Gazdák a kilencedik X-en túl

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: Tigrislady, témanyitás ideje: 26.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Koppi

    Koppi Fórum elő legendája

    Szia !
    Mily ismerős a dolog, mondjuk csatni nélkül aratni? Ne illesd magad ilyen jelzőkkel Zsozsó !
    Az nem hibázik aki nem dolgozik!
    Tőlem messze még a felhő, de ha nem lesz meg akkor sem bánom. Lett egy csomó partym és szuperem. Szinte semmiért.
    Már ezért is megérte. A kitehető kütyü ? Van hely a Pajában neki. Ha, meg jól adja kirakom valahova. Még eldöntöm...:)
     
    Tigrislady, onagger52 és zsozso577 kedveli ezt.
  2. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Szia
    Igy van nálam a kütyü a kitehető . éssss most ugy érzem, hogy nálam nem nyerő....csak ha a felhőn van!
    Persze néha....akkor is azt irom....amikor csatni és süti trs-i vannak soron....nem akarok sokat irni!:p:cry:

    Most én voltam a hunyó, hogy elmaradt a Húsvéti és a Tavaszi...csatni még volt tegnapról....és ez megzavart!
    Lányos zavaromban el is rontottam!:pxD

    A szuperért és a pp-t taroltam a szántókat....azokat is szedem ki folyamatosan és a kicsiken is jól jön!.....azokon is
    most csinálgatom!...napi 1x belépek...nahhh amikor szaporitottam .....többször!
     
    Tigrislady és onagger52 kedveli ezt.
  3. Koppi

    Koppi Fórum elő legendája


    Muszáj ez az őrült hajtás a felhőért? Eggyel több vagy kevesebb lassan már nem oszt és nem szoroz. Van már (épp most számoltam meg 151 sor) Kézzel leszedni tekintélyes idő.
    Ha összejön szépen beáll a sorba.....:)
     
    Tigrislady, _Ilona49_ és onagger52 kedveli ezt.
  4. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    ÁÁÁÁÁÁ....látod! Milyen jó, hogy nem vagyunk egyfomák!
    Én először a felhőt szereztem meg.....mert ha egy kitehető nem sikerülne.....akkor cserenapkor hátha sikerül megszerezni.
    Kütyüm rengeteg van...ezek a kütyük nekem nem a legjobbak!
    Most néztem 244 felhőm van és a mostani kivételével mind teljes. Nem tudom, arattad-e géppel már és figyelted-e?....
    hogy mennyi TP-t ad?.....Nahhhh....nekem az kell!
     
    Tigrislady, Koppi, _Ilona49_ és még 1 ember kedveli ezt.
  5. Koppi

    Koppi Fórum elő legendája

    Ez benne a szép ! Ki így közelít az event felé ki, úgy...:)
    Bőszen darál a malmom. Ma este talán összejön az összes felhőre való.
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------

    Nem jön össze. Találtam még egy egeret a postán...
    Ergo, csúszik a pamacs.
    Viszont most elteszem magam holnapra, úgyis hosszút vetettem.
    Jó éjt ! :)[​IMG]
     
    Utoljára szerkesztett: 19.1.18
    Tigrislady és onagger52 kedveli ezt.
  6. Anika_9_

    Anika_9_ Fórumelemző

    Sziasztok!

    Minden rendben ment tegnap, beszéltem a Fönökkel és nekem ebből hátrányom nem származik!
    Nagyon kivok merülve, nem gondoltam volna, h 3 évig dolgoztam falun mint dajka, nem mondom h könnyebb volt, de nem volt ennyi herce hurca, és még nem is voltam ennyire kimerülve. Aztán a nagyváros másabb emberek, gyerekek, közeg stb. nehezebb jóval, de bírom mert fizetésből élünk!
    Kimerültségemben tegnap már elsirtam magam, jól el is estem, hulla vok... mondták h próbáljam lazábban fogni...de hát annyi dolog történt az elmúlt hetekben, h nem lehet ezt igy felvenni.
    Még mindig nem tudom h maradok e próbaidő után, de sokan mondják h igen...de majd akkor hiszem el, h ha a fönök mondja.
    Leszúrt annyira tegnap, h ne mondjam a szülőnek h próbaidön vok...mondom de, mert itt mindenki kavarja a sz*rt és itt nekem nem biztos a maradásom, és az ember tart a dolgoktól! Mert eljött hozzám egy szülő, h ő nem látott a lánya hajában serkét... közbe én és az óvónénim néztük és láttuk -.- és elment ugy a védőnőhöz h leszedte, ugye az nem talált semmit...engem hívott...lecseszett... Aztán tegnap bejött..megbeszéltük és arra jutottunk h a nő átvert mindenkit..és azért jött be h magát mossa, mert ők a góc pontok..
    Röviden ő kavarta a sz*rt.... ami miatt úgy gondoltam kirúgnak, de be is ment a fönökhöz, és gondolom ott nyalt, de nem tett ellenem, mert szeretnek a gyerekek. Sok szülő mondta h nem akarják h elmenjek, meg egyik kislány a nyakamba ugrott, h szeretlek... na pont ezért választottam ezt a szakmát, mert szeretem, de az emberek -.-
    Meg milyen törvény az, ahol a tetüs gyerek másnap jöhet oviba, h nem lehet haza küldeni?
    Én komolyan mondom nem értem...van ilyen?
    Elfertöz mkit..nem csak 1 családról van szó hanem kb 100ról..hihetetlen.
    ....Ajj...
    Ez a tetű mizéria borzalmas, mig nagy csoportom lesz kenni fogom a fejem, vagy mi? vegyszer..árt...de máskép félek h elkapom :S
    Anno falun nekünk haza kellett küldeni őket és volt h hetekig nem jöttek, nem h másnap -.- Érdekes mindenhol más törvények uralkodnak ?!

    Event nem hiszem h meglesz, non sok felröpim hiányzik... de meglátom h haladok a hétvégén.

    Puszikállak benneteket, szép hétvégét mkinek!
     
    Tigrislady és onagger52 kedveli ezt.
  7. onagger52

    onagger52 Fórum császára

    Nem könnyű sem falun, sem városon. Gerinctelen emberek meg mindenütt vannak. A gyerekek összebújnak, összedugják a fejüket játék közben, emiatt nehéz a fertőzést megakadályozni, hacsak nem úgy, hogy a fertőző csemetét kitiltják. De mint írtad, nem lehet mindenhol betartani. Nem tudsz mit tenni, a főnök dönt, ezért főnök. :) Bízzunk benne, hogy a munkahelyed határozatlanná válik hamarosan.
    Ebéddel lassacskán készen leszek. Csorba leves, mindenféle zöldség között húsgombócok és azért csorba, mert savanyúnak kellene lennie. A román csorba szó magyarul savanyú. Én nem teszek semmi tejfölt, ecetet a levesbe, majd mindenki tesz a saját tányérjába. Én a magamét kapros ecettel savanyítom. A nejem meg ecet, tejföl nélkül szereti. Tegnap készítettem burgonyasalátát eceteset. Ma hozzá vagdalt hús lesz. Az előbb beszéltem édesanyámmal telefonon, mikor kérdezte, hogy mit főzök, mondtam neki, felváltva sütök fasírozottat meg vagdaltat. Inkább nem írom ide a válaszát, mert a moderátorok kimoderálnák. Annyit csak, hogy nem túl hízelgő személyemre nézve. Mert engem mindenki bánt! Nem csak a feleségem, meg az unokám, de még az anyám is ellenem van. Elnyomnak engem a nők!!! Terrorizálnak. Úúúúgy sajnálom magam! :p
    Szép napsütés van, meg baromi hideg. Plusz hat fok van, nehéz ezt a zimankót átvészelni. :D
     
    Tigrislady, Koppi, Anika_9_ és még 1 ember kedveli ezt.
  8. _Ilona49_

    _Ilona49_ Fórumgróf

    Napsütéses, boldog,fájdalommentes hétvégét Gazdatársak!
    Felhő ügyben én Koppi és Lajos módszerét követem.Ki nem állhatom a hasznavehetetlen szürkeségeket,ezért csak a kitehetők után szerzem meg,ha összejön?! Ha nem,azért nem dőlök a kardomba , -igaz nincs is kardom.
    Tihamér! Te vagy a konyhatündérek gyöngye,sok jó ötletet adtál már a főzőcskéhez és nem mellesleg a legjobb férj,apa éa nagyapa.Igaz kicsit hasonlítasz a fiam cicájára,szereted ha simogatnak de az vesse rád az első követ aki nem szereti ha szeretik! UFF szólottam.
     
  9. onagger52

    onagger52 Fórum császára

    Ezt a feleségemnek kellene látnia! Én hiába mondom neki, hogy sok-sok puszit és simogatást várok tőle, Ő mindig azt feleli, hogy AZT ki kell érdemelni. Azért meg szokta néha a hajamat simítani. Ja! Dorombolni és egeret fogni nhem szoktam. Morogni inkább. :)
    Még mindig gyönyörű napsütés van.
     
    Tigrislady és brozsa kedveli ezt.
  10. Koppi

    Koppi Fórum elő legendája


    Szia !
    Látja azt a párod, hogy jó ember vagy...:) (Mi meg tudjuk is...:))
    Itt már nem süt a nap...Felhők vonultak be délután és itt is ragadtak...:)
     
    Tigrislady kedveli ezt.
  11. _Ilona49_

    _Ilona49_ Fórumgróf

    Üdv!
    Morogjatok még vagy 20-25 évet szeretteiteknek és......nekünk!

    Az időjárással úgy vagyok,mint a politikával:nem tudom befolyásolni,így nem törödöm vele csak elviselem,néha élvezem vagy elszenvedem.
     
    Tigrislady és brozsa kedveli ezt.
  12. Tigrislady

    Tigrislady Fórum admirálisa

    Sziasztok!

    Sajnálom a rokont, még ha távoli is... 60 év az nem sok.. lehetett volna éppen 90 is... Részvétem!
    Vezsenyi Gusztáv a tisztes neve a bocónak, de hogy a keresztfiam a vezsenyit honnan szedte, azt ne tudjuk meg.

    :)
    Anika!

    Te valahogy vonzod a rosszabbnál rosszabb eseteket, és munkahelyeket...Sajnálom, hogy ilyen nehézkes, de remélem, hamar megoldódik a tetű-mizéria... és a szerződésed is határozatlan lesz... bízzunk benne..

    Tegnap majdnem elütöttem Teo-t, a kismacskát... a kis bolondja előszeretettel mászik fel a meleg motortérbe... én meg most siettem volna kivételesen, és nem értem rá körbenézni, hogy a macskalétszám szemrevételezéssel megvan e... elindultam az aszfaltos főúton, és kb. 50 méterre a házunktól csak annyit hallottam, hogy koppan valami meg a visszapillantóból lttam, hogy valami beszalad a 3. szomszéd háza előtt álló autó alá. villámgyorsan visszafordultam az első lehetőségnél és mentem összeszedni az ijedt macskát..a frászt hozta rám....

    ma meg este párom hívott, hogy az egyik szürkemarhánk valahogy beleesett a vályúba, de hanyatt... szerintem megint veszekedett a két szürke... na mindegy... ugyan még nem kifejlett állatok, de azt kittem, a szemem kiesik, amíg nehezen, de sikerült kiszabadítani a vályúból a marhát... én a lábánál fogva húztam, a páom meg a háta alá nyúlt egy erős fadarabbal, és úgy próbáltuk kifordítani...sikerült... :)

    szóval kész vagyok teljesen... a fejem is fáj...

    no hát szép estét és hétvégét mindenkinek...

    Sziasztok..
     
    onagger52 és Anika_9_ kedveli ezt.
  13. Koppi

    Koppi Fórum elő legendája

    Sziasztok !

    Enikém ! (Ugye mondhatom így? :))
    Meg vagytok áldva azokkal a marhákkal...és a macskákkal..Tényleg mennyi is van belőlük? :)
    E nehézségek ellenére hogy, s mint állsz az eventtel? :)
     
  14. Anika_9_

    Anika_9_ Fórumelemző

    Sziasztok!

    onagger52 Részvétem!
    Éltem a lehetőséggel és szomszédnak jelöltem pár itteni tagot, mert 4en beadták az unalmast, remélem nem baj :)
    Végre értelmes szomszédjaim lesznek..erre vártam már rég, persze h ha elfogadjátok :*

    Eni am minden rendben van, megszokhattad , h velem mindig történik valami... hol vicces dolgok, hol pedig szörnyű :S :D
     
    onagger52 kedveli ezt.
  15. onagger52

    onagger52 Fórum császára

    Szép jó napot gazdák!
    Itt nem szép a nap, mert nem lehet látni. Szürkeség van, annyi árnyalatban, ki mennyit akar.
    Azok a szürkék, amelyek még nem teljesen kifejlett "nagy" marhák, véletlenül nem hímnemű egyedek? A tehenek békésebbnek tűntek nekem eddig. Ha az úton poroszkáló gulyába belefutottam, a tehenek csak néztek, de nem voltak agresszívak. A bikák szerencsére nem voltak velük sosem. Ha láttam volna akár csak egy ifjú fickót a marhák közül, messzire robogtam volna el pecázásról hazatartva. Azoktól mindig tartottam. Olyan gyanakvóan mustráltak engem (is) az istállóban. Inkább messze tőlük, mint mellettük!
    Ha macska helyett nyest ment volna fel a motortérbe, lehet, hogy a jármű el sem indul. A nyestek képesek - isten tudja miért - elrágni az elektromos vezetékeket a motortérben. Akkor pedig a gyújtás már körülményessé kezd válni. Nem is szabad bántani őket, mert védett állatok. Deee ... mi van, ha a védett állat megeszi a védett növényt? Vagy a másik védett állatot? Annak szabad???
    Anika! Már comcédok lettünk. :) Nálam is el-eltűnik egy-egy gazda. Ha ifjú játékos, meg sem lepődök. De ha 90 feletti hagyja abba, az már elgondolkoztató.
    Reggel korán felkeltem és némi tejjel, olaj, liszt, só, aszkorbinsav és élesztő hozzáadásával kidolgoztam egy adag tésztát. Van itthon bolti ketchup, ahhoz adtam zúzott fokhagymát, sót, őrölt borsot és oregánót. Összekevertem és dúsítottam reszelt sajttal, hogy majdnem krémes állagú legyen a maszat. Amikor a tészta kétszeresére kelt, kinyújtottam négyzet alakúra. Az egyik felére rákentem a maszatot, az üres felét ráhajtottam. Derelyevágóval 2-2és fél centis csíkokat vágtam, megtekertem, csavartam és a sütőlemezre fektetett sütőpapírra tettem , had keljen tovább. Ebből az adagból két tepsire való lett. Bekapcsoltam a villanykályha sütőjét 200 fokra. Amikor bemelegedett, a tojattal megkentem csavart rudakat, a tepsit/sütőlemezt besuvasztottam a sütőbe és a hőmérsékletét visszavettem 180 fokra. Sacc per kábé 20 perc alatt szép sárgára sült, mint egy rendes színű, nem sápadt, de nem is megégetett kifli. Akkor kivettem és beraktam helyére a második adagot. Újabb bő negyed óra és kész is lett a mai sütésem. Nem fogok éhen halni ma sem! :p
    Szebb napot mindenkinek, mint amilyen itt van!
     
    _Ilona49_ kedveli ezt.
  16. Koppi

    Koppi Fórum elő legendája


    Szia !

    Nálunk reggel csupán felhős volt az ég, de most már dél óta szakad a hó.
    Locs-pocs lesz reggelre, ha nem fagy föl... De jó, hogy kocsit mostam és holnap reggel mennem kell Debrecenbe....:(
    Már előre félek az úttól, mert ilyenkor mindig megugrik a koccanások száma.
    Ma is láttam egy fiatalt akinek roppantul tetszett, hogy csúszik az út és ezerrel nyomatta a gázt a kocsijának farolgatott összevissza.
    Neki tetszett. Nekem nem.
    Nem hiszek a szememnek ! Egy hótolót láttam kint menni az utcán és tolá a havat ! :D
     
    _Ilona49_ kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.