Gazdák a Tiszántúlról!

Kategória: 'Ki kicsoda? - A gazdák', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Sziasztok!

    A héten délutános vagyok.

    Már egész jól vagyok, Anya is jobban van.

    Zsozso és Judit, nagyon hasonlóan gondoltuk a tárgy keresős eventet, először én is csak a felhőig terveztem csinálni, sőőőt a sima mamutfát észre se vettem o_OxD a nyeremények között, csak a végén az XXL -es láttam, majd jobban áttanulmányoztam a jobb oldalt, és akkor fedeztem fel, hogy ott van xD, és csak néztem és néztem majd sacperkábé számoltam és csak pislogtam, hogy rengeteg növény, felröpi és mini játék kell hozzá, ááááá... mondom magamnak ennyit én nem tudok össze hozni. De aztán csak nem hagyott a kisördög, hogy jó lenne az a mamutfa még ha az XXL-t nem is sikerülne megszerezni.
    Nnna.... szummaszumárum..... eldöntöttem, hogy bele adok apait - anyait, és megcsinálom, hiszen vannak bónuszaim, vannak pörgetéseim, vannak Jack-ek.
    Így hát, számoltam, és nagyüzemi termelésbe kezdtem, közben keresgéltem is, hogy lássam hogy haladok, majd ma reggel szembesültem azzal a ténnyel, hogy ha már eljutok a sima mamutfáig, nehogy már ott hagyjam azt az árva XXL-t xD. Nagyon drága volt, Deeee... sikerült!!!! és még túl is termeltem az e.gazt :music:xD.

    Itt is volt eső, viharos erejű szél, szakadó hóesés, és hideg.
    A múlt heti jó idő hatására virágzó gyümölcs fák biztos, megsinylették a ma reggeli minuszokat, és ha lefagytak, nem lesz gyümölcs, vagy ha lesz akkor borsos ára lesz.

    Lajos, nem értem a szemműtéted, mi tört el? miért kell újra műteni ? és egyáltalán miért kell a szemed műteni ?

    Zsozso, a festő biztos megoldja, hogy eltünjön a sárga folt.

    Judit, tetszett a humor xD.

    A holnapi event kiírást elolvastam, nem tűnik nehéznek, csak 24 órás o_Oami nem a kedvencem, de remélem megtudom csinálni.

    Holnap babázni fogok délelőtt :inlove:.
     
  2. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok!


    Jajjj....Lajos....nem értem...mi az, amit beraktak? Nem emlékszem, hogy Anyu említett volna akármit is, hogy beraktak neki.
    Mi az, hogy gyári hibás...nem nézik meg előtte, hogy mit raknak be...az emberbe...főleg a szembe!!!
    Szóval...azt sem értem, hogy így már milyen szemműtéted is volt?
    Gondolom, hogy a mai műtét után nem engedtek haza?....vagy igen????

    Az event...mai etapját befejeztem....gyors voltam....nem volt gond a felröpivel.
    Akkor holnap a szántón ültetünk...lehet előre dolgozni....ez jó!

    Olvasom, hogy áprilisban mosómedvét fogunk tenyészteni...megnéztem...van belőle elég.

    Most néztem a bahán a gazdaköriket...pár db-t meg is csináltam...volt hozzá minden. Még tudtam volna csinálni...de
    a kezemre ütöttem...nem szabad!...kell a tartalék.

    Ma volt a biztosítós...kellett még egy nyilatkozat a szomszédtól...megcsináltuk...el is vittem....egyelőre mást nem kértek.
    Kíváncsian várom a végeredményt.

    Vettem zsírszalonnát...most sütöttem ki...így most van tepertőm és zsírom is.

    Én most eszméltem rá...hogy a jövő hétvégén már húsvét lesz....és semmire nem gondoltam!
     
    henrietta1223, ursa11, _Ilona49_ és 5 más kedveli ezt.
  3. Tündi100149

    Tündi100149 Fórum félistene

    Szép napot !
    Újra itthon!

    Szürkehályog,...már régóta van, volt, szemüveget csináltattam mindenféle kedvezménnyel nyolcvanért de nem tudtam használni.
    Amit beültettek az ,....műlencse,...ennek (hátsó haptika leszekadt) a zárójelest, kilestem a zárójelentésből,...és másnap amikor megnézték már nem is volt a helyén és ezért cserélték ki.
    Most meg még nem is látok vele,..no holnap meg megyek mint valami menő-manó!

    Ez már 1 kész termék ami 1 rendszerbe be van építve különösebben nem látni,...annyit mondtak hogy annak nem szabadna letörni.
    El kell hinni hogy nem én akartam hogy így legyen.
     
    henrietta1223, ursa11, _Ilona49_ és 6 más kedveli ezt.
  4. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok

    Szia Lajos!

    Ezek szerint nem sima szürkehályog műtéted volt? ....vagy nem jól sejtem????
    Mai kontrolod jó lett? Látsz már egy picit jobban?
    Kész termék ide....kész termék oda...behelyezés előtt csak meg kell nézni, hogy rendben van-e vele minden?
    Vagy....nem megfelelő volt a behelyezés?

    Judit régen voltál....ez nálad szokatlan! Jól vagy? Nincs baj....ugye?

    Elkezdtem az event második etapját...egy kicsit késve...mert az elültetett növény nem lett kész 14 órára.
    De már sínen van a dolog.
     
    henrietta1223, ursa11, busika02 és 3 más kedveli ezt.
  5. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét Mindenkinek!

    Zsozsó, igen, jól vagyok, csak beszippantott a valós!

    Lajos, olvastam, de nem tetszik! Érthetetlen számomra, hogy ilyen is lehet? Nagyon bízom benne, hogy továbbiakban már nem kell új műtét! Hogy vagy, túl vagy rajta? Mennyire látsz?

    Ági, örülök, hogy jobban vagytok! Vigyázzatok magatokra! Babázás feltöltött? Olyan jó velük lenni! Kicsikkel, nagyokkal, de jó és jó!

    Zsozsó, csak remélni tudom, hogy a beázás következményei jók lesznek! Festő szépen rendbe teszi, biztosító meg fizet!
    Bizony, itt az ünnep a nyakunkon!
    Köszi, hogy írtad, hogy mit fogunk tenyészteni! Megnéztem, van több, mint 5 ezer db. Igaz most mással raktam teli a kupit, az egytápost kihasználva.
    Az eventet én is később kezdtem, de nem gond! Tegnapi jó volt, a hosszú aratásával meg is volt a kellő mennyiségű röpi. Most a gazt termelem folyamatosan, mert holnapra is gondolok.

    Munkás napjaim vannak, de jó ez így. Takarítást csinálom még mindig, mert ma is csak délután jutottam oda, hogy kezembe vegyem a tisztítószert. Mostam is és most vasaltam is pár dolgot, amit félszárazon szeretek vasalni. Ma már igazán jó volt az idő, így a kertben is töltöttem némi időt, bár többet kellett volna. Kedden a havas eső után nagyon csúnya piszkos lett a kocsim, már szégyelltem, így ma délben gyorsan lemostam. Vásárláskor már az ünnepre is gondolok, ma megvettem a tojást és a sonka is megvan már. A tojás kapirgálós tyúkok tojásai, szép sárga a sárgája. Sonkából is a hagyományos füstölésűt vettem, azt szeretem.
    Még nem állítottam össze a menüt, de azért a hagyományoknak megfelelően, sonka, tojás, kalács az elmaradhatatlan.

    Kicsit szokatlan, de nagyon jó, hogy még mindig világos van! Nagyon bízom benne, hogy valóban ez volt az utolsó óraállítás és marad így a nyári! Már ez emberek 90%-a nem akarja az állítgatást, úgyhogy ideje leállni vele.

    Marika, Edit, Henike, ti is régen voltatok. Hogy vagytok, mi újság felétek?
    Apja, lassan megnyugodtok ti is. Temetés gondolom még nem volt meg.
    Tihamér, újra hallgatásba burkolóztál, pedig szeretjük olvasni a hozzászólásaid!

    Megyek a kis farmokra, kibontom a napi ajándékot.
     
    henrietta1223, ursa11, Tündi100 és 5 más kedveli ezt.
  6. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Sziasztok!

    Lajos, remélem ma már minden rendben volt.
    Én nem értek hozzá, szürkehályog műtét az műlencse beültetéssel jár?
    Anyának is volt szürkehályog műtétje, de nem rémlik, hogy műlencsét tettek volna be neki.

    Judit, nagyon pörgős napjaid vannak.

    Én most nem készülök az ünnepre, ha minden rendben lesz, nem leszek,-leszünk itthon.
    Már korábban szólt a tesóm, hogy Anya is és én is, menjünk velük együtt Zamárdiba.
    Közbe jött Anya betegsége, de drukkoltunk, hogy jobban legyen, és eltudjunk menni.
    Eddig úgy van, hogy minden oké és megyünk. Maradjon is így.
    Ma délelőtt krumplis tésztát főztem és kakaós csigát sütöttem, és vittem Anyának és a tesómnak is belőle.
    Nagyon jól sikerült, ízlett is nekik.

    A mai eventet csak nem rég tudtam elkezdeni, de remélem sikerül letermelni a kért mennyiséget, gyorsítás nélkül is.
    A tegnapival nem volt gond, az amaránt jól adta a felröpit.
     
    ursa11, Tündi100, _Ilona49_ és 5 más kedveli ezt.
  7. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    halihoó!
    19:00 környékén értem haza. Ma és holnap leltát. ismét eltelt negyed év. Már lassan annyi, mintha három hónap lenne. :D
    Megvolt a temetés szerdán. Muter három órán keresztül nem szólt hozzánk. :D Tiszta depi volt. Nejem próbálta helyre tenni. Mindenért minket okolt. na mindegy, ahogy vége lett a temetésnek, kifordították, minden hepp y volt. Érdekes az emberi agy.. :)
    Na szóval, mivel holnap is munka, remélem reggelre végzek a napival. :)
    Felfaltam mindent, ahogy hazaértem. :D Volt gírosz, brassói, töltött paprika, pogácsa. Rosszul is vagyok. :D
     
    henrietta1223, -W-595-, ursa11 és 5 más kedveli ezt.
  8. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép napot Mindenkinek!

    Megvicceltek újfent bennünket, de már nem ért váratlanul, megszokhattuk az elmúlt években. Ennek ellenére pár másodpercig csak néztem reggel, amikor beléptem, hogy mi történt!?
    A nyugágyas fecske ajándékát bontogatom, még nem értem a végére, mert nincs annyi időm, hogy a gép előtt üljek hosszú ideig. A pletyiseknél olvasta, hogy 85 kattintás kell a végéig.

    Ági, kívánom, hogy terv szerint sikerüljön az ünnep!

    Zs_Apja, jól belaktál, nagyon éhes lehettél!

    A valósban is szép napsütés van, igaz nem sokat voltam még kint, mert a szokásos szombati konyhaevent fut.

    Mai napi beadás kész, röpi is jött elég a hortenziából.
    Lépek, még van egy kis munkám. Legyen jó a hétvégétek!
     
    busika02, henrietta1223, -W-595- és 5 más kedveli ezt.
  9. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok

    Apja...hogy fért el ennyi kaja? Nem is csodálom, hogy rosszul vagy?
    Nekem még érik az utolsó gaz...egy kicsit túl lesz termelve...de nem volt kedvem számolgatni...délelőtt....mert az már nem
    reggel volt...amikor bekapcsoltam a gépet.
    A fénysugarakat láttam már éjszaka éjfélkor...de nem foglalkoztam vele. Aztán még a délelőtti aratásnál sem vettem észre
    semmit...csak valamelyik kisfarmon...de az már délután volt. Azután kezdtem el olvasgatni...és megvilágosodtam!
    Jó, hogy vannak szemfüles...okos gazdák..akik közzé is teszik megfigyeléseiket. Köszönet nekik érte!
    Itt felhős az idő....napnak alig látni néha egy-egy fénysugarát.
     
  10. ursa11

    ursa11 Fórum félistene

    Szép jó reggelt!
    Rég jártam erre, ki kellett piheni a tárgykeresőst, rég farmoztam ennyit, de megvan az XXL mamut.
    Nagyon sok a munkám, azzal elvagyok.
    Zsozso sorstársak vagyunk, engem is eláztatott a fenti szomszéd. Esett az eső a WC-ben, ráadásul lezárták azt a pincerészt, ahol a vízelzáró van. Volt nagy futkosás, én meg mérges voltam, de nagyon. Felújítják a fenti lakást, lehetett rá számítani, ráadásul megrepedeztek a falak nálam két szobába, mert nagy rombolást csináltak, kivették az össze közfalat.
    Hétfőn jönnek a mesterek kicserélik a régi fővezetéket, azt mondták, három nap alatt kész lesz.
    Rászántam magam, felújítanánk a fürdőszobát, majd ülök és kapaszkodok, ha meghallgatom az árajánlatot és még a rumli, ami vele jár....
    Még a nyáron ablakcsere és még a bejárati ajtót is cserélni kell, ez a másik terv.
    Csak túl leszünk rajta.
    Pénteken bevásároltam húsvétra, inkább most, mert jövő héten már tömeg lesz. Gondoltam egy merészet és tegnap megfőztem a tarját, ma pedig a főzőlével csinálok bablevest, jó lesz a mesteres három napra ebédre. Lehet kicsit megunjuk, de jó ideig nem lesz újra, mert jön a tavasz, legalább is remélem. Még húsvét után csinálok lencsefőzeléket, az újévi nagyon finom lett, hátha megint jól sikerül.
    Azért volt jó is, voltunk Szlovákiába, megnéztük Vöröskővárat és Nagyszombatot.
    Nekem fel se tűnt, az április 1. van a farmon, ezeken a fénysugarakon csodálkoztam kicsit, de nem nagyon nézegettem, olvasni pláne nem.
    Apja, egészségedre a kiadós vacsorát.
     
    busika02, _Ilona49_, Tündi100149 és 6 más kedveli ezt.
  11. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Sziasztok, jó reggelt!

    A tegnapi farmos napsütésen én is elcsodálkoztam először, de gyorsan leesett a 20 fillér xD, hogy április elseje van.
    A tegnapi feladat nálam is kész.

    Olvasom, hogy nem csak én tervezek a nyárra felújításokat, hanem Ti is, - Zsozso és Edit ;).
    Nálam a kisszoba felújítása van tervbe véve - mint laminált parketta lerakás ( most, padlószőnyeg van ), a fiam csinál tolóajtós szekrényt, festés, a nagyszoba és erkély festése, beleértve a csöveket és radiátorokat is.

    Tegnap főztem, mostam, takarítottam, majd kora délután Anyához mentem, ott is elrendeztem a dolgokat.
    Nemsokára indulok, ( busszal megyek ) egy messzebb lévő boltba - itt olcsóbban lehet venni sok mindent, - de nem kínai bolt.

    Apja, jó sok mindent össze ettél xD, nem csoda ha rosszul érezted magad utána.

    Judit, köszönöm, reméljük, hogy minden rendben lesz.
     
    ursa11, busika02, _Ilona49_ és 6 más kedveli ezt.
  12. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    Szervusztok kedves Tiszántúliak!

    Végre történt velem valami kellemes, jöttem megosztani veletek.

    Az úgy kezdődött, hogy olvastam, hogy egy kellemes budai piacon "Kenyérlelke Húsvéti piac április 2-án".Jól hangzik gondoltam, miután nálunk a kenyér az első a listán, így gondoltam egyet és megfogalmazódott bennem, hogy jó lenne elmenni.Persze majd az idő függvénye is beleszól, mert ha nem lesz jó idő, akkor már haza is érkeztem.
    Reggel látom ám, hogy verőfényes napra virradtam, így kétség sem férhetett hozzá, hogy a program meg fog valósulni.Korábban már a Papával voltunk ott és tudtam, hogy csak jó lehet.Igaz egyedül azért nem az igazi, de ez van, igy kell viselni.
    Kicsit molyoltam reggel, hogy teljen az idő, mert 10 órára volt hirdetve az esemény.Az utazás körülbelül háromnegyed óra.

    Az utazásom kellemesen telt, mert minden járművön nagyon kevesen voltak,gondolom, ma nem a kirándulás volt a fő foglalkozás sok helyen.Amikor megérkeztem a tetthelyre, gondoljátok el, a friss kenyér illata várt.Tényleg olyan kellemes kenyér illat volt, s az első amit megláttam ráadásul mangalica tepertő volt egy nagy teknőben.Mondtam magamnak, Mari ne figyelj oda, majd ráérsz még hazafelé gondolkodni rajta, hogy vegyél vagy ne.
    Elindultam a kenyér illat után és a szemem szám meregethettem, mert az a sokféle kenyér és kalács, ami ott felsorakozott.Félkilós kenyér, burgonyás kenyér, olivás kenyér, paradicsomos kenyér.....

    Most üt meg a méreg, mert valahová eltűnt a sok sok betű amit már megírtam, most kezdhetem újra.

    Szóval ott tartottam, hogy próbáltam felsorolni a kenyér félék sokaságát,úgy is mint, hagymás kenyér,barna kenyér rozs kenyér,......azután meg, kerek kenyér, hosszú kenyér, cibatta,( a szó jelentése papucs, ami, ahogy a kenyér formája is, hosszúkás alakú.)és még a csuda tudta megjegyezni, hogy hányféle.
    Megleptem magamat egy kerek diós kovásszal készült kenyérrel, a külsején látszott, hogy milyen ropogós, a dió néha kikandikált belőle.Csak bírjam ki, hogy mielőtt hazaérnék ne csipkedjem meg, kóstolás képpen.Megálltam.

    Mielőtt a kenyerekbe nagyon belemélyednék, jöjjenek a kalácsok.Hm, mennyi finom kalács, sima kalács, fonott kalács, kakaós kalács, fahéjas kalács,édes kalács, sós kalács.Itt megint elgyengültem és vettem egy fahéjas kalácsot.

    Tovább indulva rácsodálkoztam a sonka dömpingre is.Volt egy hely, ahol ropogós kenyérkére rámolták a hajszálvékonyra szeletelt sonkákat, gondolom a kenyérke valamivel meg is volt kenve, és úgy árulták a papír tálcán.Nem akartam megállni, mert akkorákat nyeltem, hogy csak na. Ha valaki lett volna velem, komolyan mondom megkóstolom én is, de igy egymagamnak sok lett volna ami a kis tálcán volt, az áráról nem is beszélve.....

    Sajtok is voltak szép számmal, itt is elidőztem egy kicsit, de olyan maga ára volt, hogy eszembe sem jutott, hogy valamelyikből vegyek egy kicsit is.
    Igazi szilvalekvár nagy kancsóban, vagy hogy hívják azt az alkalmatosságot amiben tartották.
    Következtek a finomabbnál finomabb kolbászok.Mangalica kolbász, szarvas kolbász,szürkemarha kolbász, csípős kolbász csemege kolbász.Nos itt megint elgyengültem és vettem egy szál csemege mangalica kolbászt.Az illata már el is varázsolt, és lelki szemeim előtt már láttam ahogy falatozom belőle egy két katonát.

    Ha elolvassátok, akkor gondolhatjátok, hogy bizony a bukszám szépen megcsappant, mert bizony nagyon drága volt minden, de ki bírta volna megállni, hogy csak a szemnek, és a gyomornak semmi.

    Volt még más látnivaló is ami ilyenkor előadódik, de én miután ezeket megnéztem, úgy gondoltam, hogy eleget láttam és el is indultam hazafelé.Jó volt kimozdulni kicsit, az idő nagyon szép volt, igaz a szél hazafelé már feltámadt, de sebaj.

    Legyen szép és derűs a napotok.
     
    Utoljára szerkesztett: 2.4.23
    ursa11, busika02, -W-595- és 7 más kedveli ezt.
  13. Tündi100149

    Tündi100149 Fórum félistene

    Szép napot!

    Amennyit látok az = a 0-val.
    Kinézek az ablakon nem látom a 10 emeleteseket.
    Kezemet azt már meglátom,..olyan elmosódott.
    Műtét után sűrű teföl volt minden,...most már idebent egy kicsit kibontakoznak a nagyobb tárgyak.

    Holnap labor,..szerdán:CT,...ORR FÜL GÉGÉSZET,...és SZEMÉSZET,...ez 1 sűrű nap lesz.
    És még Zsoltival el kellene ugrani Veszprémbe,..onnét hazajönni 1 lakóautőval mert jövő hét Csütörtökön Zsoltiék elhúznak 1 hétre délre.
    Naná hogy délre és nem Északra!
    Én meg valahogy csak elleszek itthon,..mostanában nem vezettem és boltba sem én mentem.
     
    ursa11, busika02, -W-595- és 6 más kedveli ezt.
  14. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    Kedves Lajos,
    amikor nekem volt szürkehályog műtétem, akkor bizony nem láttam vagy négy napig az ötödik napon is csak estefelé.Olyan volt, mint amikor a zuhanyfüggönyt elhúzzák, de utána szép volt minden és éles.Olvasáshoz, ha már elfárad a szemem, akkor 2.5 szemüveget kaptam, azzal szoktam egy idő után a számítógépnél is lenni.
    Kívánom, hogy élvezd te is az éleslátás minden örömét.Tudod nekünk nőknek kicsit nehezebb, mert amikor a tükörbe nézünk, sokkal élesebben látunk mindent, ami egy bizonyos kor után nem is olyan szívderítő.
    Sebaj, szokták mondani, aki megéli a magasabb kort az végül is egy nagy eredmény, és értékelni kell.
     
    ursa11, busika02, -W-595- és 7 más kedveli ezt.
  15. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét Mindenkinek!

    Edit, jól megjártad a szomszédokkal! Nem egy szerencsés dolog, hogy kiszedték az összes közfalat. Nekik biztos jó, mert tágas és szép lesz a lakásuk, de nálad nagyobb lett a kár, mintha csak egy kisebb felújítást csináltak volna. Fürdőszobád felújítás nagy munka lesz és nem olcsó, de tudod, egyszer kell megcsináltatni és utána sok évig le van tudva. Arról nem is beszélve, hogy szép lesz, jó lesz! Az ablakok és a bejárati ajtó cseréje sem kis munka, de utána lóbálod majd a lábadat. Az árajánlatot ülve várd és kapaszkodva! - két éve lesz, hogy átalakíttattam a mosókonyhát fürdőszobává, remek lett, de bizony borsos volt az ára.
    Szlovákiai kirándulás emlékét őrizd meg sokáig! :)

    Ági, akkor te sem maradsz ki a felújításból! Utána, milyen jól fogad majd magad érezni! Tisztaság, szépség lesz az egész lakás!

    Marika, remek programot találtál! Ó, mennyi finomságot láttál? Szinte érzem az illatokat! Erő és elhatározás ( meg pénztárca tartalmának mennyisége) kellett hozzá, hogy ne vegyél mindenből egy kicsit, vagy többet! Diós kovászos kenyérről még nem is hallottam. A képen igazán jól néz ki! Ahogy olvastam soraid, nyeltem nagyokat. Szeretem az ilyen illatokat!(is)
    Múltkorában 30 perces utat tettem meg úgy, hogy a kocsiban terjengett a füstölt kolbász és a lila újhagyma illata. Nagyon hosszúnak tűnt az út, pedig nem kellett neki fél óra, csak azok az illatok nagyon izgatták az orrom. hazaérve, ettem is belőle finom puha kenyérrel.

    Lajos, nagyon bízom benne, hogy a látásod hamar jó lesz! A rád váró vizsgálatok eredménye kívánom, hogy mind jó legyen!

    Zsozsó, bizony nagyon jó, hogy vannak segítőkész gazdák! Amikor valami nem világos, azonnal szaladok és mindig megvilágosodom a hozzászólásokat olvasva! Innen is köszönet érte!

    Hétvége csendesen telt. A szél nem engedte, hogy hosszabb ideig kint lehessen lenni. Nem is voltam kint szinte, ennek ellenére sikerült megfáznom, vagy összeszednem valamit, mert fáj a fejem, torkom és minden bajom, van. Most kúrálom magam gyömbérteával, C vitaminnal, meleggel, pihenéssel. Nyűgös vagyok, mint a gyerek. (lehet elértem a második gyerekkorhoz?!)
     
    ursa11, busika02, _Ilona49_ és 5 más kedveli ezt.
  16. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok

    Judit...remélhetőleg már jobban vagy...hatásos volt a gyógymódod?
    Lajos...szemed? Javulgat már a látásod?

    Marika...jó helyen jártál! Ilyenkor bizony nyitogatjuk a pénztárcánkat.

    Lányok...jó egy munkás évünk lesz!....bár az enyém talán füstbe megy! A szaki akivel eddig tárgyaltam...váratlanul
    visszamondta...egy üzenetben...azóta nem veszi fel a telefont. Így még azt sem tudom, hogy mi történt!
    Most még abban a fázisban vagyok....hogy próbálok feleszmélni!....aztán kérdezősködni fogok....aztán talán telefonálgatni.
    Így nálam semmi sem biztos! Szép egy helyzet!!!!! Ebben a pillanatban jól esne egy kupica pálinka...lehet megyek is a
    boltba és veszek....de melyik a jó és olcsó is???

    Most szembesültem azzal, hogy holnap kezdődik az következő event! Hová ez a nagy sietség?!!!! Még az előző
    utolsó része, most fog kezdődni!
     
    ursa11, henrietta1223, busika02 és 4 más kedveli ezt.
  17. Tündi100149

    Tündi100149 Fórum félistene

    Szép napot mindenkinek!

    Ma is voltam szemészeten holnap helyett,...mindent rendbe találtak csak mondták hogy a 2 műtéttel egy kicsit jobban meg lett gyötörve.
    Mindent megnéztek rajta még últra hangot is. Akkor csak várunk,...naponta többször ellenőrzöm hogy mennyivel látok jobban.
    Azért ma mentünk hogy holnap és is el tudjak menni Veszprémbe,..valamikor 1968-69-ben dolgoztam ott 1 évig.
    Attól függetlenűl holnap is megyek CT-re és ORR FÜL GÉGÉSZET,.....azokkal délre szinte megvagyok.

    Most meg 1 kicsit körűlnézek a farmokon.
     
    ursa11, henrietta1223, busika02 és 5 más kedveli ezt.
  18. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Sziasztok !

    Lajos, az jó, hogy a kontrollon mindent rendben találtak, és minden nap, javulni fog a látásod, majd helyre áll minden és normálisan fogsz látni.
    Mindkét szemed műtötték vagy csak az egyiket?

    Zsozso, nagy bosszúság, hogy a mester vissza mondta a munkát.
    Reméljük sikerül másik mestert találnod.
    Ha jól emlékszem, neked már a Win 11 operációs rendszerrel működik a számítógéped vagy laptopod?
    Azt kérdezném jó e? megvagy vele elégedve? jobb vagy rosszabb mint a Win 10? - vagy csak szokni kell - van sok eltérés a kettő között?
    Nnnna... jó sok kérdést tettem fel neked :);).
    Azért kérdezem, mert szeretnék egy laptopot venni és egyre több olyan van amin már rajta van a Win 11 vagy a Win 10.

    Judit, hogy vagy? hatásos a gyógymódod? - nekem a gyömbér tea sokat segített mikor én is össze szedtem a bacikat.
    Most leutóbb kaptam egy tippet, ide nem írhatom a nevét, mert lehet megdorgálnának érte, de üziben leírom.
    Nagyon hatásos volt.

    Marika, ahogy olvastam az írásod az illatokat szinte éreztem, látványnak is szuper lehetett, de az ízek .... csak jók lehettek.

    Olvastam az event kiírást, de én most nem fogok eventezni, sőőőt a következő eventet sem fogom csinálni, telefonon nem lehet mini játékot játszani, a laptop vétele egyenlőre csak terv.
    Azért napi szinten majd belépek, hogy Rackó ajándékait begyűjtsem.

    Ma délelőtt babáztam :inlove:, délután a nagyfiú unokámat vártam.
     
    ursa11, henrietta1223, busika02 és 5 más kedveli ezt.
  19. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Szia Ági!

    Van asztali gépem és Laptopom is. Mind a kettőn Win 11 van. A laptopot ezzel az op. rendszerrel vettem....az biztos.
    Aztán hogy a nagy gépre mikor került...azt nem tudnám megmondani...azt biztos, hogy nem az elején.
    Azt nem tudnám neked megmondani, hogy melyik a jobb...ez van....ezt használom. Emlékeim szerint nem okozott nagyobb
    gondot....az előző is majd csak ilyen volt. Nahhh...ha ezt egy szám.teches olvasná...biztosan kiakadna.
    Nálam a Win. 9 volt a nyerő...azon sokkal több mindent használtam...valahogy jobban ismertem.
    A multkorában nem laptopot vettél? Miért ez van az agyamban?
     
    ursa11, henrietta1223, busika02 és 3 más kedveli ezt.
  20. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét Mindenkinek!

    Zsozsó, sajnálom, hogy a mester kereket oldott! Drukkolok, hogy találj jobbat!

    Lajos, vigyázz azzal az úttal! Látsz elég jól, hogy Veszprémbe menj?

    Ági, köszönöm a javaslatod, megkaptam az üzeneted!
    Nem eventezel, de jobb dolgod lesz és a farm meg megvár!

    Nem nagyon vagyok jobban, vírust kaptam el, ami a hangszálam támadta meg, ezt mondta az orvos. Gyógymódnak pedig, hogy öblögessek sós vízzel. Sajnos nem a háziorvosom volt, hanem egy helyettesítő orvos. Van gyógynövényboltban vett cukorkám, ami tartalmaz:mentolt, mézet, eukaliptuszt, ánizs olajat. Ez nagyon jó volt, szüntette a torkom fájdalmát. Van Tantum Verde spray is és persze teázom továbbra is és pihenek, mert sok dolgom van még az ünnepre és addig meg kell gyógyulnom!

    Mai evetet befejeztem, szerencse, hogy nem kellett sok gaz!Nagyon nem szerettem ezt a napi teljesítésű eventet!
    Igen, hova ez a sietség?? Ugyan hova?
    Ami holnap következik, annak szerettem a minijátékát, most csak az a bibi, hogy ünnep, jön a család és nem lesz sok idő a farmra. Még aratni, vetni beszalad az ember, de minijáték!! Ó, arra nem lesz idő!
     
    ursa11, henrietta1223, busika02 és 2 más kedveli ezt.