Gazdák a Tiszántúlról! | Archívum

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. onagger52

    onagger52 Fórum császára

    Jó napot mindenkinek!

    Azt hiszem nem jól fogalmaztam. Én nem azt mondtam, - nem az volt a szándékom - , hogy másoknak a játék az első. Azt próbáltam leírni, hogy: Úgy látszik közel 11 év kellett ahhoz, hogy el tudjam engedni a nekem nem megérős dolgokat itt a farmon. Ez is eljött, épp ideje volt!
    Igen így volt, mert annak idején, amikor még dolgoztam, hajlandó voltam felkelni éjjel azért, hogy learassak, vessek, mindezt azért, hogy elérjem az akkor kitűzött CÉL-t, az adott felhősor, event teljesítését. DE! Rájöttem, hogy nem jó az így, a felhősor nem éri meg, hogy felkeljek, az nem lehet számomra annyira fontos. Ami maradt a játékból az a fórum, az itteni lehetséges "beszélgetés". Azért megéri idejönni, de a felhők beszerzéséért, újabb kitehető akármik eléréséért nem. Nekem. Nem a JÁTÉK, hanem az aktuálisan elérhető akármik nem érik meg nekem. Ezeket engedtem el annak idején, amikor abbahagytam az eventek teljesítését. Továbbra is jöttem ide dolgozni, vetettem, arattam, gyűjtögettem, csak épp az eventeket, mint felesleges dolgokat hagytam el. De másoknak még lehet egy elérendő cél az újabb és újabb felhősorok beszerzése, mert cél nélkül nem sok értelme van a játéknak. Nekem úgy változott meg a "prioritás", hogy a társaság maradt, az eventek meg nem. Ha nem látom értelmét az itteni topkokban beszélgetni, akkor a játék számomra értelmetlenné válik. Ezt már évekkel ezelőtt megírtam, igaz nem itt, hanem tényleges e-mailokban több gazdának is. A magánéletben, nem a fórumban. Az már csak hab lett a tortán, hogy a "visszalépés" után lett egy komoly szervi bajom, amibe majdnem belehaltam. Szerencsére nem, de abban nem nekem, hanem az orvosoknak volt jelentős szerepük. Azt követően tényleg nem lettek fontosak még annyira sem az eventek. Tudom, ez a játék tulajdonosánek nem jó, mert nem fogok pénzt áldozni arra, ami számomra nem jelentős. A tulajdonosnak érdeke, hogy minél jobban lekösse az itt játszókat, s ha lehet, minél érdekesebb feladatokat találjon ki, mert azok teljesítéséért sokan hajlnadóak pénzt és ami a legfontosabb, IDŐT áldozni rá. Nos én meg nem akartam. De ezt eddig itt és így nem írtam le. Tehát:
    a nekem nem megérős dolgokat itt a farmon
    Csacska írásából idéztem. Igen, a nem megérős dolgokat. A farmon. Az eventeket, a kitehető akármiket. Ha nem így lenne, akkor nem jöttem volna fel ide sokszor éjjelente. Mert a társalgást vállaltam, vállalom, de az eventek teljesítését, mint nem megérős dolgokat, nem és pont. Ennyi, nem több. Az fel sem merült bennem, hogy akár Csacska, akár más az egész életének a legfontosabb dolgát a Farmeramában látja. Mint ahogy én sem. Évekkel ezelőtt már írtam itt rendszeresen, hogy kihagyom az eventeket, nem csinálom őket. De jöttem és írtam. Meg vetettem, meg almoltam, meg egyebek. De eventeket nem csináltam, mert nekem nem érik meg. Nem akarok IDŐT fordítani rájuk. Én úgy értettem, hogy Csacska el tudja, el akarja engedni az eventet, mint nem megérős dolgot. Erre írtam azt, hogy én évekkel ezelőtt jutottam erre az elhatározásra. Az időmből nem akarok eventekre, kitehető kütyükre fordítani. Erre a topokra igen, ezért is voltam itt.
     
    -W-595-, Fatther, vihence és 2 más kedveli ezt.
  2. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Tihamér, így már értem, hogy mire gondoltál.

    Eventet elkezdtem, csinálom. Tenyésztés letudva.

    Mai aktuális:
    Február 3.: Balázs-napi hagyományok, népszokások

    Szent Balázs püspököt mindenfajta torokbetegség gyógyítójának tartották. Legendája szerint megmentette egy özvegyasszony fiát, aki halszálkát nyelt. Az asszony hálából ételt és gyertyát vitt neki. Ennek emlékére szokás az ún. Balázs-áldás vagy balázsolás, amikor a katolikus pap két gyertyát tart a hívők álla alá e szavak kíséretében: “Szent Balázs püspök és vértanú közbenjárására szabadítson meg téged Isten a torokbajtól és minden más bajtól“. Ezen a napon almát is szenteltek abban a hitben, hogy a torokfájás ellen alkalmas gyógyszer lesz.

    Szent Balázs örmény születésű volt és olyan példamutató keresztény életet élt, hogy Sebasta hívő népe püspökké választotta. Balázs azonban a Szentlélek indítását követve visszavonult egy hegyi barlangba, bár ez a tette nem éppen egyezett a kor püspök-eszményével. Innen vezette imádkozva, tanácsokat osztva és gyógyítva a rábízott közösséget.
    Vadállatok őrizték, háziállatok módjára engedelmeskedve neki, ám mégsem tudták megmenteni a remete püspököt Agricola helytartó poroszlóitól, akik a bíróság elé hurcolták Balázst. Mivel nem sikerült hittagadásra kényszeríteni, a szokásos megkorbácsolás után siralomházba került, ahol akárcsak a barlangban, sok segítséget kérő ember kereste fel. Rabságában is sok-sok csodát vitt véghez, amelyekről legendája mesél.
    A Balázs-tisztelet nem közvetlenül halála után kezdődött, keleten a 6. századtól, nyugaton a 9. századtól, mint a torokbajok ellen védő szentet tisztelték. Tisztelete a latin egyházban a 12. századtól lett általános, mégpedig egy gégedaganat elleni imádsággal kapcsolatban. Később vérzések, hólyagbetegségek, továbbá kelések, kólika, pestis és fogfájás esetén fordultak hozzá. Részben érthető kapcsolat révén védőszentje lett az orvosoknak, a takácsoknak, valamint a szélmolnároknak és a fúvós muzsikusoknak. Mint az állatok barátja oltalmazza a háziállatokat és a nyájakat a farkasoktól.

    A Dunántúlon, az Ipoly és Nyitra környéki falvakban, a Csallóközben szokás volt a Balázs-járás, az iskoláskorú gyermekek adománygyűjtő, iskolába toborzó, köszöntő szokása. Maskarába öltözött gyermekcsoportok jártak házról házra, egyikük Balázs püspököt személyesítette meg – fején papírsüveggel –, a többieken papírcsákó volt, oldalukon fakard. Nyársat vittek magukkal, hogy a házaik arra tűzhessék a kolbászt és szalonnát. A Balázs-járás, akárcsak a március 12-i Gergely-járás, a soványpénzű tanítók jövedelem-kiegészítését jelentette. A háziaktól kapott szalonnát, babot, zsírt, tojást a gyermekek elvitték a tanítónak, aki azután megvendégelte őket.

    Egészség- és termésvarázslás A Balázs-nap szerte az országban az egészség- és termésvarázslás, a gonosz- és madárűzés napja is. A termésjóslás, madárűzés a Mura-vidéken és Baranyában abban nyilvánult meg, hogy a szőlősgazdák a szőlejük négy sarkában megmetszettek egy-egy tőkét, hogy Balázs védje meg a szőlőt, zavarja el ősszel a szőlőéréskor a madarakat, ne tegyenek kárt a termésben. Topolyán pedig, mivel ott nem szőlővel foglalkoztak, hanem búza- és kukoricatermesztéssel, a gazda templomba menés előtt néhány gabonaszemet süllyesztett a zsebébe, a templomban pedig a jó termésért imádkozott. Hazatérve a gabonaszemeket az állatok elé szórta, hogy egészségesek legyenek. Van, ahol ezen a napon szokták vinni az almát megszentelni, aztán megenni, hogy a torok ne fájjon.

    Balázs-napi időjóslás Az időjárásra vonatkozóan Bácskában az a hiedelem alakult ki: “Ha esik, nyár elején elveri a jég a termést.” Márcsak azért sem kívánatos ezen a napon az eső, a csapadék, mert kifagy a vetés.
     
    -W-595-, Fatther, zsozso577 és 3 más kedveli ezt.
  3. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    A tenyésztőst eventet már tegnap befejeztem.
    A farmos-eventnél a felröpi mennyisége már összejött....ezzel a tempóval vasárnap a gaz is kész lesz....és csak
    utána fogok etetni...addig nem is tekerek a malomban.

    A tegnapi szürkeséget napsütés váltotta fel...bár a szél is dolgozik. Tervezem, hogy kimegyek....de nincs sok kedvem hozzá.
    Ma valahogy olyan jól elment az idő idebent a lakásban....és még egy kis dolgom is van.
     
    -W-595-, Fatther, _Ilona49_ és 3 más kedveli ezt.
  4. henrietta1223

    henrietta1223 Fórum biztosa

    Szép jó napot!
    Tihamér csak annyi ne add fel hidd el hiányozni fog még ha ritkán is hogy belépj a játékba,körbe
    nézni, olvasgatni netán egy kicsit kapálgatni.:):)
    Csacska köszönjük a jeles napokról a tájékoztatót.Ilona jó hogy köztünk vagy újra!
    Ági és Zsozso nekem már nem cél a felhő meg az event vége sem,. sikerül ahogy sikerül már nem izgatom
    magam és éjjel nem kelek fel.:) Most nem csináltam a tenyésztős eventet sem.
    Unokám még onlinébe tanul idén érettségizik,de lövésem sincs hogy lesz ez az egész?!!!!:):cry:
    Délelőtt szakadt az eső most sűt a nap és előtte óriási szél volt.
    Ebédelni sóletet ettem tojással remélem az epém nyugiba marad (jó lenne ):)
    Jó pihenést!
     
    -W-595-, Fatther, _Ilona49_ és 5 más kedveli ezt.
  5. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét Mindenkinek!

    Az előzőhöz viszonyítva ez egy kényelmes event.
    Zsozsó, miért nem etetsz? Etess, a kapott érmékből váltsd ki a 3 kütyüt, rakd ki és 10 óránként arathatod! Több érméd lesz, amit elkölthetsz a boltban.
    Henike, drukk az unokádnak! Az én legnagyobb unokám is most fog érettségizni, az osztályfőnökük nagyon szorgalmazza, hogy "beviszi" őket az iskolába, mert érettségi előtt ez nagyon kellene. Vannak engedmények, így bontott csoportban ezt meg is tudják valósítani. Nagyon vágynak már vissza az iskolába.

    Event halad a három kütyü kint van, azok is termelik az érmét. Vásárolni még nem voltam, csak a valósban ma délelőtt. Bolt, piac. Emelkedik a tojás ára is, bizonyára hallottátok. Persze minek az ára nem emelkedik?. Hmm, nem tudok rá választ.
    Napsütéses szép idő volt és 11-13 fok körüli a hőmérséklet.

    A leandereimet kihordtam a terasz védett sarkába. Amennyiben még jön a fagy, akkor nagy fóliával letakarom.


    Rákellenes Világnap

    2000. február 4-én a Párizsban megtartott rákellenes kongresszuson a résztvevők aláírásukkal láttak el egy olyan dokumentumot, ami világméretű összefogásra szólít fel a rosszindulatú daganatos betegségek ellen. Ennek a világnapnak az a legfontosabb üzenete, hogy a rák ellen, a megelőzésért, gyógyításért összefogással tenni lehet. A Párizsi Charta fontosnak tartja a tájékoztatást, mert az ismeretekkel rendelkező beteg felelősséget tud vállalni, az orvosokkal való együttműködésével aktívan tudja elősegíteni a saját gyógyulását. Üzenete, hogy a korai felismerés, szervezett szűrések a gyógyulásra jobb esélyt biztosítanak. Elsődleges célul tűzték ki, hogy a betegek fizikai, szociális, lelki jóllétét szükséges biztosítani, különös tekintettel a folyamatos fájdalomcsillapításra.
     
    -W-595-, Fatther, _Ilona49_ és 5 más kedveli ezt.
  6. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Henike....azért is jó ez a játék, mert az eventen kívül lehet más célja is az embernek. A kicsi farmokon már régtől nem
    eventezek....nem is bírnám!!!!....de célt mindig keresek.

    Judit...látod....az agyam nincs a helyén! Pedig olvastam az ismertetőben....de nem írtam ki .....nincs előttem a lapon!
    Így el is felejtettem! Tegnap pörgettem...de nem lett eredmény.....a polcról most nem veszek le egy bónuszt sem....
    Aztán ennek fényében úgy határoztam, hogy először letermelem a gazt....de most már tudom.....rossz döntés volt!xD

    Most gyorsan elindítottam a malmot....le is tekerte....etettem is....de nem lett annyi érme....hogy valamelyik kütyüt
    ki tudtam volna váltani....így marad holnapra!
     
    -W-595-, Fatther, _Ilona49_ és 4 más kedveli ezt.
  7. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Zsozsó, nem Te vagy egyedül, aki elfelejt dolgokat. Sebaj, ettől sem dől össze a világ nálad gondolom!

    A kis farmokon semmit nem csinálok, csak az ajándékokat kinyitom, elküldöm. Kapálás szóba sem jön. Vannak még kuponjaim, azokat elhasználom és, amennyiben ilyen tempóban marad a játék, akkor a kis farmok pihenőre mennek.

    Ma a Firefox böngészővel egyszer sem tudtam belépni a játékba, csak a Chrome engedett be. Eddig ilyen még nem volt. Nem szeretném, ha így maradna!

    Jó éjt Mindenkinek!
     
    -W-595-, Fatther, vihence és 4 más kedveli ezt.
  8. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    ÁÁÁÁÁ....még meg sem szidtam magam!xD....Így jártam....talán holnap lesz valamelyikből annyi, hogy lesz kütyüm...amit kitehetek.
    Én amióta lekapcsolták a flash-t nem tudok Firefoxon játszani...bariig jutok el....ott aztán talicskázik és talicskázik!
    Igy maradt a Chrome és az Edge....mind a kettőt használom....bár hiba van itt is ....és ott is!!!!!
    Jó éjt!
     
    -W-595-, Fatther, vihence és 4 más kedveli ezt.
  9. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét Mindenkinek!

    Szomorkás, csepergős lett a délelőtti kellemesebb időből itt nálunk. Délelőtt a temetőbe mentem ki, akkor még jó volt, a napocska is próbálkozott. Délután vendégem volt, így gyorsan eltelt az idő.

    Event halad, tegnap este még egy sorozatot tudtam kitenni a kütyükből. Még termelem a gazt, kell a bolt kifosztásához. :)


    1971. február 5-én az Apollo-14 Antares nevű holdkompja landolt a Holdon.

    Edgar Dean Mitchell volt a holdkomp vezetője. Hatodik emberként léphetett a Hold felszínére. Rajta kívül a személyzet tagjai Alan Shepard és Stuart Allen Roosa. Mitchell két holdsétája alkalmával 8 órát és 25 percet tartózkodott az űrhajón kívül. 1971. január 31-én indult útjára az Apollo-14, majd február 9-én tért vissza a Földre. 48 kg kőzetet hoztak magukkal a Fra Mauro kráterből.

    február 5. - Nutella Nap

    A Nutella Napot 2007-ben Sara Rosso indította el kizárólag internetes szerveződésként. Később a Ferrero cég a tevékenység befejezésére szólitotta fel, ám a tárgyalások során megegyeztek és így már a Nutella gyártó is támogatja.
     
    -W-595-, Fatther, zsozso577 és 5 más kedveli ezt.
  10. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Merre jártok....többiek? Nem járt le a szabadság?;)...jó sokáig tart!

    Az eventtel haladok....holnap reggel tudom a felhőt kiváltani....de még termelek tovább....addig a kütyük is kint maradnak.
    Nem váltom ki csak 1x....már annyi kütyü van a polcon, hogy nem győzöm porolni őket!

    Tegnap végig néztem a kisfarmokon a szomszédokat és bizony nagyon megcsappant a számuk és van most is aki pirosban van...pedig a
    regisztráció óta szomszédom volt. A nagy farm sem kivétel....itt is van üresedésem.
    Ilona visszajelöltelek....azt tudom, hogy Te játszol.....van akiről nem tudok, mert nem beszélgettünk csak nagyon ritkán.

    Lassan megyek a konyhába....halat kirántok!

    Szép napot!
     
    -W-595-, Fatther, vihence és 4 más kedveli ezt.
  11. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Mosolygós szép napot Mindenkinek!

    Ilona, hiányollak, régen írtál! Hogy vagy? - néhány sort írj, hogy tudjunk rólad! :)
    Zsozsó, lehet szabadságolták magukat a gazdatársak, de a szabadságnak is vége egyszer.:)

    Eventnél a felhő ki van váltva, a kütyükből kér sorozat kint, így a felhő még nincs beüzemelve. Eddig termeltem a gazt, de most áttérek a terményesekre. Lehet visszatérek majd még a gazra, de nem biztos.

    Szomszédokról én is írtam már, szépen pirosodik sok befele, de nem a hidegtől, hanem azért, mert nem látogatják a farmjukat. Sajnálom, de ez már tény.

    Konyhai event is fut, holnapra sül a hús, lesz majd hozzá friss zöldségsaláta kapros joghurtos öntettel. A süti a sütőben, meggyes-diós habos rácsos. Cékla is fő, az a ma esti vacsorához lesz.

    Borongós, szürkeség honol a tájon, de most nem érek rá vele foglalkozni.


    1947. február 6-án Bay Zoltán és kutatócsoportja radarral megmérte a Föld-Hold távolságot.

    És ez a Magyar Rádiótechnikai Fegyvernem Napja. Arra emlékezünk ezen a napon, hogy 1947. február 6-án Bay Zoltán és kutatócsoportja radarral megmérte a Föld-Hold távolságot. A magyar űrkutatás kezdetének tekinthető ez az esemény. A radarcsillagászat tudománya köthető Bay Zoltán munkásságához. A négyszázezer kilométerről visszavert jel elvész a zajban. A jel/zaj arány nem változtatható, ezért volt nagyon fontos Bay Zoltán találmánya, ami az volt, hogy coulométerrel jelösszegzést valósított meg.

    Dorottya napja

    A Dorottya napi időjárási népi megfigyelés szerint:"Ha Dorottya szorítja, Julianna tágítja." Vagyis, ha Dorottya-napkor fagy, akkor Julianna napjára (február 16-án) megenyhül az idő. De fordítva is igaz, azt is tartják: Ha Dorottya locsog, Julianna kopog
     
    Utoljára szerkesztett: 6.2.21
    -W-595-, Fatther, vihence és 3 más kedveli ezt.
  12. _Ilona49_

    _Ilona49_ Fórumgróf

    Üdv Mindenkinek!
    Zsozso! Örűlök a szomszédságodnak,lgyekszem,hogy ne okozzak csalódást.
    Csacska! Mostanában nem sok siker koronázza a farmos ténykedésem.Az előző eventnél még a felhőig se jutottam,a szükséges felröpiknek csak a fele jött össze.A mostani tenyésztőst szupertáp hiányában szintén csak felibe-harmadában tudtam teljesíteni,a másikból még minimum 7 kör gazt kéne termelnem,de a csigatempó nagyon fáraszt.Farmmunkások nélkül nem igazán öröm a játék,az íráshoz már nincs erőm.
     
    -W-595-, Fatther, Csacskamacska és 4 más kedveli ezt.
  13. onagger52

    onagger52 Fórum császára

    Jó reggelt!

    Csupa vidámság az élet a farmon. Ma reggel négyszer kellett ki és belépnem, aztán még ötödszörre is próba-szerencse, mire lett valami. Megint bejöttem, de a rémségesre menet egy százalékonkként töltögetett, majd nem ment sehová sem. Megpróbáltam elmenni a kütyükhöz, de a learatandók helyén a háromszögek meg a sok kicsi napraforgó látszik csak. Nekem erre nincs szükségem. Ez ÍGY nekem nem szórakoztató. Ezen csak a programozók röhöghetnek a BP-nél. Nekik jó vicc lehet.
     
    Fatther, _Ilona49_ és henrietta1223 kedveli ezt.
  14. Othep

    Othep Forum Moderator Team Farmerama HU

    Szia.

    Ezen mondatodból arra következtetek, hogy nem Klienssel játszol.
    Miért nem próbálod ki?
    Miért kínlódsz a webes verzióval, ha nem muszáj?

    Ha kicsit értesz a számítógéphez, próbálkozhatsz a géped teljesítményének optimalizálásával is.
    Az nagyon hasznos mindenhez, minden szempontból. Nemcsak a Farmerama miatt.
    https://board-hu.farmerama.com/threads/ki-is-az-a-backoffice.14672/page-347#post-1130522
     
    Fatther, _Ilona49_ és henrietta1223 kedveli ezt.
  15. onagger52

    onagger52 Fórum császára

    Kedves Othep!

    Valóban, jól látod, nem a klienssel játszok, sőt nincs is telepítve. Nem is lesz, ezt megígérhetem. Nem érzem szükségét egy lebutított keresőnek. Tény, a gépem már nem fiatal, idén fogja betölteni a hetedik évét. Akkor rakattam össze, amikor elmentem nyugdíjba. Feltételezem, ismered azokat a követelményeket, amiket a Unity kíván meg a felhasználóktól. Leírom, hogy az én gépen jelenleg mit tud, mivel rendelkezik és kérlek arra, írd meg nekem MIT, MIKET kell a gépemen kicserélnem, hogy tudjak vele játszani ITT!

    Processzor Intel(R) Core 2 magvas i3-7100 CPU 3,9 GHz, / RAM 16 GB, / HDD 1,5 TB, / SSD van, / NVIDIA GeForce GT 1030 videokártya, / az op. rendszer Win10 64 bites.

    Más internetes játékban is sok éve részt veszek, nem a BP tulajdona, de ott valamiért még tavaly év elején megtörtént az átállás a Flashról az újra. Nem Unity, más, html5. Azon a farmon, farmokon minden gond nélkül tudok játszani. És ott nem kellett sok hónapos próbaverzió, türelemkérés, mentegetőzés és főleg nem szólították fel a játékosokat arra, hogy cseréljenek gépet. Ők biztosan valamit rosszul csináltak, hogy sikerült nekik átállni gyorsan és jól. Ott is nagy adatbázissokkal kell dolgozni.

    A számítógéphez valóban nem értek, nem szakmám, számomra ismeretlen fogalom az egész, hiszen csak 1992 óta dolgozok PC-vel. A munkámban napi szinten volt rá szükség, az internet használatára is. Szövegszerkesző és táblázatkezelő (Excel) kicsit ismerős. Muszáj volt azokat használnom. Az én itthoni gépemet csak akkor látta szerelő, informatikus szakember, ha valamit cserélni kellett, azt nem magam végeztem. Mondjuk merevlemez, memória, videokamera, fejhallgató, egerek csereberéjét még megoldottam mindig magam, de komolyabbakat nem. A gépemen lévő programok jó részét magam tettem, telepítettem fel, úgy mint böngészők, Open Office, Advanced Sístem Care (gépkarbantartó), CCleaner, játékprogramok (pl. CIV I-VI között), stb. Meg le is, mint az Adobe Flash Player két változatát is legutóbb januárban. A gépen az előzmények törlését, a töredezésmentesítést, a felesleges fájlok lepucolását, frissítéseket, (ha nem automatikusak) meg tudtam oldani. De tényleg el kell gondolkodnom azon, hogy elmenjek egy alapfokú számítógépes tanfolyamra. Nyuggereknek már, még ha az hatvankilenc éves is, mint én, azért akad kedvezményes díjazású. Eddig az volt a jellemző, hogy míg mások szívtak akár a böngészős, akár a kliensen Unity-vel, én nyugodtan tudtam játszani, mert - eddig - bírta a gépem.

    A segítségkérő topikokba azért nem mentem fel segítségért, mert - én balga - azt hittem, nekem nincs rá szükségem. Hibákat az elején még jeleztem, de sokadszorra ugyanazt már nem akartam ismét és ismét leírni. Azt viszont jól tudom, hogy a modik alapból a Takaríts, tisztíts, előzményeket törölj, válts böngészőt! megszokott mantrázáson kívül nem tudnak vagy nem akarnak - általában - többet mondani. Igaz, sok olyan emberke ment fel, mint jómagam is, akinek semmi fogalma sincs mindezekről. Ezért is írtam ide - magunk közé - a panaszomat, s nem a Unity "segélykérőbe". Itt tudja mindenki, hogy nem értek a számítógéphez és nem is lepődnek meg rajta. Rám hagyják. "Csak morog az öreg mindig magában, de kihallatszik. Szenilissé kezd válni. Látszik rajta a kor." Megszoktam már itt, azért is jövök ide néha-néha.

    Örülök neki, hogy kinyitottad a szememet, hiszen a jó pap holtig tanul. Igaz, nem vagyok pap, de azért még képes vagyok tanulni.
     
  16. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép vasárnap délutánt!

    Ilona, megértelek, hogy nem marad erőd az írásra,de, ha nem írsz, akkor meg aggódom, hogy miért nem? Tudod, az ember mindig rosszra gondol! Persze ez is rossz, hogy nehézkes a játék, pláne kézi aratással,de ez még mindig jobb, mintha az egészségeddel lenne baj!
    Terményes ólakat most fogom beszedni, hogy utána még az eventhez vetek gazt, vagy gazdaköribe, azt még kitalálom. Szeretem ezeket a 9 órás érésű terményes "akciókat", legtöbbször ki is használom.

    Délutánra lett egy kis napsütés is, igaz nem sok időig volt távol a felhő.
    Legyen további szép napotok! :)
     
    -W-595-, Fatther, zsozso577 és 2 más kedveli ezt.
  17. onagger52

    onagger52 Fórum császára

    Jó reggelt!

    Valami esik, de nem hó, mert minden csillogó fekete. A hó meg tudomásom szerint inkább fehér. De ma már olyan idők járnak, hogy minden lehetséges. Hamarosan elmegyek az egyik kereskedelmi egységbe (Príma, leánykori neve CBA, a születési neve meg ABC. Ez a bolt 1976-ban nyitott ki, akkor ABC volt a tisztességes, születési neve. Sőt! Igazából a műszaki, bútoros része volt az áruháznak, de helyet cseréltek, a bútoros része lett a az élelmiszer, a ruházati maradt az emeleten. Most 3 önálló része van. Mind maszek. A ruházati helyén egy igazi hamisítatlan kínai bolt van, kínai tulajdonoskkal. A műszaki magyar, az élelmiszer meg lett a CBA, majd pár éve átnyergeltek a Príma elnevezésre. Ami a kínaiban van, az mind kínai ternék. Mondtam is tavalyelőtt a tulajdonosnak, ha nem kínai az itt lévő termék, akkor hamisítvány. Nevetett, de egyetértett velem.

    Ma minden zokszó nélkül tudtam mindent csinálni a farmon, pedig SEMMIT sem takarítottam, pucoltam, még a Gizit sem tettem be a zuhanyzóba, hogy ne szagosodjon tovább. Én viszont tusoltam, lehet, hogy ettől javult meg a ... a Gizi nem, mert az tegnap is jó volt. ... Akkor valami más. Lényeg, hogy minden megy a Tűzrókával. Az biztos, hogy ha sokszor kell ki-be lépkedni, az visszafogja az ember kedvének szárnyalását a magasban, inkább szeretne a föld alá bújni. Tegnap finomat ettem, de saaajnos egyrészt túl zsíros volt, mint ahogy feleségem megállapította, másrészt meg részben fermentált káposztából is készült. Azt viszont az én epém nem tiolerálja. Nem szereti sem a sok zsiradékot, sem a sok puffasztó ételt. Emiatt már kellett orvosi beavatkozást is végrehajtani nálam, 1992 novemberében. Egy kicsike vágáson át kilopta a sebész főorvos az epehólyagomat, mondván, minek egy hólyagnak annyi hólyag ott bent. Eggyel több vagy kevesebb nem számít. A vágás hossza 29 és 32 cm között ingadozik, attól függően, mekkora is az én súlyom. Ha sokkal több a kelleténél, akkor nagyobb, ha csak simán több, akkor kisebb.
    Megyek a boltna.

    Szép napos napot mindenkinek!
     
    busika02, Fatther, _Ilona49_ és 2 más kedveli ezt.
  18. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Mosolygós szép napot kívánok Mindenkinek!

    Esőre ébredtem és még mindig esik. Úgy néz ki, hogy nem fogja abba sem hagyni egyhamar. Ez van, változtatni rajta nem tudok, meg nem is akarok, essen csak, majd jön a nyár, akkor meg lesz szárazság és meleg. Vagy nem!

    A Firefox ma sem volt farmbarát, csak a Chrome. Már lassan nem is kísérletezem mással. Reggeli nagy aratásnál csak egyszer kellett frissítenem ahhoz, hogy minden területet le tudjak aratni. Napközben nincsenek ilyen gondok, akkor nem jellemző, hogy frissíteni kell, igaz, napközben nem is aratok minden területet. Sietni nem szabad, azt már tudom, szépen ki kell várni, hogy a terület betöltsön, utána aratás és a többi, de csak lassan és nem hamarabb, mint ahogy a napraforgók a pörgést befejezték. Amennyiben ezt kivárom, akkor nem nagyon van gond. A reggeli 10 perces aratásból így lett 20 perc. No, ezt még szokni kell!

    Fás válogatással nem foglalkoztam, van annyi fám, hogy több télre is elég lenne fűtéshez. Új fáért beszálltam volna a válogatásba, de így nem.
    Eventet már nem csinálom, kivettem a boltból amire szükségem volt, így a feneketlen gazdaköribe termelek.

    Tegnapi aránylag jobb időben a kertemben a madárkák igen aktívak voltak, kapargattak, keresték a kukacokat, egyéb finom falatokat és nagyon kedvesen trilláztak. A Vakond Úr jelenleg a szomszédban vert tanyát, maradhatna ott továbbra is, de félő, hogy újra visszajön, pedig nálam nem szívesen látott vendég. Sétáim során látom, hogy rengeteg túrás van mindenfele, nagyon elszaporodtam most, vagy csak a kemény fagy hiányában aktívak. Ezt nem tudom.

    Hóvirágaim, a hunyorok szépen virítanak és sorjában dugja ki fejecskéjét a jácint, nárcisz és a tulipánok is. Tavasz közeleg, ébredezik a természet. Lehet kicsit korán, mert a jósok még kemény fagyokkal ijesztgetnek.
     
    -W-595-, Fatther, zsozso577 és 3 más kedveli ezt.
  19. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Az eventet tegnap este befejeztem a felhőt felöltöztettem. A boltból még tudtam volna ezt-azt kivenni....de nagyon ideális volt a helyzet,
    arra hogy pontot tegyek a végére. Alig maradt valami,amit majd beváltanak.

    Itt ma nagyon szürke idő volt....esett a hó....de el is olvadt. Holnap valami hosszabb kint létet tervezek....abban az esetben nem megyek...ha nagyon de nagyon esik az eső....vagy jégpálya lenne a járda.

    Szalamandra mennyi van a pajtátokban? Én most tettem ki 3 db ólat....talán ez lesz a következő tenyészthető állat.
     
    -W-595-, Csacskamacska, Fatther és 3 más kedveli ezt.
  20. _Ilona49_

    _Ilona49_ Fórumgróf

    Jó éjt!
    Vagyok,vagyogatok.
    Még 3 kört kéne ültetnem ,hogy a felhő meglegyen,bízom benne.Igaz még egy kitehető is hiányzik.
    Tenyésztős felejtős!
    Ma sonkás tészta volt az ebédem és még egy kis székelykáposzta tegnapról.Holnap csak egy kis könnyű levest főzök.
    Szerdán klinika.
    Aludjatok jól!!!!
     
    -W-595-, busika02, Csacskamacska és 5 más kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.