Gazdák Észak-Magyarországról!

Kategória: 'Ki kicsoda? - A gazdák', témanyitó: Csocsoovb, témanyitás ideje: 20.9.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. PityuGeri

    PityuGeri Fórummogul

    Most jut eszembe, nem is úsztunk meg olyan dogát amit terveztem... a fizikát és a nyelvtant megírtuk, az infót felejtettem el, az lett átrakva péntek 7.-re :s Jó lesz a hét vége!

    És valóban! :D Nem számítottam rá, de hát ez volt az első kirándulásom az új ofővel, az előző kettő nem íratott ilyesmit... de amikor bejelenti ofő hogy csak egy ember kapott ötöst és ki az és kérdi ki az és mindenki már ordítja be hogy Pityu... hát kívánom mindenkinek azt az érzést [​IMG]

    Nem is az ő hibája hogy most nem lett a legjobb, nem készültem fel rá rendesen, meg fájt is közben a fejem, az áram is elment miközben írtuk... megbocsátható, tavaly annál a boszorkánál aki "tanított" ennél rosszabb jegyekhez szoktam hozzá, szóval még így is örülök hogy a "rossz" dolgozatom "csak" hármas :)

    Ez a szlogen ugyan nagyon poén, de a bizonyítványom szempontjából inkább passzolnám :p
    Én úgy vagyok vele, amíg a dolgozatom legalább hármas, addig baj nincs (kivéve ha geometria vagy biológia - ott elmegy a kettes is szódával, de a biosznál igyekszem hajtani ahogy lehet) .
    UTÁLOK felelni - írásban mindig is jobban ment, a helyesírás piskóta (holnap megyek versenyre, lehet nekem drukkolni - bár veretlen vagyok 5 éve az évfolyamomon :D ) , bár idén már feleltem angolból kétszer ötösre, meg földrajzból négyesre, nem olyan rosszak ezek szerintem, de ez a két tárgy olyan, hogy kirázom a kisujjamból (na jó, föcin azért keresni kell néha a szavakat de addig húzom az időt valami ahhoz kapcsolódóval) . Olyanból felelni viszont hogy töri vagy biosz... sohaaaa! Most István királyt meg Gézát vesszük, könnyű, de én nem szeretek felelni, ilyenből meg pláne nem. Majd a 20. századhoz ha elérünk akkor talán bedobom magam néha, addig imázok hogy ne rám kerüljön a sor :) Képzelhetitek, hogy betojtam, mikor föcin kellett felelnem :D Az akkori szülinaposunk felelt négyesre és azt mondta a tanár hogy na akkor aki 4-gyel utána jön, na Szabó, gyere! Mondom zsír... xD

    Mára ennyi elég, holnap 8 tárggyal kell megküzdenem plusz a helyesírás versennyel, de jó oldala, hogy ezen a héten se megyek így úszni! :D Minden szerdára kerítek valami iskolai igazolással járó programot és már is a +2 tesi megúszva (hogy stílusos legyek xD ) .
    Jó éjt! :)
     
    Tündi100149 kedveli ezt.
  2. onagger52

    onagger52 Fórum császára

    Tanszékvezető egyetemi tanár mondotta Miskolcon:
    Az ábrázoló geometriát csak az Úr Isten tudja ötösre. Én, mint egyetemi tanár négyesre. A docensek a tanszéken hármasra. Azok a hülye tanársegédek kettesre. Maguk hányast is akarnak?
    Pityuri! Nagyon vigyázz azzal a huszadik századdal! Az Árpádok kora régen volt, de még ott is vannak viták a kutatók, történészek között. Az elmúlt évszázad viszont veszélyesen közel van, nem kiforott véleményekkel, nagyon nagy eltérésekkel ítélik meg. Szóval nem tudni, az, aki épp érdeklődik, milyen irányból közelíti meg. Azt elhiszem, hogy neked is van kiforrott véleményed, - az nagyon jó és fontos - de kicsi az esélye, hogy épp a Te véleményedre kíváncsi. Ha igen, az maga a főnyeremény, mert a jó tanár elsősorban a diákra kíváncsi, mit tud, és nem arra, hogy jól bemagolta-e a tananyagot. De Csacska majd elmondja a"tutit", mert ő tényleg tanár, én meg csak láttam, hogy mások azok. :)
    Jó éjszakát mindenkinek!
     
    Fatther, Tündi100149 és PityuGeri kedveli ezt.
  3. PityuGeri

    PityuGeri Fórummogul

    Közben kaptam a jó hírt, ma angolon helyettesítés volt, tegnap el lettünk engedve 7.-8.-ról, holnap mivel 1. óra angol és az is elmarad, így csak fél 9-re kell bemennem, szóval visszatértem! :D

    Válasz a kérdésre : nem szeretnék megbukni :D
    Lévén az ofő tanítja 10.-től a törit és vele nagyon jól elcseverészek irodalomórán és négyes is voltam tavaly (8.-ban kettes az előző tanárnál, ez a nem mindegy) , most nagyon ötöst akar nekem adni mert tudja hogy tudom és gondolkodok - tehát (ötös) vagyok (kell lennem) . Töriből remélem ugyanez a tényállás :)
    Szerintem Csacska egyet fog érteni a felvetéseddel, én tudniillik valamikor tanárnak készültem (és még mindig készülgetek ha minden kötél szakad) és én is ezt vallom amit írtál :)
     
  4. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Fiúk, jól látjátok és gondoljátok, én viszont alig látok az álmosságtól, így elköszönök.
    Jó éjt mindenkinek!
     
  5. onagger52

    onagger52 Fórum császára

    Jó reggelt!
    Én amikor Ti írtátok az előbbi hsz-t, már aludtam. Ezért is vagyok most már itt. A kertművelés ma reggeli is elkezdve, később meg majd folytatom. Korán megyek aludni, de én szoktam a kokasokat noszogatni, hogy ne legyenek lusták, menjenek már ki a tikok mellől, erőltessék azt a hajnalt!
    Azt hiszem, ezek nem is kokasok, hanem csak kappanok. Nem kukorékolnak!
     
    Utoljára szerkesztett: 24.9.14
    PityuGeri kedveli ezt.
  6. PityuGeri

    PityuGeri Fórummogul

    Jó reggelt! :)
    Nyeeeeeh... "szerencse" malac és borkimérés... nem baj hogy borkimérésből én már hármat szereztem titokládából :(
    Bevonzom én a szerencsétlenséget xD
     
  7. Koppi

    Koppi Fórum elő legendája

    Remélem ez a mai napodra az iskolában nem volt jellemző..:)
     
  8. PityuGeri

    PityuGeri Fórummogul

    Pedig de, művtöriből felelhettem én és aki a rajztanárnál felel az kettesre se számítson, akármennyit is tud xD
    Úgyhogy jól zártam a napot :(
     
  9. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Gondolj arra, hogy rossz után csak jó jöhet! Fel a fejjel, mindenkinek vannak kevésbé jó napjai!
     
  10. onagger52

    onagger52 Fórum császára

    Háááát ... Kedves Csacska! Én ismerek egy másik mondást: A baj csőstől jön! Szóval, lehet még egy-két érdekes akármi a nyári mikulás puttonyában! :p
     
    PityuGeri kedveli ezt.
  11. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Az lehet, de utána meg ( majd egyszer)jön a jó! Tessenek pozitívan gondolkodni, mondják az okosok.
     
    PityuGeri kedveli ezt.
  12. Koppi

    Koppi Fórum elő legendája

    De legalább görbül...:) ;)
     
  13. onagger52

    onagger52 Fórum császára

    Aha! Van benne görbe is. De ha fejlődik, csupa görbe lesz. (3). Ha még jobban sikeredik a fejlődés, akkor meg esmeg szögletes leszen. Mint egy székféle, ha nem szabályosan írom le, kissé kinyitva felül. (4) Ammeg mán jó jegy! Majdnem ötös! Jól meg lehet magyarázni.
    Eszembe jut régi oroszóra a technikumból. A paciens, aki olyan falusi iskolába járt, ahol tanár hiányában nem volt oroszoktatás, felelt másodikban. Valami tóparti, erdőszéli tanmese volt. Békáról kellett volna mondani valamit.
    - Sto éta?
    _ Éta, éta... Kis szünet, majd: Éta kúútykurutty!
    Dőlt az osztály a röhögéstől. A tanárnő is kacagott, majd közölte a delikvenssel.
    - Nem így mondják oroszul, de aki ilyen remekül kivágja magát, az megérdemel egy ötöst.
    A srác meg is kapta. Azt sem bánta, hogy még aznap az egész iskola megtudta. Nem volt szégyelni valója. :)
     
    Utoljára szerkesztett: 24.9.14
    Tündi100149 és PityuGeri kedveli ezt.
  14. PityuGeri

    PityuGeri Fórummogul

    Ami még kettes sincs, az mióta görbül, kedves? :p xD
     
  15. Fatther

    Fatther Fórum admirálisa

    Jó estét kívánok mindenkinek, sziasztok !

    Tihamér jót nevettem az orosz "békán", mellyel kapcsolatban ezt a kis videót hoztam: (egyik kedvencem, s szerintem ti is ismeritek)
    és egy hasonló, de ez angol órán "esett meg", amikor egy kirándulásról kellett volna pár mondatot összeszedni.
    A pácienst a hideg ellenére kiverte a hőség, majd némi nyögdécselés után a tanár feltette neki a mentő kérdést:
    - Where is the camping?
    Mire a válasz:
    - Túl a töltésön.
    A tanár reakciója itt is hasonló volt.

    A szőke nőnek odaadnak két golyót.
    Mi fog történni ?
    Az egyiket elviszíti, a másikat elrontja.


    További szép estét és jó pihenést mindenkinek.
    Pityu, ha nem görbül akkor az "karó", s ha több van belőle, akkor "fásításról" beszéltünk.
     
  16. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Miket tanulok én itt? Erről a fásításról még nem hallottam. ( pedig nem voltam mindig kitűnő tanuló, görbültek néha azok a jegyek)
    A viccek meg kacagtatók.xDxDxD
    +1
    Csak matekfeladványokban vásárolhatsz 80 sárgadinnyét anélkül, hogy bárki is megkérdezné, hogy normális vagy - e.
     
    Utoljára szerkesztett: 24.9.14
    PityuGeri kedveli ezt.
  17. PityuGeri

    PityuGeri Fórummogul

    Neeee :D Azt is valószínűleg még alsóban :D
    Vagy hmm... és ha én a cégemnek veszem nagykerben a sárgadinnyét, hmm? :p xD
     
    Csacskamacska kedveli ezt.
  18. onagger52

    onagger52 Fórum császára

    Na neee! Nagykerben 80 db sárgadinnye nem mennyiség. 80 ládányi már az. A diszkontáruházakat sem azért találták ki, hogy 2-3 kg lisztet vegyen a vásárló, henem 2-3 mázsát , kötegelve, zsákolva. Az már magyar specialitás, hogy a kiskereskedelmi boltokat is diszkontnak nevezzük.
     
    Csacskamacska és PityuGeri kedveli ezt.
  19. PityuGeri

    PityuGeri Fórummogul

    Én angol órán úgy tanultam hogy a diszkont náluk az ami nálunk a 100 forintos, csak náluk mondjuk "kétdolláros" (1.02$) vagy ilyen logikán háromdolláros boltok vannak diszkont néven. Elvégre a discount szó magyarul kedvezményt jelent, amit én úgy értelmezek hogy a kiskerben nagyker áron kaphatóak a termékek.
    80 db sárgadinnye már van bőven 1 vagy talán 2 ládányi is, de inkább 1. Szerintem 1 ládát is eladnak a metróban ha odamegyek.
     
    Csacskamacska kedveli ezt.
  20. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Pityuri, melyik cégedre is gondoltál??xD