Gazdák a Tiszántúlról!

Kategória: 'Ki kicsoda? - A gazdák', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    Szia Zsozso,
    a felhőm beüzemelve, a többi már nem igazán érdekel, van amit a Gazdakörben szeretnék még megcsinálni.Mindig elfelejtem, hogy hányas piacon vagyok, nem nagyon érdekel, csak néha szoktam trágyáért elugrani., s olyankor gézegetek, hogy mi mennyi.

    Most hogy még kitekintettem az ablakon, nagy fekete felhők gyülekeznek, itt felénk is.Igazán nem hiányzott, de mondták előre, hogy lehülés várható.A hétvégén aki szeretett volna egy kis családi programnot, hááát nem tudom, mi lesz majd belőle.
    Én nem terveztem szabadtérit, mert egy kis hókifli sütés és délután egy kártyaparti, ennek igazán teljesen mindegy , hogy milyen az idő.De mégis........

    Mára lehúzom a rolót a farmon, az állatok megetetve, a termőföld rendben, a gyümölcsösben nincs dolog, még a Gyopáros ami kimaradt, oda talán még felvitetem magamat.Aztán......
     
    Csacskamacska, zsani_apja, -W-595- és 4 más kedveli ezt.
  2. Tündi1001

    Tündi1001 Fórum parancsnoka

    Szép estét mindenkinek!
    Itt nálunk is eleredt az[​IMG][​IMG]
    Ne is működjél hiszen nem azért vagy!!Ez is elveszi az ember kedvét hogy írjon.

    Mire temetőből hazaértem addig kibírta hogy nem esett.
    Kibontottam a téliesítést.
     
    Utoljára szerkesztett: 23.3.24, 17:34
    Csacskamacska, zsani_apja, -W-595- és 3 más kedveli ezt.
  3. Kuzdern

    Kuzdern Mindentudó orákulum

    Szia!
    Jövő héten hosszú hétvége, és talán beköszönt az igazi tavasz, erős felmelegedés várható, ez vigasztaljon ;)
     
    zsani_apja, -elzemari-, Ms.AbyZu és 2 más kedveli ezt.
  4. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    [​IMG]Szervusztok...

    Felénk nagyon szép az idő, így ablakon keresztül.Ahogy levittem a szemetet, egyáltalán nem barátságos az idő, mert olyan hideg szél fúj, hogy nagyon kellemetlen érzés.Eső nem esett.

    Itt Alsódughagymafalván csendes termelés folyik.A földek megművelve, az állatok ellátva.Benéztem a városban a Gazdakörbe, és némelyik feladatot ott is elvégeztem.Jó lenne, ha a tenyésztéssel tudnák haladni, mert az utolsó tenyészállatokból bizony sok hiányzik.Ez tudvalevő nem egyszerű munka.
    Most felmegyek a Gyopárosra, hogy ott is elvégezzem a rámváró munkákat.Talán hamarosan elérem a 20-ik szintet.

    Kivánok szép napot!
     
    -W-595-, Csacskamacska, _Ilona49_ és 3 más kedveli ezt.
  5. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok.
    A farmon csendesen termelgetek. Vettem titkosokat ....a fák a gyengéim.
    A bahán lett új fa...a farmon most raktam ki.

    https://farmgazdak.hu/kepfeltoltes/imgs/gQSU
    Kívácsi vagyok, hogy sikerült-e. Mert takarítottam az asztalon és a jegyzetet lehet,
    kidobtam, mert nem találom.

    Ui....éééés sikerült. Most viszont rögtön megcsinálom a végleges jegyzetet és
    elteszem jó helyre.
     
    -W-595-, Csacskamacska, -elzemari- és 3 más kedveli ezt.
  6. Tündi100

    Tündi100 Fórumgróf

    Szép estét!
    Persze hogy sikerül,....ami még hiányzik azt meg bepótoljuk.
    Látod 1-2-vel előbbre nekem sem sikerült.
    Meg ez sem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Próbálgatok,.....----[​IMG] https://farmgazdak.hu/kepfeltoltes/imgs/gnah
    Kettővel is léptem de nem ezek az igaziak.
    Nem létezik hogy a képet direktbe fel lehetne rakni.
    IMG mindenhol a kép lett volna.
    Csak finoman,.. trágyadomb az egész!!!!
     
    Utoljára szerkesztett: 25.3.24, 10:33
    -W-595-, Csacskamacska, Kuzdern és 4 más kedveli ezt.
  7. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok

    Jöttem egy kicsit írni...mert 1 hétig valószínűleg nem leszek a Forum közelében. Otthon örülök, ha az aktuális feladatokat
    el tudom végezni. Net és idő...mind kettő szűkös!
    Mint tegnap írtam a bahán lett új fám és a farmon is! Így azt hiszem, hogy talán-talán mindenből van legalább 1-1.
    Egyébként én képtelen vagyok észbetartani, hogy milyen fák vagy ólak vannak már játékban.

    Szia Lajos!

    Ha még neked sem sikerül...akkor mit is mondjak én, aki most még gyakorolja.
    Nyugi!....az idegesség árt a szépségnek!xDxD Mondom ééén!:cry:xD;):p

    Akkor kb. 1 hét múlva! Addig is vigyázzatok magatokra.
    Betegeknek jobbulást!
    Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok!
     
    -W-595-, Csacskamacska, _Ilona49_ és 5 más kedveli ezt.
  8. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét Mindenkinek!

    Ági, kitartást, erőt kívánok, nem vár rátok könnyű időszak! Testvéreddel közösen, felváltva, tudom, hogy maximálisan helyt fogtok állni!

    Marika, bízom benne, hogy túl vagy a keresgéléseken és a szemed is "pihenhet" már!
    Egyetértek veled, inkább kevesebbet, de jó minőségűt!
    Véleményedet, gondolataidat írjad csak tovább, szeretjük olvasni és az elégedetlenségünk megosztása másokkal meg egy kicsit könnyít rajtunk!

    Zsozsó, ügyes vagy, gratulálok! - az eventhez és a képfeltöltéshez is és az új fákhoz is!
    Az otthon töltött idő pedig legyen olyan, amilyennek szeretnéd!

    Lajos, mintha kicsit morcos lennél! Nem szabad, tudjuk, hogy tudod és nem te vagy a hibás!

    Tihamér, rég jártál erre, mi hír nálatok?

    Eventet csinálom, felhő kész, de még komótosan haladok tovább. Érek, ameddig érek!
    Tegnap megünnepeltük a 14 éves unokám szülinapját. Nagyon jó volt együtt lenni, ilyenkor mindig feltöltődöm! Meghallgattuk a legidősebb unokám beszámolóját is, Isztambulban töltöttek egy hetet a barátjával. :)

    Itt nagyon szeles az idő, ma alig voltam kint, mert a fejem így is fájdogál és nem hiányzik egy kis arcüreggyulladás.
    Eső nincs, csak a jósok jósolják, de esni nem esik a valósban. Locsolni kell az elvetett magokat, hagymát és a csodás tulipánjaimat is!

    Következő napok dolgosak lesznek, így ünnepek előtt még bőven van teendőm, de örömmel teszem, mert újra együtt leszünk! :)
     
    -W-595-, -elzemari-, Ms.AbyZu és 3 más kedveli ezt.
  9. Gobio55

    Gobio55 Fórum hercege

    Jó estét!

    Az ég világon semmi érdemleges nem történt nálunk. Egybefolynak a napok, csak most, hogy közeleg a húsvét, élénkül meg a világunk.

    A gyerekeink jól vannak, a két unoka meggyógyult a nyavalyától, amit kaptak, az egyik menyünknek is visszajött a hangja, mert a fertőzés egyik velejárójaként majdnem megnémult egy időre. Csak suttogni tudott. A férjnek és a kislányának elviselhető volt, hogy Anya nem kiabál, de mivel pedagógus és tanít is, neki annyira nem volt felemelő érzés. Tanítani hangadás nélkül nehéz. Mi is jól vagyunk, leszámítva az időjárás fel és lemenő hőfokát, amivel az állapotunk is változik, semmi nem történt. Egy hete voltam gasztroenterológusnál, időpontra mentem. A kijelölt óra és perc után majdnem két órával később be is jutottam. Az már a rendelési időn túl volt, de még öten voltak mögöttem. A doktornéni (fiatal, igen szemrevaló teremtés) mivel türelmesen kivártam a soromat megörvendeztetett. Írt fel a felhőbe ízletes hashajtót, jókora négy csomaggal, amit ha megiszok, másnap már mehetek is vizsgálatra. Előtte az étkezést kell változtatnom, csökkentenem, a végén a nullára. Aztán jön jutalom, tükrözni fog. Élvezkedhetek megint. :wuerg: Ez majd két hónap múlva, május végén lesz. Addig is három hét múlva megyek Győrbe idegvezetés vizsgálatra, mert az egyik patám, illetve első úszóm nem jó, fáj. Az orvosok szerint kezdődő kéztő-alagút szindrómám van. Ezt hivatott megcáfolni vagy igazolni az április közepei vizsgálat. Én szkeptikus vagyok, nem hiszek a csodákban, nem hiszem, hogy jó lenne az az eredmény.

    Az egyik ismerősünk kórházba került. Amikor bevitte a mentő, az éppen itthon lévő fia viselte gondját néhány napig a húgának. Mivel neki nyugaton van a munkahelye, külföldön, a negyvenéves lánytestvére pedig értelmi fogyatékos születése óta, gondoskodni kellett az elhelyezéséről. Szerencsére vissza tudták soron kívül fogadni abba az otthonba, ahol gyerekkorában volt. Az anyja meg majd egy másik otthonba fog kerülni, valószínűleg, de a két otthon, az anyáé és a lányáé a megye két, egymástól távoli helyén van. Nem lesz egyszerű nekik. Másik ismerős, távoli rokon idős házaspár is bajba került. A férj demenciában szenved évek óta, közel van a kilencvenhez. A felesége pár évvel fiatalabb, ő vigyázott a férjére, nehogy elkószáljon. A panelból könnyű kijutni. A feleség otthon agyvérzést kapott, elesett. A férje három órán keresztül próbálta meg felrakni a feleségét az ágyra, sikertelenül. Akkor kért segítséget a szomszédtól, azok hívtak mentőt. A feleség otthon van, de menni csak járókerettel lenne képes, de mivel nő és nem akar ÍGY kint lenni, nem hagyja el a lakást. Viszont az arcát minden nap kisminkeli, hiszen nő. Az fontos, a kimenetel nem. De valahogy élni kell tovább. Az egyik fiuk tudna segíteni, ha nem dolgozna a sógoréknál. De onnan naponta oda és visszajönni is elég, az ő felsége is dolgozik. A másik fiúkkal meg évtizedek óta nem is beszélnek. Hogy tudják megoldani az életüket, nem tudom.

    Ami jó volt, az tegnap történt. A fiamék felhívtak este, hogy ha mi is akarjuk, a kis lányuk húsvétkor maradna a mamánál és a papánál egy hétig, míg az oviban szünet lesz. Jöjjön, várjuk. Ő is örült, mi is örülünk, a fiunk meg a felesége tud egy hetet pihenni a kicsi nélkül, de munka az nem marad majd el.

    Szóval ez a pár apróság figyelmen kívül hagyása mellett tényleg nem történt semmi nálunk. Csak az unalom van.
     
    -W-595-, -elzemari-, Ms.AbyZu és 3 más kedveli ezt.
  10. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét Mindenkinek!

    Tihamér, nekünk már annak is örülnünk kell, ha semmi érdemleges nem történik! Sajnos nagyobb esélye van a negatív eseményeknek már, mint a pozitívoknak így az évek múlásával. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nekünk a rossz, kellemetlen dolgok jönnek már, de sajnos nagyobb az esélye, amit tehetünk az az, hogy megpróbálunk úgy élni, úgy cselekedni, hogy ezt kivédjük, megelőzzük.
    Örülök, hogy unokázni fogtok, ők feltöltenek bennünket! :)

    Nem tudom, hogy másnál hogy van, de nekem az utóbbi időben nagyon sok munkám van. Kint is, bent is csak a munka és a munka. Csinálom, nincs vele gond, csak nem haladok úgy, mint szeretném. Régebben ezek olyan gyorsabban mentek, most meg érzem, hogy a tempóm veszített az erejéből. Hmm, ezek a fránya évek telnek és nyomot hagynak.

    Délelőtt a temetőben voltam, locsolni is kellett, bár igazán szépek az árvácskák, de itt régen volt eső, így muszáj vizet adni nekik. A sírt is lemostam és vittem virágot a vázákba is. Nagyszülőim sírját is letakarítottam. Utána piacra mentem és boltba, igyekszem az ünnepre előre vásárolni amit lehet. Délután még mindig a kertben voltam, ott tevékenykedtem.

    Eventgazt még ültetem, ha így haladok, még elérek a végére is.
     
  11. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Sziasztok!

    Ma megint sikerült, több órát - délelőtt 10-től, délután fél 4-ig - várakoznom a kórházban, míg megérkeztek a beteg szállítók.
    A húgom ez idő alatt, főzött, bevásárolt, és mindent haza szállított anyának, és várta a beteg szállítókat, mert Anyánál nem volt lakáskulcs.
    Anyát ma haza engedték a lábai egyenlőre nem mutatnak gyógyulást, a vizet lehajtották róla - legalább ennyi pozitívum - borogatták, kapott vénásan antibiotikumot, próbálták a gennyesedést megszüntetni, de ez nem jött össze, és nem tudnak többet tenni érte o_O, igaz a záró jelentésre ráírták, hogy otthon, szakápoló végezze naponta a kötözést.
    Én és a húgom, továbbra is egymást váltva megyünk Anyához, és rendezzük a dolgokat.

    Este 6 óra után értem haza, és az eventet elkezdtem, de hogy fogok vele haladni..... ??? azt nem tudom.

    Tihamér, unokákkal lenni szuper jó.

    Judit, én is sokszor vagyok úgy, hogy teszem a dolgom és nem haladok.
    Most is rengeteg dolgom lenne, de vagy nagyon fáradt vagyok, vagy időm nincs rá.

    Zsozso, kívánom, hogy az otthon töltött időd legyen jó.

    Marika, én is pont úgy szoktam vásárolni, hogy legyen drágább de minőségi.
     
    Utoljára szerkesztett: 28.3.24, 19:23
    zsani_apja kedveli ezt.