Gazdák a Tiszántúlról!

Kategória: 'Ki kicsoda? - A gazdák', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Szia!
    Engem nem viselt meg. ugyan úgy megébredtem fél 5- kor. :) Annyi, hogy már vasárnap nem kelek fel.
    Eventet befejeztem. Segített, hogy szabin voltam múlt héten és nagyjából időben tudtam aratni mindig.
     
    busika02, miklos4949, -W-595- és 4 más kedveli ezt.
  2. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok

    Judit....gyakran van "De ja vu" érzésem!...pedig ha megnézzük....akkor mindig van valami ami más volt, mint tegnap!
    Apja...jót bólintottál?

    Az éjszaka valamikor megérkezett az eső....áll a víz mindenhol! Esik...és esik! Teljesen Május van!
    Ja...és mellé még a szél is fúj....így nagyon nehéz közlekedni...pedig van egy utam délután.
    Úgy érzem, hogy vinni kell egy másik nadrágot is. Az előbb voltam a boltban...ami itt van mellettünk, hogy
    a nadrágom alja csupa víz lett!

    Az event végére ma délelőtt pontot tettem. Nem is termelek tovább..bezártam az eventes területet.
    Egyébként meg csendes termelés folyik a farmon.
     
  3. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    [​IMG]Szervusztok...

    Még ilyet, olyan sötét van, mintha már este 7 óra lenne.Dörög, villámlik, ki érti ezt.De jó, hogy ma nem mentem sehová.Igaz éreztem is már két napja az esőt, mert piszokul fáj a derekam meg a gerincem.Ó ifjúság hová tüntél.

    Képzeljétek, mióta volt a találkozó, azóta újra visszatért a kedvem játszani.Még ezt az új eventet is csinálom, és hogy meghosszabbították a végét még a felhőm is meg lesz, ha minden igaz.

    Kívánok mindenkinek jó játékot!!
     
  4. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Sziasztok!

    Már megint... vagy még mindig...??? sűrű napjaim voltak.
    Szombat délelőtt, a temetőben voltunk, a tesóm vitt bennünket - engem és Anyát - kocsival, így Anya nem fáradt el annyira. A temető után, a fiam értem jött és mentem hozzájuk - jérce pucolás volt - igaz én, a kopózásból és pucolásból kimaradtam, de segítettem a bontásban. Tavasszal vette a fiam előneveltként a csibéket, és mostanra már tojtak is - nem csak görbéket xD, hanem tojást is - szinte tele voltak tojással, biztos tojtak volna még jó sokáig, de a fiam úgy döntött, hogy le kell őket vágni, majd tavasszal újra vesz kis csibéket. Volt kakas is köztük, lemértük és tisztán volt 4 kg..
    Hoztam haza egyet - nem kakast, és abból főztem vasárnap nagyon finom húslevest.
    És hogy ne unatkozzak, sütöttem somlóit a családnak.
    Tegnap, a 10 és 12 éves fiú unokáimmal voltam itthon - a lányom fiai - velük ritkán vagyok, de nagyon jó volt, hogy itt voltak. A múlt héten, rendeltem egy virágtartó állványt, ami meg is érkezett, és tegnap össze is szereltük a 12 éves nagyfiúval, nagyon ügyes volt.
    Ma délelőtt voltam a belvárosban, majd Anyánál.
    Holnapra pihenőt tervezek, persze csak a temető után.

    Judit, biztos nagyon finom lesz a körte lekvár.

    Zsozso és Géza, nagyon ügyesek vagytok, hogy már befejeztétek az eventet, gratulálok!

    Én még elég messze vagyok a végétől - lehet nem is lesz meg teljesen - jelenleg ott tartok, hogy megvan a piccolo.

    Marika, örülök, hogy visszatért a játék kedved.

    Itt ma nagyon kellemes idő volt, igaz a felhők mögül csak ritkán bújt elő a napocska, de a dzsekiben melegem volt.
    Estére megérkezett az eső is, és lehűlt a levegő.


    Sziasztok!
    Nagyon korán ébredtem - szinte felriadtam, mert nagyon rosszat álmodtam o_O.

    Hoztam egy kódot
    HALLOWEEN23

    Amit ad: 2 db répás almás csatni, 4 party pöri, 20 db szupertrágya, 20 db szupertáp

    A kód november 2. (csütörtök) 23:59- ig érvényes
     
    Utoljára szerkesztett: 1.11.23
  5. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szeretteinkért, akik már nincsenek közöttünk
    upload_2023-11-1_18-39-15.jpeg
     
    henrietta1223, Tündi100, -W-595- és 4 más kedveli ezt.
  6. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Várom a ma kezdődő eventet! Még semmi tervem sincs! Azt sem döntöttem el, hogy melyik területen kezdem.
    Valószínű, hogy a farmos részt fogom elsőként bevetni...utána , ha szükséges ott tudok nullázni!

    Beszéltem Lajossal. Engedélyével írok! Túl van a műtéten...sőt már hétfőn haza is engedték. Köszöni szépen jól van!
    Lábadozik....igyekszik elfelejteni a műtétek sorozatát!
    Reméljük, hogy hamarosan csatlakozik hozzánk! Igaz.... Lajos??????

    Tegnap és még ma is süt a nap...bár a szél az elég erősen dolgozik.
    Készül az ebéd....utána elmegyek.
    Eventkezdésre itthon leszek....ha kések sem fog történni semmi! Meg vár!
     
  7. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Sziasztok!

    Zsozso, köszönjük szépen a híreket Lajosról.
    Kívánok neki mielőbbi gyógyulást, gyógyenergia elküldve!
    Reméljük nem kell sokat várni, hogy csatlakozzon hozzánk.

    Tegnap teljesen használhatatlan voltam, egyszerűen nem bírtam lábon maradni, így pihentem egész nap.
    Ma már sokkal jobban vagyok, így tettem a dolgom itthon, igaz semmi extrát nem csináltam.
    Az eventet elkezdtem, a farmon 1x1-ben amaránt, a bahán 1x1-ben ixora a teliholdason 1x1-ben terror-tojásnövény volt ültetve, 4 pannival kaptam 434 db felröpit.
    Pörgettem párat - tényleg csak párat - és lett egy 100%-os termény bónusz, és 1 db +1 növény bónusz :inlove:.
    Így kihasználom a bónuszokat, aktiváltam 1 Jack-et is és termelek, jah és én a teliholdason kezdtem.

    A malomban ne felejtsétek el a koponyavirágokat dugdosni ;).
    De bénáztam is o_O, a bahán az újdonságokról elfelejtkeztem, o_O pedig olvastam, hogy vannak, és más növényt ültettem.

    A frászos eventet sikerült végig vinnem, amin nagyon meglepődtem, mert nem gondoltam, hogy összejön, persze nagy segítség volt, hogy ma 22 óráig tart az event - reggel lettem kész vele.
     
  8. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét Mindenkinek!

    Baha újdonságokat kiváltottam, megvettem, s azóta szaporodnak. Eventnek lassan a végére is érek, igyekszem 10 óránként aratni az órás ikonokat. Most szerencsés, hogy nem 12 óra, mert így jobban belefér a napi kétszeri leszedés. Bevallom amikor elolvastam az event kiírását, arra gondoltam, hogy nem csinálom, de event kezdetekor a kezem csak elindult.....

    A körtéből készült lekvárom nagyon finom lett. Amelyikbe tettem kis fahéjas cukrot, annak pedig pikáns íze lett. Jövőre, amennyiben készítek, a többségébe teszek fahéjat.

    Tegnap csodás napsütéses idő volt, így megtettem gyalog a bevásárló utamat. Mára már esős, de nem hideg idő lett.

    Ma délután sütöttem sajtos érmét, hamar el fog fogyni, kínálja magát. A kinyújtott tésztára : margarinba reszelt sajt, pirospaprika, került, majd feltekertem és, mint a kakaós csigát, szeleteltem, sütöttem.


    upload_2023-11-3_19-43-34.jpeg upload_2023-11-3_19-44-30.jpeg upload_2023-11-3_19-45-28.jpeg
     
    -elzemari-, busika02, zsozso577 és 5 más kedveli ezt.
  9. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Sziasztok!

    Ma reggel nagy mázlim volt a pörgetéssekkel, sikerült egy 200 %-os termény bónuszt pörgetnem :inlove:.
    Event halad, igaz bénáztam is o_O, kiváltottam a bahás újdonságokat és ma reggel nagy lendülettel, elültettem a hosszabb érésű újnövényt a baha ültetvényre o_O, kapott szupertrágyát, vizet és sima trágyát, de így is sok az érés ideje, pedig már a bahán ültethetném az e.gazt, nah.... nem baj....

    Judit, jól hangzik a fahéjas körte lekvár, és ahogy mondod finom is lett, szuper.
    Nagyon régen, én körte befőtet raktam el - mert anno volt egy telkünk, - nem nagy terület - és ott volt 3 db és 3 féle körtefa, - nagyon finom körte termett rajtuk, és mivel elég sok volt rajtuk, ezért én akkor raktam először körte befőtet belőlük és vaniliás cukorral ízesítettem, mondanom sem kell, hogy ezek a befőttek fogytak el a leghamarabb.

    A sajtos érme nagyon jól hangzik - kipróbálnám .......:);).
     
    -elzemari-, busika02, zsozso577 és 5 más kedveli ezt.
  10. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    halihoó!
    Amibe fahéj van, mind finom lehet. Sőt, az is. :D
    Mutti is szokta mondani, hogy vigyek neki sajtost. Mondjuk ő a tallért jobban szereti, mint az érmét. :D Lehet az a másik oldalán van, azért kedveli. ;) Lányom az bele tudna fulladni a sajtba. Mindegy, hogy milyen csak sajt legyen.
     
    -elzemari-, busika02, -W-595- és 7 más kedveli ezt.
  11. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép napot Mindenkinek!

    Event befejezve! :)

    Konyhai event is a végére ér hamarosan. Takarítónői mivoltom is megszűnt egy órája.
    A sós mellé sütöttem egy kis meggyes piskótát, holnapra félig kész a mustáros, borsos husi is. Mivel körtém van bőven, így lett körtéből kompót is.

    Ági, megsütötted a sajtos érmét?

    Zs_Apja, imádom a fahéjt, amibe lehet, abba beleteszem!
    Még másik fajta körtém is van, ami most még nem teljesen érett, azt befőttnek fogom üvegbe eltenni. Citromkarikákat szoktam az üvegbe tenni a körtéhez, 2-3 szegfűszeget,finom ízt ad neki.

    Lassan sötétedik, pedig csak 16 óra pár perc van. Nem szeretem!! Eső nem volt, de a napocska néha kikukucskált a felhők mögül.

    Jó pihenést kívánok a hétvégére!
     
    -elzemari-, busika02, Tündi100149 és 7 más kedveli ezt.
  12. henrietta1223

    henrietta1223 Fórum biztosa

    Sziasztok!
    Lányom a héten hozott olcson paradicsom paprikát hálosat 600 ft ért.Rámbizta azt csinálok vele amit akarok.Nekem több sem kellett
    megcsináltam tojásosan nok gombocedlival finom lett.Múlt hétvégén kitalálta hogy citrom lekvárt főz mert tavaly éttermeket ellenörzött és
    ott kinálták meg vele azt hittem savanyú lesz de nem volt az.Mivel sok a savam nem sűrűn eszek savanyut.
    Lajosom gyorsan gyogyulj és gyere közénk mert hiányzol.:):)
    Csacska nagyon guszta a körtés kép és gondolom nagyon szereted belőle a beföttet.Régen nagymama sokszor csinált befőtet és
    nagyon szerettük mi gyerekek, főleg télen szánkózás után félig megfagyva és azok a fahéjas illatok átlengték az egész otthont.!!:sleepy:
    A sajtot mi is szeretjük minden formában és mennyiségben
    Unokám kedvence még a tárkonyos levesek tegnap főztünk is egy jó nagy kondérral sok gombával.Imádja még a gomboc levest
    anyukám hagyma lével készítette én fokhagymásan szoktam csinálni. Amiben kifő a gomboc rászűröm a fokhagymára és igy
    mindenki szereti.:sleepy:
    Szép 7 végét kvánok! jó játékot.
     
    -elzemari-, Csacskamacska, -W-595- és 5 más kedveli ezt.
  13. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok

    Az eventet tegnap befejeztem...a kerék most nagyon kegyes volt hozzám! Azt hiszem, hogy 1 évig...ne is reménykedjek,
    hasonló jóban!

    Nagymamám sok mindent befőzött, volt egy hatalmas kertjük és az ott termett dolgokat el is tette télére.
    Nagyon finomak voltak. Én a körte és a cseresznye befőttet szerettem nagyon!

    Ma elég jó idő volt...a majdnem két napos eső után nagyon jól esett ez a napsütés...ki is használtam.
     
  14. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Sziasztok!

    Judit és Zsozso, gratulálok, ügyesek voltatok.
    Én ma reggel értem az event végére, már csak a csillagos érméket szedegetem, még van a boltban szemezgetni való, a piccolo-t, a bónuszládákat és a fejlesztéseket már kiváltottam.

    Tegnap megint használhatatlan voltam, nem bírtam talpon maradni.
    Pár napja, újra elkezdtem inni a kollagént, és szedem az omega 3-t, iszom az ízületekre ható teát is.
    Ma már, jobban voltam, így főztem káposztás bablevest, füstölt tarjával.
    A sajtos érme tésztáját összeállítottam, megtöltöttem és becsomagolva a hűtőben várja, hogy kisüssem, de ezt már csak holnap reggel teszem.
    A jövő héten megint délutános leszek.

    Itt ma egész nap esett az eső, és lehűlt a levegő.

    Henike, a paradicsom paprika, tojásosan nok gombocedlival... az milyen???? o_O
     
    -elzemari-, zsozso577, busika02 és 4 más kedveli ezt.
  15. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét Mindenkinek!

    Farmon csendes termelés van. Bahán eszem a maja maszkot, s így a Balzsamkörtét naponta 2x aratom.
    Órás ikonokat nyitogatom, a számomra fontos dolgokat kiváltom.
    Nagyon várom már, hogy a teliholdas bezárjon, már elegem van belőle!

    Ma még mindig jó volt az idő, így volt egy utam, kis ügyintézéssel egybekötve. Délután falevelek seprése a ház előtt is és a kertben is.
    A tavasszal elültetett füge 3 termést hozott, ami igen szép teljesítmény ilyen fiatal korban. A 3. termést ma vettem le, beérett az is, köszönhetően az elhúzódó kellemes időnek.

    Kertemben szokatlanul sok cinke van. Nagyon aranyosak, egész közel szállnak le és nem félnek. Tettem ki itatóba vizet, igaz volt egész nyáron kitéve, az erre járó madárkáknak.
     
  16. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Sziasztok!

    Event ismertető elolvasva, - mind a kettő - igaz nincs felhő nyeremény, de mivel event így csinálni fogom.

    Judit, a bahán a balzsamkörtét, én is az érés gyorsítókkal termelem.

    Itt tegnap szinte egész nap esett az eső, délelőtt voltam gyógyszertárban és még munka előtt Anyánál is.
    Ma már szép napsütéses az idő, de nem terveztem sehova menni - majd csak dolgozni - befűszereztem a csirkemellet és kontakt grillen fogom megsütni.

    Cinkék a kertben...... :), nagyon aranyosak, igaz én csak a tesóméknál szoktam látni őket, télen mindig van kifüggesztve eleség nekik.
     
  17. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok

    Itt nálunk tegnap reggelre esett az eső...utána már napos volt az idő és ahogy látom...ma is süt a nap!...bár
    lehet, hogy van egy kis szürkeség is....nem tudom megítélni....a lakásból és kint még nem voltam.

    A kiírásokat én is elolvastam. A tenyésztőst csinálom...pár kis farmon is tettem be madarakat....jó lenne a cinege...ott is.
    Aztán csak remélem, jókat tereltem be....mostanság nagyon szórakozott vagyok!

    Az ültetős eventtel viszont erős ellenérzetem van! Miért is kell nekem csinálni????....a szezonpontokért!..csakis azért!
    Na...meg a szédült tele van plusszos kitehetőkkel....amiket még nem tudok és nem is akarok leszedni. Igy necces!
    Igaz...csak átfutottam a kiírást...mert megláttam a kitehetőt..amit fejleszteni is kell.....már gurult is a gyógyszer!
    Minek az nekem?....jó...jó!...de vannak kis farmosok is....azoknak biztosan jó és ki is tudják tenni.
    Szóval...van dilemmám!
    Nahhh....inkább megyek csinálom tovább a dolgom!
     
  18. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét Mindenkinek!

    Ági, ritka nap, amikor "csak" dolgozni mégy. Így is lett?
    Zsozsó, event és csinálom, pedig én is gondolkodtam, hogy ezt aztán nyugodtan ki lehet hagyni! Az apró ajándékok is érnek valamit és sok kicsi sokra megy.
    Tenyésztőst megcsináltam,cinke a tisztáson, a Bölcs Tölgy alatt ugrabugrál. :)
    Sűrű napom volt, délelőtt és délután is volt utam. El is fáradtam fizikailag és szellemileg is.

    Idő napos, de hűvöskés volt.
     
  19. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Sziasztok!

    Judit, igen, úgy volt, laza napom volt a tegnapi, leszámítva némi házi munkát.
    Ma viszont már mozgalmasabb nap lesz, megyek a belvárosba, majd Anyához, és időpontom van, körmöshöz, aki pedikűrös is.
    Utána munka, ami sok és fárasztó lesz.

    A tenyésztős eventet tegnap este sikerült végig vinnem, és a cinke már nálam is a tisztáson röpköd.

    Jah..... elfelejtettem dicsekedni, a hét elején szintet léptem, és elértem a 242. szintet :inlove:.
    A gyopároson is szorgoskodom, de nagyon sok ATP pontot kell gyűjteni a szint lépéshez.

    Nocsak-nocsak, eltűnt a bannerem, o_O vajon hova lett ???? o_O
     
  20. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok

    Judit...ahogy néztem ezek az apróságok....ténylegesen nagyon aprók. Igaz, hogy elfér a pajtában...ám én most
    ha nem hajtanék a szezonpontra....akkor kihagytam volna! Kell az a Muflon-ól....ott a végén.
    Titkosokból nem adott....így el is döntöttem, hogy egy darabig nem veszek titkos ólat. Olyanokat adott amikből már tucatjával
    van a raktárban. Nekem erre semmi szükségem nincs!
    Egyébként szépen lassan ültetgetem a két gazt. Még nem játszottam...majd talán hétvégén.

    Ági...én tegnap este már láttam, hogy nincs meg a bannered. Írni is akartam...de megelőztél.
    Ne is mond a gyopárost! Emelem a kalapom azok előtt, akik már élvezik az új terület egy részét.
    Gratulálok a szintlépéshez.

    Én még nem raktam ki a cinegét...egyelőre nem tudom, hogy hová is tegyem. Először szét kellene néznem.

    Esőre ébredtem...most kezd a szürkeség világosodni. A levegő viszont jó friss volt....én ezt szeretem!
    Egy-két dolgot csinálni kellene a lakásban...de nincs hozzá a kedvem! A manók meg kimenőn vannak!
     
    busika02, henrietta1223, -W-595- és 5 más kedveli ezt.