Gazdák a Tiszántúlról! | Archívum

Kategória: 'Egyéb témák archívuma', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Sziasztok!

    Nnaaa..... én meg összeszedtem valami nyavalyát, náthás lettem. :cry:
    Munkából hazaérve, ettem, ittam gyógynövényes forró italt, és pihentem, még szundikáltam is.
    Most fő a gyömbértea, és még lámpázom magam - remélem 1-2 nap múlva már jobban leszek.

    Judit, a jogsid már elkészült, megkaptad?

    Lajos, jó sok fád van kint, nálam is tele a terület, vegyesen vannak a fák. Muszáj a bükköt és a fenyőt is kitenni, mert azok adnak értékesebb fa anyagot.

    A holnap kezdődő event kiírást elolvastam, és csinálni is fogom, nem lesz bonyolult.
    A piccolo ládák mindig jól jönnek, a szezon pontok is kellenek.

    Jah... és itt egész nap szürkeség és eső.
     
    busika02, zsozso577, ursa11 és 7 más kedveli ezt.
  2. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét Mindenkinek!

    A jogosítványom még nincs kész, csütörtökön van időpontom az okmányirodában. Háziorvostól van papírom, hogy alkalmas vagyok. :) - ezt a papírt viszem majd az okmányirodába, ott elveszik, kapok egy másikat, mely azt igazolja, hogy folyamatban van a dolog, ha netalán a rendőr igazoltat. A jogosítványt meg majd megküldik postán, vagy bemehetek érte, ha elkészül. ( addig járok lejárt jogsival)

    Zsozsó, bízom benne, hogy jól fog jönni a röpi. A szédültön hosszúzom majd és abban bízom, hogy az ad majd elegendő röpit.

    Ági, jobbulást kívánok! Könnyű összeszedni bármit is ebben a k(a)k(a) időben. Fagy kellene jó nagy, hogy pusztuljanak a bacik és egyéb kártevők!
    Hideg vizes fürdőzést nem terveztek? Sokan vettek részt a Tiszában is a megmártózásban és áradoznak, hogy milyen jó volt! No, én lemondok erről az élményről!

    Lajos, jó látni az erdődet! :)

    Eventet csinálni fogom, a felhőt hiányolom. Kütyükkel gond ugye, hogy hova is tegyem?
    Völgyes látogatom, van eredménye, de még mindig nem a kedvenc területem.
     
    busika02, zsozso577, -W-595- és 7 más kedveli ezt.
  3. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    Jó reggelt kívánok kedves Tiszántúliak!

    Tudom régen irtam, de.....na de mindegy is.Ma öröm kinézni az ablakon, csodálatos, hogy a napocskát kiengedték a sötét szürke takaró alól.Nagyon vágyom a napsütésre, attól a hangulatom is egészen másképpen alakul.

    Én is voltam az Okmányirodában még hétfőn, igaz akkor csak benéztem, hogy miképpen is alakul majd, ha jövök személyi igazolvány cserére. Húúúú nagyon sokan voltak, igaz nem is tudom mire gondoltam, hiszen hétfőn, 9-én kezdték a munkát.Igy aztán, volt ott a sorszámosztó gépnél egy ember azt megkérdeztem, hogy véleménye szerint mikor érdemes jönni, hogy még az nap sorra kerüljek.Nagyon kedvesen mondta, hogy jobban járok, ha dél felé jövök, mert addigra már a sokaság csökken.
    Igy is tettem, s kedden szépen tizenegy óra körül odaértem, sorszám vétel,és leültem egy székre, gondoltam majd csak sorra kerülök.Nem is lehet okom panaszra, mert nem kellett várnom talán csak talán ha fél, háromnegyed órát, azt is nézelődéssel hamar elütöttem.
    Mikor a monitoron látom a sorszámomat, azon mód odapenderültem az ablakhoz, személyi kártya előkapva, a hölgy mondja, hogy még le sem járt..igen mondom de óvatos vagyok nehogy elfelejtsem, hogy ebben a hónapban lejár, jobb előbb mint később.
    Megyünk a fotóapparát elé, te jószagú rezeda, vajon milyen gyors kép kerül ki rólam?Mutatja is a hölgy, hááát még azt a mogorva képet amit én mutattam, meg is kérdeztem, hogy lehetne egy kicsit mosolyogni?Igen de csak csukott szájjal.Semmi gond ,gondoltam és készült is egy másik kép, ami már nem volt olyan visszataszító.
    Komolyan, utána el is gondolkodtam, hogy ha én valakire ilyen komoran ránézek, szegénynek még az élettől is elmegy a kedve.El is határoztam, hogy mosolygósnak kell lenni.......
    Nos ennyi volt az ügyintézésem az Okmányirodában.

    Gyopárosvölgybe minden nap kilanovkázom, már nem is szédülök, megszoktam a ringatását a masinának.Rácsodálkozom a fáimra, amikor szépen kiteljesednek, komolyan sajnálom kivágni őket.Ám ha igy találták ki, hiszen a programba valahogy bele kell varázsolni.
    Nálam, ott is a tavaszi kép van, mert a sok hótól alig találtam az utat, amikor befújta a szél.Néha azon gondolkodom, hogy vajon az ácsműhely, a pajta és a fűrészmalom, miért hullámzik, hiszen stabil talajon van, oda építették, vagy mégsem...

    Még csak "jégmászó" a rangom, vagyis a 9-ik szintnél tartok, annak az első harmadában.Majd csak elérem a 10-ik szintet is, aztán újabb területtel bővülhetek.Néha leülök a zuhatagtól nem messze lévő padra és elgondolkodom, hogy de jó is lenne , ha én így tudnék rajzolni, kitalálni ezeket a képeket.Hátul a magas hegyek, a magasban szálló madarak, a nyugodni készűlő napocska sugarai, még ott vannak a lelakatolt területen.A kis gyopár virágok, itt ott elszórva vírítanak.A vidáman kártyázó hódoknak, nálam semmi dolguk nincsen.Jó aki ilyen tehetséges, és igy megtudja valósitani amit kigondol.

    A fejlesztéseket is gondosan elvégzem, amikor tudok jelvényt készíteni.Haladok, haladgatok, szépen módjával.A vevők néha dolgavégezetlenül mennek el, mert bizony vagy a jelvényre gyűjtök, vagy a szintet szeretném jobban dotálni.

    Kívánok mindenkinek nagyon szép és derűs napot, jó játékot!!
     
    Utoljára szerkesztett: 11.1.23
    busika02, zsozso577, zsani_apja és 9 más kedveli ezt.
  4. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét Mindenkinek!

    Marika, megmosolyogtam hozzászólásod, olyan kedvesen mesélted el mondandódat! Gyere gyakrabban, hozz egy kis jókedvet! :)
    Miért nem foglaltál időpontot az okmányirodába? - akkor még annyit sem kellett volna várni? A neten nagyon egyszerűen megtehetted volna.
    Ragyogó napsütésre ébredtem, így aztán be is kapcsoltam a mosógépet. Megszáradni nem száradt meg a ruha, de a szél megfújta és az illata is más, mintha bent száradt volna.
    Délután munka volt, így az eventet kissé megkésve kezdtem, viszont semmi gond, mert segítőkész gazdatársaink kiszámolták, hogy kényelmes tempóban is bőven belefér az időbe. Holnap pont úgy lesz munkám és ügyintézésem, hogy két aratás között vagyok foglalt.

    Gyopárosba került kis változtatás, megszokjuk azt is, mert ugyan mi mást is tehetnénk? A játék sem kedvel engem, mert kulcsokat nagyon ritkán kapok.

    Mostanában rákaptam a földimogyoróra. Gondolom én, hogy csak bekapok 1-2 darabot és már megyek is tovább, ehelyett ott állok a tálkánál és csak bontom, eszem, bontom, eszem. Nem lehet abbahagyni.
    Boltban is voltam ma és újfent elkerekedett a szemem. Téliszalámit nem szoktam venni, ma megakadt rajta szemem és le is meredtem az árától. Kedvenc sonkám ára is emelkedett a múlt hét óta. Lassan át kell gondolnom, hogy mit vegyek helyette, ami finom, de kevesebbe kerül.

    Karácsonyfáról tegnap leszedtem a díszeket, ma meg kivittem, holnap viszik el. Egy nagy fóliára szoktam ráborítani a szobában és a fóliát összefogva viszem ki, így aránylag kevés tűlevél marad utána. Igen nagy volt a fa, így vacakoltam vele egy darabig, de én győztem!

    Megyek a kis farmokra elküldöm az ajándékokat. Pá!
     
  5. ursa11

    ursa11 Fórum félistene

    Szép jó reggelt!

    El vagyok dolgozósan.
    Zsozsó valamikor ősszel gondoltam rá először, hogy befejezem a gazdakörit. A tenyésztősekkel kezdtem, volt hozzá olyan 14.000 körüli sz.táp. Nem vettem, csak pengőért, összegyűlt. Van előnye az ól 0 percezésnek is, nem kell termelni a tápokhoz, a malom szabad, most is csak sz.táp megy. Így könnyű gyűjteni a növényt is, fa termést is. A TOP-n piacoztam amaránttal annyit, hogy ha egész évben nem megyek piacra, csak vásárolni, akkor is elég, kis beosztással. A tüntető malac csapatához részben volt növény, részben vettem, részben letermeltem, mint az eventknél komforton, a gyémántba 100% teljes bevételi, az aranyba növénybevételi. Az állatokat, meg a karácsonyi szünet alatt termeltem le, a vendigoból, párducmacskából csak 1-1 ólam volt, így ól 0 perceztem, kellett a teliholdas állatok miatt is, mert azokkal még nem 0 perceztem. Sajnos bárhogy agyaltam, nem úsztam meg vásárlás nélkül, kénytelen voltam egy 30-s csomagot venni a tűzhalasból, de most meg páratlan hónap van és jön 1-1 új fa a bahára és a farmra, akkor meg azokat kellett volna megvenni. Különben sose veszek semmilyen titkosat. Én általában kuporgatok, úgyhogy van bőven mindenből és most erre szántam egy részét, meg most volt rá időm, tudtam, hogy januártól kevesebb az időm a farmra.
    Ha TOP-on gondolkozol, hogyan csinálta az első, akkor ő leírta és úgy meg is lehet csinálni. Pörgetett 16.000 PP-t és volt 700.000 manta tápja, ha jól emlékszem. Ehhez egész éves odafigyelés, sok idő, kitartás és pénz is kell.
    Megyek dolgomra.
    Kíváncsi vagyok, hogy használ-e. A rozoga térdeimre rendeltem hévízi iszapot, tegnap kezdtem el a kúrát. Remélem jobb lesz, de ha csak nem romlik az is jó.
     
    busika02, henrietta1223, Kuzdern és 7 más kedveli ezt.
  6. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok

    Edit...amit leírtál már azért is elismerésem... csak gratulálni, tudok!
    Nekem is van sok mindenem....de pazarlón dolgozom....valahogy nem látom át a lehetőségeket.
    Sokszor rácsodálkozok dolgokra, hogy ez nálam is adott és miért is nem használtam...miért nem jutott eszembe?
    Nem az elsőre gondoltam....azt az írást én is olvastam....hatalmas munka volt abba is....azt is leírta, hogy csak egyszeri volt.
    Kiváncsi lennék arra, hogy hányan is csinálják utána.
    Én a tizenkettőre gondoltam....a " meg fogom csinálni"-ra. Nekem az sokszor eszembe jut....és az agyam nem tudja felfogni,
    hogy lehetett megcsinálni.???!!!! Hmmm????
    Javulást a térdednek...reméljük az iszap hatásos lesz.

    Ági....meggyógyultál már?...vagy még kurálod magad?

    Lajos...ma van csütörtök....és gondolok rád, hogy a doktornő ne mondjon rosszat!

    Judit...a mogyoróval én is így vagyok és sajnos az édességgel is....azt is addig eszem....amíg van!
    Hiába tervezem el....hogy naponta mennyit fogok megenni belőle.
    Az évben nem is vettem csak 1x......:pxD;)...tudom....tudom!

    Marika....olyan szépeket írsz....gyere sokszor!

    Az eventet elkezdtem. Tegnap délelőtt benéztem a kerékhez...láttam a bónuszt....pörgettem és megadta.
    Örültem is neki....az most fog lejárni....így a növénynek több, mint a fele meg van!
    Most ültettem kicsi földbe....aztán majd valamikor számolok, hogy mennyi kör kell még!
    Holnap ha...minden úgy alakul...akkor szintlépős nap lesz! Itt is.....és ott is! Alig várom!
    Először a gyopároson...lépek a 10. szintre...várom a felhőt....utána nem tudom, hogy mit is csinálok.
    Kell nekem az az új terület?....a tárolással így sokszor gondom van.. Aztán több fa...több termés....több gond!
    Nahhh...meglátom!
    Azta...azta! már megint mérlegelek....és utána rosszul döntök!xDxD
     
    ursa11, busika02, henrietta1223 és 6 más kedveli ezt.
  7. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    Szervusztok kedves Tiszántúliak!

    Judit,
    olyan kedves vagy, hogy mindig megdícséred azt a kis szösszenetemet , amit itt is leirogatok.A minap jutott a kezembe a Hadas Krisztának a könyve a "Egy tökéletlen anya naplója".Ahogy olvasgatom, rájövök, hogy nagyon sokunkkal előfordult az , amit leirt, csak mi nem vetettük papirra, mert vagy nem volt rá idő, vagy kedv, vagy egyszerűen nem gondolunk rá, hogy mi a gondolatainkat le is irjuk.
    Na látod én úgy vagyok vele, hogy amikor kimegyek a gazdaságba, én akkor ott azt érzem, hogy a valóságban csinálom, és beleképzelem magamat arra a milliőbe.
    Volt egy gazdatársam, szegény már az égi farmon gazdálkodik, de nagyon leócsárolta, hogy mennyi marhaságot tudok leírni.Ő úgy gondolta, és valószinűleg neki igaza is volt.Akkor sokáig nem mertem elkalandozni, mert azt hittem hogy neki van igaza.Később aztán mégis billenytűre Mari, gondoltam és lám lám vagytok olyan kedvesek, hogy elolvassátok, kicsit mosolyogtok rajta, ami nagyon jó, hiszem azért csinálom.
    A karácsonyi játékon a különdijnak nagyon örültem,hiszen vannak még szintén akik azt gondolják, hogy kell egy kis elkalandozás, hiszen az élet úgy is elég nehéz és sokszor embert próbáló is tud lenni.Kell egy kis lazulás is.

    Edit,
    igazán, nagyon elismerem, hogy a gazdakörid neked is üres.Én nem tudom felfogni, hogy ezt is meg lehet csinálni, pedig mint mutaod te is, lám lám kitartással mi mindent el érhet az ember.Én sajnos nem vagyok ilyen kitartó.Bááár mostanában Kolombusz Kristóf után szabadon, elkezdtem "a szárazföld meghódításást".Jót mosolyogtam, mert elszoktam olvasni a kis körítéseket, amit kigondolnak hozzá.Jelen esetben a halak úsznak úsznak, folyón felfelé, hogy a kicsi, pici ikráikat le tudják rakni.Ám a hódok gátat emeltek a folyón, mert ott van az ő területük a terményekkel , földekkel.S ekkor jön a nyuszi az Okosfüles, aki kitalálja, hogy már felfedezték a halbuszt.Na itt már nagyon mosolyogtam, mert elképzeltem az akváriumot kerekeken.Igy aztán meg is oldódik a halak gondja.

    Szóval nem elég a rajzolás, még a kis humorbonbonokat is el helyezik.S ez jóóó
    Tetemes mennyiségű növényeket kell termelni, igy aztán el leszek velük egy jó darabig.A halak már kétszer, háromszor oda vissza megússzák a folyót, az ikrák is már felnőnek, mire én végzem a feladattal.

    A szilvalekvár nagyon finom!!!

    Zsozso, jövök én látod, csak nem minden nap.Garatulálok a kerék adta bónusznak, én is elmentem nagy grafttal, de csak plusz egy terményt sikerült kiforgatni.Igaz az is több mint a semmi.A gyoprosi 10-ik szinthez is nagy gratula, én is igyekszem, de még csak a 9-ik szint egy harmadánál tartok, igy aztán még várakoznom kell a soromra, hogy elérjem a 10-ik szintet.
    Nagyon vágyom a 12.szintre, hogy végre a Gyopárosvölgyben a kapacitást tudjam növelni, mert az anyagok előállítását én nem tudom olyan profi módon belőni, hogy mindig minden alkatrészem klappoljon.Sebaj, idő van, nem hajt senki.....


    Legyetek vidámak, a napocska is igyekezik kibújni a takarója alól, néha több kevesebb sikerrel.

    Elnézést akit nem szólítottam meg, de most erre futotta nekem....
     
    ursa11, _Ilona49_, busika02 és 6 más kedveli ezt.
  8. Tündi100

    Tündi100 Fórumgróf

    Szép napot!

    Tegnap délelőtt jött egy telefon ne Csütörtökön menjünk hanem Pénteken!Hmmm,..Péntek 13!?
     
    ursa11, busika02, -elzemari- és 4 más kedveli ezt.
  9. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Sziasztok!

    Edit, nagyon kitartóan és elszántan vitted végig a gazdaköri feladatok teljesítését.
    Én többször benézek, hogy teljesítsek, de olyan sok félbe hagyott és el se kezdett feladat van, hogy húúú.... és van, hogy adok be 1-2 tételt, de aztán ott hagyom, hogy majd egyszer, talán :music::).
    Jobbulást, reméljük, hatásos lesz az iszap pakolás.

    Zsozso, köszönöm, már jobban vagyok, a gyógynövényes forró ital és a gyömbér tea sokat segített.
    Gratulálok a sikeres pörgetésedhez. Jól haladsz a gyopárosban is.
    Gratulálok, a szint lépésekhez is!
    Nekem kell még 4580 ATP o_O:music:, hogy elérjem a 10. szintet, de dolgozom az ügyön.
    Az eventet elkezdtem, tegnap volt 2 db +1 növénybónuszom, igaz az eventre csak a fele időt tudtam kihasználni, de az is jó segítség volt.

    Judit, a földi mogyoró csipegetését nem lehet egy-két szemmel letudni, olyan abba hagyhatatlan.
    Én natúr kesudiót szoktam venni - ha akciós - és itthon a sütőben megpírítom és azt csemegézem.
    Szeretem a pírított napraforgó magot, a mogyorót is de ezeket óvatosan eszem, mert van, hogy herpeszes hólyagokat tol a számra.
    Az édességekkel is szoros barátságban vagyok, nagyon szeretem a finom csokikat ;).

    Marika, nagyon jó olvani az írásaidat.

    Lajos, igaz, hogy holnap péntek 13, de reméljük a doktornő csak jókat fog mondani.
    Legyen így!
     
    ursa11, _Ilona49_, busika02 és 6 más kedveli ezt.
  10. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét Mindenkinek!

    Marika,ami jó, az jó és azt megdicsérjük! Ilyenek a te írásaid is! :) Szeretsz írni és jól fogalmazol, ezt itt mi csak erősíteni tudjuk, tehát ránk hallgass és ne másra!

    Edit, emelem kalapom! Gazdakörik teljesítése nagy falat, de ügyes vagy, hogy megcsináltad!

    Zsozsó, ha tudnánk előre, hogy rossz döntést hozunk, akkor nem tennénk. Hiba nélkül meg nincs ember!

    Lajos, drukk, drukk, drukk!!! Ne foglalkozz azzal, hogy milyen nap van és hanyadika! Arra gondolj, hogy csak jókat fogsz hallani!

    Ági, jó, hogy jobban vagy! Gyógyulj tovább! Tetszik a barátságod a csokival! :)Jó is az! A kesudió is jöhet nálam is!

    Ismerős, hogy el sem kezdett és félig teljesített gazdakörik sorakoznak nálam, de engem aztán nem zavar. Majd kész lesz egyszer, vagy nem! Elférnek ott, ahol vannak!

    Ma voltam az okmányirodában, 11.45-re volt időpontom és pont elkezdték húzni a levesnótát, amikor kiléptem az épületből.
    (Nagytemplom déli harangszója= levesnóta, Móra Ferenc megfogalmazása a déli harangszóra)
    Majd kiküldik a kész okiratot postán. Marika, rólam is elkészült egy csodás fotó, de hát hozott anyagból dolgoznak xD
    Délután munka, így a farmra kevés időm jutott ma is. Sebaj, majd lesz másképp is, de, ha nem, akkor sincs semmi baj!
    Event halad, gondolom kész is leszek vele, mert még van idő bőven.
     
    ursa11, _Ilona49_, zsani_apja és 5 más kedveli ezt.
  11. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok

    Lajos....nem vagyunk babonásak? ......Ugye?;)

    Marika....a gyopárost nem is lehet teljesen beállítani....nekem meg ez tetszik benne, hogy valami elfogy....valami tele lesz....
    Akkor várni kell!;) Szépen lassan haladunk...akár a csiga a házával....mi úgy a gyopároson.
    12. szint....az még 1-2 hónap...szerintem...de én is szeretném már azt a bővítést kiszedni.

    Ági...hajjrrááá....a jövő héten te is eléred a 10. szintet...annyira egyformán haladunk...pár nap csupán!

    Judit...mérleg vagyok és mindig mérlegelek....és bele is választok rendesen.....xDxD
    Amennyiben nem gondolkodok...előre...csak teszem amit tenni kell....akkor jobban mennek a dolgok!xD
    Nahhh....de ez születési hibám!xD...sokszor már csak nevetek rajta!

    Ahogy nézem ....este még aratok egyet...utána reggel pontot teszek az event végére. Ha....ha nem számoltam el.
     
    ursa11, _Ilona49_, zsani_apja és 5 más kedveli ezt.
  12. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    Szervusztok kedves Tiszántúliak!

    Lajosom!!
    Miért épp péntek 13 a baljóslatú nap. Egy legenda szerint a francia király 1307. október 13-án, pénteken tartóztatott le több száz templomos lovagot. Azt nem tudni, hogy innen ered-e a babona, de IV. Fülöp valóban ekkor fogta el a rend tagjait, akiknek nagy része máglyán, vagy a kínzókamrában végezte.
    Az európai pogány kultúrákban a hét ötödik napját szentelték az isteneknek, de ekkor – nagypénteken – feszítették keresztre Jézus Krisztust, az utolsó vacsorán pedig a tizenkét apostollal együtt tizenhárman ültek az asztalnál, köztük Júdás, aki elárulta Jézust. Más források szerint a Jézust eláruló Júdás személyére utal a 13-as szám, mert ő volt az, aki tizenharmadikként ült az asztalhoz. A babona ma is tartja magát: vannak, akik mind a mai napig kerülik, hogy egy tizenhárom fős társasággal üljenek le ebédelni.

    Gondolom, ahová mentél nem lesznek 13-an!!!
    Ági,
    én a diót szoktam a mikróban megpirítani, s akkor lejön róla a kis héja is, és nagyon finom....Mogyorót én aztért nem veszek, mert én sem tudom abbahagyni, hiszen olyan jóóóó.....

    Judit,
    nekem nincsen ügyfélkapum, igy nem tudtam időpontot foglalni, de sebaj, mert amikor mentem másnap, tényleg nem volt vészes a várakozás...majd hozza a postás , ha készen van.Valami kódot is kaptam, még nem tudom, hogy minek, de majd kiderül, (pedig mondott a hölgy valamit)...
     
    ursa11, -W-595-, zsozso577 és 6 más kedveli ezt.
  13. henrietta1223

    henrietta1223 Fórum biztosa

    Sziasztok Gazdák!
    Zsozso kérdezted,babérlevél forrázatát iszom, mustármag 1 kanál és hozzá 2 dl viz.Múlt héten csunyán bedurrant a köszvényem
    ásvány elixirt iszom rá.:)
    Kérdezném szedtek vérnyomás csökkentöt?Reggel szeditek?Mikor voltam az érsebészeten ott egy bácsika mondta neki az orvos azt
    javasolta este szedje a csükkentöt.:):)
    Mindenki nagyon ügyes a gyopároson csak ugy repdestek szinteket.Nekem nem kellett nem váltottam ki nem bántam meg mert
    nagyon idő rabló egy jó film többet ér.
    Lajosom mi a nagy büdös helyzet?-minden oké?Sokat voltál ma az eszembe!!!!!
    Mogyoró,édesség ne is emlegessétek életembe nem ettem annyit mint öregségemre.Lányom is hozott gesztenyét mindig ilyenkor
    szoktam neki piritani.:)
    Eventet most kihagytam pótszundi volt 10 ig aludtam ( jól esett )Idő ronda szürke de nincs hideg.
    megyek ebédelek hurkát krumplit dinsztelt káposztát.
    Szép 7 végét jó játékot gyógyulást a betegeknek.
     
    ursa11, -W-595-, zsozso577 és 7 más kedveli ezt.
  14. Gobio55

    Gobio55 Fórum hercege

    Jó napot gazdák!

    Vérnyomás csökkentőt (és más gyógyszert is!!!) az orvos utasítása alapján érdemes szedni. Ha igaz, ő sok éven keresztül azért tanult az egyetemen, hogy az adagolást is meg tudja állapítani. Én az orvossal egyeztetve - kardiológus szakfőorvos - szedem a bogyóimat. Mivel a szívre és a keringési rendszerre "csak" négy félét szedek naponta, azokat (reggel is kettőt és este is kettőt) elosztom. A vérnyomás csökkentőből ez egyik fajtát, ami vízhajtót is tartalmaz, azt reggel, ne éjjel kelljen császkálnom a legkisebb helyiségbe, a másikat, ami csökkenti a vérnyomást és a pulzust, azt meg este szedem. A maradék plusz napi hat-hét bogyót is elosztva szedegetem. Javasolom továbbá mindenkinek, aki rendszeresen szed gyógyszereket, hogy a tárcájába az iratok közé tegyen be egy kis papírt, amire felírja az általa szedett gyógyszerek hatóanyagának a nevét és az adagját. Én zárójelben odaírom a gyógyszer nevét is, de az csak tájékoztató jellegű, mert a hatóanyag a fontos. Sok esetben segített, amikor az ilyen-olyan szakorvos rákérdezett, hogy mit és mennyit szedek. Csak előveszem a papírt és már tolom is a doktor felé, kukkolgassa csak. Az után dönti el, hogy ő még milyen plusz izét adjon. Ráadás: odaírtam a bogyók neve után pirossal, hogy MIT NEM kaphatok, mire vagyok "algériás".

    Más, ami betegséggel összefügg(het). Nekem is sok keresztnév van beírva a telefonom jegyzékébe, de van plusz még két sor.
    az egyik ICE baj esetén, a másik Baj esetén ICE. Az ICE angol rövidítés, azt jelenti, hogy kit is érdemes baj esetén értesíteni, ha ÉN vagyok rosszul, mert például ájultan eldőltem a flaszteron. Ha egy idegen - nem lopási szándékkal - előveszi a telefonomat és elkezd benne keresgélni, akkor neki vajmi kevés információ az olyan, hogy Éva, Kati, Pityu, fodrász, vízvezetékszerelő, stb. Ellenben az ICE - már ha az illető is tudja a jelentését - vagy az, ahogy nálam is van, hogy Feleségem, Fiam, Apám, akkor viszont tudni fogja, hogy valójában kit érdemes a mentők mellett még értesíteni.

    De nem kell mindazt elfogadni, amit én ide írogatok!

    Jövő héten rákérdezek a szakorvosra, érdemes-e még új cipőt, ruhát vennem? Addig meg csak várok és megpróbálok nem arra gondolni.

    További szép napot!
     
    ursa11, -W-595-, henrietta1223 és 5 más kedveli ezt.
  15. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép napot Mindenkinek!

    Zsozsó, a csillagjegyekre jellemző tulajdonságok nagyon érdekesek szerintem. Mérleg ismerősöm van, no, valóban mérlegel állandóan, utána dönt.( néha mellényúl a dolgoknak ő is) Ikrek ismerősöm is van közeli, no az is pont olyan, mint amilyennek jellemzik az Ikrek csillagjegyűeket. Ami érdekes, hogy pl. Bak ismerőseim pedig nagyon különböznek. Teljesen másak. Mélyebben nem foglalkoztam ezzel a témával sosem, de bizonyára érdekes lehet.

    Marika, köszi e babonás napról hozott érdekességet!
    Ügyfélkapun nekem sincs, de nélküle is lehet időpontot foglalni. Szerencséd volt, hogy a déli időpontban nem kellett sokat várni!

    Henike, nem vesztettél sokat, hogy nem fogtál hozzá a gyopároshoz!

    Nem szedek semmiféle gyógyszert rendszeresen, csak vitamint. Kisebb megfázásra, torokkaparásra a gyógynövényeket részesítem előnyben. Amikor meg már nagyobb a gond, akkor megyek orvoshoz. A koleszterinem ugyan 6, 5 körül van, a háziorvosom mondja is mindig, hogy arra szedni kellene, de én meg makacs vagyok és nem szedek semmit. Ez olyan, hogy 20 éves koromban derült ki, hogy alacsony a vérnyomásom, (80/60 kiörül) és én ezzel tökéletesen jól éreztem mindig magam, no a koleszterinem is általában 6 és 7 között mozog, ehetek bármit, vagy diétázhatom, nem változik. Úgy látszik, hogy nálam ezek az értékek a normálisak. A vérnyomásom azért az idő teltével emelkedett,k már eléri a 130-at is.

    Tihamér, hasonlóan hozzád, az irataim mellett van egy papír, melyen a hozzátartozóim neve és telefonszáma szerepel, valamint a vércsoportom. Soha nem lehet tudni, ne legyen rá szükség, de jobb az elővigyázatosság.

    Délelőtti bevásárlás után lemostam a kocsit, mert hétfőn tervezek egy utat és oda nem szeretnék koszos kocsival menni. Vasalás is volt, meg egy pici főzőcske. Vettem savanyú káposztát, holnap abból főzök finomságot, meg hagyok csipegetni belőle. Sütit is kellene sütni, de nincs ötletem, hogy milyet. Elmúlt hétvégén meggyes volt.
    Dél körül a szürkeséget majdnem napsütés váltotta fel, de sajnos a felhők győztek. Szép napsütéses fagyos időnek örülnék igazából, de az nincs!

    Farmon az event utolsó adag növénye van és bementem az erdőbe is egy párszor gyümölcsöt szedni, meg fát vágni, tuskózni.

    Lajos, légy szíves bejelentkezni, mert izgulok miattad, meg az eredményed miatt!
     
    -elzemari-, ursa11, -W-595- és 5 más kedveli ezt.
  16. Tündi100149

    Tündi100149 Fórum félistene

    Szebb jövőt!!

    Megjöttünk!
    Azt mondta a Doktornéni,..soha többé ne "viszontlátásra"!!Nem kell látogatnom Kaposvárt már ezután.
    Bármi történik sugarat többet nem kaphatok,..amit kaphatok azt meg már itthon is meg tudom kapni.Ha 4-5 év múlva is minden rendben lesz akkor mondhatom hogy gyógyúlt vagyok.
    Marika! Lehet hogy én vagyok a 13-as?
    Nem, nem voltunk 13-an esetleg 113-an.

    Ügyfélkapuzzál!!!!
    Kormányablak Budapest: 1818
    Hívd ezt a számot,..elmondod mit szeretnél, de nem értesz az ügyfélkapuhoz.
    Készséggel segítettek,..ide Egerszegre segítettek időpontot szerezni Budapesten keresztül.Hajrá!!!!!!


    Most megyek mert így soha nem érek a 11-re.
     
    brozsa, -elzemari-, ursa11 és 8 más kedveli ezt.
  17. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Lajos, jó olvasni soraid!! :):) Úgy legyen, hogy soha többet!!! Nehéz utat jártál be, de győztél! Így tovább!!
     
    busika02, -elzemari-, ursa11 és 6 más kedveli ezt.
  18. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok

    Henike...nekem a babérlevél valamiért nem szimpatikus....bár lehet, hogy a gyógyszertári keverékbe van....de azt nem tudom.
    Annyit tudok, hogy nagyon keserű...de már megszoktam.

    Judit...a magas col.szint miatt én is sokat harcoltam az orvosokkal....aztán történt valami....amiért belementem...azóta
    szedem. Figyelj...azért rá!

    Szia Lajos!

    Nagyon örülök! Ez nagyon jó hír!....nagyon jó!!!!Gondolom, hogy veled is madarat lehetne fogatni!
    Aztán szurkolok, hogy hivatalosan is gyógyult legyél.....addig is vigyázz magadra..

    Ma a Gyopároson én is a 10-s szintre értem. Egyelőre a területet még nem váltottam ki.....azt hiszem, hogy
    több fával több gondom lenne....egyelőre a tervemet követem.
    Most lassan jön az esti aratás....és a farmon is lépek egy szinttel magasabbra.
    Csendesen termelgetek a farmon...egyelőre csak úgy ....nincs tervem....nincs célom.
    Aztán most látom, hogy új titkos fák is vannak....talán holnap veszek...a fákat szeretem.!
     
    busika02, -elzemari-, ursa11 és 6 más kedveli ezt.
  19. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép napot Mindenkinek!
    Csak egy rövid bekukkantás, jelentem vagyok, de dolgos napom van. Farmon hosszabb érésű volt vetve, hogy ne szaladgáljak sokat a géphez. Völgyest is igen ritkán látogattam, de azért szépen haladok!
    Event kütyüjeit még nem volt időm összerakni, sem kirakni. Megvár, majd kirakom, ha több időm lesz.- meg még helyet is kell neki keresni.
    Vidám, szép hétvégét kívánok!:)
     
  20. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok

    Judit...nálam is kőkemény konyha-event volt 10-16-ig. Ám én közbe szaladgáltam főleg a völgybe.
    Aztán vettem titkosokat is és azokat is rendezgettem. A bahán lett is új fa...de a farmon nem ...így még vettem pár
    db.-t. Közben még a polcon levő titkosokat is pakolgattam....abból még lesz egy kör....főleg ólak.
    Kíváncsian várom az eredményt....egy -két ólra még vágynék!
    Most még a takarítást kell befejeznem....nahhh...nem sok van hátra......aztán jöhetnek a kisfarmok.
    Jövő héten megint közelebb lesz a TT.k-hez. Kocsival megyünk....és én maradok....vasárnap tervezem visszajönni.

    Szép hétvégét!
     
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.