Gazdák a Tiszántúlról!

Kategória: 'Ki kicsoda? - A gazdák', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    Szervusztok....

    Meg kell hogy mondjam, nem remekelek az Ingrid által hőn szeretett baltával.A legtöbbször, a szélén kezdem, még jó, hogy egyáltalán odáig el ér a balta.Igyekszem jól belőni, de nem sikerül, régebben valahogy jobban ment nekem.,Hja már úgy tűnik ez sem megy már.....

    Judit ,a petunia nagyon kedves virág, szeretem az illatát.Biztos nagyon szép lesz a rezidenciád a sok virággal.Ilyenkor nagyon fáj a szivem , hogy nem ültettek virágokat.
    Gondoltam magamban, hogy petrezselymet ültetek kis dobozba, amiben a negyedkilós gombát szoktam megvásásrolni.Meg is tettem, de valami eszméletlen vékonyka kis cérna hajtások keletkeztek, bújtak ki a a földből.Igaz csak a fürdőszoba ablakban vannak, de szegények nagyon vacakul néznek ki .Nem is tudom mire gondoltam, amikor elültettem.

    A muskátlik viszont nagyon szépek, telve virággal, azokban örömömet lelem.

    Tihamér, az akác virágját mi is gyerekként jó szivvel ettük meg, meg a vadsóskát,ami felfutott a kerítésre.Ma már nem valószínű, hogy ugyanúgy megtenném.

    Visszajöttem, mert nem csak siránkozni tudok, hanem örülni is, mert sikerült a vadon állatai tenyésztést csont nélkül kivitelezni.Sőőőőt már be is üzemeltem a
    Necronomicon nyomdagépet, s ott aztán kinyomtathatnám a könyvet, ahol majd egy elfeledett ősi világ rituáléi, istenei és lényei újra életre kelnek a Necronomicon lapjain.

    A Necronomicon története és sorsa szinte mesébe illő, valamint az az út, melyet az idő labirintusában végigfut, hogy eljuthasson korunkig. Keletkezéséről annyi sejthető, hogy Abdul Alhazred (az őrült arab) jegyezte le az eredeti változatot Kr. u. 730 körül Kitab Al Azif címen.
    „ Valószínűleg soha nem volt olyan idő, amikor valamilyen csoportok vagy kultuszközösségek ne őrizték volna a titkos tudást. A Necronomiconban utalások találhatóak egy ilyen kultusz létezéséről az emberek között - egy közösségben, amely idáig egy szellemnek, amely évmilliókon át a Nagyfaj idejéből jött, segítséget nyújt."

    Ha nem lenne Farmeráma, soha a büdös életben nem hallottam volna erről!!!!!!!!

    Szép estét kívánok!!

    Szervusztok...
     
    Utoljára szerkesztett: 12.5.23
    -W-595-, _Ilona49_, henrietta1223 és 3 más kedveli ezt.
  2. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét, aki még ide betér!

    Marika, a petrezselymes dobozkád tedd világosabb helyre és, ha lehet, akkor ki az erkélyre! Kis tápoldat és szépen el fog kezdeni nőni. Ne legyen sok a dobozban, csak ritkásan.
    Az akác virágát bizony én is elcsentem a méhek elől gyerekkoromban. Hű, de rég volt!
    Köszönöm az információt, bizony én sem hallottam még róla, de , köszönet neked, okosabb lettem!

    Tihamér, mire készülsz hajnali munkára?

    Dobálóztam, kész vagyok és nem megyek tovább, amit szerettem volna, azt kiszedtem a kínálatból. Most nem bántam volna, ha bőségesebb lett volna a választék.

    Fagyosszentek hideget hoztak, esős, hűvös szeles, várom, hogy újra kisüssön a nap!

    Aludjatok jól, jó éjt!
     
    -W-595-, henrietta1223, zsani_apja és 2 más kedveli ezt.
  3. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok

    Marika...régebben én is próbálkoztam ilyen-olyan fűszernövénnyel...de nem jártam sikerrel. Valahol biztosan én hibáztam.
    Hiszen nagyon sokan írták azt is, hogy teraszon szedett paradicsomot ettek...csodálom őket.

    Judit...gratulálok....szorgalmas voltál.
    Én valahol a felénél járhatok, most este számolgattam egy kicsit és azt hiszem vasárnap tehetek pontot a végére.
    Ez igazi séta-galopp! A boltból a szezonpontokat szeretném elsődlegesen kiszedni....elég drágán árazták be....így
    aztán meglátom, hogy mire fog még jutni.

    Jó éjt!
     
    -W-595-, _Ilona49_, Csacskamacska és 3 más kedveli ezt.
  4. Gobio55

    Gobio55 Fórum hercege

    Jó reggelt!

    Nekem már jó, mert hamarosan visszamegyek alukálni. Úgy érzem, nem volt elég az a három óra. Tegnap estefelé jött a fiunk. Gondjaim voltak a tablettel. Mivel az én okos telefonom nem okos, csak úgy néz ki, mintha, ezért szükség volt a tudására. Ha már dolgozott éveken keresztül a Nokiánál a minőségbiztosításon, meg az egyetemen is a mobilról tanult sokat, abból írta a diplomamunkáját, csak többet ért hozzá, mint apukája. Ketten csak-csak összehoztuk, hogyan is lehet eltüntetni a meghibásodott, de valamiért nem törölhető alkalmazást. Kiderült, lehet, de nem úgy, ahogy én akartam. A tablet nem azonos egy asztali géppel, de még a loptop is messze áll tőle. Inkább telefonon őkelme. Lényeg, sikerült frissíteni, most már rendesen működik megint. A feleségem nyaggatja sokat, nekem a Gizi is bőven elég, meg a Gizit jól ismerem, bármennyire is szeszélyes. De a feleségemmel más a helyzet. Őt még mindig nem tudtam kiismerni, ehhez kevés volt fél évszázad. 1973 május elején kezdtem neki udvarolni. Az meg rég volt. Azt elvárja tőlem, hogy találjam ki, Ő mire gondol, mert elmondani nem tudja. Pedig jó beszélője van neki. De ugye az a fránya internet meg nem olyan, hogy csak úgy találjam ki, hogy most épp neki mi kellene. Nem vagyok gondolatolvasó. Meg csak kapkod összevissza, nyomkodja azt a szerencsétlen tabletet, nem akarja tudomásul venni, hogy lassabb, mint az asztali gép. Így tud létrehozni önmagába visszatérő hurkokat, ami nem a legszerencsésebb választás. Gyerek is mondta neki, hogy várjon, ne kapkodjon, látja, hogy ott az a kis nyílszerű izé még forog , tehát a gép dolgozik, várni kell. De ha Ő nem akar várni!? Mindegy, a tablet újra rendbe téve.

    Ha a csemete jön, akkor meg is kell kínálni valamivel, nehogy éhen haljon. Ezért a feleségem készített zöldborsólevest, meg rizs felfújtat, és némi káposztás tésztát. Én meg feleségem "kérésére" brassóit, főtt burgonyát. A csemete vacsorázott, meg pakolt, mert feleségem rávette, hogy a maradékot vigye magával. Mármint a levest, a brassóit, a rizskocht meg a hozzá tartozó vaníliamártást. Ezekből ugyan nem evett semmit, de a feleségem szerint ezek maradékok, ezért vigye haza, nem kell főzniük szombaton meg vasárnap, legfeljebb valami köretet. (A lányuk osztálykiránduláson van Felső-Magyarországon. Élvezi a buszozást az osztálytársakkal. Én is élveztem annak idején, majd hatvan éve. Jó is az. Világot látni. :) ) Két főre biztosan elég két napra az elvitt étel. Nekünk maradt a káposztás cvekedli, meg nekem a krumplikása, ehhez valami levest kell csak készíteni mára. A maradék burgonyához meg sütünk ki a frigóból holnap véres és májas hurkát, az sem lesz túl bonyolult. Ma jóformán csak vásárolni kell itt, meg ott. Nekem. Feleségem meg bőszen böködi közben a levegőt. (Köt fejpántokat, mert a maradék fonalakkal valamit kezdeni kell.)

    A birtokon a hajnali aratással végeztem, majd csak délelőtt kell ismét dolgoznom itt, addig tudok aludni, meg hat óra után vásárolni. Rémségeket állítok elő, mert ha teliholdas időszak van, akkor azért csak-csak oda/ide esz a XXXXXX a Gizi elé. :)

    Én az erkélyen szoktam kevés fűszernövényt tartani, termelni. Major Annát, bazsalikomot, izsópot, kevés fodros petrezselymet, még rozmaring is volt régebben, de egy hidegebb tél elvitte, azóta nem ültettem. Amíg volt kertem, addig a palántákat április, május havában az erkélyen szoktam edzeni. Bent a lakásban nőttek meg, de igazából az erkély volt a hely, ahol megizmosodtak. Rendes száruk lett, így jól bírták a kiültetést, mikor kivittem a palántákat a kertbe. De kert nincs, palántázás sincs. A balesetem után rájöttem, hogy ha lehajolok, fáj a törések helye a hátamban. Márpedig gazolni hajolás nélkül nem tudtam. A gazos kertet meg nem bírtam elviselni. Annak idején hatan vettünk meg egy katasztrális hold szántót, azt felosztottuk, de igazán csak a sógorommal dolgoztunk rajta, a többiek elkezdték, de a lelkesedés elszállt, maradt a gazos föld. Aki sokáig termelt, az két évet csinálta, a többiek egy év után abbahagyták. Volt egy érdeklődő, megvette az osztatlan közös tulajdont, most ismét szántóföld lett belőle, mint régen is volt. Amikor a sógoromék elváltak, ő is abbahagyta a kertészkedést. Maradtam én egyedül. De fájós háttal .... Ami nem megy, ne erőltessük!

    További szép álmokat!
     
    -W-595-, _Ilona49_, henrietta1223 és 4 más kedveli ezt.
  5. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    Szervusztok...

    Felénk nagyon betanyáztak a Fagyosszentek, barátságtalan az idő nagyon.Hiába minden be kellett gyújtanom, mert bizony fáztam.

    Ma jól megmondtam a magamét Ingridnek, hogy kivel szórakozzon, jól össze is vesztünk.Mondtam is neki, ha jön legközelebb még a közelébe sem megyek, úgy megharagudtam rá!!!

    Jó látom megült a sarokban Sopánkáné, igaz rég járt már nálam, sebaj biztosan fázott ő is.

    Ma 306 éve , ezen a napon (1717. május 13-án született Bécsben) megszületett Mária Terézia, magyar uralkodói nevén II. Mária (németül: Maria Theresia Walburga Amalia Christina von Habsburg) .
    Gyermekeként német-római császári hercegnő, osztrák főhercegnő, magyar, cseh és német királyi hercegnő, 1740-től Ausztria uralkodó főhercegnője, magyar és cseh királynő, majd Lotaringiai Ferenccel kötött házassága révén 1745 és 1765 között a német-római császárné. A Habsburg–Lotaringiai-ház "ősanyja”. Trónján fia, II. József követte.

    Mária Terézia 1736. február 12-én Bécsben feleségül ment Lotaringiai Ferenc István herceghez (1708–1765), I. Lipót József hercegnek, Lotaringia és Bar uralkodó hercegének (1679–1729) és Erzsébet Sarolta orléans-i hercegnőnek (1676–1744) fiához, a későbbi I. Ferenc német-római császárhoz. Tulajdonképpen már gyerekkoruk óta ismerték egymást, s barátságuk később szerelemmé vált. Ferenc házasságának feltétele Elzász átadása volt, amit Mária Teréziáért meg is tett. Házasságukból 16 gyermek született, velük létrejött a Habsburg–Lotaringiai-ház .

    Jobb napot kívánok!!


    Jó reggelt kivánok!

    Ma újra hidegre ébredtem,Bonifác, Bonifác, azért egy kis meleget hagyhattatok volna.

    Tegnap újra voltam a lakásszinházban, ahol Richard Bear nagyon kellemes vidám, szórakoztató, vig darabját láttam.A szereposztás is magáért beszél, mert Hernádi Judit és Kern András kiváló szinészek adták elő nekünk a darabot.

    A cime:Hitted volna?

    Christine-nek (Hernádi Judit)elege van. Elég a nagyvárosból, a zajból, de főleg a nemrég elvesztett férjével közös helyszínekből. Költözik tehát: New Yorkból Floridába. Már pakolnak is a költöztetők, egy nap marad a régi életből.
    Ekkor toppan be Herman,(Kern András) néhai férjnek barátja, és képtelen ötelettel áll elő. Az egész egy agyrém, merő képtelenség, ráadásul röhejes. Vagy mégsem? Míg telnek az utolsó dobozok, sok kérdésre kerül válasz: menni vagy maradni, megszokni vagy megszökni, kockáztatni vagy biztosra menni?

    Elkezdődik a két ember évődése, mi lenne ha....és humorosnál humorosabb terveket talál ki Herman, sőőőt még egy vacsorára is elviszi Christint,ami után még az is kiderül, hogy mitől volt olyan drága a vacsora........

    Nagyon jó és szórakoztató darab volt, amit Verebes István rendezett.

    Legyen vidám és derűs a napotok és a mosoly.....
     
    Utoljára szerkesztett: 14.5.23
    -W-595-, _Ilona49_, zsozso577 és 3 más kedveli ezt.
  6. henrietta1223

    henrietta1223 Fórum biztosa

    Sziasztok!
    Unokámék elmentek Debrecenbe, gokart versenye van a kis féltestvérének.Tegnap mentek és ott is aludtak a barátnőjénél.
    Jácintnak tegnap volt a 12. szülinapja igy szülinapi buli is volt.Jóban van a két csaj lányom is és Szilvi is jól megértik egymást,söt Beni
    most Unokám apjával dolgozik addig mig Amerikából beszerzik a boltvezetó álláshoz a papirokat, mert elég hosszu idő.Nikikémnek
    már jobban megy a vezetés mert hosszabb uton is volt már ( Petőfibánya,Héviz, és most Debrecen )
    Elze nagyon jó kis darabot láttál, ugye nem egyedül jársz szinházba mindig van valaki aki elhiv.Sokat jártam szinházba főprobára is
    Hugom mindig szerzett jegyet mert az Operaházba dolgozott voltam az Erkelbe Koncz Zsuzsa koncerten is jo volt a protekcio mert nem
    lehetett könnyen bejutni!!!!:)
    Tihamér Ti is olyan nagyszülők,szülők vagytok akik nem szeretnétek hogy éhen haljon a család apraja,nagyja!Na meg azután a nagy- mama nagypapa főztje mindig finomabb!! ( még emlékszem én is mi is igy voltunk.:)
    Itt csunya szürkeség van esik az eső de ráadásul még hűvös is van.
    Csacska az akác virágot mi is ettük pedig nem volt valami guszta a sok bogártól jól meg kellett mosni.
    Lajosom hogy vagy rég írtál magadról.Zsozso én is dobálom a baltákat de még nem jöttem rá a pötyöket hogy kell tenni hogy
    telitalálat legyen.
    Ági a herkentyúburger név nagyon tetszett birtam mikor a gyerekek más nevet adtak dolgoknak pl paradicsom - paracsidom volt.
    Szép 7végét! JÓ pihenést és játékot!
     
    zsozso577, Csacskamacska, -W-595- és 2 más kedveli ezt.
  7. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Sziasztok!

    Ma teljesen használhatatlan voltam, - gondolom, a sok jövés-menés eredménye - így hát, pihentem, munka után azért elmentem Anyához, aránylag jól van, és mondtam neki, hogy holnap nem megyek, munka után haza jövök, mert az itthoni tenni valóimmal teljesen elvagyok maradva.
    A lányom is kórházban van - keringés javító infúzió kezelésen - nem akart befeküdni, mondta a kezelő orvosának, hogy bemegy, felveszi az infúziót és haza megy, de mondták neki, hogy ezt így nem lehet, mert az a biztos, ha orvosi ellenőrzés mellett kapja, ne történjen semmi baj, de ha mégis rosszul viseli, legyen segítség.
    Tegnap vittem neki ebédet, majd miután haza jöttem, össze rendeztem a konyhát, és mielőtt porszívózni kezdtem - már késő délután volt - a virágaimat kezdtem át ültetni, névnapomra kaptam, egy cserép korall virágot, de 3 tő virág volt benne, és úgy gondoltam, jobb ha szét szedem, így jobban tudnak fejlődni. Péntek délelőtt a nagy fiú unokámat kértem meg, hogy vigyen el vásárolni, amit nagyon szívesen meg is tett, és így nem kellett nekem buszozni és cipekedni.

    Az event lassan halad - még nem értem a végére, de holnapra meglesz.
    Meg kell jegyeznem - bár biztos Ti is hasonló véleményen vagytok - hogy a bolt kínálata drága, így bolt fosztás nem lesz.

    Judit, gratulálok a sikeres event teljesítéshez, jó bónuszt sikerült pörgetned, ki is kell ilyenkor használni.
    Én is pörgettem, de nekem nem kedvezett a kerék.
    Nagyon szépek a petúnia képek.

    Zsozso, már biztos Te is a végére értél az eventnek.

    Marika, Ingrid sajnos szerencse faktoros, így hát ne bosszankodj, persze tudom én, hogy bosszantja az ember lányát mikor nem sikerül.

    Henike, így van, a gyerkőcök tudnak érdekes neveket adni - erről eszembe jutott, hogy mikor a fiam kicsi volt, a palacsintát nagyon szerette ( most is a kedvence ) és csámcsám-nak hívta xD.

    A fagyos szentek, itt is éreztették hatásukat - szerencsére fagyok nem voltak - de lehűlt a levegő, és ma szinte egész nap esik az eső, csendes áztató, már szükség is volt rá, és tudjuk a májusi eső aranyat ér.
     
  8. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét Mindenkinek!

    Mint olvasom, mindenkinél zajlik az élet, hol csendesebben, hol programokkal teli. Jól van ez így!
    Marika, Örülök, hogy jól szórakoztál! menjél is, ha van rá lehetőséged, töltődni kell a lelkednek, gyűjteni kell az élményeket amíg lehet!

    Zsozsó, csak azért végeztem hamar, mert jót pörgettem és sokat meg nem termeltem a gazból, mert a boltban lévő dolgok többsége nem mozgatták meg a fantáziámat.

    Tihamér, már csak ilyenek vagyunk, ha jönnek a gyerekek, akkor főzünk és csomagolunk. :)

    Henike, nálatok is volt akkor jövés, menés. Az unokád meg már jól belejön a vezetésbe, ami jó dolog!

    Ági, újfent pörögtél, nem csodálkozom, hogy elfáradtál!
    Lányodnak jobb a kórházban lenni, kell a felügyelet, bár ne legyen szükség rá!

    Még mindig hűvös, esős az idő, így ma nem is mentem sehova. Már az a gondolat foglalkoztatott, hogy bekapcsolom a fűtést, de végül is nem tettem. Tegnap dél körül elmentünk a tavaszi Szent György napi vásárba. Már nem a régi a vásár sem, nem nagyon láttam semmi különleges dolgot. Régen a kézművesek utcája nagyon sok szép portékát kínált, többször is vásároltam ott. Mára ez már szinte csak élelmiszerre korlátozódott. Sajtok, sütemények. Érdekes, hogy tudom, hogy már rég nem a régi a vásár, kevés az igazán szép, jó és elfogadható áron lévő portéka, de azért csak vágyom, hogy elmenjek. Talán az is közrejátszik, hogy itt van a közelben.
    Az utolsó fél órában meg kellett szaporázni a lépteink, mert elkezdett szemerkélni az eső, ami azóta is esik, van hogy csak csepereg, máskor meg esik jól. Kell a földnek tudom, de már a meleg is kellene.

    Ugye beváltottátok az ajándékkódot?
     
  9. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok

    Szóval...nem tudom jellemezni magam!xDxD Voltam bent a farmon....szakaszosan elvégeztem a napi dolgokat...miután
    tegnap este pontot tettem az előző event végére. Nem sok mindent tudtam kivenni így sem a drága boltból....nahhh és
    persze nagyon lájtosan is csináltam.
    Aztán este láttam, hogy érkezett egy bagoly. Egy kedves szomszédom...írta, hogy jön a nem szeretem eventje.
    Nos...ha Ő ezt nem tudatja velem...akkor gőzöm sincs mikor veszem észre, hogy új event van.
    Gyorsan mentem olvasni...és utána taroltam a fő baha-területet. Azt még nem tudom, hogy meddig megyek.
    Ez a fajta event eddig azért sikerült....sok-sok ráfordítással. Most lehet, csak a felhő lesz a cél! Majd eldől!
    Az eső esik és esik...ma szinte egész nap megállás nélkül. Szerintem felénk már elég lenne a földeknek...ez a mennyiség.
    Persze ehhez az idő még társul a szürkeség...ami nagyon de nagyon hat a hangulatunkra....lehet, hogy ez az oka,
    az érdektelenségemnek is...ezért nem vettem észre a kiírást sem!
     
    -W-595-, _Ilona49_, busika02 és 4 más kedveli ezt.
  10. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét mindenkinek!

    Látszik, hogy a valósban megsokszorozódott a munka, mert kevesebb idő van a fórumra. Olvasni gondolom be-beszaladunk, de az írásra nem nagyon marad idő.
    Farmra csak aratni, vetni léptem be az elmúlt napokban. Munka volt, ügyintézés, kis utazás.
    Eventet elkezdtem a hosszabb érésű növénnyel. A cél a felhő, utána jutok, ameddig jutok. Baha nekem kicsit mostoha. Nem jön a röpi úgy, mint a farmon és az egy területen való termelés sem gyorsítja a dolgot.

    Eső itt is esik napok óta. Ma már csak reggel esett, utána nem. Kell a földnek a csapadék, a virágaimon is meglátszik, sokat nőttek, bokrosodtak, szebbek lettek! A csigák élik világukat, ott vannak mindenütt, őket nem szeretem! Sem a házast, sem a meztelent!

    Tegnap este elmentünk a világ legnépszerűbb táncshow-ja, a Michael Flatley által létrehozott Lord of the Dence 25 éves jubileumi előadását megnézni, mely egy európai körút része volt városunkban.
    Csodálatos volt, elképesztő mily fegyelmezetten, precízen, gyorsan és egyben látszólag könnyedén táncoltak. Lenyűgöző volt!
     
    -W-595-, zsozso577, -elzemari- és 3 más kedveli ezt.
  11. Gobio55

    Gobio55 Fórum hercege

    Jó reggelt gazdák!

    Ha nem emlékeznék rá, azt hihetném, hogy mumpszom lett. Megint. Pedig aki már átesett rajta, az egy életre védettséget szerez. A nagykönyv szerint. Ennek ellenére, tegnap reggel alig tudtam reggelizni, mert a rágóizmai minden falat elfogyasztásakor fájtak, nem is kicsit. Én meg nagyon is jól emlékezek a mumpszra, mert egyrészt fájdalmas volt, másrészt meg röhejesen néztem ki, mert olyan voltam, mint a kölökgólya. Pofára híztam csak. Akkor még kimondottan poszra, vékony csemete voltam, nem úgy mint manapság. De ennek már hatvan éve is van. Ma már védőoltást adnak, ne kapja el a csemete. Most már a kétoldali fájdalom egyoldalira "mérséklődött. Az egyik oldalon az egyik fogam fáj, HA ráharapok. De! Decemberben karácsony előtt elkezdett fájni a fogam. Mikor is? Hát persze, hogy péntek este. A fogfájásnak akkor kell kezdődnie, mikor csak ügyelet van, azaz ingyen csak húznak, mást nem csinálnak. De mivel az a fogam fájt, amit gyökérkezeltek és azon is korona van - ebből is lehet tudni, hogy én IS főrangú, uralkodó osztályú egyén vagyok, KORONÁS - a fog nem fájhatna, de biz fájt. Egyre jobban. Aztán amikor a fájdalomcsillapítók elfogytak, elbandukoltam a mezei, nem fogászati ügyeletre, ahol előadtam panaszomat, hogy hát az én fogam fáj, de nem fájhatna, etc. A doktor néni meghallgatott. Írt fel gyulladáscsökkentőt és fájdalomcsillapítót egy bogyóban, azt bevettem este meg éjjel, és láss csodát, másnap délelőttre elmúlt a fogfájás. Azért a fogászomhoz elzarándokoltam, megbeszéltük, hogy ezek szerint nem is a fog, hanem a gyulladás volt a bűnös, s ha újfent ilyen előfordul, látogassam meg ismét, majd akkor megnézi, MI IS VAN. Gyanítom, most is ez lehet, nem a fogam fáj, hanem csak valami arcüregi lob lépett fel. Ez se jó, de keresek valamit, ami jó lesz rá és beveszem. Nem a reggeli féldecit, neeeem! Azért is nem a fogamra gondolok, mert több papír zsebkendőt használok, mint kellene. (Gyk.: sokat fújom a nózimat.) Kissé taknyosnak érzem magamat, az orrom is eldugult, szóval az a fog csak esetleges gond lehet. Csak azt nem értem meg, hogy ilyen tavaszi időben, amikor virágzanak a fák, kizöldültek a lombkoronák, hogyan lehet megfázni. A fagyok mostanság nem látogattak meg minket, bár nem sok hiányzott a mínuszokig, de hát ebben a győőőőnyőrűűűű meleg időben meg sem lehetne fázni! Csak én vettem elő a melegebb dzsekit a héten, mert fázékony vagyok, (egyébként meg rühellem a meleget). A lakásban is melegebb, polár anyagból készült hosszú ujjút vettem fel, pedig az sem jellemző rám. Ha én fázok, annak oka van. Én melegvérű állat vagyok, ritkán fázok, de a héten előfordult. Homlokom is nyom belülről. Csütörtökön, mikor a feleségemmel mentünk át egy kis zebrán, csak csikó volt a szentem, nem nőtt meg nagyra, hirtelen, minden előjel nélkül elkezdtem balra tartani, s éreztem, hogy "mingyán" felbukok, mert megszédültem, kapaszkodni meg nem volt mibe, kibe. Feleségem rám nézett, mellém lépett, csak akkor tudtam megfogni a kezét. Kérdezte, hogy mi van? Mondtam, megszédültem, nem tom méé. Miért nem kapaszkodtál belém? - kérdezett ismét. Miért, miért? Mert nem tudtam, hogy meg fogok szédülni, azéé! Na!!! Ha tudnám előre, ki sem mennék a lakásból. Inkább ott essek el, mint a flaszteron. (Most fújtam megint ki az orromat, mert pazarolom azt a drága papírzsepit. Nem lesz ennek jó vége!)

    Kimegyek és teszek fel fekete levest, legyen mit inni feleségem őnagyságának, ha majd felébred. Tegnap idei káposztát pároltam ebédre, a felségem a káposzta másik felét párolta le káposztás cvekedlihez valónak. Az ÉN párolásom az szálas zőccség, az asszonyé meg az asztali aprítón aprított volt. Zöld is, fehér is, de inkább zöld, mert mint írtam ez előbb, idei termés már. Az enyémbe még vörös vöröshagyma szálak is voltak, mert volt egy maradék lila hagymám, az vágtam a párolt alá. Sütöttem, neeeem, rántottam ki a meleg levegős fritőzben (MI a franc a magyar neve ennek az izének?) Szóval úgy rántottam, hogy semmi olajfürdő, semmi zsírpocsolya, csak a meleg levegő. Azért megkentem a csirke részeit a panírozást követően egy kicsi olajjal, mert attól lesz szép "piros" a színe. Bár nekem más elképzelésem van a piros színről, de ha így írják a nagy tudású szakácsok, hát legyen piros. Egye fene! Nem, nem a fene, hanem ÉN egyem meg! (A fenébe is ezekkel a fenékkel!) Levest meg sütőtökből csináltam. maradt mára leves, de a köret nem káposzta lesz, - bár egy kevés maradt - hanem párolt kopaszhonya. Hozzá meg csirkepörköltet rendelt a felségem. Legyen meg az akarata, csirkepörkölt lesz az ebéd. A kopaszhonya tésztáját még akkor készítettem el, mielőtt a csücsökbe mentem volna, jó két hónapja. Mivel le lett szárítva, elállt, nem lett semmi baja. De a tészta párolása a feleségem feladata lesz. Meg ha akar enni édességet, akkor azt is neki kell elővarázsolnia. Én lemondok róla, de ha mégis süt valamit, hát feláldozom magamat. :)

    Szép napot mindenkinek!

    Ébresztő! A Rézi is vigyorog már. Tessék szorgalmatoskodni a birtokokon!
     
  12. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét Mindenkinek!
    Most jön az újraírás, mert az első elszállt.

    Tihamér, meggyógyultál? Voltál orvosnál, vagy gyógyszer nélkül is helyrejöttél?

    Csendes hétvége volt. Kellemes meleg volt, kevés munkával. Élveztem a laza napokat, kis pihenés a teraszon, a kertben kis tedd ide, tedd oda a virágok között. Tegnap kora este elmentünk egy sétára a környéken. A virágzó akác illatával nem tudtam betelni. csoda finom!! Bukóra nyitott ablaknál aludtunk, így éjjel a szobában is érződött az akác illata.

    Ági, rég írtál. Anyukád hogy van?
    Marika, festegetel mostanság?
    Lajos, nagyon rég adtál hírt magadról.
    Ilona, sokat gondolok rád!!

    Farmon termelgettem, a bahán csak normál tempóban csinálom az eventet, és nem akarok elkiabálni, de még kész is leszek. :)


    upload_2023-5-22_21-37-41.jpeg upload_2023-5-22_21-37-59.jpeg

    Ha tehetitek készítsetek akácteát, vagy akácszörpöt! :)

    A fehér akácvirág tea gyógyhatásai

    • A fehér akácvirág tea savlekötő, gyomorsav csökkentő hatású. Ezért túlzott gyomorsav ellen, gyomorégésre jó hatásfokkal használható. Reflux esetén az akácvirág tea rendszeres fogyasztása javasolt.
    • Hasmenés, migrén és arcidegzsába homeopátiás kezelésére is használják.
    • Az akácvirág jó köhögéscsillapító hatású, görcsoldó, enyhe hashajtó.
    • Vérnyomáscsökkentő tulajdonsággal is bír,
    • Vizelethajtó is, ezért ödémásodásban szenvedőknek is segít.
    Az akácvirág nektárjából értékes méz készül, melynek magas a gyümölcscukor tartalma. Ezért cukorbetegek is gond nélkül fogyaszthatják. Számukra javasolt a mesterséges édesítőket akác mézzel helyettesíteni. Aromaanyagait az illatszeripar is előszeretettel hasznosítja.

    szörp

    Hozzávalók:
    • 30-45 ág akácvirág füzér
    • 3 db citrom
    • 3 kg kristálycukor
    • 3 kanál citromsav
    Tegyük az akácvirágokat egy nagy fazékba, és öntsünk rá annyi vizet, hogy bőségesen ellepje. A virágokat nem szükséges megmosni, mert akkor sok ízanyagot veszítünk el vele. Adjuk hozzá a vékony karikákra felszeletelt citromot, keverjük jól össze, majd fedjük be egy fedővel. Hagyjuk a konyhában, vagy tegyük az éléskamrába és áztassuk legalább egy napon keresztül.
    Másnap sűrűszövésű gézanyagon szűrjük át, majd a virágos levet öntsük egy nagy fazékba. Adjuk hozzá a cukrot, citromsavat, majd forraljuk fel. Még forrón töltsük tiszta üvegekbe, jól zárjuk le, majd tegyük szárazdunsztba. Másnap már betehetjük az éléskamránkba. Jéghideg vízzel, egy-egy levél friss mentával hígítva fogyasszuk.
    Készíthetjük akácmézzel is, cukor helyett körülbelül 3 kilónyi mézet használjunk az elkészítéséhez.
     
    -elzemari-, _Ilona49_, busika02 és 6 más kedveli ezt.
  13. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok

    Tihamér...remélem már meggyógyultál és nem szédelegsz!
    Judit.... Jó is az akácvirág. Anno...az iskolánknál volt sok-sok belőle. Annyi hibája volt, hogy az iskola-csatornáján kivül esett.
    Ott a szünetben felsős diákok őrködtek és aki kilengett...azt bizony bekísérték a szigorú tanár tantermébe....és onnan
    egy laza körmös után távozhattunk!xDxD

    Az eventtel még szombaton végeztem. A kerék nem volt kegyes...de ami volt a polcon...azokból áldoztam.
    A mai kiírást elolvastam...illetve csak átfutottam. Csinálom...aztán majd megvilágosodom. Még pihentem volna egy kicsit.
    Aztán bosszankodom a Gyopároson! Nem ad felröpit....nem rég még bezzeg törölgetni kellett, hogy legyen hely a polcon.
    Most meg napokig nem ad semmit sem. Fát vagy két hete nem tudom megépíteni...mert fogó nincs!
    Igaz, hogy a kezdeti laza lendület is lanyhult. Sokszor el is felejtek odamenni. Ám hétvégén még a farmra is ritkán léptem be.

    Hétvégén Bornapok voltak. Kimentünk..tettünk egy tiszteletkört....az idő jó volt, most kegyes volt....így sokan voltak kint.
    A zenekar ismeretlen volt számunkra....még nézelődtünk...aztán meggondoltuk magunkat...elindultunk haza.
    Útközben vettünk egy palack bort....is itthon a teraszon tartottuk a mi bornapunkat!xDxD

    A jövő héten utazom haza....valószínüleg szerdán és hétvégén jövök vissza...aztán talán jön a festő....Hmmm???!!!!!
     
    -elzemari-, _Ilona49_, busika02 és 5 más kedveli ezt.
  14. Tündi100149

    Tündi100149 Fórum félistene

    Szép estét mindenkinek!

    Már úgy vagyok hogy nem is szívesen írom,.. ha valami javúl már mindjárt ott a másik ami az embertől még a jókedvét is elveszi.
    A szememmel még mindig nem látok úgy mint műtét előtt,...műtöttek Márc. 28 és 30-adikán,..most már lassan 2 hónapja.
    Jobbszememre is elindították a műtéti várakoztatást de ha mostani bal nem lesz jobb akkor a másikat nem engedem megműteni.
    Elég ha az egyikkel nem látok jól,..vagy csak azért hogy legyen 2 egyforma rossz.

    Húsvét hétfőn ami jött még pluszba azzal műtenek Jun.20.Vagy netán ha előbb lenne az viszont akkor Debrecen.
    Csak ülök itthon és várom a híreket,..mert ha Debrecenbe megyünk ott nem vágnak tetőtől talpig.
    Tippet kaptunk hogy 1-2 helyen már úgy műtenek hogy a műtéthelyek kisebbek.


    Nálam az eventek felejtősek,..a tenyésztős ment múltkor ott sem az egész csak a lényegesebb.
    Lassan Ilonát is meg kellene csengetni mert még a végén azt hiszi hogy teljesen elfelejtettem.
     
    erzsike511, _Ilona49_, busika02 és 6 más kedveli ezt.
  15. Gobio55

    Gobio55 Fórum hercege

    Jó reggelt mindenkinek!

    Lajos, nem tetszik, amit írsz, de remélem, javulni fog a látásod. Ilyen idősen jönnek a bajok kéretlenül is. Akárcsak nálunk. A feleségemnek több, mint tíz éve volt két műtétje, amivel sikerült eltávolítani a rákos szöveteket. Azóta sugárkezeléseket, gyógyszerezéseket követően nincs kiújulás. Ennek ellenére elment a bőrgyógyászhoz két hete, mert van a halántékán egy "seb", ami nem akar gyógyulni. Amikor bejelentkezett maszekba, mert az államira várni sok idő, meg nem is mindig van ebben a kicsi településen szakorvos. Az orvos kérésére elvitte a régi zárójelentését és a legutóbbi - idei - mammográfiai leletét. Aztán jött a nem várt hír, ez bizony rákos daganat, de semmi köze nincs az előzőhöz. EZ "csak" a Naptól van, pontosabban attól a UVB sugárzástól, ami , ha sok éri az ember fiát, lányát, kihozza a bőrrákot. Jövő héten megyünk fatornyos szülőfalumba, ott van szakorvos, aki megtekinti, majd elmondja, hogy mit lehet tenni. Az itteni orvos szerint műtét lesz, de nem vészes, idős korban ez a fajta izé gyakori, jól gyógyítható. De a feleségem, bár nyáron kalapot hord, mégis beszerezte, pedig tényleg nem kívánta ezt sem. ... Azt olvastam, hogy a sötétebb bőrűeket nem érinti annyira, mint a világosabbakat. ... Amikor hazajött a "jó" hírrel, megkértem, hogy ugyan nézze meg a hátamat, lát-e rajta olyant, mint amit Ő szerzett be. Nem talált. Ja kérem, bennem van némi sötétebb árnyalat, nem csak belül, de kívül is. Belül biztosan, azért is mondja életem szebbik fele, néha, hogy sötét lelkű vagyok. Ami viszont nem igaz, mert nálam jobbat, szebbet, okosabbat el sem lehet képzelni! Több ismerős férjjel beszéltem, ők is ezt mondják, de érdekes módon, mindig magukra utalnak olyankor. :p

    Ami a fogamat illeti, már nem, illetve csak alig fáj. De még mindig lesz bennem gyulladás, mert ha ráharapok erősebben a fogamra bizony érzem. Aztán hétfőn este fél tízkor lefeküdtem aludni, aludtam kettőig. Akkor felébredtem, olvastam, rejtvényt fejtettem, majd aludtam a tévénézési próbálkozást követően még fél négytől fél hatig a másik szobában. Akkor átjöttem a nagyobbikba, leültem a fotelbe és már aludtam is. Valamikor feleségem felébredt, kérdezte, hogy gyúrtam-e tésztát, mert ezt ígértem este, de mondtam, hogy nem, mert fáradtnak érzem magamat. nem volt erőm hajnalban a tészta gyúrásához. Nem baj, van otthon több kilónyi száraz, lesz abból ebéd. Aztán már aludtam is fél nyolcig. (Ha ennyit szundítok éjjel, nekem biztosan VAN bajom.) Akkor felkeltem, bevettem a reggeli bogyóimat, de egész nap enerváltnak éreztem magamat, nem vagyok a topon. Szóval még mindig nyűglődök, de hogy meddig, azt nem tudom.

    Hétvégére a fiatalabb fiunk bejelentkezett feleségestül, unokástul. Ők biztosan jönnek, de az idősebbik fiamék nem biztos. A kisebbik unoka összeszedett kötőhártya-gyulladást, aminek következtében nincs óvoda, s az utazás is bizonytalanná vált. Nem szívesen terjesztenék a családban sem a fertőzést, tehát vagy jönnek vagy nem. Ha mindenki jön, akkor az egyik ételsor készül, ha nem akkor másik ételsor lesz majd vasárnap. "Alapanyagok" vannak a mélyhűtőben, meg a szekrényben és most már az erkélyen is. Ha nincs fagy, ott is el lehet a zöldség.

    Kávéfőző is kifortyogta magát, kimegyek és leveszem a villanykályha kerámiájáról. (Gy.k.: a mi villanytűzhelyünk, kerámialapos, azaz üvegtetejű. Minek köll cifrázni az elnevezést, nem tudom, de ha kerámia, akkor kerámia.)

    Szebb napot, mint amilyen estefelé itt volt, mert ide megérkezett a hideg front, esett ezerrel. Már megint! Mondta az egyik kerttel is rendelkező ismerősöm, hogy a májusi eső aranyat ér, de ebből az aranyból már sok lett ebben a hónapban. Mindenki gyógyulgasson, mert nem jó betegnek lenni!
     
  16. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Sziasztok!

    Ma laza napot terveztem, mert csak ismételni tudom magamat, mikor azt mondom sűrű napjaim vannak.
    A héten, délutános vagyok.
    A hétvégén, sikerült megcsinálnom a konyha és a kisszoba nagytakarítását.
    Anyához is megyek minden nap.

    Judit, köszönöm az érdeklődésed!

    A múlt héten a tesóm elvitte Anyát a szeptikus sebészetre ( ismerős segítségével, sikerült időpontot kérni ) mert Anyának kiújult a lábszár fekélye, a bokája belső részén van, gyulladt, váladékozó, kapott rá, gyulladás csökkentőt, "seb" környék és maga a "seb" részre kencéket, kötszereket. Jövő héten kell majd kontrollra vinni, hogy az orvos lássa van e javulás. De ez nem egyszerű, mert nagyon nehezen gyógyul, Anyának sajnos van benne tapasztalata, hiszen 34 éve volt először neki, és azóta többször is ki újult már.
    Nagyon fájlalja a bal karját, vállát, - azt tudjuk, hogy izom sorvadása van - próbáljuk a fájdalmát enyhíteni, fájdalom csillapító kencékkel.

    Farm közelbe alig voltam, éppen csak beléptem, arattam-vetettem..... a tegnap véget érő eventet is csak a felhőig csináltam meg.
    Az este szembesültem azzal is, hogy ma új event kezdődik, amit tervezek elkezdeni, de hogy meddig jutok azt még nem tudom.

    Lajos, nem tetszik amit írsz, 2 hónap elteltével már javulnia kellene.... gondolom én, de lehet, hogy hosszadalmas a gyógyulás, vagy erre mit mondanak a hozzá értők?
    Mielőbbi jobbulást, és az újabb műtéttel ne legyen komplikáció!

    Tihamér, Te sem írtál jó dolgokat, nektek is jobbulást, és feleségednek probléma mentes műtétet, ha sor kerülne rá.

    Holnap délelőtt babázni fogok, és reggel palacsinta sütést tervezek, hogy mire ide érnek el is készüljek vele, majd munka előtt még Anyának is viszek belőle.

    Az akác mézet szeretem, igazából csak azt szoktam venni, teába és az élet elixíromba, használom ( csak én neveztem el így, amit szoktam készíteni, reszelt gyömbér, citromlé és akácméz fél liter víz, ezt így állni hagyom legalább félnapot, majd leszűröm és iszogatom )
    A fehér akác virág teát is szoktam inni, mikor rendetlenkedik a gyomrom.
     
    Utoljára szerkesztett: 24.5.23
  17. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok

    Lajos...tetszikeltem az írásodat....de határozottan NEM tetszik az amit írtál!
    A szemednek már jónak kellene lenni....ott valamit nagyon elrontottak! Mit mondanak lesz még javulás?
    Bár....ha az a gyári hibás valami megsértett valamit!!!!!.....akkor???? A szem az igen érzékeny!
    Igen...igazad van....ha nem javul a szemed....nem vállalod a másik műtétet!
    A másikkal bajoddal is igazad van abban, ha lehet kisebb metszéssel elvégezni a műtétet...akkor inkább akkor azt válaszd.
    Bár annak is meg van a maga kockázata....de kérdezem?...minek nincs kockázata!

    Tihamér...gyógyulást....gyógyulást!

    Ági.....Amit írtál keveréket...én is szoktam csinálni...csak én nem teszek rá vizet....hanem úgy eszem....kiskanalanként!
    Most Aloe vera van a hűtőben...időnként rendelek.
    Anyudnak jobbulást!

    Este jobban elolvastam az event kiírását! Hűűűűhaaaaa! Nekem az első is rizikós volt....rövid de nagyon rövid volt az idő!
    Aztán még becsapós is volt! A hajrában mindig történ valami, hogy ne nekem legyen igazam....így hosszabbítani kellett, sokszor!
    Így meg elég drága egy event volt! Most sem lesz ez másként!
    Én elsősorban a szezonos dolgokért fogok ültetni...aztán még meglátom!
     
  18. Gobio55

    Gobio55 Fórum hercege

    Jobb, sokkal jobb napot!

    Baromi lassan töltött be a farm és csak másodszorra. A területen folyamatosan a napraforgó forog. Ez nem hiszem, hogy jó lenne. Kizárt, hogy az én gépemben van a hiba, mert eddig más játékban voltam, s ott semmi gond nem volt. Internetem jó most is, minden más rendesen fut, tehát.... Illetve ITT semmi hiba nincs, ezt tudom, csak nekem kellene megint takarítanom a jó állapotban lévő gépemet, amihez nincs kedvem. Aki akarja, az csak szórakozgasson a tökéletesen működő rendszerrel. De abban sem vagyok biztos, hogy ez elmegy a fórumba. Hát majd kiderül rögvest.
     
    -W-595-, -elzemari-, henrietta1223 és 4 más kedveli ezt.
  19. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét Mindenkinek! - és, mint olvasom, jobbakat is!
    Front van, mert szinte mindenki panaszkodik valamire. Nem jó, gyógyulást és egészséget!

    Zsozsó, jó kis bornapot csináltatok magatoknak! Borozás az erkélyen! Szuper!
    Az eventről hasonlóan gondolkodunk, rizikós bizony! Az a fránya időkorlát!

    Lajos, örülök, hogy írtál, de amit írtál, az már nem tetszik! Sajnálom, hogy az utóbbi időben csak a rosszak többsége talál meg! Kívánom, hogy jöjjön a fordulat! Amennyiben Debrecen, akkor értesíts!

    Tihamér, feleségednek teljes gyógyulást kívánok műtéttel, vagy anélkül!
    Fogfájáshoz annyit, hogy egy volt fogorvos szomszédasszonyom anno, azt mondta, hogy kicsit tűrni kell a fájást, mert nagyon sok esetben pár nap alatt megnyugszik a fog és elmúlik a fájdalom. No én ezt betartom, eddig még bevált.

    Ági, jó, hogy jöttél! Anyukádnak is gyógyulást kívánok! Holnapra jó babázást, no meg süssél sok palacsintát, mert az mindig kapós!

    Előző eventet sikerült befejeznem, pedig csak a felhő volt a cél, de addig arattam, vetettem, hogy azt vettem észre, hogy kész vagyok.
    A mostanit csinálom, de nem tetszik a minijátéka az időkorlát miatt. Cél a felhő, utána meg ameddig jutok, addig jutok. A bolt kifosztása nem cél, nincs nagy választék. A játék iránti kedvem csökkent, lassan úgy vagyok vele, hogy ahogy esik, úgy püffan. A gyopárosra benézegetek, amihez van hozzávaló azt csinálom. Tegnap elértem a 20. szintet, viszont a 19.-en kiváltható Vérbükköt nem váltottam ki. Meg vagyok nélküle. A vevők egyszer kérték, nem kaptak. Majd összeszedem magam és kiváltom. Azt meg nem is tudom, mert még nem néztem meg, hogy a 20 -as szinten van valami új, vagy sem. Továbbra is üres fahelyek vannak, mert soha sincs annyi fám, hogy mindenhova tegyek. Ez van, majd lesz ez még így se!
    Erőt vettem magamon, a tisztásról kipakoltam és kiraktam a Piccolokat. Volt több, mint 30 db. Lett belőle vegyes bazár, de jók is lettek több is. A Kotkodán 39 db volt, ott lett egy FA fám is, no meg egy varázsfa is a többi kisebb, nagyobb dolgok mellett.

    Idő beesőzött itt is és valamelyest lehűlt a levegő. Még mindig azt mondják, hogy kell a csapadék a földnek, így hallgatok. Majd lesz még meleg és akkor meg az lesz a bajunk, hogy: jaj, de meleg van!
    Virágaim nagyot nőttek az esős időben és szebben is pompáznak! Paradicsomom virágzik és a többi palánta is szép. A babom bokrosodik, csak a csigákkal vívom a harcom. Meztelen csigák és az éj leple alatt lezabálják a bab leveleit. Most ásványvizes flakonokkal letakartam a töveket, kb. 40 db., és így védem őket. De, néhány nap múlva már nem férnek el a flakon alatt, akkor nem tudom, hogy mit fogok csinálni. Ötlet?

    Zs-Apja, mi történt veled mostanában? Egy kis beszámoló?
     
    -W-595-, -elzemari-, zsozso577 és 5 más kedveli ezt.
  20. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    Ma lakógyűlés van, feleségem ment le. Úgy is ültetnem kell még a növényt az eventhez. :D
    Nagyon lefáradok a munkahelyen, főleg agyban. Rengetegen vannak, egész nap áll a sor. :( Most, hogy a MOL megpróbálja jobban kezelni a hulladékot, nagyon beparáztak az emberek. Ezt hallgatom már szeptember óta mindenkitől. Nekem már a csapból kifolyt víz is hulladék. :D Amúgy türelmes vagyok az emberekkel. Kollégákat is kitudom már zárni. Talán a béremelés, ami jobban megviselt. Későn is kaptunk és nem annyit, amennyire számítottam. Főnöknek szóltam, de nincs rá lehetőség, azt mondta. Egyenlőre tartom magam, majd ha kialakul ez az egész, akkor máshogy fogalmazom meg neki a kérésem. :)
    Lányom ugye nincs itthon az utolsó írásbeli, ahogy emlékszek az Angol volt, megírása óta. Barátjánál van Beledben. Közben jönnek- mennek, mint ma a főnök hasa, amikor beléptek a környezetvédők és a NAVosok. :D Vissza babámra, ma írta, hogy mindenből mehet szóbelizni. Ez már fél siker. Autót még mindig nem találtunk neki. nem egyszerű, de nem érti meg, csak durcáskodik, ha nem tetszik, amit nézünk.
    Fiam stabil tagja a hármasunknak. tanul, gépezik...néha alszik is. :D
    Eventeket csinálom, a gazdakör üresen tartása egyenlőre, ami motivál és a szezon. Ja és a napi ajándék Rackómmal.
    Szállást lefoglaltam augusztusra Pestre. Tűzijátékot most nem nézzük meg, mert nejemnek dolgozni kell már 21.- én. Én meg már nem szívesen vezetek éjjel, ha nem muszáj, így délután haza jövünk. elakartam vinni István a Királyra, de szerinte drága. Nem akartam beleállni a vitába, ezért inkább elengedtem. Úgy döntöttem, hogy lesz az atlétika VB, 19.- én kezdődik, oda bemegyünk. Viszont nem tudok rendelni jegyet. Tegnap három óra küszködés után feladtam. :D Ma még majd megpróbálom, talán sikerül. :)
    Most így hirtelen ennyi lennék. :)
    Viszont szorgalmas olvasója vagyok a fórum társadalomnak. :D
     
    busika02, -W-595-, -elzemari- és 6 más kedveli ezt.