Gazdák Észak-Magyarországról!

Kategória: 'Ki kicsoda? - A gazdák', témanyitó: Csocsoovb, témanyitás ideje: 20.9.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. Fatther

    Fatther Fórum admirálisa

    Süllyed, reggel megy a csatni !!!

    További szép napot kívánok mindenkinek.
     
    SzuperTájfun kedveli ezt.
  2. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Kopi, rosszkor voltál, rossz helyen....az én szemszögemből.
     
    SzuperTájfun kedveli ezt.
  3. Koppi

    Koppi Fórum elő legendája

    Szerinted. Szerintem meg épp jókor érkeztem..:):)
    Csak közben nicket változtattam. A bubo egyébként meg is érdemli, mert ott kevés cucc van az előre jutáshoz...:)
     
    Utoljára szerkesztett: 22.9.14
    SzuperTájfun kedveli ezt.
  4. Tündi1001

    Tündi1001 Fórum parancsnoka

    Ajka Már láttam elkéstem.
     
    SzuperTájfun és Csacskamacska kedveli ezt.
  5. Koppi

    Koppi Fórum elő legendája


    Köszönöm, Koppi2 nevében..:)
    Esetleg Te nem szenvedsz valamilyen Mesterségek Völgyében előállított termék hiányában?
    Segíthetek.
    Természetgyógyász 4. Pék 4. Virágkötő 4. Lekvárfőző 5. szintjénél tartok....:)
     
    SzuperTájfun kedveli ezt.
  6. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Vigasztaltam magam, csatni helyett ettem egy kis sült pipihúst és szilvás gombócot. Ezeknek is hozamnövelő hatásuk van, a kilóimra hatnak.xDxD
     
    SzuperTájfun, Tündi100 és PityuGeri kedveli ezt.
  7. Tündi1001

    Tündi1001 Fórum parancsnoka

  8. PityuGeri

    PityuGeri Fórummogul

    Ez az utcás dolog is elég érdekes :D Mi amikor a Szeles utcából elköltöztünk, hát csak néztünk, anya sose tudta megjegyezni hogy "Milyen utcában lakunk? Ja, nem is utca, körút! xD " Holott Miskolcon körút állagú utca tuti nincs... csak a miénk el lett nevezve Felsőruzsin körútnak. Na én itt élek 12 éve :D Régen Bokányi Dezső út volt, hát még mindig jobb a Felsőruzsin akkor, én könnyebben megjegyzem hogy Felsőruzsin krt. 5. mint hogy Bokányi Dezső 5. :D

    Így néz ki az utcánk, ezért körút a körút :
    [​IMG]
    Elég amatőr rajz, tudnék jobbat is, de ez most egy ilyen félperces.
    Van egy kis kanyar, az 1-3 után be kell hozzánk jönni az 5-höz és visszafelé van a 7 majd a 9 az úton megy tovább lefelé.
    Az üres terület parkoló :D
     
    Utoljára szerkesztett: 23.9.14
  9. Koppi

    Koppi Fórum elő legendája


    O.K. megnéztem a guglin...:)

    Nálunk viszont teljes körutak vannak. Azaz, ha elindulsz rajta előre, ugyanoda érsz vissza ahonnan elindultál. Közben 7-8 km.-t teszel meg...:)
     
    SzuperTájfun és PityuGeri kedveli ezt.
  10. PityuGeri

    PityuGeri Fórummogul

    Igen, lehet a gugli mapsz jobban magyaráz, de szerintem az enyém se áll távol a valóságtól :D

    Na az már körút! :D
     
    SzuperTájfun kedveli ezt.
  11. Koppi

    Koppi Fórum elő legendája

    Most én is hozok a városkámból, egy kis nézni valót...Ha van 14 perced érdemes végig sasolni...:)
    Van egy kis szöveg is benne, de ettől még végig lehet nézni...
     
    SzuperTájfun, Tündi100 és Tündi1001 kedveli ezt.
  12. PityuGeri

    PityuGeri Fórummogul

    Én most csak gyorsan végigpörgettem... nem hittem volna hogy ilyen jó kis város Hbmny :D
     
    SzuperTájfun és Tündi1001 kedveli ezt.
  13. onagger52

    onagger52 Fórum császára

    Én úgy harminc éve voltam az ajkai üveggyárban gyárlátogatáson. A gyár bejáratánál lévő tér olyan kicsi volt, hogy a busz alig tudott megfordulni. Mikor bementünk megcsodáltuk az üvegfúvókat, nehéz de szép mesterség az övék. Aztán ahol csiszolták az üvegeket olyan sűrűn voltak a gépek, hogy csak na! Mikor kérdeztük, hányan dolgoznak a gyárban, azt mondották, úgy 1200-1300 fő a létszámuk. Csodálkoztunk. Ilyen kicsi helyen? Persze a mi vegyipari gyárunk nagy területű volt, ahhoz voltunk szokva. :)
    Több osztálytársam volt ajkai. Ők bejártak naponta a technikumba. Aztán az alukombinátba mentek dolgozni. De ma már az sincs meg. :( Más idők járnak. Vége van majdnem a magyar ezüstiparnak (alumínium). Csak a könnyűfémművek vannak még. Kohó nincs, timföldgyár nincs. A szükséges timföldet külföldről hozzák be. Pedig 15-20 éve 800ezer tonnánál is többet termelt az ország.
    Rég volt...
     
    Utoljára szerkesztett: 22.9.14
    SzuperTájfun, jammm70 és Tündi1001 kedveli ezt.
  14. Fatther

    Fatther Fórum admirálisa

    Szia Tihamér, örülök, hogy "látlak".

    Az Üveggyár előtti tér, most is olyan kicsi, mint 30 évvel ezelőtt.xD
    Való igaz, ahogy írtad, Ajkán volt a legnagyobb timföldgyártás, amit kivittek keletre, majd visszahozták alumíniumként, amit újraolvasztottak - tudomásom szerint -, hogy benne legyen "A"-fémjel.
    Rég volt, talán igaz sem volt. Aztán jött egy homopoliticus, aki a gyárlátogatás végén állítólag azt mondta, hogy felesleges ide ennyi kohó. Másnap elkezdték őket lebontani, több száz/ezer család megélhetését veszélyeztetve, de ez sem akkor, most meg már főleg, nem érdekel/t senkit sem.
    Ipari tanulóként dolgoztam ott, még a '70-es években, de a szakiskola végeztével nem volt kedvem visszamenni sem oda, sem a többi helyre, ahol tanulóként dolgoztam, többek között a Hőerőműben és a Videotonban sem, ill. rövid ideig a GYVG-nél.
    Szinte végérvényesen búcsút intettem tanult szakmámnak - gépszerelő -, de azt hiszem nem bántam meg, jó mestereim voltak, s amit megtanultam tőlük, a mai napig tudom kamatoztatni.

    Kopi, köszönöm szépen, nem kérek semmilyen ellenszolgáltatást sem, valamennyi mesterséget űzöm, a pékséget és lekvárságot a legmagasabb, a többit közepes szinten.
     
    Utoljára szerkesztett: 22.9.14
    SzuperTájfun és Tündi100149 kedveli ezt.
  15. PityuGeri

    PityuGeri Fórummogul

    Jó reggelt mindenkinek!
    Kihelyeztem az utolsó hordóim is, holnap reggel végzek az eventtel aztán kiaranyazom azt a két ládát, hátha lesz óra benne :)
    De előtte... tegnap 6 órám volt mert elmaradt a 2 angolom jeeeee :D Viszont ma 7 órát kell túlélnem ami legalább 2 dogát tartalmaz (eddig annyiról tudok) .
    Szép napot mindenkinek! :)
     
    Utoljára szerkesztett: 23.9.14
    Csacskamacska és Tündi100149 kedveli ezt.
  16. onagger52

    onagger52 Fórum császára

    Remélem túlélted a mai napot. Ha nem, akkor a dogáknak vagy a lányoknak köszönhető?
    (Egyébként az innen való távolmaradás csak a halotti bizonyítvány személyes bemutatása után engedélyezett! :p )
    Jó napot mindenkinek!
     
  17. PityuGeri

    PityuGeri Fórummogul

    Szerencsére az egyik doga el lett tolva a hét utolsó órájára :D
    A másik pedig már ki is lett javítva, valamiért az egyik feladatra csak 7 pontot kaptam a 8-ból... de hát nem baj, a fizika ötös mindig jól jön :D Ja és nem tudom már ki mondta, talán Csacska, hogy készüljek mert be kell számolni a kirándulásról majd valami fogalmazásban vagy dogában. És tényleg! Tegnap osztályfőnöki órán 13+1 kérdést kaptunk a kirándulásról és azt mondta ofő, hogy aki max. pontot (legalább 13) ér el, az kap töriből egy ötöst. Én voltam az egyetlen aki ötöst kapott, egyet nem tudtam, de a +1 megmentett :D Volt egy kérdés ahol tippeltem, az volt a legnehezebb, de sikeres volt a doga :)
    Aztán megjött az a tegnapi matekdoga amit mint mondtam valami iszonyú lett... hát... hármas. Nekem iszonyú, nem tudom ti hogy vagytok vele :D

    Itt a mai termés e-naplóból :
    [​IMG]
     
    Utoljára szerkesztett: 23.9.14
    Csacskamacska kedveli ezt.
  18. Gobio55

    Gobio55 Fórum hercege

    Éééén voltam az a sötét lelkű, aki megjósolta a dogát. A Tiszántúli gazdáknál #455-ben. Igaz, ott a rendes nevemen szóltam hozzá, itt meg csak a tartalékon. De azért páran így is megismernek. A matek hármas van akinek jó, másnak nem annyira. Én sem örülnék neki. De van idő kijavítani szebb jegyre.
    További szép napot!
     
    SzuperTájfun és PityuGeri kedveli ezt.
  19. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    No, látod Pityuri, jó az "öreg" a háznál, megmondja előre, hogy mi következik. A tapasztalat sokat jelent, így volt az a mi fiatal korunkban is. Tihamér, bocsi az "öreg" szóért!
    Ezek a szigorú tanárok, számon kérnek mindent, de nem kitolásból, csak azért, hogy tanuljatok, okosodjatok! Annak a hármasnak a kijavítása meg sem fog neked kottyanni!:)
     
    PityuGeri kedveli ezt.
  20. Fatther

    Fatther Fórum admirálisa

    Sziasztok !

    Az iskolai érdemjeggyel kapcsolatban az egyik tanárom "szlogenje" jut általában az eszembe:
    - Ötösre (jelen esetben matematika) a könyv írója tudja az anyagot, négyesre a tanár, a többin pedig a diákok osztoznak".
    Egyébként is a hármas még mindíg egy stabil jegy, még ha "billeg" is, - szerintem - az arany közép út "megtestesítője" . Ne csüggedj, messze van még a félév, ki lehet azt javítani:oops:, sőt a fizikától sincs "elmaradva" a megengedett 1-2 érdemjegy különbséggel.
    Egyébként a dolgozatírásnak is meg van a maga szépsége, mert nem mindenki tudja magát verbálisan kifejezni, inkább írásban. Bár ez esetben lényeges a helyesírás, s adott esetben az anyag "bemagolása", amit sosem szerettem, de a munkám mégis rákényszerített.

    További szép estét, jó játékot, jó tanulást és pihenést kívánok mindenkinek.
     
    Utoljára szerkesztett: 23.9.14
    Tündi100149 és PityuGeri kedveli ezt.