Gazdák a Tiszántúlról!

Kategória: 'Ki kicsoda? - A gazdák', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Sziasztok!

    Judit, gratulálok az unokádnak!

    Zsozso, köszi az infót Lajosról, természetesen én is drukkolok neki, hogy minden jól alakuljon.

    Tegnap, voltam Anyával az onkológián, ahol semmi jót nem mondtak :cry:, tudnám részletezni amit tapasztaltam, de sajnos nem lehet, a doktornő meg se nézte, hogy milyen állapotban van az a valami Anya fején, épp csak azt nézte meg, hogy hol van...... közölte, hogy ez bőrrák és műteni kell, adott különböző vizsgálat kérő papírokat mint, MR, labor, és pajzsmirigy, az MR-re elmentünk időpontot kérni, kaptunk is aug.24-re. Azt, hogy műthető e, majd az MR eredménye alapján döntik el.
    A héten mondta Anya, hogy szeretne menni a temetőbe, ( Anna nap volt a héten, és az anyukája Anna volt ) és elkísérném e, mondtam neki, ez természetes, hogy megyek vele.
    Ma reggel először mentünk a piacra, Anya vett, petrezselyem zöldet, paradicsomot, 1 csomag vegyes zöldséget, és virágot, majd mentünk a temetőbe. Haza érve, átkötöttem a " sebet " és délután volt, mire hazaértem.

    Az eventet elkezdtem, pörgettem, sikerült egy 100 %-os termény bónusz, majd holnap délelőtt segítségül hívom Jackéket, hogy haladjak az event növénnyel és ne nyújtsam el mint a rétestésztát, mert nem tudom még hogy alakul a hétvégém.
    A Gyopárost látogatom, de mikor ott szeretnék tevékenykedni, nálam sokat talicskáznak a barik és sokat forognak a virágok és vannak lefagyások -.-.

    Itt ma nem volt, meleg, a felhők mögül néha előbújt a nap, de élénk szél fújt.
    Most pedig zuhog az eső.
     
    busika02, Csacskamacska, _Ilona49_ és 4 más kedveli ezt.
  2. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok

    Nem jó hírt írtál Anyudról....erre nem is nagyon tudok mit mondani...csak annyit, hogy kitartást és a végén minden jó legyen.
    Megy a gyógyító energia!
    Az eventtel haladok...ha ma nem tudom befejezni....akkor holnap este egészen biztosan....ám lehet, hogy ültetni fogom
    tovább az e-gazt....mert még szeretnék a boltból kiszedni egy-két dolgot.
    Nem tudom, hogy ott magasak-e az árak...vagy én vagyok béna a dominózásban....bár nem szeretem ezt a rakosgatást.
    Szerencse....és zsákbamacska!

    Judit...a facén én vagyok...aki megtalált egy kis segítséggel.
     
    busika02, -W-595-, henrietta1223 és 3 más kedveli ezt.
  3. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép napot Mindenkinek!

    Ági, sajnálom, hogy Anyukádnál baj van! Jobbulást és, amennyiben műthető, akkor sikeres műtétet kívánok! Türelmet és sok erőt!

    Zsozsó, :):):)
    Ügyes vagy, ha ma estére, vagy holnap befejezed az eventet!

    Eventtel haladok, csak a rakosgatásra nincs időm.
    Délelőtt konyhai event futott. Lecsó, ma vacsorára, holnapra bableves, (saját termés:):)) és borsos, zöldpaprikás sült csirke.
    Tegnap szedtem le a zöldbabot, nagyon szépen termett az a kis terület, amit anno bevetettem. Maradt három adag, ami a fagyasztóba kerül. Tegnapelőtt este telefonáltam, hogy kellene négy darab csirke, amit tegnap délelőtt már el is hoztak, de tévedésből öt darabot, ami nem baj, csak a baj az, hogy a fagyasztóm tele van. Már a konyhai hűtő fagyasztója is majdnem tele van, pedig azt nem nagyon szeretem, mert nem fagyaszt rendesen.

    A mostani hétvégi eventről elfeledkeztem, véletlen, hogy 14 órakor beléptem és akkor láttam, hogy van. No, rajta gyorsan a bahára és tetszik, nem tetszik, de szupertrágyáznom kell, mert a terület sem üres, csak este tudom bontani, de még meggondolom, hogy bontom, vagy sem, lehet megelégszem a felhővel.
    A dominóst, tervbe van véve, hogy csinálom tovább, mert a boltban vannak dolgok, amiket szeretnék megszerezni.

    Megyek a kis farmokra, ajándékot bontani és ajándékot küldeni. Mára csak ennyi időm jut rájuk.
     
    busika02, -W-595-, henrietta1223 és 3 más kedveli ezt.
  4. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    Szervusztok kedves Tiszántúliak!

    Sok sok minden történt, amióta nem voltam köztetek, jó és kevésbé jó is.A betegségek sajnos jönnek de bízzunk benne, hogy gyógyulás lesz a vége, a derűs dolgoknak pedig mindig örülünk.Én most az utóbbival szeretném megosztani veletek az élményeimet.

    A kikapcsolódás Visegrádon nagyon nagyon jól sikerült.Igaz kicsit rövid volt, de legyünk őszinték, a jót szeretné az ember jól kitolni, de az idő véges.
    Indulásunk reggel 10.35-kor volt, ekkor indult a Volán busz velünk Visegrádra.Kényelmesen elhelyezkedtünk, és gyönyörködtünk az előttünk táruló szép látványnak.Egyik megálló a másik után és bizony nagyon hamar el is telt az a közel másfél óra amit a buszon töltöttünk.
    Amikor a buszról leszálltunk az eső esett, de ez egy cseppet sem vette el a kedvünket, a buszmegállóban elővettem az ernyőt és vigan folytattuk az utunkat.
    A megérkezésünk után egy pillanat alatt a szállodában voltunk,ám csak 14 órakkor lehetett elfoglalni.
    Én már korábban meg is néztem, hogy a közeli pizzázó mikor nyit, hogy valami ebédfélét magunkhoz vegyünk. Nagyon hangzatos neve volt a pizzázónak egy képzelt személyről, akiről a regény után film is készült. A regényt 1972-ben vitték vászonra. Marlon Brando játszotta az idős Don Corleonét.A falon sok kép idézte a filmen szereplő eseményeket.Pont itt ezen az abrosszal terített sarok asztalnál fogyasztottuk el a finom ebédünket.Egyébként még tovább is látogathattuk volna a pizzázót, mert a belső terem nagyon hangulatosan volt berendezve, amely ódon faburkolatú boxaiban, kényelmes bőrüléseivel várja a vendégek rendeléseit.Végül is, ha több napra jövünk, valószinűleg szivesen foglaltunk volna helyet itt is.

    Az ebéd és az azt követő kávézás után indultunk vissza a szállodába, ahol még egy kis szieszta után már vitt is a lift a második emeleten lévő szobánkba.Nagyon hangulatos, kényelmes és szép kilátással rendelkező helyünk volt.Szemben a felleg várra láttunk,a szálló mellett szépen karbantartott porták, gondozott kertek, terültek el.A magaslaton egy templom volt, ami este kivilágítva, nagyon kedves hangulatot árasztott, amikor a teraszon beszélgettünk.

    Miután elhelyezkedtünk,nem sok időt foglalva el vele, mert következett a társamnak a felfedezés.Szépen körbevezettem a szállóban, megmutatva, a különböző lehetőségeket, jakuzzikat a kinti, benti medencéket, szaunákat.A recepción megbeszéltük a programokat, hiszen már az érkezési napunkon várt minket a lovagi torna a Salamon toronyban és utána a vacsora a Re... étteremben.

    Kicsit későn kezdtem én is a nyári játékok harmadik részét, de szerencsére nem gond...legalább is azt gondoltam, de igen is gond, nagy nagy gond....

    Szóóóóval, ott tartottam, hogy lovagi torna és vacsora a Re.... étteremben.
    A Salamon toronyba autóval érkeztünk, legalább is majd nem, mert lefelé egy kicsit mentünk ,ami nem volt megeröltető.Ott egy úr , természetesen korabeli öltözetben megtartotta a torony történetét.

    A lakótornyot Salamon 11. századi magyar királyról nevezték el Salamon-toronynak.
    Uralkodási ideje
    1063 – 1074. március 14.Koronázása Székesfehérvár, 1057 és Pécs, 1064. április 11.
    Nem akarom a többit leírni, mert igen hosszú, de ami megragadta a figyelmemet a mondás, mi szerint „Fénylik, mint a Salamon töke”
    Ez onnan ered, hogy visegrádi fogsága alatt, zárkájának (Salamon-torony - nem azonos a ma láthatóval) ajtajait befalazták, ablakait letakarták, de hogy este is biztonságban tudják az őrizetben lévő királyt, alaposan megvilágították a tornyot, erre a célra pedig töklámpásokat használtak.
    Más elgondolás szerint Salamon saját bűneit megbánva, úgy próbált vezekelni, hogy ablakában töklámpást égetve világított a Dunán hajózóknak.
    Megint mások szerint a kivilágított torony egyik „mellékhatása” volt a dunai hajósok segítése, és ők kezdték el emlegetni Salamon tökét.

    A toronyból lementünk a lovagi torna bemutató helyszínére, ott nagyon kedvesen, almalével és borral fogadtak minket.Elfoglaltuk a helyünket és kezdődhetett a viadal.
    Akik a tornát bemutatták a Szent György Lovagrend tagjai, és valóságos viadal vette kezdetét.Ám először meg kellett a királyt és a királynét választani, s természetesen az udvari bolond sem maradhatott le.
    Elfoglalták a trónust a kiválasztott vendégek akik megkapták a palástot és a koronát és a dobosok megverve a dobokat a király intésére kezdetét vette a lovagi torna, a bajvívás.Íjjal, dárdával, kardokkal folyt a viadal, majd a sólyom röptetés sem maradt el.

    A végén ki lehetett próbálni az íjjal való bánásmódot, fényképezkedni a lovagokkal.
    Innét az étterembe mentünk, ahol a királyi lakoma kezdetét vette.
    Tejszínes tárkonyos őzragú leves hagymás burgonya gombóccal.Hozzá egy nagy cipó.
    Tudjátok, ha más nem is lett volna, már ez elég is volt, mert nagyon finom és ízletes volt.Cserép tálak, tányérok, poharak....
    Következett a "Királyi bőségtál"...konfitált bazsalikomos kacsacomb, sörben pácolt sertéssült, almás lila káposzta, sajttal borított sült burgonya....háááát tudjátok, aki ezt megtudja enni, minden elismerésem az övé.
    Jó, nem sürgetett minket senki, de ami sok az sok.Szégyen ide vagy oda, de megkértem az egyik felszolgálót, hogy csomagolja be nekünk, mert bizony mi keveset tudtunk belőle fogyasztani.Igaz kicsit rám csodálkozott a fiatalember, de hozta a csomagot , amit másnap ebédre elfogyasztottunk.

    Ez volt az érkezési napunk, igazából sok időnk nem maradt délután, de azért az infra szaunát és a jakuzzit kipróbáltuk , ami nagyon jól esett, főleg a derekamnak...

    A szálloda nagyon kellemes, nekünk minden igényünket kielégíti, most már harmadszor is.
     
    Utoljára szerkesztett: 30.7.23
    Sali~*.*, -W-595-, _Ilona49_ és 4 más kedveli ezt.
  5. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok

    Marika...szép helyen voltatok....ez egy igazán szép élmény!

    Mindkét event letudva....felhők beüzemelve....jöhet a következő!

    Kutakodtam egy kicsit...de nem találtam válasz a gondomra. Itt az egy tápos tenyésztés. Vajon milyen állatot kell tenyésztenünk
    augusztusban? Tudja valaki? Rémséges esetleg????....nahh azzal várnék még...valahogy az nem tetszik nekem!

    Már két napja azon agyalok...hogy kellene megnéznem a tűzijátékot? Ezt a sémát még nem láttam élőben...valahogy
    nagyon ott van az agyamban!
     
  6. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét Mindenkinek!

    Marika, örülök, hogy benéztél és megosztottad élményed velünk! Szép helyen jártatok, köszönöm a képeket is,amelyeken látszik, hogy milyen hangulatos helyen ebédeltetek. A kis kényeztetés pedig kell a testnek és a léleknek is! :)

    Zsozsó, nem tudom, hogy melyik állatot, vagy állatokat érdemes behajtani a kupiba.
    Bizonyára találsz megoldást, hogy a tűzijátékot megnézd!
    A fővárosit nem láttam élőben még soha, de itt a városban, amikor van, akkor mindig megnézem. Az utóbbi években pedig már az egyetemnél rendezik, nem a belvárosban, ez pedig nekem egy kis séta és már ott is vagyok.

    Event kész lenne, ha lett volna időm dominózni. Ma délután már elkezdtem a rakosgatást, de még van bőven rakosgatni való. Hosszú az este, csinálom.
    A hétvégit befejeztem, felhőt beüzemeltem.
     
  7. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Sziasztok!

    Zsozso és Judit, köszönöm a bíztató szavakat.

    Marika, egy újabb élménnyel lettél gazdagabb.

    Ma már dolgozni voltam, letelt a szabi, de még augusztusban is tervezek 1 hét szabit.
    Még a rendetlenség az úr nálam, de majd alakulnak a dolgok.
    A hétvégén töltött paprikát főztem, és vittem Anyának is, jól sikerült, Anyának is ízlett.

    Mind két eventet sikerült befejeznem, igaz a hétvégihez használtam szuper trágyát, mert elfelejtettem, hogy lesz és nem készültem rá. A dominós eventhez még ültetek, mert szerencse faktoros, hogy milyen mozaikokat ad a rendszer, és a csillagos érméket adóval szűk markú. A 2 piccoló ládát kivettem, és még jó lenne mást is kiszedni.

    Én sem tudom mit tenyésztünk augusztusban.

    Zsozso, biztos kitalálod, hogy nézd meg élőben a tűzijátékot.

    Én, valahogy nem vágyom az élő tűzijáték nézésére, itthonról a 8.-ról nézni - ha van - nekem elég.
     
  8. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét Mindenkinek!

    Ági, egyszer csak rend lesz, ne izgulj miatta! Amúgy meg megállás nélkül lehetne takarítani, mert mindig talál, lát az ember valamit, ami poros, foltos, stb. Nyáron inkább kint vagyok és a benti munka marad, így a takarítás is ritkább, azért nem esz meg a kosz! :)
    Ma temetőbe mentem és el is csodálkoztam, hogy az utóbbi esős napok hatására a gyom milyen nagyra nőtt. A sír két oldalánál, a szomszéd sírok tulajdonosai, fehér apró kavicsot szórtak le, ami ugyan szép és mutatós, de csak addig, míg a gaz tanyát nem ver benne. No, ezt próbáltam ma kitakarítani, mert a kavics szinte már nem is látszott. Bizony jól el is fáradtam benne, mert jó nagyra nőttek a gazok. Délután meg itthon kertészkedtem, kiszedtem a babot, felástam a helyét és újabb adag babot vetettem. Kicsit késő már, de bízom benne, hogy még beérik.

    Eventet még mindig csinálom, bár már nagyon unom a rakosgatást, de még van amit ki szeretnék venni a kínálatból.

    Ma ettem dinnyét is, annak a héját kitettem a kertbe, mert a meztelencsigák nagyon szeretik. Később majd kimegyek, meg kora reggel és akkor likvidálom a lakmározó dögöket. Tudom nem szép dolog, de nem bírom őket, összemásznak mindent és lezabálják a növényeimet.
    Holnap el kell mennem a piacra kaprot venni, mert megint van egy jó adagnyi uborkám, melyből kovászos uborkát tervezek csinálni. Kaprot is vetettem már sokszor, de nem kell ki sohasem.

    Tudjátok, hogy ajánlott a kovászos uborka levét meginni?
    Mivel erjesztéssel készül, olyan jótékony baktériumok vannak benne, melyek hatására a bélflóra egyensúlya visszaáll, de a gyomornak is jót tesz, ha valaki rendszeresen fogyaszt kovászos uborkát. Emellett vitaminokban és ásványi anyagokban is gazdag ez a páratlan savanyúság. Legtöbbször azonban a levét nem szokás elfogyasztani, pedig érdemes lenne, hiszen ezek a jótékony hatások sokkal erőteljesebben érvényesülnek, ha megiszod a levet is.
    1. Erősíti az immunrendszert
    Azzal, hogy a bélflóra egészséges működését támogatja, a kovászos uborka leve az immunrendszert is támogatja, hiszen kutatások bizonyítják, hogy a bélflóránk az egész immunrendszerünk működésére kihat – így ha ott minden rendben van, könnyebben le tudjuk küzdeni a betegségeket.
    2. Segít a fogyásban
    Rendkívül alacsony kalóriatartalma miatt még a legszigorúbb diéta alatt is korlátlan mennyiségű kovászos uborkát lehet fogyasztani, hiszen 100 grammban mindössze 11 kalória található. Emellett már a leve önmagában fogyasztva is felpörgeti az emésztést.
    3. Jól jön edzés után
    Gyulladáscsökkentő hatása mellett tanulmányok szerint görcsoldó hatása is van, emiatt izomgörcsök esetén kiváló segítség. Ha edzés után fogyasztod, a gyulladáscsökkentő hatásnak köszönhetően segít megelőzni az izomlázat. Azonban arra ügyelj, hogy megterhelő edzés után fél decinél ne igyál többet, mert nagyobb mennyiségben túl sok sót viszel be a szervezetedbe vele.
    4. Tele van antioxidánsokkal
    A szervezetben létrejövő szabadgyökök szív- és érrendszeri, valamint daganatos betegségeket is okozhatnak. A kovászos uborkában található antioxidánsok nagyon hatásosak az ezek elleni harcban, így érdemes minél többet fogyasztani belőle – és a levéből is.
    5. Gátolja az öregedést
    Aki rendszeresen fogyaszt belőle, annak a bőre sokkal feszesebb, egészségesebb lesz, és lelassulnak a bőr öregedési folyamatai is.
    6. Szabályozza a vércukorszintet
    A fermentált, erjesztett ételek kutatások alapján jó hatással vannak a vércukorszintre, segítik egyensúlyban tartani.

    upload_2023-8-1_19-42-59.jpeg [​IMG] [​IMG]
     
    -W-595-, zsozso577, henrietta1223 és 6 más kedveli ezt.
  9. henrietta1223

    henrietta1223 Fórum biztosa

    Sziasztok!
    Beszéltem én is Lajosommal még lesz szeptemberben mütéte,de nem lát jól és a szaruhártyához donor is kéne (még nem is hallottam
    ilyet):) Ilona örülök hogy végre eljött a Te idöd is költözködhetsz megérdemled jó sokat vártál rá.Várjuk a beszámolot.
    Csacska szépek az uborkájaid, biztos olyan finomak is főleg hogy saját termés.Nővérem szerette az uborkalét volt egyszer olyan
    is hogy sokat ivott belőle és hasmenést okozott.Szép lehet a kerted sok virágtól.Mondtam lányomnak a dinyehéjat a meztelen csigára
    mert nála is sok van.
    Elze igazán gyönyörű helyeken jártál köszi a képeket.Jó pár évig jártam gyerekekkel minden évben muzeumok éjszakáján muzeum látogatáson élményes volt.:)
    Tihamér mi újság?rég írtál. Ági jobbulást kívánok anyukádnak és kitartást a felujitáshoz.
    Zsozso nagyon szeretsz eventezni gondolom már sok felhöd van (nekem csak 51 ) hozzád képest gyenge teljesitmény!!!
    Megyek is ebédelni lecsom van nokedlival estére meg tejbegriz lesz.
    Jó 7 végét minden szorgos gazdának!Vigyázzatok magatokra!:):)
     
    -W-595-, Csacskamacska, zsani_apja és 2 más kedveli ezt.
  10. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép napot Mindenkinek! - már aki erre jár.

    Ki mit dolgozik, hogy ennyire el vagytok foglalva, hogy nem fér bele az időtökbe néhány sor? Olyan kíváncsi vagyok!

    Az este nagy vihar volt, széllel, nagy esővel. Jó, hogy nagyváros Debrecen, így én olyan szerencsés voltam, hogy nálam csak eső esett és semmi vihar. Már egy kilométerre tőlem fákat tört le, kukákat borogatott a szél és a parkoló autók is letört faágak alól látszottak ki. Az állomás környékén és más helyeken is a csatorna nem bírta elnyelni a vizet, így az az utcán hömpölygött. Láttam ma néhány videót, nagyon elkeserítő volt! Ma meg olyan párás meleg van, hogy csak lézengek, a víz meg szakad rólam.

    Az eventet befejeztem, igaz pörgetéseket és gyorsítókat vetettem be, mert nem olvastam a kezdés előtt fél órával közzétett változást. Kicsit mérges is voltam, mert, ha hamarabb megjelenik, vagy egyből ez a feladatsor jelent volna meg, akkor feleannyit sem áldoztam volna be. No, ez van, a három felhő beüzemelve. Csereberével nem foglalkozom, pedig a kis farmokon lenne mit beszerezni.

    Vacsorához paradicsomsalátát csinálok, mert annyi terem, hogy nem győzöm enni.

    Most a következőn gondolkodom, hogy meg kellene csinálni:

    Amikor hét ágra süt a nap, a tetőcserepek átforrósodnak, és körülbelül 3 nap alatt el is készül az isteni aszalt paradicsom - ezt olvastam. A tetőre ugyan nem tudom feltenni, de a kertemben, a teraszon van olyan hely, ahol egész nap sütné a nap, így odatenném. Hozok néhány képet a végeredményről, nekem tetszik és biztosan jól hasznosítható a sütés, főzés folyamán.
    Elkészítés:

    1. A paradicsomokat megmossuk, majd félbevágjuk, kicsumázzuk, kimagozzuk.
    2. A szeleteket egy sütőpapírral bélelt tepsin, tálcán vagy tányéron terítsük úgy, hogy a vágott felükkel felfelé legyenek, megsózzuk, befűszerezzük.
    3. A tálcákat tegyük fel egy olyan lapos tetőre, ahol egész nap éri őket a napfény. Bár a bogarak általában nincsenek odáig a paradicsomért, érdemes letakarni az aszalóedényeket egy vékony muszlinanyaggal vagy szúnyoghálóval.
    4. A tálcákat hagyjuk kint a egész napra, de fontos, hogy éjszakára vigyük be, a hajnali harmat ugyanis visszanedvesítené a tikkadó aszalványokat.
    5. 2-3 nap múlva tegyük a paradicsomokat jól zárható üvegekbe, majd öntsünk hozzá annyi olívaolajat amennyi ellepi. Friss bazsalikomlevelet, rozmaring- vagy oreganoszálat is tehetünk mellé.

    upload_2023-8-5_16-41-36.jpeg upload_2023-8-5_16-42-7.jpeg upload_2023-8-5_16-43-38.jpeg
     
  11. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    [​IMG]Jó reggelt kívánok!

    Igazad van Jutka, ha már játszik az ember gyermeke, jöjjön már ide is,csak néha velem például, ha nem történik semmi, akkor bizony gondolkodom, hogy mit is lehetne irni.Most példának okáért alig értem be a másik szobába és már vizes is lett a függöny, mert oly hirtelen jött a vihar újra, naná, hogy dél felől és igy aztán az én ablakaim a célpontok.A most nyaralók biztosn nem örülnek...
    Biztosan meg fogod valósítani az aszalt paradicsomot, hiszen mint írod, sok terem meg nálad.Korábban én a szilva aszalással próbálkoztam nyaranta, és bizony jó is volt, igaz nem nagy távra állt el, de akkor is én készítettem.Sok sikert kivánok hozzá!!

    De hogy visszatérjek a játékhoz is, azt gondoltam, hogy bizony nem fogok neki, mert elrettentett a mennyiség, amit meg kellett volna kapálni.Sajnos elapadt a trágyadombom is, de aztán csak nekifogtam, mesés áron vettem a trágyát, de úgy kell nekem .....Lesz idő, amikor bizony az utánpótlásra kell csak gondolnom majd.Meg aztán az is a baj..., hogy a szomszédommal úgy beletudunk felejtkezni a rumm....kub játékba, hogy az én farmom meg itt marad gazdátlanul.Néha kell egy kis szókereső játékba is menekülnöm, mert bizony már veszem észre magamon, hogy van olyan is, hogy amikor akarok valamit mondani nem mindig jut eszembe az aktuális szó.Mit csinálok ilyenkor?Körülírom, és mire a végére érek, hopp már eszembe is jutott.Hiába az évek meg csak rohannak......

    Gyopárosvölgy....ballagok a lanovkához, hogy felérjek a völgybe, most éppen szépen süt a napocska, nem szeretem amikor térdig gázolok a vizben akkora eső van ott is.Most derült az ég, betakaritom a termést,új fákat ültettek a kivágottak helyére, és a virágokat is helyre teszem.Képtelen vagyok már egy jelvényt készíteni, mert mindig megesik a szívem a vevőkön és kiszolgálom őket.Igy aztán még csak a két virágot termelem.A vargánya még nincs a repertoárban.
    A fákkal már jobb a helyzet, igaz azokat a kezdetektől gondozom, igy már az Európai vörösfenyő is a gondozásom alatt van.Azért itt is sok még a lemaradásom.Hja kérem aki nem csinálaj ne is akarjon nagyobb eredményeket elérni.

    Ó képzeljétek, egy születésnapra vagyok meghíva , mint meglepetés vendég.Ilyen még úgy sem történt velem, hogy egy családi ünnepre , a 70-ik születésnapra én legyek a meglepetés vendég.Irtam is egy köszöntőt, de meg is rettentem, mikor kiderült, hogy milyen sokan lesznek, akiket én csak hallásból ismerek.S én akkor ott a sok kedves vendég előtt olvassam fel a köszöntőmet????Hú ha, erről teljesen megfeledkeztem, mikor írtam, hogy ilyen sokan lesznek, akiket igazából alig ismerek.Na majd még gyűjtöm az erőt és a bátorságot magamnak, hogy ne legyek lámpalázas.Kicsit elszoktam mára sok embertől, hiába......ez van.

    Közben az eső is elállt, már csak ilyen jövő menő viharok vannak.Napközben meg a hatalmas páratartalommal teli levegő, a víz meg csak jön rám, mint aki hívja, pedig nem.Tegnap is, mire azt a 3 üveg lecsót eltettem télire, jól ki is melegedtem, meg közben elkészítettem mára a rakott burgonyát, mert én ezt a serpenyőben kicsit lepiritva, melegítve szeretem.Igy aztán ma, marad a pihenés.

    Kívánok mindenkinek nagyon szép és derűs napot!!
     
    Utoljára szerkesztett: 6.8.23
  12. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Sziasztok, szép napot!

    Itt most állt el az eső, nem volt csattogás, sem szél, csak szép csendes eső.
    Viszont vihar is itt volt, péntek este, dörgött, villámlott ( gyerek koromban nagyon féltem ilyenkor, és most is össze rezzenek, pláne mikor akkorát dörög, hogy bele remeg a ház is )

    Nálam a héten is a váratlan dolgok voltak többségben.
    A farmra, korán reggel - hajnalban, léptem be.
    2x is voltam babázni, és mind a kétszer este értem haza.
    Tegnap előtt mire haza értem - már kora délután volt - itt volt a fiam a kis hercegnővel, mert a szomszédban is volt munkája.
    Tegnap reggel, szintén jött, hogy a szomszédban befejezze a munkát ( a menyem a gyerekekkel később jöttek ) én ebédet főztem, tejfölös bablevest füstölt tarjával - a bab frissen fejtett volt, pénteken a piacon vettem - és kenyérlángost sütöttem.
    Jah, majd elfelejtettem mondani, hogy a héten elkelt a régi gardrób szekrény, és haza került az új is, igaz csak éppen be lett rakva a helyére, és tegnap a menyem segítségével a fiam milliméter pontossággal berögzítette. Ezután, letörölgettük, és most már tudok pakolászni bele. A toló ajtó és a hozzá tartozó alkatrészek is folyamatban vannak, de még nincs felszerelve.

    A farm, kicsit háttérbe szorult, a most futó eventet az ismertető elolvasása után elengedtem, mondván na nekem erre most se időm se energiám, hogy 100 ezres nagyságrendű növényt termeljek o_O. Majd olvastam a változást és szinte automatikusan elvetettem a kezdő magokat xD, mivel most úgymond van némi időm - főzni nem kell, csak o_O:music: pakolászni, így ma reggel próbáltam pörgetni de sacperkábé 100 pörgetésből nem lett csak 1 db o_O + 1 növény bónusz, így a kamra polchoz nyúltam bónuszokért, és Jack-éket is segítségül hívtam, na és szuper trágyát használva nem sokára meg lesznek a növények, beadogatom és mehetek a dolgomra xD.

    Judit a kovászos uborka jótékony hatását én is olvastam, most is van készen a hűtőben.
    Az aszalt paradicsom elkészítését biztos megcsinálod és sikerülni fog ha újra napsütés lesz - mert itt most eléggé felhős az ég.

    Marika, a Gyopárossal én sem haladok valami fényesen, pláne mikor azt tapasztalom, hogy tenném a dolgom ott és csak a virág forog, akkor kilépek és nem megyek vissza.

    Zsozso és Tihamér, Ti is rég jártatok erre, mizu van veletek??
     
  13. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    [​IMG]Szervusztok ...

    Ági,
    nekem egyszer valaki azt mondta, hogy amíg látom a villámlást , addig nem kell félni, mert akkor még nem történt baj.Ezzel együtt én is irtózom a villámlástól, a dörgés annyira nem izgat.Ami a héten volt, hááát az nem volt semmi.
    Élvezd ki az új gardrobod újdonságát, mert a jót hamar megszokod.....

    Ugye . ugye, nem tudjuk elengedni az eventeket, csak nekilátunk és csináljuk, az más kérdés, hogy mindnek a végére jutunk e, legalább is én.A játék és a közösség az nagy vonzerő...

    Úgy örülök, hogy a Sali felemlítette a bicajomat és nem nyugodtam addig, amíg be nem üzemeltem, nagyon kedvelem ezt a kis képet!!!

    További szép napot kivánok..


    [​IMG]Szervusztok....

    Azért ez az időőőőő, még az a szerencse, hogy igazából nem volt dolgom odakint , így csak bentről nézegettem ezt a változást.15 fok meg szél úrfi is itt szaladgál....A napocska valahogy nagyon szerényen kukucskált ki néha a sok felhő mögül.Aki ilyenkor nyaral víz mellet, szegények nem irigylem őket...

    Mit csinálok, nem is értem magamat.Elhatároztam, hogy ha meglesz a három felhő és az egy piccoló, akkor úgy érzem, hogy végeztem az eventtel.
    Erre???
    Még délután nekifogtam ,és újra a maradéknak is nekiláttam, aztán majd kiderül, hogy mivégre jutok.Ki érti ezt???

    Legyen szép estétek, azért már a nappalok is rövidülnek, sajnos ...
     
    Utoljára szerkesztett: 7.8.23
    henrietta1223, zsozso577, busika02 és 3 más kedveli ezt.
  14. _Ilona49_

    _Ilona49_ Fórumgróf

    Mosolygós szép napot!
    Elnézést a hosszú hallgatásért,de annyi minden történt
    velem és veletek is , nem tudtam hogy fogjak hozzá. A rend kedvéért kezdem az elején:
    A fiam hazaköltözött és kézbe vette a ház eladási ügyét amivel én már több mint 5 éve nem boldogultam.Szerződést kötöttünk az OTP és a Dunahaus ingatlanosokkal ,jöttek is az érdeklődők,mint a sáskák,de csak nem sikerült az értékesítés.Végül szükségmegoldásként sikerült bérbe adni igen kedvező bérletidíjért,magunknak pedig mi is béreltünk egy kétszobás,teljesen felújított, komplettül gépesített,műfüvesített ősparkra néző erkélyes, 2-dik emeleti lakást egy központi fekvésű liftes házban. Többheti csomagolás után két hete 40 év és 67 nap után búcsút mondtam a sok-sok boldogságot ....és boldogtalanságot, de biztonságot nyújtó saját otthonomnak,és átköltöztünk ...részemről.... a bizonytalanságba. Egy garantált: ezt a telet már nem 5 - 16 fokos lakásban töltöm,és nem kell 400 ezer forintos villanyszámlát fizetnem. A költözködés gyorsan ment.A kb 50 nagy doboz és megszámlálhatatlan zsák,szatyor,csöbör-vödör úgy egyharmada kicsomagolva,a földről elérhető szekrények,fiókok "belakva".Tv,internet egy héten belül,telefon 5 nappal később beüzemelve.A régi valahogy eltűnt a sok csomag között, újat kellett venni de legalább a korábbi telefonszámom megmaradt.
    Magamat is megleptem, megjutalmaztam egy felújított ,két év garanciával rendelkező....nekem vadonat új számítógéppel ami egérrel klaviaturával együtt 65ezer forintba került.A régit ..a milliónyi bosszúsággal....ott hagytam a bérlőknek.
    Azóta a játék szárnyal ,2-3 óra kínlódás, lefagyás nélkül ,20-25 perc alatt minden learatva, bevetve...a játékkedvem is megújult.
    Jelenleg a bútor válogatásnál tartunk,ágyunk,konyha berendezésünk,gardrób szekrényünk van,könyvespolc rendszert számítógép asztalt-és TV szekrénykét venni kell.Reményeim szerint Karácsonyra berendezkedünk,élhetővé varázsolhatjuk a jelenlegi lakhelyünket.Sikerül kedvünkre való bútorokat,és létrát venni, hogy helyükre tudjam rakni a könyveket,dísztárgyakat...megszabadulni a dobozoktól.

    Július 11.én voltam kontrollon a Tüdőklinikán...NINCS daganat,félév múlva kell legközelebb menni!!. Foglalkozhatok az izületeimmel és a fogaimmal amit évek óta teljesen elhanyagoltam.
    Az általános teherbíró üzemképességem jelentősen javult....".alakulok,mint púpos gyerek a prés alatt "....tegnap már a fiam segítségével a velünk szemben lévő piacon is voltam ,vásároltam.Ilyenre az elmúlt öt évben nem voltam képes.::::még a végén képes leszek meggyógyulni!
    Magamról ennyit.
    Lajosnak mielőbbi gyógyulást,Ági anyukájának,Tihamér feleségének kedvező leleteket....Nagyon szorítok értetek!!!!!!
    Csacskám! a kovászos uborkát úgy megkívántatad,hogy a 8 literes húslevesfőző fazekamat félig megtöltötem ubival,ma este már megkóstoltuk az idei első saját készítésű kovászos uborkát.Nem szokásom magamat dicsérgetni de jól sikerült...igaz a zsemlegombócos vadas husihoz nem nagyon passzolt,de alaposan belaktunk belőle.
    Rám estledet,el is fáradtam,elköszönök. Aludjatok jól álmodjatok szépeket...és váljanak valóra az álmok.
    Mindenkinek nagy-nagy ölelés.......az éve során nagyon sokat segítetetek a figyelmetekkel,pozitív energiátokkal,szeretetekkel,ez segített átvészelni a nehéz időket KÖSZÖNET érte!!!!!!
     
    busika02, henrietta1223, Sali~*.* és 7 más kedveli ezt.
  15. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    :):):) Nagy ölelés, fülig érő mosoly!!!!Továbbra is csak pozitívan!!!!! :):):)
     
    busika02, henrietta1223, -W-595- és 5 más kedveli ezt.
  16. Ninett79

    Ninett79 Fórum elő legendája

    Sziasztok!
    Bocsánat,hogy csak így beesek, de mindig olvaslak titeket, s örömmel olvastam,hogy Ilona dolgai rendeződtek. Nagyon örülök, rá fért már.. remélem mostmár minden rendben lesz.
    Ölellek titeket! :)
     
    busika02, henrietta1223, -W-595- és 4 más kedveli ezt.
  17. Gobio55

    Gobio55 Fórum hercege

    Sokkal jobb reggelt gazdák!

    Örülök, hogy Ilona helyzete rendeződött végre, még ha nem is ideális, de a lehető legkevésbé rossz. remélem innen már csak könnyebb lesz az élete, egészsége.

    Feleségem eredménye megjött hivatalosan is, az lett, amit a felülvizsgáló orvos mondott a kontrollon. Tudtuk már a levél kézbevételekor, hogy igen, rosszindulatú daganat volt, de mivel jól kimetszették és ez a fajta nem hajlamos áttétet létrehozni, nagy eséllyel minden rendben lesz. De az évi kettő felülvizsgálat a bőrgyógyásznál szükséges lesz. A rák kialakulásának oka egyrészt a feleségem nálam világosabb bőrszíne és a "túlzott" napsütés. Az utóbbit nem értem, mert feleségem nagyon régóta kalapot hord a napsütés ellen, de ha ezt mondják, akkor ezt kell elfogadni az orvosoktól.

    Aminek viszont nagyon, de nagyon nem örülök, az az, hogy ma reggel, mikor beléptem a játékba, a Big Point kérte az engedélyt, hogy a gépemre telepíthesse az Ő sütijeit, programjait. Az engedélyt megadtam, de arra azért nem számítottam, hogy húsz perc alatt amíg bent voltam még kétszer kellett ugyan ezt megadnom magyarul és négyszer németül! Most, hogy megint beléptem, újra kellett magyarul is és németül is engedélyt adnom. Ez már szerintem zaklatás! Azt pedig baromira nem szeretem és tűröm. És ha nem tudok semmit németül? Akkor a Big Point azt tesz a gépemmel, amit csak akar, mert én képtelen vagyok ellenőrizni, hogy MIT AKAR tőlem???

    Jó ideig nem akarok a fórumra sem jönni, nem akarok a cenzoroknak munkát adni. Ha nem írok, nem kell nekik törölni - indoklás nélkül - a hszt, amit írok. De akkor írjanak helyettem a cenzorok!
     
  18. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok

    Betegeknek minél hamarabbi gyógyulást kívánok!

    Ilona...örülök, hogy a körülményeid jobbak lettek, még ha nem is végleges formában.
    Annak meg főleg, hogy már le is mentél a szemközti piacra! Gondolom, milyen nagy élmény volt ez most számodra!
    Kívánom a további mentességet és a javulást!

    Tihamér...az jó, hogy nincs további teendő..."csak" az orvosi kontroll! Igen...fehér bőrű embereknek nagyon kell vigyázni,
    még akkor is, ha nem napoznak!...mi lenne, ha még napoznánk is! Egyébként a bőr nem felejt!
    Na...a másik! Légyszíves ne húzd fel magad! Tudom, hogy téged nem vigasztal...de nálam is van feljövő ablak!
    Jó olvasni az írásodat!

    Ági....gondolom, már teleraktad az új gardróbodat.
    Légyszíves megkérdezni a fiadat....hogy a tolóajtó alatti görgőt hol lehet kapni...milyen boltban keressem? Az O...-ban?
    Nálam akadozott az ajtó...most tettünk rá egy rakat ragasztót...de nem fogja sokáig bírni...szerintem.

    A hétvégém kalandos volt. Csak annyit mondok....pénteken nagyon késő este indultunk....vártuk, hogy az M1-s ritkuljon!
    Elindultunk végre...aztán rákezdett az eső! Az ország nyugati részétől a keletiig villámlás kísérte az utunkat!
    Azután elkezdett esni.! ...Jött az M1! Besoroltunk....így vitt minket a forgalom! Igen....vitt minket! Aztán csak elértük a fővárost!.....Végre! A pesti oldalra a felhőszakadás után értünk....nahhhh...ott meg olt az alváz-mosás....kocsimosással együtt!...ez számomra félelmetes volt! Aki vezet...azt tudja, hogy milyen is az...amikor mindenhol vizet lát! Végül...aztán haza is értünk!
    Ott meg utána volt csitt-csatt!
    Vasárnapi visszautunk már jó volt....időben indultunk és jó időben a lakásban is voltam!

    Az eventet elkezdtem..otthon is be is fejeztem. Sőt egyik gazdatársam is szívességet kért...így még
    nála is pontot tettem a végére.
    A holnap kezdődőt is elkezdtem. Jó az a felhő! Kiváncsi vagyok, hogy mit és mennyi super dolgot kell bevetni,
    hogy elérjem a célom. Azt tudom, hogy 1x nem lesz elég végig menni!

    Henike...miért van neked ilyen kevés felhőd? Te tényleg nem eventezel!
    Nem tudom, hogy nekem mennyi van...de több száz....annyi biztos! Meg kellene nézni!
     
  19. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    [​IMG]Szervusztok....
    Ilona kedves,
    nagy öröm, hogy újra látom a soraidat, amit jó olvasni.S amit közöltél vele, az meg aztán nekünk is örömhír.Kívánom, hog yérezzétek nagyon jól magatokat, mert ha valaki, akkor ti nagyon kiérdemeltétek már.

    Tihamér,
    Ne gondold, hogy csak nálad jelentkeztek ezek az anomáliák, nálam szintén jöttek, s akkor mit csináljak.Majd csak abba marad.Mit tudnak velem csinálni??Gyere csak , mert akkor mit olvassunk!!!

    Zsozso,
    kalandos volt az utazásotok az már biztos, de szerencsére baj és gond nélkül történt.Már ez is valami az ilyen időjárásnál,az a villámlás, az félelmetes volt itthon is.

    Nekem 531 felhőm van, egyszer már elhatároztam, hogy rendszerezem és kiirom, hogy mi mire hajlamos.Persze hogy ez csak gondolat maradt, mert ez nem kevés időt vonna el tőlem, és akkor sem vagyok biztos, hogy mindig használnám.

    A holnapi evenetet még meg sem néztem, most megyek és szemügyre veszem...

    Szép estét kivánok...
     
  20. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Sziasztok!

    Ilona, nagyon örülök, hogy írtál, annak meg pláne, hogy véget értek a rossz dolgok, és végre jó irányba fordult az életed.
    Szuper, hogy nincs daganatod sem, maradjon is így!

    Tihamér, ne bosszankodj, nálam is ugyan ez a helyzet - szerintem ez valami hiba lehet - majd javítják - gondolom.
    Az jó, hogy nincs további teendő, és csak kontrollra kell majd járni, maradjon is így!

    Zsozso, esőben, villámlások kíséretében utazni elég kalandos volt o_O, de szerencsésen haza értetek és ez a lényeg.
    A kérdésedre egy szóval tudok válaszolni - Bútorkellékek boltja - hogy az Ob...-ban van e azt nem tudom elvileg lehetséges, vagy még a Prak.....-ben is meg lehet nézni, de szerintem a Bútorkellékek boltjában biztos van, hiszen pont ilyen dolgokat árulnak.
    Már pakoltam az új gardróba, de még nem teljesen, sőt még a rumli az úr nálam o_O:eek::music:, mivel még vannak hiányosságok, mint pl. nincs felrakva a parketta szegő, nincs vissza rakva a francia ágyba a rugó, így nem tudom felemelni, még hiányzik 3 polc..... na de hát majd csak meglesznek ezek is.
    A jövő héten újra szabin leszek és remélem már mindent elfogok tudni rendezni.

    Az event ismertetőt elolvastam, és tervezem hogy csinálom.

    Marika, nekem is több mint 500 db felhőm van.
    Az biztos nagy munka lenne, hogy össze írd, melyik mire jó.
    Én gondolkodás nélkül aratom reggel a felhőket.