Gazdák a kilencedik X-en túl

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: Tigrislady, témanyitás ideje: 26.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. fénylő.

    fénylő. Kivételes tehetség

    Milyen aranyosak ezek a törpikés avatárok:) Csak bekukkantottam :)
     
    Tigrislady kedveli ezt.
  2. Koppi

    Koppi Fórum elő legendája

    Szia!

    Ha Te is akarsz ilyen figurákat használni, akkor katt az alsó képre és oda visz az aktuális oldalra....:):)
    Egyébként szívesen látott vendég vagy itt, ha gondolod...:)
     
    Utoljára szerkesztett: 15.1.18
    onagger52 és Tigrislady kedveli ezt.
  3. onagger52

    onagger52 Fórum császára

    Jó reggelt mindenkinek!
    Szép napsütés, meleg, száraz utak helyett párás, szürke minden, de nincs fagy, nem alakultak ki jégpáncéllal fedett járdák, utak, mert fagy az nincs. Nem mertem korán drótszamárral elindulni, busszal mentem ki a városszéli bevásárlóközpontba. Kellett vennem a tabletnek egy tokot. Tíz hüvelykes, rendes méretű jószág. Feleségem meg lement a zsibvásárba, ami minden második, harmadik héten van a művelődési központ előterében. Szeret bóklászni, kukkolni, mi van ami - esetleg - kell. Nem kísértem el, pedig hívott, mert az ilyen nem nekem való.
    Szép napos napot mindenkinek!
     
    Tigrislady kedveli ezt.
  4. Koppi

    Koppi Fórum elő legendája

    Szia !
    Itt most is -2 fok van. Reggelre -6 fok volt. Szokatlanul híves az elmúlt enyhe napokhoz képest.
    Igaz, hogy én sem bicikliztem. Kissé sokk lett volna ezt a körutat bringával megtenni, mert testvérek között is 120 km-t mentem reggel óta...:)


    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Szia Papi !
    Behavazódtál, hogy nem jöttél tegnap ? :)
     
    Utoljára szerkesztett: 16.1.18
    onagger52 és Tigrislady kedveli ezt.
  5. Kékmadár1

    Kékmadár1 Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    A holnap induló A Nagy sajtos Rejtély eventben fontos változások vannak!
    Érdemes újra elolvasni az ismertetőt!


    https://board-hu.farmerama.com/index.php?threads/a-nagy-sajtos-rejtély.16001/#post-809113

    Tamás összefoglalója a változásokról!


    -Detektíveszközök (malomtermék) korom hozzávalója (felröppenő) csökkentésre került. 50 helyett 35 db szükséges.
    -Felhősor tulajdonságaiban történt még változás. %-os bónusz értékek időtartama kitolásra kerül 12 órára.
    -Felhősor egy új tulajdonságot is kap, ami nem más mint szint x 300 TP

    Reméljük, így már elnyeri tetszéseteket az event.

    http://hu.bigpoint.com/farmerama/bo...rejtély-eventcsevegő.16004/page-5#post-809445
     
    Tigrislady, zsozso577, Koppi és még 1 ember kedveli ezt.
  6. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Fiuk......Lányok merre vagytok?

    Tudom, hogy hideg van....deeeee kiszellőztettem egy kicsit és a kandallóba begyujtottam.
    Egy kicsit takaritgatok.....amig végzek....addig csak betoppan valaki!
    Nahhh....szép rend van.....megyek tovább!
     
    onagger52, Anika_9_ és Tigrislady kedveli ezt.
  7. Koppi

    Koppi Fórum elő legendája

    Szia !
    Jártam erre tegnap, de érdektelenség miatt töröltem is a hsz.-om
    Tihamér nem ér rá és a Modin kivül nem volt itt más.
    Ezért történt a dolog.
     
    onagger52, Tigrislady és zsozso577 kedveli ezt.
  8. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    szia

    ÁÁÁÁÁ....nem biztos, hogy érdektelenség, hanem kedvtelenség lehet az oka vagy aki dolgozik....annál a munka!
    Nálam az is előfordul, hogy nem tudok, mit irni! Ilyenkor csak olvasok és suhanok is tovább!
    Deee vajon Tihamérral mi történhetet? Remélem semmi komoly?
     
    onagger52 és Tigrislady kedveli ezt.
  9. Tigrislady

    Tigrislady Fórum admirálisa

    Sziasztok!

    Olvasgattam a hozzászólásokat, hát ezt én sem tudtam a vasúti jegyekről, hogy nem indig ugyanannyi az ára.. :S :eek:
    le is döbbentem.
    o_O:eek:
    jelentem betegségből kint vagygok.
    tegnap este lett egy kisborjúnk, örömömben el is sírtam magam.. más az, amikor valakinél látok, és teljesen más, hogy most nekünk van egy. Olyan szép... mit szép... gyönyörű. :inlove:

    Mivel tegnap Gusztáv volt, így értelemszerűen villámgyorsan el is kereszteltük a kisbikát Gusztinak...
    Már vígan álldogált este fél 11-kor a lábain, pedig alig 4 órás volt. De persze remegtek a lábai, mint a kocsonya, ettől a hatalmas munkától.. :D
    ma reggel pedig arra mentünk oda, hogy csodaszép tisztára van mosdatva a pici, és éppen reggelizett az anyukájánál, ugyanis előfizetése van... :D
    Szóval fáradt, de boldog-fáradt vagyok...

    Ma egyedül vagyok ismét az irodában, szóval csak ennyire futja tőlem.

    Mindenkinek szép napot, itt kezelték a főutakat, szóval nem csúszott reggel, de tegnap délután hazafele azért veszélyes volt a közlekedés.

    Vigyázzatok magatokra. :)
     
  10. Koppi

    Koppi Fórum elő legendája

    Szia !

    Nem Rád vonatkozott amit írtam. Te fel vagy mentve, de Tihaméren (Onagger52+ Gobió55) kívül, nem igazán sűrít itt senki.
    Fatther is, Zsozsó is ritkázza az itt létet, a régi törzstagokról nem is szólva...:)
     
    Utoljára szerkesztett: 17.1.18
    Tigrislady és onagger52 kedveli ezt.
  11. onagger52

    onagger52 Fórum császára

    Sziasztok!
    Én meg hol vagyok a gépnél, hol nem. Egyik unoka, másik unoka - a nagyobbik épp beteg lett - ma délelőtt színház, holnap nyugger egyetem. Este még azon törtük a buksinkat a feleségemmel, hogy reggel elindulunk vagy nem indulunk az utcára. Alpokaljára ígértek ónos esőt, fagyot reggelre, az meg tőlünk nincs messzire. Egy kicsit megcsúszik a front és máris lefagyott minden. Korán lementünk a ház elé és lehetett menni az úton, járdán. De mint később kiderült, néhol a járda is csúszott, de a taxis mondta, hogy biz vannak csúszós útszakaszok a városban. Nejem épp két éve törte 4 darabra a karját, - (mert a ház bejáratánál a kutyatartó gazdák a kutyájukat mindjárt pisiltetik, a hidegben lefagy rögtön, ráesik fél centi hó, ami letakarja, de a lakó nem veszi észre amikor a kódot be akarja ütni, hogy belopja magát a bejáraton és mindjárt esik egy nagyot) - nem hiányzana egy újabb baleset. Ha meg én esek el, azt a tévék, rádiók is bemondják, mert földrengést érzékelnek a műszerek. :p
    Volt munkatársam, távoli rokon is - volt az illető - bedobta a törülközőt, holnap lesz a temetése. Idén lett volna 60 éves, de az agyrákot bár műtötték, de nem tudta leküzdeni. Újra kezdett járni tanulni, meg sok mindent újra, de ennek a ráknak a mortalitása 90-95%. Az ő idősebbik lánya a mi idősebbik fiunkkal egykorú, a kisebbik lánya meg a mi kisebbik fiunkkal született egy évben. Ő is Veszprémbe járt a vegyipari technikumba, a férje is. Ott ismerkedtek meg és az iskola elvégzése után kötöttek házasságot. Együtt végeztek, egy gyáregységben dolgoztak. Ennyi volt, neki sajnos ennyi lett kiszabva a sorstól. :(
    További szép napot mindenkinek!
     
    Tigrislady és Koppi kedveli ezt.
  12. Koppi

    Koppi Fórum elő legendája


    És ez pontosan így is van.
    Részvétem a volt rokonodnak...Szegény ....Isten nyugosztalja...:(

    Tegnap azt hiszem itt írtam a 3-as koccról...
    Ma arra járván délután látom ám, hogy az EON szakemberei bőszen lezárták az utcát, mert a balesetnél a kocsiknak sikerült kiütni a villanyvezeték betonoszlopát is...amin nem csak a delej, hanem az Invi.....nevű kábeltévés társaság vezetéke is fut...:)
     
    Tigrislady és onagger52 kedveli ezt.
  13. onagger52

    onagger52 Fórum császára

    Érdekes, de ilyenkor mintha kevesebben lennének erre. Vajon mi lehet az oka? Én már egy órája fent téblábolok. Megyek teszek fel egy fekete italt, mert valamit csinálnom kell. A feleségem is alszik, más meg nincs a lakásban. Remélem! :p
    További jó éjszakát!
     
    Tigrislady, brozsa és Koppi kedveli ezt.
  14. _Ilona49_

    _Ilona49_ Fórumgróf

    Szép jó reggelt!,
    Virrasztottam én is,mert 200-as terménybónuszt pörgettem 21,30-kor de sajnos ide nem néztem be nagy meglepetésemben.Mondanom se kell,hogy 2-kor kidőltem,kicsit lefeküdtem pihentetni a szemem és csak most ébredtem fel.Ja kérem a kor meg a kór!
    Legyen sikeres,örömteli napotok!
     
  15. Koppi

    Koppi Fórum elő legendája

    Szia !

    Látod, érdemes bóklászni kicsit másfelé is...:):) ;)
     
    Tigrislady, onagger52 és _Ilona49_ kedveli ezt.
  16. Anika_9_

    Anika_9_ Fórumelemző

    Sziasztok!

    Borzasztó napjaim vannak, a betegségem még nem múlt el -.-
    Munkahelyem kész káosz...újra tetű és letagadják.... lehet emiatt kitesznek h én észrevettem, de már nem is tudom h melyik a jobb...annyi ideget megeszek, h amennyire szeretem a munkám, az emberek által kezdem megutálni... -.-

    El is estem, úgy bevágtam a térdem , hogy non fáj -.-
    Párom is hot beteg...borzasztó dolgok vannak most, emiatt sem írok...holnap ha rendezödnek a dolgok, mert sokminden holnap derül ki...
    Írok majd hétvégén!

    Remélem ti jól vagytok?!

    Majd jelentkezem, szép estét mindenkinek!!
     
    Tigrislady és onagger52 kedveli ezt.
  17. Koppi

    Koppi Fórum elő legendája

    Szia !

    El tudom képzelni, hogy milyen rossz lehet nálad a munkahelyi légkör. Sajnos nem tehetsz ellene semmit. Csak a méreg eszi az embert. Sőt, ha a térdeddel kapcsolatban véletlenül táppénzre kényszerülnél, akkor......Tudom, átestem rajta én is...:(
     
    Tigrislady és onagger52 kedveli ezt.
  18. onagger52

    onagger52 Fórum császára

    Jó reggelt - azért is reggelt és nem hajnalt - mindenkinek!
    Nem, sajnos nem vagyunk jól. Én egykor felébredtem már végleg, többször is az éjjel és úgy döntöttem, ideje bevenni a bogyómat. Nagyon tudnak fájni az ízületek. Tegnap ismét voltunk a nyugger egyetemen, ahol a pacikról tartottak előadást. Nem csak arról, hogy MI a ló, meg mennyi van és milyen, hanem főként arról, hogyan lehet a pacikat felhasználni a beteg, sérült emberek testi, lelki javítására, illetve az átlag emberre is hogyan hatnak. Érdekes volt, de a végén a merész kijelentéssel, miszerint a legfontosabb háziállatunk a ló, vitatkozok. (Mint mindig.) A lótartás hozhat létre új munkahelyeket, főként a falvakban, lehet, hogy több nyeregkészítő, (ló)szerszámkészítőre lesz szükség, mert eledelt is kell termelni a lovaknak, az is bevételnövekedés, de gyanítom, hogy ma nálunk is többet költenek kutyákra, mint lovakra. Meg talán a macsekok is megelőzik őket. Amennyi és amilyen sokféle vahur és cicmictáp létezik, sorakozik a boltok polcain.... Reklámot is hallok nap, mint nap, hogy milyen csodálatos finom a kutya meg a macskatáp. És kéééérem, azt honnan tudja aki reklámozza? Ő is AZT eszi? Reggelire? Ebédre vagy csak azt nassolja ebéd után jutalomból? A fene a gusztusát! :) Akinek kutyája, macskája van, az is tudja mi a gondoskodás, az együttérzés, ha másokkal nem is, de az állatokkal igen. Azokkal is lehet terápiát végeztetni, nem beszélve a vakvezető kutyákról.
    Van egy új boci. Fiú. Még. Aztán vagy ő lesz a falu, a környék legnagyobbika, mint bika vagy ő is eledel lesz nekünk. De most még szeretni való kis bocika. Guszti. ... Ööö ... milyen Guszti? Csak simán Guszti vaaaagy Gézengúz Guszti?
    Feleségem őméltósága tegnap este az egyetem előtt a járda szélén nagyon közelről megvizsgálta az aszfalt minőségét. Szemrevételezte. Hogy pontos meghatározást tudjon végezni még le is hasalt, igaz nem önszántából, de mivel megbicsaklott a bokája, csak hasra esett. El sem tudtam kapni "röptében", oly gyorsan kötött ismeretséget a flaszterral. Szerencsére komolyabb baja nem lett. Kis horzsolással megúszta. Ma meg gondolom szép zöld meg lilás, kékes lesz a térde környéke, de a hosszú kabát tompította az esését. Mint kiderült, az esésért is én vagyok a hibás, miért siettettem át az úton? Az, hogy a város egyik legforgalmasabb útján lévő zebrától (lóféle ez is) húsz, harminc méterre történt, az elhanyagolható, akkor is ÉN vagyok a hibás, mert lehajtott fejjel ment és megszédült, ezért elesett.
    Kimentem, kivettem a mikrobiból a felmelegített vizet, miben ázott a zöldnek mondott, de tök fekete tea. Oszt belecsavartam a citrom levét, a maradék belsejét meg szokás szerint kiettem. Szeretem a citromot is, nem csak a narancsot, mandarint, klementint. Na! ... höhöhö ...azért megnézném, mikor a docens úr - aki az előadást tartotta - citromot adna négylábú nyihogó kedvencének, az mekkorát rúgna belé - persze csupa véletlenségből - a tomporába. vagy másutt, máshová. Hogy én milyen gonosz tudok lenni! :D
    Tetű? És milyen tetű? Mert van hajtetű, meg olyan is, ami a ruhákban bújik meg, de olyan is van, aki bár kétlábú, kétkezű, de a modora tetű. Nem mindegy! Az sem mindegy, hogy milyen a munkahely légköre. Rossz munkahelyi légkörű kollektívában nehéz dolgozni, jól meg talán lehetetlen is. De a kényszer nagy úr.
    Tessék mindenkinek gyorsan meggyógyulni!
    Szép napot mindenkinek!
     
  19. _Ilona49_

    _Ilona49_ Fórumgróf

    Jó reggelt! Egy kis alvásszünetet tartok én is,az izületeim nekem is jelzik,hogy már elmúltam 3x20.
    A lovak csodálatos teremtmények de mivel mindig városban éltem csak úgy képről,filmről,TV-ből.
    A kutya,macska más,amióta kertes házban élünk egy-kettő mindig téblábol körülöttünk.A fiam nagy állat-bolond kicsi kora óta.Törött szárnyú varjútól kezdve minden kóbor kutyát haza hozott.Persze a gondozásuk többnyire rám hárult,amíg a gazdáik nem jelentkeztek.Egy idő után beadtam a derekam és jöttek a vásárolt házi kedvencek.Lőrinckerti Boldizsár nyitotta a sort,ő borsszürke törpe schnauzer volt és 14 évig volt a társunk.Fantasztikus emberismerettel rendelkezett,tévedhetetlenül jelezte ki a jó és kitől érdemes tartózkodni.Egy idő után beláttam,érdemes rá hallgatni.Kutyatársként csatlakozott hozzá Szépvölgyi Artibár,egy gyönyörű kuvasz,igazi házörző.Mellette mindig biztonságban éreztem magam.Aztán jött Szuzika,a főkertész tacskó,majd Borzi,a befogadott kóbor mudri foxi keverék,ő mindenkit szeretett megkóstolni,ezért sajnos nem lehetett szabadon hagyni. Most már kutya nincs,csak egy elkényeztetett bakfis macskát sózott a nyakamba a fiam.Rém követelőző.mindig simogatni kéne,most is a kezemre teszi a mancsát,mászál az orrom előtt.Napközben kiteszem a szűrét az udvarra,de éjszakára beengedem, a fiam miatt nem szeretném ha baja esne. Megigérte,ha haza tud jönni,elviszi magához,csak győzzem kivárni.
    Tihamér! Vigyázz kicsit jobban életed párjára,az esések veszélyesek,beláthatatlan következményekkel járhatnak,szerencse,hogy most könnyebben megúsztátok.
    Anika! Szurkolok érted,legyen stabil,végleges a munkád, és jobb munkahelyi légkör.Sajnos tetű nem csak a fejen és a ruhában létezik,elég gyakori a kétlábú élősködő.
     
  20. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Jóóó reggelt kivánok!

    Learattam reggel és persze kütyük nélkül.....most persze ezen agyalok, hogy lehetek ilyen h....e!
    Nahhhh....mindegy több is veszett Mohácsnál! és...lesz még ilyen máskor is!

    Evettel haladok....remélem holnap sikerül a felhőn csücsülni!

    Anika....tudod munkatársakat nem mi választjuk! Remélem, hogy ebből a vitából nem lesz komolyabb bajod
    és....hétvégén csak jó hirekkel jössz!

    Betegeknek jobbulást....én már jól vagyok és tervezem a hazautazásom!
    Én sokat utazok és tudtam arról, hogy néha a helyjegyek olcsobbak!
     
    Tigrislady, Anika_9_ és onagger52 kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.