Gazdák a Tiszántúlról!

Kategória: 'Ki kicsoda? - A gazdák', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét Mindenkinek!

    Ági, gratulálok a szintlépésedhez! További jó játékot!
    Bannered eltűnése nekem is feltűnt, bízom benne, hogy hamarosan visszakapod! :) Tevékenységed a gyopároson meghozza az eredményt, csak látogasd szorgalmasan a völgyet! :)

    Zsozsó, jó, hogy a pajta oldala rugalmas, belefér még több tucat akármi is.
    Titkosak kiszámíthatatlanok, de inkább szűkösen méri az újakat sajnos. Sokat kellene költeni rá, hogy mindig legyen az újakból több is. Nekem, ha már 1-2 van az elég, idővel majd lesz több.

    Ma is sűrű napom volt, délelőtt és délután is volt munkám, itthoni tevékenységre nem sok idő maradt.

    Event halad, ahogy halad, "sütni" kellene a pizzákat, de már a szemem nem bírja, így marad későbbre.

    Aki még nem vacsorázott.....
    upload_2023-11-10_20-34-3.jpeg upload_2023-11-10_20-34-35.jpeg upload_2023-11-10_20-35-11.jpeg
     
  2. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Sziasztok!

    De jóóóó .... vissza kaptam a bannerem, :inlove:nagyon szépen köszönöm Lajos, szuper vagy :inlove:!

    Zsozso és Judit, köszönöm szépen a gratulációt :).
    Így van ahogy mondjátok, sok minden elfér a pajtában, ezt olyankor szoktam gondolni, mikor a pörgetések na és a titok fák és ólak olyanokat adnak amikre úgymond nincs szükségem, mert vagy van belőlük sok, vagy nem használom - én is vettem titokólat - pedig mindig mondom nem veszek - és nekem sem lett muflonom, na de majd most, lesz a szezonból ;).

    Judit, ezek a pizzák ....... nagyon guszták - szoktam én is sütni, igaz, régebben többször - mert kéznél voltak a fogyasztók......

    Az eventet ma reggel kicsit meggyorsítom, pörgettem de "csak" 2 db +1 növény bónuszom lett.

    Délelőtt csinálok majonézes tészta salátát, mert túl sok lett a grillezett csirkemell, és hamvas kifliket is fogok sütni ma csak mákosat, mert rendeltem mákdarálót, ( és ki kell próbálni ;) ) - mert ami nekem van fém, azzal egy kínszenvedés a mákdarálás, mert mindegy mit teszek alá, folyton elcsúszik >:(- van egy szilikonos nyújtó lapom ami tapad de az sem volt jó.
    Amit kinéztem és meg is rendeltem, az nagyon dizájnos, és a lefogatása is stabilnak tűnik - remélem az is lesz ;).

    upload_2023-11-11_6-34-59.jpeg

    Délután, a nagyfiú unokámmal, vásárolni megyek - a mákos süti is az ő kedvéért készül, mert csak a mákosat szereti :).
     
  3. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét Mindenkinek!

    Ági, Lajos a mi segítőnk! Mindenkinek segít önzetlenül! Ott valahol hátul, kicsit elbújva, de figyel és lép, ha kell!
    Jól néz ki a mákdaráló, használd majd egészséggel!

    Eventet befejeztem, csendesen termelgetek. Hétvégém csendesen, de kellemesen telt! :)

    Az idő hűvös, párás, esős, ma kimenni sem volt kedvem.
    Hétfőt szeretem, főzni nem kell, lehet kicsit lazítani. Lett volna egy programom, de reggel jött az üzenet, hogy gond van, így áttettük csütörtökre.
    Az idén először sütöttünk tököt, így tegnap és ma is "tököltem". :)
    Miért is jó, ha sok tököt eszünk :
    • Kiemelkedő C-vitamin tartalmának köszönhetően az immunrendszer működését segíti, és az őszi meghűléses betegségek megelőzését támogatja.
    • Magas béta-karotin tartalma révén az egészséges látást és a szív-érrendszer jó működését támogatja.
    • Magas rosttartalmának köszönhetően nem csak emésztésünket segíti elő, hanem hosszan teltségérzetet ad (ezért a testsúlyukra odafigyelők számára is kiváló élelmiszer).
    • Magas káliumtartalmának köszönhetően a vérnyomás optimalizálását segíti elő, valamint a szervezet elektrolit-egyensúlyának helyreállításában is szerepet játszik az intenzívebb testmozgás után.
    • A sütőtök kiváló őszi méregtelenítő: magas ásványianyag-tartalma (kalcium, foszfor és magnézium) mellett a sütőtök-hús alacsony kalóriatartalma (100 gr/kb. 75 kcal)
    • E-vitamin tartalmának köszönhetően a bőr egészségét is támogatja.
    • Magas vastartalma miatt nőknek és vérszegénységre hajlamosok számra különösen ajánlott.


    Magja is egészséges…

    • A tökmag a testi és szellemi teljesítőképesség növelésére és a koleszterinszint csökkentésére is alkalmas.
    • A tökmag vizelethajtó hatása miatt a húgyúti fertőzéseknek az egyik természetes ellenszere.
    • A tökmag férfiak számára különösen ajánlott rendszeres fogyasztása, mivel a prosztata egészségét is támogatja.
    • A tökmag gazdag ásványianyag-tartalmának (pl. vas, szelén, nátrium, cink, réz) köszönhetően a vérszegénység és csontritkulás
    • A hidegen sajtolt tökmag-olaj pedig a természet patikájából hozzánk érkező gyógyhatású alapanyag, amely testi-lelki egészségünket támogatja.


    upload_2023-11-13_19-40-49.jpeg upload_2023-11-13_19-41-1.jpeg upload_2023-11-13_19-43-7.jpeg
     
    busika02, henrietta1223, -W-595- és 4 más kedveli ezt.
  4. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok

    Tudom, hogy alig vagyunk a topikban....de már lassan el fogunk fogyni....úgy ahogy a kedvem a játékhoz!
    Látom, már írni sincs kedvünk.....így hármunknak.
    Tegnap is olvasgattam a kiírásokat....de minek is! Nem hozott lázba! Aztán még amivel szembesültem is...arra
    meg végképp nem gondoltam! Nesze neked....a játék szeretetével játszó gazda!
    Már az utolsó titkosól akciónál elszakadt nálam valami....most ez már repedést okozott!
    Ma és holnap alig leszek itthon....így késve kezdem el az eventeket...mert bezzeg kettő is kezdődik!
    Mintha ezzel nagyobb kedvünk lenne a játékhoz! Aztán hétvégén megpróbálom behozni a két nap lemaradását.
    Ha sikerül!
     
    henrietta1223, zsani_apja, -W-595- és 3 más kedveli ezt.
  5. Gobio55

    Gobio55 Fórum hercege

    Sziasztok!

    Jó megérzésed van! Naaagggyon jó!!! A kései eventkezdésbe azért jócskán besegít a BP is. Engem nem idegesít, régóta nem. Én csak azt látom, hogy indul (bármilyen) event, aztán, mintha csak szándékos lenne, mindjárt jönnek a gondok tömegével. Mert a játékosok nem pucolják a nyamvadt gépeiket. Csak a konyha, a szobák padozatával törődnek, meg az ablakok tükrösítésével, de a legfontosabbról, a gépeik (pc, laptop, stb) karbantartásáról, azok nagymosatásáról bezzeg nem. Tessék minden érintett farmtulajdonosnak mélységesen elszégyellnie magát! Kívül-belül koszos géppel nem lehet rendesen játszani. Mosógép fedelét felnyitni, besuvasztani a gépet, ha nem akar, akkor kalapáccsal is rá lehet bírni, hogy bemásszon. Aztán hozzá a tisztító lötty/por/gél, no meg az öblítő is. Oszt indulhat a 60 vagy 90 fokos főzőprogram és a végén ott lesz a csodálatosan kimosott gép. Eventre kész állapotban. Csak akkor lesz esély akadálymentes játékra.

    Megyek is tovább, aztán jöhet egy radírpók és takaríthat utánam.

    Egy ideje azon gondolkodok, minek vagyok még mindig itt ebben a játéknak nevezett idegesítőben. Mert játszani, szórakozni, kikapcsolódni - csak én, csak most - nem tudok. Úgy érzem, 2010 júniusa óta illene már lépnem is egyet. Egy nagyot!
     
  6. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét Mindenkinek!

    Zsozsó, bizony kevesen vagyunk, így nehézkes a topik életben tartása. Igyekszem, de amikor nem ír senki, akkor én sem írhatok, mert két hsz nem lehet egymásután. Tudom, hogy vannak többen, akik rendszeresen olvasnak, csak írni nem írnak. Amikor teszek fel képeket, amiket én csináltam, akkor a nézettség 22-30 között van, tehát jönnek, olvasnak, de csöndben maradnak. Talán egyszer majd írnak is! :)

    Nem mondom azt, hogy nem bosszant az, hogy nem lehet rendesen játszani, de, ha bosszankodom, akkor sem megyek vele semmire, így megpróbálok továbblépni rajta. Mivel elvesztettem, elvették a játék iránti hajrás kedvem, így már próbálok csak a magam kedvére kapálni.

    TOP-ban nem veszek részt, nincs miért! Az 500-as keretbe lenne értelme bennmaradni, de nem vállalom be,nem veszem fel a harcot, a csevegőben olvasottak miatt, a többinél pedig nincs ami motiválna, az ajándékok mennyisége és minősége miatt.

    Délelőtt dolgom volt a városban, volt egy kis intézni valóm és a remek időben, leszálltam a villamosról és félúttól gyalog jöttem haza. Jó volt sétálni a napsütésben! :) Útközben csináltam néhány szép őszi képet kecskerágóról, színes levelű fákról, lehullott levelekről.
     
    zsozso577, busika02, henrietta1223 és 4 más kedveli ezt.
  7. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Sziasztok!

    Itt vagyok én is ;) - igaz már majd leragad a szemem, mert hajnali 2 óra 40 percre kialudtam magam o_O, de megvárom, míg beérik a gaz, mert sikerült bónuszt pörgetnem.
    A hetem megint mozgalmasra sikerült, voltam fodrásznál...., voltam és ücsörögtem az onkológián sac/kb 2,5 órát o_O, igaz csak időpontért mentem, de azt nem adtak, csak telefonált a hölgy, és azt mondta, várni kell, majd értesítenek, ( a folyamatban lévő gyógyszer igénylésre mondta ) mondtam, tudom, tisztában vagyok vele, és nem is ezért jöttem, hanem csak adjanak egy időpontot, hogy mikor tudja megnézni az orvos, Anyukám fájó és gyulladt elváltozását, erre azt mondja, hát neki azt mondták, hogy várni kell és kész, deeeee ha gondolom, menjek le a - 1 szintre - itt vannak a rendelők és az ottani információs pultnál mondjam el miért mentem o_O. Így tettem, az ott lévő hölgynek is elmondtam mit szeretnék, ő is telefonált, majd azt mondja, látom, hogy nagyon sokan várnak, de ha van időm várni, akkor várakozzak, és majd szólítanak, de el ne menjek. Várakoztam....... majd mondják Anya nevét, és bementem, mondtam, hogy én a lánya vagyok, és a doktor úrnak is elmondtam, minek vagyok ott, kérdezte és a beteg???? o_O mondom én csak időpontért jöttem, és a beteg nincs itt.... és még egyszer elmondtam mi a probléma, majd nézték a kórlapját, és végül felírtak neki antibiotikumot és fájdalom csillapítót, és még adtak időpontot is, mert a doktor úr azt mondta, hogy Anya szedje be az antibiotikumot, és utána menjük el, hagy nézze meg, hogy lett e javulás.
    Én kiváltottam és elvittem Anyának a gyógyszert, tegnap is voltam nála. Végül is aránylag el van, már egyedül elmegy boltba, piacra, sőt fodrászhoz is. A lábai csúnyák ( lábszár fekély ) és fájnak is, de ha jobb a közérzete, akkor megy.
    Tegnap délután babáztam, :inlove: a kicsire vigyáztam bölcsi után, míg az anyukájának dolga volt.
    Ma paprikás krumplit főztem, és a rakott kelkáposztát is elkészítettem, holnap már csak sütni kell.
    Holnap munka után a belvárosban van dolgom.

    Judit, így van ahogy mondod, Lajos a háttérben figyel és ha kell segít :).
    Engem is bosszant, hogy nem lehet normálisan játszani, pörög a virág..... lefagy az egész, talicskáznak a barik.... és már többször gondoltam, hagyom az egészet.... max beültetem hosszú érésűvel és elég naponta 1 x belépni... ez a gondolat, majd a kezem már automatikusan nyomja a belépést.
    Megyek a fórumra olvasni, hogy másnál is van e probléma, de nem írja senki.... ezért már az is eszembe jutott, hogy lehet a hiba az én készülékemben van, vagyis nem a számítógéppel van baj, hanem esetleg az internet kapcsolattal - mert elég gyakran tapasztalom, nincs netem, ezért holnap megyek reklamálni a szolgáltatóhoz, mert már arra is gondoltam, hogy szolgáltatót váltok.... de ma kaptam egy infót, hogy lehet csak a rutert kell cserélni - de mivel a mostani rutert a szolgáltató adta, megyek és érdeklődöm.

    Az eventet elkezdtem.
    A TOP-al kapcsolatban egyet értek Judittal, én is pont ezt gondolom, én is olvastam a csevegőt.
     
    zsozso577, busika02, henrietta1223 és 5 más kedveli ezt.
  8. _Ilona49_

    _Ilona49_ Fórumgróf

    Kedves gazdatársak!
    a piros kosár különleges farmpengős jutalmakat ad !!!!
     
    Utoljára szerkesztett: 18.11.23
    henrietta1223, -W-595-, zsozso577 és 5 más kedveli ezt.
  9. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    [​IMG]Szervusztok kedves Tiszántúliak!

    Valóban igazatok van a hiányzással, a nem kommunikálással kapcsolatban.Én is volt idő amikor bejöttem, szétnéztem és a kertek alatt halkan elosontam, mert igazából nem volt miről irnom.Illetve, amiről akartam volna, , hogy nekem nagyon akadozik a gépem és borzasztóan lassú, arról meg minek irjak.Kellene vennem egy új gépet, de ha belegondolok, hogy a játék miatt igazából nem fogok venni, másra meg éppen elég.

    Most, hogy olvasom, Tihamér,hogy szégyelnem kellene magamat, mert nem tisztogatom a gépemet, hááát ami tőlem tellett, a törléseket mindig megcsináltam,a lemez karbantartót is karban tartom de a képességem többre nem futja.Ha felvilágosítanál, hogy mit és hogyan kellene, akkor talán én is okosabb lehetnék.

    Szóval, még azt sem tudom mondani, hogy jól vagyok, mert valami vírus beköltözött hozzám és jól magáévá tett.Láz, köhögés, orrfolyás, étvágytalanság.Még van egy darab antibiotikumom, és akkor talán majd mondhatom, hogy kiűzetett belőlem a vírus.

    Egy darabig a játékot is mellőztem, mert így nem okozott örömöt, akkor meg minek.Ám mindig belém bújik a kisördög és noszogat, hogy menjél már a gazdaságba, mert baj lesz.Megdöglenek éhen az állataid, kiszáradnak a fák, növények.Igy aztán újra és újra visszatérek, és körbenézek, ha meg már ott vagyok akkor játszom is már egy kicsit.

    Ennyi az én történetem.....
     
    henrietta1223, -W-595-, zsozso577 és 6 más kedveli ezt.
  10. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Erre gondoltál, igaz?
    Már látom javítottad a ma estét. :)
     
    henrietta1223, -W-595-, zsozso577 és 5 más kedveli ezt.
  11. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    [​IMG]Szervusztok....

    A piros kosarat kiváltottam, csak hüledeztem, hogy miket és mennyi lehet megvásásrolni.Ilona de jó hogy hoztad az infót!!!

    Felénk nagyon barátságtalanul szürke az idő, jó lenne egy kis napsugár, de valahová nagyon elköltözött...

    Ma van Erzsébet napja, Köszöntöm Őket!!!Héber eredetű, amely az Elisabeth német névből származik...
    1967-ben ezzel a keresztnévvel 3394 (6. leggyakoribb) gyermek született. A 2000-es évekre népszerűsége jelentősen csökkent.
    2004-ben összesen 342162 Erzsébet ünnepelhette a névnapját (6.6 %), 2018-ban pedig 242436 fő (4.8 %).

    Kicsit belekacsintottam a furcsa lánynevek közé, és bizony jól meg is lepődtem.
    Például, Április , nem viccelek ez egy leánynév..
    Rövid és szép név, de néhány ember számára valami furcsa, mert az év egy hónapjára utal. Kevéssé használt, de apránként növekszik, mert ejtéskor nagy zeneiség van!
    Vagy, Kayla Ez a lány neve héber eredetű és „babérkoronát” jelent. Furcsa és nem mindennapi név, de most, hogy tudod ... jó választás lesz.
    Vagy, Opál... Ez a lány neve hindu eredetű és "drágakövet" jelent. Ez egy szép módszer annak meghatározására, hogy milyen lesz a lánya ... bármi is legyen az!
    Vagy, Völgy.... Noha ritka név, egyre gyakoribb. Latin eredetű és a Völgyi Szűzanya odaadására utal.

    Hááát nem is tudom........

    Legyen azért derűs és vidám a napotok!!
     
    busika02, henrietta1223, -W-595- és 7 más kedveli ezt.
  12. Kuzdern

    Kuzdern Mindentudó orákulum

    Szia!
    Vidámság az van, a derű elmarad itt minálunk is...estére valami csapadék is várható :) szép délutánt...
     
    busika02, henrietta1223, -W-595- és 6 más kedveli ezt.
  13. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Sziasztok!

    Zsozso, nagyon sok boldog névnapot kívánok!


    upload_2023-11-19_16-50-36.jpeg

    Marika, nagyon érdekes neveket találtál.

    Ma családi ebéd volt nálam - a fiamék, most tudtak eljönni - mert mindig közbe jött más, leginkább munka.
    A menü ez volt, zöldborsó leves, sajtos-tejszínes filézett csirkecomb, fokhagymás sült tarja, krumpli püré és ( saját készítésű ) cékla saláta, a desszert kókuszgolyó. Mindenből vittek is haza.

    Írtam, hogy megyek reklamálni a szolgáltatómhoz, voltam, és 2 óra sem telt el, épp Anyánál voltam, mikor hívtak, hogy jönnének hiba bejelentés végett, mondtam kb. fél óra és otthon leszek, gyorsan elköszöntem Anyától és siettem haza, alig hazaértem, már csengettek is, hoztak másik routert, kicserélték, minden eszközt bekapcsoltattak - telefon, laptop, asztali gép, és meggyőződtek róla, hogy minden remekül működik.
    Nagyon megvagyok elégedve az elvégzett munkájukkal.

    Az eventeket már megcsináltam, de az eventes területen még ültetem az e.gazt, jó lesz majd, beadni a ládákért.
    A farmárudában kiváltottam az összes növényt - volt minden a pajtában.
    A kompenzációt is átvettem.

    Itt is egésznap ború, eső és hideg.
    Tegnap olyan erős és hideg szél fújt, hogy nem lehetett az ablakokat még bukón sem hagyni.
     
  14. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok!

    Marika...Ági! Köszönöm szépen!

    Az eventek nálam is készen vannak. A Top.-ba is dobálgatok! Egy biztos, hogy az 500 nem célom
    Tehát dobálgatok a ládákért!
    Apja...ügyes gazda vagy!
     
    busika02, henrietta1223, -W-595- és 5 más kedveli ezt.
  15. -elzemari-

    -elzemari- Fórum elő legendája

    [​IMG]Szervusztok...

    Az rendben van, hogy itt van az Ősz, de hogy ilyen barátságtalan is legyen , arról nem volt szó.

    Ági,
    komolyan mondom összefutott a nyál a számban, mert nagyon finom ebédet készítettél.Jó is a kész asztalhoz leülni és elfogyasztani a sok finomságot.

    Én még csinálom az eventet, már úgy vagyok vele, hogy jutok ameddig jutok és játszottam , aztán kalap kabát...

    Ma vásárolgattam, mert a virus miatt nem voltam kinn egy hétig, a segitők hozták a szükségleteket.Szigorúan feltettem a maszkot, de rajtam kívül is voltak akik használják.Ebben a virusos időben igazán szükséges.

    Ma készítettem egy kis brokkoli krém levest (finom is lett), holnapra vettem céklát és burgonyát, már olyan régen volt nálam egy jó paprikás krumpli.Most nem fogom nézni a szénhidrátot, mert nincs igazán jobb ötletem.Tegnap még volt zöldborsó levesem és készítettem hozzá, kukorica lisztben panírozott csirkecombot és volt ilyen mirelit zöldségem, ami granulátum formátumban lelledzett és abból készítettem hozzá tócsnit, és még volt céklám is, szóval finom ebédem volt.Gondolatban elfogyasztottam egy jó Bécsi krémest is.

    Nagyon kellemetlen, mert amikor beteg voltam utána mindig amig össze nem szedem magamat , ha mozgásban vagyok bizony megizzadok.Ma sem volt ez másképpen és nem valami jó érzés ilyenkor az embernek.Ma is kétszer voltam lenn, mert először a gyógyszereimet váltottam ki, de az egyikből nem volt és mondták, hogy délutánra meghozzák.Igy aztán délután újfent indulás volt, de előbb elmenetem az Obiba is, mert apró kis dekorációkat akartam venni.Meg is történt és hazafelé, újra a gyógyszertár, igem ám, majd holnap délelőtt, mert másik raktárba kellett menni.Ki érti ezt???

    Sok a szöveg, tartalom meg semmi.Igy be is fejezem és balra el!!
     
    busika02, zsozso577, henrietta1223 és 5 más kedveli ezt.
  16. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét Mindenkinek!
    Örülök, hogy többen is jártatok erre! :)
    Ági, nem tudod elkerülni, hogy ne menj az orvosok közelébe, de legközelebb simább legyen az utad, hamarabb érj célt! Annak viszont örülök, hogy a szolgáltatónál sikerrel jártál! :)

    Marika, gyógyulj meg teljesen hamar!
    Érdekes neveket hoztál! Néha elcsodálkozom, hogy milyen neveket kapnak a babák. Nagyon sok szép név van, de akadnak olyanok is, melyeken én is elgondolkodom, hogy bizony miért is adnak a szülők lehetetlen nevet a gyermeküknek.
    A gyógyszertári sétádra meg gondolj úgy, hogy az egészségednek jót tett!
    Figyelmes voltál, köszönjük a hírt!
    Ugye megérkezett a derű is? - anélkül szürke, szomorkás az élet! Találni kell mindig valami jót, aminek örülhetünk! :)
    Hasonlóan gondolom én is, azok a ládák jól jönnek!

    Lajosnak és Zs_Apjának drukk, drukk!!

    Nálam csendes volt a hétvége. Szombaton a szokásos konyhai event, vasárnap kevés munka, több pihenés! :)
    Mai nap is csendes volt, viszont holnap már több munkám is lesz és délután az unokákkal találkozom. :):)
     
    busika02, miklos4949, zsozso577 és 7 más kedveli ezt.
  17. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok

    Judit....én nem vagyok normális!... vagy a kezemet nem tudom kordában tartani.
    Elkezdtem beadogatni....tudom, hogy ez közel sem elég, az 500-hoz, viszont az 1000-hez meg már túl sok!
    Most már tényleg nem kellene többet dobálni...már talán ládát sem ad....nem is néztem, hogy meddig ad.
     
    busika02, henrietta1223, -W-595- és 2 más kedveli ezt.
  18. ursa11

    ursa11 Fórum félistene

    Sziasztok kedves Tiszántúliak!
    Visszajöttem a TOP-ra és meglátom, hogy maradok-e. Az biztos, hogy már nem játszok annyit, mit régen.
    Hiányoztatok, majd igyekszem visszaolvasni, mert elmaradtam a világ sorától.
    Szép estét!
    Edit
     
  19. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Sziasztok!

    Hajrá Magyarok!!!!


    upload_2023-11-21_19-0-0.gif

    Hajrá Zsozso

    upload_2023-11-21_19-0-28.gif
    Hajrá Edit
    upload_2023-11-21_19-0-49.gif
    Hajrá Zs-Apja
    upload_2023-11-21_19-1-12.gif
    és hajrá én xD, - jelenleg nagyon a 3000 aljához közel járok, és még kivárok, az 500-ba, biztos nem kerülök be, ami beadni valóm van, arról halványlila gőzőm sincs mire elég, de a ládákért dobálok majd.

    Edit, nagyon örülök, hogy jöttél és írtál, már hiányoltalak.
    Zsozso, eddig bent vagy az 500-ba - de tudom ezt te is látod - és remélem sikerül bent maradnod, de azt is tudom, hogy holnap este fog elszabadulni a " pokol " mert szerintem sokan kivárnak.
    Lajost nem találtam, - lehet csak én vagyok vaksi - de ha mégis beszáll akkor
    Hajrá Lajos
    upload_2023-11-21_19-19-43.gif

    Tegnap voltam dioptria ellenőrzésen - abban az optikában, ahol a mostani szemüvegemet készítették - azért mentem, mert azt tapasztalom, hogy távolra nem látok jól, vagyis a busz számozását is már csak akkor látom tisztán mikor nagyon közel van, pedig az itteni buszokon elég nagy számok vannak. Na és még van hogy homályosan látok.
    Az eredmény pedig a következő, én szemüveget, 7 éves koromtól, állandóan hordok - enélkül élet képtelen lennék - és elég magas dioptriás a szemüvegem, most viszont 3 dioptriával kevesebb kell, de javasolták egy szemész szakorvos felkeresését is, mivel az a gyanú, hogy szürkehályog lehet a szememen, és ezt műteni kell.
     

    Csatolt fájlok:

  20. Tündi100

    Tündi100 Fórumgróf

    Szép estét!

    Elnézést hogy így ismeretlenűl betévedtem!!!!!
    Nem maradok sokáig.

    1-2 szomszédot hoztam és az itt előforduló emberkéket nem sorrenben!!
    [​IMG]
    Aki nincs fent csak jelezze és kipótoljuk.
    Különben megvagyok,..most nincs mesedélután.
     
    busika02, henrietta1223, Kuzdern és 5 más kedveli ezt.