Gazdák a Tiszántúlról!

Kategória: 'Ki kicsoda? - A gazdák', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok

    Marika...menjél csak sokat kirándulni....ehhez most elég jó az idő!

    Ági...gratula az FA-fához! Szerencse-Fia vagy!

    Judit...nagyon ügyes vagy, hogy már az új terület a birtokodban van. Hogyan és mit csinálsz?
    Egy gyorstalpalót kérek gyengéknek. Én sehogy sem haladok vele. Úgy gondolom, hogy az új terület nálam sosem
    lesz megnyitva!

    Jó volt otthon. De az utazással nagyon nagy probléma volt! .....főleg a vasárnapi visszaúttal. Gáz....nagy gáz!!!!
    Hétfőn is alig tértem magamhoz!
    A vasárnapról meg nem is beszélek. Hazaértem....volt egy kis dolgom....aztán kidőltem....másnap reggel ébredtem.
    Ilyen talán még sosem történt velem!

    Az eventtel igyekeztem és hamar be is fejeztem! Igy nem nagyon foglalkoztam otthon a farmmal.....azóta sem.
    Össze kellene már szednem magam!Ám elég sok dolgom van....amit intézni kell....Na...de holnap talán kezdődik valami.
    Megyek is nézelődni....mert reggel voltam bent....és most léptem megint be.
     
  2. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét Mindenkinek!

    Marika, nagyon szép és jó kirándulásod volt újfent! Bizonyára a jó közösség is fokozza a kirándulások élményét. Kívánom, hogy legyen még sok ilyen szép és tartalmas utad!
    A levendulát dísznek szerettem volna a szobába, étkezőbe.

    Ági, gratulálok a Fa fádhoz! Örülök, hogy jól sikerült a buli, ha az idő el is romlott.

    Zsozsó, mi volt a probléma az utazásnál?
    A gyopárosnál a cukorka gyakori használata segít. Igyekszem azokat a vevőket kiszolgálni maximálisan, amelyek cukorkát is adnak. Amikor egy vevőt maradéktalanul kiszolgálok, akkor a cukorka felhasználásával újra indítom és nem várom meg, hogy az idő leteljen. Elég későn esett le nekem ez a megoldás, volt vagy 30 cukorkám, így gyorsan bele tudtam húzni és elértem a napraforgódombot. Innen újra lassú tempó következik, mert cukorka az nincs, csak 2- 3 db.

    Tegnap nagyon jó délutánom volt, a három nagy lányunokámmal találkoztam és együtt töltöttük a délutánt. Csicseregtek, beszámoltak az eltelt időszak dolgairól, élményeikről. Sokat tanulnak, de nekik most ez a dolguk. A középső lányka sikeresen levizsgázott KRESZ-ből is, most majd kezdi a vezetést.

    Eventet csinálom, ma délután nagyon belehúztam, mert most néhány napot nem leszek, megyek egy kis őszi kikapcsolódásra, feltöltődésre.

    Vigyázzatok magatokra, majd jövök! Pá! :)
     
  3. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok

    Judit...érezzétek jól magatokat..... és Ti is vigyázzatok magatokra!

    Az eventeket csinálom. A tenyésztéses eventet nem akartam teljesen megcsinálni....mert vártam a szuper dolgokra.
    Ám aztán bele is keveredtem....nahhh....meg 5 óránként szedegetni is kell. Úgy néztem, hogy ma este az utolsó szedegetés
    után kész is lesz....de majd alaposan meg kell néznem....ne hogy valamit benézek.

    A rémségesen szépen lassan termelgetek. A bal oldallal este meg leszek. Utána a jobb oldalt fogom megcsinálni....a felhőért.
    Aztán, ha úgy látom, hogy be fogom tudni fejezni..akkor elkezdem a középső részt is.

    Ma szép idő volt....nem is voltam sokat a lakásban..csak annyit, hogy gyorsan leszedtem a farmon az e-gazt és a virágot
    a tenyésztősben...aztán mentem utamra.
    Már lassan az ablakokat is tisztítani kellene. Bezzeg most rosszt időt mondanak....így aztán meglátom, hogy mikor
    fogom elkezdeni.
     
  4. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Sziasztok!

    Ma munka után, pihenős napot tartottam, az elmúlt napok megint mozgalmasak voltak.
    Tegnap családi ebéd volt nálam, jöttek a húgomék és természetesen hozták Anyát is.
    Lesz még családi ebéd, amikor a gyerekek jönnek, igaz nem egyszerre mert nem mindenkinek jó a betervezett nap, de húzni-tolni nem akarom.

    Marika, Judit, Zsozso, köszönöm a gratulációt!

    Judit, jó pihenést, és kellemes kikapcsolódást!

    Mind két eventet sikerült befejeznem.
    Most ólak vannak kint, mert megfogyatkoztak az állataim.
    A teliholdason növényeket termelek, mert igen sok kell belőlük a tápokhoz.
    A gyopároson igyekszem kiszolgálni a megrendelőket, de már nagyon sok ATP kell a szint lépéshez.
    Azt gondoltam, hogy termelem a meggy és barackfák terméseit, amikből jelvényeket készítek és azt adom be az átalakítóba.
    Igaz a 400 ATP pontért 40 órát kell várni.... de hátha jobban lehet haladni.

    Tegnapra ideért a lehűlés, borongós esős idő volt.
    Ma viszont kiderült és volt napsütés.
     
  5. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét Mindenkinek!
    Itt vagyok újra, pihenten, feltöltődve! :) Bizonyára ismeritek ti is azt az érzést, amikor nem kell a konyhában órákat tölteni, s ennek ellenére a terülj, terülj asztalkámról nehezen tudsz választani a sok finomság közül. No, ez valami jó volt, de ugyanilyen jó volt a szállás, a víz, a környezet no és a napos csodás őszi idő! :) Bő egy óra volt az út, nem is sokkal múlt el 14 óra, amikor bejelentkeztünk. Gyors kipakolás, átöltözés és már mentünk is a vízbe. Megkezdődött a szervezet ásványi anyagokkal való feltöltődése. Este nagyon finom vacsora, majd pihenés. Szombaton, szinte hihetetlen, hogy október közepén 26 fokban napoztunk, és fürdőruhában a teraszon lévő sörasztalnál ittuk a sört...Kora délután elmentünk egy sétára a kisváros központját megnézni. Kisújszálláson voltunk, csak átutazóban voltam eddig ott, így nem sokat tudtam róla. Kellemes meglepetés ért, mert egy nagyon kedves, hangulatos, szellős, parkokkal tele városközpontot láttunk. Régi, nagyon szép épületek, szobrok, kis boltocskák egymás mellett és még ott lógtak a céhjelvények is. Nekem nagyon tetszett!! Nincs betontenger, zsúfolt kocsisor, benzingőz.:)
    Délután még újra csobbantunk, napoztunk.
    Vasárnap reggel korán reggeli és még egy órácskát a vízben töltöttünk. Már napocska elbújt, felhők gyülekeztek, de esni nem esett. :) Hazaúton a színes falevelek tették élvezetessé az utunkat! :)

    Farmon előre dolgoztam, így az eventeket befejeztem.

    Zsozsó, biztos vagyok benne, hogy az ablakok nem szaladnak el, megvárnak és nem lesznek öntisztítók sem! Majd megcsinálod, lesz még jó az idő!

    Ági, közben megjelent a hozzászólásod. Itt is nagy szeretettel köszöntelek, sok boldog születésnapot kívánok szeretteid körében!

    http://keptarhely.eu/view.php?file=20231016v03x6zmdf.jpeg
    http://keptarhely.eu/view.php?file=20231016v03xd6lzy.jpeg
    http://keptarhely.eu/view.php?file=20231016v03xih1z.jpeg
    http://keptarhely.eu/view.php?file=20231016v03xiil1m.jpeg
     
    Utoljára szerkesztett: 16.10.23
    henrietta1223, zsozso577, -W-595- és 5 más kedveli ezt.
  6. _Ilona49_

    _Ilona49_ Fórumgróf

    Kedves Ági!
    Még sok-sok boldog szülinapot szeretteid körében, jó egészségben!!!!!
     
    henrietta1223, zsozso577, -W-595- és 5 más kedveli ezt.
  7. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Sziasztok!

    Judit, Ilona, nagyon szépen köszönöm a jó kívánságokat :inlove:!

    Judit, örülök, hogy kipihenten és feltöltődve tértél vissza.
    Egy ilyen kiruccanás szuper jó tud lenni.
    Kár, hogy én nem vagyok elég bátor hozzá, hogy egyedül útra keljek :eek:.
    Itt a városban is van lehetőség egy kis gyógyvizes kúrára, de mindig vannak fontosabb teendőim, persze, ha nagyon rá szánnám magam, elmehetnék pár órára.

    A farmon továbbra is állatok vannak kint.
    Olvastam, hogy holnap 14 órától, a teliholdas területre érkeznek, újdonságok, így most ott a Molylepkeüreg-hez termelem a hozzávalókat - van a pajtában minden, de hagy legyen több.
     
  8. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok

    Ági....picit megkésve...de sok boldogságot kívánok!
    Judit...biztosan jó volt újra egy kis feltöltődés....az idő is kedvezett nektek!

    A farmon csendesen ültetgetek. A holnap kezdődő event elkezdéséhez segítséget kértem....mert akkor még nem leszek itthon.
    Most jobban odafigyelek a gyopárosra...de nagyon le vagyok maradva....mert eddig alig-alig látogattam oda.
    Aztán meglátom, hogy meddig fog tartani a kitartásom!
     
  9. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Sziasztok!

    Zsozso, nagyon szépen köszönöm a köszöntést :inlove:!

    Nálam a farm délután és este szinte elérhetetlen volt, nem tudtam belépni, és ha sikerült, akkor vagy a barik talicskáztak vagy a virág forgott...... nálatok működött minden rendesen?
    A problémák miatt csak az egyik új növényt sikerült felszaporítani, a másik most került a földbe, váltottam ki 4 db-t az új fából is, de a molylepkét még nem váltottam ki. Először a táphoz valókat kell legyártani.
    A holnap kezdődő event ismertetőt elolvastam, és csinálni is fogom, remélem már nem lesz probléma.
     
  10. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét!
    Ági, kaptál szülinapi tortát? Ki sütötte és milyen volt?
    Valóban egyedül nem jó ilyen helyekre menni, én sem mennék.

    Zsozsó, a gyopárosról még annyit, hogy nem váltottam ki minden fát és a növények közül sem, hála nagyon ritkán kértek (eddig) a ki nem váltott fából termést a megrendelők. Nem kell nekem annyi fa, meg gaz, kevesebbel is el lehet boldogulni.

    Tegnap és ma is temetőben voltam, még most ültettem be a sírokat árvácskákkal. Szerintem nem késtem el vele.

    Eventet csinálni fogom, ma pedig az új dolgokat kiváltottam, gazokat termelem.
    Ma is szép idő volt olyan 10 órától, addig viszont hideg volt és sajnos este is hamar besötétedik és gyorsan lehűl a levegő. Ősz van és örüljünk, hogy eddig jó volt az idő. A szomszédom kerítésére felfutott vadszőlő csodálatos színekben pompázik, naponta többször is megpihentetem rajta a szemem.
    Kiskertem is folyamatosan szedem az elvirágzott, elfonnyadt növényeket, téliesítés van napokon, heteken át. Hétvégén a segítő kezek lecserélik a kocsimon a nyári gumikat is és felkerülnek a télik. A fúrt kútnál is le lesz szedve a szivattyú és lesz egy utolsó sövénynyírás, ami igazából csak igazítás lesz. Mindig van mit csinálni.
    Ági, most jelent meg a hozzászólásod.. nálam szupertápot esznek a molyok.. Nálam nem volt probléma, igaz 16 óra körül értem haza, akkor fogtam hozzá.
     
    -elzemari-, busika02, Tündi100149 és 6 más kedveli ezt.
  11. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok

    Ági...kb 14 órakor mentem el...és 19 után értem haza....és nem észleltem problémát.
    Én amikor ezt tapasztaltam....töröltem minden előzményt...de sokszor a szolgáltató is vacakol!

    Judit...én a szintemhez képest mindent kiváltottam. Nálam a megrendelők mindig azt kérték...ami nem volt.
    Most meg azt...amiből kevés van. Most azt hiszem csak a megrendelőknek fogok termelni...amíg lesz kitartásom és kedvem!
     
    -elzemari-, busika02, _Ilona49_ és 6 más kedveli ezt.
  12. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Sziasztok!

    Judit, Anyától és a tesómtól nem kaptam szülinapi tortát - Anya régebben mindig hozott valamilyen sütit, amit ő sütött.
    A gyerekektől szoktam kapni tortát, de most nem egyszerre fognak jönni, de majd megírom, kaptam e vagy sem.
    Az, hogy a moly szupertápot is kaphat az eszembe se jutott o_OxD, pedig a naphalat leginkább szupertáppal etetem.

    Az eventet elkezdtem, haladok is, a kerék is kegyes volt, és Jack-éket is munkára fogtam, mert most éppen ráérek és letermelem az event növényt, a felröpi is csak összejön.
    A Terror-tojásnövény volt kezdésre ültetve 1x1-ben és 62 db felröpit adott, ami nem sok, de a remélem összejön a mennyiség.

    Ha nálatok nem volt probléma akkor lehetséges, hogy a netem vacakolt, ámbár ha elmegy a net azt látom, mert jelzi a gép. Ma működött és működik minden.

    Zsozso, a gyopároson én is kiváltottam mindent.
    Kiszolgálom a megrendelőket is na nem mindig maradéktalanul, és gyártom az arborista 1. szintű jelvényeket mikor összejön 6 db beadom az átalakítóba.
     
  13. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Ági, igaz megenni nem lehet, de hoztam neked tortát:
    upload_2023-10-19_20-36-50.jpeg
    Az átalakítóba én 32 órásat szoktam indítani és ebbe adok egy db 1. szintű jelvényt, aminek 11000 az értéke.

    Zsozsó, nálam is van olyan, hogy azt kérik a vevők amiből kevés van, de akkor azt a fát ültetem, aminek kevés a termése, hogy behozzam a lemaradást. Amúgy meg nem nagyon izgat, ha nem tudom maximálisan kiszolgálni őket. Elmennek üres kézzel és kész!

    Eventet csinálom, lett némi bónuszom is.
    Délelőtt fodrásznál voltam, délután meg ugyan megenyhült az idő, de csepergett, így csak bent dolgoztam.
    Holnap bevásárlás és jön a hosszú hétvége.
     
  14. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Sziasztok!

    Judit, köszönöm szépen a tortát, :inlove: nem baj, hogy nem ehető :).

    Holnap ebédre jönnek a lányomék, és a tervem az volt, hogy munka után, még vásárolok, majd előkészítem a husit, a zöldségeket, és sütök piskótát, amiből tiramisu lesz - ez volt a terv, amit egy telefonhívás borított. A tervem ment a sarokba, én pedig épp csak hazaértem, már fordultam is vissza és mentem a fiamékhoz, a gyerkőcökre vigyázni, mert a kicsi belázasodott, így nem ment bölcsibe, a kis hercegnőt ebéd után hazahozták az oviból. A fiamék pedig dolgozni mentek. Délután a másik nagyi leváltott, hazajöttem, megcsináltam a tiramisut, felkockáztam a husit, és összevágtam a zöldséget is. A menü - gulyásleves, rántott sertés karaj, krumpli püré, párolt rizs, uborka saláta, a desszert tiramisu.

    Az eventhez, tegnap meglett a növény, már csak a felröpiket kell gyűjteni.

    Ma enyhe idő volt, de borongós és eső szitálós.
     
  15. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok

    Ági...jó is az amikor minket ünnepelnek! Ez nálad, most több részletben zajlik.....és ez még jobb!

    Az ablakokat megtisztítottam a hét elején....így most tavaszig nem tervezem!..bár lehet a konyhait hamarabb
    át kell törölni....jön a hideg és párás időszak és persze most a bogarak sem tesznek jót a ragyogó ablakomnak.

    Az eventet tegnap este befejeztem. A kerék végre megdobott egy 100%-os bónusszal. Igy a gaz-termeléshez
    szuper dolgokat használtam. Viszont a felröpi gyűjtögetéshez...csak a démoni bokrétát használtam....egy kis gyorsításhoz.

    Lassan indulok a konyhába...van ott egy kis dolgom.

    Szép hosszú hétvégét kívánok Mindenkinek!
     
  16. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép napot Mindenkinek!
    Ági, jó ünneplést! Együtt vagytok az nagyon jó dolog! :)

    Zsozsó, vagy 3 hete megpucoltam az ablakokat és kezdhetném elölről. Nézem, ha még jó lesz az idő, akkor valamikor újra pucolom és aztán tavaszig tuti, hogy nem.
    Poloskák zavarják az életem, nagyon nem szeretem őket! Alattomos módon besettenkednek a lakásba, de nem fognak ám nálam telelni, amelyiket megtalálom, azt megtanítom úszni...( állatvédők ne olvassák ezt a részt!)

    Event nálam is befejezve. Töltögetem a pajtát.
    Ma újfent ragyogó szép őszi az idő, mivel tegnap előre dolgoztam, így én is kint voltam a kertben, amikor a segítő kezek megrendszabályozták a lila akácot és a táncoló faleveleket. Holnapra tervezünk egy kirándulást a hegyekbe! :) Nagyon vágyom, hogy az Ősz Piktora által megfestett fákat, bokrokat lássam! Csordogáló kis patak, vár, várrom, kilátó is szerepel a néznivalók között.

    Jó pihenést nektek is a mai és holnapi napra!:)
     
  17. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Sziasztok!

    A tegnapi ebéd jól sikerült, finom lett és ízlett is mindenkinek minden.
    Zsozso és Judit, hozzátok hasonlóan a bogaraktól vagyis csak a poloskáktól én is kiakadok utálom őket, tudom nem bántanak de akkor is undorítóak. Hozzám nem tudnak bejönni, jövőre pedig már az erkélyemet sem fogják látogatni.
    Már ilyenkor ki sem megyek az erkélyre, valamelyik nap még rendbe raktam, és találtam is polost, hát nem kegyelmeztem nekik lefújtam őket hajlakkal xD -nem élték túl.
    Az iskolába viszont szép számmal vannak a termekben a függönyökön az ablakokon.
    Az ablakokat a felújítás végeztével én is megpucoltam, ha szükséges lesz a konyha ablakot még megpucolom, de a többit már csak tavasszal.

    Ma pihenőt terveztem, de nem jött össze xD, találtam magamnak némi elfoglaltságot, mint a mosógép öblítőtartályának sikálása, ezután kapott a gép egy flakon mosógép tisztítót és és elindítottam egy 60 fokos programot.
    Délután Anyához is elmentem. Holnap délelőtt megyünk a temetőbe.

    Az eventet sikerült befejeznem, mostanra meglett a felröpi mennyiség is.

    Judit, jó kirándulást, kellemes időtöltést.

    Itt ma a reggeli borongót felváltotta a napsütés és élénk meleg szél is fújt.
     
  18. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    [​IMG]Szervusztok...

    Jöttem egy kis erőt meríteni tőletek.Nem tudom, hová a csudába tűnt el a lelkesedésem, de még az ágy alatt is kerestem, de nem lelem.Néha néha elhagyom a házat,de valami nagy dolog nem történik velem.Ha nem játszom, akkor irni sem jövök, ez valahogy összefügg egymással.

    Kívánok mindenkinek jó játékot és kellemes kikapcsolódást....
     
    busika02, zsozso577, Csacskamacska és 6 más kedveli ezt.
  19. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét Mindenkinek!

    Marika, van ez így, de jön majd hamarosan a fordulat és a kedved újra a régi lesz! Várunk!

    Ági, nem is te lennél, ha minden az előre eltervezett szerint történne! Nagyon könnyű "elkalandozni", mert amikor én is hozzáfogok valamihez, az szinte lavinát indít el és jön a munka zsinórban, befejezni nem lehet, csak abbahagyni.
    Ma is ez történt velem . Az első kertben tevékenykedtem. Kiszedtem az elvirágzott virágokat és elültettem helyükre az árvácskákat, amelyek a hátsó teraszon voltak még cserépben. Miután az árvácskák eltűntek, így a helyüket feltakarítottam, de közben láttam, hogy néhány cserép virág vizet kíván, így elkezdtem locsolni azokat, melyek szomjasak voltak. Közben jött a gondolat, hogy már a dísztököket is le kellene szedni, így azokat is leszedtem, de, ha már le vannak szedve, akkor a már félig elszáradt indákat is leszedtem...és így tovább.

    Tegnapi kirándulásunk igazán jól sikerült. :) 9 óra körül indultunk és a nap nagy részét a hegyek között töltöttük. Csodás napsütéses idő, ragyogó kék ég és érdekes látnivalók. Sziklamás, várbevétel, városnézés...stb.

    http://keptarhely.eu/view.php?file=20231024v03x97hkh.jpeg
    http://keptarhely.eu/view.php?file=20231024v03xqgw2y.jpeg
    http://keptarhely.eu/view.php?file=20231024v03xbxosj.jpeg
    http://keptarhely.eu/view.php?file=20231024v03x2jymm.jpeg
     
    busika02, henrietta1223, zsozso577 és 3 más kedveli ezt.
  20. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    [​IMG]Szervusztok,

    Hogy én milyen vagyok, megírom a levelemet és egy gombnyomással, már el is tüntettem.Majd később újra nekifogok....
     
    busika02, henrietta1223, -W-595- és 2 más kedveli ezt.