Gazdák a Tiszántúlról!

Kategória: 'Ki kicsoda? - A gazdák', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    [​IMG]Jó reggelt kívánok!

    Most reggel, nagyon kellemes kis fuvallatok érkeznek az ablakon keresztül.Az ember mindig mást szeretne, én példának okáért ezt a hőmérsékletet szeretném egész napra, ami most van ezt a kis fuvallattal tűzdelt kellemest.na de kit érdekel, hogy én mit szeretnék.

    Tegnap nagy örömmel mentem halazni és egy nagy csalódás lett a vége.Valószínűleg más készítette, mert híre hamva sem volt a régebbi finomságoknak.Igaz, elfogyasztottuk, mert hiszen azért mentünk, de.....na mindegy, kimozdultam már ez is egy kis eredmény volt.
    Ma valami finomságos zöldséges csirkemell csíkokat készítek basmati rizzsel.A savanyított káposztám sem sikerült, új csomag sót öntöttem a tartóba és abból szórtam meg,a savanyúság nem akart megérkezni, csak a sóssága alakult.Igy nem lett az igazi.

    Úgy tűnik most valami sikertelenség költözött be hozzám.Na majd intézkedem, hogy tűnjön el, úgy ahogy érkezett.

    A felhőig megérkeztem és be is fejeztem.Kitettem a sok sok tyúkomat, hogy termeljenek nekem trágyát, komolyan mondom még ilyen jó áron, ahogy ezt a terméket piacra viszik....hihetetlen miket nem kapnak érte, pillanatok alatt milliomos lehet az illető gazda.

    Judit,
    én is nagyon kedvelem ezt a gyümölcsös összeállítást a levesnek.Kis tejszinhab a tetejére, kész élvezet.A makarónis variáció tiszta íz orgia, nagyon finom lehetett.

    Ilona kedves,
    nem csodálom, hogy abbahagytad az eventet, valahogy nekem sem ment az összekötögetés, igy aztán nem is figyeltem rá nagyon.A felhőig eljutottam a többit hagyom az ügyeseknek.
    A Gyopáros még csak csak halad, de nagyon lassan, nem is izgat nagyon, ez is marad a haladóknak.A háromlépcsős létra van a boltban,majd hozzájutsz előbb utóbb.

    zsani_apja,
    lelki szemeimmel elképzelem azt a mérget, ami az autó elakadásoddal szenvedtél.A bajban a szerencse, hogy csak az aksi volt a ludas...Jó fürdőzést kívánok a mai napra....

    zsozso,
    nem irigyellek, hogy egyszerre akarod lejátszani a mini játékot.Sok türelmet kivánok hozzá!!

    Kivánok vidámságot, derűt és sok sok mosolyt a mai napra is...
     
    -W-595-, busika02, _Ilona49_ és 3 más kedveli ezt.
  2. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    halihoó!
    Szia!
    Annyira nem volt méreg, inkább döbbenet. :D Ugye beültem, megnyomtam a START gombot, egy kattanás és semmi. Műszerfalon elsötétedett minden. Ezt próbálgattam párszor. Talán a harmadiknál lehetett, amikor elkezdett villogni minden, közben elsötétedett, kattogott folyamatosan,... Ott már inkább megijedtem, akkor hívtam fel a szerelőt, aki napra készen tartja a kis autónkat. :)

    **************

    Eventet felhőig megcsináltam tegnap, azóta ahogy van időm, kicsi farmokon próbálkozok a lehetetlennel. :D 61000 pontig jutottam, lehet ez is lesz a plafon. Az a baj, annyira máshol jár az agyam mindig, valahogy már nem is tud lekötni ez az egész játék.
    Viszont, ma sikerült összehoznom valamit, amit már régóta próbálok. Soha nem jött össze, mindig átugrott a következő szintre. Ma valahogy kibabráltam vele. :D
     
    -W-595-, busika02, Csacskamacska és 3 más kedveli ezt.
  3. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    [​IMG]Sziasztok...

    Apja,
    jót mosolyogtam, hogy máshol jár az agyad, te jószagú rezeda, ha nem járna, akkor mennyi lenne a pontod??Kis telhetetlen....További jó játékot kivánok...
     
    henrietta1223, -W-595-, busika02 és 3 más kedveli ezt.
  4. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Most sikerült a Diadal, ma tényleg ívelek felfele. :D
     
    henrietta1223, -W-595-, busika02 és 3 más kedveli ezt.
  5. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    sziasztok

    Apja....kívánom, hogy a diadalívon minél magassabbra érj!
    Marika....igen!...játszottam!....de nem a legfényesebb eredménnyel! Le is játszottam minden minijátékot.....és erre számoltam!
    Aztán jött a Fiam!.....tegnap este! Lejátszotta a bekevert minijátékot....és el is hagyta a 3 millát....és az utolsó aratásomból
    származó e-gaz is a pajtában van! Mindezek ellenére örülök! Ám .....nem tudom , hogy mit is termeljek a farmon!
    Nekem már semmi sem jó!
     
    Utoljára szerkesztett: 28.8.23
    henrietta1223, -W-595-, busika02 és 3 más kedveli ezt.
  6. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    halo!
    Most nézem, hogy a kép lemaradt, de már késő bánat, eltűnt a felhők között. :D
    Tegyél ki fákat zsozso, azzal nincs sok gond.
     
    henrietta1223, busika02, -W-595- és 4 más kedveli ezt.
  7. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép napot Mindenkinek!
    Végre tegnap estére mérséklődött a meleg, ma meg már csak 23 fok körül van. Elegem volt már a melegből, nehezen viseltem. Ma délutánra egy kiadós eső is esett, amit már nagyon vártam. Megtisztult kicsit a levegő és a növények is fellélegeztek. Az este volt kis dörgés, villámlás és 10 csepp eső, most viszont bepótolta. Szél, vihar nem volt, csak esett hol jobban, hol kevésbé.
    Tegnap délelőtt kimentem a temetőbe, locsoltam, vittem friss virágot. Ráfért a rendbetétel, de abban a nagy melegben oda sem mentem, előtte meg a vírus fosztott meg tőle.
    Az előző eventet tegnap este fejeztem be, minden kész volt, csak az a minijáték!!!! , jaj, de nem szerettem! Még egy hosszú telefonom is volt az este, így majdnem kifutottam az időből.
    Mait elkezdtem, csinálom, igaz bakival indultam, mert nem olvastam el rendesen a kiírást és a bahára nem ültettem hosszút a röpi miatt és állatok is voltak kint szép számmal. Majd lesz valahogy, viszem oda is a Pannijaimat, kicsit talán segítenek.
     
  8. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok

    Apja...igaz, hogy nincs gond a fákkal...de nem is veszem nagy hasznát. Amiből kevés a pajtában...az a pár fa...kint is van.
    Én már belegabalyodtam...annyi minden van és nagyon sok mindenre kellene figyelni.

    Judit...itt a csücsökben már vasárnap este feltámadt egy hűs levegőt hozó szél. Azóta nincs meleg. Oly annyira, hogy tegnap
    este...amikor leültem...be kellett öltöznöm. Nem volt elég a lenge nyári.
    Eső is esett...de az a nagy amely gondot okozott volna...elkerült minket.

    Az eventet én is elkezdtem. Bár 2 órakor elgurult a gyógyszerem....és azt mondtam....Elég! Nem csinálom!
    Igen...ki kellene próbálni hogy milyen amikor nem csinálom az eventet!!!!
    Ezt az eventet...lassan fogom csinálni...csak most elején használok gyorsítókat...később nem tervezem.
    Aztán meglátom, mert elég sok felröpit kellene összekapkodni.

    Lajos...útrakészen vagy?.... vagy már úton is vagytok?
    Szorítok ezerrel!
     
  9. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Sziasztok!

    A való világ teljesen lefoglalt és lefoglal.....
    Sokat babázok, hol itt nálam, de leginkább én megyek hozzájuk, és van, volt, hogy ott is alszom.
    A múlt héten Anyával voltam vérvételen, és MRI vizsgálaton, több órán át tartott a várakozás mire sorra kerültünk, hiába volt időpont.
    Az eventet elkezdtem..... és majd látom, hogy haladok, hogy tudok e majd telóról aratni-vetni, mikor nem vagyok itthon.

    A mai napon itt is megszünt a fullasztó meleg, aminek örülök, mert már nagyon nem jól viseltem, hiába van tárva nyitva ajtó-ablak.
    Tegnap éjjel felébredtem 1 órakkor, lefőve mint a kávé, és mennem kellett az éjszaka kellős közepén zuhanyozni, hogy vissza tudjak aludni.
    Remélem ma már jobban fogok aludni, most is esik az eső, csendesen, és a levegő is kellemes.

    Jah... jut eszembe, voltak felmérni az erkély felújítással kapcsolatban, csak az üveg csere, korlát festés nélkül 170 ezer lenne most, később pedig magasabb. Így egyenlőre gyűjtögetés kezdődik, és lehet, hogy már csak tavasszal lesz belőle valami.
     
  10. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Szia!
    Nálunk is szóba került az utolsó gyűlésen. Árra nem emlékszek, de biztos aktuális lenne. :) Ezek a tömbök '78 környékén lettek átadva, bőven megszolgáltak a felújításra.
    feleségem mindig rám szól, hogy ne dőlj neki a korlátnak! :D Fiam az ajtón sem igen mer kilépni. Nem vagyunk egyformák,. A félelem érzet is átment a fogantatáskor ezek szerint. :D ;)
     
    -W-595-, henrietta1223, -elzemari- és 3 más kedveli ezt.
  11. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Ági...a biztosító nem fizeti a cserét? Ha be van repedve...akkor szerintem lehetne.
    Nekem most cserélték...az egész korlátot és az üveget ....nálam nem volt megrepedve...de amikor tették be az új üveget
    az egyik megrepedt és akkor kérdezett rá a szaki. De mivel nem volt megrepedve...eszembe se jutott.
    Nálam maga a korlát volt nagyon csúnya...hiába festettük le...állandóan feltáskult.
    Most szép!...kiváncsi vagyok, hogy meddig !

    Apja..ilyen veszélyes a teraszotok? Akkor ott kezdeni kell valamit...amíg tényleg nagy baj nem lesz!
    Bár vannak olyan teraszok...amire én sem mennék ki....és ezek a házak pár éve épültek.

    Az eventtel haladgatok....már csak simán nyugisan termelem az e-gazt.
    Pörgettem, sokat pörgettem! Semmi bónusz....és semmi jó nem lett! Gyatra lett az eredmény...de nagyon!
    A bahán is kapkodom a felröpit Ott egy picit gyorsítom a zöldségeket. Lehet itt már holnap meg lesz a kellő mennyiség.
     
    -W-595-, henrietta1223, -elzemari- és 2 más kedveli ezt.
  12. Ninett79

    Ninett79 Fórum elő legendája

    Szia!
    Ha megengeded,hogy belekotyogjak, mert mindig olvaslak titeket. Szerintem ez nagyon sok, csak üvegcserére. Mi tavaly nyáron csináltattuk, meg volt repedve az üveg több helyen, s nagyon rozsdás is volt a korlát is. Nem cserélték a korlátot,de lekezelték, lefestették, s az üveget cserélték. mindez 245.000 ft volt, aminek a biztosító a nagy részét állta, mert beküldtem képeket, még mielőtt megcsinálták. Utána jött egy szaki felmérte,írt árajánlatot, azt is elküldtem nekik, így nekünk 70.000ft-ba volt a komplett erkélyfelújítás. Persze utána még a párom lejárólapozta( az már a mi költségünk volt még),mert azelőtt linóleum volt alatta.
     
    Utoljára szerkesztett: 30.8.23
    -W-595-, henrietta1223, -elzemari- és 2 más kedveli ezt.
  13. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    [​IMG]Sziasztoook....

    Hát, már megint nem történik velem semmi.Igy aztán nem jövök, illetve olvasgatok a kerítés mentén.

    Végre az idő kegyessége miatt ma vasaltam, mert már nagyon nem szerettem látni, de azt mondtam magamnak, hogy nincs az a pénz, amiért én abban a melegben vasalót vettem volna a kezembe.Van még egy másik teendő is, amire nagyon neki kell készülnöm, az nem más mint a varrás.Azt sem szeretem, mert elővenni a gépet, beüzemelni, majd összetakaritani, újra eltenni, brrr, nem szeretem.Majd jövőre, mert úgy is olyanok amiket már nem valószínű, hogy mostanában használnám...
    Na mindegy, megint csak sír a szám.....Sopánka, Sopánka, minek jössz te mindig hozzám....

    Cincogisz felhívásának eleget téve, elindultam a sajtszobrok készítésének.Hm nem nagy vehemenciával, pláne mikor elmentem olvasni a nagymenőket.

    Felénk a folyosót kellene kifesteni, de nem tudom mi lesz belőle.Most van az, hogy szinte már mindenki, a fele lakó nyugdijas., vagyis majdnem a fele, és közösben meg temérdek pénz meg nincsen.Amikor még aktívak voltunk, mindig szajkóztam, hogy többet kellene összerakni, de nem volt sikerem vele.Most meg szívjuk a fogunkat, mert kevés a pénzünk....Hja a társasház erről szól.
    Jó lenne a folyosón az ablakokat és a kaput is kicserélni, de ez már az álom kategória.Marad minden a régiben!!!!!!!!!!!

    Megint csak panaszkodom, szóljatok már rám, a mindenit nekem.....

    Legyen szép az estétek..

    Húha, de siettem vissza, hogy szóljak ne feledjétek, hogy holnap "Díszkerti rejtély" következik.S ami a furfang benne, hogy külön hétvégén lesz az emlősök a hüllők és a halak tenyésztése...Figyuzzátok!!!
     
    Utoljára szerkesztett: 31.8.23
    -W-595-, zsozso577, henrietta1223 és 4 más kedveli ezt.
  14. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét Mindenkinek!

    Zsozsó, olyan nincs, hogy ne kezdj el egy eventet! Hogyan jutott eszedbe?? Tudod, ismerem a kezed, olyan, mint az enyém, automatikusan az e.gazt veti, ha van olyan a táblán.
    Ági, több mester véleményét, árajánlatát is tudd meg, mert nagy különbségek lehetnek!
    Pörögsz, hol itt vagy, hol ott, ezt már megszoktuk, szerintem te vagy közöttünk a "Kengyelfutó gyalogkakukk", ;)aki mindig fut! Bocsánat, nem akarlak megbántani a hasonlattal, csak valahogy az az állandóan futó madár jutott eszembe.:)
    Zs_Apja, nem túl bizalomkeltő az az erkély, lehet valóban jobb, ha nem nagyon dőlsz neki!

    Marika, nálam is itt van Sopánkáné. Lassan két hete, hogy a szomszédban teljes tetőfelújítás van. Cserepet, léceket, fóliát leszedték, majd vissza az újat. Min már írtam, sorházban lakom, hat lakás egy tető alatt. Reggel 7-7.30 körül kezdenek és 16 körülig dolgoznak. Ma már nagyon tele volt a hócipőm, valószínű a bramac cserepet szabták a tetőtéri ablaknál, de iszonyatos hangos volt. Sivított a gép, vagy csiszoló. vagy mit tudom én mi, de borzalmasan bántotta a fülemet. Arról nem is beszélve, hogy hozzám is száll be a por, a hungarocell apró szemcséi. A teraszomra potyog a szemét, a fűrészpor, stb. Amennyiben minden igaz, holnap befejezik, utána már csak a festő dolgozik majd, de az halkabb lesz. Ma mikor készültek elmenni, kinéztem a tetőre az tetőtéri ablakból és látom, hogy hozzám betettek egy eltört cserepet. ( a legszélső sor cserepet nálam is leszedték) Mentem is azonnal és szóltam. Kicserélte a pasi és elnézést kért, de megfordul a fejembem, hogy vajon máshova nem tett, amit nem látok? Bízom benne, hogy nem fogok beázni, mert rendesen megcsinálták.

    Eventet csinálom, jelenleg röpire várok a bahán. Holnap meg tenyésztek. Nem nagyon szeretem, hogy három hétvégére osztották, jobb szerettem volna letudni egy piszokkal.

    Levegő lehűlt, ma már a napos helyet kerestem. Bolondos időjárás. Itt lopakodik az ősz az ablak alatt.

    Kiskertemben a portulácska virít mindenfele. Tudatosan ültettem tavasszal, de szerintem jövőre mindenhol lesz, amerre a szél elfújja a magját. Szeretem ezt a kis színes, kedves virágot.

    Hoztam néhány képet, ezek nem nálam készültek. Nekem csak világos krémszínű, barackvirág színű és halványsárga színben van.

    upload_2023-8-31_19-33-29.jpeg upload_2023-8-31_19-33-59.jpeg upload_2023-8-31_19-35-24.jpeg
     
    busika02, -W-595-, zsozso577 és 3 más kedveli ezt.
  15. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    [​IMG]Jó reggelt kivánok!!

    Megérkeztem ide is, mert körbe bicajozom a játékot, ide is benézek, ott is hagyok egy két mondatot, amott meg trillázok egyet.

    Szóval az event készen van, a felhőre most megyek felrakom ami kell, már fenn is van.A Diszkert is készen lett, ment mint a karikacsapás ... .
    Régen nem hasonlat formájában és nem valaminek a gyors, problémamentes menetével kapcsolatban emlegették a karikacsapást, inkább valamilyen munka vagy feladat jelentéktelenségét jellemezték így: “ez csak karikacsapás” vagy “ez csak karikahagyítás”. Ugyanazt fejezték ki vele, mint amit manapság a “gyerekjáték” kifejezés.
    A karikacsapás a szó eredeti értelmében valóban gyerekjáték, a fiatalság nagyobb tereken, sima talajú udvarokon két csoportra osztva, egymással szemben 20-25 méter távolságra állt fel. A játékosok kezében hajlott végű erős bottal, mellyel egy 2-3 cm vastag és kb 15-20 cm átmérőjű fakarikát úgy kellett megütniük, hogy az minél messzebbre repüljön a másik fél irányába. Amikor a karika földet ért, a másik csapat elhelyezkedett mögötte és onnan valaki a botjával szintén megütötte úgy, hogy minél messzebb repüljön és így minél hátrébb szorítsa az ellenfelet. E játék ismeretében érthető a szólás régebbi és mai jelentése. Bár erő és ügyesség is kellett a karikacsapáshoz, mégis csak játék volt.

    Most reggel élvezet kinézni, mert gyönyörűen süt a napocska, a bárányfelhők még alszanak egy sem kóborolt el az égi mezőkön.Ma a nyakamba veszem a várost és megyek a kicsilánynak nézek egy két holmit ami a bölcsibe járáshoz jó lesz.

    Judit nagyon kedvesek és szépek ezek a virágok felénk is mindenhol volt belőle.Szinesek, mutatósak .
    Ez a tetőfelújjítás nem volt egy kis munka, és viselni meg de pláne.Nálunk az elsőn amikor új lakója lett a lakásnak, nem tudom hogy mit tudtak csinálni, de hónapokon keresztűl csak a zajokat kellett viselni.hol fúrás, hol csiszolás, hol nem tudom mi de őrült zajjal járt.Tartott vagy egy évig.Ez alatt máshol egy házat felépítenek.Azt csodáltam, hogy a földszinti lakó hogy bírta ki.....

    Mosolygós hétvégét kivánok!!
     
    busika02, -W-595-, henrietta1223 és 4 más kedveli ezt.
  16. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    halihoó!
    Ma valahogy elszontyolodtam reggel. :D Ez lehet betudható annak is, hogy egy régi barátom "tragikus" körülmények között elhunyt.
    Az életem felét leéltem már én is, ezt be kell látni. Ezt el kell fogadni, nem csak nektek, még magamnak is. :D
    Nem akarok keseregni. Azt sem tudja sok ember elmondani, hogy 50 felett nem szed gyógyszert. nekem ezzel is meg kell birkóznom. :D Persze ez nem azt jelent, hogy egészséges vagyok, de jól érzem magam. ;) Képzeljétek, pontosan nem tudom, de kb. 40 éve minden reggel megvagyok merevedve. :D Lehet ez a folyamatos jó kedv gyógyszere. ;)
     
    busika02, -W-595-, henrietta1223 és 4 más kedveli ezt.
  17. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok

    Igen...a felújítások nagy zajjal járnak. Még emlékszem...amikor a szomszéd lakásban dolgoztak. Sokszor még a füldugó is el kelt volna.
    A házban a liftet cserélték....immár második hónapja folyik munka. A kiszedésnél nem voltam itthon...így a nagyon zajt , koszt és
    port elkerültem. Nem mondom, hogy így sem járt zajjal...de ez elviselhető volt. Napok kérdése és elindul a új lift.
    Nagyon kíváncsi vagyok rá!....bár ez kisebbek tűnik, mint ami volt...de sokkal szebb így kivülről is. Aztán csak remélni tudom, hogy
    az itt lakó emberek kímélni fogják. Az előzőt valaki vagy valakik sokszor elcsúfították!!

    Az ültetős eventet ma fogom befejezni....gaz kell még hozzá...a többi már meg van.

    A tenyésztőst meg holnap fogom csinálni....megvárom a szupernapot.
     
    busika02, -W-595-, henrietta1223 és 4 más kedveli ezt.
  18. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    Halihóóó

    Te jó ég zsani_apja, s a nejed mit szól hozzá????l:music:;)??,Ne haragudj, ezt nem tudtam kihagyni!!!!!!!!!
     
    Utoljára szerkesztett: 2.9.23
    busika02, zsozso577, -W-595- és 5 más kedveli ezt.
  19. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Szia!
    Így, vagy úgy, helyreáll a derekam. :D
     
    busika02, zsozso577, -W-595- és 3 más kedveli ezt.
  20. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép napot Mindenkinek!

    Beszéltem Lajossal, jól van, meglepően kedélyes volt a hangja, hétfőn már engedik is haza. Zsolt ott van vele, támasza mindenben.

    Legfontosabb az egészségünk és addig jó, amíg nem vagyunk betegek, nem kell szedni sok gyógyszert! Ilona ennek a megmondhatója, hiszen talán neki van a legtöbb gondja az egészségével, de bízzunk benne, hogy a lakhatási körülményeinek pozitív megváltozása az egészségére is jó hatással lesz!
    Zs_Apja, nem mondod, hogy a derekad? A nyakadra tippeltem!;) Bezzeg Marikának hol járnak a gondolatai? Hmm, kinek mi jutott eszébe. :)
    Hála én is elmondhatom, hogy nem szedek gyógyszereket, maradjon is így sokáig, azon vagyok!

    Zsozsó, biztosan jó lesz az új lift! Abban meg bízni kell, hogy a lakók vigyáznak majd rá, hogy szép és jó maradjon sokáig!

    Ma is zaj van, de ez másféle. Nem túl messze egész napos Liget ( Liget lakópark) nap van, utcabállal, programokkal. Kézműveskedés, főzés, báb, ugrálóvár a gyerekeknek, több együttes, stb. Minden idehallatszik, de ezt szívesebben hallgatom, mint ami a szomszédomban volt. Este mozi a szabadban: Mamma Mia lesz vetítve. No annak meg a zenéje jó, azt hallgatom szívesen.

    Event befejezve, tenyésztés letudva.
     
    busika02, zsozso577, -W-595- és 3 más kedveli ezt.