Gazdák a Tiszántúlról!

Kategória: 'Ki kicsoda? - A gazdák', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét Mindenkinek!

    Marika, köszönöm a szép verset! (kedvenc évszakom az ősz...:))

    Ági, gratulálok a FA fádhoz! Nagy öröm, csak az a baj, hogy ritka, mint a fehér holló!
    Örülök, hogy nincs gond a bölcsiben az unokádnál! Megszokják hamar, ez jó nagyon!
    A gyerekek gonoszak is tudnak lenni sajnos. Bizony tudnak gúnyolódni, csúfolódni.

    Zs_Apja, szerintem infarktus helyett, fülig érne a szád örömödben!

    Csendes napjaim voltak. Event kész, csendes termelés van nálam a farmon.
    Ma mentem a szemüvegért, ez a csak kis olvasó. Kicsit szokatlan még, de ez mindig így van, ha új dologgal találkozunk.

    Levegő lehűlt, ma esegetett is, a város másik végén pedig nagy zuhé volt.
    Napsütés még visszatér, használjátok ki és menjetek a szabadba, sétáljatok, gyűjtsétek a D vitamint! Amennyiben tehetitek gyűjtsetek őszi megfázásra gyógynövényeket, amelyekből gyógyteát lehet majd főzni. ( ne feledjétek, hogy: A csipkebogyó teája egy hatalmas, erősítő C-vitamin bomba a szervezetünknek, persze, csak akkor, ha legalább 5-6 órás hideg áztatással készítjük, mert figyelembe vesszük, hogy a C-vitamin hő hatására lebomlik.)
     
    -W-595-, henrietta1223, zsozso577 és 2 más kedveli ezt.
  2. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    halihoó!
    Ma szabin voltam, megint nem tudom milyen napok vannak. :D Azt hittem szombat van, de most rádöbbentett lányom, hogy holnap dolgoznom kell.
    Tenyésztőst lezavartam, nem bírtam várni holnapig. gyopit lassítottam. Nem tudok termelési helyet venni, így most haragba vagyok vele. :D
    Szerintem újraéleszteném magam. :D
     
  3. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok

    Már olyan régen tervezem, hogy jövök és írok valamit...de aztán rájövök, hogy nincs mit. Jót nem tudok...mást meg!!!!????
    Ami most nagyon foglalkoztat, hogy hogyan fogok hazaérni. Felújítás...rombolás...felújítás!Október elején terveztem, hogy
    megyek haza.....de egyelőre még nem döntöttem el... a pontos időpontot.

    Az asztali gépem fel lett újítva....ha minden igaz...egy darabig nem lesz vele gondom...aztán meglátom.
    Volt egy kis áramingadozás...ami feltehetőleg rombolt egy kicsit....a farm az ment rajta...de hát előbb-utóbb meg kellett
    javszereltetni. Szeretem ezt a gépet!

    A farmon csendes termelgetés folyik. Több hibát is vétettem....nagyon figyelmetlen vagyok....ezek azért történtek.
    Most egy kicsit többet termeltem a gyopárvölgybe. Nahhh...nem vittem túlzásba!
    Így aztán 2-3 nap múlva elérem a 20. szintet. Annyira nem foglalkoztam vele...hogy sokáig azt sem tudtam, hogy hol
    kell a növényt ültetni...aztán a napokban fedeztem fel a Fő teret! /Mint itt nálunk!/
    Én még most sem szeretem! Lehet el kellene olvasnom az ismertetőjét...és jobb kedvem lenne hozzá!
     
    busika02, -W-595-, Csacskamacska és 4 más kedveli ezt.
  4. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét Mindenkinek!

    Nyár van még, uborka szezon, nincs mit írni!? Hm, hmmm :):)
    Zsozsó, ki nem hibázik? Szerinted van olyan, aki nem? Szerintem nincs, csak van amikor kevesebbet vétünk, máskor meg többet. Egy csodás kis kattintással úgy learattam azokat a +-os kütyüket, amiket féltve tartogattam, Pl. 3 Jack..., mint a pinty! - s tettem mindezt este, mikor már hasznát sem nagyon tudtam venni. Kissé bosszús voltam :cry::mad:, de mit tudtam tenni, nyeltem egy nagyot és annyi. Amúgy meg aki dolgozik, az téveszt, vét is!
    Jó, hogy a géped jól szolgál, megkönnyíti a munkád, a játékod! :) Használd sokáig jó egészségben!

    Kis laza event volt, tetszett, be is fejeztem hamar. Jól jött most ebben az időben a szomszédok ajándékozásánál a jó, hasznos dolgok. Mindenkinek, akikkel napi szinten ajándékozzuk egymást, az új napi ajándékot küldtem. Sajnos nem azt kaptam vissza a többségtől, hanem jöttek a gesztenyék továbbra is. Sajnálom, jelenleg 721 felesleges van belőle. Nem írtam a szomszédoknak, de szerintem olyan érthető, hogy szupertrágyát, vagy farmpengőt, stb. küldök, mert az jobb. Ez van, nem mindenki így gondolkodik.
    Gyopárost látogatom, amikor belépek a farmra, akkor ellanovkázom oda is.

    Szép napos őszi nap volt ma is. Délelőtt eltelt kis munkával, ebéd után pedig elmentem kenyeret venni, egy jó nagy sétával egybekötve. Lett több, mint 4 km! Jó volt, megyek holnap is!

    Kiskertemben van egy tő csemegeszőlő, ami már lugas. Nincs sok fürt rajta, de azok nagyok és nagyon finom édesek. Mostanság ezt eszem. :)

    Néhány kép, amit jó nézegetni, no meg enni és inni is jó lenne... :);)
    upload_2023-9-18_19-56-5.jpeg upload_2023-9-18_19-57-20.jpeg upload_2023-9-18_20-7-38.jpeg
     
    busika02, -W-595-, Tündi100149 és 3 más kedveli ezt.
  5. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok

    Szia Judit!

    Többek között nálam is ez történt...egy kis laza mozdulat! Csak nálam ez reggel történt...amikor annyi más mindent
    kellett volna csinálni. Így újratervezés történt!:oops::cry:;) Nem nagy örömmel tettem! De hát a farm?!!!
    Így a laza kis eventet be is fejeztem....pedig úgy gondoltam, hogy laza fogom csinálni...nagyon kevés szuper dologgal.
    Talán így 1 nappal korábban végeztem...mint ahogy terveztem. Aztán nulláztam az ólakkal...amivel tudtam és csak lazán.

    Nekem rendes szomszédaim vannak...ahogy megjelent...mindenki váltott erre az ajándékra.

    Itt nálunk éjszaka esett az eső....most felhős az idő... a szél sem fúj....és meleg van....ez sem jó!
     
  6. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Sziasztok!

    Én ma teljesen használhatatlan voltam :eek:, úgy fájt mindenem, hogy menni alig bírtam, lehet jön valami erősebb lehűlés??? vagy front...???
    Ma munka után fodrásznál voltam, haza érve ettem, és lepihentem, mert képtelen voltam talpon maradni.
    Most már sokkal jobban vagyok, így sütöttem leveles tésztából egy kis túrótöltelékes sütit.
    Itt van sok túró megvásárolva, és muszáj elhasználni, míg le nem jár a szavatossága.
    Sűrű napjaim voltak, - és lesznek a héten szinte minden napra jut valami - tegnap megint én voltam a kis bölcsis ügyeletese, már ott alszik és délután én mentem érte, de most csak hozzám jöttünk haza és mikor a szülei végeztek a dolgukkal érte jöttek. A múlt hét pénteken, bölcsi után, haza vittem hozzájuk, busszal mentünk és nagyon tetszett neki.
    Ott maradtam mert én vigyáztam rájuk, a szülei elég későn jöttek haza ( dolgoztak, a fiamnak van asztalos munkája, és a menyem ment segíteni neki ), és már nem akartam, hogy engem haza furikázzanak, ezért ott aludtam.
    Holnap, a tesóm viszi Anyát a szeptikus sebészetre, én pedig munka után megyek utánuk, és a sebészet után átmegyünk a kórházba ( és nem kell kétszer járni ) a fején lévő elváltozás miatt, meg mit mutat az MRI, igaz Anya azt mondta, hagyják békén, ő már majd 90 évesen nem akar semmilyen műtétet, de mégis kiváncsi mit mond az orvos. Az elváltozás már nem levedzik és a gyulladsága is alább hagyott.
    Csütörtökön, munka után megbeszéltük a menyemmel, ha semmi nem jön közbe elmegyünk szét nézni, mert szőnyeget szeretnék venni.

    Zsozso, használd egészséggel a felújított gépedet.
    Én is szeretem az asztali gépemet, ( a laptop-al sincs gondom ) de az asztali géphez nagyobb a monitor, jobban látom.

    Judit, 4 km... az jó séta volt :).
    A saját termés a legfinomabb, jó is az, hogy csak ki kell menni a kertbe, és már lehet is csipegetni a finom szőlőszemeket.

    A holnapi event ismertetőt elolvastam, szeretem ezt a kockázós mini játékot, remélem legalább a felhőig eljutok, és hogy megyek e végig, vagy csak valameddig az meg majd kiderül menet közben.
    A gyopároson, még csak a hétvégén értem el a 18. szintet.
    A sok belépési hiba és a sok csak forog a virág és talicskáznak a barik miatt alig léptem oda.

    upload_2023-9-19_18-35-6.jpeg
     
  7. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét, jobb estét Mindenkinek!
    Haj, haj ez a kezdés! Már pont indultam, hogy na, most egy óráig be sem lépek, ill. nem próbálkozom a belépéssel, amikor elindult a játék. Nem mondom, hogy nem voltam mérges, mert akkor nem mondanék igazat. Iszonyú idegtépő a várakozás, hogy nem tudsz belépni, meg a pörgő virág nézése. Talicskázó birkákról nem is beszélve. No, annyi, elmúlt, lehet termelni a gazt! Röpi nem kényeztet el, 5 fűvészkert volt kint tele 23 és 20 órás fákkal, ami adott 5 (öt) db röpit!!!!Ki is raktam a fákat, termelem a gazt és majd még eldöntöm, hogy rakok majd ki fákat, vagy több gazt termelek. Mint olvastam a tenyésztés is nagyon gyéren adja.
    Számomra csak a felhő a cél, jobb oldal végén semmi lényeges, így nem hajtok arra, hogy a jobb oldalt is végig megcsináljam.

    Zsozsó, pedig össze sem beszéltünk és ugyanazt a hibát vétettük. Neked azért jobb volt, tudtál újratervezni, én viszont nem akartam éjszakázni.

    Ági, "használható" vagy már? Lehet front, vagy ki tudja mi okozta, de az is lehet, hogy jelzett a szervezeted, hogy lassítsál és ne pörögj állandóan ezerrel!
    Anyukád eredménye mi lett, megtudtátok? Bízzunk benne, hogy jobb, mint amire gondoltok!

    Mai sétám is megvolt, ügyintézéssel összekötve. Csak 7749 lépésem lett, de, ha itthon is a nyakamban, vagy zsebemben lenne a telefonom, akkor szerintem már a 10 ezer lépés is meglenne.
    Mosógép is végezte a dolgát, hamar megszáradt a ruha, mert szép napsütéses jó volt az idő. Hűtőmet is leolvasztottam, mert a fagyasztó része jegesedett. Kertben a diófa levelei ellepnek mindent. Naponta gereblyézem, de szinte felesleges, mert másnapra újra terítve van a levél a füvön, meg a fél kertben. Dió az nincs, csak olyan, ami fekete. Figyeltem séta közben is az utcákon, kertekben, de jó termést nem láttam sehol. Úgy gondolom igen drága lesz az idén a bejgli!

    Tudtátok a lila hagymáról?
    A lila hagyma kiváló “ropogtatnivaló”, ha éppen kevesebb friss zöldséghez és gyümölcshöz tudsz hozzájutni az ínségesebb hónapok alatt. Rengetek pozitív egészségügyi hatása miatt érdemes rendszeresen fogyasztanod.
    C-vitamin bomba

    Mi más hiányozhatna ilyenkor a betegeskedő, legyengült szervezet számára, mint egy jó nagy adag C-vitamin? Képzeld a lilahagymában igen nagy mennyiség található meg mindebből. Egészséged megőrzése érdekében, vagy már kialakult betegség kezelésének gyorsításáért egyél minden nap belőle.
    Csökkenti a vércukorszintet

    Folyamatosan a vércukorszinteddel bajlódsz, minden egyes laborvizsgálat után diétára kényszerülsz? Vagy esetleg már meglévő cukorbetegségben szenvedsz? Akkor itt az ideje, hogy a zöldségesnél jó sok lilahagymát is pakolj a kosaradba a sok friss zöldség és gyümölcs mellé. Bármennyire hihetetlen, ennek a növénynek ugyanis még vércukorszint-csökkentő tulajdonsága is van.
    Vízhajtó hatású

    Ha szervezeted valamilyen oknál fogva vízvisszatartást produkál (terhesség, gyógyszerek, stb. miatt), akkor a vízhajtó pirulák helyett/mellett érdemes természetes vízhajtókkal is próbálkoznod. A lilahagyma szuper vízhajtó hatása miatt is kedvelt növény, ezért ha hasonló problémákkal küzdesz, tegyél belőle rendszeresen a salátádba néhány karikát.

    Gátolja a rákos sejtek kialakulását, szaporodását

    A lilahagymában olyan vegyületek is megtalálhatóak, amelyek gátolják a rákos sejtek kialakulását, illetve továbbszaporodását a szervezetedben. Ha a családodban előfordultak daganatos megbetegedések, illetve diagnosztizáltak nálad bármilyen rosszindulatú elváltozást, ne teljen el úgy nap ezúton, hogy nem eszel egy kevéskét ebből a lila zöldségféléből.
    Segíti a méregtelenítési folyamatokat

    Az orotsav nevű vegyület igen nagy dózisban található meg a lilahagymában. Ennek a vegyületnek hála a szervezet bekapcsolja a méregtelenítési folyamatokat, méghozzá úgy, hogy segíti a májat, így az ártalmas és kártékony anyagok sokkal gyorsabban, és jóval nagyobb mennyiségben távoznak a szervezetből. Rengeteg betegségtől óvod meg magad, ha beépíted étrendedbe a lila hagymát.
    Kitisztítja a bőrt

    Nem csak egészségednek, de szépségednek is igen jót teszel azzal, ha sokat fogyasztasz ebből a növényből. A méregtelenítési folyamatoknak hála ugyanis búcsút inthetsz a bőr alatti mérgeknek is. Így nem csak kitisztul a bőröd, és pattanásmentes lesz, de még a combodon éktelenkedő narancsbőrnek is búcsút inthetsz.

    upload_2023-9-20_20-42-36.jpeg upload_2023-9-20_20-43-9.jpeg upload_2023-9-20_20-43-33.jpeg
     
    busika02, zsozso577, Tündi1001 és 5 más kedveli ezt.
  8. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    [​IMG]Szervusztok...

    Kicsit elvesztem , de azért élek , még ha nem is virulok.Vége van a meleg időnek vajon?Majd előveszi Ősz apó a festékes tarisznyáját és elkezdi kikeverni a sok sok szép szineket.Azzal együtt nem kedvencem az Ősz.

    Történt azért egy két dolog velem az elmúlt időben, amíg nem voltam felétek.Először is voltam Párkányban végre, már sokadszorra terveztem, de mindig közbe jött az eső.Végre azt hiszem két hete , elhatároztam történjen akármi én bizony elmegyek Párkányba.Sokat jártunk a Papával, mert ifjú korában Esztergomban kezdte a munkáját.Sok minden kötötte a városhoz és én meg szívesen mentem vele, hol vonattal, hol autóbusszal.
    Amikor 2001. október 11-én nyitották meg újra a Mária Valéria hidat , akkor mi is már elmentünk külföldre is, Párkányba.

    Szlovákul: Štúrovo
    1948-ban a csehszlovák kormányzat a szlovák nemzeti mozgalom vezetőjéről, Ľudovít Štúrról szlovákul Štúrovonak nevezte el (korábban Parkan volt a szlovák neve) .

    Ahogy átmentünk a hídon , volt egy nagyon kellemes étterem, ott szoktunk megpihenni, egy jó kávét és egy pohár sört elfogyasztani.Na gondoltam magamban , akkor most én is ezt fogom tenni.Igaz sajnos most a Papa nélkül, de emlékezni jó lesz.
    Előző nap összetalálkoztam a kedves szomszédasszonyommal, és kérdezi, hogy mi újság, mit csinálok, stb.Megemlitettem neki, hogy holnap elmegyek Párkányba, és mit gondoltok mit válaszolt, hogy bizony ő is szivesen eljönne velem.Hurrá van, akkor megyünk együtt.Mivel én már leszerveztem magamnak, hogy melyik vonattal indulok, igy nem volt gond megbeszélni, a teendőket.
    Kis uzsonna, víz és egy kis euró, miután ott már azzal fizetnek.

    Másnap reggel, igaz nem verőfényes napra ébredtem, de semmi gond, majd kialakul az idő is.Az állomásra kocsival mentünk és vártuk az emeletes vonatot, mert hiszen Esztergom felé is az jár már.Egy kicsivel több mint egy óra alatt már ott is voltunk, és már csak az volt a bibi, hogy vajon honnét indul az autóbusz, ami elvisz minket a híd elejéig, és onnét már szépen átsétálunk a hídon.
    A vonattól elég távol van a híd, mi többnyire távolsági busszal mentünk, mert onnét közelebb volt a híd.Ahogy ott nézelődünk, megjelenik egy kék busz, rajta a tábla, Esztergom -Sturovo..
    Ó, ó ez valami szuper, akkor ezzel megyünk mi is.Közben azért felmerült bennem, hogy Párkány nem lehet egy kis város, hiszen 11 000 lakosa van,és vajon hol fog megállni a busz odaát.Na mindegy , ha az ember nem kockáztat, akkor sohasem tudja, meg, hogy mi történhetett volna....
    Fel is szálltunk az autóbuszra és ott jött az egyik döbbenet, amikor kérdeztük, hogy mennyibe kerül a jegy.210 Forint volt a jegy ára.Hááát igen ....
    Élvezettel néztünk ki az ablakon és figyeltem, hogy vajon merre is megyünk.Ahogy átértünk a hídon, sajnálattal láttam, hogy bizony a mi kedves vendéglátó helyünk be van deszkázva, vagyis tatarozzák.Kicsit elszomorodtam, mert erre nem számítottam.Most már csak arra koncentráltam, hogy merre is megy a busz, vajon hol fogom én megtalálni azt az ismerős utat, amerre mi jártunk.Itt befordult, ott befordult, te jószagú rezeda, hol járhatunk vajon?Végül is egy idő után megállt a busz és ott volt a végállomása.
    Valószínűleg kicsit ijedt arcot vághattam, mert a buszvezető egy nagyon kedves arcú idős sofőr volt és gyorsan megnyugtatott, hogy egy utcát előre megyünk és ott van a fő utca és a város közepe.Ó de nagy kő esett le rólam, mert ahogy egy kicsit mentünk előre, már láttam hogy hol is vagyunk.

    Nagy örömmel vettem tudomásul, hogy nem fogunk már eltévedni, mert már tudtam, hogy merre is vagyunk.Elkezdtünk sétálni, és úgy döntöttünk, hogy bizony nagyon jól is esne egy csésze cappuccino.A gondolatot tette követte , bementünk egy nagyon szimpatikus vendéglátó helyre,ami a 2005-ben átadott sétáló utca talán közepe táján volt.
    Nagyon hangulatos volt, már a neve is "Don.. Csa" ...(szóval, csak röviditve).Hangulatos volt a berendezés, azok a székek és asztalok, az asztal meg akartam mozdítani, de húúú de nehéz volt..A székek hátulján az a nagy kerék, szóval rendben volt minden hangulatilag.
    Ha nem haragszotok meg érte, a "melléket" is elhoztam , mert nekem nagyon tetszett,Igazi kényelem....Hatalmas nagy trónszék, még lábtartó is volt előtte, csak azt az ember felhajtotta, hogy ne zavarjon....

    Nagyon finom volt a kávé, megkérdeztem, hogy miben fizessek, "természetesen euróban "volt a válasz...( miután lehetett volna forintban is fizetni.A kávé ára, kb annyi mint itthon, 1000 Ft, ill 2,50 Euro.

    A szomszédasszony szerette volna összehasonlítani az árakat a mi árainkkal, de a korábban látogatott élelmiszerbolt, na, az megszünt.Volt helyette egy nagy Bill...a, ami az utca végén volt, így aztán a séta továbbra is biztosítva volt, de hiszen azért mentünk.Végre elértünk a bolthoz, és nézegettünk ezt azt ,néhol megegyező volt az ár, néhol kicsit olcsóbb.Igaz kevés volt amit megfigyeltünk,engem annyira nem is izgatott.Én igazából kirándultam!!!És emlékeztem!!!Igaz most sört nem ittunk, mert hazafelé ugye várt minket az autó.

    Ami számomra nagyon pozitív volt, hogy a félliteres ásványvizes palackra (műanyag)betétdíjat kellett fizetni!!!!!Nem is volt eldobálva sehol egy palack sem az utcán.Egyébként is tiszta volt az út amerre jártunk.

    Azért volt negatív és javitottak pozitívra később, mert a vizet le is kell engedni, és egy hotelbe szerettem volna a mosdóba bemenni, de az ifjú hölgy, miután megzavartam borzasztó telefonálását, nemet mondott.Három négy házzal odébb egy kisebb, olyan magán hotelbe bementem, gondozott kert sok virággal, és bekopogtatva az egyik ajtón, egy kedves hölgynek előadtam a kívánságomat, barátságosan bevezetett egy szobába, és ott megmutatta a mosdót.
    Kimenet megkérdeztem mivel tartozom, csak mosolygott és jó utat kívánt.Mennyivel másabb volt ez!!!!

    Hazafelé ugyan úgy mentünk a Sturovó Eszergom, busszal,210 Forintért.Nagyon élvezetes volt a busz, mert végül is egy teljes városnézéssel lettünk gazdagabbak, mert odafelé a jobb oldalát láttuk a városnak, haza felé pedig a bal oldalát.

    Nagyon jó kis emléktúra volt, jól éreztem magamat, sokat gondoltam a Papára .
    A szomszédom is köszönte, hogy szóltam neki, mert jó volt nagyon , mondta...

    Legyen szép és vidám a további vasárnapotok is.A hibákat nézzétek el, mert még mindig két újjal irom a levelem....
     
    Utoljára szerkesztett: 24.9.23
    busika02, zsozso577, -W-595- és 6 más kedveli ezt.
  9. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Sziasztok!

    Már megint rég jártam erre... de továbbra is mozgalmas napjaim voltak... vannak.
    Csak rövid cím szavakban, - pedikűrös..., fodrász...., unokákra vigyázás.... unoka elhozása az iskolából..... szőnyeg vásárlás.... palacsinta sütés.... anyával orvoshoz menés..... jah és persze munka..... volt egy rövid " kirándulás, kocsikázás " ami nem szó szerint kirándulás volt, hanem a menyemnek el kellett mennie ahol éppen a fiamnak van munkája és ahol ő szokott segíteni, és megkérdezte, hogy nem e mennék el vele, persze mentem, - volt, hogy írni akartam, de a játék nem volt elérhető.... mint tegnap is.....

    A héten délutános vagyok.
    Ma délelőtt Anyával megyek orvoshoz, majd munka, és már csak este érek haza.

    A felújítás lassan elkészül - ami idő hiánya és egyéb elfoglaltságok miatt húzódott el - a kis szoba teljesen kész van, és szőnyeget is sikerült venni. A nagy szoba festését elhalasztottam, most csak egy kis javítást kell csinálni, ami szombaton be is fog fejeződni és végre minden a helyére kerül.

    A kockázós eventet sikerült befejeznem, - nem akartam a jobb oldalt végig vinni, de a kerék nagyon kegyes volt és nem sok extra dolgot kellett felhasználnom hozzá, hogy a végére érjek.

    Marika, nagyon jót kirándultál, sok élménnyel lettél gazdagabb és emlékeztél.

    Judit, pihenek én... amikor tudok ;).
    Anya eredménye nem jó :(, és mondtuk, hogy műtétet nem akar, ma megyünk az onkológiára - másik orvoshoz, mint a múltkor - és meglátjuk mit mond.
    Ahogy Anya mondja, 50 évvel ezelőtt leégették neki azt a valamit, és sugár kezelést kapott.
    Hogy most a műtét mi lenne azt nem mondták, csak én ahogy agyalok rajta, lézer...??? vagy nem tudom - mivel egy hajas fejbőrről van szó és alatta a koponyacsont. Nah... majd ma kiderül.
    Amúgy az a valami már nem gyulladt, nem levedzik, bevan pörkösödve.

    Lilahagyma.... szeretem... szalonnával... friss kenyérrel.... szoktam enni... szeretem ;):).
     
  10. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok

    Lassan-lassan tele a hócipőm...ezzel a sok "nem tudok belépni" -vel ! Miért nem javítják meg rendesen? Nem éri meg nekik?
    Akkor pont!...legyen vége! Ne kábítsák a gazdákat tovább!

    Az eventnél én is megcsináltam a jobb oldalt teljesen. Bár én hozzám a kerék nem volt kegyes....semmit sem adott!
    Jacket és zöldcseppet használtam....sokat. Aztán a játék is kibabrált velem. Amíg mások letudták 200 alatti minijátékkal,
    nálam ez meghaladta. Ám addigra már eléggé felhúztam magam....de azért is én győztem!

    A mostani kiírást elolvastam. Már előre rémüldözök a felröpi miatt! Nálam az mumus....főleg a rémségesen.

    Megvettem a menetjegyeket...a jövő héten hazautazok! Egy átszállással több!...a pálya-felújítása miatt! Aztán kiváncsi
    vagyok, hogy mennyit fog késni. Erre most számítanunk kell elég sokáig. Kezdem megszokni....a pálya másik részét tavaly
    fejezték be.

    Szép napot!
     
    henrietta1223, busika02, -W-595- és 5 más kedveli ezt.
  11. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét Mindenkinek!

    Marika, nagyon élménydús, szép utad volt! Amennyiben szép helyen járt az ember és kedves emlékek is fűzik hozzá, akkor bizony többször is el lehet menni ugyanoda, az emlékeket felidézni, újra elraktározni! Jó, hogy akadt útitársad is, jobb, mint egyedül. Menj máskor is, használd ki a lehetőségeket, a még jelenlegi jó időt és gyűjtsd az élményeket!

    Ági, bizony rég jártál erre! Már kezdtem aggódni, hogy történt valami, ami nem jó. - de "csak" a szokásos pörgésed....
    Jó, hogy a felújítás is a végé felel közeledik, jó lesz már megpihenni!
    Anyukádnak mit mondott az orvos?

    Zsozsó, jó utat haza és ne mérgelődj, azzal nem leszel előrébb! Ügyes vagy, hogy az eventet maradéktalanul megcsináltad!

    Naponta mentem gyalog valahova, kihasználva a napsütéses kellemes időt.
    Hozzáfogtam a nagytakarításhoz is, szépen haladok vele.


    Előző eventet befejeztem, a mait pedig elkezdtem. Teliholdas nem nagyon áll hozzám közel, talán azért, mert ritkán van nyitva, de most szépen haladok a gazzal, viszont röpi az nagyon kevés van. A Gombaerdőben állatok voltak zömmel, így onnan szinte semmi röpi nem jött.
    Gyopároson Alicével és Fülessel hadakozom, próbálom teljesíteni amit kérnek, de göröngyös az út, így nem nagyon haladok, de sebaj, majd kész lesz valamikor!

    Pihentető jó éjt!
     
  12. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    [​IMG]Szervusztok...

    Gondoltam egyet és beiratkoztam a nyugdíjas klubba.Az az érdekes, hogy azóta szinte nincs időm, mert mindig valami mást kell tennem.
    Olyan gyönyörű az idő, ma egy jót sétáltam reggel, el is határoztam, hogy muszály lesz a napi 4000 lépést megtenni, mert az egészség de jó is lenne, ha jól szuperálna. Véletlenül amikor feljöttem a netre olyan fantasztikus utazásokat láttam, de az árakon bizony nagyon ledöbbentem.Hol vagyok én már ezektől, egy fényévnyi távolságra.
    Ám el határoztam, hogy egyszer voltam a veresi piacon szombaton és olyan sok látni való akadt, de az idő rövidsége miatt, csak nagyon keveset láttam.Viszont annak a rétesnek az íze, amit ott ettem, még mindig érzem.Nagyon nagyon finom volt.És mennyi féle van ott.Azt hiszem irtam is róla akkor.
    Nem is értem, olyan mehetnékem van, csak mennék és mennék mindig valahová.Most is el kellene mennem, mert a szék amin ülök a gép előtt, már úgy felszedte a parkettáról a lakkot, hogy valami gumis görgő kellene de nem tudom, hogy lehet e kapni.Meg is néztem ifjú barátomat , hogy létezik e valami ilyesmi.S lám lám,
    upload_2023-9-29_12-43-5.png ez az ami nekem kell.Most zárom is soraimat és ha majd érkezem, beszámolok róla, hogy kaptam e.A rémségeknél úgy is érik a vérnarancsvirág, sok idő kell míg beérik, én meg addig hatszor haza érkezem.

    Sajnos gumis aljzatút nem kaptam, csak amilyen volt, de legalább nem volt oly elhasznált.Nagy örömmel hoztam haza, és azon mód megpróbáltam kicserélni.Hogy én miért gondoltam, hogy ez fog menni???Sajnos a boga életbe sem tudom beletuszmákolni az újat, pedig lemérte az eladó és mégis.Most fől a fejem, hoyg vajon miért nem megy bele???

    Semmi ötlet, hogy vajon miért nem tudom kicseréli????Na de mindegy, úgy is nekem kell megoldani!!!

    Legyen szép és derűs a hétvégétek...
     
    Utoljára szerkesztett: 30.9.23
    henrietta1223, -W-595-, busika02 és 5 más kedveli ezt.
  13. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok

    Marika....gördül már az a szék?

    Judit...nem is mérgelődök...csak morgolódok....lassan már mindenért.! Tudom nem jó az irány...de ez van.
    Ezért is kell már egy kicsit kimozdulni a városból!

    Ági...Anyudnak mit mondtak?

    Az etetős eventtet végig csináltam...de ültetem az e-gazt...az apróságokért.
    Amúgy csendesen termelgetek a famon...van amikor én felejtek el jönni...van amikor nem tudok belépni.
    A gyopárvölgy továbbra is felejtős...valahogy nem vonzó számomra.

    Szóval szerdán utazok...így a héten nem nagyon leszek gépközelben. Egyelőre még nem tudom, hogy fogom megoldani
    a netet...azt majd otthon döntöm el....azt viszont már most tudom, hogy ritkán fogok belépni.
    Bár ahogy láttam hétvégére cserenapot is terveztek...és persze jön az új event is ....valamikor. Az eventet elkezdi a kezem.
    A cserenapon még gondolkodok, mert van tervem!...szóval átcsoportosítást terveztem!

    Vigyázzatok magatokra....legkésőbb a jövő héten jelentkezem.
     
  14. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Sziasztok!

    Nah, hát ezek a napok... o_O, na és ez a játék....??? mint a mesében hol van... hol nincs o_O

    Voltunk Anyával egy másik onkológusnál, aki nagyon részletes tájékoztatást adott, és gyógyszert fog Anya kapni, minden ezzel kapcsolatos kérelmet és igénylést megcsinálnak, ennek 2 hónap az átfutási ideje, és engem akkor hívnak ha minden megvan.
    A múlt héten a lányom kórházba került,:cry: nagyon fájt a füle és szédült, felhívta a kezelő orvosát, aki berendelte vizsgálatra és már nem engedte haza, vénásan kapott injekciót és infúzió kúrát és elküldték különböző vizsgálatokra, de hogy mi okozza a szédülést, még nem derült ki. Így én meg naponta főztem neki és mentem hozzá. Tegnap haza engedték, de még tart a szédülés :(.

    A felújítás véget ért, szombaton mikor haza jöttem a kórházból, neki álltam és megpucoltam a nagyszobai ablakokat, rendbe tettem az erkélyt, törölgettem, porszívóztam felmostam.
    Vasárnap délelőtt rakott krumplit készítettem - ezt kérte a lányom - majd vittem neki ebédre, míg a buszra vártam, jött egy telefon, - a fiam hívott - hogy tudnék e vigyázni a gyerekekre, mert nekik el kell menni el kell vinni az elkészült bútorokat, mondtam persze vigyázok, így értem jött a kórházhoz, és majd csak este hozott haza.

    Zsozso, jó utat Neked!

    Marika, szerintem a forgószék alá gumis kereket nem lehet venni - de ezt csak én gondolom - azt, hogy elkerüld a parketta kopását, ajánlom amit én használok. Ez pedig nem más mint egy kerek szőnyeg, gumis az alja és a forgószék lába,- kerekei, pont elfér rajta. Én a JYSK-ben vettem - nem is volt drága, és mosható, és amikor én vettem, ( ennek már van 2 éve is ) volt többféle színben is - ámbár nekem ez előtt, fehér volt, most világos szürke.
    Remélem tudtam segíteni.
    Az, hogy az új kereket nem tudod a helyére tenni azt nem tudom miért, de hasonlísd össze a régivel, hátha rájössz mi lehet a baj vele.

    Az eventet megcsináltam, de tovább már nem ültetem az event növényt, inkább a teliholdas növényeket szaporítom.
     
    Utoljára szerkesztett: 3.10.23
  15. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét Mindenkinek!

    Marika, nagyon jól tetted, hogy beiratkoztál a klubba! Bizonyára sok és érdekes program lesz, élvezd ki! :) A jó idő még kedvez a sétának is, hajrá a 4 ezer lépés! :)

    Zsozsó, érezd jól magad!

    Ági, jó dolog, hogy Anyukádnak gyógyszert javasolt az orvos és nem műtétet, vagy más kezelést!
    Lányodnak gyógyulást kívánok és azt, hogy derüljön ki, hogy mi okozza a szédülést, hogy tudják gyógyítani!
    Remek dolog, hogy a felújítás véget ért, így már csak élvezd a szépet, jót!
    Vigyázz magadra, sok teher van rajtad!

    Kihasználtam a szép őszi időt és sokat voltam kint. Még most rendeztem be a szobai virágokat, azokból is az érzékenyebbeket. Sok idő volt, míg lezuhanyoztattam őket, elmostam a kaspókat, alátéteket, stb.
    Kis kertemben még paradicsom és paprika van, valamint most érik a másodvetésű zöldbabom.

    Eventet még mindig csinálom a teliholdason, jók azok az apró ajándékok is.
    Holnapit elolvastam, hosszú érésű növények a földben. Felröpiből sok kell, azért kicsit aggódom. No, de legyünk pozitívak, arra gondoljunk, hogy lesz elég!!

    Lajos, egy röpke bejelentkezés?
     
  16. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Sziasztok!

    Vásárlós napjaim voltak, amivel munka után gyorsan elteltek a napok.
    Az egyik délelőtt csak a belvárosban voltam, a másik nap a kicsit messzebb lévő bevásárló központban jártam.
    A héten volt a kis hercegnő szülinapja :inlove: - már 6 éves o_O, hogy repül az idő .... :)
    Holnap lesz a családi buli :);), babgulyás és lángos.
    Ma, főzni fogok - túrós sztrapacskát és köröm pörköltöt, amikből, délután viszek Anyának és holnap a sztrapacskából - a menyemnek és lányomnak is, mert csak ők szeretik.

    Judit, igen, mi is így gondoljuk, és reméljük hatásos is lesz - az orvos szerint az lesz.
    A lányomnál még tart a szédülés,:eek::sleepy: a jövő héten kell vissza mennie kontrollra.

    Az eventet elkezdtem, sőt a bal oldal kész, a jobb oldalra kell még növény. A kerék most nem volt kegyes, így az event adta bónuszhoz, használtam Jack-et is.

    Szép, napsütéses idő van, ámbár a reggelek már eléggé hűvösek.

    Lajos...., Ilona...., Tihamér....., Edit....? mizu van veletek? - rég adtatok hírt magatokról.
     
    busika02, zsozso577, -elzemari- és 6 más kedveli ezt.
  17. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét!
    Ági, Isten éltesse a kis Hercegnőt!
    Szokásos mozgalmas napjaid voltak, hol itt, hol ott, néha azért otthon is! :) Csak bírd, legyen jó az egészséged! Reggelente öltözz fel jól, lehűlt a levegő!
    Hiányoznak neked is a régi gazdák, mint nekem. Egyszer majdcsak megjelennek én bízom benne!

    Az én napjaim is mozgalmasak voltak. Egy tegnapra kitűzött esemény ugyan elmaradt a kellemetlen idő miatt. Levendulát lehetett volna menni szedni a városszéli levendulásba,a másodvirágzás is sikeres volt.:)
    Farmon termelgettem, gyűjtögettem. Pecsétgyűrűből a hiány tetemes, mert ugye a baha sohasem adja olyan jól a röpit, mint a rendes farm, meg azt is be kell vallanom, hogy a zuhatagon nálam kütyük vannak. Még mindig kapkodom őket, még van némi hiányom. Mivel nekem a hétvégék a mozgalmasabbak, így még nem értem a jobb oldal végére, de van még időm. Néztem a piacot, jól elrugaszkodtak az árak! Egyenetlen az erszények tartalma, ez látszik a piaci kínálatból is. A rózsából van hiányom még, de összeszedem juszt is!
    Gyopárost kezdem megszokni, ha nem vigyázom még meg is szeretem. Felkapaszkodtam a napraforgóra, így 18 db mamutfát át tudtam helyezni a tisztásról. Most meg az foglalkoztat, hogy kellene a többi terület is, mert maradt még mamut a tisztáson, meg lenne mit kirakni oda is. Hmm, hmm, nehéz a döntés.
    A mai fagyos nap után újra jön a melegedés, van is beütemezve ide, meg oda is menőke. ( vásárlás, temető..)
     
    busika02, zsozso577, -elzemari- és 5 más kedveli ezt.
  18. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    [​IMG]Szervusztok...

    A görgők a székemben rendben vannak, ám most nagyon kell vigyáznom, mert irtó hamar elgurul velem.Az még rendben van, ha már rajta ülök, de van amikor önálló életet él és gurul és gurul.Úgy ülök rá, hogy előtte odatámasztom valamihez, hogy stabil legyen.
    Van gumis aljú, csak most nem volt ebben a boltban.

    Sajnos most nem eventezem, mert kicsit besokalltam, és szabadságot vettem ki.A gazdakörbe termelem a szükségleteket , hiszen igy is van mit tennem.

    A napköziben holnap mennek Ráckevére kirándulni, de most még én nem mehetek, mert új vagyok, és miután három klub embereit viszi a busz, természetesen a régiek, vannak elsőbbségben.Ám kaptam egy meghivást, hogy vasárnap menjek el felderíteni Ráckevét.Nosza semmi akadálya nem volt így felkerekedtem és irány a Duna menti település.
    Azt gondoltam, hogy majd nem egy nagy távot fogunk megtenni, de tévedtem, mert bizony a település egyik végétől a másik végéig gyalogoltunk.Hogy az én derekam, mennyire tiltakozott azt elmondani nem tudom, ám én hősként viselkedtem és 13 000 (5 km) lépést tettem meg nagy hősiesen.Közben persze sok mindent láttam is.
    szél úrfi azt hittem, hogy az egész fejemet akarja, mert olyan gorombán fújt, hogy sokszor már azt hittem, hogy az egész fejemet leszedi.

    Az első látnivaló a Savoyai kastély volt.Igaz csak kivülről az utcáról tudtuk megnézni.A Ráckevei Savoyai-kastély a világi barokk építészet első hazai remeke. A háromszáz éves kastélyt az 1970-es években felújították, szálloda és étterem működött benne. Jelenleg pedig üresen áll, nem látogatható.Kár érte......
    A ráckevei Savoyai-kastély Savoyai Jenő részére épült Johann Lucas Hildebrandt építész tervei alapján 1702-ben.
    Savoyai 1736-os halála után – utóda nem lévén -, a birtok a koronáé lett, majd fokozatosan elvesztette eredeti funkcióját. Használták raktárnak és magtárnak is. 1960-as évekre állapota teljesen leromlott, csaknem összedőlt.
    Az 1970-es években végzett felújításnál – az eredeti tervek hiányában – a megmaradt elemekből következtettek arra, milyen lehetett fénykorában.

    Savoyai Jenő (németül: Eugen von Savoyen, eredeti teljes francia nevén Eugène-François de Savoie-Carignano gróf (Párizs, 1663. október 18. – Bécs, 1736. április 21.) herceg, német-római császári hadvezér volt. Korának egyik legkiválóbb stratégájának tartották, egész Európa egyik legbefolyásosabb embere volt.
    Először a Bécs ostromára közelgő törökök ellen harcolt, majd részt vett az ostromlott Bécs felmentésében. 1684-ben részt vett Buda eredménytelen ostromában és 1685-ben az esztergomi diadal kivívásában.
    Buda várának 1686-os visszafoglalásakor jobb keze súlyosan megsérült. Felépülése után a 1687. augusztus 12-i a harsányi lejtőn a török ellen vívott győztes csata hírét már ő vitte Bécsbe.
    A kor szinte összes ütközetében jeleskedett miközben folyamatosan feljebb került a ranglétrán. Nem is sorolom tovább......

    Miután elhagytuk a kastélyt lementünk a Duna partjára és ott mentünk tovább, természetesen a szél még jobban mutatta , hogy milyen erős.Következett a Ráckevei Hajósmalom.
    A molnár mesterség volt a Duna mellett élő ráckeveiek legfontosabb ipara.1720-ban már öt malom működött.Nagy része egészen 1950-es évekig maradt meg.

    S hogyan is lesz a búzából liszt mi az őrlési folyamat?
    Búza- magtisztítás- koptatás- nedvesítés- durva őrlés- finom őrlés-és végül a liszt...

    Szerdán és szombaton itt a Duna partján van a csónakos piac.A piaci terület mindenki megelégedésére működik: a környék Őstermelőinek termet értékesíti . Emellett sok más hasznos termék és jó pár bóvli is gazdára talál itt.

    A séta még mindig nem ért véget, mert tovább menve a gyomrunkra is kellett gondolni, és a Halásztanya vendéglőben meg is pihentünk és az étkezés gyönyörűségének is hódoltunk.Igen ám de a megpihenés után bizony alig bírtam felállni, mert mit szépítsem jól el is fáradtam.
    Az étkezés után mondtam, hogy nincs az a pénz, amiért én ezt az utat még egyszer megtegyem, így aztán visszafelé már busszal mentünk.Mennyivel barátságosabb volt már így.

    Sebaj, túl éltem és így visszagondolva nem is volt olyan borzasztó hosszú.......
     
    Utoljára szerkesztett: 10.10.23
  19. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Sziasztok!

    Judit, köszönöm szépen :).
    Igen, így van, a reggelek már eléggé hűvösek, sőőőt hétfő reggel igen csak kerekedett a szemem, mikor azt látom a telefonon, hogy 1 fok van o_O, mert indultam a messzebb lévő lidl-be.
    Gratulálok, a napraforgós terület eléréséhez, ügyes vagy.
    Én még csak a 19. szintet értem el, de majd csak eljutok én is oda.
    A szülinapi buli, jól sikerült, de sajnos az időjárás nem kedvezett, mert 10 perc alatt elromlott az idő, a reggeli napsütést és 17 fokot, felváltotta a hideg szél, beborult, és volt némi csendes eső is, így bent a lakásban voltunk, igaz a babgulyás kint főtt - a menyem nagyon ügyesen megoldotta.
    Az eventet sikerült végig vinnem, ki is raktam az összegyűlt piccolókat, és láss csodát, újra lett 1 FA fám :inlove:, nagyon meglepődtem, és mondanom sem kell, hogy nagyon megörültem neki. Lett még több hasznos dolog is, hoztam róla képet is.


    upload_2023-10-11_8-29-15.jpeg

    Itt, most szürkeség van és +8 fok.
     
  20. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    [​IMG]Szép napot kivánok!

    Felénk nagyon szürke és olyan komor az idő.Mintha még köd is ereszkedett volna a tájra.Tegnap bizony befűtöttem, mert hiába vettem fel a mellényt is, csak barátságtalan volt az idő.Akkor gondoltam arra, hogy bizony befűtök.Igaz most nem tisztítattam ki a konvektort, mert valahogy nem figyeltem az időre, hiszen olyan sokáig elkényeztetett minket.Remélem nem okoz majd gondot.

    Ági,
    gratulálok az aranyfádhoz, nekem még soha nem volt szerencsém vele találkozni.

    Judit,
    mit csináltál volna a levendulával, ha az idő engedi??A szomszédom szokott a kertben szedett levendulából egy kis fonott csokrot készíteni, nagyon kedves látvány.

    Derűs napot kívánok!!