőtök (Roli, Shill, Farmer, Lukimi?...) leírta, de persze nem mentettem el.
    Megy a csatnim és a cukkinis. Tehát 1 arany és 4 ezüst szabad: húsvéti, répás kenyér, vaníliás kifli - fahéj a bahán, eventnövény felszaporítás mellett a rendes farmon valami. Mindegy mi? Vagy van jobb is?
     
  13. roli00000000

    roli00000000 Rutinos

    Szia!
    Én ezeket a bónuszokat raknám be a helyedben :)
    Gyémánt: Csatni
    Arany: Cukkinis, Húsvéti leki (30% bónusz mindenre)
    Ezüst: Répás kenyér (20% bónusz földekre)
    Meg még attól függ, mit rakhatsz az ezüstbe, hogy mit ültettél. Itt megtalálod, melyik növényre vannak még bónuszok:
    #3
     
    eviii_mee, zergekutya, rrr723 és 2 más kedveli ezt.
  14. AnkaFD

    AnkaFD Fórumprofi

    Ezek szerint jól taktikáztam... Köszi a megerősítést.
    Javasolhatom, hogy a Bónuszlexikont a szükséges rekeszhellyel egészítsék ki a készítők?
     
    -vadocka70- kedveli ezt.
  15. lukimi

    lukimi Fórum elő legendája

    Szia.
    A cukkinis nem oké mert nem mindenre hat, helyette: Tavaszikoszorú. Tehát ha növényt is vet csatni, tavaszi és húsvéti mindenre 30-30% és a répás ezüstbe. Igaz, hogy a cukkinis 60%-ot ad viszont nem hat a kergékre (csakis a földekre) amely ha tele van kütyüvel igen nagy veszteség ezért jobb a tavaszi-húsvéti sőt, ha valaki mamutfákkal pakolta meg területeit a cukkinis arra sem jó.
     
    eviii_mee, újfarm53, Sali~*.* és 4 más kedveli ezt.
  16. dereret

    dereret Fórumőrült

    Ha nálam a gyémántban csatni van, akkor mindenhol növényezek, és nincs kint egyetlen fa sem. Csak 1x1 és a kütyük. Ilyenkor viszont csatni-cukkini-húsvéti-répás.
    Ha a gyémántban ananászos van, akkor mindenhol fák és kütyük, és ilyenkor ananászos-húsvéti-tavaszi.
    Elég drága mindenféle termék akár vesszük, akár magunk állítjuk elő, hogy csak részben élvezzük a hatásukat.
    Ha a szigeten terményes vagy ól néhanapján kikerül, akkor az esti nagyaratás után kidobom az egyik arany rekeszből a terméket és megeszek egy 10 %-os terményes ólak érésidejét csökkentőt. Így reggel egyszerre tudom aratni a bagoly-varjú-sárkánnyal ezeket az ólakat is a fákkal-kütyükkel együtt.
     
    újfarm53, HéricsBáró, Meellcc és 6 más kedveli ezt.
  17. lukimi

    lukimi Fórum elő legendája

    Nekem is sokáig ez volt a felállás, de mióta a 2 kerge darabonként ilyesmit ad: 178e Tp és 150 e körül, a 2 majdnem teljes mamutos terület 204 e és 180 e, nagyon is a tavaszi kell, cukkinissel ez nem jöhetne össze. Igaz, mire az ember megszerzi a mesterséget sok sok milla csp rámegy de utána szüret. Ja és én már a főfarm területeken nem aratok.
     
    Utoljára szerkesztett: 18.9.14
    újfarm53, Sali~*.*, genka53 és 2 más kedveli ezt.
  18. AnkaFD

    AnkaFD Fórumprofi

    Nagyon szépen köszönöm. Pék és lekvárda már 5-ös szintű. A természetgyógyász csak 3-as, ott sosincs elég gyógyelixír. Az alkimista is csak most lett 4-es, igazából nem látom sok hasznát egyelőre. A virágkötészet már a 3-as vége felé jár, de eddig nem sok energiát fektettem bele, pedig drót van: nemcsak egy csokorra, de egy kerítésre való is. Azt hiszem, most ráhajtok: cél a tavaszi koszorú!;)
     
  19. -vadocka70-

    -vadocka70- Fórum parancsnoka

    sziasztok :)

    eddig nekem is csatni ,cukkinis és Húsvéti volt a felállás és persze répás kenyér , de amióta tavaszi koszorút tudok gyártani , azóta a cukkinis helyett azt teszem .

    Huu nagyon megdolgoztam, hogy elérjem a virágkötészet5. szintjét , mert de megérte :)Mire a 4. szinten végig vergődtem , befontam egy párszor a hajam :)
     
    újfarm53 kedveli ezt.
  20. lukimi

    lukimi Fórum elő legendája

    Szia.
    Én sem foglalkoztam a virágdával nagyon sokáig, ennek eredménye lett a közel 40 ezer virágdrót ami aztán nagyon jól jött. Én és sokan mások az esküvői dógokat vettük a virágda fejlesztéshez, 4 fajta van és mindíg azt amelyik a legolcsóbb vagy amelyikkel a legjobban lehet haladni, pl az esküvői kitűző a piacomon jelenleg 1300 csp én ezt "akkor" sok ezer csp-ért vettem. Nem szabad lekicsinyelni az esküvői kitűző kevés pontját mert viszont a legolcsóbb és tömegesen lehet venni. Ha tudtad, elnézést a fecsejért.:)