Visszajelzés Fontos Unity technikai teszt 24-órán keresztül - csevegő

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 20.11.20.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Farm_Tadity_

    Farm_Tadity_ Fórum veteránja

    Hogy egy kis jó is legyen, a rossz mellett. Előrebocsátom ez csak az ÉN véleményem. Összességében nézve a dolgokat, nálam ma is rendesen működik minden. Arattam vetettem, felhőt szedtem, vásároltam, sőt egy tenyésztés is próbaként kipróbáltam. Legalábbis eddig jó. Végül is a tervezők nagy munkát végeztek, ami elismerésre méltó. Ráadásul az utolsó előtti órában álltak neki a fejlesztésnek, pedig tudható volt már régóta a flash megszünése. Végigolvastam a fórumot. A felsorolt hibák nagy része véleményem szerint, a megszokottól eltérő működés, a gép helytelen beállitása, vagy egyes ritkább esetekben a gép elavultságának a következménye. Ezért először azt kellene tisztába tenni, hogy melyiket mi okozhatja. Az Unity hibája, vagy esetleg más. Mielőtt elküldenétek melegebb éghajlatra, folytatom. Természetesen rengeteg hiba van. Hogy nem jelennek meg tárgyak, hogy nem lehet belépni, hogy nem lehet egyik részről a másik részre átlépni, lefagy, a területek és felhők aratása, vetése, eltűnő tárgyak stb. Hogy egyik belépésnél csak az üvegházba lehet belépni, másik belépésnél meg csak a nemesitett növények rublikáihoz. Szóval sok a hiba. A tervezők sajnos inkább a csili-vili kinézetre törekedtek, és jelentéktelen dolgok megjelenitésére. Ezekre több időt forditottak mint a tényleges működésre. Először a hibátlan működést kellene elérni és utána jöhetett volna a csili-vili kinézet. Fontos funkciók kikapcsolásra kerültek, de jelentéktelen információk megjelenésére időt forditottak. Csak egy példa. Nem tudom kit érdekel, pl. hogy ajándékküldésnél kiirja hogy melyik gazda hanyadik szinten van. Mert szerintem ez felesleges. De az fontos lenne, hogy minden egyes ajándékküldés után ne ugorjon vissza a teljes névsor elejére és keresgetni kelljen újra. Ha mindenkinek azonos ajándékot küldök akkor maradjon már ott a névsor, és folyamatosan tudjam küldeni. Az idő sokat számit, és a játékra abból van sajnos a legkevesebb az embernek. Akkor nem kellene még azt is megröviditeni felesleges kattingatásokkal. Vagy a növények, fák kinézete. Fontos, hogy az ember lássa hogy milyen stádiumban van a növény fa, ne kelljen rámenni és megnézni. Vagy hogy a vadaskertben az állatok beértek vagy sem le kell-e szedni vagy nem. Szóval fontos dolgok elvesztek, jelentéktelen dolgok megjelentek. Fontos lenne, hogy bármilyen böngészővel és géppel lehessen játszani. Vagyis majdnem mindegyikkel. Mert arra is figyelni kellene, hogy vannak kispénzű emberek akiknek esetleg nem telik új gépre, vagy az újabb operációs rendszerre (win10). Igy win7-tel játszanak. Sokan játszanak pl. olyanok akiknek csak ez a szórakozásuk van. Vagy van aki nem tudja megtanulni az újabbat (elnézést ezért) , igy örült, hogy azon ami van tud játszani. Ez is egy fő szempont kellene legyen. Vagy, pl. ha egy rövid időre itt hagyom a gépet kilépés nélkül, vagy bejövök ide a fórumra olvasni, akkor vissza tudjak lépni a játékba. Amennyi idő alatt ezt a hozzászólást megirtam már nem tudok a játékba visszalépni, mert egyik területre sem enged be. Csak a hajót látom, de a baha területre nem léphetek be. A térképet látom de a főfarmra nem léphetek be, a városra bemegyek de a piacra már nem tudok belépni. Csak a játék újrainditásával lehet újra használni. Persze kilépés nélkül mert kilépni azt nem lehet. Hiszen nem mutatja a kilépés gombot, vagy ha mutatja nem lehet rálépni. Szóval sok a hiba főleg olyanok amik bizony fontosak lennének. De nem részletezem tovább, bár bőven irhatnék még sok mindenről. Száz szónak is egy a vége. Bár sokak számára játszható a játék úgy-ahogy, de én a részemről az első próba után többet vártam volna. A hibák nagy része nem lett kiküszöbölve, maradtak, sőt szaporodtak. Csak reménykedni lehet abban, hogy a végeredmény minden játékos számára elfogadható lesz.
     
  2. Wolf[Black]

    Wolf[Black] Fórum admirálisa

    Sziasztok!
    Szia!
    Azért ez nem így van. Hiába vége a támogatottságnak, attól, különböző platformokon továbbra is lehet futtatni az Flash-t. Ahogy az Internet Expolert is tudod futtatni a mai napig, úgy az Adobe-t is fogod tudni. És már külföldi fórumokon erről napvilágot látott (és itt is, csak törölni kellett) hogy hogyan is oldja meg a BP a flash verziót. Úgy ahogy az összes játékánál, a letölthető böngészős kliens formájában. Tehát, az hogy vége a Flash-nak nem helytálló, mivel bármelyik cég, saját Önerejében tudja továbbra is futtatni. Az Adobe a támogatottságát szünteti meg, de ettől függetlenül bármelyik cég használhatja tovább ameddig csak akarja, és saját Önerőből addig üzemeltetheti, ameddig csak akarja. Kérdés, meddig éri meg az adott cégnek.

    Most pedig jöjjön az Én véleményem az egészről.
    Hosszú és kicsit szakmai megközelítésben írom le a véleményemet.

    Az Adobe Flash megszüntetéséről már 2015-ben voltak bőven hírek, sejtések, hogy hamarosan ennek vége. Elég hosszúra sikeredett a megszüntetési időszak, hiszen csak 2017-ben jelentették be hivatalosan. Sokat halaszgatták ezt a bejelentést. Ez a bejelentés 2017-ben tehát hivatalossá vált. Az Adobe 3 évet adott hivatalosan minden játékfejlesztői cégnek, hogy a játékát írja át másik játékmotorra. Nos, most itt vagyunk annak a bizonyos 3. évnek az utolsó 1 hónap és pár napjában. Tehát, mostanra a játéknak már réges rég hibamentesen kéne futnia, és réges rég a teszteknek el kellett volna kezdődnie. Még 2019. decemberében. De ennek ellenére, még csak most van! Ez ordbitális nagy hiba.

    Nem vagyok egy negatív ember, de ez szakmai szempontból szégyen. Ha 3 fejlesztő lenne (de gondolom több van), akik 2017 óta elkezdték volna a játék alapjait, már 2019. nyárra kész kellett volna lenniük. Hiszen ennyi a reális idő a megfelelő fejlesztési idő erre a játékra. Aki jelen van a játékiparban, nagyon jól tudja, hogy 2-3 év alatt olyan játékokat húznak fel, amelyek már 60+ GB tárhelyet foglalnak. Story móddal, multyplayer móddal, sorolhatnám. Ez egy farmos játék, hiába sok elemmel, akkor se olyan komplex hogy ne lehetett volna 2017 óta ezt megcsinálni normálisan. Közvetlen ember vagyok, és leírom kerek perec: ezt nagyon elszúrták.

    Nem tudom mi lehet a háttérben. De vagy nincs megfelelő munkaerő, vagy későn találtak megfelelő munkaerőt (vagy átképezték a Flash írókat Unity fejlesztőkké), vagy a büdzsé véges [amit kétlek], vagy egyszerűen a csapat változott meg a háttérben és borzasztóra sikeredett. Nekem senki se magyarázza meg azt, hogy 2017 óta ezt a játékot nem lehetett megcsinálni normálisan. Aki ismeri a mostani magyar fejlesztőket, egy háromfős csapat nagyobb játékokat hoz létre 2 év alatt... Tehát bőven volt ideje a FARMERAMA csapatának megcsinálni ezt a játékot normálisan.

    Nulla optimalizáció, nincs rendesen csomagokba foglalva a kódok, sorolhatnám. Billiónyi (direkt nem milliónyit írtam...) hiba van. November 4.-től konkértan alig változott valamit! Sajnálom, de ez akkora hanyagság hogy 20 nap alatt konkértan semmi értelmeset nem csináltak az Unity-val, hogy az már nekem kínos! Ez egy az egyben csak a játék fejlesztői csapatának a műve.

    Összecsapott, nem átgondolt, teljesen optimalizálatlan valami. De játéknak jelen formájában nem nevezhető. Hiába van fontossági sorrend, ha 20 nap alatt nem tudtak 3 órát foglalkozni azzal, hogy az ikonokon módosítsanak 1px height-t (magasság) hogy ne legyen homályosok az ikonok, akkor nem is lepődök meg már semmin.

    Az meg már az utolsó csepp a pohárban, hogy a magyar csapattal mit csinálnak. Azon se csodálkoznék ha beadnák a törülközöt. Mivel mindennek van egy határa.

    Kezd teljesen elmenni a bizalmam ezzel a játékkal kapcsolatban. Ezzel meg elérték bőven a játékosoknak a haragjait. De hát kiharcolták maguknak, vállalják is a felelősséget!
     
    Utoljára szerkesztett: 25.11.20
    vihence, Bonzó1945, ursa11 és 19 más kedveli ezt.
  3. Oldfox

    Oldfox Junior szaki

    Sziasztok!

    Azt írjátok, ha lehet mindenki reagáljon a Unity verzióval kapcsolatban.
    Egy szóval: RETTENETES!!!
    Az eddigi reggeli Farmos munkálatok 25 percig tartottak (kényelmesen), a ma reggeli 84 perc volt, pedig csak a legminimálisabb teendőket végeztem el.
    Egy korábbi hozzászóló is írta, felesleges a sok csillogás-villogás, a gyors hozzáférésen kellene agyalni, a csillogás ráér, ha már minden funkció tökéletesen működik.
    Ha a jelenlegi állapot nem javul meg drasztikusan, félő, hogy rengeteg játékos abba fogja hagyni a játékot.

    Üdv: Oldfox ID: 27909349
     
    Bonzó1945, vm68 és gazdagnő kedveli ezt.
  4. zebrina04

    zebrina04 Kivételes tehetség

    Nekem egy nagy probléma jelentkezett.
    A világítótoronynál ki van rakva egy csomó Tökszüret és Édes nyári ajándék kitehető. Ezek minden reggel több millió TP-t jelentenek nekem. A ma reggeli aratásnál egyiket sem lehetett betakarítani és nem is mutat semmit, ha rákattintok, csak a kitehető nevét. Ugyanezeket a dekorokat más területen gond nélkül betakarítottam.
    A többi kitehető, pl. gombakunyhók, simán betakaríthatók voltak ugyanott.
    http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=359tokszuret.jpg

    Gazda: zebrina04 ID: 11335788
     
    Utoljára szerkesztett: 25.11.20
  5. kovacstne

    kovacstne Fórum császára

    Sziasztok! Van itt még munka rendesen.A síma pörik nem működnek,a ládák nyitogatása egy őrület!! Na lesz ez még jobb is.Kitartás!!!!!!!!!!
     
    jófarmerlány kedveli ezt.
  6. Ninett79

    Ninett79 Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    A piac teljesen meghalt. Csak forog a virág fél órája....
    Chrome-ról játszom.
     
    jófarmerlány, kovacstne és magdi06 kedveli ezt.
  7. tarkacica

    tarkacica Fórum-zöldfülű

    Sziasztok.Számomra eddig inkább negatív mint pozitív ez a játék verzió.A legnagyobb gondom hogy úgy tűnik nem működik a double click az egeremen(de csak a Farmeramán,egyébként nincs gond vele).A farmom túlnyomó része kitehető dekorokból áll,eddig elég volt egy kattintás az aratásukhoz(a fent írt dupla klikk gombbal) most viszont kétszer kell kattintanom hiába van gamer egerem,nem tudom kihasználni a funkcióit ezáltal rengeteget lassult az aratásom sebessége is.A piac még ami nem tetszik,nem a sebessége hanem a felépítése miatt.Mára ki is hagytam az ottani "bogarászást".
    Ha valakinek van ötlete a dupla katt megoldására ne tartsa magában. :)
     
    CoraQueen és *csepi012 kedveli ezt.
  8. magdi06

    magdi06 Fórum elő legendája


    Lépj ki, majd később vissza! Nekem igy sikerült ott is learatni.Sok szerencsét.Hát ha segit.
     
  9. Galadriel

    Galadriel Fórum császára

    Szép napot
    A reggeli aratás irdatlan hosszúra sikeredett. Többször behalt a játék, fehér böngészőlap látszott.
    1. A tojástartót kézzel szoktam aratni a bónuszok optimális kihasználása miatt. Ez most katasztrófás volt. Lejártak a baglyok, és végül géppel szedtem le, bukva egy csomó tp-t.
    2. Nem szeretem az animációkat használni, mert a folytonos nyüzsgéstől megfájdul a fejem, de most muszáj, mert nem látom az érttséget.
    3. A területváltásoknál, ha 2.-szorra léptem be valahova, akkor jött a fehér lap....
    Ha ez nem változik lelépek. Nem akarok idegbajt kapni, és kizárólag a játék miatt nem kívánok több százezres beruházást tenni. A melómhoz jó a masinám, sőt minden máshoz is. Nem fogok emiatt vízhűtéses erőművet üzemeltetni..
    Teljesen igaza van Farkasnak, sokkal jobban és sokkal hamarabb fel lehetett volna készülni a váltásra.
     
    jófarmerlány, Imi*, -Anyu- és 4 más kedveli ezt.
  10. csabesz311

    csabesz311 Járnitanuló

    Sziasztok... Ezt nem hiszem el, nem lehet játszani, Semmire nem reagál, nem lehet dobozokat sem nyitni, a piac grafikája nagyon de nagyon rossz, a kerek kerék irtó rossz, semmi sem jó, az ember kedve elmegy az egésztől. Igy nem lehet valami mást találjanak ki és
    KAPCSOLJÁK VISSZA A FLASH PLAYERT , legalább addig lehesen normálisan élvezni a játékot amig lehet.....
     
    Leho69 kedveli ezt.
  11. zsjudit

    zsjudit Fórum bárója

    ismét itt. lehet valakiknek jobb lett a játék ennek örülök! de nekem a tegnapihoz képest ami borzasztó lassú volt most a baha 2 területén kívül sehova nem tudok belépni! a barikák talicskáznak betöltődik a 100% és annyi.alig várom a 2 órát!
     
  12. kelemeny

    kelemeny Fórum veteránja

    Ez a mostani "unity" verzió olyan, mintha tollastól árulnák a csirkét a boltban!
    Félig sincs készen !
    A már jól bevált dolgokat, gondolok itt a piacra, ajándékküldésre, hirtelen ennyi, miért kell erőszakkal megváltoztatni.
    Ha ez ilyen eszetlen marad, sokan fogjuk abbahagyni a játékot.
     
    Bonzó1945, ursa11 és *csepi012 kedveli ezt.
  13. LaraCroft84

    LaraCroft84 Fórum-zöldfülű

    Sziasztok!
    A világítótorony területen az Alap szezontrófeám arathatatlan kézzel, mert ha ráállok, csak az a nagy buborék jön be, amin a neve van, és nem lehet tőle rákattintani. Próbáltam máshova tenni, de áthelyezni sem lehet, mert azt sem érzékeli attól az ablaktól.
    De más területen is vannak nehézségek a képernyő felső részében elhelyezett dolgokkal, mert azokat is nehéz aratni. Egy fát is csak nagy nehezen sikerült, mert az információs ablak akadályozza. Erre van valami trükk vagy megoldás, hogyan lehetne betakarítani? Előre is köszönöm!

    Gazda: LaraCroft84ID: 6375281
     
  14. csabesz311

    csabesz311 Járnitanuló

    Kapcsolják vissza már azt a flash playert most,,,,,,
     
    Ribiszke kedveli ezt.
  15. Ninett79

    Ninett79 Fórum elő legendája

    Akkor se sokáig élvezhetjük. Sajnos ez lesz. A Unity.... :(
     
  16. zanzivál

    zanzivál Junior szaki

    A piac sem működik, trágyát szerettem volna vásárolni, de bakfigy.
     
  17. edina242

    edina242 Fórumszaki

    Sziasztok!
    Nekem nincs sok problémám ezzel a verzióval, sőt örültem is, ennek a "próbának", mert mozilla böngészőben a régi már használhatatlan. Folyamatosan feketén villogott a képernyő, vagy volt, hogy fehér volt az egész, nem lehetett semmit csinálni.
    Az új verzióval a tapasztalataim: nekem nem fagyott le, nem töltött sokáig, chrome-ban és mozillában is egyből be tudtam lépni, és tudtam gazdálkodni. A friss híreknél hiába megnyitom mindet, nem tűnik el a piros jelzés. Ma reggel mikor átléptem a bahára, a farm képe jött be, és nem lehetett semmire kattintani, illetve a dekoroknál nem mindig jelzi, ha aratható. A pörgetések működnek, ládákat tudok nyitni. Néha az aratásnál kicsit lassan reagál, de használható. Ajándékküldésnél zavaró az új megjelenítés, feleslegesnek találom hogy a gazdák szintje ki van írva. A piacon tetszik, hogy a farm és a baha külön lett szedve, vásárolni is tudtam rendesen! Nekem nincsenek nagy problémáim, gondolom ami nem működik, az is javítva lesz előbb utóbb.
     
  18. Alababa82

    Alababa82 Fórum-zöldfülű

    Nem tetszik ez a Unity. Lassú!!!! Mobilról, gépről használom. Nagyon elegem van, hogy 10-15 perc mire használható a játék.>:(>:(>:(>:(
     
    *csepi012 kedveli ezt.
  19. zanzivál

    zanzivál Junior szaki

    Jééé! Amit nem tudtam a Világítotoronynál megcsinálni kb. 2 órával ezelőtt, hogy áthelyezem a dekorokat máshova, mert ott útban volt, most simán sikerült. Hurrá.
     
  20. Ayrin67

    Ayrin67 Fórum mestere

    Sziasztok! Egyenlőre nagyon idegesítő az új verzió!!A ládák nyittása,a paszuly,a szerencsekerék,a piac katasztrófa!!!!!!Lehet,hogy jobb lesz valamikor,de szerintem sok játékos abba fogja hagyni!!!!!
     
    kovacstne kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.