Gazdák a Tiszántúlról!

Kategória: 'Ki kicsoda? - A gazdák', témanyitó: |Tamás|, témanyitás ideje: 25.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Sziasztok!

    Tetszenek a humor bónuszok ;):D.

    Zsozso, ne maradj el sokáig.

    Judit, jobbulást a szemednek.

    Az event ismertetőt elolvastam, a baha ültetvényt beültettem Ixorával, de az esőerdőben és a zuhatagok szigetén ólak és fák vannak. Most megyek megnézem be tudom e szedni az ólakat.

    Ma olyan eseménytelen napom volt.
    Napok óta, szép napsütéses és enyhe idő van erre.
     
    busika02, ursa11, -elzemari- és 4 más kedveli ezt.
  2. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    A pelikán nem emlős, hanem rózsaszín. :D

    ***

    Azért nehezebb a gramm, mint a dekagramm, mert az aranyat grammban mérik, dekagrammban pedig a felvágottat. :D
     
    Utoljára szerkesztett: 15.2.23
    -teri56-, busika02, ursa11 és 5 más kedveli ezt.
  3. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét Mindenkinek!

    Event elkezdve. Kis farmokon kipróbáltam a kosarazást. Mit mondjak? Hmm, hmm, hmm!?. Minden jóval megszórt e.növényért majdnem üres kosár a nyeremény.:( Belehajoltam a kosárba és megpróbáltam a csokik, nyalókák, bonbonok, cukorkák alól valami értelmes ajándékot kikotorni, de elkeserítő lett az eredmény. Biztos bennem van a hiba, szemészetre kellene menni, vagy lyukas a kosár!? Ez a királynő nagyon fukar, spórolós.:( Ó, pedig valamikor rég, mennyi, mennyi jó ajándékkal halmozott el bennünket ez a játék!
    Nos, a felfő miatt megcsinálom a kötelező részt, de tovább egy tapodtat sem!
     
    busika02, ursa11, zsani_apja és 3 más kedveli ezt.
  4. Gobio55

    Gobio55 Fórum hercege

    Biztos? Mert én ha mértem, még analitikai (igen kicsi, tized-milligrammos) pontosságú mérleggel is, akkor sem tettem bele semmit sem a grammba, csak valami mérőedénybe, mérőcsónakba, de grammba, dekagrammba sosem. :p (Bocs Apja, de a számomra feladott labdát le kell ütnöm! Én egy ilyen kekeckedő alak vagyok.:wuerg:)

    Jó reggelt!

    A tegnapi napon sok mindent csináltam, utaztam ide meg oda, voltam boltban, boltokban, de főként ültem és vártam. Feleségemet kísértem el fatornyos szülőfalumba vizsgálatra. Az egészségügy nagyon hatékony és kiemelkedő fejlesztése érdekében itt nálunk, ebben az eldugott, ténylegesen negyvenötezer lélekszámú porfészekben - Bivalyröcsögén - jó pár szakrendelést megszüntettek. Nejemnek, bár volt időpontja a helyi kórház és szakrendelőbe, szóltak távrecsegőn, hogy itt megszűnt az a vizsgálat ami neki kellene, mehet Sopronba, vagy esetleg Csornára. Majd ott. Ha a helyi egészségügyi intézmény honlapjára felmegyek, még mindig fel van tüntetve az a fajta vizsgálat, ami a feleségemnek és még "néhány" nőnek kellene, sőt! még el is büszkélkedik a honlapon az illetékes, hogy milyen rendkívül korszerű berendezéssel rendelkeznek arra a vizsgálatra. Ketyere van, szakember dögivel, pénz még több, tehát, ha valaki akar, menjen mindezek mellett jó messzire, mert ráér. (Már az is eszembe jutott, hogy akik ezeket a fejlesztéseket meghozzák, a Murphy törvénykönyvében található, egyik törvényt alkalmazzák, miszerint: Ha egy ügy önmagától nem oldódik meg harminc nap alatt, nem is érdemli meg, hogy foglalkozzunk vele. Azaz, ha a beteg nem gyógyul meg önmagától harminc nap alatt, nem is érdemes arra, hogy bárki hozzáértő foglalkozzon vele.) Lényeg, hogy némi keresgélést követően a háziorvosa adott egy új beutalót fatornyos szülőfalumban lévő nem állami, de azért fejlett, modern kukkoló intézménybe szakvizsgálatra. Reggel még a helyi rendelésen volt két vizsgálaton, de a harmadikra irány a busz, a vonat, és hajtás-pajtás utazzunk. Ott szintén sokkerekűvel elzarándokoltunk a vizsgálatra, vártunk, majd ismét haza a tanyahelyünkre. Feleségem füstölgött magában, mert kiderült, hogy amit itt ajánlottak neki ilyen-olyan irományokat magával vinni, kevésnek bizonyult, még kell: ez, az, emez, azaz, majdnem minden, mi szem szájnak ingere, mert a vizsgálatot és elemzést végző doktornőnek kell, mindez papíron, mert ő nem foglalkozik a felhőben található mindenféle izékkel, tehát a feleségem mindezeket szerezze be, majd küldje el nekik vagy sürgősségivel posta segedelmével, vagy ha úgy tetszik, vigye be személyesen. És az előző vizsgálatról készített CD-t is. Az, hogy tavaly ő ilyent nem kapott, nem gond, majd visz be egy Compakt Disk-et és ott valaki varázslással rávarázsolja. Kérdezte feleségem, hogy van-e nekem ilyenem, mire mondtam, hogy persze, van. Otthon előkotorta a szükséges papíralapú irományokat, inkább egy kilogramm, mint fél a súlya, de a szakrendelő addigra már bezárt. Még a vonatról is felhívtuk, de elkéstünk. Majd ma reggel bemegy és megpróbál ötről hatra jutni. Apró bökkenő az egészben, hogy ilyen szakrendelés csak minden második héten egyszer van péntekenként. Ha nem a mai az a péntek, akkor még várnia kell. Mondtam neki, hogy először menjen be a rögönyre, (rtg/röntgen), ott próbálja meg, hogy az asszisztencia - talán - hajlandó lesz orvosi rábólintás nélkül is ráírni a lemezre a szükséges fájlokat. Ha nem, akkor ....

    No lényeg a lényeg, mindezek után még egy hangyányi kedvem sem volt semmiféle számítógépes tevékenységre, tehát a farm kimaradt. Meg minden más is, ami a a PC-vel összefügg. Illetve ... A tabletet hozta feleségem a kisebbik szobába, mondván bugyogott a tablet, lehet, hogy valami jött rajta, nézzem meg, hátha fontos. Vagy valami frissítést intézett, válaszoltam, de azért belenéztem, mert mint lehet tudni. Kiderült, igenis fontos volt, mert a világ egyik, a fiatalabb legjobb nője küldött egy maga által rajzolt festményt/képet/rajzot, ami tééényleg fontos. Feleségemnek is, de a papának is. Fel is hívtuk tableten, de nem vették fel. Feleségem furcsálta, én nem, mert hét óra volt, hátha MOST vacsoráznak, és a tabletért nem hagyják félbe az étkezést. De a felségem nőből van, nem hagyta annyiban és felhívta telefonon a fiunkat, hogy MIÉRT nem veszik fel a tabletet? Vacsoráznak? A fiam válaszolt, nem, a kicsi beszél valakivel telefonon. Azt nem tette hozzá, hogy egyszerre még az unokánk sem tud tableten csicseregni a mamával és telefonon mással, pedig Ő IS nő, mert ismeri az édesanyját. Pár perc után kerestek is a tableton, feleségem megnyugodhatott, tudott beszélgetni velük. De a farm elmaradt. Korán elmentem aludni, majd két és fél órai alvás után arra ébredtem fel, hogy a jobb kezem teljesen elzsibbadt, mert sokáig azon aludtam. Negyed órai fentlétet, nem, fennlétet követően ismét alvás. Ismét arra ébredtem fel, hogy fáj a teljesen elzsibbadt jobb kezem, mert megint azon aludtam. Mivel a szám is száraz volt, gyanítom horkolhattam is. Felkeltem, majd amikor a sok apró tűszúrás és hangyamászkálás csitult, kimentem kávét főzni. Már elmúlt fél három, ennyi alvás nekem egy éjjelre elég is. Kettő és fél meg jó két óra, az annyi mint ... pont elég! Aztán a fekete leves kifőzését követően ideültem a Gizi elé.

    Most is ködös az idő, de tegnap ... Az nem semmi volt. Reggel hétkor, de még kilenckor sem volt több a látótávolság ötven, hatvan méternél. Még a madarak is fehér bottal repültek tapogatózva, nehogy egymásba ütközzenek ebben a tejfölszerű izében. Mikor késő délután hazajöttünk, a szemben lévő házat már lehetett látni, de hogy mi van mögötte, azt csak találgatni lehetett, látni nem. Napsütésről szó sem volt tegnap. Hogy ma mi lesz, nem tudom, majd kiderül pár óra múlva.

    Szebb napot mindenkinek!
    ------------------------------
    Bocsánat a sok felesleges firkálásért!
     
    -W-595-, busika02, ursa11 és 4 más kedveli ezt.
  5. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Szia!
    Nem hinném, hogy kekeckedés lenne. :) Sőt firkálásról sem beszélnék. Szeretem az ilyen tartalmas írásokat olvasni.
    Az én ügyem 01. 28.- a óta pihen, akkor még picit várok, hogy érdektelennek tekintsem. ;)
     
    -W-595-, busika02, -elzemari- és 3 más kedveli ezt.
  6. Gobio55

    Gobio55 Fórum hercege

    Jó napot!

    Nem érdektelen ügy, csak valamiért nem AKAR magától megoldódni. Lehet, hogy meg kéne kenni, olajozni, hogy gyorsabb siklásra bírja rá az ember? Az persze még csak előttem nem világos, hogy MIT vagy KIT kellene kenni, olajozni! De én már szenilis kezdek lenni, ezért nem emlékszek sok mindenre már. ... Emlékezni? ... Mire kell emlékezni?

    A maradék kicsi köd nem zavar, pláne engemet a meleg szobából. Voltam kint ma többször is, de akkor sem zavart. Az, hogy órák óta esik, de nekem MOST KELL kimennem, az már bosszant. De a kényszer nagy úr. Ha én nem megyek a boltba a cuccért, az a cucc nem fog fölrohanni hozzám, hiába füttyögetek neki. Már a fütyülés sem segít. (Öööö! Ha esetleg fütyülős barackpálinkával próbálkoznék, talán több szerencsém lenne.)

    Ami a "kekeckedést" illeti. Pár éve egy általam is tisztelt és szeretett gazdatársunk elgépelte magát írás közben. Az ─ itt nálunk a csücsökben ─ helyett az ─ itt nálunk a csöcsökben ─ szöveg sikeredett, amit véletlenül el is küldött. Azt követően a gazdák kíméletlenül leütötték a feladott labdát, sorban egymás után. Pláne a fiúk, mert azoktól minden ilyen kitelik. :p

    Megyek megáztatom a kabátomat, ne legyen annyira száraz. Egy kis külső mosás jót tesz neki ÉS besegítek a feleségemnek a mosásba is. Mert én egy áldott jó ember vagyok, csak a feleségem nem tudja. Meg az unokáim. Meg a ....
     
    -W-595-, busika02, -elzemari- és 4 más kedveli ezt.
  7. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép napot, szebb napot Mindenkinek!

    Tihamér, jó kis napotok volt! Sajnálatos az, ami az egészségügyben van. Variálás így, variálás úgy, de nem lesz jobb semmi. Betegnek a várakozás büntetés, meg az egészséges embernek is, mert jobb dolgunk is lenne, mint a drága időt a semmire pocsékolni! Kívánom, hogy Feleséged eredménye jó legyen és minél ritkábban kelljen utazni vizsgálatokra!
    Nagyon rendes ember vagy, hogy a mosásból is kiveszed a részed, valóban egy áldott jó ember vagy!;)

    Valószínű, hogy a csücskön kívül még számos helyen esik, mint pl. nálunk is, pedig délben még a napocska erőlködött.

    Megtettem szokásos pénteki bevásárlóutamat., piac, 2-3 bolt.
    Voltam a temetőben is, apa 25 éve ment el, nagymamám pedig Zsuzsanna volt. Vittem virágot a sírjukra.

    Event befejezve, tovább nem csinálom, mert olyan kicsinyke ajándékok potyognak, hogy azért nekem nem érdemes az e.növényt termelni. A sok cukorkára, nyalókára meg nincs szükségem, mert elhízom tőlük!;) A felhő az jó, az tetszik! :)Hasonló jöhetne többször is!
    Tenyésztést is megcsináltam, hamar kész lett, mert a múltkor beraktam a kupiba amire most szükség volt.

    A Gyopárvölgy valahogy nekem érthetetlen. Beszállok a lanovkába és megteszem a hosszú utat fel a havas hegytetőre. Mielőtt beszállok felnézek és azt látom, hogy minden fehér, havas. Érdekes módon, amikor felérek és kiszállok, nyoma sincs a hónak!!! ??? Van helyette tiszta zöld terület. No, ugyan Gyopárvölgy a neve, de lefele nem megyünk, akkor hol a völgy? Hogy tud megteremni a barack, a meggy, a cseresznye a hegytetőn? Hova tűnt a hó? :cry:Ja és milyen ruhát vegyek fel? xDxD
     
    -W-595-, busika02, -elzemari- és 4 más kedveli ezt.
  8. Gobio55

    Gobio55 Fórum hercege

    Jó ... izé ... hajnalt, mert a reggel még messze van!

    Nem értelek Csacska. Hogy milyen ruhát vegyél fel, AZ a kérdés? A válasz egyszerű. Napozót! Bikinit, monokinit, s ha tényleg bevállalós vagy és nem fázol a napsütésben, - mert gyorsan nőnek OTT a meleg igényes fák - akkor javasolom a toplesst! A hó is meg van, csak ideiglenesen leküldték hozzánk, abból van a köd. De ha lecsorogsz azzal a lanovkával, majd ismét látni fogod. Ja! Ha mégsem hozzánk jött, jön el az a felhőtömb, ami lentről mindig látszik, akkor az a spéci alpesi délibáb. Csak úgy látszik, mintha ott lenne, de nincs. Olyan, mint az én kobakom. Másoknak úgy látszik, hogy van benne ész, de én biz jól tudom, hogy nincs, legfeljebb volt, de az is már régen volt. Pont úgy, mint a mesében.

    Azért vagyok fent, mert már aludtam egyet. Három teljes órát. Most azon gondolkodok a maradék eszemmel, hogy kimegyek, teszek fel egy kávét, majd nekiálljak fehér színű vöröshagymát pucolni, vagy várjak még a főzéssel, mert a mai ebéd tojáspörkölt lesz. Köretnek meg rizst párolok, de azt továbbra is villával fogom enni. Leves ha minden a terv szerint alakul, sajtleves lesz. Tegnap délután kimentem és elővettem a tojástartót, kivettem négy tojatot. Előkotortam egy kisebb fazekat, mert nem szeretem lábosban vagy lábasban főzni a tojatot, kisebb az esélye, hogy kifröccsenjen a fortyogó DHM. (A DHM az a Di-Hidrogén-Monoxid. A kevésbé tudálékosok vízként is nevezik. Húúú, az anyját! De "okos" is vagyok! Bár inkább csak okoskodó. :p) Míg a fazék kotrásával voltam elfoglalva, kijött életem szebbik fele és megnézte, miért is zörgök kint a konyhában az edényekkel. Mondtam neki, hogy főzök tojatot, mert megkívántam, de nem tudom, hogy négyet vagy hatot főzzek-e meg. Rögtön rávágta, hogy hatot, mert akkor holnap legyen ebédre tojáspörkölt. Engem erre könnyű rávenni, mert szeretem a pörkölteket, még a tojáspörköltet is. Az ebéd tegnap krumplis darasterc volt, ezért köretnek inkább rizs lesz, a leves meg eldöntött volt, hogy sajtleves lesz, de még azt nem tudta - tegnap délelőtt - feleségem, hogy MI legyen hozzá. Amikor meglátta, hogy tojatot akarok főzni, rögtön eldöntötte, hogy akkor tojáspörkölt lesz az ebéd szombaton a sajtleves után. Mi a "szabvány" házaspár vagyunk. Ahogy tegnap hallottam Bödőcstől, a Böllérbalett épp esedékes ismétléséből, - belekukkantottam egy kicsit vigyorogni - mindig a férj a falkavezér. MINDIG! De a kutyaszánon meg az asszony ül és hajt. :D

    További jó álmokat minden rendes gazdának!
    ---------------------------------------------------
    Reggel időben lementem a közeli egyik élelmiszerboltba, felhozni azt, amit a feleségem jónak látott. A kesztyűt még a lakásból kilépve felvettem, a járószék (gy.k.: lift) ajtaját "védett" praclikkal nyitottam ki. Amikor kiléptem a házból, meglepődve tapasztaltam, hogy melegem van. Húsz métert sem tettem meg, de a kesztyű már visszamászott a kacsóimról a kabát zsebébe. A háztól száz méterre a dzseki villámzárja is sebesen igyekezett lefelé. Mikor hazaértem, a feleségem kérdésére, miszerint:
    - Hideg van? - rávágtam:
    - A fenét! Dög meleg.
    Nézett rám, hogy mi bajom van. Én meg a cipőimet levéve az erkélyhez mentem, megnéztem a kinti hőmérőt és csóváltam a fejemet. Rossz ez a hőmérő. Nem lehet ennyi! Tablet elő, Időkép Iszapszentkukacos időjárása ... Nini! Ott is 13 fokot ír. Aha! Szóval ezért érzek így!!! Két napja, mikor vizsgálatra mentünk a vármegye székhelyére, de nem a vármegyei, hanem csak a megyei jogú városba, (Na! Lefokozták szülőfalumat? Vagy inkább nem fokozták fel?) még délben is a vasútról minden deres volt, de minden. Füvek, fák, bokrok. Persze messzire nem lehetett látni, de amíg látni lehetett valamit, az mind fehér volt. Mivel nem láttam senki kezében meszelőt, az a fehérség kizárásos alapon csak dér lehetett. Azt régen, gyerek koromban megtanultam, hogy dér és Zúz Mara csak mínuszban lehetséges. Bezzeg most meg több, mint tíz fokkal van melegebb, sőt! délutánra tizenhét fokot jósolnak a pesti levelibékák. Hát ezért vagyok így elanyátlanodva. Érzi is a pici szívem, az összes ízület, meg még a csontjaim is. A buksim is jelzi, hogy neki sem tetszik valami, ezért fáj. Hát köllött ez nekem? Nem! Nem és nem!!!

    Brrr!
     
    Utoljára szerkesztett: 18.2.23
    -W-595-, busika02, -elzemari- és 4 más kedveli ezt.
  9. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép napot Mindenkinek!

    Egy gyors bekukkantásra van csak időm.

    Tihamér, remek ötletek, nem baj, ha nem fogadom meg?
    Az idő itt is jó, de borús, napot látni nem lehet.

    Szombati konyhaevent végére jutottam. A takarítónői feladatokat is elvégeztem.

    Farmon gazdaköribe termelek, a kosarazást befejeztem. Gyopárosra néha benéztem, szedtem gyümölcsöt, meg a gyártóba is raktam ezt, azt, amiből fa lesz.

    Lajos, nagyon rég nem jelentkeztél! Hiányollak!!

    Legyen jó a hétvégétek! Pá!
     
    -W-595-, busika02, -elzemari- és 5 más kedveli ezt.
  10. ursa11

    ursa11 Fórum félistene

    Sziasztok,
    A farmot én is visszarendeztem, ez a szegény királynő, vagy a rokona nagyon spórolós. Lehet, legközelebb ha jön gyűjtést kell rendeznünk, olyan ágrólszakadt szegény. Telerámoltam a farmot fákkal, jövök ha kedvem tartja, de csak módjával, mert munkásokat nem vettem, kuponozok.
    Délelőtt takarítottam, főzöcske, délután lustálkodás. Holnap megyek temetőbe, pénteken kaptam tulipánt, gyönyörűen kinyíltak, csodaszép csokor.
    Megyek, most jutott eszembe, hogy a mosógépet nem raktam ki.
    Szép hétvégét!
     
    _Ilona49_, -W-595-, Csacskamacska és 5 más kedveli ezt.
  11. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    Szia!
    Mielőtt kirakod, ne feledd kiszedni a ruhákat. :D ;)
     
    Sali~*.*, ursa11, -W-595- és 5 más kedveli ezt.
  12. henrietta1223

    henrietta1223 Fórum biztosa

    Sziasztok!
    Most egy kicsit pipa vagyok,mert az előző virágos eventet becsülettel csináltam.Öt napon keresztül dolgoztam 2 piccolo
    meglett élőholt kincset adott mindkettő, de nem is ez a baj hanem tiszta ideg voltam hogy meglegyen rá a pénzem. na többet
    ilyen nem lesz.:):) (Már többször megfogadtam de nem sikerül betartani.)
    Lajosom mi van veled én is hiányollak!Hogy vagy?
    Tihamér jó olvasni a kis szöszeneteidet,unokámnak tetszett hogy a bicajt drótszamárnak hívod.
    Lehetséges hogy a vérnyomásom jó lett mióta három honapja vérhigitot szedek?
    Csacska szemed már jobb?
    Apja a mosogép bölcsességed az unokámnak is elnondhatnád mert szereti bennehagyni a ruhát sokszor teregetem én ki.

    Szép napot jó 7 végét!
     
    _Ilona49_, ursa11, -W-595- és 4 más kedveli ezt.
  13. Gobio55

    Gobio55 Fórum hercege

    Szia!

    Nem tudom, figyelmeztettek-e rá Téged, de ha az orvos nem mondta, hogy vérhígító szedése mellett mit lehet és mit ajánlatos kisebb mennyiségben enni, akkor nézz utána a neten! A K-vitamin bevitele fokozott odafigyelést igényel. Amikor a szívszanatóriumban voltam - több alkalommal sajnos - ezt mindig elmondták a "szíveseknek". Kis előzetes.
    --------------------------------------------------------
    Különösen sok K-vitamint tartalmaznak

    (csökkentik a véralvadásgátló hatást)

    tojás, máj saláta, spenót, spárga, karfiol, brokkoli, paradicsom, paprika, káposzta, málna, eper, avocado, zöld tea. Arra kell törekedni, hogy a fenti ételekből egyenletesen fogyasszon!
    --------------------------------------------------------

    Én nem vagyok orvos, még csak hasonló irányultságú végzettséggel sem rendelkezek, de azt tudom, hogy erre is figyelni kell. Szerencsére nem szedek vérhígítót, mert trombózisom eddig nem volt. Akinek volt és túlélte, azok utána kapnak ilyeneket. A vérhígító igazából nem hígít, csak a vérlemezkék összeállását csökkenti, akadályozza, lassítja a vérrögképződést.

    A drótszamár meg tényleg drótszamár. (A küllők biztosan drótból vannak, bár eléggé "kemények", az átlagos huzalnál jóval magasabb HB vagy HRC értékűek. A magas keménység és a szakítószilárdság között van összefüggés. De ezzel foglalkozzanak a műszaki végzettségűek, ezt itt nem kell kivesézni.) Nagyon régóta hívom a cajglimat drótszamárnak.

    Szép álmokat mindenkinek!
     
    _Ilona49_, ursa11, -W-595- és 5 más kedveli ezt.
  14. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép napot minden Gazdatársnak!

    Edit, tavaszt jelzi már a tulipán is, bár még nem a szabadban nyílik.
    Jók a kuponok, szépen összegyűlnek és lehet használni őket! Az lenne még jó, ha a hosszabb időtartalmú kuponokat be lehetne váltani rövidebbre. Pl. egy db 12 órás kupont, 12 db egy órás kuponra. Többször jártam már úgy, hogy a 12 órás kupon lejárt, de még volt egy aratás, így új kupont kellett váltani. Addig jó, míg van 1 órás, de, ha nincs, akkor 3 órást kell indítani.

    xDxDxD a feldobott labda lecsapása!

    Henike, igen már nincs problémám a szememmel, igaz tartózkodom a szeles időtől!

    Tihamér, a drótszamár kifejezés nem jut eszembe, amikor biciklire ülök, nem úgy, mint a vámpírok kifejezés. Az okot nem tudom.

    Elkosaraztam a maradék 6 játékot. Nem ért meglepetés. Lehet most fogok meggazdagodni, mert amikor majd átváltják a csokit, nyalókát, akkor jó sok csp üti a markom, annyit összekosaraztam, szinte csak az potyogott. Azt el kell mondanom, hogy nem az édességre hajtottam kosarazás közben.:D

    Farmon csendes termelés, gyopároson, ( hegytetőn, vagy völgyben) néha gyümölcsszedés, fakivágás, tuskózás. A három vevő is megjelenik, azokat is kiszolgálom.

    Kései kelés, kései reggelizés és kései ebéd. Ráérünk, nem kell rohanni sehova. Egy séta van még a tervek között, most arra várunk, hogy elvonuljon a fekete felleg és kisüssön a nap.
     
    _Ilona49_, -elzemari-, ursa11 és 5 más kedveli ezt.
  15. Tündi100149

    Tündi100149 Fórum félistene

    Szép napot mindenkinek!

    Megvagyok már ahogy megvagyok,..úgy látszik amíg hidegebb volt, jobb volt minden, most ahogy 20 fok környékén így már nem annvira jó.Reggel is úgy éreztem magam mintha egész éjjel valamilyen melóba lettem volna.

    Az utolsó 1 évben elég sokszor mondták hogy a vérhigítót (Astrix) most ne szedjem, most meg szedjem újra.
    De viszont olyan is volt hogy erre ráírtak 1 másikat (Atrombin),...igaz azt nem mondták hogy a másikat addig ne szedjem,..ezt 1 évig kellett.
    És azt is észrevettem hogy valahol valami másképp működött ahogy mindkettőt fogyasztottam (utána olyan meseszerű lett az a bizonyos dolog,...hol volt hol nem volt)

    Most engem is bevonzott a mosógép,..kirakni akkor szoktam amikor már nem kell,..akkor mehet az út szélére.
    "Csöcsöket" még a Tihamér is megemlegeti,...biztos eszébe jut a csecsemőkor!


    Gyopároson lassítás jött,..már unalmas lett 1 kicsit.
    Most volt először a sok év alatt hogy nem Karneválkirálynőztem!
    Tenyésztős hétvégeken még csak elmegy,..a többi event nincs nálam.
     
    _Ilona49_, -elzemari-, he1951 és 6 más kedveli ezt.
  16. -W-595-

    -W-595- Fórum ezredese

    Sziasztok!

    Már megint sűrű napjaim voltak, sőőőt... itthon se voltam.
    Tegnap elmentem a fiamékhoz, és ott is aludtam.
    Ma délelőtt haza hozott a menyem, majd elmentem Anyához.
    Már dél is elmúlt mire hazaértem, és akkor kezdtem el főzni.
    Rakott kelkáposztát csináltam, és bolognai húsos pizzát sütöttem.
    Az eventel elvagyok maradva, de nem gond van még idő.
    A jövő héten, délelőttös leszek.
    Holnap, Anyának rendezem a dolgokat, - posta,-gyógyszertár,-halló készülékbe elem vásárlás - mindjárt össze is írom, nehogy elfelejtsek valamit.

    Itt az időjárás elég változatos lett, néha szürkeség, néha kevés napsütés, de volt eső is, ma erős és hideg szél, és olyan sötét felleg.
     
    busika02, _Ilona49_, -elzemari- és 5 más kedveli ezt.
  17. zsani_apja

    zsani_apja Fórum elő legendája

    halihoó!

    Annyi édességet olvastam ma. Nálunk volt macaron, csokival bevont, lekvárral töltött, fahéjas süti, gesztenye püré és nem utolsó sorba a csoki mikulások. :D Gyopin elértem a 43. szintet, viszont egy baj van, hogy még csak a 13. közepén tartok. ;) De legalább az egér már rámutatott, hogy létezik. :D
    Holnap telihold, kár hogy a munka miatt biztos elfogom felejteni.
     
    busika02, -W-595-, -elzemari- és 4 más kedveli ezt.
  18. Gobio55

    Gobio55 Fórum hercege

    Nem fogod elfelejteni, mert a vámpírok fogcsattogtatását és a bőregerek szárnyalását nem lehet nem meghallani és nem meglátni. Oszt ha a boszorkányok rátelepszenek a mejjedre és a lidércek fénye is ott imbolyog az ágyad mellett, még az is lehet, hogy nem MERSZ aludni a rettegéstől teliholdkor. :wuerg:

    Jó reggelt gazdák!

    Édesség? Az nálunk is volt, deeee ... A feleségem még múltkor vett előrecsomagolt linzert - ha jól tudom - és azt vette elő a frigóból, töltötte meg almával, lett belőle almás pite. Viszont ilyen többet nem lesz, mert inkább kétszer süt maga, mint hogy még egyszer ilyent vegyen, jelentette ki. Nem volt megelégedve. Nem a töltelékkel volt a gond. Pénteken kivett a szekrényből tavaly kapott "fekete", azaz magas kakaótartalmú táblás chocolade-t, - 80%-s - amit a fiunktól kaptam, (legyen ha kell hasmars fennforgása esetén), az is itt pislog rám, több, mint a fele még a papírban hasal, pedig feleségem is besegített az elpusztításába. Majd elfogy.

    Reggel elmentem a szokott boltba kenyeret venni. Közben elnéztem a felvágottas-sajtos pultnál tevékenykedő dolgozó munkáját. Érdekes és tanulságos volt. Egy nagy tálcáról szedegette fel a páros kolbászokat, - feltételezem, a benti hűtőből hozta ki - törölgette le a külsejüket papírtörlővel, beleértve a fehér foltocskákat, ami szerintem nem annyira a kivált só lehetett, hanem nem nemes penész. Szépen lerakta a hűtőpultba, had válogasson a kedves vevő. A boltban hét dolgozó serénykedett, vevő meg csak én voltam. Túl későn és egyszerre túl korán mentem, mert akik reggelre mentek dolgozni, azok mindjárt nyitáskor ott vannak, ez hat órakor van, viszont az iskolások meg csak hét óra után jelennek meg vásárolni. Mondtam otthon feleségemnek, ha kell, akkor csak a hét vége felé vásárolok kolbászt, hátha addigra elfogy EZ az adag, vagy máshol veszek kolbászt/kalbászt.

    Szerencsére(!?) az eső esik. Nejem abban bízik, hogy délben, mikor megy az CD-ért és a szükséges, de még hiányzó leletekért a kórházba, abbamarad az eső. Ebédet nem kell ma főzni, maradt minden tegnapról.

    Este beszéltünk mind a két fiunk családjával. A nagyfalui (bjúdapeszti) kisebbik tündérünk szombaton volt szüleivel a mohácsi busójáráson. Nagyon élvezte, nem félt, ő bátor, hiszen ő már nagy (öt és fél éves), senkitől és semmitől nem fél. Még a maszkos busótól sem félt, aki felemelte magához, sőt, hozzá is bújt. Kapott cukrokat, volt amit fekete ruhába öltözött busósegítő(?) lányoktól kapott, de még egy kicsi maszkos kisfiú is eléje állt kitárt karokkal, s addig nem engedte tovább, míg nem vette el a cukorkát a fiútól. Aztán az az ágyú! Nagyot durrant, de ő azért csak felmászott arra a nagy ágyúra, mert olyanra fel kell mászni. Fatornyos szülőfalumban a Püspökvár alatti Sforza-félbástya tövében van nyolc darab, az Adriai-tenger volt partvédő ágyúinak csöve még az 1860-s évekből, lafetta, talp, mozdony nélkül, arra is mindig fel kell másznia, ha a győri nagyival arra sétálnak. Azt tudom, ha mi mentünk negyven éve arra, a mi csemetéink is mindig meglovagolták az ágyúcsöveket. Jó nagy ágyúk voltak, mert partvédő ágyú sosem volt kicsi. Sajnos tündérkénk mindezt kissé fátyolos hangon csicseregte el, mert bújt apához, később anyához, de szokásától eltérően nem ugrált, mint általában, ha velünk beszél. Anya megmérte a lázát, ami harmincnyolc egész kilenc tized lett, ezért volt oly bágyadt. Holnap nem is tud menni óvodába, ami baj, nagy baj, mert a héten hoznak hozzájuk az oviba vakvezető munkakutyákat, megmutatni, mit is tudnak azok. Az pedig nagyon, de nagyon érdekes, de sajnos betegen nem mehet oviba. Elmagyarázta, hogy amikor kell menni oviba, akkor ő nem szeret oviba menni, de ha nem mehet, akkor meg inkább szeretne oviba menni. Feleségem mondta neki, hogy akkor te ezt a Rékától örökölted, - másik fiúnk kislánya - mert ő is így volt, amikor ovis volt.

    Ezt követően feleségem a másik fiunkat is felhívta, velük is beszéltünk. Kiderült, hogy a másik tündérünk is beteg, de ő már kifelé igyekszik a náthából. Lehet, hogy ma már ment iskolába, mert ha nem muszáj, inkább nem hiányzik. Szerencsére nekünk a szokásos itt fáj, meg ott fájon kívül más bajunk nincs, leszámítva az időjárással összefüggő nyavalyáinkat, de azok már lassan szokványos tartozékai lesznek az életünknek. Bezzeg fiatal korunkban ilyen nem volt! Látszik/láccik is, hogy régen mennyivel szebb, jobb volt az élet. Nem úgy, mint manapság. Ahogy Arkagyin Rajkin mondaná: Válámi ván, de áz nem áz igazi! :p

    Szebb napot mindenkinek!
     
    busika02, _Ilona49_, -W-595- és 4 más kedveli ezt.
  19. ursa11

    ursa11 Fórum félistene

     
    _Ilona49_, -W-595-, zsani_apja és 2 más kedveli ezt.
  20. Csacskamacska

    Csacskamacska Fórum elő legendája

    Szép estét Mindenkinek!

    Lajos, örülök, hogy hírt adtál magadról! Biztos, hogy az időjárás is befolyásolja azt, hogy hogy érzed magad. Sok ember szenved tőle.
    A karnevál kihagyásával nem vesztettél sokat, csak a felhő volt jó, az ajándékok nem árasztottak el bennünket, csak az édességek tömkelege hullott ránk.

    Ági, mozgalmas, de jó napjaid voltak! Az eventet biztos be tudod fejezni, van idő még.

    Tihamér, ne is vegyél ott kolbászt, meg semmit. mert, ha a kolbásszal azt tették, akkor mással is megteszik. Jobb más hentest keresned.
    Gondolj vissza gyerekkorodra, kihagytál valami olyat, ami kínálta magát, hogy ide fel kell mászni? Ugye, hogy nem! ( én sem, meg a többi gyerek sem, vagy amelyik nem, az már beteg..)

    Itt most volt egy jó órás szünet, mert telefonom volt. Jó hosszú.

    Jó éjt!
     
    ursa11, busika02, _Ilona49_ és 4 más kedveli ezt.