Gazdák a Tiszántúlról!

Kategória: 'Ki kicsoda? - A gazdák', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. Tündi100

    Tündi100 Fórumgróf

    Szép estét mindenkinek!
    Felhívtam Ilonát,..még mindig jót derülünk egymás nyomorán.

    Alakul,..olyan lassan hogy az már olyan meseszerű.
    Az még csak-csak,...jött újabb úgy hogy a második szem az még várat magára.
    Olyan vagyok mint a Himnuszba a "balsors" csak épp nem Regan-tép.
    Amit magamba töltök az bennem is marad,...szép volt a Húsvét főleg a Hétfő,...sürgősségi,...mégse lehetek víztorony!!!!
    Kaptam 1 kölöncöt,..most már az sem érdekel ha be sz...!
    És a gyerekek is országhatáron túl.
    Zsolt azért onnét is intézkedett.
    Most 1 darabig Urológia.

    Lassan azt is unom hogy mindig valami rosszat kell írni,....ha 1x nem jó akkor nem írom azt hogy minden rendbe.
     
    Csacskamacska, -W-595-, zsozso577 és 2 más kedveli ezt.
  2. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok

    Lajos....veled érzek! Jobbulást kívánok!
    Azért...gyere és írjál!

    Apja..te már ismerkedsz az eű.-vel? Vérvétel meg volt?

    Judit...Jó pihenést! GYógyulást!

    Ági...már otthon vagytok? Milyen volt a kiruccunás?

    Azt hittem, hogy tegnap be fogom tudni fejezni az eventet. Nem én számoltam...valaki után mentem....és valahogy valami
    hiba történhetett...mert az egyik gazból több lett 800 db -l....egy másik gazból 101 db ....és egy másikból 11 db hiányzik.
    Most reggel játszottam...és ültettem el a magokat. így jártam!...de van még idő.

    Itt még ma is esik az eső. Már egy kicsit sok! Napsütést szeretnék!

    Szép hétvégét Mindenkinek!
     
  3. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Szia!

    Jogsit csináltattam, viszont kellett volna vérvétel is. Megadta az alkalmasságit, de mivel több, mint 10 éve nem voltam, azt mondta, hogy jó lenne, ha néznénk egy vérképet. Már csak a korom végett is, még ezt is oda szúrta a beszélgetés végére. :D
    Kedden megyek reggel 7:05- re. Ez volt a legkorábbi időpont, utána megyek melózni.
     
  4. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    Szervusztok...

    • Judit kedves,
    • nem titeket kerüllek, hanem az egész játékot, valahogy nincsen kedvem hozzá.A csudába ezekkel a pontokkal, igazából nem akartam, csak jöttek.
    • Voltam a szigeten, és elmentem a maja papokhoz is, és kiváltottam az újabb növényeket és a fát is.Úgy is kevés van, legyen még több is....
    • Most egy kicsit negativ vagyok de majd elmúlik.
    • Judit, bizom benne, mire hazaérkezel meg is gyógyulsz.Ma valahogy olyan hideg érzetem van, semmi kedvem nem volt kimenni.Igy aztán csak bent punnyadtam egész nap.
    Legyen vidám az estétek....

     
    busika02, Csacskamacska, -W-595- és 4 más kedveli ezt.
  5. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok

    Az eventet kipipáltam. Egy kicsit haragszom magamra. Elrontottam...és teljesen feleslegesen pazaroltam el a szuper dolgaimat.
    Nahhh...ez tanulság volt....máskor a saját nyugis tempómban fogok haladni. Nem fogok pazarolni!!!!


    Szia Apja!

    Igen...néha kell egy-egy labor....de ilyen sokára adtak időpontot?
    Mostanában én is kértem egy időpontot...egy szakrendelésre...és kaptam is nagyon udvarias hangon...julius 11-re.
    Azóta maszekrendelésen megoldódott! Én ezt nem értem?????
    Szia Marika!
    Igaz...nem Judit vagyok...de nem baj, ha válaszolok neked?
    A mostani időjárásban az embernek nincs kedve semmihez sem. Itt napok óta szürkeség van és esik az eső.
    Tudom, hogy kell az eső...de ez már sok...még akkor is...szépen lassan esik.Néha már szeretnék egy kis napsütést.
    Ha a játékból eleged is van.. írni írhatnál....olyan szépen ízesen tudsz írni...és mi nagyon nagy élvezettel olvassuk.
    Ez pedig jó....mert az írás téged is jobb kedvre derít és minket is.
     
    busika02, Csacskamacska, -W-595- és 2 más kedveli ezt.
  6. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Nem olyan sok ez. Szerdán kértem és jövő hét kedd reggel megyek. Lett volna előbb is, de minden képpen reggel akartam elrendezni, meló előtt. Nap közben nem tudok kijönni, szabit meg nem akartam ezért kivenni. Maszekba nem akarok menni, mindig pénzt akarnak kérni olyankor. :D ;)
     
    busika02, Csacskamacska, -W-595- és 2 más kedveli ezt.
  7. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    Jó reggelt...

    Olvastam kommenteket a gépen a locsolással kapcsolatban, és jól lemarták azokat, akiknak a gyermekük pénzt vitt haza.????Vajon miért bűn ez,ma már ha egyáltalán a gyerek veszi a fáradságot nem azért megy el locsolkodni, hogy a Náncsi néni ne hervedjon el, hanem hogy egy kis zsebpénzt gyűjtsön.Na de ez csak az én véleményem....

    Hogy vagytok mostanság, ebben az enyhe téli időszakban?Nagyon rapszódikus, az már biztos.

    Jött a hír, hogy a kis karibi szigetemen a majmok hajlékában újabb ismeretlen növények, sőőőt egy fa is leledzik.
    Kaptam is magamat és hajóra szálltam és irány a maja papok szentélye.Persze ma már azt a ménkű magas hat lépcsőt is ( nem ám olyan lakótelepi magasság az )bizony nehezen teszem meg, igaz lefelé jól esik lecsúszni is.

    Na szóval,elsőnek a Perillát szabadítottam ki.Számos magyar neve (feketecsalán, vadszezám, kínai bazsalikom) ellenére nem túl ismert növény a perilla, pedig sokféleképpen felhasználható, és hazánkban is eredményesen termeszthető.

    A perilla egy egynyári növény. A növény mirigyszőreiben lévő anyag rovarriasztó hatású. Délkelet-Ázsiából behozott növény.
    Kellő mennyiségű víz és nap esetén, bárhol megtermelhető, utak mentén, erdősávok szélén is megtalálható. Kínában szinte bárhol megtalálható.

    A magjából nyert olajat a festékipar is hasznosítja.
    Európában leginkább dísznövény.
    A kínai, japán, koreai és indiai gyógyászatban már évezredekkel ezelőtt köhögéscsillapításra, meghűlésre, emésztésjavításra, görcsoldásra és szülési fájdalmak enyhítésére használják.

    Ezek után jöhetett a Bordáskel. A bordáskel Közép-Kelet-Ázsia kedvelt zöldsége, itthon az elmúlt években lett igazán népszerű alapanyag. Leginkább a keleti konyha finomságaihoz passzol, gyömbérrel, fokhagymával vagy szójaszósszal finom.
    Ahogy a legtöbb zöldség és gyümölcs, a pak choi is tele van szuper vitaminokkal és mindennel, amire a szervezetednek szüksége van. A-, C-, és K-vitaminban gazdag, gazdag béta-karotin, kálcium és antoxidás forrás.

    Bírom ezeket a sok vitamínokat, maradok az ismert alapanyagoknál inkább.Amikor még voltam a kiskertemben ott igen sok volt a tyúkhúr.Én persze irtottam ezerrel, még szidtam is őket a szomszédasszonyomnak, amit nem kellett volna, mert felvilágosított, tudod Marika ez nem gyomnövény, kíváló salátának is.Érdekes sohasem láttam , hogy használta volna, ja igen, mert nekik nem volt tyúkhúrjuk, csak szép gyepszőnyegük.Bááár ha szólt volna szívesen adtam volna nekik......

    A növények után jöhetett az egyszem fa is, mégpedig a Durián fa .
    A durián a majomkenyérfa-félék családjába tartozik. Az ázsiai trópusi esőerdőkből származik,nagyjából úgy néz ki, mint egy tüskés görögdinnye, a húsa krémes állagú, fura, édeskés ízű, az illata pedig kellemetlen.
    Leginkább kisparaszti gazdaságok foglalkoznak a szaporításával: magról nevelik, 7-15 év kell ahhoz, hogy termést hozzon. A durian fa 40 méter magasra nő, terebélyes, sűrű lombú. A virágok csak éjjel nyílnak, megporzásuk – valószínűleg – a denevéreknek köszönhető.
    A durián terebélyes, örökzöld fákon (Durio fafajtákon) terem. Miután teljesen megérett rothadó bűzt áraszt. Egy jól megtermett durián 30 cm hosszúságú és 15 cm átmérőjű is lehet. Súlya általában 1-6 kg között változik. A héja vastag, kemény és tüskés, húsa a citromsárgától a narancsig terjed, fajtától függően. A bűzös, rothadó szaga ellenére az íze állítólag nagyon jó, kissé vaníliaszerű.

    Nos ennyit már az okosságokból, mert ha nincs ez a játék nem lett volna ez a tudósítás sem.

    Zsozso,
    igaz ezeket nem a saját kútfejemből szedtem elő, de jobb híján ez is olvasható.

    Legyen szép a napotok.
     
    Utoljára szerkesztett: 16.4.23
    busika02, Csacskamacska, -W-595- és 5 más kedveli ezt.
  8. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Sziasztok!

    Hazaértem - tegnap "este" 6-ra, - előbb Anyát vittük haza, felvittük a holmiját, és még elrendeztünk mindent.
    Én is haza érve pakolásztam, minden kerüljön a helyére, és reggelre is összekészítettem a munkába menéshez a dolgaim.
    Ma munka után Anyához mentem, vettem a halló készülékébe elemet, felvittem, és elrendeztem a dolgokat.
    Délután a tesóm megy hozzá, kiváltja a gyógyszereit, fel viszi neki és ha kell Ő is elrendezi a dolgokat.
    Muszáj, menni és rendezni a dolgokat, mert az igaz, hogy Anya fejben mindent tud, de fizikálisan segítségre szorul, még akkor is ha Ő ezt nem akarja elfogadni. Mert megharcoljuk vele a dolgokat.
    Tulajdonképpen a Zamárdiban töltött idő is arról szólt, hogy együtt vagyunk, és mindent megteszünk, hogy Anya jobban legyen. Sikerült, de nem volt se egyszerű se könnyű.
    A szülinapját is megünnepeltük, 89 éves, felköszöntöttük, kapott tortát és virágot is.
    Az idő nem volt jó, a múlt hét szerda kivételével, mert akkor, szépen kiderült és melegen sütött a nap is.
    Ezután már hűvös, borús, esős napok voltak, tegnap reggel is esett az eső, majd dél körül kiderült és a napocska is előkerült.
    Ma itt is borús, és esős idő volt.

    A farmmal is megharcoltam a dolgokat, hiszen telóról nem volt egyszerű, mindegy volt melyik böngészővel léptem be, állandóan kidobált.
    Reggelente próbálkoztam farmozni, több kevesebb sikerrel.
    Az előző eventet kihagytam, a mostanival viszont gondoltam egy merészet, hogy belefogok, a felröpik jöttek - fák voltak kint - majd sikerült váltanom és a farmra amarántot, a bahás területekre pedig Ixorát ültetnem.
    Számolgattam és látom összejött az 59 db malom termék, és így ma már a növényeket ültetgetem, lehet nem jutok el a jobb oldal végére, de nem baj.
    Pörgettem, de nem sikerült semmi, a kamrából sem használok bónuszt, csak a kapott + terméseket hasznosítom szupertrágyázva és katázva.

    Lajos, jobbulást!

    Judit, remélem feltöltődtél, meg is gyógyultál, és kipihenten és egészségesen térsz haza!

    Apja, kell az az ellenőrzés, így megtudjuk, hogy minden rendben velünk.
    Ezt mondom én, akinek halvány lila gőze sincs arról mikor volt utoljára labor vizsgálaton.
    De ugye nincs nagyobb bajunk, így hát nem megyünk, csak ha kell pl. egy jogsit megújítani.
    Nnna.. nekem jogsim sincs.
    Jujj most jut eszembe, nekem személyit kell majd mennem csináltatni, tavaly csak 1 évre adták - és talán már le is járt.

    Zsozso, gratulálok az event befejezéshez, ne mérgelődj, más is benéz dolgokat, - persze tudom ez nem vigasz, ha a saját szuper dolgainkat szórjuk el, de majd pótlódnak.
     
  9. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét Mindenkinek!

    Visszaolvastam, volt ahol mosolyogtam, volt, ahol nem. Betegség nem jó, csak sajnos a korral egyre több szól erről.
    Lajos, sajnálom, hogy újabb baj jelentkezett. Bízom benne, hogy ez a gond is elmúlik, legyőzöd! Kitartás, erősebb vagy, menni fog és az orvosok is segítenek, gyógyítanak!

    Marika, örülök, hogy benéztél, írtál és köszönöm az ismeretterjesztő írásod! :)

    Zsozsó, ügyes vagy, hogy befejezted az eventet! Tudod, utólag meg mindig okosabbak vagyunk!

    Zs-Apja, labor az nem árt, sokszor nem érzünk semmit, de a labor meg azt mutatja, hogy van valami bibi. Ne legyen, azt kívánom!

    Ági, bízom benne, hogy azért volt csendes, nyugodt pihenésetek is! Anyukád már ilyen, a vele való harc, az örök marad! Tapasztalatból írom. Addig jó, míg tart a harc!

    Csak jót tudok írni magamról és arról, ami velem történt! Ez nagyon jó, csak ritka alkalom.
    Igaz, hogy zuhogó esőben indultunk, de mire elhelyezkedtünk a szállodában, addigra a napocska is kisütött. Most sem csalódtunk sem a szobáról, sem az ellátásról rosszat, vagy kevésbé jót sem tudok írni. Kényelmes, világos, tágas szoba, nagyon finom ételek no és a víz, a medence, no az nagyon, nagyon jó volt!! Nem volt sok vendég, ill. telt ház volt, de mivel nagy a szálloda,sok a kinti és benti medence, így nem volt zsúfoltság.Mi csak a kinti medencében voltunk mindig. Kellemes, napsütéses idő, jó meleg gyógyvíz és jöhetett a feltöltődés. Meg is gyógyultam, tulajdonképp inhalálásnak is beillett amikor a vízben voltam, mert csak a felszálló gyógyvizes párát lélegeztem be. Amikor nem a vízben voltunk, akkor sétáltunk, megnéztük a közeli Tiszát is.
    Ez az igazi pihenés, amikor nem kell semmit csinálni. Nem kell főzni, csak a kész mellé leülni. Svédasztalos reggeli és vacsora, amit azért szeretek, mert több finomságot meg tudok kóstolni. Ebből is egy kicsi, meg abból is egy kicsi, meg még amabból is.
    A laptopomat elvittem, de csak a kora délután egyszer léptem be a farmjaimra. Ennyi elég is volt.
    Eventből a bal oldal kész, a jobbnál pedig van még nem teljesített, de semmi baj, ha nem érek a végére.

    Ma már itthoni munkával töltöttem a napot. Újra a mindennapos teendők jönnek egy darabig.
     
    Tündi100149, -elzemari-, busika02 és 4 más kedveli ezt.
  10. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok

    Judit és Ági....örülök, hogy a nyaralásotok jól sikerült.
    A még betegeknek gyógyulást kívánok...remélem, hogy ők is javulgatnak.

    Az eventes területen elkezdtem az ültetést....egyelőre nincs tervem...csak annyi, hogy termelek -termelek....aztán
    megnézem, hogy meddig tart az event és a végén aszerint döntök, hogy mennyi e-gaz jött össze.

    Elolvastam a mosómaci -tenyésztős eventet. Mit is mondjak....én azért vártam volna egy rózsa-ólat....hiszen
    annyi mindent kell beadni. Aztán azt sem tudom, hogy holnap megcsináljam vagy várjam meg a hétvégét.

    Hűha...most estére kisütött a nap! Itt napok óta esik az eső...és szürke volt minden.
    Már annyi eső leesett....hogy szerintem egész nyárra elég lenne!
     
  11. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Sziasztok!

    Itt ma egész jó idő volt, csak a délutáni órákban nagyon sötét fellegek gyűltek össze és úgy nézett ki hatalmas zuhé lesz, de nem lett.

    Ma babáztam :inlove:, annyira cuki a kis drága :inlove:, és már mond egy-két szót is, a nem szó már egész jól megy neki xD.

    Az eventes területen én is elkezdtem a termelést - de csak 16.00 óra után -
    Zsozso, hozzád hasonlóan, én is csak termelem az event növényeket, és majd lesz valahogy.
    A mosómaci tenyésztést megcsinálom, de azt már most tudom, hogy a vasárnapom foglalt lesz, a fiam szülinapja lesz, és ebéd meghívásom van, de mehetek hamarabb :D;), sőt sajtos pogit is vihetek xD.
    Ugye azt még nem lehet pontosan tudni, hogy lesz e boom, és esetleg 1 tápos tenyésztés a hétvégén, és ha lesz mettől meddig tart, ezért lehet holnap megcsinálom a tenyésztést - van bőven szupitápom.

    Tegnap kitettem, az összegyűlt 5 db piccolo ládát, és ezek lettek belőlük

    - 1 db havermackó
    - 1 pöttyös ernyőgomba
    - 1 db élőholt kincs
    - 2 db virágos dallamok
     
  12. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét Mindenkinek!
    Lányok, lényeg, hogy szaporodjon a gaz az eventesen!
    Ági, nagyon jó, hogy meg van engedve, hogy pogácsát vihetsz! xD

    Zsozsó, várom én is a meleget, de a földnek meg kell a csapadék. Az viszont biztos, hogy nálatok lényegesen több csapadék hull, mint nálunk.

    Nálunk jó az idő, így tegnap mostam, ma be is vasaltam mindent.
    Délutánonként munka, amikor hazajövök,k akkor meg már nincs sok kedvem semmihez.

    Az evetesen én is csak termelek egyelőre és majd alakul valahogy.
    Tenyésztést megcsináltan. Őszintén szólva nem nagyon tetszett. Unalmas beadások, ami elég lassú és elég sokat is kért. A Piccolo nálam már leértékelődött, pl. amióta kiderült. hogy az állatokkal is lehet 0 percezni, azóta Virágfestést én nem kaptam a ládákból. Van 3 db és több nem jön. Most néztem meg, pont 21 ládám van, így épp ideje kitenni már őket. (lehet szerencsém lesz, tegnap egy madár lepottyantotta a kocsimat egy jó nagy adag kakival...)

    Kertem virágos rét, a fű között rengeteg százszorszép és pitypang virít. A pitypang virágát naponta leszedem, mert így is sok van belőle és ne hullajtsa el a magját.
     
  13. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok

    Ági...Fiadnak sok boldogságot kívánok!

    Judit...ma nálunk is süt a nap...jó volt délelőtt, hogy nem kellett az esernyőt cipelnem.

    Több menős dolgom is volt.
    Délután jó lett volna kimenni az erdőbe....de így csak holnap megyek.
    Ugyanis az erkélyem felújítás alatt áll. Hétfőn a korlátot kicserélték... az üveg nem lett meg...a mesterek elbeszéltek egymás
    mellett. Aztán szerdára...utána csütörtökre módosult...aztán tegnap az űveg helyett közölték....hogy csak ma érkezik.
    Az biztos, hogy nem délelőtt...úgy hogy tegyem a dolgaimat...előtte hívni fognak...Kíváncsi vagyok!
    Már azon agyalok, hogy nálam miért nem mennek simán a dolgok!xDxDxD...de nem sokáig forgatom az agyamban...
    ezt a feltevést....hiszen még sok munka vár rám a nyáron.:p:pxD

    A tenyésztős eventet tegnap este megcsináltam...a mosómaci jól megszívatott....3 teljes kör után is még azt a fránya piros
    tekit ki kellett tenyészteni....mert nem lettek az első három körből!

    Az eventes területen elkezdtem beadogatni....és persze, hogy benéztem.!!!;):cry:..így most büntetem magam....és sorba megyek azon a kisfarmokon...ahol adott a feltétel...és azért is megszerzem!:pxDxD..bár zsákbamacska!
     
    busika02, -elzemari-, Tündi100149 és 4 más kedveli ezt.
  14. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Sziasztok!

    Zsozso, köszönöm szépen a fiam nevében :)!

    2 napja itt is jó az idő, igaz kora reggel még hűsi van, de délelőtt már le kellett vegyem a dzsekimet, mert nagyon melegem volt.

    Nem akarok dicsekedni, deee ..... ma megvettem a laptopot :inlove: , zsír új, nagyon szép, ( ezüst színű) és nagyon jó árban volt.
    Most arról írok, még ismerkedek vele, de jól haladok ;).

    Az eventes területen ültetgetek, bár tegnap is és ma is kimaradt egy-két aratás, mivel csak délután értem haza kora reggeltől.
    A tenyésztős eventet sem sikerült tegnap befejeznem, mert kifutottam az időből. Az igazsághoz azonban az is hozzá tartozik, hogy még 3 farmon tenyésztettem, persze azok sem lettek kész.

    Tegnap munka után, elmentem az egyik bevásárló központba ( a belvárosban ) megnéztem, megérdeklődtem a laptopot, majd Anyához mentem, segítettem neki amit kellett.
    Ma munka után, először, a kormány hivatalba mentem, a személyimet megújítani, igaz még csak ideiglenest adtak, az állandó majd kb. egy hét múlva postán érkezik. Nagyon meglepődtem, hogy nem volt tömeg a hivatalban és szinte 15-20 perc alatt végeztem.
    Ezután mentem és megvettem a laptopot, majd Anyához mentem, és megint délután lett mire haza értem.

    Zsozso, az erkély felújítás nagy munka, kár, hogy a mesterek nem fejezik be időben a munkát, ezzel egy időben a Te napi teendőidet is megnehezítik.

    Judit, a kerted biztos nagyon szép, tele virággal.
    Remélem abból a sok piccolóból sikerül csupa hasznos ajándékot kapnod.

    Vettem 10 db titokólat ( pedig a múltkor azt mondtam, nem veszek ) hááát.... hiéna ólam nem lett-.-, deee.... lett 1 db tűzhalacska és 1 db okapi, persze tudom, ezek már réginek számítanak.
     
    Utoljára szerkesztett: 21.4.23
    busika02, zsozso577, -elzemari- és 4 más kedveli ezt.
  15. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét Mindenkinek!

    Zsozsó, kitartás, a mesterekhez türelem kell! Ez a csere központi, vagy magad csináltatod? Mentek a mesterek délután, kész lett, szép lett? Ez egy kis szokatás a nyári nagy munka előtt. Nagy munka lesz, de mindig arra gondolj, hogy szép lesz és évekig le lesz tudva!
    A tenyésztésnél az a kis piros skarlátos nagyon szenya volt! Nekem sem adta könnyen magát.:cry:
    Az eventesen könnyen mellé lehet nyúlni, kívánom, hogy siker koronázza a munkádat!

    Ági, gratulálok az új gépedhez, használd egészséggel!:)
    A tenyésztést még meg tudod csinálni, van idő!
    Fiadnak sokat még és boldogat!

    Délelőtt bevásároltam, ebéd után pedig a terasznak fogtam hozzá. Lepakoltam mindent, felmostam és a helyére raktam a virágokat. Persze közben azért még néhány virágot is átültettem, ill. a viaszvirágom nagyon nagy és arról próbálok most szaporítani kicsiket. Majd elválik, hogy sikerül vagy sem.
    Estefele még locsoltam is, mert a sok esőnek már nyoma sincs.

    Farmon eventest csinálom, délután pedig beáldoztam némi FA-t és vettem 15 titkost. Itt két darab, a Kotkodán pedig egy darab hiéna ólam lett.

    Lajos, hogy vagy?

    Jó pihenést az estére!
     
    busika02, -W-595-, zsozso577 és 4 más kedveli ezt.
  16. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    halihoó!
    Pozitívval kezdem. Megvolt a vérvétel, mint mondjak, volt benne +- os paár db. :D Cukor 6, 5, nem szokott ennyi lenni, de hát változik az ember. Azóta azért itthon mérte nejem, 5- nél nem volt több, így ezt az ügyet le is zártam magamban. :D
    Viszont van az a PC valami, valami protein. Ott 0 - 5 a határ, nekem 55 volt. Ott azért néztem egyet. :D Aztán utána olvastam és írták, hogy akár lehet 1000 is. Ehhez képest az enyém nem sok. Dokim sem hívott még, nem agyalok ezen. :)
    Farmot csinálgatom, ahogy az idő engedi. Holnap tervezek ólakkal nullázni. Azt hallottam, hogy van új állat. :D Tenyésztgetek mellette és ennyi. :)
    Ma Győr, vásárlás. Mennem is kell. :D
     
    busika02, -W-595-, zsozso577 és 4 más kedveli ezt.
  17. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    Jó reggelt kivánok!

    Csodamód az eventtel készen lettem.Azt gondoltam, hogy temérdek növény kell, de szerencsére nem.Kicsit becsapós mert csak egyszer kell megcsinálni amit kigondoltatok és a végén van egy plusz növény amit kell még beadni.Igy aztán nálam is kiderült, hogy nem is olyan vészes...

    A tenyésztésnél a skarlát mosómedvével bajlódtam kicsit, de végül is készen lett az is.
    Még egy élményben volt részem, mert az új állatcsomagból korábban megfogadtam, hogy nem veszek többet, mert összesen csak a kötelező új lett belőlük.Igy aztán vettem öt darabot és lássatok csodát, volt benne egy hiána.

    zsani_apja,
    ha megkérnélek beavatnál az ólak nullázásába??Valószínűleg hiányoztam, amikor azt tanították...

    Kívánok, derűs és vidám napot mindenkinek...
     
    busika02, -W-595-, zsozso577 és 4 más kedveli ezt.
  18. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Szia!
    Csak ide értem. :D Délelőtt már olvastalak, csak ez az egy nap, amikor nem kelek korán és mennem is kellett aratás után muttihoz.
    ITT megtalálod a nullázás feltételeit! :) Jó kis buli szokott lenni nálam.
    Tegnap néztem út közben, hogy gyönyörű a repce. Ma megint próbálok lódarazsakat tenyészteni. :D
     
    busika02, -W-595-, zsozso577 és 3 más kedveli ezt.
  19. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét Mindenkinek!
    Csendes napok vannak, jó idő és a gép mellől elcsalogat a napocska ki a szabadba. :) Egy-egy gyors aratás, vetés és megyek tovább.
    Eventesen ma reggel lettem kész, farmon gazdaköribe termelem a növényeket.
    Állatokkal nem tudok 0 percezni, mert nincs csak 3 db Virágfestésem. Egyelőre ez még várat magára.
    A kerge kertemet kellene átrendezni, de nincs hozzá türelmem. Több, sok Tp-t adó kütyü van a menüben, ki kellene rakni őket. Majd.
    Bahán termelem az új növényeket és az új állatok is szaporodnak. Gazdaköri teljesítése a cél. Nem rohanok, csak szép lassan. Kész lesz egyszer majd.
     
  20. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    Szarvusztok...
    Köszönöm a segitségedet, valószínűleg sokára lesz, hogy én nullázni tudjak...sebaj..
     
    Utoljára szerkesztett: 25.4.23