Gazdák a Tiszántúlról!

Kategória: 'Ki kicsoda? - A gazdák', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Sziasztok!

    Én később kezdtem el az eventet, és a csevegőben olvastam, hogy változás történt o_O.
    Zsozso, sokszor gondoltam már én is pont ezt - nemtudja a jobb kéz, mit csinál a bal, és azt is hogy kiadnak a kezükből valamit és nem ellenőrzik, hogy jó e.....
    Köszi a tippet, megnéztem és már a menüben van a TOP-os dekor. ( Én vártam a felugró ablakot róla )

    Ma munka után Anyával voltam az onkológián, kontrollon. Nagyon-nagyon sokan voltak, több órán át várakoztunk.
    Hatott az antibiotikum, már nem gyulladt az elváltozás. De az igényelt gyógyszerről még nem érkezett jóváhagyás.
    Itt napközben sűrű hóesés volt - most talán már nem esik, de ami esett az megmaradt.

    Lajos, már kérdezni akartam, a szemed, - látásod helyre jött?
     
  2. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok

    Tihamér...jobbulást kívánok! Talán a fél deci nem rossz ötlet...de a három az sok....szerintem.

    Ági...én is csak a dekorról tudtam, hogy meg van....mert a többi elvész a pajtában!
    Az jó, hogy Anyudnak használt az antibiotikum. Aztán lassan már csak meg lesz az a jóváhagyás is!

    Egy telefonhívás nálam is átalakította a délutánt. 16 óra után értem haza....utána kezdtem el...szaporítani a gazokat.
    Haladok...haladok velük. Aztán valamikor azt hiszem, hogy Jack-kal fogok gyorsítani....csak az nem tudom, hogy mikor.
    Holnap délelőtt konyhai tevékenység...délután vagyis az már kora este...programom van.
    Talán szombaton főzés mellett jobban tudok jönni aratni.....addig csendesen termelgetem őket
     
  3. Tündi100

    Tündi100 Fórumgróf

    Szép estét!


    A sebbel éppen nincs gond csak a másik három helyen régen eltüntek már a varasodások itt meg újból lett.

    Annyira működik a farm hogy a muszklimérő meg sem mozdul.
    Sejtettem hogy ez lesz belőle amikor már régebben a Kínaiak átvették a( játék felügyeleti jogát.) Ideért ez már nem is játék!!!!

    Nem sajnos nem jó,..kellene egy harmadik műtét de az már vagy Budapest vagy Pécs,..a második műtéttel annyira meggyötörték a szaruhártyát hogy most meg azt kellene cserélni.
    Addig a jobb szememen nem engedem a szürkehályog műtétet a míg a bal nem jó,..nehogy már 2 egyforma rossz legyen.
     
  4. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét Mindenkinek!

    Zsozsó, én pont a bezárt időszakban szoktam rá a menőkére. Akkor, amikor jobb volt nem menni emberek közé, akkor én itt a környéket jártam naponta. Akkor állítottam be a lépésszámlálót is a telefonomon. Amúgy is nyüzsis vagyok, megszoktam a mozgalmas életmódot.
    Azon én is felkaptam a vizet, hogy változtattak a területen, mert feleslegesen takarítottam ki az esőerdőt!

    Ági, jó, hogy Anyukádnál javulás van, hat a gyógyszer! Maradjon is így!

    Tihamér, jobbulást kívánok! Gyógyteák többsége nem jó ízű, én egy kis mézzel és citromlével javítom fel, amennyiben lehet. A gyógyszereid elgurulását látom lelki szemeim előtt, nem egy barátságos feladat összeszedegetni.

    Lajos, nagyon drukkolok, hogy forduljon már jóra nálad minden, mert az utóbbi időben túl sok volt a rossz!

    Eventet csinálom, valamikor majd kész lesz. Lett némi bónuszom is, így egy kicsit jobb a haladás. :)

    Szeretitek a datolyaszilvát? Én nagyon! Pár éve fedeztem fel, azóta minden évben veszek. Mostanában kapható a boltokban. Éretlen állapotban van, de almák közé teszem zacskóba és úgy hamar megérik. Városomban nagyon jól működik a Facebookon a cserebere csoport. Most ott találtam egy kínálatot, 1000 Ft értékben ad egy kg-t. (8-9 db) Ez így igen kedvező, mert a boltban 200-250 Ft körül van darabja. Holnap megyek érte, bízom benne, hogy szépet és jót kapok! :)
    upload_2023-11-30_20-27-19.jpeg upload_2023-11-30_20-27-47.jpeg upload_2023-11-30_20-29-26.jpeg
     
    henrietta1223, busika02, -W-595- és 5 más kedveli ezt.
  5. ursa11

    ursa11 Fórum félistene

    Jó reggelt!
    Csak most jártam erre, tegnap szünnap volt.
    Itthon tornázok, a youtube-n összeszedtem gyakorlatokat és azokat végzem el hűségesen, pláne, ha tudom, hogy nem megyek el aznap. A térdízületeim nagyon rozogák és azzal pedig menni kell. Innen indult 2-3 éve és most meg már meg is szoktam, hiányzik, ha kihagyom. Milyen az érett datolyaszilva, puha lesz? Épp most vettem én is.
    Zozsó biztos, hogy a tűzhely a hibás, te semmikép.
    A gyopárossal én vagyok a hátvéd 17. szinten vagyok. Küldenek nekem édes cserét, vagy mit, azt honnan lehet küldeni? Nem tudom viszonozni, már azt se tudom mire való.
    Megyek leszedem a gyopárost és utána torna.
    Szerintetek érdemes ezt az eventet csinálni? Látom ládát ad, de nem túl gyakran. Igaz, még hozzá se kezdtem, de majd megbiztatom egy kicsit.
    Legyen szép napotok!
     
  6. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Sziasztok

    Edit...hogy Te milyen szorgalmas vagy! Én is nézegetem...van 1-2 amit ki is próbáltam....én főleg azokat nézem,
    amiket állva lehet végezni. Ám én nem vagyok nagyon szorgalmas...szidom is magam.

    Az édescserét szerintem azért kapsz, mert azok a szomszédaid vásároltak. Én sem láttam sehol máshol, hogy lehetne
    küldeni. Egyébként arra jó , hogy egy-egy feladatot újra tudjál kezdeni a gazdakörben.
    Most is volt....vagy van is...ajánlat....én is nézegettem....de most haragban vagyok a vásárlással! Így el is felejtettem!

    Ebben az eventben azok a ritkán kapott ládák az esetleg jót adhatnak kategóriába tartoznak....én csak ezekért
    kezdtem el. Áginak pont most volt szerencséje vele....két mammutfa is lapult benne.
    Vannak mammutfáim...de még jó lenne. Kár, hogy cserenapkor nem lehet küldeni! Huhhh....hogy
    felbolydulna minden! ÁÁÁÁÁ.....nem is biztos, hogy jó lenne!
     
    henrietta1223, busika02, ursa11 és 6 más kedveli ezt.
  7. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Szia!
    Nagyon precíz leírást hoztál a cserérőr. :)
    Vettem négy hatlapost, hamar meg is ettem, nehogy gond legyen a sütik törlésével. :D ;)
     
    henrietta1223, busika02, ursa11 és 5 más kedveli ezt.
  8. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Szia
    Szóval a hatlapos a kedvenced?xD
    Örülök, hogy jót írtam....csak azért tudtam, hogy a szomszédok is kapnak, mert elolvastam az ajánlatot!
     
    henrietta1223, busika02, ursa11 és 5 más kedveli ezt.
  9. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Igen, az az egyik kedvencem. Minyon, isler, Rákóczi túrósan, Éva szeletbe,... egyszer elég is egy tálcára. :D

    Próbáltam Renzónál játszani, de egyszerűen nem köt le. Nagyon kezdek szétmenni a farmtól. Vissza állítottam az időt 2010- re, de nem engedi újra kezdeni. :D
     
    henrietta1223, busika02, ursa11 és 3 más kedveli ezt.
  10. zsozso577

    zsozso577 Fórum elő legendája

    Ohhh...nekem jöhet....az Isler! ..ez nálam a favorit. A hatlapos és a krémes meg a többieké!
    Renzóval én már régtől nem játszok...a fiamra szokta rátestálni. Ki is kellene venni a tojást...annyi zseton van...talán.
    Aztán szólni is kellene neki, hogy jöhet játszani....de már ő sem szereti...akadozik és csupa ideg lesz tőle!xD
    Kedv...az már nálam is fogyóban van. Sokszor úgy elfelejtem, hogy csodálkozok magamon. Nahhh....ha event van...akkor
    igyekszem időre jönni...de egyébként meg ej....ráérek még!
    A játék nálam kezdet átmenni robotba...pedig nem vagyok az!xD:cry:Sokszor jó lenne!
     
    henrietta1223, busika02, ursa11 és 5 más kedveli ezt.
  11. Kuzdern

    Kuzdern Mindentudó orákulum

    Na most van az a pillanat mikor megnézem mi az a hatlapos...már most tisztában vagyok vele ;)
    És ebből megettél négyet...vagy 3-at, vagy 5-öt, de semmiféle képen négyet xD:D
     
    henrietta1223, busika02, zsozso577 és 4 más kedveli ezt.
  12. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Nagyon jót csinálnak, ahol veszem. Bőven elég is a négy darab belőle.
     
    henrietta1223, busika02, zsozso577 és 5 más kedveli ezt.
  13. Tündi100

    Tündi100 Fórumgróf

    Szép estét!

    Éva szeletbe?????
    Hát,...ha Ádám is így kapta volna Évát akkor most lehet hogy itt nem irogatnánk!?

    Sok száz Valdemárost kellene ellőni de néha menetközbe még meg is áll.

    Ezért nem játszom el én sem.
     
    henrietta1223, busika02, zsozso577 és 6 más kedveli ezt.
  14. Gobio55

    Gobio55 Fórum hercege

    Jó estét!

    Én is szorgalmas vagyok! Nagyon szorgalmasan iszom a teámat, bár úúúúútálom az ízét. De már hat az a kakukkfű. Még szorgalmasabban köhögök. A feleségem meggyanúsított pár perce. Azzal vádol, hogy ÉN fertőztem meg, mert már neki is vannak gondjai a torkával. De nekem az nem fáj. Ő meg nem köhög. De azért az utódoknak megtelefonálta, hogy a hétvégén NE jöjjenek, mert bár szívesen látnánk őket, de én dögrováson vagyok, meg már őt is kerülgeti a nyavalya. Igaz, ő nem ezekkel a szavakkal mondotta el, hanem valami virágnyelven, de megértették. :)

    A feleségem ha csinál hatlaposat, az sosem hatlapos, hanem ötlapos. Minden azonos, kivéve a rétegeket. Ő így tanulta meg otthon lánykorában. Az egyik menyem azért nem eszi meg, mert glutén és laktózérzékeny, a másik meg nem szereti, lévén kakaó van benne. De rajtuk kívül mindenki eszi, eszegeti. Aki az ilyeneket szereti, annak ajánlom a Stollwerck-szeletet. Receptjét a Google barátom mindig készségesen ismerteti. Az is finom. Ámbár én inkább a füstölt sonkára és a füstölt kolbászra szavazok, nekem azok jobban ízlenek. És nem is viszik fel a vércukorszintet!

    Ha Valdemárhoz a Renzo jegyek kellenek, akkor nálam jelenleg 914 porosodik a raktár félreeső sarkában.
     
    henrietta1223, busika02, ursa11 és 4 más kedveli ezt.
  15. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Szia!
    Éva szeletet akartam írni. :D De ez nem az a nagymama féle diós. Citromos, sárga krémmel a tetején. Majd egyszer lövök fotókat a sütikről.
     
    henrietta1223, busika02, zsozso577 és 5 más kedveli ezt.
  16. Gobio55

    Gobio55 Fórum hercege

    Szia!

    Apja! Ha lehetne, nekünk fiúknak inkább az Évá(k)ról kéne fotókat lőni, nem a sütikről. És ha lehetne, valami lengébb ruházatban legyenek a lyányok!

    Lajos! Ha Ádám szeletelve kapta volna Évikét, attól még lehetett volna az ősapánk, mert Éva már egy elvált, elhagyott férj felesége lett. Ő a második volt a feleségek sorában. Az elsőnek nézeteltérése lett a teremtőjével, ezért önként elhagyta a paradicsomot és ment paráználkodni másokkal. Mondjuk ezt nem pontosan tudom értelmezni, mert az angyalok, akár jók, akár rosszak, csak szellemlények, tehát igazi emberi testtel nem rendelkezhettek. Vannak oly próféták, akik arról írtak, mesélgettek, hogy az angyalok harmada fordult szembe az Úrral. Ő pedig eltávolította őket a mennyek világából, le lettek taszítva, Az első feleségnek jobban tetszettek a rossz fiúk, mint Ádám. (Ilyenre mostanság is van példa, ahogy olvasom a híreket.)
     
    henrietta1223, busika02, ursa11 és 6 más kedveli ezt.
  17. Tündi1001

    Tündi1001 Fórum parancsnoka

    Nekem is mondták hogy ma ne menjek mert mindenki "göthös",..azt nem akarják hogy én is beteg legyek,..pedig én már megszoktam.
     
    henrietta1223, busika02, zsozso577 és 5 más kedveli ezt.
  18. Kuzdern

    Kuzdern Mindentudó orákulum

    Nálam a habos mákos is tuti :p
     
    henrietta1223, busika02, zsozso577 és 6 más kedveli ezt.
  19. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Sziasztok!

    Tihamér, jobbulást.
    A kakukkfű nekem sem a kedvencem, csak ha bolognai-t készítek, akkor abba kötelező tenni, a paradicsomos alapot én készítem.

    Edit, nagyon szorgalmas vagy.

    Judit, kóstoltam már a datolyaszilvát, de nekem nem ízlett.

    Sütik....??? Én minden sütit megeszek, de a krémmel töltöttek a kedvenceim.
    Az igazsághoz azért hozzá tartozik, hogy a leveles tésztából készített mákos és diós kifliket is imádom.
    Igaz ma, csak álánatúr muffin-t sütöttem ;).

    Én szoktam Renzónál játszani, leginkább a muszklimérővel - ez megy a legjobban és itt tudok több zsetont szerezni.

    Ma a gyopároson sikerült szintet lépnem :inlove:.

    upload_2023-12-1_18-33-34.jpeg

    Úgy tervezem, hogy holnap egy kis gyorsítással, a kamra polcról levett bónusszal és Jack-ékkel letermelem az event növényt. Pörgetni is fogok hátha ad a kerék valami jót, igaz ma is pörgettem, de semmi nem jött össze.
     
    henrietta1223, busika02, zsozso577 és 7 más kedveli ezt.
  20. Kuzdern

    Kuzdern Mindentudó orákulum

    Szia!
    Én Budapestre járok felülvizsgálatra, évente 4 szer...vonattal közlekedem, és a keleti pályaudvar kivezetőjén van 1 cukrászda, amibe mindig betérek...mákos és diós pozsonyi kiflit enni :pxD
     
    henrietta1223, busika02, zsozso577 és 5 más kedveli ezt.