Gazdák a Tiszántúlról!

Kategória: 'Ki kicsoda? - A gazdák', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét Mindenkinek!

    Zsozsó, sajnálom, hogy a rossz időjárás miatt lesz maradandó emléked az utad! Nem tudjuk befolyásolni, így, ha elindulunk benne van a pakliban az eső, a villámlás, a dörgés, de az erős napsütés is. El kell viselnünk, ha a célba meg szeretnénk érkezni! Lényeg, hogy megjártátok és a hazaút már jó volt!

    Marika, csak átsuhant az agyamon, hogy kiírom, rendszerezem a felhőim, de a közeljövőben biztos, hogy nem fog sor kerülni rá. Nincs se időm, se türelmem hozzá! Van néhány felhő, melyeket figyelek, azokat a megfelelő időben vetem be.

    Ági, az új szekrényedbe pakolj lelkesen! Jó érzés az, amikor szépül az ember otthona!

    Tihamér, maradjon is a feleséged eredménye mindig jó, a felülvizsgálatra meg el kell menni, elővigyázatosnak kell lenni.
    A játékon meg ne bosszankodj, sajnos az utóbbi időben folyamatosan bosszúsak lehetnénk, mert mindig akad valami bibi. Már nem nagyon foglalkozom vele, boldoggá ugyan nem tesz, de kattintgatok a felugró ablakra, legyen az magyar, vagy német.

    Ilonával egy piacra fogunk járni, mert hozzám is az van közelebb, amely közelébe Ilona költözött. A nagy piacra amiatt sem szeretek menni, mert a messzeségen kívül, a parkolás is gond. Erre, a közelebbire meg sokszor biciklivel is elkerekezem.
    Ma is ott mentem el, ahova Ilona költözött, integettem is gondolatban neki, csak ő a parkra néző oldalon lakik, én meg az úttesten kocsikáztam.

    Eventet elkezdtem, csinálom.

    Kérdezem, ott az ország másik végén mennyibe kerül az akácméz? Itt 3800-4200 Ft 1 kg. Szeretnék venni, mert elfogyott, csak olyan drágának találom. Igaz, mondjatok már valamit ami olcsó?!
    Egy hét múlva kezdődik a Farmer Expo, oda elmegyek, megnézem, hátha ott tudok olcsóbban venni.
     
    Sali~*.*, zsozso577, busika02 és 5 más kedveli ezt.
  2. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Sziasztok!

    Ma délelőtt Anyával a piacon, és a közelben lévő boltokban voltunk, vásárolni, vagyis csak Anya vásárolt.
    Én is terveztem a piacon vásárolni, - van egy csalamádé hidegen receptem, és ehhez szerettem volna megvenni az alapanyagokat, hogy ma elkészítem, holnap pedig üvegbe rakom, de mivel Anya tegnap este felhívott, hogy szeretne piacra menni, ezért az én dolgomat elnapoltam.
    Dél körül értem haza, jött a fiam a kis hercegnővel és felrakta a síneket a szekrényre, megbeszéltük, ha semmi nem jön közbe, akkor a héten , körbe rakja a szegőt, és a rugót is vissza teszi az ágyba.
    Hétvégén - szombaton ott alvós szülinapi buli lesz, a kicsi 2 éves :inlove: - már 2 éves, pedig most született, hogy repül az idő.

    Az eventet elkezdtem.
    Olvastam a holnap kezdődő tenyésztős eventet, amit szintén tervezek csinálni, sőőőt, lesz boom és 1 tápos tenyésztés, és a nyeremények között van pelikánfészek, a szezonosban is van, így már 2 db garantált pelikán lesz - feltéve ha mind két feladatot elvégezzük.
    A titokólak eddig nem adtak.

    Judit, itt is hasonló árakért lehet akácmézet venni.
     
    Sali~*.*, zsozso577, busika02 és 5 más kedveli ezt.
  3. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét Mindenkinek!

    Ági, szép lassan minden a helyére kerül és élvezheted az új szekrényedet, ágyadat! :)
    Isten éltesse az unokád! Bizony hamar felnőnek, szalad az idő! Csak az unokáimon látom ezt, magamon nem...xD;)

    Marika, ma nem pattantál fel a biciklidre, nem jöttél felénk? Írtad, hogy festegetsz. Nem próbáltál még kövekre festeni? Olyan szépeket láttam, bizonyára neked is sikerülne! Amikor kirándulsz, gyűjthetnél szép lapos köveket! Persze ez csak egy kósza ötlet, magad döntöl arról, hogy mikor és mire és mit festel! :)

    Ilona, belaktad már az új otthonod? Hogy érzed magad? Megtalálsz mindent, ami a dobozaidban volt, vagy van?
    Holnap megyek a piacra, figyellek, hátha összefutunk!:)

    Zsozsó, rég jártál erre.

    Éjszaka lehűl a levegő, nappal már ma meleg is volt a napon, de estefele elkezdett esni az eső, most borús, felhős.
    "Szétültetésre" kaptam egy nagy cserép aloe vera virágot. Ma szétszedtem és lett 18 kis cseréppel. Hétvégén visszaadom a gazdájának, bár azt mondta, neki csak egy cseréppel kell, a többit nekem adja. Amennyiben így lesz, márpedig így lesz, akkor el fogom cserélni őket, valami olyanra, amire szükségem van.:)

    Eventből újrakezdés következik, tegnap pörgettem egy 200%-os bónuszt. Tenyésztést ma megcsináltam.

    Hoztam néhány képet festet kövekről:
    upload_2023-8-10_20-33-17.jpeg upload_2023-8-10_20-34-36.jpeg upload_2023-8-10_20-37-48.jpeg

    Marika, nézd csak mit találtam: upload_2023-8-10_20-38-40.jpeg
     
    -W-595-, henrietta1223, Sali~*.* és 5 más kedveli ezt.
  4. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    [​IMG]Jó reggelt kivánok!

    Judit,

    Igen nekem is nagyon tetszenek a kövek, de ezek nagyon vékony ecseteket kívánnak, és ritkán találok szép lapos követ.Van egy pár, már gondoltam rá, de még nem tettem meg.

    Tegnap a szomszédomnál voltam, mert nála volt a nászasszony unokája, és hívtak, hogy kreatívkodjunk egy kicsit.Szeret a kislány is alkotni nagyon.Most megy második osztályba.Eleget is tettem ennek, és jó pár órát eltöltöttem a társaságukban.Vittem egy kis szatyrot az értékes alapanyagokkal, mint, faháncs, apró kis toboz, vízfesték, ragasztó,reszelő,ecsetek, rajzlap.Szóval készültem.

    Nagyon nagyon aranyos a kislány, már egyszer találkoztam velük, amikor a nagymamával volt.Nagyon barátságos és kedves volt a Lilike is velem, mint akit már nagyon régen ismer.
    Kérdeztem mihez lenne kedve, mit készítsünk.Beavatott, hogy ő leginkább a portré festést kedveli.Hamarjában el is készítette a portrémat.Sajnos elfelejtettem lefotózni,illetve így sem vagyok megelégedve a tükörrel, de a portré, na az aztán,.....de ez a természetes.Így aztán javasoltam, inkább a magam által hozott anyagokból a munkálatokat.
    Jól el is töltöttük az időt, készültek meglepetések a szűlőknek, nagyinak is. Délután pedig kimentünk a dunapartra , lévén szép idő volt.

    Kellemes napot töltöttem el a társaságukban.
    [​IMG]Legyen gondtalan és vidám a napotok, és a mosoly....
     
    -W-595-, henrietta1223, Sali~*.* és 4 más kedveli ezt.
  5. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    ÁÁÁÁ...Judit nem jártam én olyan régen itt....hiszen a héten is írtam!

    Ági...sok Boldogságot a kis ünnepeltnek!

    Marika....hogy Te, milyen kreatív vagy?! Ügyes vagy!

    A tenyésztőst eventet a kezdés napján letudtam. A tejeset még csinálom...a harmadik körnél járok....még van mit kiszenem.
    Holnap még termelek...aztán szétnézek, hogy kell-e még valami....termeljek-e még tovább....most hírtelen még azt sem tudom.
    hogy meddig tart az event...lesz-e hosszabbítása???!!!
    Hiszen esténként nem lehet belépni....és a tegnapi elég hosszúra sikeredett!
    Kezd egy kicsit unalmas lenni. Amikor elkezd akadozni...itt járkálok a lakásban, hogy van-e netem...aztán látom, hogy
    itt minden rendben van.
    Aztán a cserenapon történt velem egy vicces dolog...innen is látszik, hogy mennyire érdekel az a téma.xDxD
    Feljött egy ablak....hogy az egyik szomszédomtól kaptam egy Instafát. Aztán én megköszöntem neki...ahogy illik, és
    megkérdeztem, hogy mit küldhetek érte. Vissza is írt, hogy nem érti, mert tudtával nem küldött semmit sem.
    Megkérdezte, hogy mit is kaptam....válaszoltam neki....és Ő írta, hogy az bizony a gyopároson létezik!
    Én meg végignéztem az összes Titkosfámat...de nem találtam!xDxDAzóta is ezen somolygok....mert elég gyakran
    eszembe jut!

    Most indulok a kisfarmokra...remélem....nem lesz megint leállás!

    Szép hétvégét!
     
    -W-595-, -elzemari-, busika02 és 5 más kedveli ezt.
  6. apja_72

    apja_72 Junior szaki

    Szia!
    Szerintem az S csomagot vette meg, akkor kapnak a szomszédok is 1 db- ot. :)
     
    zsani_apja, -W-595-, -elzemari- és 7 más kedveli ezt.
  7. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép napot, jó napot Mindenkinek!
    Pénteken egy váratlan, nem kívánatos vendég érkezett hozzám, mely szó szerint levett a lábamról. Nem volt más ez a vendég, mint egy vírus! Péntek estére már belázasodtam és szombaton, vasárnap lázasan, fej- és torokfájással csak a ágyat nyomtam. Ügyeletre menni nem akartam, így a házipatika maradt. Ma reggelre picurkát már jobban lettem, de felhívtam a háziorvost telefonon. Nem meglepő módon nem rendelt, helyettesítő orvos volt. Kérték menjek be. Ó, persze, én meg a menés! Szerencsére nem voltam egyedül, így nekem csak ülni kellett az autóban, amit még bírtam is. No, lényeg, megállapította a doktor bácsi, hogy ez bizony vírus, de a nehezén szerinte már túl vagyok. Hmm, talán igen, mert valóban a fejfájás megszűnt, már csipegetek is valamicske ennivalót is. Nagyon ágyba döngölt a betegség, farmozás is elmaradt.
    Vigyázzatok magatokra!
     
    -W-595-, henrietta1223, Tündi1001 és 5 más kedveli ezt.
  8. _Ilona49_

    _Ilona49_ Fórumgróf

    Kellemes estét !
    Szívből köszönöm kedves sorait minden érintett gazdatársnak.
    A rendezkedésnek még nagyon az elején járok.....kivagyok,mint a tömött liba.....tudom "lassan érünk messzire"
    Próbálgatom,tanulgatom az új gépeket. A sült paradicsom szuper lett,de a sajtos pogit megégettem.A tűzhely finom érintésre üzemel, az izlését még gyakran nem találom el,olykor cifrázom,ha 5-6 érintés is sikertelen .A mosógépen 15 perces gyors program is van, és csilingel, mint a Karácsonyi angyalka amikor befejezte a programot. A mosogatógép még további tanulmányozást igényel,a sültkolbászos lábossal nem tudott megbírkozni. A klímától fázom,inkább kikapcsolom.....tanulok...tanulgatok,de a jó pap is holtig tanul!

    Csacskám! Gyógyulj meg minél előbb. Legközelebb meg ne engedd be az ilyen hívatlan "vendéget".....ajtón kívül tágasabb.

    Szép álmokat!
     
    Utoljára szerkesztett: 14.8.23
  9. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok

    Tegnap este szépen sorban kijelöltem és válaszoltam pár hsz-ra....elküldtem....de egy összezagyvált valami lett....
    így gyorsan ki is töröltem. Pedig már egyszer csináltam....nahhh....mindegy is!

    Judit...máskor az ilyen vendéget nem szabad beengedni. Hol szedted össze?
    Jobban vagy már? További javulást neked.

    Ilona egy szuper modern lakásbab vagy....a gépek működését meg fogod tanulni...az egész biztos.
    Aztán szépen lassan minden a helyére is fog kerülni.

    Apja....én is utánanéztem....és véletlen rányomhatott ....így jár az ember, ha nem figyel.

    Az eventet még csinálom....ma este be akartam fejezni....de véletlenül még e-gazt ültettem....de már ez lesz a utolsó!
    Vagy nem????!!!!!

    Nahhh...adtak egy csomagot!....kárpótlásnak!!!!! Ezek ott fent...biztosan nem érzékelték, hogy hétvégén hányszor
    történt, hogy nem tudtunk belépni....és mivel event volt....a bónuszok csak ketyegtek....ketyegtek!
    Ez nesze semmi....fogd meg jól! Itt már nem mondom azt, hogy sok kicsi sokra megy!
     
    busika02, -W-595-, Csacskamacska és 4 más kedveli ezt.
  10. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Szia!
    Szerintem fogalmuk sincs, milyen moziban ülnek. :D ;)
     
    busika02, zsozso577, -W-595- és 4 más kedveli ezt.
  11. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    [​IMG]Szervusztok...

    Judit,
    sajnálom, hogy így kibabrált veled a hivatlan vendég.Ahogy olvasom, már a saját patikádból elkezdted gyógyítgatni magadat, de ha baj van , akkor az antibiotikum is kell, sajnos.

    zsozso,
    én is úgy gondoltam, hogy még a tejessel elbajlódom egy kicsit ám a rendszer lerendezte nekem.Utána meg már úgy gondoltam, ha már elveszett sok minden jó, amivel megszórtam, akkor itt van a vége.A tenyésztés az zokszó nélkül lement nem volt semmi gond.

    Ilona kedves,
    olvasom, olvasom, hogy milyen sok modern eszközzel van felszerelve a lakás, tanulgassad csak vidáman, hiszen téged könnyit meg ....A sült paradicsom az mihez készült, és miként???

    Mosolygós estét kivánok!!
     
    busika02, zsozso577, -W-595- és 3 más kedveli ezt.
  12. _Ilona49_

    _Ilona49_ Fórumgróf

    Csatlakozom az előttem szólóhoz: mosolygós szép estét!
    Igyekszem csökkenteni az adósságom, olvasgatok visszafelé.......közben elcsavarogtam az időt: az oázisban és a panaszkönyvben olvasgattam, az utóbbiba írtam is.....lehet,hogy törlik a hsz-mat....nem tudtam, hogy ott nem szabad "csevegni",de panasz is volt benne!.
    Marika!
    A piaci kirándulásom élmény volt,igaz az áraktól leesett az állam. Nem mondom,hogy levegőt se kaptam,mert az amúgyis nehezen megy,az oxigénes hátizsákom meg nem vittem.
    Vettem akácmézet is,4000fr-ra tartották,amikor mondtam,hogy ezelőtt 3 évvel,amikor legutóbb piacon jártam 1600-ért vettem, 200 Ft-ot engedett az őstermelő.
    Csodaszép,teniszlabda nagyságú paradicsomot is vásároltam....lecsónak szántam,de olyan szép és finom volt,hogy sült paradicsom lett belőle. Derékban félbevágtam,sóztam,borsoztam,megszórtam pici kakukkfűvel,reszeltem rá hangyányi szerecsndiót,hagytam úgy fél órát "érlelődni" szépen elrendeztem egy jénai tálban, majd minden darabra raktam egy kis füstölt tarja szeletet, rá kiskanálnyi joghurtot, reszeltsajtot és hajszálvékony bevagdosott füstölt szalonnával megkoronázttam, kiskanállal óvatosan meglocsoltam kevés sima napraforgó olajjal aztán be a sütőbe .Az időt nem néztem,amikor szép piros volt a teteje kivettem,és "diétás" főételként egy ki házias sültkolbásszal elfogyasztottuk.A fiamnak annyira ízlett, hogy másnap meg kellett ismételnem,akkor már kolbász nélkül.
    Megéheztem megyek pótvacsorázni,egy kis kolbászzsíros sokmagvas kenyeret,kovászos uborkával.
    Jó éjt,szép álmokat!
    Csacska ! HIÁNYZOL,gyógyulj gyorsan!!!
     
  13. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    [​IMG]Szervusztok...

    Ilona,
    ahogy ezt a sült paradicsomot leírtad, úgy összefutott a nyál a számban, hogy 2x kellett elolvasnom, hogy valahogy összeszedjem az a sok hozzávalót amivel elkényeztetted azt a paradicsomot.Tiszta költemény, ennyi finomságtól csak is jó lehetett...

    JUdit,
    elhagyott már a vírus?Mielőbbi gyógyulást kivánok....

    Mosolygós legyen a napotok...
     
  14. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Sziasztok!

    Már megint rég jártam erre ..... sűrű napjaim voltak, vannak.

    Köszönöm szépen a jó kívánságokat.
    Megvolt a buli, jól sikerült, bográcsban főtt csülök és köröm pörkölt volt, főtt krumplival, uborka saláta és kovászos uborkával.

    Judit remélem már sokkal jobban vagy, mielőbbi teljes gyógyulást kívánok!

    Zsozso, egyet értek a kárpótlásról írt véleményeddel.
    Még mindig sok a hiba a játékban.

    Ilona, az új gépek használatát, kezelését, biztos hamar meg fogod tanulni, nagyon megkönnyítik a dolgodat.
    A sült paradicsom biztos nagyon finom volt, köszi, hogy ilyen részletesen leírtad, kifogom próbálni.
    A piaci és bolti áraktól Anya szokott elképedni, mostanság el,-el megy boltba piacra egyedül is , ha meg vele megyek mindig megjegyzi hogy milyen drága minden. Amíg mi vásároltunk neki, addig is tisztában volt hogy emelkedtek az árak, és mi is mondtuk, mi mennyibe kerül.

    Nálam vannak még hiányosságok, de majd csak a helyére kerülnek a dolgok.
    Tegnap felhívtam egy mestert, erkély felújítással kapcsolatban, annyit mondott küldjem el sms-ben a nevem címem és majd keres hogy időpontot egyeztessünk.
     
  15. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Judit....Hogy vagy? Javulsz vagy már meg is gyógyultál?

    Ilona...biztosan finom volt a paradicsomi költeményed.! Nyami!

    Ági...Én már túl vagyok a terasz felújításán is....kiváncsi lennék, hogy mennyiért is vállalja a mester...bár az is lényeges, hogy mit
    akarsz csináltatni. A festése töredéke volt az egésznek.

    Az eventet elkezdtem...szépen lassan haladok vele....szeretném azt a felhőt a rávalókkal kiszedni...bár az ára elég borsos.
     
  16. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Szia Zsozso!

    Igazából az erkély felújítása több részletben lesz, először az üveg cserét tervezem, ezt még az idén szeretném - ezzel kapcsolatban kerestem a mestert - a fal festése már jövő tavasszal lenne, és ezután, a legnagyobb, legköltségesebb munka, az is jövőre lenne, az pedig az egész erkély be szúnyoghálózása és redőnyöket is szeretnék.

    Az eventet én is elkezdtem.
     
  17. Sali~*.*

    Sali~*.* Fórum elő legendája

    Sziasztok! Jó reggelt kívánok Mindenkinek!
    Kedves Ilona!:inlove:
    Átugrottam a szomszédból, hogy neved napján felköszöntselek!
    Sok boldog névnapot kívánok, szeretettel, jó egészségben!
    Isten éltessen sokáig!
    [​IMG]
    :inlove:;)
     
    zsani_apja, zsozso577, Sali~*.*.* és 3 más kedveli ezt.
  18. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok

    Ilona....Boldog névnapot kívánok!
     
  19. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Sziasztok!

    Ilona, nagyon sok boldog névnapot kívánok! :)

    upload_2023-8-18_13-49-43.jpeg
     
    busika02, zsani_apja, zsozso577 és 2 más kedveli ezt.
  20. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép napot mindenkinek!

    Ilona, a mai napod is legyen egy mosolygós, békés, boldog nap! Szeretettel köszöntelek névnapod alkalmából! upload_2023-8-18_15-38-7.jpeg

    Nem mondom, hogy jól vagyok, csak azt, hogy jobban. Csak a szervezetem dolgozik, gyógyszer nincs semmi, így viszont lassú a gyógyulás. Tulajdonképp a legrosszabb a gyengeség és, hogy folyik rólam a víz. No, juszt is én győzök, reményeim szerint hamarosan!