Gazdák a Tiszántúlról! | Archívum

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Hasonlóan gondolom, amennyi akku jön, azt eljátszom, a bödönt csak félig töltöm meg.
    Rózsa, gyógyulást mindkettőtöknek! :)
    Fatther, köszi a hírt!:)
    Kopi, a síkos úton is s.gre lehet esni! :)
    Néhány kérdésem van. Lehet tudományos, vagy laikus válasz is! Tehát :
    1. A madarak, hogy tudnak röptükben trottyozni?
    2. Hogyan tudják pont az én ablakom közepét eltalálni a trottyozás eredményével?
    3.Szögmérőt használnak, hogy az "eredmény", ne függőlegesen, hanem az ablakomra pottyanjon?
    4. Struccokat láttatok mostanában repülni, mert az "eredmény" mennyisége kb. akkora madártól származhat!
    Amúgy jól vagyok!:mad::(:mad:
    Vártam, hogy a hóesés lemossa, de nem volt szerencsém. Magad uram...
     
  2. Fatther

    Fatther Fórum admirálisa

    Némely madár kereskedésben lehet ún: mű varjút kapni - kb:1.000,-Ft áron -, az elriasztja a galambokat.
    Véleményem szerint a madarak nem "ürítenek" röptükben és - tudomásom szerint - nem is szellentenek, tehát a történést nem repülő madár (galamb) okozta, hanem a párkányodon parkoló egyed/ek. :wuerg:

    Update:

    Néhány kereskedéstől eltekintve, a strucc egyenlőre nálunk "nem természetes élőhelyű" egyed.
     
  3. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Hmm. Nem győztél meg. Ez az ablak egy álló tetőtéri ablak, ferde oldalakkal. Olyan esztelenek, hogy a ferde oldalfalra ülnek? Amúgy meg a kedvenc helyük nem a háztetőkön van, hanem a nem túl messzi dió-, nyírfa- és fenyőfákon. Mindig ott lehet őket látni, a fák alatt meg az "ürítés" eredményét.
     
  4. Fatther

    Fatther Fórum admirálisa

    Amennyiben az az ún: oromfalon, közismerten tűzfalon levő ablak netán szélvédett helyen van vagy D-i fekvésű, akkor az a madarak kedvenc helye lehet.

    Egy hatásos módszer az "elűzésükre": sörös dobozokat vagy használhatatlan CD-DVD - ket "felkötni". Egy idő után még a környékről is elmenekülnek.
    Egy másik lehetőség, tartsál macskát vagy kutyát, egyiket sem szeretik.
     
  5. Tündi100149

    Tündi100149 Fórum félistene


    Akkor honnét ered a mondás "kóvályog mint Gólya f... a levegőbe"?
     
  6. Fatther

    Fatther Fórum admirálisa

    Nem tőlem, az biztos.xD

    A tücsök bulit szervez és meghív minden bogarat. El is mennek a bogarak sorban, a katica, a sáska, a hőscincér... az est végére már csak a százlábú hiányzik.
    Véget is ér a buli, mindenki indulna haza, amikor nyílik az ajtó, belép a százlábú, és dühösen mondja:
    - Ki írta ki az ajtó elé, hogy lábat törölni kötelező?

    Hmm. Nem győztél meg. Ez az ablak egy álló tetőtéri ablak, ferde oldalakkal. Olyan esztelenek, hogy a ferde oldalfalra ülnek? Amúgy meg a kedvenc helyük nem a háztetőkön van, hanem a nem túl messzi dió-, nyírfa- és fenyőfákon. Mindig ott lehet őket látni, a fák alatt meg az "ürítés" eredményét.



    Nem is akartalak meggyőzni, csak a véleményem mondtam el, ill. ötletet adtam, de......te is azt írtad, hogy a "
    nem túl messzi dió-, nyírfa- és fenyőfákon. Mindig ott lehet őket látni, a fák alatt meg az "ürítés" eredményét"
    Akkor, hogy is van ez ??????
    Mikor végzik a madarak a dolgukat ???? - röptükben vagy ......................?????

    No ugye, hogy ott sem röptükben "végezték a dolgukat" ?
     
  7. Tündi100

    Tündi100 Fórumgróf

    Minek a kutya, minek a macska, amikor van a háznál Sólyom!!!

    A jó CD vagy DVD is jó, főleg ha be van kapcsolva!:wuerg:
     
  8. Koppi

    Koppi Fórum elő legendája


    Már bocsi, hogy belekukorékolok, de tudom, hogy Csacskánál un. kutyaólként van a padlástéri ablak, azaz így függőleges neki.
     
  9. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Ok, nem röptükben! Ezt elfogadom. Eddig 30 éve, még sohasem volt madársz.r az ablakomon ilyen formában, hogy végigfolyjon rajta.Tehát még mindig nem tudom, hogy hogyan is került oda. Rejtély marad? Mikor a gólyák útra kelnek Afrikába, akkor időközönként leszállnak dolgukat elvégezni, és kötelezőjelleggel minden gólya "ürít"!?: - vagy akkor kering??
     
  10. Koppi

    Koppi Fórum elő legendája

    Nem lehetséges, hogy bagoly volt az "elkövető" amelyik reptében, engedte el a végtermékét, mert gyomorrontása volt ? :)
    Ugyanis neki van méretes belőle..., hogy másképp mondjam...
     
  11. Tündi100149

    Tündi100149 Fórum félistene

    El kell adni, a piacon sokszor van jó ára!
     
  12. Fatther

    Fatther Fórum admirálisa

    Bocs', akkor ezek szerint nem orom falon levő ablak, hanem az ún: "kutyaól", tévedtem.
    Igen, s valószínűleg védett helyen tudják "végezni a dolgukat", azért van tele ürülékkel az ablakpárkány.

    Annyit beszéltünk már erről a @rról, hogy illó lesz jó éjszakát kívánnom.
    Csak egy észrevétel: a kutyaólnál (sokkal) praktikusabb a tetőablak, s néhány érv mellette: kevesebb illesztés, ennél fogva kisebb a beázás lehetősége, kb: 70%-al több a természetes fény, tökéletesen szellőztethető a helyiség, utólag is beépíthető, nem engedély köteles.
    Majd' kifelejtettem, a madarak nem fognak tudni rajta "üríteni" (bocsánat)8)
    Esetleg valamilyen madár nem tudja magát befészkelni az oromdeszka alá ? -, mert akkor az lehet akár veréb vagy más fészkelő madár is.
    Tudom, a Veréb is madár ...... , mondta a kis vörös Kabos.

     
  13. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Kutyaól marad! Ezeknél a házaknál olyan vacak, írhatnám más szóval is,(xD )tetőablakot építettek be anno, hogy na, az beázik, sokkal kisebb, mint az én "ólam", és azon nem látnék ki, csak az égre. Ez marad, ha ezután néha sza..s is lesz! Az ablakpárkányon sohasem volt és az ablakon sem (eddig) ürülék.
    30 évvel ezelőtt még volt HÁÉV, ők építették, a lakótelep nagy részén még palatetővel, más beosztással, ferde tetőablakkal, stb. 2-3 év múlva, a már megépült házak hibáit kiküszöbölve, tervezett a tervező új házakat. Kutyaólas tetőtéri ablak, bramac cserép, jobb elosztás, stb. Mikor leelőlegeztük, még nem tudtuk, hogy milyen lesz, csak annyit, hogy jobb és szebb, mint a már meglévők. Így is lett. Szeretem a házam, szeretek itt lakni, kényelmes, csendes a környék és már mindenhol hatalmasra nőtt fák, sok zöld. - és madár!
    Az "eset" éjjel történt, amikor aludtam,így nem láttam az elkövetőt! Amennyiben ismétlődik lehet kis vödörbe összegyűjtöm és mikor event van és drága a piacon, akkor dobom be eladásra és építek sz..rból várat!

    Mára talán felejthető a téma. Szép álmokat, de ne álmodjatok madarakkal! :)
     
  14. Fatther

    Fatther Fórum admirálisa

    Szervusz, jó reggelt kívánok mindenkinek.

    Sajnos a "kutyaól" helyett nem találtak ki jobb nevet az építőiparban ennek a "megoldásnak" (pedig többször is "rákerestem), ami valóban lehet szép is.
    Találtam többet is, ami végül a tető "disze" lett: http://gteto.hu/ordered/27279/pic/016.jpg
    Nem azért írtam a tetőtéri ablakról, hogy a mostanit arra cseréld, csupán tényeket közöltem és saját tapasztalatomat a tetőtéri ablakkal kapcsolatban.
    Valóban igazad van atekintetben, hogy az egyszerű tető cserép falrakást is el lehet rontani, ha azt nem szakember végzi, s ez a probléma többszörösen halmozódik, egy kimondottan szakembert "kívánó" munkánál (ld.tetőablak berakás és járulékos munkái).
     
  15. Koppi

    Koppi Fórum elő legendája

    Szia !

    Én is Csacskával értek egyet. Jobb a "kutyaól" mint a tetőtéri ablak, mert nagyobb a hely bent.
    A régi lakásunkban volt mindkettő, így innen tudom...
     
  16. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép havas délelőttöt mindenkinek!
    Első hóseprésen túl vagyok, de akár mehetnék újra. Apró pelyhekben hull, megállás nélkül hajnal óta, vagy ki tudja mikor kezdte, de reggel 5.30-kor mikor kinéztem az ablakon akkor már szállingózott.
    Fatther, nem is úgy vettem, hogy cseréljem ki, hanem, mint véleményedet, amit köszönök!Ezek a sorházak 30 évvel ezelőtt épültek és mint írtam, az akkori HÁÉV építette. Tudjuk milyen az, amikor magának építi az ember a házát és azt is, hogy mikor más építi. Nekünk nem volt lehetőségünk magunknak építeni, mert a férjem hajnalban elment dolgozni és késő este jött haza, tehát nem tudott volna ott lenni az építkezésnél. Akkor agrármérnökként dolgozott, a mezőgazdasági munkáról pedig mindenki tudja, hogy ott nincs szabadság tavasztól a tél beálltáig. Én a gyerekekkel szaladtam az óvodába, iskolába és mentem dolgozni, tehát én sem tudtam volna egy építkezésen ott lenni, no meg nem is értek hozzá. Mivel határidő volt a lakások átadására, így nagyon gyors tempóban dolgoztak a munkások, hogy időre készen legyenek és az átadás megtörténjen. Ennek eredménye volt az, hogy sok, inkább esztétikai hiba történt a kivitelezés során, aminek egy részét később javították, ill. pénzben visszafizették. Emlékszem, ebből a pénzből vettem az étkezőbútort. A nem esztétikai hibák nagy részét is kijavították következő nyáron. Pl. beköltözés után az első esőnél mindenki beázott. Kiderült, hogy a cserép alá teendő vastag fólia helyett kátránypapírt tettek s az őszi beköltözés után, következő nyáron leszedték a cserepeket, a kátránypapírt és feltették a vastag fóliát, majd újrafestették, tapétázták a tetőtéri szobákat. Szóval vannak élményeim..., de nagyon szeretek itt lakni, nincs szándékomban máshova költözni. Igaz, már a létszám lecsökkent, mert a gyerekek elköltöztek és a férjem is lassan hetedik éve, hogy már nincs közöttünk. Sorház, hat lakás egy "fedél" alatt, s mint minden házban, lakásban, mindig van valami ami elromlik, vagy újítani kell, pláne 30 év után.

    Kicsit hosszúra sikeredett, megyek vár a munka![​IMG]
     
  17. Koppi

    Koppi Fórum elő legendája

    Sziasztok !

    Hogy mennyi hülye van a közlekedésben az nem kifejezés?!
    Jövök Nyíregyről hazafelé, esik a hó. 80 km./óra erősen inát szakítja. Jön egy kocsi hátulról rámvillog és előzni kezd.....aztán gyorsan bevág elém, mert a szembejövő járművet nem kalkulálta bele az előzésbe...:( Közlekedhetek én jól, ha ilyenek vannak az utakon...>:(>:( Ez kétszer fordult elő velem jövetben...>:(>:(
    Délután lesz még 1 kanyarom oda és vissza.
     
  18. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Ma ki sem állok a garázsból, nem megyek sehova, majd holnap, holnap viszont, ha esik, ha fúj, menni kell.
    Harmadjára is elsepertem a havat, harmadjára már lapátoltam. Elállt, nem hull, napi levegőn való mozgásom is teljesítve! - mindent az egészségért! 0 fok van, éjjel majd fagy.
    Holnapi event ismertetőjét áttanulmányoztam. Gaz nem annyira sok kell, de felröpi, az igen! Tisztást most sem fogom leszedni és a bahán is maradnak a zsiráfok és még néhány fa és ól.
     
  19. Tündi100149

    Tündi100149 Fórum félistene

    Szép napot!

    Akkor mikor is mész,.. majd ha fagy hó lesz nagy?!?!

    https://board-hu.farmerama.com/index.php?threads/a-nagy-sajtos-rejtély.16001/

    Növény is kell,.. nehogy az űrrobot nagyon megdézsmálja és az állatok is kellenek!

    Nálunk már nincs hav!
     
  20. brozsa

    brozsa Fórum parancsnoka

    Szép napot!

    Nekem nem olyan szép, mert a reumatológussal nem jutottunk semmire, február 6.-án kell visszamennem. Nagyon hisztis vagyok, mert a vérvételből egyértelműen látszik a betegségem, de még elküldött ultrahangra stb. Nem tudom mire gondolt, majd csak úgy meggyógyulok, vagy megunom a hozzá járkálást.Fél óráig csak a gyerekével foglalkozott, aztán odaért egy kolléganő azzal csicseregtek, tele van a hócipőm. Ha én annak idején a hivatalba nem az ügyféllel foglalkozom munkaidőben, úgy kirúgtak volna, de minimum fegyelmit kaptam volna.De nekem se kellett több, elmentem a háziorvoshoz a papírjaimmal, és ő adott gyógyszert hogy valahogy kihúzzam hatodikáig.Hogyan magyarázom meg majd nem tudom.Nagyon mérges vagyok elküldött MRI-re már régen kész van, de meg se nézte, az a szerencsém, hogy a háziorvosunk nagyon jó fej, ő megnézte, elmagyarázta, hogy mire számíthatok.

    Na egyelőre ennyi a magyar egészségügyről, remélem ti jól vagytok, csak orvoshoz ne kelljen menni.
    Nesze neked szép nyugdíjas évek!

    A fiaméknál van olyan tetőtéri ablak, hogy ferde, de nincs vele gondjuk, csak a menyemnek a függönnyel.
     
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.