Gazdák a Tiszántúlról!

Kategória: 'Ki kicsoda? - A gazdák', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Sziasztok, jó reggelt!

    Ninett, igen, én is soknak találtam.
    Tavasszal is járta a házat egy vállalkozó, erkély felújítással kapcsolatban, teljes felújítást ajánlott ( korlátot nem kell cserélni ) de olyan árat mondott, hogy csak néztem, ja és üveg helyett plexitet tennének o_O, ami szerintem nem megengedett erkélynél, fémszálas - drótos üveg van benne.
    Van még két cím, amit fel kéne keresnem ezzel kapcsolatban.
    Azt, hogy a bíztosító kifizeti, én is hallottam.

    Judit, nem bántottál meg, de tényleg így van ;).
    Valamelyik nap is, nem volt előre egyeztetve semmi, és mentem volna a saját dolgomat intézni, mikor jött egy telefon, ( a menyem hívott - hogy tudnék e menni.... mondtam persze, megyek, úgyhogy irányt váltottam és mentem a másik buszhoz :D.
    De jó, hogy hoztál hírt Lajosról, reméljük hamarosan felépül.

    Zsozso, az új lift biztosan jó lesz, és a lakó közösség remélhetőleg vigyázni is fog rá, hogy sokáig szép és üzemképes legyen.
    Én egy 10 emeletes tömbben lakom, nálunk csak felújították a lifteket ( 2 van ) - nem most - de sajnos, se a lépcsőházat se a liftet nem kímélik egyesek, kutyapisi.... szemét....:mad:>:(.

    Az eventet én is befejeztem.
    A tenyésztős eventet meg elkapkodtam, hiszen boom nélkül hirtelen belecsaptam, majd miután észbe kaptam, és olvastam, hogy ma lesz akciós nap is, így Zsozsohoz hasonlóan mára halasztottam.
     
    busika02, Ninett79, zsozso577 és 6 más kedveli ezt.
  2. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét Mindenkinek!

    Szomszédomban ma befejezték a felújítási munkát. A külső festés maradt csak mára, ami csendes tevékenység volt. Nem is bánom egy cseppet sem, hogy elvonultak a munkások, elég volt a zajból, porból.
    Laza napom volt, főzni nem kellett, mert hétfőn mindig maradék az ebéd.

    Fiam már rendszert csinált abból, hogy minden évben egy napra elmegy a Tátrába a gyerekekkel. Persze a gyereke száma változó, mert nem mindig tudnak összehozni olyan napot, ami mindenkinek jó. Most a múlt héten voltak. Hajnali 3.30-kor kelnek, 4-kor indulnak és 3 óra alatt a Tátrában vannak. 7 órakor indultak meghódítani a kiszemelt csúcsot, ami normál tempóban (?) 12 óra oda és vissza. Tartották is. Csodás hegyen, völgyön, kis patak mentén, zuhatag alatt, mellett vezetett az út. 2373 m magasságba másztak fel. Kis pihenők, erőgyűjtés és tovább hol a sziklákon, hol a függőleges létrákon mászva érték el a csúcsot, ahonnan meseszép volt a kilátás. A telefon lépésszámlálója 32700 lépést mutatott amikor visszaérkeztek este 19-kor a parkolóba a kocsihoz. Élménydús nap volt, öröm volt hallgatni a beszámolójukat! :)




    Framon csendes termelés van, napi két belépéssel meg is oldom a farmozást.
     
    Utoljára szerkesztett: 5.9.23
    busika02, -W-595-, Kuzdern és 3 más kedveli ezt.
  3. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Kár....kár volt benézni a Forumra! Mostmár egész biztosan rossz lesz az egész napom!
    Tárgykeresés! Oh....de nem szeretem! Ez már nem az én szememnek és idegzetemnek való!
    Első gondolatom az....hogy nem csinálom...egyébként is zűrös lesz a hetem! Ez a játék okozta feszültség
    már nem hiányozna....de a kezem!....a kezem! Majd holnap lekötöm!

    Lajos...remélem a műtét sikeres volt és már otthon pihened ki az izgalmait és fájdalmait!
     
  4. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét!
    Zsozsó, egyetértek! Azért megnézném az a kéz lekötését!?
    Ezt a tárgykeresőst nagyon, de nagyon nem szeretem!!!!!! Csak a bal oldalt áll szándékomban megcsinálni, a mamutért nem vagyok hajlandó annyi gazt letermelni és főleg lejátszani!! Bár lenne miből, de nem áldozok rá!

    Ma aktív voltam sokkal jobban, mint előző héten. Házimunkák, mik elmaradtak és volt egy biciklis utam is.
    Farmjaimra ma sem léptem be sokszor, de nem is kellett, mert hosszút vetettem, utána meg ment a holnapihoz a hosszú érésű gaz.
    Jól vagyok farmozás nélkül is!

    Jó éjt, aludjatok jól!
     
    busika02, -W-595-, henrietta1223 és 3 más kedveli ezt.
  5. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok

    Szia Judit!

    Jajjjj...nekem még az a kb 95 játék is sok!....nagyon gondolkodom azon, hogy csak a felhőig!....de azon még inkább, hogy
    elkezdjem...vagy ne kezdjem! Nincs jó választásom....mind a kettő kétesélyes! Pedig jó lenne az a szuperfa!....ha más minijáték
    lenne....akkor nem haboznék....mindent bevetnék!
    Ahogy tudom...nagyon sok gazdának nem tetszik...de nagyon nem tetszik ez a minijáték! Mert persze van olyan, ami nem tetszik...de
    csinálja a gazda!


    A tegnap reggel elültetett amarántom...2 óráig alaposan meg fog érni!....már reggel lehetett volna aratni!
    Mostanában mindig elfelejtem, hogy szerda...akkor új event!
    Oh...aztán ott lesz a hétvégi tenyésztős is....csak el ne feledkezzek róla. Nem sok időm lesz a farmmal foglalkozni...
    főleg a hétvége lesz zűrös!
    Tegnap az egyik farmszomszédom rám írt....hogy nagy öröm érte! Az előző event Piccolójából Farmaranyfa lett!
    Nem hittttt a szemének! Nagy öröm is az! Az ember olyankor csak néz, mint Rozi a moziban!
     
    busika02, -W-595-, henrietta1223 és 3 más kedveli ezt.
  6. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Kissé lassan, kissé vontatottan, de sikerült elvetnem a magokat. Amúgy, ha 10 perc késéssel kezdünk, semmiről nem maradunk le és akkor már gyorsabb a játék, de ugye mindenki 14 órakor a startnál áll és hajrá!
    Fortuna kegyeltje vagyok, sikerült bónuszokat pörgetnem, így most belehúzok kicsit. Ennek ellenére nem hajtok a jobb oldal végére! Utálatos minijáték, bár kiadom bérbe, de nem várhatom el, hogy beleőszüljön, vagy, hogy jojózzon a szeme! Talán egy FA fáért!- de még az sem biztos.
     
    zsozso577, busika02, Tündi100149 és 4 más kedveli ezt.
  7. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Sziasztok!

    A játék....? sokat pörög a virág, sokat talicskáznak a barik o_O:eek:

    A kicsi bölcsis lett :inlove:!
    Tegnap én és a lányom voltunk vele a bölcsiben - reggel a szülei vitték el, de utána nekik dolgozós napjuk volt, így hát mi vállaltuk be, hogy ott leszünk vele, majd elhozzuk és haza visszük. A másik nagyi a kis hercegnőt vállalta be, hogy érte megy az oviba és haza viszi. Délután a lányom ment az iskolába a saját kisfiáért, én pedig megvártam a másik nagyit, míg megjön a hercegnővel, ezután én haza jöttem.

    Az eventet elkezdtem, én is csak a bal oldalt tervezem végig vinni, ámbár jó lenne az a mamutfa, de..... túl sokat kéne áldozni rá, na és a mini játék sem egyszerű.
    Pörgettem, de nem lett semmi bónusz.
     
    zsozso577, busika02, henrietta1223 és 4 más kedveli ezt.
  8. henrietta1223

    henrietta1223 Fórum biztosa

    Sziasztok Játékosok!
    Megint jó meleg jön, lesz.!Végül is a szeptember mindig is a vénasszonyok nyara volt de nem 30 fokos.
    Négy emeletes házban lakom már 38 éve és most megcsinálták a lépcsőházat lerakták járólappal olyan szebb lett.:)
    Csacska eszembe jutottál végre élvezed a csendet vége lett a munkálatoknak.:):)
    Ági nálatok jol meg van és be van szervezbe mindenki az oviba és bölcsibe hozás és vivésbe ki mikor ér rá.
    Zsozso azt hiszem Te kérdezted miért van ilyen kevés felhöm.Azért történt mert két három év is eltelt mire feleszméltem,
    mert valaki mindig emlegette igy felhő meg úgy felhő megkérdeztem mi hol és azóta használom,de nem vittem a játékot végig
    meg az elején nem is adott olyan jól és sokat nem váltottam ki most sem váltom ki mindet.:)
    Elze köszi az infót hogy külön lesznek a tenyésztések!
    Tihamér rég olvastalak csak nincs baj?
    Lajosom túl vagy az orvosokon? hogy vagy?
    Eventezem csak ugy nyugisan én is ugy vagyok ezzel a keresgélőssel hogy jó szemet is adhatnának hozzá!:sleepy::sleepy:
    Megyek ebédelni mákos gubát.
    Szép és jó 7 végét kivánok mindenkinek...
     
    -W-595-, zsozso577, Tündi100149 és 4 más kedveli ezt.
  9. Gobio55

    Gobio55 Fórum hercege

    Jó napot gazdák!

    Nem, nincs különösebb fizikai, lelki bajom, csak nem akarok a cenzoroknak felesleges munkát adni, inkább nem írok, akkor nem kell törölniük. Ha meg a cenzor törölni tud, akkor tudjon írni is - helyettem is!
     
    -W-595-, _Ilona49_, szuszika55 és 5 más kedveli ezt.
  10. henrietta1223

    henrietta1223 Fórum biztosa

    Igazad van Tihamér én is valahogy igy vagyok azért írok csak ritkán!
    Ezek a cenzorok inkább a libribe kellenének legalább olvasnának és okosodnának,vagy benejlonoznák a többi könyvet is.....:):)
     
  11. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét Mindenkinek!

    Ági, hogy ízlik a bölcsi a kicsinek? Jó, hogy sokan vagytok és közel, így "mozgatható" mindenki, amikor szükséges.:)
    Henike, a csönd két napig tartott, mert a szomszéd csak beázik és beázik a szomszédja is. No, megkeresték a hibát, így most a tőlem a második háznál csinálták ma a tetőt. Ott nem lett teljes tetőrenoválás, csak ott, ahol beázott. Kitartott egész nap, de talán be is fejezték, úgy láttam. Nem szeretnék beázni, nem szeretnék mestereket és pénzem sincs rá!

    Marika, rég jártál erre! Lehet ma tartod a névnapod, de lehet, hogy nem. Most köszöntelek sok szeretettel! upload_2023-9-8_20-41-13.jpeg

    Ilona, várom soraid! Hogy érzed magad az új helyen? Megszoktad már? Szereted a géped, gyorsan dolgozik? Merre jártál a környéken?

    Eventet csinálom, a bal oldal holnap kész, vetem tovább a gazt, de nem hajtok a jobb oldalra. Jutok, ameddig jutok.
     
    -W-595-, henrietta1223, zsozso577 és 4 más kedveli ezt.
  12. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok

    Jajjjj....Tihamér! Ne...már! Ne légy már ilyen!....úgy szeretjük olvasni az ízes írásaidat!
    Te csak gyere és légyszíves írj....és persze...persze! és...Tudom...tudom!

    Henike...igen...én kérdeztem, mert nagyon meglepett, hogy egy régi játékosnak ilyen kevés felhője van.
    Mikor már több száz is van a paszulyon....de így már értem!

    Ági...vigyázz magadra....mert a sok-sok pörgés is megárthat!...még akkor is...amikor szívesen csináljuk!

    Eltelt a számomra nagyon nehéz hétvége...most pihenem ki a fáradalmait....de még most is van...min izgulnom!
    Én már nem szeretem ezeket! Nekem az a jó, ha minden pontosan úgy van...ahogy eltervezem. Már valahogy az
    újratervezés nem az én világom! Pedig de sokszor kellett újraterveznem és biztosan kell is még!....de nem szeretem.

    Az eventekkel végeztem. Remélem, hogy ezt a keresőst már elfelejtik...nem hogy negyedévente újra és újra előveszik.
    Most semmi izgalom és csak lazán termelek a farmon.
     
    -W-595-, zsani_apja, _Ilona49_ és 2 más kedveli ezt.
  13. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Sziasztok, jó reggelt!

    Ma, valahogy nem sikerült tovább aludnom....Tegnap reggel viszont alig bírtam magamhoz térni, húzott az ágy vissza :D
    A héten délutános vagyok.
    Esemény dús napjaim voltak... és lesznek....
    A múlt hét csütörtökön sikerült össze zúzni magam :sleepy::cry:, a munkahelyen akkorát vágódtam mint egy zsák krumpli -.-:cry:, jól meghúzódott mindenem, és persze jól megütöttem magam, főleg az amúgy is fájós térdemet, és a bokámat, csontom nem tört - szerencsére - gondolom zúzódott, mert még azért most is fáj - " természetesen " orvoshoz nem mentem, hanem mikor haza jöttem, rögtön bekenegettem, borogattam, lámpáztam a megütött - fájós alkatrészeimet.
    Éjszakára is maradt a kenegetés - borogatás, és hatásos volt, mert másnap már újra üzemképes lettem xD.
    Muszáj volt, mert az nem lehet, hogy használhatatlan legyek ;).
    Pénteken, munka és bölcsi után, mentem segíteni őszibarack befőttet készíteni ;)-mert megígértem, hogy segítek, és azzal meg már csak, befőzés közben " dicsekedtem, hogy eltanyáztam ".
    41 üveg befőtt lett. Ott aludtam, szombat délelőtt az egyik bevásárló központban csatangoltam, mert dolgozós cipőt kerestem, végül sikerült venni is. Mire haza értem, már nagyon fáradt voltam.

    Az event bal oldali része kész, a jobb oldalt nem viszem végig, de a piccolót még hátha sikerül elérnem.

    Judit, a kicsi egész jól elvan a bölcsiben, persze még az elején vagyunk és vannak sírások, de megtudják vigasztalni, mert nem telefonálnak, hogy érte kell menni. Igaz még csak az ebédig maradásnál tartunk, talán a héten már az ott alvás is meglesz. Ugyan abba a bölcsibe jár és a dadus is ugyan az mint a hercegnőnél.

    Tihamér, gyere és írjál, szívesen olvassuk írásaidat!

    Lajos, már otthon vagy? gyógyulgatsz?

    Zsozso, az újra tervezés, ha nem is szeretjük, de megy még nekünk ;):).

    Marika, nagyon sok boldog névnapot kívánok!

    upload_2023-9-12_6-15-37.jpeg
     
    henrietta1223, zsani_apja, Kuzdern és 3 más kedveli ezt.
  14. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok

    Marika....Boldog névnapot kívánok!
     
    _Ilona49_, -W-595-, Csacskamacska és 2 más kedveli ezt.
  15. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    [​IMG]Szervusztok...

    Kedveskéim,
    nagyon szépen köszönöm a köszöntéseteket, nagyon jól esett.Kicsit majd már összeszedem magamat és akkor jövök!!!!!!!!
     
  16. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét Mindenkinek!

    Zsozsó, bármi is volt a hétvégén, mely számodra nehéz volt, már túl vagy rajta, pihenj és ne izgulj, bizonyára jó dolgok következnek már! A keresgélőssel egyetértünk, milyen boldog lennék, ha nem kellene többet ezt a minijátékot játszani!

    Ági, sajnálom, hogy elestél, vigyázz, ne ismétlődjön meg többet! Miért is nem csodálkozom, hogy nem mentél orvoshoz!?
    Nagyon sok barackot tettetek el, télen milyen jó lesz majd elővenni!
    A bölcsit hamar megszokják ezek a picurka csöppségek, vannak játékok, társak, sok érdekesség számukra. Korán belekerülnek szegénykéim a mókuskerékbe.

    Marika, várunk!

    Aránylag csendes hétvégém volt, event befejezve, ill. abbahagyva.
    Ma délelőtt elültettem a 120 db tulipánhagymát. Nagyon bízom benne, hogy tavasszal gyönyörködhetek majd bennük! :)
    Kora délután a szemüvegem úgy döntött, hogy elég volt és kettétört. A hibás én vagyok, mert elég rozoga állapotban volt már, és igen régóta mondogatom, hogy csináltatok másikat. No, az idő most jött el, gyorsan mentem is fel a városba újat csináltatni. Egy igazán kedves kis nő volt, aki foglalkozott velem. Mivel volt szemészeti papírom vizsgálatról, még januári, amikor a jogosítványomat csináltattam, így gyorsabban ment minden. Előleget kellett fizetni és kaptam egy 16 ezer forintos utalványt is. A kis hölgy mondta, hogy 15-16 ezer forintért már egy egyszerű olvasószemüveget is tudnak készíteni. Éltem a lehetőséggel, így most lesz egy spéci szemüvegem és egy egyszerű olvasó tartaléknak. :) ( most szenvedek egy régi szemüveggel, ami már nem igazán jó, de nincs más..)

    Elköszönök, jó éjt, aludjatok jól!
     
  17. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    [​IMG]Szervusztok...


    Várnai Zseni:

    Őszi Napsütés

    A nyár szerelme forró és merész,
    de édesebb az őszi napsütés,
    a csókja nem éget, mint a láng,
    csak simogat, mint egykor jó anyánk,
    szívünkre mézes, enyhe csókja hull…
    és minden nap korábban alkonyul,
    korábban alkonyul!

    Az ősz szerelme, mint a kósza szél,
    halk suttogás, majd vészes szenvedély,
    a fény és árny oly gyorsan változó,
    mint életünk, e hullámzó folyó…
    Még kék az ég, de máris elborul,
    és minden nap korábban alkonyul,
    korábban alkonyul!

    Az ősz szerelme hervadó virág…
    lombdíszeit hullatja minden ág,
    csak hallgatom ez édes bús zenét:
    a búcsúzó madarak énekét…
    Csak hallgatom, és szívem elszorul:
    jaj, minden nap korábban alkonyul,
    korábban alkonyul!
     
  18. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Sziasztok!

    Marika, szép verset hoztál. :)

    Judit, igen, így van sok újdonság van a bölcsiben, és reméljük hamar megszokja - muszáj lesz, mert az anyukájának dolgozni kell menni - már van ott alvás, és nem volt gond eddig 2 nap :D elaludt.
    A tulipánjaid biztos gyönyörűek lesznek tavasszal, mikor kinyílnak.
    Egy darabig nem lesz gondod szemüveg cserére.
    Nekem is aktuális lenne a szemész doki felkeresése, mert a busz számozását ( pedig el nagy számok ) már csak akkor látom jól ha elég közel jön.
    Alapból gond van a látásommal, és igen magas dioptriájú szemüveget hordok, de hála a fejlesztőknek a vékonyított lencsével már nem látványos, régen mikor még üvegből készítették olyan vastag volt, hogy megfelelő keretet is nehéz volt hozzá találni, - az iskolában csúfoltak is sokszor :eek:.

    Az eventet elkezdtem.

    Óriási meglepetés ért, volt 6 db piccoló ládám, kiraktam, és ma reggel alig hittem a látványnak, lett egy FA fám :inlove:.

    upload_2023-9-14_7-3-1.jpeg

    Ma délelőtt kozmetikába megyek, majd dolgozni.
    Holnap viszont reggelre megyek, mert én leszek az ügyeletes a kicsit elhozni a bölcsiből :inlove:.
     
    zsozso577, busika02, Dolphin és 5 más kedveli ezt.
  19. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Szia!
    Ez nagyon jó nyitás volt, gratulálok! :) Én egyenlőre nem merem kitenni a ládákat, lehet infraktust kapnék, ha farmaranyfa fejlődne ki. :D
     
  20. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Szia!

    Köszönöm szépen :)!

    Szerintem infraktus nélkül túl élnéd a Fa fát - ha azt rejtene valamelyik láda, az is előfordulhat, hogy akár több Fa fát is kapnál ;) - olvastam, már több helyen is, hogy nagyon szeretnél legalább 1-et.
    Rakd ki a ládákat, én drukkolok, hogy kapjál 1 FA fát :);).
     
    zsozso577, busika02, henrietta1223 és 2 más kedveli ezt.