Gazdák a Tiszántúlról!

Kategória: 'Ki kicsoda? - A gazdák', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Sziasztok!

    Henike, gyógyulást az unokádnak.

    Zsozso, jó utat, érezd magad jól otthon, azt viszont sajnálom, hogy szomorú esemény is van.
    Tudom, nem szoktál eventeket kihagyni, majd át gondolod, és ha úgy látod a dolgokat, akkor bele fogsz, de ha mégsem, és kimarad, az sem baj.

    Judit, ahogy olvasom, nem csak virágok díszítik a kertedet, de még tudsz finom zöldségeket is termelni, szuper, az biztos, hogy a saját termés a legjobb és a legfinomabb.
    Boldog szülinapot az unokádnak!

    Apja, nem semmi menü sorozat volt nálatok.
    Gratulálok a lánykád sikeres érettségi vizsgájához, az meg hogy sok cuccot pakol??? hát nőből van ;):).

    Tihamér, nálatok már az erkély is kifestve, kitakarítva, nagyon jó.

    A szombati Anyukás-tesós nap jó volt, a tesóméknál voltunk és fel is köszöntöttük a hugicámat, mivel a héten lesz a szülinapja, de mennek vissza Zamárdiba, mondták Anyának is, hogy menjen velük, de Anya azt mondta szó se lehet róla, ő nem megy.
    Vasárnap, itthon voltam, és elkezdtem kipakolni a kis szobában lévő dolgokat, mármint ami a szekrényben és a komótban voltak.
    Nem vagyok egy gyűjtögetős, de hogy annyi minden van......ez is..... meg az is ....o_O:music:.
    Ma délelőtt Anyával voltunk vissza kontrollon, a szövettani eredmény nem jó, és az a valami elváltozás a füle mögött be van gyulladva és levedzik, minden nap át kell kötni. Még nyaki ultra hang vizsgálaton is voltunk és majd a héten, pénteken újra menni kell kontrollra.
    Nálam szombaton kezdődik a felújítás a festéssel, és addig ki kell teljesen pakolni a szobát.
    A menyemmel megbeszéltem, hogy a héten, szerdán értem jön a sulihoz, és elmegyünk vásárolni, laminált parkettát, meg ami kell még hozzá, festéket is venni kell.
    A kicsi már jobban van, de még a szemecskéjén látszik, hogy volt baja, és kapja még a szemcseppet.

    Az eventet végig vittem, de még ültetem az e.gazt, van még mit csemegézni a boltból.

    Itt is nagy meleg van, inni való - víz - mindig van nálam.
     
  2. Gobio55

    Gobio55 Fórum hercege

    Jó reggelt!

    Látom, olvasom, hogy a betegségek hol gyógyulnak, hol nem. Ez sajnos általában is igaz. Holnap megyünk be a feleségemmel Győrbe, egy halántékon nem akaró sebet/elváltozást fognak eltüntetni az orvosok. A bőrgyógyász szerint a túlzott napozástól jött ki. Semmi köze ahhoz a rákhoz, ami több mint tíz éve kerülgette a felségemet. Az már/még nincs, helyette ez. De ez jobban gyógyítható. De ez is rák. A fene ebekbe a soklábúakba!

    Éjjel csak egyszer kellett váltanom fekvőhelyet. Ahhoz képest jól aludtam. - Feleségem most surrant el mögöttem, ezek szerint felébredt ő is. Nem volt eddig holdkóros, talán az sem jött még elő nála. - Felkeltem és mentem ki kávét főzni. Előtte természetesen a farm. Meglepődve tapasztaltam, hogy a főfő okosok nem tisztogatják a gépeiket, nem pucolják, ezért nem tudtak sokan belépni este. Szerencsére én akkor már minden mezőgazdasági tevékenységgel végeztem. Így engem nem érintett. Annak, aki sokat költött az eventre, de nem tudja emiatt befejezni, mérgelődhet.

    A lakások felújítása előtt lévőket nem irigylem. Sok munkájuk lesz.

    Szép napot minden gazdának!
     
    henrietta1223, -elzemari-, -W-595- és 2 más kedveli ezt.
  3. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét mindenkinek!

    Ági, sajnálom, hogy Anyukádnál problémák vannak! Bízzunk benne, hogy nem lesz komoly!
    A festéshez erőt, kitartást, lebegjen a szemed előtt, hogy milyen szép lesz! Gyűjtögetni nem is nagyon kell, mert gyűlik az magától is. Veszünk új ezt, meg azt, de a régit legritkábban dobjuk ki.

    Tihamér, bízzunk benne, hogy a feleségednél az elváltozást sikeresen eltávolítják!

    Délelőtt a temetőben voltam, vittem friss virágot és locsoltam is. Még szépek a begóniák, de locsolni menni kell, ha nem esik, márpedig itt nem esik.
    Összegyűlt egy kis adag uborka, így készítettem kovászos uborkát. Kitettem a kertbe a hordó tetejére, ott jól éri a nap.

    Tegnapi probléma miatt kaptunk kódot: DWNDWNDWN ne feledjétek beváltani!

    Holnapi event 16 órakor kezdődik, elvetettem a hosszú érésű növényt. Az, hogy a tisztáson is lehet a növényt termelni, nem tetszik, mert ott a mamutjaim és más olyan dolgok vannak, melyeket nem szeretek áthelyezni. Nem is fogom, csak az ólakat, fákat raktam ki és a maradék területen fogom az e. növényt termelni.

    Jó éjt, aludjatok jól!
     
    zsozso577, -W-595-, henrietta1223 és 2 más kedveli ezt.
  4. Gobio55

    Gobio55 Fórum hercege

    Jó napot mindenkinek!

    Szép, napos idő van nálunk. Nem lehet panaszkodni a hőmérsékletre, épp ideális. Kint 33 fok, bent 27 és fél fok. Tökéletes! (Csak nem tudom mire, mihez?) Voltunk bent Győrben, amit kellett letudtuk. Jövő héten ismét kell menni, kontrollra, s ahogy néztem, akkor sem lesz hideg, szibériai zimankó. hasonló idő lesz, mint ma volt, van.

    Tegnap a kisebbik unoka tableten meghívott az augusztus elején tartandó születésnapi bulira. Vigyorgott a szentem nagyon. Örült, hogy Ő hívhat meg sok vendéget. A feleségem azért rákérdezett, hogy MIT vigyünk neki ajándéknak. (Már volt egyeztetés a szülőkkel, de kell azért meglepi is!) Amikor a kicsi mondta, hogy világító karkötő kell, nézett nagyot, megígérte, hogy peeersze, lesz, lesz. Aztán mikor vége lett a traccspartinak, tőlem kérdezte meg, hogy ILYENT hol vegyen? Vonogattam a vállam, én nem tudom, ez nem csavar, csavarhúzó, kard, rakéta, stb. hanem kimondottan NŐI izé, amikhez ÉN nem értek. A lényeg, hogy megegyezett a nagyobbik unoka anyukájával, hogy a nagyobbik lány nézzen körül Győrben, PEPCO-ban, plázában, kínai boltokban, s ha talál, vegyen egyet, ő majd utólag a költségeket megtéríti. Ő is néz itt helyben, hátha kap. Ha valaki kap, már lesz ajándék, ami kell. Ha meg kettőt sikerül venni, az sem baj, akkor kettőt adnak az ünnepeltnek. Szerintem egyszerűbb lenne venni toronyórát lánccal, de ha a lányok mászkálni akarnak boltról boltra, én nem bánom, de engem ebből az össznépi játékból kéretik kihagyni!

    Tegnap a feleségem volt temetőben locsolni, kellett, nagyon kellett. Ígértek ugyan a hét végére is esőt, de ígérettel tele a padlás, eső meg sehol. Tegnap is kellett volna a pesti levelibékák szerint csapadéknak lenni ITT, de ..... Ezek ott a jósdában nagyon hazudósak! Mára 6 mm az előrejelzés, holnapra is, de ha összesen kettő milliméter fog esni, már elégedettek lennénk. Ámbár ... elnézve az út melletti aratásra váró gabonatáblákat, nem biztos, hogy mindenkinek jól jönne az az áldott égi áldás!

    Event elindult. Engem továbbra sem idegesít, az sem, ha ismét összegubancolódnak az event fonalai. Legfeljebb az event párkáit szidják majd a játékosok. Mert mást nem érdemes. :)

    Megyek és megbüntetem magam. Ebben a kellemes időben kimegyek a nyugatra néző konyhába, - a nap betűz - és készítek magunknak vacsorára bundás kenyeret. Ilyenkor pont erre van szükség, kicsit lehet a kályha mellett melegedni. :wuerg::p
     
    Utoljára szerkesztett: 13.7.23
    henrietta1223, zsani_apja és -elzemari- kedveli ezt.
  5. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    Szervusztok kedves Tiszántúliak!!

    Én még ott vesztem el, amikor nem tudtam belépni a fórumra.Azt gondoltam, hogy biztosan a gépemmel van gond,s ha nem is boldogan, de belenyugodtam, hogy nincsen sem olvasgatás, sem levelezés.Később aztán azért nem adtam fel teljesen és a próbálgatásom meg is hozta az eredményt és námi kusza utakon csak bejutottam én is.Ott tudatosult bennem, hogy bizony ez n em csak az én gondom volt.

    KIcsit elgondolkodtam azon, hogy valahová el kellene menni kikapcsolódni, de tudjátok ahhoz valaki kisérőként is kellene, mert másképpen még az is unalmas.A gondolaomat tette is követte és amikor voltam játszószobában, (szomszéddal szoktunk römikabozni)
    s megemlitettem a gondolatot, hogy hiányolom a kikapcsolódást, akkor a játszótársam is mondta, hogy bizony neki is nagyon hiányzik.
    Igy aztán a gondolatokat a tett követte és ha más nincs akkor legalább egy kis wellnest fogunk nyélbe ütni.Hogy hová? Visegrádra.
    Ott már voltunk a Papával, igy nem okoz kellemetlen meglepetést.Jól megközelíthető, szép környék,jó szállás, program is van .

    Judit olvastam, jól érezted magadat, jót pihentél te is, a nyaralásod alkalmából.

    Aztán itt Alsódughagymafalván is történtek csoda dolgok.Talán a Gyopároson csodálkoztam el nagyon, amikor egyik nap ballagok a lanovkához, hogy felrepítsen a tetthelyre, ahogy megérkeztem csak csodálkozom, és nézek nagyokat, mert olyan eső zúdult rám, hogy azt sem tudtam, hogy kapjam össze magamat.Sem ernyő, sem esővédő lehetőség nem volt,bőrig áztam .Egyik tócsából léptem a másikba, úgy tűnik, hogy ez nem igen fog elállni.Legközelebb majd már úgy érkezem, hogy ne érjen felkészületlenül az eső.Tőlem aztán eshet az eső, legalább nem kell locsolni a virágokat....

    Aztán a másik csoda...ballagok hazafelé, amikor a megrendelők házát éppen elhagytam, akkor látom, hogy két valaki integet nekem.Gondolom, hogy nekem, mert éppen nem volt arra senki más ,csak én.Közelebb léptem és, na így sem örvendeztek nekem az utóbbi időben, mint a kék kabátos kecske.Be is mutatkozott, Alice Gamsbart a becsületes neve.Nagy igyekezettel mutogatta, hogy mit is tudok én megtenni, ha találkozom vele.
    Átalakító a neve a helynek,ahol én tudok ezt azt elvégezni.Bevallom, a segítők nélkül is boldogultam már, de ha ez van, akkor néha benézek majd.Füles Karcsi iázott a túloldalról, hogy nehogy már őt kihagyjam.Nála is megálltam egy kicsit, ha már újdonság, hát legyen.Legalább itt nem szakad az eső!!!

    A strandolós eventet elkezdtem, jutok ameddig jutok, a mamutok maradtak.Illetve a fák közé ültettem kis területen súlyzóbambuszokat, a sok kicsi sokra megy alapon.
    A honapi és a szombatit ne feledjem el,mert akkor lemaradok valamiről!!!

    Szép estét kívánok mindenkinek....
     
    Utoljára szerkesztett: 12.7.23
    busika02, zsozso577, -W-595- és 5 más kedveli ezt.
  6. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét!
    Marika, de örülök, hogy benéztél és írtál! :) Visegrád csodás és ismerős is neked, így biztos nagyon jól fogod érezni magad! Milyem jó az is, hogy találtál társat a pihenéshez!
    Több újdonság is van a farmon, lehet ismerkedni vele.

    Tihamér, nagy gond ám, hogy mit vegyünk az unokáknak! Ismerős a dolog, nem egyszer és nem is kétszer törtem napokig a fejem, hogy mi legyen az ajándék és még a szülők sem tudtak segíteni.Arról nem is beszélve, hogy el vagyunk maradva a sok akármi terén, amit kitaláltak, legyártottak és a fiatalok között menő, mi meg azt sem tudjuk, hogy eszik, vagy isszák.
    A leveli békák meg szerintem sem mondanak igazat, mert jósolták ám az esőt és nem volt semmi, még a szele sem. Mit tehettem, locsoltam ma is, mert a növények szomjasak.

    Elég laza napot tartottam. Tettem egy kört valami szandál, vagy papucs kellene a lábamra, de nem tudtam venni. Lehet nekem nagyok az igényeim, bár nem hiszem, hanem a gyártók csak a fiatalokra gondolnak és nagyon divatos cuccok vannak, ami már az én koromban nem megengedett.(szerintem)Van a másik véglet, ami meg annyira csúnya, öreges, hogy azt meg meg nem veszem!

    Eventet csinálom, gaz szaporodik, a röpi nem annyira. Nem akarok nullázni, de lehet az lesz a vége. Majd meglátom. Tenyésztéssel megvárom az 1tápost. Csak tenyésztek, én ugyan egy tő gazt sem termelek!

    Elköszönök, jó éjt, aludjatok jól!
     
    -elzemari-, zsozso577, -W-595- és 2 más kedveli ezt.
  7. Gobio55

    Gobio55 Fórum hercege

    Jó reggelt!

    Esett, esett az éjjel. Végre ideért a pocakos esőfelhőtömb. Éjjel negyed tizenkettőkor arra ébredtem fel, hogy a függöny rángatózik az ablakban. Alig nyitottam ki a pilláimat és már csattant is az ablak, ahogy a huzat becsapta. Függönyöstül. No ennek fele sem tréfa, ha kiszakítja több ezer forint a pótlása. Már ez sem olcsó. Átmentem a másik szobába, ahol feleségem aludt vagy csak úgy tett, mintha aludna és negyed egyig olvastam a midwayi csatáról szóló könyvet. Negyed egy körül a villogás még tartott, de a szél csillapodott. Visszamentem a kisebbik szobába, az ablakokat bukóra nyitottam, tartva attól, hogy esetleg bejön a víz a szobába, mert a párkányt verte és az ablakok üvegein is kopogott az eső, de végül semmi baj nem lett. Öt óráig aludtam egy rendeset. Mivel az ablak alatt aludtam a heverőn és NEM lettem vizes, az eső is kint maradt, nem mászott be az ablak résén. Mára doktorlátogatást terveztem be. Kéne, de mivel MOST IS esik valami, nem vagyok annyira biztos abban, hogy a táltossal elgurulok a rendelőbe. Ázni én sem szeretek. Holnapra kelt sós lepényt ígértem a feleségemnek ebédre, ő meg azon morfondírozott, hogy gulyáslevest kéne főzni holnapra, holnaputánra. Szombaton meg egy kis lecsót is. Vasárnap még nincs tervezve, nem tudjuk, jön-e valaki vagy sem. Ha nem, akkor valami egyszerűbbet főzünk, ha meg lesz vendég, akkor majd meglátjuk.
    Megyek teszek fel kávét.

    Szép napokat gazdák!
     
  8. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    Jó napot kívánok!

    Tihamér,
    ahogy olvasom, neked is jót tett az eső, mert egy jót tudtál aludni.Én is reggeli után vissza aludtam, mert a meleg kicsit zavarta az éjjeli pihenésemet.Nagyon jól esett, igaz azt elfelejtettem mondani, hogy nekünk reggelre ért ide az eső, szél úrfi kíséretében. Nagy eső nem volt, de arra jó volt, hogy egy jót aludtam, vagy egy órát.
    Most már újra hét ágra süt a napocska, nem is értem, hogy miként tud egy kicsi felhő úgy összejönni, hogy meghintse felénk a virágokat.Igazába másra nem volt elég, mint egy reggeli locsolásra.

    Sárgabaracklekvár eltevésen túl vagyok, aminek nagyon örülök, mert e nélkül a lekvár nélkül nekem nagy hiányom lett volna.Nagyon kedvelem ezt a fajta lekvárt ,úgy vajas kenyérre, mint a süteményekbe.

    JUdit,
    meg tudlak érteni, mert én is voltam már az idén ilyen gondban, szandálügyileg.Találtam is egy nagyon csinos kis szandált az eleje kissé zárt volt, megfelelően egy kicsit emelt teletalppal.Igen ám, de a kicsi zárt felső elől, olyan kemény valamilyen anyagból volt,(nem bőr persze), hogy azt nem lehetett viselni.Végül sikerült vennem egyet, de az meg olyan árban volt, hogy.......szóval nem egyszerűűű.

    A tegnap kapott titokólakat kitettem és lám lám kaptam egy számomra idáig idegen ólat leltem.Vörösfülű ékszerteknős.
    Magyarországon a leggyakrabban tartott teknőcök egyike, a vörösfülű ékszerteknős, akiket a fejük két oldalán látható kis vörös foltokról lehet felismerni. Nincsenek nagy igényeik, a természetben, tavakban, mocsarakban, lassú patakokban élnek.

    Észak-Amerikában Indiana államtól Texas-ig előforduló faj, mely az állatkereskedelem révén jutott el hazánkba. A mocsári teknőstől a legjellegzetesebb különbség a fültájékon található vörös folt, melyről a nevét is kapta. Miután betiltották behozatalát, rokon alfaja a sárgafülű ékszerteknős vette át a helyét az állatkereskedésekben. A sárgafülű ékszerteknőst a névadó sárga fülfoltja és valamivel kisebb termete különbözteti meg a vörösfülű ékszerteknőstől.

    További vidám és derűs napot kívánok!!
     
    Utoljára szerkesztett: 13.7.23
    busika02, zsozso577, -W-595- és 3 más kedveli ezt.
  9. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    Tegnap 23:00- tól borzalmas vihar volt nálunk is. :(
    Viszont történt ennél rosszabb dolog is. Lányom ide mentek tegnap nyaralni. Hál Isten nem történt senkivel semmi, mindenki eltudott menni. Küldött képeket, borzalmas lehetett. Felhívtak valami szálláskeresőt, segített nekik újat találni és beszélt az aktuális tulajjal is. Tücskömnek emlékezetes lesz az első külföldi nyaralása. :)
    Farm csak lassan halad, mint felvonó a Gyopárra. :D
     
    busika02, zsozso577, -elzemari- és 3 más kedveli ezt.
  10. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét mindenkinek!

    Zs_Apja, szerencse, hogy a lányodéknak nem esett semmi bajuk, hogy tudtak másik szállást találni! Nagy viharban, szélben a tűz nagyon veszélyes. Bízzunk benne, hogy a továbbiakban sem lesz semmi probléma és élvezetes lesz a nyaralása! Nektek meg marad az izgalom.
    A legnagyobb unokám Párizsban van, no érte is izgultunk épp eleget! Egy hetet tölt kint, holnap érkezik haza. Barátja várta a repülőtéren és mutatta meg neki a csoda szép várost. Szerencsére Párizs belvárosában nyugalom van! Holnap érkezik haza, szombaton otthon lesz az egész család és vasárnap reggel pedig indul a 19 éves, szintén Franciaországba egy hónapra. No, így van izgulni való folyamatosan.
    A 13 éves fiúunokám is holnap érkezik haza, ő Zánkán van az osztálytársaival. Meg kell szokni, hogy jönnek, mennek és bízni bennük! Kicsit nehéz, más volt amikor mi voltunk fiatalok, nem volt ennyi lehetőségünk.

    Marika, örülök, hogy túl vagy a befőzésen, azzal már nincs tovább gond, csak az élvezet, amikor eszed! :)

    Tihamér, az eső reggel 9 órára ideért és volt egy jó nagy zuhé! Nekirugaszkodott többször is, esett is, így jól eláztatta a földet. Két nap locsolás kimarad! :) Délután mér napsütés volt.

    Event halad, tenyésztést ma megcsináltam.
     
    busika02, zsozso577, -elzemari- és 3 más kedveli ezt.
  11. Gobio55

    Gobio55 Fórum hercege

    Jó ... hajnalt!

    Tegnap reggel és kora délelőtt, míg nem lett meleg, elintéztem minden boltot, ahová menni kellett vásárolni. Hét vége jön, de nyugis lesz, mert a nagyobbik fiunk maradnak otthon, - apa kint volt németeknél a héten vasárnaptól csütörtökig, ezért a hétvége az övéké. Kisebbik fiunk sem jönnek, mert vasárnap kora reggel indulnak a dalmát tengerpartra. Maradunk mi ketten ebben a melegben. Azért azok a horvátországi erdőtüzek, amiket ITT is és ott is lehet olvasni, kissé "felizgattak", de csak nem lesz baj velük (sem). Reméljük. Pihi, semmittevés, lazulás. ... Elgondolásnak nem volt rossz, csak a meleg tesz nyűgössé, de túléljük. Muszáj lesz túlélni!. ...

    Tizenegy előtt csörömpöl a vezetékes, a "kicsi" fiunk - 44 év és 180 cm - hívott minket. Megörültünk, beszélünk velük, bár szombaton úgy is felhívtuk volna őket jó utat kívánni, de túl leszünk azon is. Ezek szerint inkább előbb, mint utóbb. Aha! Ahogy Móricka gondolja. Kiderült, hogy szombaton jönnének, elhozzák a terményt. Hogy mit, azt nem mondta, de lévén kilencszáz négyszögöles a telek náluk, van hol gazdálkodni - és nem virtuálisan, hanem igazából - tehát tudnak hozni ezt-azt, ami terem és feleslegben lesz nekik. Jó. És mikor? Délelőtt, délben, délután? Hát azt még nem tudja, majd amikor épp ráérnek a készülődés közben. Jó, gyertek csak. Mindig szívesen látott a gyerek, még ha már komoly felnőtt és családos is, az unoka meg főként jöhet! Jó látni őket. :) Öt percen belül már úton voltunk a boltokba. Mert bár van nagy kertjük, de azért valami gyümölcsöt veszünk, mert idén náluk is a fagy aratott korán, nem ők nyáron, tehát ez sem lesz, meg az sem lesz a fákon. Dió főként nem, annak a dióburokfúró légynek köszönhetően. Ők is szeretik a gyümölcsöket, meg útra is érdemes vinni, tehát irány a Spar, meg a Tesco. Útba esik jövet-menet, főként ha épp ODA akarunk menni. Persze ha már ott vagyunk, veszünk némi húsfélét is, ne a frigóból kelljen kivenni, legyen akkor "friss". Hogy mit is? Az a feleségem gondja, én csak tanácsokat merészelek adni neki, hátha megfogadja. Nem mindig, pedig nekem csak jó ötleteim vannak, (ezt magamtól tudom), de a feleségem igazi feleség, mindig ő akarja jobban tudni a tutit. Szálltak ki a fejéből a gondolatok - hangosan, mert kihallatszott - én meg szokás szerint belekotnyeleskedtem. Azért csak közös megegyezés lett belőle, legyen olyan, ami már reggel elkészíthető, mert nem tudjuk mikor jönnek és esznek-e, de mindenképpen olyat, amit el is lehet vinni az útra, nem romlik meg könnyen. Mert ritkán visz az ember nagyobb hűtőt magával útra, hűtőtáskát még igen, de nagyobb hűtőgépet? Nem jellemző. Az elgondolás szerint csirkéből leves, ezt mindenki szereti, aztán szalonnába tekert csirkecombok zacskóban sütve és rántott csirkeszárnyak, ha kapunk azt is. Kaptunk. Inkább nektarint, mint őszibarackot, mert a kopasz jobban szállítható, nem annyira kényes, mint a szőrös. (Természetesen csak a barackra gondolok! Különben sem vagyok kopasz, sok hajam van. Még mindig sok.) Meg vettünk némi sárgabarackot, mert vannak ugyan olyan fáik is, de levélen kívül idén mást nem teremnek azok sem. Meg banánt is, épp akciós, kilója 399. A nagy lány szereti, de apa és anya sem veti meg azt sem. Mire hazaértünk, majdnem harangoztak délre. No akkor együnk mi ebédet. Gulyásleves és általam sütött sós, tojásos lepény volt az ebédünk. Lepény még van, a maradék levest délután elpusztítottam, kell a hely a hűtőben másnak. Sütni nem fogunk, én sem és a felségem sem, lesz majd pálcikás fagyi, abból a feleségem jó feltankolt. Majd holnap reggel elkezdjük a sütést-főzést, mert nem tudni, mikor is jönnek. De bármikor is jönnek, annak az ennivalónak készen kell lennie addigra. KELL!

    Este megint szólt a kicsi fiunk, hogy baj van, mert a lányuk egyik tengeri malackája megbetegedett, elvitték orvoshoz, de reggel és este kell neki adni antibiotikumot, és ugye ők nem lesznek otthon, a szomszéd a kutyával meg a macskával jóban van, azoknak ad enni, inni, de nem hozhatnák-e el a malackákat hozzánk. Hozzátok! Elfér, majd gyógyítgatjuk. Nem gond. Ők lesznek a fogadott unokáink a következő napokban. Zajlik az élet kérem! De még hogy!!! Ember tervez, de a valós élet meg irányít. Mint általában.

    Megyek, teszek fel kávét.

    Szép további álmokat minden rendes gazdának!
     
    Utoljára szerkesztett: 15.7.23
  12. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Sziasztok!

    Nah...... ide értem.... :)

    A hét megint zsúfolt volt.....
    Még tartott a kis szoba kiürítése - csütörtök délután jött a fiam, hozott segítséget is, és nagyon ügyesen ki hordták a nagy és nehéz dolgokat, mint a francia ágy, komód, és a gardrób szekrény - , a padló szőnyeget elvitte, azt mondta, jó lesz neki az otthoni torna terembe.
    Tegnap délután jött a festő is és eltüntette azokat a lyukakat a falban amik már nem kellenek, ma pedig elkezdi a festést - és valószínű be is fejezi.

    Vásárolni is voltunk a menyemmel, szerdán feltérképeztük, hol milyen árban vannak a laminált parketták és a hozzá szükséges dolgok, mint pl. szegőlécek..... szivacs alátét..... sarok zárók..... falfesték.... radiátor festék....
    Az egyik helyen Di....go, itt már korábban kinéztem a parkettát, kértünk részletes ár ajánlatot mindenre... - hát kerekedett a szemem a vég összegen, de udvariasan megköszöntük és tovább mentünk. Voltunk még, két helyen ahol úgymond minden beszerezhető, - praktiker és obi - a praktikerben, megvettük a parketta kivételével a hozzá szükségeseket, az obiban pedig a festékeket, és így sokkal kedvezőbb áron lettek meg.
    A parkettát megvenni ( tegnap délután ) vissza mentünk a diegóba, mert tegnaptól számítva még 2 napig, törzsvásárlói kártyával rendelkezőknek 10 % kedvezmény van - a kártyát, sikeresen beszereztem.

    Tegnap, munka után Anyával voltunk kontrollon, de sajnos nem mondtak semmi jót, :cry: és tovább küldtek bennünket az onkológiára, ahol, csak, időpontot adtak - 2 hét múlva kell menni.

    Apja, nem indult jól a lánykádék nyaralása, de a lényeg, hogy nem esett bajuk.

    Marika, a Visegrádi kirándulás, biztos nagyon jó lesz, érezd magad jól :).

    Judit, ahogy olvasom, a Te unokáid is jönnek-mennek, lehet izgulni, de minden alakuljon a legjobbak szerint.

    Tihamér, nálatok is zajlik az élet, nem értek rá unatkozni, de jól van ez így.

    Az időjárás itt is hol ilyen volt, hol olyan.... volt nagy zuhé, és volt... van meleg, jelenleg 7 ágra süt a nap. és ahogy hallom az előre jelzéseket, lesz kánikula az elkövetkező napokban.

    Az event halad, a tenyésztős eventet csütörtök este sikerült megcsinálni.
    Ma kezdődik a hétvégi event is, amire már tegnap reggel beültettem Ixorával a bahás részt.

    Most megyek, és előkészítem a mai főzést, van egy egész pipim, lesz belőle húsleves, és sült husi, valamilyen körettel és uborka salátával.
     
    busika02, zsozso577, Csacskamacska és 3 más kedveli ezt.
  13. Gobio55

    Gobio55 Fórum hercege

    Eeegen, zajlik az élet. Még csütörtökön voltam a doktor bácsinál, mert én hiába rögönyöztettem meg a lábamat, ha az én háziorvosom a átvilágítást követő napon két hétre elment szabadságra és nem tudott fogadni. Nem tudom hol volt az elmúlt hetekben, nem tartozik számadással felém, engem meg nem is érdekel. Megy ha tud, mert sajnos egyre több orvos nem tud menni szabadságra, mert nincs aki helyettesítse. Kevesebb az orvos, mint amennyi a praxis. Össze kell fogniuk - gondolom - de ha nincs a praxisban orvos, azzal nehéz egyezkedni, ezért csak olyannal lehet, aki ténylegesen is létezik. A doki letöltötte a vizsgálat eredményét, a lelet szerint nincs a lábfejemen látható elváltozás, nincs mérhető, látható csontritkulás, azaz a doktor bácsi sem tudja, mitől fáj a patám. Mert már majd' három hónapja fáj. Beutalt szakorvosi rendelésre. A kórház-rendelőintézet honlapján keresem a szakrendelés telefonszámát, de nem látható. Csak az, hogy ki rendel és mikor. Akkor hívni kell a kartonozót. hívom, negyed órán keresztül senki nem vette fel. Pihentettem a telefonomat, majd negyed órai várakozást követően már hol foglalt volt, hol foglalt. A jó édes ...! Idő elteltével sikerült a kapcsolat. Kérdezem, MI a telefonszáma a szakrendelőnek, mert nincs a honlapjukon. Kedvesen megérdeklődte, hogy ugyan már mire kellene nekem az? Mondtam, hogy szeretnék időpontot kérni, mert van hozzájuk beutalóm. Ja, az más. Telefonszámot nem adott, de időpontot igen, mehetek majd három hét múlva. (Már ha addig nem zárják be a rendelőintézetet, vagy a szakrendelést, mert itt nálunk ennek is megvan az esélye.) Az állami egészségügy malmai iszonyúan lassan őrölnek. Vagy várok sokat, vagy sok pénzt áldozok maszek vizsgálatra, vagy marad, hogy keresek sámánt, kuruzslót, vajákost, varázslót. De inkább hagyjuk az egészségügyet! Jót nem tudok mondani, a rosszakat meg ismeri mindenki, kivéve az "illetékes elvtársat" vagy elvtársakat. :mad:

    Tízre sikerült végezni az ebéddel vagy vacsorával vagy uzsonnával, ... az ennivalóval na! Jönnek, amikor jönnek, hozzák a beteget, - nálunk már nem csak az emberek betegednek meg, hanem az állatkák is - ééés majd lesz ahogy lesz. (Koncz Zsuzsa: Ahogy lesz, úgy lesz.) Asszem lecaplatok ebben a hűvösben (30 fok, de emelkedik) a lottózóba és veszek egy gépi hatost, hátha .... Az esélye a nyerésnek ugyan kicsi, de legalább a "hülyék adóját" ismételten befizetem.

    Lenne egy költői kérdésem. Nem is költői, de van. Azért is megkérdezem, de a válasz is megadom utána. Tehát:
    - Kérdés: MI a különbség a ló és a lottózó egyén között?
    - Válasz: A lónak a hét minden napján megvan az, amit a lottózó szombat este kap. A hatoslottózó meg vasárnap este kapja ugyan azt.

    Ágit sem irigylem. Édesanyja állapota nem javul, ráadásul az a festés, ami most van nála, plusz az azt követő takarítás .... Hááát szép napok jönnek nála! (A pipit illetően: azonosat eszünk ma mi is. Pi-pi-pi. pííí! Ne ugrálj már ki abból a fazékból, meg az olajból te vézna csirke! Menj már vissza!!!... Vissza ha mondom! Saláta helyett a feleségem őszibarack kompóttal ette a rántottat, én meg a magam által készített salátával. Úgymint, alma kis kockára vágva, sárgarépa julienre - zsülienre - vagdalva, hagyma félfőre és finomra szeletelve, nyers paradicsom héjtalanítva éles késsel és kis kockára metélve, a belsejével együtt, mert ÉN ÚGY szeretem, és az elmaradhatatlan joghurt. Cukor semmi, só pont annyi, mint a cukor. Van azokban a zöldségekben annyi, amennyi kell. Bár van főtt pityóka és kopaszhonya is, de az a mai ebédnek nem volt szerves része. Majd a többiek eszik, ha megjöttek.)

    Emberek! Még mindig melegem van! Rü-hel-lem! Naaaagyon!

    Szebb, kicsit hűvösebb és eventben gazdag szép napot kívánok!
     
    busika02, -W-595-, zsani_apja és 3 más kedveli ezt.
  14. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    Szervusztok...

    zsani_apja,
    emlékezetes nyaralása lesz a lányodnak, az már biztos.Ha hazaérkezik nem győz majd mesélni,szerencsére nekik nem történt bajuk....

    Nagyon melegem van, tiszta vakond üzemmódban vagyok, hiába, nyáron meleg van.

    Nálunk is programoztak a papa unokái, München,majd a Puskás stadionban Rammstein koncert.Nagyon örültem neki, hiszen fiatalok, menjenek csak, legyen majd mit mesélni az unokáknak...
    Olyan élvezettel meséltek ma nekem, örömmel hallgattam minden szavukat.

    Lett egy pelikán ólam a megérdemelt mesés eventből.Most kitettem a terményes ólakat, hiszen az idő csökkenése miatt jobban tudom majd beszedni az új termékeket.

    A kis karibi szigetemre , majd este 6-ra megyek csak..

    További szép napot kívánok, nagyon melegem van!!!!



    Jó reggelt kívánok!!

    Megírom a levelemet és nem küldöm el, pedig még nincs is olyan meleg....

    Nehéz volt a tegnap délutánom, nagyon nehezen víseltem a meleget.A vérnyomásom is felment, de mitől, másnak ilyenkor inkább kitágulnak az erek nekem meg??????

    A Nyári játékokat is későbben kezdtem, nem volt kedvem még a számítógépet bekapcsolni sem, csak értekeztem itt Sopánkával...Jó sok felröpi kell, csak meg lesz....

    Legyen zökkenő mentes a napotok!!!


    Újra itt vagyok...

    Ma nagyon jó napom volt, mert a szomszédommal egy remek Rummikube csatát játszottunk.Jó idő volt nála és ahogy hazaértem , nálam is teljesen viselhető volt a klíma.Valószínűleg ma nincs olyan meleg, mint tegnap volt.

    A Nyári játékoknál bele kell húznom a felröpikhez, mert még 240 darabra van szükség.Azt gondolom nem gond, mert éjszakára hosszú van ültetve, és még van 28 óra.Ebbe belefér 2 hosszú aratás.Az egyik már a földben van a másik reggel.

    A Napkelte Strandra már nem megyek, mert még a piccoló ládám is meg lett.Vajon mit rejthet, majd holnap megtudom....

    Mindenkinek, további szép estét kívánok!!



    Jóóóó reggelt kívánok!

    Olyan hihetetlenül kék az ég, egy árva kóbor bárányfelhő sem kószál rajta.Ahogy gondolom, ma is kemény napnak nézek elébe.

    A Nyári játékoknál, még mindig kell 128 felröpi, nem kényeztetett el a viaszvirág az éjszaka.Most tiszmia a következő hosszú érésű,csak megkapom ezt a darabszámot...

    Kívánnék egy kis enyhülést hozó lágy fuvallatot, de azt gondolom, ez csak az én álmaimban valósul meg.

    Derű és vidámság lengja be a napotokat!!
     
    Utoljára szerkesztett: 17.7.23
    busika02, zsozso577, -W-595- és 5 más kedveli ezt.
  15. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Sziasztok, jó reggelt!

    A festés elkészült, igazából nem volt vele sok dolga a festőnek, egy tisztító - frissítő festés kellett, - fűrészporos tapéta van a falon - és maradt fehér színű, megfordult a fejemben, hogy kellene valami más szín, vagy valami díszítés, de végül is a parkettázáson volt - van most a hangsúly, és jó lesz ez így is. Vettem kép kereteket, és teszek bele fényképeket, és azokat rakom a falra, és majd veszek valami szép tájképet ( na nem eredetit )

    Tegnap reggel, felhívott a menyem és érdeklődött, hogy áll a festés, mondtam készen van, és ezután megkérdezte, van e kedvem velük strandra menni, a válaszom igen volt, csak mondtam, hogy előbb elmegyek Anyához, viszek neki húslevest, és lecserélem a kötést - ami igazából nem kötés, hanem betadin kencés seb tapasz - és megbeszéltük, hogy a strandon találkozunk.
    Nagyon klassz volt, pancsiztunk, lángosoztunk, a kis drágáim nagyon élvezték, a hercegnő az apukájával, a nagy csúzdán csúzdázott, a kicsi pedig a gyermekvilágban tette ugyan ezt, ahova én és a menyem vittük.
    Ahhoz képest, hogy kánikula volt, nem volt nagy tömeg, sokan voltak, de kényelmesen el lehetett férni, és a lángosért sem álltunk sorba órákat - max 20 percet vártunk.
    Az igazság azért az, hogy az itteni strand az nagy, több és többféle medencék, nagy zöld területek.

    Ma délelőtt - még mielőtt nagyon meleg lenne - megyek a belvárosba, zárat kell vennem, a kisszoba ajtó zárját kell lecserélnem, kiszerelem ami benne van és viszem mintának.
    Majd a postára megyek, Anyának befizetem a csekkeket, és utána felmegyek hozzá.

    A hétvégi event még nincs kész - felröpit kell még gyűjtenem - de már megbántam, hogy bele kezdtem, mert nem egy nagy durranás, de már mindegy......
    Kiraktam az összegyűlt 15 db titok ólat - amiből pelikán is lehet - háááát...... nem lett egysem >:(.... nah ez is mindegy..... de őszintén szólva kezd a kedvem elmenni a farmozástól.....

    Marika, gratulálok a pelikánodhoz!

    Mára is nagy meleget mondanak... hűsöljetek és igyatok elegendő folyadékot, vigyázzatok magatokra!
     
    busika02, zsozso577, zsani_apja és 2 más kedveli ezt.
  16. Gobio55

    Gobio55 Fórum hercege

    Jobb, hűvösebb napot gazdák!

    Szépen alakul az idő, még csak 32 fok van árnyékban. Lesz az még több is.

    Marika! Bármilyen furcsa, de az elmúlt napokban az én vérnyomásom is magasabb volt a szokottnál. (Pedig még a feleségem sem idegesített és kimondottan meleg volt.) Minden szakkönyv azt írja, hogy melegben az erek kitágulnak és csökken a vérnyomás, míg hidegben az erek összehúzódnak és növekszik a vérnyomás. De ez nálam nem szabály!

    Zárcserét magam szoktam elvégezni. Vagy lemérem a furatok távolságát a záron, meg azt is megnézem, hogy jobbos vagy balos a zár, esetleg mindegy neki, de azokat az univerzálisakat meg én nem szeretem. Ha nem vagyok biztos a dolgomban (a tudásomban) akkor viszont én is elviszem magammal a zárat. Régen, fiatal koromban két-három régi zárból csináltam egy-kettő használhatót, de erre ma már nincs esély. A zárgyártók nem szétszedhető (csavaros), hanem csak összeütött zárakat készítenek, amiket roncsolás nélkül nem lehet szétszedni, összerakni meg pláne nem. Így kénytelen az ember venni egy újat. Hiába tudom, hogy csak egy rugót kellene kicserélni, ha nem tudom szét és összeszerelni, akkor csak venni lehet. Többe kerül NEKEM, de a gyártónak meg több a bevétele. Így kényszeríti ki a pazarlást.

    Strandot messze nagy ívben kerülöm, mert a feleségem őméltóságának is azért volt egy hete műtétje, mert régebben többet volt a napon, mint kellett volna. A bőr nem felejt, s ha az embernek nincs szerencséje, akkor még mielőtt elpatkol, kijön az a nyüves bőrrák. Ammeg nem teccik nekem se! Szóval csak akkor van strand, HA az unokákkal kell menni. Mert akkor meg menni kell.

    Szombaton délután megjöttek az unokapótlók. Mind a kettő. Az öregebbik vadállat, amelyik épp most beteg, meg a fiatalabb vadállat, az meg szerencsére nem beteg. Az tavasszal volt beteg. Nem tudom pontosan mi a baj, de naponta kétszer (reggel és este) antibiotikumot és fájdalomcsillapítót kell kapnia. A mennyiségük nem túl sok, mert ezek a vadállatok sem túl nehezek. Tized-millilitereket kell adni, olyan 1 ml-s adagolópipettával, amilyeneket én is használtam régen, mikor még dolgoztam. De akkor is kétemberes a feladat. Én lefogom, egyik kézzel tartom, a másikkal meg a pici száját nyitom ki, hogy a feleségem be tudja adni a cuccot. Ráadásul, mivel, mint egy beteg embernek, neki sincs étvágya, de enni azért kell, muszáj adnunk naponta többször gyógytápot. Az granulátum, amihez adunk folyadékot, (nem sör, nem bor) és összetörve, pépesítve, majd szintén kis pipettával beadva szájon keresztül tápláljuk. Nem nagyon örül neki, kézzel-lábbal tiltakozik, de egyrészt ÉN vagyok az erősebb, másrészt meg kell ennie valamit. Ha enne elég szénát és száraz tápot, akkor nem kapna pótlékot. De nem szabad fogynia tovább, mert eddig a betegség miatt biz fogyott. Amikor azokkal a rendes méretű fogaival ez én kezemet, ujjaimat is megharapja, akkor tudom, hogy nem így mutatja ki a szeretetét. Nem tetszik neki az etetés. A nyers uborkát megeszi, még almából is eszeget valamennyit. Tegnap elmentem a Kiserdőbe és a tisztáson, meg az erdő szélén szedtem neki finom ennivalót. (Gyermekláncfű, pitypang, kutyatej és kákics.) Azokat szívesen eszegette. Ma is elmegyek és hozok még, meg nézek lándzsás útifüvet is, azt is imádja. Mit meg nem tesz az ember az unokája vadállataiért. Most négy nem kimondott családtag van nálunk. Egy papagáj (fiú), egy mamagáj (lány) - ezek sajátok, a fiunktól kaptam - és két tengerimalac. Hm! A kukoricát nevezik tengerinek is, akkor lehet, hogy az igaz nevük kukoricamalac és csak én hívom őket tévedésből tengerinek? Mert a kukorica/tengeri is Latin-Amerikából származik, meg a a tengerimalacoknak is ott az őshazájuk. De dinnyemalacnak is hívják őket.

    Még mindig meleg van. Itt is, meg tegnap mondták a fiatalok, mikor leértek a dalmát tengerpartra, hogy ott is meleg van, meg az úton is meleg volt. Alig bírta a klíma a kocsiban. Én meg a panelban. Aludtam a kis szobában nyitott ablaknál a vadállatok mellett, de meleg volt. Átmentem a másik szobába, de ott a szőnyegpadlón az erkély ajtajánál is meleg volt. De a fotelben ülve sem volt hűvösebb. Aztán három óra felé azért el tudtam aludni. Újra lent a szőnyegpadlón. Hatalmasat aludtam negyed hatig. Akkor felkeltem. Feleségem már a krumplis tésztát - grenadirmars - készítette, az lesz ma ebédre. Én meg szépen, míg nincs akkora meleg, kimentem a városszéli boltba. Vettem nektarint, paradicsomot, párizsit, paradicsomos heringet dobozolva, tejet, tejfölt, eukaliptusz-menta ízesítésű cukorkát, papírból készült zsebkendőt, meg két tízes csomagolású tojópapírt. Meg ... meg. De az a meleg már akkor is sok volt. Bent a boltban jó volt, ment a klíma, de kint bezzeg csak a meleg volt. Hiába kértem a pénztáros lánykát, hogy ne csak a tévedésből háromszor beütött tojópapírt húzza le, hanem a kinti hőmérsékletet is, de nevetve mondta, hogy azt nem tudja ő sem, pedig nagyon szeretné, ha tudná. De az ő tudása is véges. Hazafelé megint melegben kellett a drótszamarat vezetni. A kormányon elöl kosárban a vett dolgok egy része, a többi a két tojópapíros csomag kivételével egy másik táskában a kormány szarván, a két nagy csomag meg gumipókkal lefogatva a kormányon lévő kosáron. Szépen nézhettem ki. Egy méretes gömb a két keréken, körberakva mindenféle táskával, csomaggal. Nyolcra értem haza. Bár korán indultam el otthonról de kifelé menet, ha már útba esik a temető, bementem és megöntöztem a sírokat is. Ne kelljen csak azért ebben a gatyarohasztó hőségben kimenni életem értelmének. Mondanak ugyan délutánra esőt - 75%-s valószínűséggel, de csak akkor hiszem el, ha már esik is. Én nem hiszek azoknak a pesti levelibékáknak!

    Szép napot mindenkinek!

    (Elnézést a felesleges, hosszú firkálgatásért, de néha jól esik ha kibeszélheti magát az ember. Ha a feleségem tartja nekem a hegyi beszédet, az nem annyira jó dolog. )
     
  17. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    Szervusztok...

    A mindenit, ma fél egykor kellett indulnom ügyintézésre, hát halljátok, egy porcikámnak sem hiányzott..Vettem egy alig langyos fürdőt, hátha így jobban kíbírom majd, de nem volt szerencsém.A busznál egy járat kimarad, a villamosnál pótló volt beállítva és pont előttem ment el, az ügyintézésnél a lift nem működött.Szóval ilyen érkezés után, még előtte oda is szóltam telefonon, hogy késni fogok, amit nagyon köszöntek.A sok probléma után mondom magamnak, hogy itt nem sok esélyem lesz a jó ügyintézéshez.

    Lám, lám, három a magyar igazság és én ezt ma megtettem illetve a busz, villamos pótló, és a lift,s az ügyintéző egy nagyon szimpatikus, udvarias. segitőkész ember volt, aki röviden és tömören elintézte amiért jöttem.Végül is nem kell mindjárt a legrosszabbra gondolni, mondtam is a Marinak, hogy látod látod, minden jó, ha jó a vége.

    Amikor sikerült egyben hazaérnem, akartam a rolót egy kicsit felhúzni, na az aztán nem mozdult a boga életben sem.Igy aztán elő a telefon, hívtam a szerelőt, jön is holnap, és már mondott is egy összeget,amitől nem is voltam oly boldog.Mit csináljak, ha nem értek a redőny szereléshez....

    Ágika,
    a szinezéssel a falaknál én is úgy vagyok, hogy másnál tetszik a szines fal, de én megrögzött fehér falas vagyok.Miután nem nagy a lakás, így a fehér nekem egy kicsit talán nagyítja, és arra még mindig tudok ezt azt tenni.
    A strandolás nekem kimarad, majd Visegrádon a medencében lubickolok, legalább is remélem.Bááár a szomszi, megnézte az előrejelzést és bizony esőt igérnek. Az hogy a hőmérséklet csökken, nem fogok sok papirzsepit pusztítani,de fürödni, úszkálni akkor is fogok.

    A felröpi, én most ott tartok, hogy 5 darabot várok, mert a hosszú érésűt szupertrágyáztam, hogy hátha majd kell még ráfigyelni, és kell.5 darab.....most ültettem szölőt, mert már nincs türelmem másra, csak kihoz 5 darabot.

    Sajnálom nagyon, hogy nem kaptál a titokólaknál pelikánt, legalább egy jó lett volna.Sajnálom....

    Tihamér,
    látod nem vagy egyedül ezzel a fordított helyzettel, mert én is igy jártam, járok vele.
    Bizony meleg van,ma még ráadásnak jól ki is szúrtam magammal, mert mielőtt elindultam, bekentem a derekamat, hogy ne fájjon, azzal nem számoltam, hogy a verejték az meg majd elcsúszik rajta.Éreztem is a buszmegállóban, hogy valami csúszik lefelé a hátamon , egészen a korcáig, mert ott volt az izzadmány gyülekező.Még jó, hogy nem lejjebb............
    Változatos variációk vannak neked az alvásodra .Én nekem csak a lepedő húzza a rövidebbet, mert reggelre úgy néz ki, mint ahol legalább hatan aludtak nyugtalanul.

    Jön majd az enyhülés és akkor majd egy jót pihenünk....

    A mindenit, egy egész földterület szőlő, adott három felröpit, még egy újrázás, és csak meg lesz az a két darab....is...

    Most el, kicsit vizezek.....
     
    busika02, zsozso577, henrietta1223 és 2 más kedveli ezt.
  18. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép napot mindenkinek!

    Hétvége gyorsan és kevés eseménnyel telt el. A csendesség oka a nagy meleg is. Nehezen viselem, mint sok már ember is.

    Marika, én is azt mondom, hogy gyűjteni kell az élményeket, jó lesz majd visszaemlékezni akár fiatal, akár már idősebb korban is.
    Nem vagy egyedül, aki megírja, de elfeledi elküldeni a levelet. Semmi baj, kicsit később hozza a posta! :) Lényeg, hogy ideért!
    Sikerült összegyűjteni a hiányzó röpiket? Mit adott a Piccolo?
    Most jelent meg az új hozzászólásod. No, akkor volt jó is meg kevésbé jó is ma. Végződjön majd szerencsésen a napod!

    Ági, remek, hogy kész a festés! Egy gonddal kevesebb és tisztaság is van, meg friss illat! A hétvégi eventet sikerült befejezned?

    Tihamér, állati dolgok vannak nálatok! :) Szerencsére engem nem fenyeget ilyen veszély, hogy ápoló, vagy gondozó legyek. Unokáknál egy kutyus van, rövidebb időre magára hagyják, hosszabb időre viszik magukkal. ( nem sokkal nagyobb, mint egy termetes macsek)
    Műszaki dolgokhoz mindig analfabéta voltam és ez már nem is fog változni. Egyszerűbb dolgoknak nekifogok, megcsinálom, de amikor már kicsit bonyolultabb, akkor a segítő kezek megcsinálják, én meg örülök! :)

    Valamikor nálam is fehérek voltak a falak, de már nem azok. Szeretem és jól is mutat az élénkebb, kicsit erősebb szín. A nappalim zuzmó zöld, ami nagyon kellemes és nyugtató szín. Az étkező, konyha vasvirág, a háló rózsa. De szép és tágasnak hat a dohány szín is a másik szobában.
    Hétvégére főztem zöldbabfőzeléket saját termésből, volt hozzá pörkölt, vasárnap meg meggyleves, resztelt májas krumplival és kovászos uborkával, ami szintén saját termés. Sütinek London szelet volt. Maradék van mindenből, így ma és még holnap sem fogok főzni.

    Legnagyobb unokám hazaérkezett Párizsból, ahol nagyon jól érezte magát és sok szépet látott, Másik unokám meg tegnap este érkezett meg Strasbourgba, ahol egy hónapig lesz, munka és a nyelv tanulása a feladata.

    Melegről már írtam, várom a lehűlést és az esőt, ami nem valószínű, hogy lesz, Annyi jó van a mai napban, hogy felhős és nem tűző nap van. Hajnalban sem hűlt le a levegő, így hiába nyitottam az ablakokat, nem áramlott hűvösebb, friss levegő be a szobákba. nappaliban 24, 5 fok van, de a tetőtéri szobákba melegebb. No, csak kibírom valahogy. Csinálta mentából limonádét, azt iszom. Behűtve finom nagyon. Van benne kis cukor és citrom is.

    Eventeket megcsináltam. Gyopárost is látogatom, Alice és Füles feladatait is csinálgatom.
     
    busika02, zsozso577, -W-595- és 3 más kedveli ezt.
  19. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    Judit,
    igen sikerült végre a felröpit megcsípni, igy aztán el is felejtem most jövő péntekig a hétvégi feladatot.A piccolo, nagy gond. lett egy Jack ajándéka, már nem is emlékszem, hogy mit kapok, csak azt a valamit 20x.

    Ma már nem csinálok semmit, nehogy még valami meglepetés betoppanjon....
     
    Utoljára szerkesztett: 30.7.23
    busika02, zsozso577, henrietta1223 és 2 más kedveli ezt.
  20. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Sziasztok!

    Judit, igen, sikerült befejezni az eventet, a keserű gyömbér megadta a hiányzó felröpit.
    Igen, a festés kész, a parkettázásra várok, a fiam fogja lerakni, a menyem fog segíteni neki, de még nem tudni mikor, ugyanis a fiam dolgozik és változó időben ér haza.
    Tegnap sikerült a zár vásárlás, és be is szereltem.
    Délután olyan vihar kerekedett, hogy csak na... ömlött az eső és a jég, borsószem nagyságú, az erkélyen és az ablak párkányon úgy pattogott, hogy rossz volt hallani. Másfél óráig tartott, utána hipp-hopp kiderült.
    Ma délelőtt, Anyának voltam vásárolni a gyógyszertárban, elvittem neki, a sebet átkötöttem, segítettem neki kiteregetni és dél is elmúlt mire haza értem. Itt vagyok a rumli kellős közepén, mert addig nemtudok csinálni szinte semmit, míg nincs kész a kisszoba.

    Tihamér, csak Juditot tudom ismételni, állati dolgok vannak nálatok. De hát, valakinek el kellett vállalni, ha a kis gazdik nyaralni vannak :);).

    A holnap kezdődő event kiírást elolvastam, és elkezdem, laza event lesz. A csevegőben olvastam, hogy szupertáppal fognak ébresztgetni sokan, én is azt fogom tenni, van bőven szupertápom, nem kapálok az esőerdőben.

    Marika, a Jack ajándéka szuper, gratulálok!
     
    busika02, zsozso577, -elzemari- és 2 más kedveli ezt.